En İyi Valiz Markaları, Tavsiyeler ve Satın Alma Rehberi (2023)

Yeni yerler keşfetmek, biraz olsun hayatın keşmekeşinden uzaklaşmak, sevdiklerimizi ziyaret etmek ya da pek çok farklı nedenden dolayı zaman zaman seyahat etmek isteyebiliyoruz. Seyahatlerimizin daha konforlu hale gelmesi ve yanımıza alacağımız eşyalarımızı korunaklı şekilde taşıyabilmemiz için de işlevsel ve kaliteli bir valize ihtiyacımız olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Plastik, kumaş gibi materyallerden üretilen birçok farklı tasarıma sahip valizler arasından ihtiyacımıza yönelik bir tercihte bulunarak seyahatlerimizi daha keyifli hale getirebiliriz. Yolculuklarımızda bize arkadaşlık edecek olan valizin sahip olduğu özellikler oldukça önemlidir. Bu nedenle valiz deyip geçmemek gerekir. Çünkü tatilimiz süresince valizimizden kaynaklı olarak yaşayacağımız aksaklıklar maalesef modumuzun düşmesine neden olabilir. Hatta kötü bir valiz bizi yarı yolda bırakarak tatilimizi berbat edebilir.

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

Hangi Boy Valize İhtiyacınız Var?

Valiz seçimi yaparken, temelde 3 farklı boyutta valiz modeli bulunmaktadır: kabin boy, orta boy ve büyük boy. Bu farklı valiz türleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olanını seçebilirsiniz.

Kabin boy valizler, yolcu kabini dolaplarına sığabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Kısa seyahatler için son derece kullanışlı olan bu valizler, hafif, pratik ve az yer kaplayan tasarımlarıyla seyahat severlere büyük kolaylık sağlar. Genellikle 55x20x40 cm ölçülerine sahip olan kabin boy valizler, uçuşlarda sizi rahatlatır çünkü uçuş sonrası valiz beklemek gibi bir sıkıntıyla karşılaşmazsınız.

Eğer seyahatiniz biraz daha uzun sürecekse, orta boy valizleri tercih edebilirsiniz. Orta boy valizler genellikle 69x45x25 cm ölçülerine sahiptir. Uzun soluklu seyahatlerde ise 77x53x29 cm gibi daha büyük boyutlara sahip valizler rahatlıkla kullanılabilir.

Büyük boy valizler aynı zamanda çekirdek aileler için de oldukça kullanışlı olabilir. Her bir aile üyesinin ayrı ayrı kabin boy valiz hazırlaması yerine, büyük bir valize herkesin eşyaları düzenli bir şekilde yerleştirilebilir.

En Iyi Valiz 1

En İyi Valiz Tavsiyeleri

#1

Mçs Polipropilen Valiz V305

★★★★★
★★★★★
Mçs Polipropilen Valiz V305 ürün resmi
 • Malzeme: Polipropilen
 • Şifre: Var

Mçs Polipropilen Valiz, soft renk seçenekleri ve sade, zarif görünümüyle dikkat çeker. Derin çizgi detayları valize modern bir hava katar. Bu valiz modeli 7 farklı renk seçeneğine sahiptir ve ultra hafif plastik malzemeden üretilmiştir. Polipropilen malzeme sayesinde kırılmalara karşı dayanıklıdır ve darbelere karşı koruma sağlar. Kaliteli fermuarları güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım sunar. 360 derece dönebilen çift tekerlekleri sayesinde valiz çekme sistemiyle pratik taşınabilir. Mçs Polipropilen Valiz V305, ayarlanabilir şifreli kilit sistemine sahiptir. İç bölmesinde bulunan fileli bölme ile eşyalarınızı iki ayrı alana yerleştirebilirsiniz. Ayrıca giysilerinizin düzenli kalmasını sağlayan lastikli kemer de 4 noktadan eşyaları tutar.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde, valizin renkleri ve kalitesinin çok beğenildiğini görüyoruz. Sağlam kasa yapısı ve hafifliği de takdir edilen özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca kullanıcılar geniş iç hacmiyle de memnun olduklarını belirtiyorlar. Ancak fiyatı biraz yüksek olabilir.

Mçs Polipropilen Valiz V305 Fiyat Listesi

 • 1549 TL - N11 (Mçs Lüx Kırılmaz Açık Mavi Kabin Boy Pp Valiz - V305)
 • 1549 TL - N11 (Mçs Lüx Kırılmaz Gri Kabin Boy Pp Valiz - V305)
 • 1549 TL - N11 (Mçs Lüx Kırılmaz Portakal Kabin Boy Pp Valiz - V305)
 • 1550 TL - N11 (Mçs Polipropilen Valiz V305 55 Cm)
 • 1999 TL - N11 (Mçs Lüx Kırılmaz Açık Mavi Orta Boy Pp Valiz - V305)
 • 1999 TL - N11 (MÇS V305 Kırılmaz Polipropilen Sarı Orta Boy Valiz)
 • 2000 TL - N11 (Mçs Polipropilen Valiz V305 65 CM - 531945351 - 65 CM-Portakal)
 • 2092 TL - N11 (Mçs V305 Polipropilen Kırılmaz Valiz Küçük Boy Bebe Mavisi)
 • 2500 TL - N11 (Mçs Polipropilen 2'li Valiz Seti Kabin & Makyaj V305)
 • 2600 TL - N11 (Mçs Polipropilen Valiz V305 75 Cm)
 • 2950 TL - N11 (Mçs Polipropilen 2'li Valiz Seti Orta & Makyaj V305)
 • 3350 TL - N11 (Mçs Polipropilen 2'li Valiz Seti Orta & Kabin V305)
 • 3440 TL - N11 (Mçs V305 Ultra Hafif Plastik Materyal Polipropilen Büyük Boy Valiz V305 75 Cm-10426 - Lila)
 • 3510 TL - N11 (Mçs V305 Kırılmaz Polipropilen Büyük Boy Valiz Mercan)
 • 3550 TL - N11 (Mçs Polipropilen 2'li Valiz Seti Büyük & Makyaj V305)
 • 4400 TL - N11 (Mçs Polipropilen 2'li Valiz Seti Büyük & Orta V305)
 • 4400 TL - N11 (Mçs Polipropilen 3'lü Valiz Seti Orta & Kabin & Makyaj V305)
 • 5450 TL - N11 (Mçs Polipropilen 3'lü Valiz Seti Büyük & Orta & Makyaj V305)
 • 5459 TL - N11 (Mçs Polipropilen Üçlü Valiz Seti V305 (531945313))
 • 6450 TL - N11 (Mçs Polipropilen 4'lü Valiz Seti V305)
Tüm fiyatları göster
#2

American Tourister Holiday Heat Spinner Valiz

★★★★★
★★★★★
American Tourister* Holiday Heat Spinner Valiz ürün resmi
 • Malzeme: Polyester
 • Şifre: Var

Seyahat için valiz seçimi zor olabilir, özellikle bir sürü seçenek varken. American Tourister Holiday Heat Spinner valizi, uygun fiyatı ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Tamamen polyesterden yapılmış, oldukça geniş kapasiteye sahip. Üstelik spor ve modern bir tasarıma sahip, renk ve boy seçenekleri de cabası. 55cm olanı 38 litre, 67cm olanı 66 litre, 79cm olanı ise 108 litre hacime sahip. İki ön cep ve içerideki çapraz kayışlar da eşyalarınızı düzenlemek için oldukça işe yarıyor.

Fakat, kullanıcıların bazıları tekerlekler konusunda pek de mutlu değil. Bir yıllık sürekli kısa seyahatler sonrasında tekerleklerin eskidiğini ve valizi taşırken problem yaşadıklarını belirtiyorlar. Yani, bu valiz belki de çok sık tatile çıkmayanlar için ideal olabilir, ama sık sık yapılan seyahatler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Ayrıca sert plastik değil de yumuşak kumaştan yapılmış olması, arabanızın bagajına daha kolay sığmasını sağlasa da darbelere karşı dahha az koruyuculuk sağlayacaktır. Eğer uzun ömürlü bir valiz arıyorsanız, Samsonite'ın diğer seçeneklerine de göz atmanızda fayda var.

#3

National Geographic N-2001 Büyük Boy Valiz

★★★★★
★★★★★

National Geographic N-2001 Büyük Boy Valiz, 5 farklı renk seçeneği ile sunulur. Dış yüzeyi estetik bir tasarıma sahip ve tırtıklı detaylara sahiptir. Bu valiz modeli uzun soluklu seyahatler için kullanışlı ve yeterlidir. Kauçuk-silikon malzemeden üretilmiş olan valiz, ağırlık dengeleyici sistemi sayesinde kolay taşınabilirlik özelliğine sahiptir. 4 adet tekerleği 360 derece dönebilir, bu da kullanım kolaylığı sağlar. National Geographic N-2001 Büyük Boy Valiz, teleskopik ayarlanabilir sapıyla kişiye konfor sunar. Kasanın yan kısmında bulunan şifreli kilit sistemi, güvenli kullanım için düşünülmüştür. Ürünün fermuar ve tekerlek bölümleri sarı renkle detaylandırılmış, valize şıklık katmaktadır. Valizin iç kısmında giysilerin düzgün tutulması için kayışlar bulunur. Hasara dayanıklı ABS malzemeden üretilmiş olan National Geographic N-2001 Büyük Boy Valiz, fileli bir iç bölmeyle kullanım kolaylığı sağlayan işlevsel bir modele sahiptir. Ürünün hafifliği ise dikkat çeken özelliklerinden biridir. Valiz, 47x75x29 cm ebatlarında ve 4,2 kg ağırlığındadır.

National Geographic N-2001 Büyük Boy Valiz'i kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde ürünün oldukça kullanışlı ve kaliteli olduğunu gördük. Özellikle kalite açısından beğeni kazanan bu valizin iç tasarımı da övgü almış durumdadır. Ancak, ebat ve sağlamlık bakımından kullanışlı olan bu valizin fiyatı biraz yüksektir.

#4

Fossil Turuncu Unisex Orta Boy Kumaş Valiz

★★★★★
★★★★★
Fossil Turuncu Unisex Orta Boy Kumaş Valiz ürün resmi
 • Malzeme: Kumaş
 • Şifre: Var

Fossil Turuncu Unisex Orta Boy Kumaş Valiz, şık tasarımı ve ön kısmında bulunan 2 farklı fermuarlı bölümüyle dikkat çeker. Su geçirmeyen kumaşı sayesinde işlevsel bir tasarıma sahiptir. Ayrıca valizin kumaşı kötü etkenlere, örneğin koku ve toza karşı da dayanıklıdır. 2-3 kademeli çekçekli tutma sapı, pratik bir kullanım sunar. Valizin ana bölmesini koruma altına alan şifreli kilit sistemi güvenli bir kullanım sağlar. 360 derece dönen tekerleklerle donatılmış olan valizin iç kısmında yer alan 2'li lastikli kemer sistemi, giysilerin düzenli kalmasını sağlar. Fiyatı kalitesine göre normal olan Fossil Turuncu Unisex Orta Boy Kumaş Valiz, dayanıklı bir ürün arayışında olanlara hitap edebilir.

Fossil Turuncu Unisex Orta Boy Kumaş Valiz, kullanıcılar tarafından çok beğenilen bir üründür. Hem kalitesi hem de tasarımı ve rengi seyahat severlerin beğenisini kazanmıştır. Bu valiz, kullanışlı ve şık detaylarıyla fiyatının hakkını vermektedir.

Fossil Turuncu Unisex Orta Boy Kumaş Valiz Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#5

Wexta WX-1001

★★★★★
★★★★★
Wexta WX-1001 ürün resmi
 • Malzeme: ABS
 • Şifre: Var

Wexta WX-1001, seyahatlerde kalite, dayanıklılık, konfor ve şıklığı bir arada sunan bir valizdir. %100 ABS hammadde kullanılarak üretilmiştir, bu da darbelere karşı maksimum koruma sağlar. Çelik vida ile tutturulan aksesuarlar sayesinde sağlamlık ve uzun ömür elde edilirken, kauçuk-silikon karışımı tekerlekler konforlu ve sessiz bir seyahat deneyimi sunar. Şifreli kilit sistemi ile eşyalarınız güvende kalırken, iç lastikli kilitli kemer sayesinde eşyalarınız valiz içinde dağılmaz. Ayrıca çift taraflı fermuarlı iç bölmeler sayesinde eşyalarınızı kolayca ayırabilirsiniz.

Wexta WX-1001, genellikle kullanıcılar tarafından sağlam ve iyi bir iç bölme yapısına sahip olarak değerlendirilir. Ancak bazı kullanıcılar tekerleklerin beklentilerini karşılamadığını belirtmiştir. Bununla birlikte, fiyatına göre uygun bir seçenek olarak önerilmektedir. Valizin kaliteli malzeme kullanımı, şifreli kilit sistemi ve iç düzenlemesi gibi özellikleri beklentilere cevap vermektedir. Tekerlek performansı ise bireysel tercihlere bağlı olarak değişebilir. Kullanıcılar genel olarak valizin değerini fiyatına göre yeterli bulmaktadır.

Wexta WX-1001 Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#6

Wexta WX-300 Büyük Boy Valiz

★★★★★
★★★★★
Wexta WX-300 Büyük Boy Valiz ürün resmi
 • Malzeme: ABS
 • Şifre: Var

Wexta WX-300 Büyük Boy Valiz şık ve mermer desenli tasarımı ile estetik bir görünüme sahiptir. Valizin kasa tasarımı çapraz çizgi kabartmaları ile hareketlendirilmiştir. %100 ABS hammaddeden üretilmiş olan bu valiz darbelere karşı dayanıklıdır. Wexta WX-300 Baskılı Mint Yeşili Büyük Boy Valiz 360 derece dönebilen tekerleklere sahiptir. Tekerlekler sessiz kullanım sunan kauçuk-silikon karışımından üretilmiştir. Alüminyum çekme kolu kullanım sırasında kişiye rahatlık sağlar. Tutma sapının silikon kaplı olması elinizin acımasını engeller. Kasa üzerinde yer alan şifreli kilit koruma sistemi seyahatlerinizde güvenli bir kullanım sunar. Wexta WX-300 Baskılı Mint Yeşili Büyük Boy Valiz iç kısmında yer alan lastikli kemer sayesinde giysilerinizin dağılmadan taşınmasını sağlar.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ürünün materyalinin çok kaliteli olmadığını ve dikkatli bir kullanım gerektirdiğini gördük. Ancak Wexta WX-300 Baskılı Mint Yeşili Büyük Boy Valiz uygun fiyatından dolayı tercih ediliyor. Dış kasası biraz yumuşak olan bu valiz çok uzun vadeli bir kullanım sunma noktasında biraz yetersiz kalsa da acil ihtiyaçlar durumunda tercih edilebilecek bütçe dostu bir ürün.

Wexta WX-300 Büyük Boy Valiz Fiyat Listesi

 • 991 TL - N11 (Wexta WX-300 Anatolya Büyük Boy Valiz Mint Yeşili)
 • 1000 TL - N11 (Wexta Wx-300 Şeker Pembe Büyük Boy Valiz)
 • 1025 TL - N11 (Wexta Wx-300 Baskılı Şeker Pembe Büyük Boy Valiz)
 • 1050 TL - N11 (Wexta Wx-300 Baskılı Çivit Büyük Boy Valiz)
 • 1050 TL - N11 (Wexta Wx-300 Baskılı Fuşya Büyük Boy Valiz)
 • 1050 TL - N11 (Wexta Wx-300 Baskılı Kırmızı Büyük Boy Valiz)
 • 1050 TL - N11 (Wexta Wx-300 Baskılı Sarı Büyük Boy Valiz)
 • 1050 TL - N11 (Wexta Wx-300 Baskılı Sarı Büyük Boy Valiz Bsklsar01)
 • 1890 TL - N11 (Wexta Wx-300 Baskılı Sarı Büyük&kabin 2'li Set Valiz)
 • 1975 TL - N11 (Wexta Wx-300 Baskılı Şeker Pembe Büyük & Wexta Wx-300 Baskılı Ş)
 • 1990 TL - N11 (Wexta Wx-300 Baskılı Sarı Büyük&orta 2'li Set Valiz)
Tüm fiyatları göster
#7

Pierre Cardin Kabin Boy Bavul

★★★★★
★★★★★
Pierre Cardin* Kabin Boy Bavul ürün resmi
 • Malzeme: ABS
 • Şifre: Var

Pierre Cardın Kabin Boy Bavul, kaliteli ve kalın bir kumaş özelliğiyle donatılmıştır. Şık ve dayanıklı bir görünüme sahip olan bu valiz, 36x55x21 cm ölçülerinde, kabin boyutuna uygun bir tasarıma sahiptir. İç bölümdeki yüksek kaliteli mavi astar kumaş, uzun süreli kullanıma dayanıklılık sağlar. Çapraz lastikli kemer sistemi, giysilerinizi korumalı bir şekilde taşımanızı sağlar, ayrıca valizin kapağındaki file cep ergonomik bir kullanım sunar. Ön kısımdaki cep detayı ekstra alan sağlar. Çekme sapı ve 360 derece dönebilen tekerlekleri sayesinde bu kırmızı renkli valiz pratik ve rahat bir kullanım sunar.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde, Pierre Cardın Kabin Boy Bavul'ün oldukça beğenilen bir ürün olduğunu görüyoruz. Hem kaliteli hem de hafif olması, valizin tasarımı ve iç hacmi kullanıcılar tarafından beğeniliyor. Fiyatı ise performansına göre normal olarak değerlendiriliyor.

Pierre Cardin Kabin Boy Bavul Fiyat Listesi

 • 1399 TL - N11 (Pierre Cardin 1100 50 CM Unisex Kabin Boy Bavul)
 • 1487 TL - N11 (Pierre Cardin 04pc1401-03-ant Trolley 50 Cm Antrasıt Kabin Boy Valiz)
 • 1699 TL - N11 (Pierre Cardin 4200 50 CM Unisex Kabin Boy Bavul)
 • 1899 TL - N11 (Pıerre Cardın 04Pc1100-03-Gr Gri Unısex Kabin Boy Bavul)
 • 1899 TL - N11 (Pıerre Cardın 04Pc1100-03-L Lacivert Unısex Kabin Boy Bavul)
 • 1899 TL - N11 (Pierre Cardin Çekçekli Sert Valiz Siyah Kabin Boy)
 • 1899 TL - N11 (Pierre Cardin Lüx Abs Kabin Boy Valiz Vizon PC1100)
 • 2049 TL - N11 (Pierre Cardin Lüx Abs Kabin Boy Valiz Lila Pc6500)
 • 2049 TL - N11 (Pierre Cardin Lüx Abs Kabin Boy Valiz Siyah Pc6500)
 • 2049 TL - N11 (Pierre Cardin Lüx Abs Kabin Boy Valiz Turkuaz Pc6500)
 • 2146 TL - N11 (Pierre Cardin Vizon Unisex Kabin Boy Valiz 04pc1400-03 001)
 • 2399 TL - N11 (Pierre Cardin Ultra Light Hafif Lüx Kumaş Kabin Boy Valiz Mor Pc4200)
 • 2493 TL - N11 (Pierre Cardin 50 CM Gri Abs Unisex Kabin Boy Valiz 04pc1100-03 001)
 • 2493 TL - N11 (Pierre Cardin 50 Cm Vizon Unisex Kabin Boy Valiz 04pc1100-03 001)
 • 2493 TL - N11 (Pierre Cardin Lüx Lila Unisex Kabin Boy Valiz 04pc6500-03 001)
 • 2493 TL - N11 (Pierre Cardin Lüx Siyah Unisex Kabin Boy Valiz 04pc6500-03 001)
 • 2499 TL - N11 (Pierre Cardin Ultra Light Hafif Lüx Kumaş Kabin Boy Valiz Petrol Pc8200)
 • 2499 TL - N11 (Pierre Cardin Ultra Light Hafif Lüx Kumaş Kabin Boy Valiz Turuncu Pc8200)
 • 2992 TL - N11 (Pierre Cardin Ultra Light Petrol Unisex Kabin Boy Valiz 04pc8200- 001)
 • 2992 TL - N11 (Pierre Cardin Ultra Light Siyah Kumaş Unisex Kabin Boy Valiz 04pc 001)
 • 2992 TL - N11 (Pierre Cardin Ultra Light Siyah Unisex Kabin Boy Valiz 04pc8200-0 001)
 • 2992 TL - N11 (Pierre Cardin Ultra Light Turuncu Unisex Kabin Boy Valiz 04pc8200 001)
Tüm fiyatları göster
#8

My Valice Ruby Abs Büyük Boy Valiz

★★★★★
★★★★★
My Valice* Ruby Abs Büyük Boy Valiz ürün resmi
 • Malzeme: ABS
 • Şifre: Var

My Valice Ruby Abs Büyük Boy Valiz, 76x50x30 cm ölçülerinde ve 4 kg ağırlığındadır. Bu valiz 9 farklı renk seçeneği sunar ve darbelere dayanıklı %100 ABS malzemesiyle donatılmıştır. Kasa üzerindeki aksesuarlar çelik vidalarla tutturulduğundan sağlam ve uzun ömürlü bir kullanım sunar. Bu özellik, gerektiğinde valizin parçalarının kolayca değiştirilebilmesini sağlar. 360 derece dönebilen 4 adet çiftli tekerlek, rahat bir kullanım sunar ve ürünün çekme kolu pratiktir. Tutma sapı, soft touch özelliği sayesinde elinizi acıtmaz ve konfor sağlar. My Valice Ruby Abs Büyük Boy Valiz, şifreli kilit sistemiyle donatılmıştır, bu da eşyalarınızı güvenle taşımanıza olanak tanır. Valizin iç kısmında bulunan lastikli kemer, giysilerinizin dağılmadan düzgün bir şekilde kalmasını sağlar. Valizin kasasındaki yatay çizgi detayları ise ürüne şık bir hava katar.

My Valice Ruby Abs Büyük Boy Valiz'i kullanan kişilerin yorumlarına göre, fiyat-performans açısından değerlendirildiğinde iyi bir seçenek olduğu söylenmektedir. Pahalı markaların ürünleri kadar kaliteli ve dayanıklı olmasa da, ihtiyaçları karşılamak için yeterli olduğu belirtilmektedir. Özellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen bu valizin iç hacmi oldukça geniş ve kullanışlıdır.

My Valice Ruby Abs Büyük Boy Valiz Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#9

BiggDesign Ocean Lacivert Büyük Boy 28″ Valiz

★★★★★
★★★★★
BiggDesign Ocean Lacivert Büyük Boy 28″ Valiz ürün resmi
 • Malzeme: ABS
 • Şifre: Var

Biggdesign Ocean Lacivert Büyük Boy 28″ Valiz, %100 saf ABS hammaddeden üretilmiş yüksek dayanıklılığa sahip bir valizdir. Dört adet çiftli tekerlek, sessiz ve bağımsız olarak 360° dönebilme özelliğine sahiptir. Alüminyum teleskopik çekçek, şık bir görünüm sunar. Soft touch özellikli el tutma sapları ise kullanıcının konforunu düşünen bir tasarımdır. Valizin gömme şifreli kilit sistemi ise eşyalarınızın güvenliğini sağlar. Ayrıca, çift taraflı, fermuarlı, dokuma astar separatör ve kelebek kayışlar sayesinde eşyalarınız düzenli ve dağılmadan kalır. Büyük boy (28″) olan bu valiz, 76,5 cm * 45,5 cm * 29,5 cm boyutlarına sahiptir ve 3,70 kg ağırlığındadır. Tavsiye edilen taşıma kapasitesi 45 kg'dır.

Kullanıcı deneyimlerine bakıldığında, ürünün kaliteli ve kullanışlı olduğu ortaya çıkmaktadır. Tekerleklerin kauçukları eski modellere göre daha ince ve sesli olabilir, ancak genel olarak ürün, kullanıcıların beklentilerini karşılamaktadır.

BiggDesign Ocean Lacivert Büyük Boy 28″ Valiz Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#10

Eastpak EK61L008 Tranzverz Valiz

★★★★★
★★★★★
Eastpak EK61L008 Tranzverz Valiz ürün resmi
 • Malzeme: Polyester
 • Şifre: Var

Eastpak EK61L008 Tranzverz Valiz, klasik 2 tekerlekli bir valiz olup geniş, fermuarlı çift katlı bölmelere ve fermuarlı ön cep ile birlikte gelir. Teleskopik sap ve yumuşak tekerlek sistemi sayesinde kolaylıkla taşınabilir. Üç basamaklı TSA kod kilidi ile donatılmış olup çoğu havayolu kabin çantası boyut kriterlerine uyar. Yastıklı üst ve yan tutamaklar ekstra kavrama sağlar. Valizde yerleşik sıkıştırma kayışları bulunur, böylece maksimum alan verimliliği elde edilir. Hayvansal ürün kullanılmadan üretilen bu valiz, polyester malzemeden yapılmıştır ve 51 x 32,5 x 24 cm ebatlarına sahiptir. 42 litre hacme sahip olan valiz, 2,41 kg ağırlığındadır.

Kullanıcılar, Eastpak EK61L008 Tranzverz Valiz'in hafif ve kullanışlı olduğunu ve diğer sert veya yarı sert valizlere göre daha geniş bir depolama alanı sunduğunu belirtmektedir. Sıkıştırma kayışlarının giysilerin düzgün bir şekilde düzenlenmesine yardımcı olduğu ve tekerleklerin sessiz ve sağlam olduğu yorumları da yapılmıştır. Genel olarak, Eastpak EK61L008 Tranzverz Valiz, seyahat edenler için ideal bir seçenek olarak değerlendirilmekte olup fiyatı, kalitesine göre uygun olarak değerlendirilmektedir.

Eastpak EK61L008 Tranzverz Valiz Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#11

Ççs Siyah Polipropilen 3’lü Valiz Seti

★★★★★
★★★★★
Ççs Siyah Polipropilen 3’lü Valiz Seti ürün resmi
 • Malzeme: Polipropilen
 • Şifre: Var

Ççs Siyah Polipropilen 3’lü Valiz Seti, çizgili ve derin kabartma detaylı dış kasa tasarımıyla dikkat çeker. Bu modern ve şık valiz seti polipropilen malzemeden üretilmiştir. Büyük tekerlekleri çift yönlü ve döndürülebilir özelliktedir. TDA standartlarında şifreli kilit mevcuttur. İç bölümünde ağ ayırıcı ile iki ana bölme elde edilir. Ççs Siyah Ççs 5225 Polipropilen 3 Lü Valiz Seti, sağlam taşıma kolu ile pratik kullanım sunar. Kabin boy valizin ebatı 33x53x27 cm'dir ve 2,6 kg ağırlığındadır. Orta boy valiz 40x63x27 cm ölçülerindedir ve 3,0 kg ağırlığındadır. Büyük valizin ölçüleri ise 45x73x27 cm'dir ve ağırlığı 3,7 kg'dır.

Bu kaliteli valiz seti hafifliği ile öne çıkar ve kullanıcılar tarafından beğenilir. Tekerleklerinin kalitesi ve büyüklüğü de özellikle takdir edilen özellikler arasındadır. Ççs Siyah Ççs 5225 Polipropilen 3 Lü Valiz Seti, uzun ömürlü bir ürün arayanlar için uygun olabilir, ancak fiyatı biraz yüksektir.

Ççs Siyah Polipropilen 3’lü Valiz Seti Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#12

Benetton Siyah Kırılmaz Valiz Kabin Boy

★★★★★
★★★★★
Benetton Siyah Kırılmaz Valiz Kabin Boy ürün resmi
 • Malzeme: Policarbon
 • Şifre: Var

Benetton BNTP301X/20 Siyah Kırılmaz Valiz, hareketli ve renkli tasarımıyla dikkat çeken bir üründür. %100 PP kırılmaz materyalden üretilmiştir ve valizin 360 derece dönebilen tekerlekleri ağırlığı dengeleyebilme özelliğine sahiptir. Ayarlanabilir şifreli kilit sistemi sayesinde eşyalarınız güvenli bir şekilde taşınabilir. Valiz, ergonomik ve yumuşak taşıma koluyla kullanıcıya konfor sunar. Dış kısmındaki harf ve rakam desenleri, valize dinamik bir görünüm kazandırır. Kademeli çekçek sistemi sayesinde kolayca taşınabilir. Bu valiz, dayanıklı ve kullanışlı bir seçenektir. Ancak kabin boy kullanım için tasarlanmış olması nedeniyle fiyatı biraz yüksek olabilir.

Valizin yüksek fiyatı dikkate alındığında, Benetton BNTP301X/20 Siyah Kırılmaz Valiz'in kalitesi ve özellikleriyle uyumlu bir değerlendirme yapılabilir. Farklı renk ve hareketli tasarımıyla dikkat çekmesine rağmen, kırılmaz ve dayanıklı olması ve güvenli bir taşıma deneyimi sağlaması önemli avantajları arasında yer alır. Ancak, bütçe faktörü göz önünde bulundurulmalı ve fiyat-performans değerlendirmesi yapılmalıdır.

Benetton Siyah Kırılmaz Valiz Kabin Boy Fiyat Listesi

 • 1600 TL - N11 (United Colors Of Benetton Kabin Boy Kırılmaz Valiz Polipropilen Siyah BNT300)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Antrasit 201X)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Gri 201X)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Gri 203x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Gri 204x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Kırmızı 203x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Kırmızı 204x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Mavi 201X)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Mavi 203x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Mavi 204x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Sarı 201x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Sarı 203x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Sarı 204x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Siyah 201X)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Turuncu 201x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Yeşil 201x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Yeşil 203x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Policarbon Kırılmaz Valiz Yeşil 204x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Polipropilen Kırılmaz Valiz Kırmızı 301X)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Polipropilen Kırılmaz Valiz Mavi 303x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Polipropilen Kırılmaz Valiz Siyah 203X)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Polipropilen Kırılmaz Valiz Siyah 204x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Polipropilen Kırılmaz Valiz Siyah 301x)
 • 2099 TL - N11 (Benetton Kabin Boy %100 Polipropilen Kırılmaz Valiz Yeşil 301X)
Tüm fiyatları göster
#13

U.S. Polo Assn. Valiz Büyük Boy Kumaş Valiz Siyah

★★★★★
★★★★★
U.S. Polo Assn.* Valiz Büyük Boy Kumaş Valiz Siyah ürün resmi
 • Malzeme: Kumaş
 • Şifre: Var

U.S. Polo Assn. Valiz Büyük Boy Kumaş Valiz, spor görünümüyle dikkat çeken ve sade bir modeldir. Kolay temizlenebilir dış yüzeyi sayesinde pratik bir kullanım sunan bu valiz, siyah renkte ve yumuşak detaylara sahiptir. 360 derece dönebilen silikon tekerlekler, valizin ağırlığını dengeleyerek taşımayı kolaylaştırır. Kademeli çekçek sistemiyle kolayca hareket ettirilebilen valizin sağlam ve kalın dişli fermuarları bulunmaktadır. Ön kısımda bulunan 2 küçük bölmeye küçük eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Valizin iç bölümünde yer alan sabitleyici kelebek kayışlar, eşyalarınızın dağılmasını engeller. Körüklü tasarımına ek olarak, bu model TSA şifreli kilit sistemiyle donatılmıştır. U.S. Polo Assn. Valiz Büyük Boy Kumaş Valiz, yüksek bir fiyatla satılan, uzun ömürlü ve dayanıklı bir üründür.

U.S. Polo Assn. Valiz Büyük Boy Kumaş Valiz Siyah Fiyat Listesi

 • 3442 TL - N11 (U.s. Polo Assn. Lacivert Kumaş Unisex Büyük Boy Valiz)
 • 3569 TL - N11 (Siyah Unisex Us Polo Assn Pc Büyük Boy Valiz Plvlz21276A Siyah)
 • 4381 TL - N11 (U.S Polo Assn Büyük Boy Kumaş Valiz Siyah Renk)
 • 4559 TL - N11 (U.S. Polo Assn. Siyah Kumaş Unisex Büyük Boy Valiz Plvlz22801ab 001)
 • 4559 TL - N11 (U.s. Polo Assn. Siyah Kumaş Unisex Büyük Boy Valiz Plvlz22804a-b 001)
 • 4806 TL - N11 (U.s. Polo Assn. Bordo Kumaş Unisex Büyük Boy Valiz Plvlz9102a-b 001)
 • 4806 TL - N11 (U.s. Polo Assn. Lacivert Kumaş Unisex Büyük Boy Valiz Plvlz9103a 001)
 • 4806 TL - N11 (U.s. Polo Assn. Siyah Kumaş Unisex Büyük Boy Valiz Plvlz9101a-b 001)
Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi Valiz 7

Valiz Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Valiz seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli detaylar vardır. Valiz, sürekli alınan bir eşya olmadığından uzun ömürlü ve kullanışlı bir model seçmek önemlidir. En pahalı valiz her zaman en iyisi olmayabilir, bu nedenle işlevselliği ve kalitesi doğrultusunda bir seçim yapmak önemlidir.

Seyahat Süresi ve Amacı

Valiz satın alırken ilk olarak seyahatinizin süresi ve amacını göz önünde bulundurmalısınız. Sık sık kısa iş seyahatlerine çıkıyorsanız, kaliteli ve kullanışlı bir kabin boy valiz tercih edebilirsiniz. Uzun süreli seyahatler ya da taşınma durumlarında ise genişleyebilen, körüklü ve iç hacmi yüksek valizler tercih edilebilir. Esnek kumaşa sahip valizler daha fazla eşya alma imkanı sağlar. Seyahatinizin süresi, doğru valiz seçimi için size yol gösterecektir. Kısa süreli bir seyahat için gereğinden büyük bir valiz almanıza gerek yoktur. Tatillerde genellikle hediyelik eşyalar da alındığı için valizinize fazladan biraz boş alan bırakmak önemlidir.

Valizin Kalitesi

Valizin dikişleri ve fermuarları kaliteli olmalıdır. İyi dikiş kalitesi, valizin içine fazla eşya koyduğunuzda bile dayanıklılığını korumasını sağlar. Fermuarların kolay açılıp kapanması ve yumuşak bir kullanım sunması da önemlidir.

İşlevselliği

Satın alacağınız valizin işlevsel olması da önemli bir faktördür. Seyahatlerde giysilerinizin yanı sıra diğer küçük eşyalarınızı da düzenli bir şekilde saklamak için valizde küçük fermuarlı bölmeler bulunması faydalı olacaktır.

Hafifliği

Bazı valizler boş halde bile ağır olabilir. Bu özellikle yurtdışı uçuşlarında sorun yaratabilir, çünkü belirli bir ağırlık sınırı vardır. Bagaj kotasına uygun hafif bir valiz tercih etmek, daha fazla eşya taşıma imkanı sağlar. Hafif valizler aynı zamanda taşıma sırasında kolaylık sağlar ve daha rahat bir kontrol sağlar.

Materyali

Valizin materyali de önemlidir. Kumaştan yapılmış bir valiz tercih ediyorsanız, su ve nem geçirmez özelliklere sahip olanları seçmelisiniz. Plastik malzemeden yapılmış bir valiz ise darbelere karşı dayanıklı ve sağlam olmalıdır. Valizin tutma sapının ergonomik bir kullanım sunması, ayarlanabilir olması ve sağlam olması da kullanım kolaylığı sağlar.

Tekerlekleri

Çoğu valizde tekerlekli bir sistem bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz valizin tekerlekleri 360 derece dönebilen özelliklere sahipse, sürükleme sırasında daha kolay manevra yapmanızı sağlar. Tekerleklerin sessiz olması da önemlidir. Silikon kaplamalı tekerleklere sahip valizleri tercih edebilirsiniz. Bazı valizler 2 tekerlekliyken bazıları 4 tekerlekli olabilir. 4 tekerlekli bir valiz, daha fazla kullanım kolaylığı sağlar.

En Iyi Valiz 6

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi valiz malzemesi nedir?

Valizler genellikle ABS, PP veya polyester gibi malzemelerden üretilir. ABS malzemeler dayanıklıdır, PP malzemeler kırılmaz özellik gösterirken, polyester malzemeler hafiftir ve genellikle kabin boy valizlerde tercih edilir.

Hangi valiz boyutunu seçmeliyim?

Valiz boyutunu seyahat ihtiyaçlarınıza göre seçmelisiniz. Kabin boy valizler, el bagajı olarak kullanılabilirken, orta ve büyük boy valizler daha fazla eşya taşıma kapasitesi sunar. Havayolu şirketlerinin kabin çantası boyut kriterlerine dikkat etmek önemlidir.

Valizlerin taşıma kapasitesi nedir?

Valizlerin taşıma kapasitesi ürüne ve boyutuna göre değişir. Üreticinin önerdiği taşıma kapasitesine dikkat etmek önemlidir. Genellikle büyük boy valizlerde ortalama 25-30 kg arası bir taşıma kapasitesi bulunur.

Valizlerin güvenliği nasıl sağlanır?

Birçok valizde şifreli kilit sistemleri bulunur. Bu sistemler sayesinde valizinizi güvende tutabilirsiniz. Ayrıca bazı valizlerde TSA onaylı kilitler de bulunur, bu da güvenlik kontrollerinde kolaylık sağlar.

Tekerleklerin kalitesi önemli midir?

Evet, tekerleklerin kalitesi valizin taşınabilirliğini etkileyen önemli bir faktördür. Sessiz, dayanıklı ve 360 derece dönebilen tekerlekler, seyahatlerinizde rahatlık sağlar.

Valizlerin ağırlığı ne kadar önemlidir?

Valizlerin ağırlığı seyahatlerde taşıma kolaylığı açısından önemlidir. Hafif bir valiz, eşyalarınızı taşırken daha az yük oluşturur ve seyahatlerinizde daha rahat bir deneyim sağlar.

Havaalaninda valizler

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; bavulunuza hayallerinizi doldurup şehir şehir, ülke ülke gezmeye bayılıyor musunuz? Ya da mecburi iş seyahatlerinden yana ömrünüz yollarda mı geçiyor? O halde sizin de kaliteli ve uzun ömürlü bir yol arkadaşına ihtiyacınız var demektir. Rengarenk, çeşit çeşit valizler arasından sizin için en kullanışlı ve zevkinize uygun olanı seçerek seyahatlerinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Eğer dayanıklılık ve geniş iç hacim önemli öncelikleriniz arasındaysa, Valice Ruby Abs Büyük Boy Valiz sizin için ideal bir seçenek olabilir. Kullanıcılar tarafından yüksek kalitesi ve kullanışlılığıyla övgü alan bu valiz, %100 saf ABS hammaddeden üretilmiş olup, dört adet çiftli tekerleği ve gömme şifreli kilit sistemi sayesinde güvenli ve rahat bir seyahat deneyimi sunmaktadır.

Eğer şık bir tasarım ve hareketli tekerlekler arıyorsanız, Biggdesign Ocean Lacivert Büyük Boy Valiz veya Wexta WX-300 Baskılı Mint Yeşili Büyük Boy Valiz sizin tercihlerinize hitap edebilir. Bu valizler, estetik görünümleri ve kullanışlı özellikleriyle dikkat çekmektedir. Biggdesign Ocean Lacivert Valiz, yüksek dayanıklılığa sahip saf ABS malzemeden üretilmiş olup, sessiz ve 360° dönebilen tekerlekleriyle kolay taşınabilirlik sunar. Wexta WX-300 Baskılı Mint Yeşili Valiz ise kırılmaz ve hafif %100 PP malzemeden yapılmış olup, ayarlanabilir şifreli kilit sistemi ve iç lastikli kilitli kemer sayesinde güvenli ve düzenli bir seyahat sağlar.

Bu valizler, kullanıcılar tarafından kaliteleri ve kullanışlılıkları yönünden olumlu değerlendirmeler almıştır. Özetle, seyahat ihtiyaçlarınıza yanıt verebilen bu valiz modelleri, dayanıklılık, kullanışlılık ve şık tasarımlarıyla öne çıkan seçenekler arasındadır. O zaman ne bekliyorsunuz? Sizin için derlediğimiz valiz modelleri arasından hemen bir seçim yapın, biletinizi alın!

İçerik Güncelleme Kaydı


24/10/2023

 • American Tourister Holiday Heat Spinner Valiz eklendi
 • ITACA Sert Kabin Bavul Seyahat Tekerlekli Küçük Bavul stoklarda uzun süredir olmadığı için kaldırıldı

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir