Tüketici dergisi logosu

14 En İyi Duş Jeli Tavsiyesi ve Satın Alma Rehberi (2024)

Kısa bir özet..

Kullanan kişilerin değerlendirmelerine göre 2024 yılında kadınlar için Palmolive Aroma Sensations Feel The Massage, erkekler için ise Nivea Men Deep Dimension Duş Jeli en çok sevilen iki ürün gibi görünüyor. Fakat siz de benim gibi kimyasal ürünlerden oldukça uzak kalmaya çalışanlardansanız Le Petit Marseillais BIO Zeytin Yaprağı Duş Jeli ürününü deneyebilirsiniz. Hem erkekler hem de kadınlar ttarafından kullanılabilir bir kokuya sahip. Aşağıda farklı aromaya ve içeriklere sahip en çok sevilen duş jellerini listeledik, sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
Palmolive Aroma Sensations Feel The Massage Duş Jeli1. Palmolive Aroma Sensations Feel The Massage94.85 / 100
Nivea Men Deep Dimension Duş Jeli2. Nivea Men Deep Dimension Duş Jeli94.36 / 100
Dove Nemlendirici Duş Jeli Deeply Nourishing3. Dove Deeply Nourishing Duş Jeli94.06 / 100
Le Petit Marseillais Şeftali Ve Nektarin Duş Jeli4. Le Petit Marseillais Şeftali Ve Nektarin Duş Jeli93.49 / 100
Yves Rocher Duş Jeli – Lotus Çiçeği Adaçayı5. Yves Rocher Duş Jeli Lotus Çiçeği Adaçayı92.96 / 100
Yves Rocher Duş Jeli – Organik Vanilya6. Yves Rocher Duş Jeli Organik Vanilya92.83 / 100
Bioderma Atoderm Intensive Gel Moussant Vücut Duş Jeli7. Bioderma Atoderm Intensive Gel Moussant92.78 / 100
NIVEA Men Boost Duş Jeli8. Nivea Men Boost Duş Jeli92.34 / 100
Bioderma Atoderm Shower Oil9. Bioderma Atoderm Shower Oil92.29 / 100
La Roche Posay Lipikar Gel Lavant Hassas Duş Jeli10. Nuxe La Roche Posay Lipikar Gel Lavant91.18 / 100
Palmolive Men Pure and Care11. Palmolive Men Pure and Care90.66 / 100
Sebamed Likid Yüz ve Vücut Yıkama Sıvısı12. Sebamed Yüz ve Vücut Yıkama Sıvısı89.78 / 100
Le Petit Marseillais BIO Zeytin Yaprağı Duş Jeli13. Le Petit Marseillais BIO Zeytin Yaprağı Duş Jeli80.57 / 100
Pierre Cardin Kind To Skin Gül Özlü Canlandırıcı Duş Jeli14. Pierre Cardin Kind To Skin Gül Özlü57.65 / 100

Bu listenin sıralanması 106230 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Duş jeli kullanmak size sadece temizlenmiş hissi sunmaz, lüks ve hoş bir deneyim de sağlar. Cildinizi pürüzsüzleştirerek ve güzel kokmanızı sağlayarak sizleri şımartır. Bu nedenle, size en iyi duş jeli deneyimini sunacak bir ürün seçmek önemlidir. Duş jelleri, farklı kokuların yanı sıra cilde ek faydalar sağlayan çeşitli formülasyonlara da sahiptir. Kuru cilde sahipseniz, nemlendirici etkisi olan bir duş jeli tercih etmek önemlidir ve yoğun kokulu duş jellerinden kaçınmanız gerekebilir. Normal ciltler için her türlü duş jeli uygundur. Yağlı cilde sahipseniz, fazla yağı temizleyen ve arındırıcı özelliklere sahip bir duş jeli en iyi seçenek olabilir. Duş jelleri ayrıca peeling özellikleriyle de gelir ve cildinizdeki ölü hücreleri etkili ve kolay bir şekilde temizleyebilir. Köpük banyosu ürünleri yerine duş jeli kullanmanız da mümkündür. Tabii ki, köpük miktarı aynı olmayacaktır, ancak duş jeli ile birlikte kokuyla yumuşak ve lüks bir his elde edebilirsiniz. 'En iyi duş jeli' deneyimini yaşamanız için sizin için bir liste hazırladık.

En Iyi Dus Jeli 4

Duş Jeli Nedir?

Duş jeli esasen sıvı bir sabun veya genellikle vücutta kullanılan bir üründür, ancak bazı formülasyonlar saçta da kullanılabilir. Duş jeli, genellikle ilave bir kokuya sahip, su ve deterjan bazının bir emülsiyonudur. Duş jelleri artık farklı renk ve kokularda mevcut ve banyo rafına güzel eklemeler yapıyor. pH dengeli olacak şekilde formüle edilmişlerdir ve ayrıca yatıştırıcı ve nemlendirici bileşenlerle birlikte gelirler. Nazik ve sakinleştirici özelliklerinden dolayı hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılabilirler.

Duş jelleri 6 temel bileşen ile formüle edilmiştir;

Su: Ürünün kıvamını aldığı yer burasıdır. Diğer bileşenler için sıvı çözücü olarak da işlev görür.

Emülgatörler: Bu bileşenler köpükten sorumludur ve ayrıca banyo jelleri için kalınlaşma sağlar. Jel benzeri kıvamın geldiği yer burasıdır.

Deterjanlar: Cildi temizlemek için kullanılan sabundur.

Sürfaktanlar: Bu bileşenler cilt üzerinde köpük veya köpük oluşturmak için çalışır.

Koruyucular: Duş jellerinin uzun bir raf ömrüne ihtiyacı vardır, bu nedenle koruyucular onları güvende tutmaya ve mikrobiyal kontaminasyonu önlemeye yardımcı olur.

Koku: Duş jeli kullanmayı hoş bir deneyim yapan şey budur. Uçucu yağlardan veya bitki özlerinden elde edilen doğal bir kokuya sahip bir duş jeli seçmeniz için özel seçenekler sunar.

En İyi Duş Jeli Tavsiyeleri

En İyi Duş Jeli Tavsiyeleri

1. Palmolive Aroma Sensations Feel The Massage Duş Jeli

Palmolive Aroma Sensations Feel The Massage Duş Jeli

Artıları

 • Ciltte fresh bir his bırakması
 • Genel olarak kokusunun beğenilmesi
 • Kalıcılığının uzun olması
 • Pürüzsüz bir cilt deneyimi sağlaması

Eksileri

 • Yok

Palmolive Aroma Sensations Feel The Massage Peeling Etkilli Banyo ve Duş Jeli, ölü deniz tuzu, aloe vera ve su nanesi özleri ile zenginleştirilmiş özel bir formüle sahip. Bu duş jeli cildi nazikçe ovarken ölü hücrelerden arındırarak cildin yenilenmesine yardımcı oluyor. Kullanan kişiler, duş sonrası ciltlerinin yenilenmiş hissettiğini ve ürünün gün boyu hoş bir koku bıraktığını belirtiyorlar.

Pompalı ve pompasız olarak iki farklı ambalaja sahip bir ürün, o yüzden bu sizin için önemliyse önceden satıcıya danışıp gönderilecek olan ürün ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Sonuç olarak, Palmolive Aroma Sensations Feel The Massage Peeling Etkilli Banyo ve Duş Jeli, hoş kokusu ve peeling etkisi ile birçok kullanıcı tarafından beğeniliyor.

2. Nivea Men Deep Dimension Duş Jeli

Nivea Men Deep Dimension Duş Jeli

Artıları

 • Güzel odunsu koku
 • Ferahlatıcı olması

Eksileri

 • Kokusunun kalıcı olmaması

NIVEA Men Deep Dimension Duş Jeli, erkekler için derinlemesine temizlik ve canlılık sağlama amacı taşıyan bir ürün olarak öne çıkıyor. Yenilikçi formülü, cildinizi etkili bir şekilde temizlemek ve taze bir his bırakmak için doğal mikro boyutlarda kil

Kokusu ve performansı oldukça iyi olan bu duş jeli diğer duş jelleri kadar çok köpürmüyor, bu da bazıları için daha az temizlik hissi verebilir. Bu sizin için önemli değilse bir denemenizi öneririm.

3. Dove Nemlendirici Duş Jeli Deeply Nourishing

Dove Nemlendirici Duş Jeli Deeply Nourishing

Artıları

 • İyi nemlendirme sağlaması
 • Çevre dostu olması

Eksileri

 • Kokusunun kalıcı olmaması

Dove Nemlendirici Duş Jeli Deeply Nourishing, cildi nemlendirmeye ve beslemeye odaklanan etkileyici bir ürün olarak öne çıkıyor. Kuru ciltler için ideal olan bu ürün, çoklu nemlendirici içeriği ile dikkat çekiyor. Doğal kaynaklı temizleyiciler içeren formülü, cildi kir ve kalıntılardan arındırırken, bitkisel bazlı nemlendiriciler ile cildi besleyip pürüzsüzleştiriyor. Dove'un çevre dostu yaklaşımı, %97 doğada çözünebilir formülü ve PETA onayı, bu ürünün tercih edilmesinde önemli faktörlerden biri.

Ürünün kokusunun hoş bulunması, nemlendirici etkisinin uzun süreli olması ve sağladığı kalıcı yumuşaklık, olumlu geri bildirimler arasında yer alıyor. Buna karşılık, bazı eleştiriler ürünün yoğunluğu ve kokusunun kalıcılığına yönelik. Her ne kadar bazı kullanıcılar için beklentileri tam olarak karşılamasa da, Dove Deeply Nourishing Nemlendirici Duş Jeli, nem ihtiyacı yüksek olan cilt tipleri için uygun bir alternatif sunuyor.

4. Le Petit Marseillais Şeftali Ve Nektarin Duş Jeli

Le Petit Marseillais Şeftali Ve Nektarin Duş Jeli

Artıları

 • Duş jelinin kokusunun beğenilmesi
 • Yumuşaklık vermesi
 • Nemlendirici özellikleri ile cilde bakım yapması
 • pH’ı cilde uyumlu olması

Eksileri

 • Kalıcılığının fazla olmaması

Le Petit Marseillais Duş Jeli Şeftali ve Nektarin serisi ekstra yumuşak formülü, cilde uyumlu pH seviyesi ve dermatolojik olarak test edildiği belirtilen özellikleriyle dikkat çekiyor. Üstelik fiyatının da oldukça uygun olması kişilerin tercih etmesi için önemli bir özellik. Kullandığınızda fark edeceğiniz ilk şey tabii ki de hoş kokusu. Şeftali ve nektarin karışımı özellikle yaz aylarında ferahlık ve canlılık sağlıyor. Kişisel deneyimlerime göre derinin nemlenmesinde oldukça etkili.

Bu duş jeli de çok köpüren bir duş jeli olmadığı için bazı kişiler beğenmeyebiliyor. Kokusu ise duştan çıktıktan sonra etkisini hızlı bir şekilde yitiriyor. Eğer amacınız vücudunuzu nemlendirmek ise satın almanızı öneririm.

5. Yves Rocher Duş Jeli – Lotus Çiçeği Adaçayı

Yves Rocher Duş Jeli – Lotus Çiçeği Adaçayı

Artıları

 • Kokusunun beğenilmesi
 • Çiçeksi kokusunun çok yoğun gelmemesi
 • Nemlendirme özelliğinin çok iyi olması

Eksileri

 • Kalıcılığının fazla olmaması

Lotus ve adaçayının mükemmel birleşimi banyo keyfinizi ikiye katlar! Formülü organik aloe vera ile zenginleştirilmiştir. İçeriğindeki bitkisel temizleyiciler ile cilde zarar vermeden derinlemesine temizlerken cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Su ile temasında hafif köpüklü bir dokuya dönüşür ve hoş kokusu ile cildinizi nazikçe temizler. Etoksilatlar, parabenler içermez. Cildinizin pH’ı ile tam uyumludur. Dermatolojik kontrol altında test edilmiştir. Geri dönüştürülebilir ambalajlar ile doğaya saygılıdır. Uygulamadan sonra bol su ile durulamak oldukça önemlidir. Tüm ciltler için uygun bir üründür. Hassas ciltler kullanabilir. Harika kokusu ile cildinize ferahlık katacaktır.

Yves Rocher Duş Jeli – Lotus Çiçeği Adaçayı Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

6. Yves Rocher Duş Jeli – Organik Vanilya

Yves Rocher Duş Jeli – Organik Vanilya

Artıları

 • Alerjen cilde sahip kişilerin güvenle kullanabilmesi
 • Kokusunun genel olarak beğenilmesi
 • Boyutunun yeterli olması
 • Kuru cildi yumuşatması

Eksileri

 • Kokusunun çok yoğun olması
 • Pek fazla köpürmemesi
 • Kalıcılığının fazla olmaması

Organik vanilyanın etkileyici gücü ile teninizde hoş bir koku bırakır, cildinizi nazikçe temizler ve banyonuzu bir keyif haline getirir. Bitkisel bileşimi, faydalı etkileri ile bilinen organik aloe vera ile zenginleştirilmiştir. Paraben ve mineral yağ içermez. Aynı zamanda PH nötr formülü cilt ile uyumludur. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Tüm cilt tipleri için uyumlu bir üründür. Ciltte parlaklık ve güzel bir görünüm kazandırırken yenilemeye de yardımcı olur. Geri dönüşümlü kutuları sayesinde çevre dostu bir üründür. Eski haline göre %25 daha az plastik içermektedir.

Kokusunun çok yoğun olmasına karşın kalıcılığı fazla değildir. Bitkisel içeriğe sahip olduğu ve parabane içermemesi sebebiyle çok fazla köpürmese de bunun normal bir durum olduğunu söylemekte fayda var.

7. Bioderma Atoderm Intensive Gel Moussant Vücut Duş Jeli

Bioderma Atoderm Intensive Gel Moussant Vücut Duş Jeli

Artıları

 • Yoğun formül
 • Her cilt tipine uygun olması
 • Tahriş yapmaması

Eksileri

 • Kokusunun hoş olmaması

Bioderma Atoderm Intensive Gel Moussant, yoğun formüllü ve hoş kokulu bir vücut duş jeli olarak cilt bakımında ön plana çıkıyor. Her cilt tipine hitap eden bu ürün, gözeneklerde derinlemesine bir temizlik sunarak cilt dokusunu iyileştirir. Cildi tahriş etmeden kullanabileceğiniz bu jel, herhangi bir kızarıklık yaratmaz. Atopik ciltler için de önerilen Bioderma Atoderm, özellikle kuru ciltli çocuklar için tercih ediliyor. Cildi nemlendirerek yumuşatma özelliği, atopik dermatit gibi cilt problemlerinde de etkili.

Kokusuna yönelik farklı fikirler olsa da, pek çok kişi kokusunu sevmiş. Kaşıntı ve kabarıklıklarda azalma ile daha yumuşak bir cilt deneyimi sunması da önemli bir artı tabiki. Sonuç olarak, Bioderma Atoderm Intensive Gel Moussant Vücut Duş Jeli, etkili bir temizlik ve hijyen sunan, her cilt tipine uygun, hoş kokulu bir seçenek. Atopik bir cildde sahipseniz bu duş jelini tavsiye ederim.

8. NIVEA Men Boost Duş Jeli

NIVEA Men Boost Duş Jeli

Artıları

 • Ferahlatıcı olması
 • Kafein içermesi
 • Güzel kokması

Eksileri

 • Yok

NIVEA Men Boost Duş Jeli, erkekler için özel olarak formüle edilmiş bir 3'ü 1 arada ürün. Vücut, yüz ve saç kullanımı için uygun olan bu duş jeli, cilt ve saç derisinde canlanmış ve bakımlı bir his yaratıyor. Nane özleri ile gün boyu ferahlık sağlayan ve erkeklere özel çekici bir koku bırakan bu duş jeli, cilt ile uyumlu pH derecesine sahiptir ve dermatolojik olarak da kanıtlanmıştır. Kafein içeren formülü ile canlandırıcı bir etki yaratan bu duş jeli, kişisel bakım rutininizin vazgeçilmezi olmaya aday.

Kullanımı oldukça pratiktir. Banyo lifine bir miktar sıkılarak cilde uygulanabilir. Sadece vücut değil saçlar için de kullanabileceğiniz bir ürün. Saçlar için ıslak saçlara uygulanıp, ılık su ile durulanabilir. Kokusu çok beğenilse de biraz yoğun bir kokuya sahip olduğunu belirteyim.

9. Bioderma Atoderm Shower Oil

Bioderma Atoderm Shower Oil

Artıları

 • pH yapısının cilt için uygun olması
 • Kokusunun çok beğenilmesi
 • Cildi nemlendirmesi

Eksileri

 • Jel değil yağ olması

Bioderma Atoderm Shower Oil, cilt bakımında oldukça çeşitli etkilere sahip. Öncelikle, atopiye eğilimli ciltler için tasarlanmış olması, bu ürünün hassas ciltlerle oldukça iyi geçindiğini gösteriyor. Cildin doğal bariyerini korumaya ve kuruluktan kaynaklanan kaşıntı hissini hafifletmeye yardımcı oluyor. Özellikle egzama gibi cilt sorunlarına sahip olanlar için bu ürünün etkili olduğunu gösteren yorumlar mevcut.

Fakat bir şeyi netleştirelim, bu bir "duş jeli" değil, duş yağı. O yüzden köpürme konusunda da bazı olumsuz yorumlar var, çünkü yağ yapısı nedeniyle normal duş jeli gibi köpürmez. O yüzden satın almadan önce bunu bilmekte fayda var. Eğer egzema sorununuz varsa ve onun için bir duş ürünü bakıyorsanız bu ürünü deneyin derim.

10. La Roche Posay Lipikar Gel Lavant Hassas Duş Jeli

La Roche Posay Lipikar Gel Lavant Hassas Duş Jeli

Artıları

 • Hassas cildi olan kullanıcıların ürünü beğenmesi
 • Sivilceleri kurutması
 • Kokusunun hoş olması
 • Cildi yumuşak ve nemli yapması

Eksileri

 • Parfümün fazla olması

La Roche Posay Lipikar Gel Lavant Hassas Duş Jeli, hassas cilde sahip olanların da tercih edebileceği bir duş jeli. Kullananlar, ciltlerinde kuruluk veya gerginlik hissi yerine daha fazla nem ve rahatlık hissi yaşadıklarını belirtiyorlar. Tahrişleri veya kaşıntıyı önlemeye yardımcı olması da sevilen yönleri arasında.

Ancak, fazla parfümlü olması sizi rahatsız edebilir. Ayrıca, bu duş jelinin ÜTS kaydı olmayan ürünleri de satılıyor. O yüzden güvenilir yerlerden almakta fayda var. Sonuç olarak, La Roche Posay Lipikar Temizleyici Jel, hassas ciltler için etkili bir temizleme deneyimi sunuyor gibi görünüyor, ancak parfüm hassasiyeti olanlar dikkatli olmalı.

11. Palmolive Men Pure and Care

Palmolive Men Pure and Care

Artıları

 • Çok yönlü kullanımı olması
 • Doğal içerikler
 • Uygun fiyat

Eksileri

 • Cildi biraz kurutması

Palmolive Men Pure and Care, vücudunuzu arındırmaya ve bakım yapmaya yardımcı olmak için E vitamini ve %100 doğal aloe vera özü içeren yeni bir duş jeli. 4 farklı kullanım alanı sunuyor: Vücut, Saç, Yüz ve Sakal için kullanılabilir.

Kullananların yorumlarına bakarsak, ürünün güzel köpürdüğü ve ferahlatıcı bir kokusu olduğu sık sık belirtiliyor. Ayrıca, duş sonrasında bıraktığı hissin de hoş olduğu ifade ediliyor. Fiyatının uygun olması da önemli bir artı. Kullanım çeşitliliği ve fiyatı ile günlük kullanım için ideal bir seçim.

12. Sebamed Likid Yüz ve Vücut Yıkama Sıvısı

Sebamed Likid Yüz ve Vücut Yıkama Sıvısı

Artıları

 • Nazik temizlik
 • Yumuşatıcı etki

Eksileri

 • Kokusu
 • Bazı ciltleri tahriş etmesi

Cildi kurutmadan ve tahriş etmeden nazikçe temizlemekte olan Sebamed Likid Yüz ve Vücut Yıkama Sıvısı, yumuşak ve derinlemesine bir gözenek temizliği sunarken, doğal nemlendiricileri ile cildi yumuşatıp pürüzsüzleştiriyor. Sabun ve alkali içermiyor, cilde temiz, yumuşak ve esnek bir his bırakıyor, pH 5.5 değeri ile cildin doğal koruyucu tabakasını sağlıklı tutuyor.

Sivilce oluşumuna sebep olmaz, fakat bununla birlikte cildi biraz kurutabilir. Eğer hassas bir cildiniz varsa ve henüz bu duş jelini denemediyseniz, deneyin derim. Aldığınız ürünün güvenilir bir satıcıdan olmasına dikkat edin, üzerinde son kullanma tarihi olmadığını ya da başka bir farklılık hissederseniz iade edin.

Sebamed Likid Yüz ve Vücut Yıkama Sıvısı Fiyat listesi

 • 379.99 TL - Sebamed Likit (liquid Face & Body Wash) 200 ml (Trendyol)
 • 383.79 TL - Sebamed Liquid Face And Body Wash 200ml (Trendyol)
 • 383.79 TL - Sebamed Liquid Face And Body Wash 200 Ml (Trendyol)
 • 453.00 TL - Sebamed Liquid Face And Body Wash 200 ML (N11)
 • 454.95 TL - Sebamed Liquid Face And Body Wash 200 ml (Hepsiburada)
 • 599.00 TL - Sebamed Likit Yüz Vücut 200 Ml. (Liquid Face & Body Wash) Likid x 2 Adet (Hepsiburada)
 • 956.00 TL - Sebamed Liquid Face & Body Wash Lt. (Hepsiburada)

13. Le Petit Marseillais BIO Zeytin Yaprağı Duş Jeli

Le Petit Marseillais BIO Zeytin Yaprağı Duş Jeli

Artıları

 • Doğa dostu olması
 • Hassas ciltlere uygun olması

Eksileri

 • Zeytin yaprağı kokusunun yoğun olması

Le Petit Marseillais BIO Zeytin Yaprağı Duş Jeli, organik sertifikalı bir ürün olarak dikkat çekiyor ve kullanıcılar arasında oldukça olumlu geri dönüşler alıyor. Öncelikle, ürünün çevre dostu yaklaşımı, geri dönüştürülebilir şişesi ve doğal içerikleri, çoğu kişi tarafından seviliyor. Ayrıca, duş jelinin ciltle uyumlu pH seviyesine sahip olduğu ve sülfat içermediği, cilt hassasiyeti olanlar için büyük bir avantaj.

Ancak bazı kişiler için ürünün kokusu rahatsız edici olabilir. Kokusu, zeytin yaprağına benzediği için alışılmadık bir koku. Ayrıca, ürünün çok sıvı olması ve fazla köpürmemesi gibi şikayetler bulunsa da organik içeriği sebebiyle normal bir durum. Vücuduna kimyasal ürünlerin temas etmesini çok istemiyorsanız o zaman bu duş jelini deneyin derim.

Le Petit Marseillais BIO Zeytin Yaprağı Duş Jeli Fiyat listesi

 • 99.90 TL - Le Petit Marseillais Bıo Organik Sertifikalı Zeytin Yaprağı Duş Jeli 400 ml (Trendyol)
 • 189.00 TL - Le Petit Marseillais Lpm Zeytinağacı Yaprağı Ve Organik Ihlamur Duş Jeli 650 ml (Trendyol)
 • 349.90 TL - Le Petit Marseillais BIO Organik Sertifikalı Zeytin Yaprağı Duş Jeli x4 (Trendyol)
 • 99.90 TL - Le Petit Marseillais BIO Organik Sertifikalı Zeytin Yaprağı Duş Jeli 400 ml (Hepsiburada)
 • 189.90 TL - Le Petit Marseillais BIO Organik Sertifikalı Zeytin Yaprağı Duş Jeli 400 ml x 2 Adet (Hepsiburada)

14. Pierre Cardin Kind To Skin Gül Özlü Canlandırıcı Duş Jeli

Pierre Cardin Kind To Skin Gül Özlü Canlandırıcı Duş Jeli

Artıları

 • E vitamini içermesi
 • Gliserin ile nemlendirmesi
 • Gül kokusunun güzel olması

Eksileri

 • Yok

Pierre cardin türünün cilde mükemmel formülü ve mükemmel kokusuyla vücudunuza hak ettiği değeri verin Rose Body Wash, gül özlü bu canlandırıcı vücut yıkama! İçerdiği E vitamini ve gliserin sayesinde cildi yatıştırıcı vücut yıkama jeli aynı zamanda cildin elastik ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olur. Pierre Cardin Vücut Şampuanı E vitamini ve gliserin açısından zengindir. Cildinizin parlamasına yardımcı olmak için bu gül kokulu jel ile cildinizi besler, korur ve nemlendirir. Pierre Cardin cilt dostu vücut yıkama Zengin köpük kalitesi ve gliserin içeriği cildi kurutmadan nazikçe temizler ve her banyo muhteşem bir “gül” bahçesindeymiş gibi hissettirir. Vücudunuza nem desteği sağlar. E vitamini ve gliserin ile cildi kurutmaz. Gül kokusunu seviyorsanız ve kendinizi şımartmak isterseniz bir deneyin :)

Pierre Cardin Kind To Skin Gül Özlü Canlandırıcı Duş Jeli Fiyat listesi

 • 79.99 TL - Pierre Cardin Kind to Skin Yasemin Özlü Canlandırıcı Duş Jeli 8680570459150 (Trendyol)
 • 111.00 TL - Pierre Cardin Kind To Skin Yasemin Özlü Canlandırıcı Duş Jeli - 250 ml (Trendyol)
En Iyi Dus Jeli 3

Peeling Duş Jeli Nedir?

Vücut peelingi özellikli duş jelleri mekanik bir peelingdir, yani şeker veya tuz gibi aşındırıcı maddelerle cildinizin dış tabakasındaki ölü deri hücrelerini fiziksel olarak temizler. Bu, cilt hücresi döngüsünü uyarır, daha pürüzsüz, daha parlak bir cilt ile sonuçlanır ve muhtemelen gelecekteki akneleri önler. Cilt tipinize bağlı olarak bazı vücut peelingleri sizin için iyi olmayabilir.

Uzmanlar, haftada iki ila üç kez peeling yapmanız gerektiğini söylüyor. Bu cilt tipinize göre değişiklik gösterebilir. Örneğin kuru bir cildiniz varsa daha az sıklıkta peeling yapmalısınız. Peeling sonrası cildinizin nasıl tepki verdiğine dikkat edin. Bu, düzenli bir rutin geliştirmek için önemlidir. Peeling, ölü deri hücrelerini yok eder ve aynı zamanda cildinizin doğal yağlarını da yok eder. Bu nedenle, cilde nemi geri kazandırmak için peeling sonrasında bir nemlendirici uygulamak önemlidir.

Duş Jeli Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cildinizi temiz ve sağlıklı tutmak için doğru duş jeli seçimi önemlidir. Piyasada birçok çeşit duş jeli bulunur, ancak hepsi cildiniz için uygun olmayabilir. Cilt tipinizi dikkate alarak duş jeli seçmelisiniz. Hassas ciltler için kimyasal içermeyen bir duş jeli tercih edin. Kuru ciltler için nemlendirici içeren bir jeli arayın. Yağlı ciltler için ise yağ kontrolü sağlayan bileşenlere sahip bir jel seçin.

 • Paraben, koku ve çeşitli renkler bulunduran duş jelleri sağlıklı olmamaktadır.
 • Ftalatlar, triklosan, sodyum lauril sülfat (SLS)/sodyum lauret sülfat (SLES), formaldehit ve tolüenden kaçınılması gereklidir. Bu yüzden duş jeli içerikleri iyice okunmalıdır.
 • Cilt tipinize uygun bir jel seçmeye özen gösterin.
 • Nemlendirici içerikli olmasına özen gösterilmesi gerekir.
 • Peeling destekli, duş jelleri cildin ölü deriden arınması için iyi bir seçenek olmaktadır. Tercih edilebilir.

4 Adımda Doğru Duş Jeli Kullanımı

Adım 1: Vücudunuzu iyice durulayın

Duşta buhar oluşturmak için vücudunuzu ılık veya biraz daha sıcak suyla gerçekten iyi durulayın. Bu, cildinizin gözeneklerinin açılmasına ve duş jelinizin iyiliğinin gerçekten iyi nüfuz etmesine yardımcı olacaktır.

Adım 2: Önce saçınızı yıkayın

İlk önce vücudunuzu yıkarsanız, daha sonra şampuanın kalıntıları vücüdünuzda kalacaktır. Bu nedenle, önce saçınızı yıkamalısınız, böylece cildinizdeki tüm şampuan ve saç kremi kalıntılarını temizleyebilirsiniz.

Adım 3: İyice köpürtün

Kabaca yaklaşık bir avuç kadar duş jelini life dökünüz ve vücudunuzu iyice köpürtün. Duş jelinin zengin köpüğü, cildin gerçekten iyi bir şekilde pul pul dökülmesine yardımcı olur ve ciltte biriken ölü deriden kurtulmaya yardımcı olur.

Adım 4: Durula ve Kurula

Cildinizde sıyrıklara neden olmadan vücudunuzu nazik hareketlerle iyice ovun. Duşunuz bittiğinde, yumuşak bir havluyla kendinizi kurulayın.

Dus Jeli Kadin

Sık Sorulan Sorular

Duş Jeli mi, Yoksa Kalıp Sabun mu?

Duş jeli ve kalıp sabun arasındaki farklar şunlardır:

 • Kir Temizleme:
  Hem duş jeli hem de kalıp sabun kiri temizler, ancak duş jelleri genellikle cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olacak özel bileşenler içerir.
 • Bileşenler:
  • Kalıp sabunlar genellikle basit ve doğal bileşenlerden yapılır (yağ ve alkali).
  • Duş jelleri çeşitli bileşenlerle formüle edilir ve cilt tipine veya ihtiyaçlara yönelik farklı aktif maddeler içerebilir (nemlendirici, arındırıcı veya peeling etkisi sağlayan bileşenler).
 • Nemlendirme:
  • Kalıp sabunlar, cildi temizlerken doğal yağları uzaklaştırabilir ve bazı durumlarda cildi kurutabilir.
  • Duş jelleri genellikle temizleme işlemiyle birlikte cildi nemlendiren bileşenler içerir.
 • Kullanım Kolaylığı:
  • Kalıp sabunlar sert ve katı olduğundan kullanımda biraz daha fazla çaba gerektirebilir.
  • Duş jelleri sıvı formda olduğu için kolayca yayılır ve köpürür, böylece cildinizi hızlı ve etkili bir şekilde temizlemenizi sağlar.
 • Koku ve Çeşitlilik:
  • Duş jelleri, farklı kokularda ve çeşitli cilt ihtiyaçlarına yönelik formülasyonlarla gelir.
  • Kalıp sabunlar genellikle daha sınırlı bir koku ve çeşitlilik sunar.

Duş Jeli ile Şampuan Arasında Nasıl Bir Fark Var?

Bazı küçük farklılıklar vardır. En önemlisi ise şampuan, duş jelinden daha düşük seviyede yüzey aktif madde içerir. Bu, duş jelinden daha az doğal yağlarınızı çıkararak saçların daha sağlıklı ve daha az kuru kalmasını sağladığı anlamına gelir. Bunun sonucunda, vücudunuzu yıkamak için şampuan kullanabilirsiniz – kiri çıkarmak için daha fazla ovalamanız gerekebilir – ancak saçınızda duş jeli kullanmaktan kaçınmalısınız.

Duş Jeli Yüz İçin Kullanılabilir Mi?

Duş jelinizin içeriği ne kadar iyi olursa olsun, yüzünüz için değildir. Yüzünüzdeki cilt, vücudunuzdakine kıyasla son derece hassastır ve daha yumuşak ve kişiselleştirilmiş bir temizleyici gerektirir. Bu nedenle, yüzünüzü temizlemek için duş jeli kullanmak oldukça sakıncalıdır.

Duş Jeli Saça Sürülür Mü?

Duş jeli, ürün paketinde belirtilmesi halinde teknik olarak saç üzerinde şampuan yerine kullanılabilir. Ancak genellikle duş jeli saça uygulanmamalıdır. Saçınızın ve cildinizin farklı ihtiyaçları vardır ve duş jeli saçınıza zarar verebilir.

Duş Jelleri Alerji Yapabilir Mi?

Birçok insan duşta kokulu temizleyiciler, sabunlar ve saç ürünleri kullanmaktan hoşlanır. Bununla birlikte, bu tür ürünler bazı kişilerde alerjik reaksiyonları tetikleyerek kaşıntı ve diğer semptomlara yol açabilir. Bu kontakt dermatit olarak bilinir.

Duş aldıktan sonra kaşıntı fark eden kişiler aşağıdaki adımları izleyerek rahatlayabilirler:

 • Duşları Olabildiğince Kısa Tutun: Çok sıcak sudan ve çok uzun duşlardan kaçının. Cildin doğal koruyucu yağlarının soyulmasını önlemek için daha kısa süre soğuk su kullanın.
 • Günde Bir Defadan Fazla Duş Almaktan Kaçının: Fazla duş, cildin doğal yağlarını yok etme şansının artması anlamına gelir. Mümkünse, duş almayı günde bir kez sınırlayın.
 • Uzun, Sıcak Banyolardan Kaçının: Uzun, sıcak duşlardan kaçınmakla aynı nedenle, uzun, sıcak banyolardan kaçının. Ayrıca banyo yaparken, cildi nemlendirmeye yardımcı olması için banyo yağları eklemeyi düşünün.
 • Cildi Kaşımayın: Cildi kaşımak tahriş edebilir ve yaralayabilir ve kaşıntıyı daha da kötüleştirebilir.
 • El Bezleri, Keseler Veya Sert Süngerler Kullanmaktan Kaçının: Bunlar cildi kaşımayla aynı şekilde tahriş edebilir.
 • Kokusuz Nemlendirici Temizleyiciler Veya Sabunlar Kullanın: Koku veya alkol içeren ürünleri kullanmaktan kaçının. Hipoalerjenik ürünler veya egzama ve hassas cilde sahip kişiler için tasarlanmış ürünlere bakın. Ayrıca köpüren veya güçlü deterjan içeren ürünlerden kaçının.
 • Cildi Nazikçe Kurulayın: Cildi havluyla ovmayın, bu aynı zamanda tahrişe neden olabilir ve cildin doğal yağlarını yok edebilir.
 • Ağır, Kokusuz Bir Nemlendirici Veya Merhem Sürün: Bunu cildi kuruladıktan hemen sonra yaptığınızdan emin olun.
 • Köpürtmek İçin Çok Miktarda Sabun veya Temizleyici Uygulamayın: Köpürtücü maddeler kuru cildi daha da kötüleştirebilir ve cildi etkili bir şekilde temizlemek için gerekli değildir.
 • Nemlendirici Kullanın: Bu, özellikle kuru iklimlerde veya kış aylarında yardımcı olabilir. Düşük nem kuru cildi şiddetlendirebilir.
En Iyi Dus Jeli 1

Duş jeli pH Değeri kaç Olmalıdır?

Kimyasal bileşenler ile yapılan vücut jelleri ve sabunlar cilde ciddi zararlar verebilir. Cilt problemlerinden kaçınmak için sık banyo yapıyorsanız bunu azaltmalı ve vücut yıkama veya sabun kullanırken pH'ın 7'den düşük olmamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle cilt tipinize göre bir temizleyici seçmelisiniz. Cilt tipinizi bilin ve ihtiyaçlarınıza göre doğal temizleyiciler alın. Her duştan sonra cilt dostu bir nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Ecocert Greenlife Sertifikası Nedir?

Çevre dostu kozmetik ürünler sunmak için, Ecocert standardı bileşenlerin yenilenebilir kaynaklardan elde edildiğini ve çevre dostu süreçlerle üretildiğini belirtir. Bu nedenle, Ecocert ürünlerde GDO, paraben ve fenoksietanol gibi maddelerin bulunmadığını doğrular. Listemizde olan "Le Petit Marseillais BIO Zeytin Yaprağı Duş Jeli" bu sertifikaya sahiptir.

Yorumlar

Yazar Hakkında

edanur profil resmi

Edanur ERMAN

Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.