Tüketici dergisi logosu

En İyi 3 Yaş Oyuncak Önerileri: Satın Alma Rehberi ve Yorumlar

Kısa bir özet..

Her ne kadar her çocuğun ilgi alanı farklı olsa da 2024 yılında şu an için en çok beğenilen 3+ yaş oyuncak LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi Yapım Seti – Okul Öncesi Çocuk için Öğretici Oyuncak ürünüdür. Bir diğer çok sevilen ve bizim de daha önce tercih ettiğimiz melissa & doug Ahşap Blok Seti (10481) ürününe bakabilirsiniz. Yaz aylarında ise balkonunuz/bahçeniz varsa Dolu Su ve Kum Aktivite Masası çocuklar için çok eğlenceli ve vakit geçirici olabiliyor. Aşağıda bulunan sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirmeGerçek Yaş
LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi Yapım Seti – Okul Öncesi Çocuk için Öğretici Oyuncak1. LEGO® LEGO Kasaba Modüler Oyun Evi97.93 / 1002-4
Melissa & Doug 13778 Ahşap Mıknatıslı Balık Tutma2. melissa & doug Ahşap Mıknatıslı Balık Tutma96.00 / 1003+
Melissa & Doug - Ahşap Blok Seti - 100 Parça (10481)3. melissa & doug Ahşap Blok Seti (10481)96.00 / 1003-8
Dolu Su ve Kum Aktivite Masası4. Dolu Su ve Kum Aktivite Masası95.25 / 1002+
Moli Kutulu Eğitici Zeka Küpleri (Q-bitz) 013605. Moli Toys Moli Kutulu Eğitici Zeka Küpleri94.44 / 1004+
Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü6. Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü94.14 / 1001-5
Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj 100’Den Fazla Aracı Kolayca Saklayabilir7. Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj94.02 / 1003+
Orchard Benekli Dinazorlar 3-6 Yaş Eğitici Oyun8. Orchard Benekli Dinazorlar 3-6 Yaş94.00 / 1003-6
Play-Doh Dişçi Seti9. Play-Doh Dişçi Seti93.91 / 1003+
Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru10. Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru93.71 / 1002+
Pilsan 168 Parça Master Bloklar11. Pilsan 168 Parça Master Bloklar93.57 / 1001+
Cry Babies Magic Tears Altın Seri12. Cry Babies Magic Tears Altın Seri93.48 / 1003-8
Harika Kanatlar Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett13. Harika Kanatlar Lisanslı Dönüşen Jett92.21 / 1003-7
Baby Alive Sevimli Bebeğim14. Baby Alive Sevimli Bebeğim92.03 / 1003-9
BINZKBB Manyetik yapı taşları15. BINZKBB Manyetik yapı taşları91.88 / 1003-7
Fisher Price 4’lü Oyun Hamuru16. Fisher Price 4’lü Oyun Hamuru89.51 / 1002+
4WD Drift Uzaktan Kumandalı Araba şarjlı, Dublör RC Araba17. drift 4WD Uzaktan Kumandalı Araba86.79 / 1004+
Eğitici Çocuk Oyuncakları Tiktak 500 Parça Lego Oyuncak18. Dede Tiktak 500 Parça Lego Oyuncak85.20 / 1003+
Dede Süper Bambu Çubuklar 300 Parça19. Dede Süper Bambu Çubuklar 300 Parça82.60 / 1003+
Fisher Price İlk Motorum20. Fisher Price İlk Motorum80.34 / 1002-6

Bu listenin sıralanması 92877 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Çocukların gelişim sürecinde oyuncaklar önemli bir rol oynamaktadır. 3 yaşındaki çocuklar, bebeklik dönemini geride bırakarak çocukluğa adım attıkları bir dönemdir. Bu nedenle, ebeveynlerin doğru oyuncak seçimleri yapması önemlidir. 3 yaşındaki çocuklar, ebeveynlerini taklit etmek isteyen, kendi benliklerini keşfetmeye başlayan ve daha fazla beceri gerektiren oyunlara ilgi duyan çocuklardır.

Bu rehberde, 3 yaş için en iyi oyuncakları derledik. Bu oyuncaklar, çocukların gelişimine katkıda bulunmak ve onların ilgi ve becerilerini desteklemek amacıyla seçildi. Hem eğlenceli hem de öğretici olan bu oyuncaklar, çocukların hayal gücünü geliştirmeye, sosyal becerilerini artırmaya ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

En Iyi 3 Yas Oyuncak 4

3 Yaşındaki Çocuklar Hangi Duyguları ve Davranışları Sergileyebilir?

3 yaşında olan çocuklar, ince motor becerilerinde belirgin bir ilerleme gösterirler. Nesneleri tanıyabilir ve aralarında bağlantılar kurabilirler, eşleştirme ve gruplama etkinliklerinde başarı sergilerler. Bir topu yakalama ve tekmeleme becerisine sahip olabilirler ve basit taklalar yapabilirler. Scooter veya denge bisikleti kullanmak da yetenekleri dahilindedir.

Ayrıca,3 yaşındaki bir çocuk kendi adını, yaşını söyleyebilir ve en azından 10'a kadar sayabilir. Günlük dilde rahatlıkla iletişim kurabilir, basit sorulara cevap verebilir ve soru sorabilir. Basit çizimler yapabilir, örneğin daireler ve kareler çizebilir ve koşma, zıplama ve sıçrama gibi fiziksel aktivitelerde bulunabilir.

Bunun yanı sıra, bu yaş grubundaki çocuklar açlık, susuzluk veya sıcaklık gibi temel ihtiyaçlarını ifade edebilirler. Başkalarının üzgün veya ağladığını gördüklerinde yardım etme eğilimindedirler ve paylaşma ve sırayla alma kavramlarını anlarlar.

Aile üyelerinin veya arkadaşlarının isimlerini hatırlayabilir ve tanıyabilirler. Sahiplik duygusu gelişir ve "benim," "onların" ve "senin" gibi terimleri kullanarak sahip oldukları şeyleri ayırt edebilirler. Ayrıca bağımsız olarak giyinip soyunabilir, kendilerini besleyebilir, ellerini yıkayabilir ve hayal gücüyle oyunlar oynayabilirler.

Dil becerileri geliştikçe, konuşmalarında sıfatları kullanmaya başlarlar. Ayrıca, tanıdık günlük rutinlerinde değişiklikler olması durumunda tepki gösterebilirler.

Genel olarak, 3 yaşındaki bir çocuğun iletişimi kolaylıkla anlaşılabilir ve kısa konuşmalar yapılabilir. Dört tekerlekli bisiklete binebilir, merdivenleri bağımsız olarak çıkabilir ve inebilir ve bir kalem kullanabilir veya makasla yetişkin gözetiminde iş yapabilirler.

En İyi 3 Yaş Oyuncak Tavsiyeleri

En İyi 3 Yaş Oyuncak Tavsiyeleri

1. LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi Yapım Seti – Okul Öncesi Çocuk için Öğretici Oyuncak

LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi Yapım Seti – Okul Öncesi Çocuk için Öğretici Oyuncak

Artıları

 • Uzun süre çocukların ilgisini çekiyor
 • Çok yönlü
 • Aile kavramının aşılanması için ideal
 • Defalarca bozulup yeniden inşa edilebilir

Eksileri

 • Pahalı

LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi Yapım Seti 2 yaş üzeri çocukların hayal gücüne ve motor gelişimine katkı sağlamaya yönelik tasarlanmıştır. Yatak odası, oturma odası, mutfak ve banyodan oluşan bu ev çocukların yaratıcılığı üzerinde olumlu etkiler sağlar. Günlük yaşam rutinlerinin çocuklar tarafından daha rahat kavranması adına LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi oldukça iyi bir seçenek olabilir. Baba, anne ve çocuk kavramlarının, aile bağı gibi detayların eğlenceye çevrilmesinde etkilidir. Set içerisinde bulunan evcil köpek ise çocuklara hayvan sevgisini aşılayabilmek adına önemli bir detaydır. 3 yaş çocukları için harika bir oyuncak olan LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi tekrar tekrar yıkılıp yeniden inşa edilebilir. Bu da çocukların el becerilerinin gelişmesinde önemli rol oynar.

LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi tercih eden ebeveynlerin yorumlarına baktığımızda ”mükemmel” yorumunu yapmamız hiç de yanlış olmaz. Çünkü bu oyuncak çok yönlü bir kullanım sunduğu, sürekli hayal gücü gerektirdiği için çocukların ilgisini çekiyor. Ayrıca çocuklar bu oyuncak ile saatlerce sıkılmadan oynayabiliyor. ”Aile” ve ”günlük rutinler” bağlamında çocuğunuzun düşünce ve el becerilerinin gelişmesini istiyorsanız LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi tavsiyemizdir. Fiyatı biraz yüksek olsa da kapsamlı bir deneyim sunduğu için hak ediyor diyebiliriz.

2. Melissa & Doug 13778 Ahşap Mıknatıslı Balık Tutma

Melissa & Doug 13778 Ahşap Mıknatıslı Balık Tutma

Artıları

 • Kaliteli malzeme
 • Ahşap olması

Eksileri

 • Yok

Melissa & Doug 13778 Ahşap Mıknatıslı Balık Tutma, çocuklar için eğlenceli ve öğretici bir oyuncak seçeneği sunuyor. Ahşap yapısı ve canlı renkleriyle dikkat çeken bu ürün, çocukların el-göz koordinasyonunu ve ince motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Kullanıcı yorumlarında, bu oyuncakla ilgili birkaç olumlu nokta öne çıkıyor. Özellikle, çocukların bu oyuncakla hem eğlendiklerini hem de öğrendiklerini ifade ediyorlar. Ahşap malzemesi sayesinde ürün dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca, çocukların farklı deniz canlılarını tanımalarına ve el becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan bu oyuncak, aileler arasında da beğeni kazanıyor. Çocuğunuzun el becerilerini geliştirmek ve eğlenceli zaman geçirmek için bu oyuncak iyi bir seçenek olabilir.

3. Melissa & Doug - Ahşap Blok Seti - 100 Parça (10481)

Melissa & Doug - Ahşap Blok Seti - 100 Parça (10481)

Artıları

 • Kokusuz boya
 • Sağlam olması

Eksileri

 • Fiyatı Yüksek

Melissa & Doug'un 100 Parça Ahşap Blok Seti, çocukların yaratıcılıklarını sergilemeleri ve ince motor becerilerini geliştirmeleri için tasarlanmış bir oyuncak. Parlak renklerde ve dokuz farklı şekilde tasarlanmış katı ahşap bloklar, çocuklara saatlerce eğlence sunuyor. Üç yaş ve üzeri için uygun bu set, sağlam ve dayanıklı yapısıyla ebeveynler tarafından da güvenle tercih ediliyor.

Fiyatının yüksek olması önemli bir dezavantaj olmasına rağmen tamamen kokusuz ve kimyasal barındırmayan bir boyaya sahip olan bu ürün, özellikle oyuncakları ağzına götürmeyi seven çocuklar için daha güvenli bir alternatiftir. 3 yaşın altındaki çocuklar için önerilmez.

Melissa & Doug - Ahşap Blok Seti - 100 Parça (10481) Fiyat listesi

 • 1849.90 TL - Melissa & Doug Marka: - Ahşap Blok Seti, 100 Parça (10481) Kategori: Banyo Oyuncakları (Trendyol)

4. Dolu Su ve Kum Aktivite Masası

Dolu Su ve Kum Aktivite Masası

Artıları

 • 3 farklı formda kullanılabilir
 • 2 kişi için uygun
 • Kaliteli

Eksileri

 • Pahalı

Dolu Su ve Kum Aktivite Masası 3 yaş çocukları için mükemmel bir oyuncak seçeneğidir. Özellikle yaz aylarında çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmesi için tasarlanmış olan Dolu Su ve Kum Aktivite Masası apartman ortamında bile keyifli bir deneyim sunabilir. Masanın üzerinde bulunan mini değirmenler ve iki bölmeli havuz sayesinde yukarıdan akıtılan su çocuklar için oyuna dönüşebilir. 2 çocuk için uygun bir seçenek olan Dolu Su ve Kum Aktivite Masası aynı zamanda içine kum doldurularak da kullanılabilir. Sadece kum için kullanılacaksa masanın orta kısmına pratik şekilde takılan mini değirmen kolaylıkla çıkarılabilir. Düz çalışma masası formunu da alabilen Dolu Su ve Kum Aktivite Masası üzerinde çocuğunuz eğlenceli çizimler, boyamalar yapabilir ya da oyun hamuru oynayabilir. Fiyat olarak pahalı olsa da kesinlikle hakkını vermeyi başaran bir ürün.

Dolu Su ve Kum Aktivite Masası kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda çok beğenildiğini gördük. Çünkü bu oyuncak hem su aktivitesi hem kum oyunları hem de normal masa olarak kullanılıyor. Çocuğunuz için çok amaçlı, işlevsel bir oyuncak arayışındaysanız bu seçenek tam size göre!

5. Moli Kutulu Eğitici Zeka Küpleri (Q-bitz) 01360

Moli Kutulu Eğitici Zeka Küpleri (Q-bitz) 01360

Artıları

 • Zeka geliştiren bir oyun olması
 • Aile dostu bir ürün olması (2-4 kişi oynanabiliyor)

Eksileri

 • Küplerin plastik olması

Moli Kutulu Eğitici Zeka Küpleri, dünya çapında tanınan Q-Bitz oyununu evinize getirerek, çocukların bilişsel becerilerini, el-göz koordinasyonunu, görsel algılamayı ve stratejik düşünmeyi geliştirmeyi amaçlayan zengin bir deneyim sunar. Bu oyun, 2 ila 4 oyuncunun eğitici ve eğlenceli bir aktivitede yer almasını sağlayan harika bir araçtır. 77 görev kartı ve canlı renklerde (kırmızı, mor, yeşil, mavi) 4 oyun tahtası içerir ve her tahta için benzersiz 16 küp ile tamamlanır, bu da çeşitli desenler ve şekiller oluşturmak için toplam 64 küp demektir. Farklı renklerin ve görevlerin kullanımı, oyunu görsel olarak çekici kılar ve eğitici değerini artırır, çünkü çocuklar desen tanıma, hafıza iyileştirme ve problem çözme becerileri kazanır.

Kullanıcı geri bildirimleri, oyunun çocukları eğlendirirken ekranlardan uzak tutma konusunda önemli bir etkisi olduğunu gösteriyor, bu da günümüzde birçok ebeveynin ortak bir endişesi artık. Çeşitli yaş gruplarına hitap edebilmesi, aile oyun geceleri için çok yönlü bir seçenek haline getirir ve eşit ölçüde eğlence ve öğrenme sunuyor. Oyunun tasarımı, yaratıcılığı ve bilişsel gelişimi teşvik etmesi, kalitesi ve sağladığı eğitici faydalar için epey övgü alıyor. Orijinal Q-bitz daha önce oynadıysanız bu ürünün kalitesi biraz düşük gelebilir, fakat oynamayı etkileyecek kadar değil.

6. Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü

Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü

Artıları

 • Sesli ve ışıklı
 • 3 farklı dil seçeneği sunuyor

Eksileri

 • Yok

Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü çocuklara okulu sevdirmek, heyecanlandırmak için harika bir seçenek. Sarı okul otobüsünün üst kısmında yer alan keşif tuşuna basıldığında ışıklar, şarkılar ve sesler devreye girer. Çocuğunuz dur tabelasını indirerek otobüs içerisinde yer alan yolcuları indirebilir. Otobüs seti içerisinde bir oyuncak şoför bir de öğrenci vardır. Çocuğunuzun servis şoförü Emily ve minik Eddie’nin okul yolu maceralarına eşlik etmesini isterseniz çocuğunuz için bu oyuncağı tercih edebilirsiniz. Pilli bir oyuncak olan Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü Türkçe, İngilizce ve Yunanca dil seçenekleri ile istenilen ayarda kullanılabilir. Eğlenceli bir deneyim sunan bu oyuncağın fiyatı ise normal diyebiliriz.

Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü tercih eden ebeveynlerin yorumlarına baktığımızda çok beğenilen bir oyuncak ve oldukça da kullanışlı.

Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü Fiyat listesi

7. Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj 100’Den Fazla Aracı Kolayca Saklayabilir

Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj 100’Den Fazla Aracı Kolayca Saklayabilir

Artıları

 • Kaliteli
 • 100'den fazla araç kapasitesine sahip
 • Hayal gücünü geliştiriyor

Eksileri

 • Pahalı

Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj çocuklara mega maceralar sunan bir oyuncaktır. İki araçlık asansöre sahip olan bu kapsamlı ve eğlenceli oyuncak sayesinde çocuklar araçlarını asansör ile en üst kata çıkarabiliyor. Robot T-Rex’in kapanına doğru yolculuğa çıkan hot wheels araçları ile çocuklar benzersiz bir macera yaşayabilir. Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj 100’ü aşkın hot wheels aracını saklayabilir. Bu eğlenceli oyuncak ile minik araçlar kulenin tepesinden yokuş aşağı bırakılabilir. Yeşil dinazorun tek hamlede yuttuğu Hot wheels araçları ile çocuklarınız heyecanı doruklarına kadar yaşayabilir. Kaliteli, rengarenk görünümüyle ön planda olan Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj fiyat olarak bir hayli yüksek ama hakkını vermeyi de başarıyor.

Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj tercih eden ebeveynlerin yorumlarına baktığımızda bu oyuncağın çok beğenildiğini gördük. Çocukların severek oynadığı bu garaj seti defalarca sökülüp tekrardan inşa edilebiliyor.

8. Orchard Benekli Dinazorlar 3-6 Yaş Eğitici Oyun

Orchard Benekli Dinazorlar 3-6 Yaş Eğitici Oyun

Artıları

 • Kaliteli malzeme
 • Şekilleri ve renkleri öğretmesi

Eksileri

 • Büyükler için sıkıcı olabilmesi

Orchard Benekli Dinazorlar 3-6 Yaş Eğitici Oyun, renkleri ve geometrik şekilleri öğretme amacı güden bir eşleştirme ve hafıza oyunu olarak tasarlanmış. Birleşik Krallık menşeili olan bu oyun, el ve göz koordinasyonunu geliştirmeye yardımcı oluyor. Oyun, çift taraflı oynanabilme özelliği sunuyor ve özellikle 3-6 yaş arası çocuklar için ideal bir eğitici oyuncak olarak öne çıkıyor.

Bu oyun hakkında olumlu yorumlara baktığımızda, çocukların bu oyunu sevdiği ve eğlenceli bulduğu görülüyor. Aynı zamanda, oyunun eğitici özellikleri nedeniyle ebeveynlerin de memnun olduğu ifade ediliyor. Oyunda yer alan kaliteli parçalar ve çocuk dostu tasarım, beğenilen özellikler arasında. Ancak, bazı kullanıcılar oyunun stratejik tasarımını eleştiriyorlar. Özellikle sona doğru oynanışın bazen sıkıcı hale geldiğini ve çocukların fazla rastgele hamleler yapmak zorunda kaldığını belirtiyorlar. Yine de çocuklara renkleri ve şekilleri eğlenceli bir şekilde öğretmenin en iyi yolu olduğunu söyleyebiliriz.

9. Play-Doh Dişçi Seti

Play-Doh Dişçi Seti

Artıları

 • Dişçi korkusunu yenmek için güzel ve eğlenceli

Eksileri

 • Mekanizmasının çabuk bozulması

PLAY-DOH DİŞÇİ SETİ Oyun Hamuru Seti, çocukların eğlenceli bir dişçilik deneyimi yaşamalarını sağlayan yaratıcı bir oyuncak. Set, Play-Doh oyun hamurlarıyla dişçi oyunlarını canlandırmak için tasarlanmış. Çocuklar, hastaların dilini dışarı çıkararak ve diş kalıbını kullanarak dişleri kolayca yapabilirler. Aynı zamanda elle çalıştırılan oyuncak döner dolgu aleti ile çürükleri delip Play-Doh oyun hamuru ile tedavi edebilirler. Sette bulunan metalik renkteki Play-Doh oyun hamurları, teller ve dolgular oluşturmak için kullanılabilir. Toplamda 8 farklı renkte Play-Doh oyun hamuru içeren bu set, çocuklara eğlenceli bir dişçilik deneyimi sunuyor.

Olumlu yorumlarda, setin çocukların eğlenceli bir şekilde dişçi oyunu oynamalarını sağladığı vurgulanıyor. Setin içeriği ve kullanışlı aletler, çocukların yaratıcılığını geliştirmelerine yardımcı oluyor. Ancak, bazı kullanıcılar setin mekanizmasının bazen takılabilen bir sorun yarattığını ifade ediyorlar. Ayrıca, ürünün görsel ile gelen üründen farklı olduğunu belirten bazı yorumlar da bulunuyor.

10. Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru

Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru

Artıları

 • Uygun fiyatlı
 • Yumuşak
 • Toksik madde içermez

Eksileri

 • Dışarıda kalınca çabuk kuruması

Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru, temelde su, buğday unu ve tuzdan üretilmiştir. Toksik madde içermeyen formülü ile 2 yaş ve üzeri çocuklar için uygun bir oyun malzemesidir. Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru 4 farklı pastel rengi ile çocukların ilgisini çekmeye yönelik hazırlanmıştır. Yumuşacık yapısı ile kolay şekil alan bu oyun hamuru kolayca sıkılabilir, bastırılabilir. 3 yaşındaki çocukların da el becerilerinin ve hayal güçlerinin gelişmesi adına Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru oldukça faydalı bir seçenek olarak ebeveynlerin tercihi olabilir. Çeşitli kalıplar ile de oyun hamurundan farklı figürler ortaya çıkartılabilir.

Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru tercih eden ebeveynlerin yorumlarını incelediğimizde çok memnun kaldıklarını gördük. Oyun hamurunun yumuşaklığı, renklerin canlılığı ve çabuk kurumaması kullananlar tarafından beğenilen özellikler arasında. Ufalanma yapmaması ve yağlı bir his bırakmaması da kullananlar tarafından beğeniliyor.

11. Pilsan 168 Parça Master Bloklar

Pilsan 168 Parça Master Bloklar

Artıları

 • Blokları takmaya elverişli kutu kapağı
 • 168 parça blok
 • Kaliteli

Eksileri

 • Bazı bloklar gevşek olabiliyor

Pilsan 168 Parça Master Bloklar 3 yaş çocukları için eğlenceli bir seçenek olacaktır. Çocukların zeka gelişimine katkı sağlayan master bloklar ile istenilen yapılar inşa edilebilir. Çocuğunuzun el becerilerine canlı renkleri ile katkı sunan Pilsan 168 Parça Master Bloklar kanserojen madde içermez ve sağlık açısından güvenlidir. Kendine özel kutusunda satışa sunulan bu blog seti rahat şekilde saklanabilir ve dağınıklığa da neden olmaz.

Bu ürünü tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda beklentiyi karşıladığını gördük. Özellikle kutunun kapağı üzerinde blokların takılabilmesi için tırtıklar düşünülmüş. Bu sayede çocuklar bu girinti, çıkıntılara bloklarını takarak eğlenceli vakit geçirebiliyor ve inşa etmek istedikleri yapıya da düz bir zemin elde etmiş olabiliyor. Gerek renkleri, gerek kalitesi bakımından kullananlar tarafından tam not alan bu blok setinin fiyatı ise performansına göre normal.

Pilsan 168 Parça Master Bloklar Fiyat listesi

 • 1104.00 TL - PİLSAN 168 Parça Master Bloklar (Trendyol)
 • 1179.00 TL - PİLSAN Master Bloklar 168 Parça 03580 (Trendyol)

12. Cry Babies Magic Tears Altın Seri

Cry Babies Magic Tears Altın Seri

Artıları

 • Sürpriz kutusunda satışa sunuluyor
 • Küçük ve sevimli

Eksileri

 • Pahalı

Cry Babies Magic Tears Altın Seri 3 yaşındaki kız çocuklarının bayılarak oynayacağı bir oyuncak olacakttır. Komple altın rengi tasarımda olan bu bebek, sim kaplama ve parıl parıl parlıyor! Emzik, şişe, yay, sandalye ve farklı aksesuarlar ile birlikte satışa sunulan Cry Babies Magic Tears Altın Seri kutusundan sürpriz şekilde çıkıyor. 7 farklı tasarım arasından çocuğunuz için hangisinin çıkacağı ise heyecanlı bir bekleyiş olabilir.

Cry Babies Magic Tears Altın Seri tercih eden ebeveynler biraz pahalı olmasından yana muzdarip olsa da bu oyuncaktan çok memnunlar. Çünkü kız çocuklarının oldukça ilgisini çekiyor ve kalitesi ile de kullanışlı bir deneyim sunuyor.

Cry Babies Magic Tears Altın Seri Fiyat listesi

13. Harika Kanatlar Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett

Harika Kanatlar Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett

Artıları

 • Dönüşebilen tasarım
 • El becerilerine katkı sunuyor

Eksileri

 • Pahalı

Harika Kanatlar Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett ile 3 yaşındaki çocuğunuz heyecan dolu vakitler geçirebilir. Robota dönüşme özelliğine sahip olan bu jett kollarını hareket ettirebilir. Uçağa dönüştürülmek istendiğinde ise tekerlekleri devreye girer. Kırmızı, sevimli uçağın gözleri ve ağzı da vardır.

Harika Kanatlar Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett tercih eden ebeveynler ürünün çocukları tarafından beğenildiğini söylüyor. Ancak boyutunu biraz küçük bulanlar da var. Kolaylıkla robota dönüşebilen bu oyuncak çocukların ilgisini çekmeyi başaran, kaliteli bir seçenek. Fiyatı biraz pahalı.

Harika Kanatlar Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett Fiyat listesi

 • 830.00 TL - Harika Kanatlar Orjinal& Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett (Hepsiburada)
 • 835.00 TL - Genel Markalar Harika Kanatlar Dönüşen Jett 13 Cm Figür Orjinal Lisanslı Ürün (Trendyol)
 • 1299.90 TL - TOYSTURKA Harika Kanatlar Orjinal & Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett (Trendyol)

14. Baby Alive Sevimli Bebeğim

Baby Alive Sevimli Bebeğim

Artıları

 • Ses çıkaran eğlenceli tasarım
 • Sert plastik materyal
 • Kaliteli

Eksileri

 • Pahalı

Baby Alive Sevimli Bebeğim 3 yaş ve üzeri kız çocukları için tasarlanmış eğlenceli bir oyuncaktır. Çıkardığı sevimli sesler ile çocukların ilgi odağı olabilecek bu oyuncak ağzına emziği takıldığında emme sesi çıkartıyor. Ayrıca gülme, ağlama, esneme, mırıldanma gibi sevimli sesler de çıkaran Baby Alive Sevimli Bebeğim yatırıldığında ve kaldırıldığında da tepki veriyor. Ebat olarak da çocukların severek oynayabileceği Baby Alive Sevimli Bebeğim komple olarak kaliteli plastik materyalden üretilmiştir. Fiyatı biraz yüksek olsa da bu ürün en çok tercih edilen oyuncak bebek diyebiliriz.

Baby Alive Sevimli Bebeğim tercih eden ebeveynler özellikle saçlarının da plastik olmasından dolayı çok memnun. Sert bir materyalden üretilmiş olan bu bebek dayanıklı olduğu ve kolay eskimediği için de oldukça kullanışlı. 3 yaşındaki kız çocuklarının severek oynayacağı Baby Alive Sevimli Bebeğim 1 dk dokunulmadığında ses çıkarmayı bırakıyor. Emziği takıldığında ya da kaldırıldığında ise yeniden tepki veriyor.

Baby Alive Sevimli Bebeğim Fiyat listesi

 • 3537.01 TL - Baby Alive Sevimli Bebeğim (Hepsiburada)

15. BINZKBB Manyetik yapı taşları

BINZKBB Manyetik yapı taşları

Artıları

 • Toksik içermemesi
 • Eğlenceli ve yaratıcı olması

Eksileri

 • Hassas yapıda olması

BINZKBB Manyetik yapı taşları, çocuklar için eğlenceli ve öğretici bir oyuncak seçeneği sunuyor. Bu set, 110 parça boru manyetik karolardan oluşuyor ve içerisinde renkli şekiller, boru hatları, renkli toplar, ışıklı toplar, manyetik bloklar, sayılar ve alfabe çıkartmaları bulunuyor. Ürünün BPA içermeyen toksik olmayan ABS plastikten üretildiği ve EN71, CPSIA ve CE standartlarına uygun olduğu belirtiliyor.

Olumlu yorumlar arasında, ürünün çocuklar için eğlenceli ve eğitici olduğu sıkça vurgulanıyor. Yaratıcı kombinasyonlar yapma olasılığı ve STEM öğrenme oyuncağı olarak kullanılabilmesi, çocukların renk duygusu, geometri, yaratıcılık, renk ve şekil tanıma, uzamsal hayal gücü gibi birçok beceriyi geliştirmelerine yardımcı oluyor.

BINZKBB Manyetik yapı taşları, çok amaçlı bir oyuncak olarak dikkat çekiyor ve çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olabilir. Ancak, ürünün hassas olması sebebiyle sert bir şekilde oynayan çocuklara çok uygun olmayabilir.

16. Fisher Price 4’lü Oyun Hamuru

Fisher Price 4’lü Oyun Hamuru

Artıları

 • Hafif kokulu
 • Yapışma yapmaz

Eksileri

 • Fazla yumuşak olduğunu söyleyenler var

Fisher Price 4’lü Oyun Hamuru, çocukların ilgisini çekmeye yönelik tasarlanmıştır. Oyun hamurlarının yer aldığı kutuların kapaklarında hayvan figürleri bulunur. Bu figürler sayesinde çocuklar oyun hamurunu bastırarak eğlencenin tadını çıkartabilir. Turkuaz, kırmızı sarı ve yeşil renklerden oluşan bu set çocukların ince motor becerilerinin gelişmesinde etkilidir.

Fisher Price 4’lü Oyun Hamuru kullanan ebeveynler bu ürünün özellikle kokusunun rahatsız edici olmamasından, dağılma yapmamasından yana çok memnun. Ele yapışmaması, kaliteli bir his vermesi de beğenilen özellikleri arasında.

17. 4WD Drift Uzaktan Kumandalı Araba şarjlı, Dublör RC Araba

4WD Drift Uzaktan Kumandalı Araba şarjlı, Dublör RC Araba

Artıları

 • Dayanıklı Olması
 • Hızlı Gitmesi
 • Şarjının uzun süre dayanması

Eksileri

 • Kontrolünün zor olması
 • Yurtdışından 10 gün içerisinde gelmesi

4WD Drift Uzaktan Kumandalı Araba, çift taraflı çalışan, esnek hareket eden, 360 derece dönebilen ve fantastik drift hareketleri yapabilen bir oyuncak arabadır. Ürün, toksik olmayan birinci sınıf ABS plastikten yapılmıştır ve güçlü çarpışma direnci ile darbeye dayanıklılık özelliğine sahiptir. 2.4GHz frekans anti-parazit teknolojisi ve 40 metreden uzun kontrol mesafesi sayesinde, her arabanın bağımsız sinyali vardır ve çocukların parazit olmadan birlikte oynamasını destekleyebilir. Ürün özel lastik tasarımı ile her türlü araziye uyum sağlar ve hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Şık bir hediye kutusunda paketlenen ve şarj edilebilir pil içeren bu oyuncak araba, çocuklar için mükemmel bir hediye seçeneğidir.

Kullanıcılar, ürünün çalışması, hızı ve kumandasının kaliteli olduğunu belirtirken, bazıları kontrolünün biraz farklı olduğunu söyleyerek alışma süreci gerektiğini ifade etmişlerdir. Ayrıca kendi deneyimlerimizde ürünün parke zeminde giderken çok ses yaptığını gözlemledik.

18. Eğitici Çocuk Oyuncakları Tiktak 500 Parça Lego Oyuncak

Eğitici Çocuk Oyuncakları Tiktak 500 Parça Lego Oyuncak

Artıları

 • Eğitici
 • Eğlenceli
 • El ve düşünme becerisine katkı sağlar

Eksileri

 • Parçaların küçük olması
 • Parçaların biraz zor takılması

Tik Tak Box Eğitici Şekiller 500 Parça, çocuklarınızın hem eğlenmesini hem de el ve göz koordinasyonlarını geliştirmesini sağlayan bir oyuncak setidir. 500 parçadan oluşan bu oyun seti sayesinde çocuğunuz farklı deneyimler kazanacak ve hayal gücünü geliştirecektir. Kutu resimlerine bakarak aynı şekilleri yapmak mümkündür. Hem 2 hem de 3 boyutlu objeler yapılabilir. Bu ürün, uygun fiyatı ve kaliteli plastikleri ile diğer oyuncaklardan ayrılmaktadır. Ancak, 5 yaş altı çocukların yutma tehlikesine karşı kontrol altında oynamaları tavsiye edilir. Fabrika çıkışında plastik fazlalıkları olabilir, bu yüzden ilk kullanımda dikkat edilmesi gerekir.

19. Dede Süper Bambu Çubuklar 300 Parça

Dede Süper Bambu Çubuklar 300 Parça

Artıları

 • Bir sürü şekil yapılabilmesi
 • Yetişkinler için de eğlenceli olması

Eksileri

 • Parçaları birleştirmenin ilk başlarda zor olması

Dede Süper Bambu Çubuklar 300 Parça Oyuncak, çocukların hayal gücünü genişletmeleri ve el becerilerini geliştirmeleri için tasarlanmış eğlenceli bir oyuncak. İçinde 300 parça süper bambu çubuk bulunan bu set, çocukların farklı tasarımlar oluşturmasına olanak tanıyor. Ayrıca, esnek yapısı sayesinde çocuklar çubukları birleştirirken el becerilerini geliştiriyor ve alet kullanma yeteneklerini kazanıyorlar.

Oyuncak hakkındaki olumlu yorumlara bakıldığında, çocukların bu seti beğendiği ve eğlenceli bulduğu görülüyor. Ayrıca, kaliteli malzemeden üretildiği vurgulanıyor. Ancak kendi testlerimizde bu bambu çubukların bağlantı noktalarına biraz zor geçtiğini deneyimledik. Büyük ihtimalle kullandıkça daha kolay bir şekilde geçecektir ama ilk başlarda yetişkin yardımı ile oynamak zorunda kalacaktır 3 yaşındaki çocuklar.

Sonuç olarak Dede Süper Bambu Çubuklar 300 Parça Oyuncak, çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeleri ve el becerilerini artırmaları için harika bir seçenek. Esnek çubuklarla eğlenceli tasarımlar yapabilirler. Eğer çocuğunuzun el becerilerini ve yaratıcılığını geliştirmesini istiyorsanız, bu ürünü düşünmenizi öneririz.

20. Fisher Price İlk Motorum

Fisher Price İlk Motorum

Artıları

 • Dayanıklı plastik malzeme
 • Denge sağlamaya katkılı
 • Eğlenceli tasarım

Eksileri

 • Yok

Fisher Price İlk Motorum oyuncağı 2 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için uygundur. Kaliteli, sağlam plastikten üretilmiş olan bu motor 3 yaşındaki çocukların rahatlıkla kullanması için uygun bir oyuncaktır. Çocukların denge sağlamalarına katkıda bulunan Fisher Price İlk Motorum kas becerilerinin artmasında da etkilidir. Açık mavi renk ile dikkat çeken bu oyuncağın üzerinde çocukların dikkatini çekecek resimli baskılar bulunur. Siyah ve kalın tekerlekleri, yere yakın tasarımı ile güvenli bir kullanım sunan Fisher Price İlk Motorum çocuklar için eğlenceli bir kullanım sunar.

Fisher Price İlk Motorum kullanan ebeveynler bu ürünün her ne kadar 2 yaş itibari ile uygun olsa da 3 yaşındaki çocuklar için daha elverişli olduğunu söylüyor. Çocukların denge kurabilmesi için kullanışlı ve sağlam bir oyuncak olan Fisher Price İlk Motorum kırılmalara karşı da dayanıklı bir yapıya sahip. Fiyat bakımından ele alacak olursak bütçe dostu olduğunu söylememiz mümkün.

En Iyi 3 Yas Oyuncak 5

3 Yaş İçin Oyuncak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

3 yaş döneminde çocuğunuzun yaratıcılığını ön plana çıkaracak eğlenceli oyuncaklara yönelmeniz doğru olacaktır. Uzun süre çocuğunuzun sıkılmadan oynayacağı tipte oyuncaklar onun gelişimine büyük katkı sağlar.

Çocuğun Yaşına Uygun Olması

3 yaşındaki çocuğunuz için seçeceğiniz oyuncakların bu yaş grubuna uygun olması önemlidir. Küçük parçalar içeren veya yutulabilecek oyuncaklardan kaçınılmalıdır. Çocuklar bu dönemde sökme-takma, yerleştirme becerisi gerektiren, renkli, hareketli ve sesli oyuncaklardan keyif alırlar. Örneğin çek-bırak arabalar, zeka geliştiren oyuncaklar, sesli bebekler, ahşap koordinasyon oyunları, lego ve bloklar, yapbozlar, sulu oyunlar ve oyun hamurları bu yaş grubu için uygundur. Oyuncaklar çocuğunuzun merakını artırmalı, keşif duygusunu geliştirmeli, inşa ve paylaşma becerilerini desteklemeli ve motor gelişimine katkıda bulunmalıdır.

Materyalinin Kaliteli Olması

Seçeceğiniz oyuncakların kaliteli malzemeden üretilmiş olması çok önemlidir. Oyuncaklar kanserojen ve toksik maddeler içermemeli, sağlığa zararlı olmamalıdır. Boya veya diğer detaylar da güvenli olmalıdır. Sivri ve kesici kenarlara sahip oyuncaklardan kaçınılmalıdır. Plastik oyuncaklar dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Ahşap oyuncaklar ise çocuklar için sağlıklı bir seçenektir.

Eğlendirici Olması

3 yaşındaki çocuklar için oyuncaklar canlı renklere sahip, sesli, ışıklı, düğmeli, şekil değiştirebilen ve hareketli olmalıdır. Eğlenceli oyuncaklar çocuğun gelişimi üzerinde olumlu etkiler yapar, eğlenirken öğrenmesine katkı sağlar.

Oyuncağın Ebatı

Çocuğunuz için seçeceğiniz oyuncakların büyük olması önemlidir. 3 yaşındaki çocuklar büyük oyuncaklarla oynamaktan keyif alırlar. Büyük oyuncaklar, çocuğun özgüvenini artırır ve kendi başlarına yönetme yeteneklerini geliştirir. Küçük oyuncaklar tercih edilecekse sesli, ışıklı veya çek-bırak özellikli olanlar tercih edilebilir.

En Iyi 3 Yas Oyuncak 2

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; eğer 3 yaşında bir çocuğunuz varsa sizin için derlemiş olduğumuz oyuncak seçenekleri arasından dilediğinizi, güvenle tercih edebilirsiniz. Çocuğunuza oyuncak seçerken ''kız oyuncağı'', ''erkek oyuncağı'' gibi keskin cinsiyetçi ayrımlardan kaçınmanızı öneririz. Bir erkek çocuğu bebekle oynayabileceği gibi, kız çocukları da arabalarla oynamaktan keyif alabilir. Çocuklarınızın yetişkin bir birey olduklarında hayatın her alanında çeşitli sorumluluklar alacağını unutmayınız.

Sizlerin de yorumlarınızı ve tercih ettiğiniz ürünleri, deneyimlerinizi dinlemek isteriz :)

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Barbaros

Barbaros

Selam bahceli bir evim var ve ocuguma bir oyun evi almayı düşünüyorum. Bahçede kullanılmaya uygun mudur acaba dışarıda kalabilir mi?

Kamuran Ertürk

Kamuran Ertürk

Mrb şu legolar pahalı diyosunuz ama dede tik tak seti ucuz ve güzel bi alternatif değil mi sizce? benimki bayılıyor valla.

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.