Tüketici dergisi logosu

En İyi Akıllı Çocuk Saati Hangisi: 10 Ürün Tavsiyesi

Kısa bir özet..

Anne ve babaların yorumlarına göre 2024 yılında en çok sevilen akıllı çocuk saati Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati olmuştur. TCL, Mibro ve Elari markalarının saatleri de gayet kalitelidir. Fiyatlar düştükçe hatalar artıyor memnuniyet oranı da düşüyor çocuk saatlerinde. O yüzden alacaksanız iyi bir tane alını derim. Sıralamamızın devamında satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirmeKameraKonum BilgisiSIM Desteği
Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati1. Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati91.39 / 100VarVarVar
TCL MT422. TCL MT4289.58 / 100VarVarVar
TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati3. TCL MT40X Movetime Family Watch 4G87.57 / 100VarVarVar
Xiaomi Mibro Watch Z34. Mibro Xiaomi Watch Z384.96 / 100VarVarVar
Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati5. Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati80.97 / 100VarVarVar
Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati6. Wiky Watch 4G Akıllı Çocuk Saati80.65 / 100VarVarVar
Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati7. Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati79.38 / 100VarVarVar
Bilicra Connect Akıllı Çocuk Saati8. Bilicra Connect Akıllı Çocuk Saati76.33 / 100VarVarVar
Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati9. Kallow Z10 Akıllı Çocuk Saati74.44 / 100VarVarVar
Onkatech Q500S/2021 Akıllı Çocuk Takip Saati10. Onkatech Q500S/2021 Akıllı Çocuk Saati72.04 / 100YokVarVar

Bu listenin sıralanması 54952 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Saat denilince genelde akıllara sadece zamanı gösteren bir cihaz geliyor. Ancak durum pek de öyle değil! Çocuk akıllı saatleri teknolojinin son harikaları arasında yer alıyor diyebiliriz. Tüm dünyada güvenliğin git gide azalması, tehlikelerin artması nedeniyle ebeveynlerin çocukları için endişelenmesi de kaçınılmaz oluyor. Akıllı saatler ise çocuğunuzu anbean takip etmenizi sağlıyor ve dilediğiniz zaman çocuğunuz ile ister sesli ister görüntülü şekilde iletişim kurmanıza olanak sunuyor. Diğer adı ile ''çocuk takip saati'' olarak nitelendirilen bu cihazlar ile kendinizi daha rahat, çocuğunuzu ise güvende tutabilirsiniz. Bir saatten çok daha fazlası olan bu akıllı cihazlar çocuğunuza arkadaşlık etmenin yanında şıklığına da şıklık katıyor. Bu yazımızda sizler için en iyi akıllı çocuk saati hangisi sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

Çocuk Akıllı Saati Nedir?

Çocuğunuzun attığı her adımdan haberdar olmak istiyorsanız ona bir akıllı saat hediye edebilirsiniz. Çocuk akıllı saati; çocuğunuzun nerede olduğunu, ne yaptığını her merak ettiğinizde onu takip etmenizi sağlar. Özellikle yaşı telefon kullanmaya çok uygun olmayan küçük çocuklar için bu cihazlar tam bir biçilmiş kaftandır. Çocuk akıllı saatleri GPS ile donatılmıştır ve bu sayede çocuğunuzun konumunu anlık olarak öğrenebilirsiniz. Çocuğunuza bir akıllı saat aldığınızda kendi telefonunuza indirmiş olduğunuz uyumlu bir program ile onu takip edebilirsiniz. Bu saatlerin en özemli özelliklerinden biri ise çocuğunuzun haberi olmaksızın sizin onu takip edebiliyor olmanızdır. Uygulama üzerinden ortam dinlemesi ya da fotoğraf kaydı edinebilirsiniz. Bu saatlerin çok daha ileri teknoloji ile donatılmış olanları da vardır.

Ailesiyle akilli saat uzerinden konusan cocuk

Bazı akıllı çocuk saatlerin içeriğinde;

 • hesap makinesi
 • adım sayar
 • farklı ekran temaları
 • müzik kütüphanesi
 • sosyal medya platformları
 • hava durumu
 • alarm
 • selfie modu
 • translate
 • yabancı dil ya da matematik öğreten oyunlar
 • el feneri

gibi özellikler yer alır. Böylece çocuğunuz işlevsel bir saate sahip olmuş olur. Bu da akıllı saatini kullanması için çocuğunuzu heveslendirir. Siz çocuğunuzu takip ederken o da eğlencenin tadını çıkartabilir.

En İyi Akıllı Çocuk Saati Tavsiyeleri

En İyi Akıllı Çocuk Saati Tavsiyeleri

1. Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati

Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati

Artıları

 • 4.5G özelliği
 • Görüntülü arama
 • SOS
 • 11 farklı duvar kağıdı
 • İngilizce oyunlar
 • Translate özelliği
 • Haftalık ders programı özelliği
 • Yabancı numara reddi
 • Kamera selfie çekim modu
 • Haritadan anlık kon

Eksileri

 • Yok

Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati görüntülü görüşme özelliği ile öne çıkan bir cihazdır. Çok sade bir tasarıma sahip olan bu akıllı saatin bluetooth bağlantısı da bulunur. Kamera selfie çekim modu ile çocuğunuz arkadaşlarıyla eğlenceli fotoğraf çekimleri yapabilir. Suya dayanıklı bir yapıya sahip olan Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati okul modu seçeneği ile çocuğun dersteyken dikkatinin dağılmasına engel olur. Elektronik çit özelliği, çocuğun belirlenen alan dışına çıkması halinde devreye girerek aileye uyarı gönderir.

Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati aynı zamanda bir hesap makinesidir. Cihazın içerisinde yer alan İngilizce kelime oyunu sayesinde çocuğunuzun yabancı dil gelişimine katkı sunar. Çocuğunuz ile görüntülü konuşma yapacağınız zaman 4.5 G devreye girerek net ve kesintisiz bir görüşme sağlar. Translate konusunda da çocuğunuzun imdadına koşan Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati herhangi bir kelimeyi İngilizce, Fransızca ve Almanca’dan Türkçe’ye tercüme edebilir. Bu translate işlemi sesli olduğu için çocuğunuzun aklında kalıcılığı da artar. Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati cümle olarak da çeviri yapabilir. Bluetooth kulaklık ya da hoparlör yardımıyla görüşmeler bu saat üzerinden gerçekleştirilebilir.

Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati yüz tanıma özelliği ile çalışır. Bu da çocuğunuz dışında hiç kimsenin bu akıllı saati kullanamayacağı anlamına gelir. Suya oldukça dayanıklı bir cihaz olan Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati sağlamlığı ile ön plandadır. Çocuğunuzun anlık olarak nerede olduğunu harita üzerinden takip edebilirsiniz.

Rehbere 15 kişi kaydedilebilir ve bu kişiler dışındaki hiç kimse çocuğunuz ile iletişim kuramaz. Çocuğunuz Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati üzerinden belirlenen elektronik çit dışına çıkarsa size uyarı mesajı gelir. Çocuğunuz saatini kolundan çıkartırsa size uyarı mesajı gelir. Cihaz içerisinde 11 adet farklı duvar kağıdı seçeneği yer alır. Böylece çocuk istediği temayı seçerek keyifle kullanabilir. Eğer çocuğa yabancı bir numara tarafından arama gelirse otomatik olarak meşgule atılır ve sadece size bildirim olarak gelir. Saat içerisine haftalık ders programı yüklenebilir. Eğer saatin şarjı azalırsa size uyarı gelir. Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati üzerinden alarm kurulabilir, basit matematik oyunu oynanabilir.

Cihazın çok fonksiyonel olması kullanan kişiler tarafından en beğenilen özellik. Kaliteli olması ve görüntülü arama özelliği de cihazın beğenilen özellikleri arasında yer alıyor. Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati fiyat olarak pahalı ancak özelliklerini göz önünde bulunduracak olursak hakkını verdiğini söylemek mümkün.

2. TCL MT42

TCL MT42

Artıları

 • Görüntülü konuşma
 • Uzun pil ömrü

Eksileri

 • Suya tam olarak dayanıklı olmaması

Tcl MT42 Akıllı Çocuk Saati, çocuklar için tasarlanmış bir akıllı saat. 4G görüntülü arama yapabilme, gerçek zamanlı izleme, yüksek çözünürlüklü kamera, pil ömrü, suya dayanıklılık, özel sosyal platform ve çıkartma kamerası gibi özellikleri barındırır.

Bu saat, ailelerin çocuklarını takip etmeleri ve iletişim kurmaları için harika bir seçenektir. Akıllı telefonunuzda gerçek zamanlı konum paylaşarak çocuğunuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayarlanmış güvenli bölge dışına çıktıklarında otomatik olarak uyarı alabilirsiniz.

Ayrıca, 2MP yüksek çözünürlüklü kamera, çocuğunuzun yaratıcılığını keşfetmesi için harika bir fırsattır. Canlı fotoğraflar ve net videolar kaydederek, çocuklarınızın paylaşabileceği günlük hikayeler oluşturabilirler. Saat ayrıca, 7 günlük pil ömrüne sahiptir ve 2 saat içinde şarj edilebilir.

Çocukların kullanımı için özel olarak tasarlanan bu saatin IP65 ile su geçirmezlik özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca, çocuklar, Bluetooth bağlantısı sayesinde yeni arkadaşlar edinmek için özel bir sosyal platforma erişebilirler.

Bu saat hakkında çok sayıda kullanıcı yorumu olmasa da, mevcut yorumlar oldukça olumludur. Görüntülü arama kalitesinin çok iyi olduğu belirtilmiştir. Ayrıca, acil durum kişisi atanabilmesi ve uygulama üzerinden hem sesli mesaj atabilme hem de klavyeyle mesaj yazabilme özellikleri de övgü almaktadır. Ancak, suya dayanıklılık özelliğinin çok iyi olmadığı belirtilmiştir.

Tcl MT42 Akıllı Çocuk Saati, çocuklarınızın güvenliği ve eğlencesi için birçok özellik sunar. İyi bir pil ömrü, yüksek çözünürlüklü kamera ve gerçek zamanlı izleme gibi özellikler, ailelerin çocuklarına yakın olmalarını sağlar. Bu saat, ailelerin çocuklarını her zaman takip etmek ve iletişim kurmak istedikleri zaman harika bir seçenektir.

3. TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati

TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati

Artıları

 • SMS ve sesli mesajlaşma
 • Görüntülü arama
 • Adım sayar
 • Hava durumu
 • Sınıf modu
 • Alarm saati
 • Güçlü pil
 • Hassas konum belirleme
 • Suya dayanıklı

Eksileri

 • Fiyatı

TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati kare tasarımlı, geniş ve 1.3 inç renkli ekranı ile dikkat çeker. Suya dayanıklılık özelliği bulunan bu cihaz değiştirilebilir saat yüzü ve kayışa sahiptir. TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati 0.3 MP dahili kamerası sayesinde görüntülü konuşma imkanı sunan bir cihazıdır. Çocuğunuzun nerede olduğunu, ne yaptığını takip etmenizi sağlayan bu saat hassas konum belirlemesi özelliği ile donatılmıştır. Bu saat güvenli alan oluşturmanıza ve çocuğunuzun bu alan dışına çıkması halinde bildirim almanıza olanak sunar. Ayrıca adımsayar özelliği sayesinde çocuğunuzun kaç adım attığını takip etmenizi sağlar. Böylece yakılan kalori miktarı ve mesafe ölçülebilir.

Mavi ve pembe olarak iki renk seçeneği bulunan bu akıllı saat dokunmatik çalışır. Dijital kadran ve silikon kayış ile donatılmış olan TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati kronometre özelliğine de sahiptir. Çift çekirdek ve 600mAh pil özelliği ile güçlü bir teknolojik donanıma sahiptir. TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati ile sms ve sesli mesajlaşma yapılabilir. Çocuğunuzun sosyalleşmesine de katkı sunan bu akıllı saat sayesinde farklı spor aktivitelerini liste halinde sıralayabilirsiniz.

Çocuğunuzun geçmiş konumlarını da takip edebileceğiniz bu akıllı saat coğrafi konum belirlemede de yüksek doğrulukludur. TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati otomatik ve manuel olarak konumlandırma yapabilir. Nano sim teknolojisi ile çalışan bu akıllı saatte wifi ve bluetooth bağlantı özellikleri bulunur. Alarm saati, sınıf modu, hava durumu gibi özellikleri de cihazın artıları arasında yer alır. Acil durumlarda çocuğun ailesini haberdar edebilmesi için SOS düğmesi de vardır.

Kullanan kişiler saatin ekran çözünürlüğünün oldukça beğeniyor. Konum bilgileri konusunda hassas olan bu saatin şarjı ise 1, 1,5 gün dayanabiliyor. Arama sırasındaki ses kalitesi kullanıcılar tarafından beğenilen bir özellik. Görüntü kalitesi de oldukça başarılı. Hafifliği nedeniyle kolay bir kullanım sunan TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati SOS uyarısı sırasında etraf fotoğraflarını çekiyor. Malzeme sağlamlığı ve verdiği güvenli his de saatin kullananlar tarafından beğenilen özellikleri arasında. Kalitesi ile ön planda olan bu akıllı saat fiyat bakımından biraz pahalı olsa da hakkını vermeyi başarıyor.

4. Xiaomi Mibro Watch Z3

Xiaomi Mibro Watch Z3

Artıları

 • Uzun pil ömrü
 • Çift kamerası olması
 • Hipoalerjenik olması

Eksileri

 • GPS gecikmeli gösteriyor
 • Ortam dinleme özelliği yok

Xiaomi Mibro Watch Z3, çocuklar için geliştirilmiş, spor modları, 1000mAh pil kapasitesi, IPX8 su geçirmezlik, çift 2 megapiksel kamera ve 4G bağlantı özellikleriyle donatılmış bir akıllı saat. Özellikle güvenli bölge bildirimi ve WiFi desteği gibi fonksiyonlar, çocukların güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor. Aktif kullanımda 4 gün, uyku modunda ise 8 güne kadar pil ömrü sunan bu saat, kullanıcıların günlük yaşamda sürekli şarj derdi olmadan kullanabileceği bir cihaz. Hipoalerjenik kordon ve kasa, saat bulma özelliği ve 1.3 inç ekranıyla da dikkat çekiyor. Kullanıcılar, saatin sağlamlığını, basit menüsünü ve net görüntülü görüşme kalitesini beğeniyor. 4G bağlantısının hızı ve konum bilgisinin doğruluğu da olumlu yönler arasında. Saatin iki farklı modu bulunuyor: Birincisi, görüntülü görüşmelerin yapılabildiği ve konum takibi sunan mod, ikincisi ise sadece aramaların yapılabildiği, daha uzun pil ömrü sunan mod.

Diğer yandan, Xiaomi Mibro Watch Z3 bazı kullanıcılar için eksik yönler de barındırıyor. Bazılarının vurguladığı gibi, anlık foto çekme ve ortam dinleme özelliğinin olmaması, uygulamanın kullanıcı dostu olmaması ve ses kalitesindeki zaman zaman yaşanan problemler, bu saatin dezavantajları arasında. Ayrıca, GPS takibinin performans modunda bile anlık olmaması ve bazen bağlantı sorunları yaşanması, bazı kullanıcılar için hayal kırıklığı yaratabilir. Yine de, genel olarak Xiaomi Mibro Watch Z3, sağlam yapısı, uzun pil ömrü ve çocukların güvenliğini destekleyen özellikleriyle öne çıkıyor ve birçok ebeveyn tarafından tercih ediliyor. Bu nedenle, piyasadaki benzer fiyatlı ürünlere kıyasla Xiaomi Mibro Watch Z3, özellikle güvenlik ve takip ihtiyaçlarına önem veren ebeveynler için iyi bir seçenek.

Xiaomi Mibro Watch Z3 Fiyat listesi

 • 3499.00 TL - Mibro Watch Phone Z3 Xpswz001 Pembe (Trendyol)
 • 3449.00 TL - Mibro Z3 Akıllı Çocuk Saati (Hepsiburada)
 • 3499.00 TL - Mibro Z3 Akıllı Çocuk Saati (Hepsiburada)
 • 3720.00 TL - Mibro Z3 Akıllı Çocuk Saati (Hepsiburada)

5. Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati

Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati

Artıları

 • Görüntülü arama(4G hızında)
 • Alarm
 • Birden çok tema ve arayüz seçeneği
 • SOS var
 • Fotoğraf çekme
 • Suya dayanıklı
 • Sınıf modu
 • Oyunlar

Eksileri

 • Son güncellemede ortam dinleme sesi özelliği kaldırıldı

Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati yuvarlak ve şık ekran tasarımı ile dikkat çeker. Dayanıklı ve silikon kayışı ile çocukların bileğinde rahat ve hafif bir kullanım sağlar. Kayışın üzerindeki tırtıklı tasarım saate ayrı bir şıklık katmıştır. Güçlü bir donanımı olan Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati android işletim sistemi ile desteklenmiştir.

Görüntülü arama özelliğine sahip olan bu akıllı saat sayesinde çocuğunuz ayrıca müzik dinleyebilir, sesli asistan kullanabilir. Dokunmatik ekranın canlı ve parlak olması pratik bir kullanım sunar. Kullanım sırasında tema ve saat arayüzleri pratik şekilde değiştirilebilir. Çocuğunuz mevsimlere uygun duvar kağıtları kullanarak renkli bir ekrana sahip olabilir. Suya karşı dayanıklı olan Elari 4GR Akıllı Çocuk Saat IP67 sertifikalıdır.

Bu akıllı saatin hafızasında birden fazla oyun mevcuttur. Bu oyunlar da çocuğunuzun sıkıldığı zamanlarda keyfili vakit geçimesini sağlar. Fotoğraf çekme özelliğine sahip olan Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati ile çocuğunuz çektiği fotoğrafları sizinle ya da arkadaşları ile paylaşabilir. Bu akıllı saat ebeveynler tarafından uzaktan kontrol edilebilme özelliğine sahiptir. Cihaz çocukların konum ve hareketlerinin aile tarafından izlenmesini sağlar. Sınıf modu sayesinde çocuğunuz derste iken dikkati dağılmaz ve SOS düğmesi dışındaki tüm bildirimler devre dışı kalır. Güvenli alan belirleme özelliğine sahip olan Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati çocuğunuzun belirlediğiniz alanın dışına çıkması halinde sizi uyarır. Alarm kurma özelliği de bulunan bu akıllı saat, uykudan uyanma gibi konularda çocuğunuza yardım eder.

Cihazın görüntülü arama özelliği 4G hızında olduğu için kaliteli bir iletişim sağlar. Ayrıca 4 mp kamerası net ve canlı bir görüntü sağlar. Dahili depolama alanında yer alan müzikler sayesinde çocuğunuz dilediği zaman bluetooth kulaklık ile müzik dinleyebilir. Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati 1.3 inç dokunmatik ekrana, 4 GB hafızaya sahiptir. GPS küresel konumlama sistemi ile donatılmış olan bu akıllı saat konum takibi yapma konusunda oldukça başarılıdır.

Fiyatı biraz yüksek olsa da görüntülü ve sesli arama işlevlerini kaliteli şekilde yerine getirmesi ve işlevsel olması ürünün çok beğenildiğinin bir göstergesi.

6. Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati

Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati

Artıları

 • Sesli mesajlaşma ve görüntülü arama
 • Yazılı mesaj atma
 • Elektronik çit
 • Anlık konum takibi
 • Adım sayar
 • Led fener
 • SOS
 • Su geçirmemezlik

Eksileri

 • Sesli arama özelliği yok

Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati sınırsız rehber belirme özelliği ile dikkat çeken bir cihazdır. Sesli mesajlaşma ve görüntülü arama özellikleri ile donatılmış olan Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati yazılı mesaj alma özelliğine de sahiptir. Çocuk tarafından SOS acil durum düğmesine basıldığında direkt ebeveynin telefonuna bildirim gelir.

Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati elektronik çit özelliğine de sahiptir. Bu sayede çocuğunuz siz tarafından belirlenen konum dışına çıktığında size uyarı bildirimi gelecektir. Bu akıllı saat ile çocuğunuzun bulunduğu konumları anlık olarak harita üzerinden takip edebilir, geçmiş konumlarını da listeleyebilirisiniz. Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati led fener özelliğini de barındırır. Dokunmatik led ekran son derece canlı ve parlak bir görünüme sahiptir. GPS küresel konumlandırma özelliği ile çocuğun bulunduğu konum en doğru şekilde belirlenebilir.

Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati ile adım sayar özelliği sayesinde çocuğunuzun günlük olarak kaç adım attığını görüntüleyebilirsiniz. Su geçirmeme özelliği de bulunan bu akıllı telefon titreşime alınarak da kullanılabilir. Mavi ve pembe renk seçenekleri bulunan bu cihazın sade ve sağlam görünümlü bir tasarımı vardır.

Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati kullanan kişiler tarafından beğenilen bir cihaz. Fiyat olarak pahalı olsa da kalitesi bakımından oldukça başarılı. Ancak cihazda sesli arama değil görüntülü arama özelliği bulunması bazı kullanıcılar tarafından eksik görülmüş. Ancak istenilen numaraların engelleniyor olabilmesi, kamera kalitesi, internet bağlantı gücü kullananlardan tam not almış.

Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati Fiyat listesi

 • 3999.00 TL - Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati (Hepsiburada)
 • 4499.10 TL - Wiky Watch 4g Görüntülü Konuşma Akıllı Çocuk Saati (Hepsiburada)
 • 3640.00 TL - Wiky Watch 4g Akıllı Çocuk Saati Pembe Görüntülü Konuşma (Trendyol)
 • 4000.00 TL - Wiky Watch Wikykids Watch 4g Akıllı Çocuk Saati Mavi Görüntülü Konuşma (Trendyol)

7. Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati

Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati

Artıları

 • Uygun fiyat
 • SOS
 • Ön kamera ile fotoğraf çekebilme
 • Hassas konumlandırma özelliği
 • Sesli mesaj gönderme
 • Suya dayanıklılık

Eksileri

 • Ekran çözünürlüğü düşük

Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati siyah rengi ve kumaş kayışı ile dikkat çeker. Sade ve şık bir tasarımı olan bu cihazın spor bir tarzı vardır. Çocuğunuzun nerede olduğunu takip etmenize olanak sunan bu akıllı saat hassas konumlandırma özelliğine sahiptir. Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati ile ön kamera sayesinde fotoğraf çekimi yapılabilir. Adım sayar özelliğine de sahip olan bu akıllı saat ile çocuğunuzun gün içinde attığı adımların sayısını takip edebilirsiniz. Sesli mesajlaşma özelliği sayesinde çocuğunuz ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati suya dayanıklı bir şekilde üretilmiştir. Çocuğunuz tehlikeli bir durum söz konusu olduğunda SOS acil durum özelliği ile sizi haberdar edebilir. Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati alarm özelliğine de sahiptir. Tam dolu halde iken şarjı 1,5 gün gider.

Kullanan kişilerin yorumlarına bakıldığında Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati pratik kullanımı bakımından beğeniliyor. Bileklik gibi kolay takılıp çıkarılan kayış kısmı bulunan bu akıllı saatin ekran çözünürlüğü biraz düşük. Ortalama bir fiyatı bulunan Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati kullanıcılar tarafından genel olarak bakıldığında beğenilen bir ürün.

8. Bilicra Connect Akıllı Çocuk Saati

Bilicra Connect Akıllı Çocuk Saati

Artıları

 • GPS ve LBS Konum
 • Performanslı olması
 • Suya ve toza dayanıklı

Eksileri

 • Kamera kalitesi düşük

Bilicra Connect Akıllı Çocuk Saati, çocukların güvenliği konusunda endişe duyan ebeveynler için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Saatin teknik özellikleri oldukça yüksek ve çocuklar için kullanımı oldukça kolaydır. Ürün, Spreadtrum 8521E işlemciye, 512 MB RAM'e ve 1.4 inç IPS renkli dokunmatik ekrana sahiptir. Bunun yanı sıra, GPS/AGPS/LBS/WIFI konum özellikleri, 2 MP kamerası, IP67 su ve toza dayanıklılığı ve 4.5G bağlantısı ile çocukların her zaman güvende ve iletişim halinde olmaları sağlanır.

Kullanıcılar, ürünün dokunmatik ekran özelliğinin çocukların büyük ilgisini çektiğini ve verilen komutları kısa sürede algıladığını belirtmişlerdir. Aynı zamanda, görüntülü görüşme özelliği sayesinde ebeveynler çocuklarının her zaman yanında gibi hissedebilirler. Saat ayrıca, 800 mAh lityum batarya ile 24-48 saat çalışma süresi sunarken, güç tasarrufu modunda 72 saat bekleme süresi sağlar.

Bilicra Connect Akıllı Çocuk Saati, çocukların güvenliği konusunda endişe duyan ebeveynler için harika bir seçenektir. Ürünün yüksek teknik özellikleri, su ve toza dayanıklılığı ve kullanım kolaylığı, kullanıcıların memnuniyetini sağlamaktadır.

9. Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati

Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati

Artıları

 • Ortam dinleme özelliği
 • Alarm
 • SOS
 • Uygulama üzerinden kalp gönderme

Eksileri

 • Konum tespitinin GPS üzerinden olmaması
 • Konum tespitinde çok sapma olması

Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati; kırmızı, mor ve yeşil renk seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Çocuğunuz uzaktayken takip edebilmeniz ve güvenliğini kontrol altında tutabilmeniz için tasarlanmış olan bir cihazdır. Uzaktan dinleme özelliği ile çocuğunuzun haberi olmaksızın etrafındaki sesleri duyabilmenizi sağlar. Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati alarm özelliğine de sahiptir. Uzaktan kamera sistemi ise çocuğunuzun etrafını görüntülü olarak izleyebilmenizi sağlar. Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati harita üzerinden çocuğunuzu görebilmenizi sağlar. Uygulama üzerinden kalp gönderebilme özelliği ise çocuğunuzu motive etmeniz için düşünülmüş bir özelliktir.

Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati kişi rehberine maksimum 10 kişi eklenebilir. Bu numaralar dışında çocuğunuz başka numaralar ile iletişime geçemez. SOS tuşuna basıldığında çocuğunuzun konumu direkt telefonunuza mesaj olarak iletilir. Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati şarjı azaldığında uyarı gelir. Saat şarjı bitene kadar uzaktan uygulama ile sadece ebeveyn tarafından kapatılabilir.

Ürünün genel olarak beğenildiğini söylemek mümkün. Görüntülü arama özelliği olmasa da Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati anlık olarak fotoğraf gönderebiliyor. Bu da ebeveynler tarafından beğenilen bir özellik. Uygun fiyatı ile öne çıkan bu akıllı saat küresel konumlama sistemine sahip olduğu için yeterli görülen bir ürün.

Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati Fiyat listesi

 • 774.00 TL - Kallow Z10 Sim Kart Özellikli Akıllı Çocuk Takip Saati (N11)
 • 869.00 TL - Kallow Z10 LBS Konumlu Akıllı Çocuk Takip Saati Sim Kartlı Arama, Kameralı, Gizli Dinleme Özellikli (Hepsiburada)
 • 869.00 TL - Kallow Z10 LBS Konumlu Akıllı Çocuk Takip Saati Sim Kartlı Arama, Kameralı, Gizli Dinleme Özellikli (Hepsiburada)
 • 869.00 TL - Kallow Z10 LBS Konumlu Akıllı Çocuk Takip Saati Sim Kartlı Arama, Kameralı, Gizli Dinleme Özellikli (Hepsiburada)
 • 869.00 TL - Kallow Z10 Sim Kart Girişli Akıllı Çocuk Saati Uzaktan Takip Ve Dinleme Acil Arama Siyah Çocuk Akıllı Saat (Trendyol)
 • 869.00 TL - Kallow Z10 Sim Kart Girişli Akıllı Çocuk Takip Saati Uzaktan Dinleme Özellikli Türkçe Menü Mor (Trendyol)

10. Onkatech Q500S/2021 Akıllı Çocuk Takip Saati

Onkatech Q500S/2021 Akıllı Çocuk Takip Saati

Artıları

 • Küresel konumlama
 • SOS
 • Elektronik çit
 • Ayak izi özelliği
 • Şarj azaldı uyarısı
 • Ders modu
 • Ortam sesi dinleme
 • Eğlenceli matematik oyunu

Eksileri

 • Konum bilgisinde sapma yapıyor

Onkatech Q500S/2021 Akıllı Çocuk Takip Saati pembe ve mavi renk seçenekleri ile karşımıza çıkan bir cihazdır. Saatin kordon kısımlarında siyah renk detayları yer alır. Uzaktan dinleme özelliği sayesinde çocuğunuzun bulunduğu ortamdaki sesleri dinleyebilirsiniz. Çocuğunuzun bulunduğu lokasyonu küresel konumlama özelliği sayesinde harita üzerinden anlık takip edebilirsiniz. Akıllı saatte bulunan kamera özelliği ise ortamdaki görüntüleri izlemenize olanak sunar.

Cihazın içerisinde yer alan eğlenceli matematik oyunu sayesinde çocuğunuz öğrenirken keyifli vakit geçirebilir. Çocuk okuldayken ders saatleri içerisinde dikkatinin dağılmaması için cihaz ders moduna alınabilir. Onkatech Q500S/2021 Akıllı Çocuk Takip Saati alarm sistemi sayesinde çocuğunuzun uyanmasına ya da farklı görevleri zamanında yapabilmesine yardımcı olur.

Akıllı saate maksimum 10 kişinin numarası kaydedilebilir ve çocuk sadece bu numaralar ile iletişim kurabilir. Çocuğunuzun size ihtiyacı olduğu zamanlarda SOS acil arama özelliği sayesinde anında size uyarı mesajı gelir. Elektronik çit özelliği ile çocuğunuz siz tarafından belirlenen bir alandan çıktığında da telefonunuza uyarı gelecektir. Böylece çocuğunuzun bulunduğu yerden ayrılıp ayrılmadığını takip edebilirsiniz. Ayak izi özelliği ise çocuğun 30 gün geriye dönük olarak gittiği yerleri listelemenizi sağlar. Onkatech Q500S/2021 Akıllı Çocuk Takip Saati şarjı azaldığında mesaj ile uyarır. Şarjı bitmedikçe çocuk tarafından kapatılamayan bu cihaz sadece uygulama üzerinden ebeveyn tarafından kapatılabilir.

Fiyat bakımından uygun olan Onkatech Q500S/2021 Akıllı Çocuk Takip Saati performans açısından ortalama bir ürün. Ortam sesini dinleme ve görüntü alabilme özelliği beğeniliyor olsa da cihaz konum bilgisinde yaklaşık 500 mt sapma yapabiliyor.

Akilli Cocuk Saati 1

Çocuk akıllı Saati Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bir çocuk akıllı saati satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Çünkü akıllı saatlerin her biri farklı özellik ve detaylar ile ön plana çıkar. Bu nedenle çocuğunuz için akıllı saat satın almadan önce sahip olduğu özellikleri dikkatlice araştırmanız ve ihtiyacınıza cevap verdiğinden emin olmanız gereklidir.

GPS özelliği

Aslında GPS özelliği bir akıllı saatin olmazsa olmaz özelliklerinden biridir. Çünkü GPS sayesinde çocuğunuzu harita üzerinden görüntüleyebilir ve onun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Çocuğunuzun konumu hakkında bilgi edinebiliyor olmanız onun güvenliği için oldukça mühimdir.

Ayak izi özelliği

Ayak izi özelliği çocuğunuzun 30 gün öncesine kadar bulunmuş olduğu konumları listelemenizi sağlar. Ayrıca listelemede tarih ve saat detayları da yer alır.

Yaşına uygun olması

Akıllı saatlerin sahip olduğu özellikler her yaş için uygun olmayabilir. 5 yaşından itibaren kullanıma uygun olan akıllı saatler olduğu gibi 9 yaştan itibaren kullanıma uygun olan modeller de vardır.

Arama özelliği

Bir akıllı saat çocuğunuz ile iletişim kurmanıza olanak sunmalıdır. Bu nedenle en azından sesli arama özelliğinin cihazda bulunması önemlidir. Ancak görüntülü aramaya izin veren akıllı saatler de vardır. Bazı modellerde ise arama özelliği bulunmaz. Bu cihazlar üzerinden sadece sesli mesaj ile iletişim kurabilirsiniz.

SOS (acil yardım) özelliği

Çocuğunuz başına tehlikeli bir durum geldiğinde saat üzerinde yer alan SOS tuşunu kullanarak sizi uygulama üzerinden haberdar edebilir. Genellikle SOS tuşuna 3 saniye basıldığında saat sizi arayacak ya da uyarı mesajı gönderecektir. Cevap vermemeniz halinde ise rehberde kayıtlı olan numaralar tek tek sıra ile aranır. Çocuğunuza akıllı saat aldıktan sonra ona hangi durumlarda SOS tuşuna basması gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmanız yeterli olacaktır.

Su geçirmezlik

Çocuklar yetişkinlere göre eşyalarını kollama konusunda biraz daha dikkatsiz olabilirler. Yağmurda ya da ellerini yıkarken saatlerine su kaçırmaları mümkün olabilir. Ancak suya dayanıklı ya da hiç su geçirmeyen bir saat tercih ederseniz uzun yıllar çocuğunuz bu saati gönül rahatlığı ile kullanacaktır.

Kamera

Kamera özelliğinin bir akıllı saatte bulunuyor olması avantajlı bir durumdur. Çünkü kameralı olan akıllı saatler fotoğraf çekmeye, görüntülü sohbete ya da ebeveyn tarafından uzaktan fotoğraf çekilmesine imkan sunabilir. Çocuğunuz ayrıca kendi keyfine göre fotoğraflar da çekebilir. Çekilen bu fotoğraflar ebeveynin kullandığı uygulamanın galerisine kaydolacaktır.

Elektronik çit

Çocuğunuz okulda, kreşte, sporda ya da arkadaşları ile aktivite yapıyor iken onun için elektronik çit özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece çocuğunuz bu güvenli alanın dışına çıkarsa uygulamaya uyarı bildirimi gelecektir.

Ders modu

Ders modu sayesinde çocuğunuz okulda iken cihaz işlevsiz olur ve çocuğun dikkatinde dağılma meydana gelmez. Ders saatleri içerisinde çocuğunuzun saatini uzaktan bu moda ayarlayarak dikkatini derslerine vermesini sağlayabilirsiniz.

Titreşim

Titreşim özelliği de son derece önemlidir. Akıllı saatlerin bazılarında bu özellik varken bazılarında maalesef yer almaz. Titreşim özelliği bulunan akıllı saatler sessizliğin hakim olduğu yerlerde de gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Pil

Akıllı saatin pil kapasitesinin iyi seviyede olması oldukça önemlidir. 400 - 500 mAH bir akıllı saat için uygun bir pil kapasitesi demektir.

Güvenlik

Akıllı saatlerin bazıları güvenlik konusunda oldukça donanımlı şekilde tasarlanmıştır. Örneğin; çocuğunuz saatini bileğinden çıkardığında size bildirim gelmesini istiyorsanız bu özelliğin var olduğu bir cihaz tercih edebilirsiniz. Akıllı saatin başkası tarafından kullanılamayanları da vardır. Cihazı FACE ID özelliği sayesinde sadece çocuğunuzun yüzüne tanımlı hale getirebilirsiniz. Böylece farklı biri tarafından kullanılmaya çalışıldığında size bildirim gelecektir.

Tasarım

Akıllı saatlerin tasarımları da birbirinden farklıdır. Son derece sade olan modeller olduğu gibi tırtıklı, karışık renk detaylı olanları da vadır. Çocuğunuzun zevkine ve rahatına hitap edebilecek bir ürün tercih etmenizde fayda olacaktır. Ayrıca rahat bir kayış, dayanıklı bir cam da akıllı saatte bulunması gereken özellikler arasında yer alır.

Cocuk Saati

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuk takip saati satın almak isteyen ebeveynlerin aklına bazı sorular takılabilir. Çünkü aileler için söz konusu çocuklarının güvenliğidir. Biz de merak edebileceğinizi düşündüğümüz bazı detaylara açıklık getirmek istedik :)

Çocuklar İçin Akıllı Saat Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Çocuğunuz için bir akıllı saat satın aldığınızda "acaba şu an nerede?" ya da "acaba şu an ne yapıyor?" gibi sorulara anında yanıt bulabilirsiniz. Onunla istediğiniz zaman iletişim kurabilirisiniz. Bu da endişelerinizin azalmasına yardım eder. Ayrıca çocuk açısından da ebeveyni ile iletişim halinde kalmak güven verici olabilir. Görüntülü arama, internet kullanımı, fotoğraf çekebilme ya da oyun oynayabilme gibi özellikler akıllı saatleri işlevsel hale getirir. Bu da hem çocuk hem de aileler için kullanışlı olduklarının bir göstergesidir. Özellikle de ortam izleme ya da dinleme özelliği sayesinde çocuğunuzun hiçbir şekilde dikkati dağılmadan veya haberi olmadan onu takip edebilirsiniz. Bu da etraftaki tehlikelere karşı önceden tedbir alabilmeniz için büyük bir avantajdır. Akıllı saatler çocukların kendini yetişkin gibi hissetmesine de yardım ettiği için keyifli bir aksesuar olacaktır.

Çocuklar Kaç Yaşından İtibaren Akıllı Saat Kullanabilir, Güvenli mi?

Akıllı saatlerin hangi yaştan itibaren kullanılabileceği, aileler tarafından merak edilen sorulardan biridir. Ancak bunun için net bir bilgi vermek doğru olmaz. Çünkü çocuk akıllı saatlerinin özellikleri; hangi yaştan itibaren kullanılabilir olduğunu belirleyen etkendir. Ancak genel anlamda söylemek gerekir ise akıllı çocuk saatleri 5 yaşından itibaren kullanılabilir.

Eğer akıllı saatler doğru bir şekilde kullanılırsa oldukça güvenlidir. Bu nedenle akıllı saatin kullanım amacı çocuğa anlayabileceği ölçüde aktarılmalıdır. Ancak çocuk büyüdükçe mahremiyet durumu da göz önünde bulundurulmalı ve takip konusunda aşırıya kaçılmamalıdır. Eğer çocuğunuza sürekli olarak onu takip ettiğinizi hissettirir veya gittiği yerler, görüştüğü kişiler ile ilgili sorular sorarsanız saati takmaktan vazgeçmesi an meselesi olabilir!

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.