Tüketici dergisi logosu

2024 Yazının En İyi Bronzlaştırıcı Yağ ve Krem Tavsiyeler

Kısa bir özet..

Yapılan kullanıcı yorumlarına göre 2024 yılında şu an için en çok memnnun kalınan bronzlaştırıcı Lancaster Sun Beauty – Tan Deepener Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü. Hem bronzlaşayım hem de SPF koruması yüksek olsun derseniz 50 faktör korumalı Vichy Capital Soleil Bronzlaştırıcı Sprey en iyi seçenektir, Daha düşük koruması ile Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı Yağ daha uygun ve beğenilen başka bir seçenektir. Sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirmeFaktör
Lancaster Sun Beauty – Tan Deepener Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü1. Lancaster Sun Beauty – Tan Deepener94.02 / 100-
Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ2. Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ94.01 / 100-
Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ3. Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı Yağ92.69 / 10030 Faktör
Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ4. Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ92.15 / 10010 Faktör
Cire Aseptine Kakaolu SPF 2 Güneş Yağı5. Cire Aseptine Kakaolu SPF 2 Güneş Yağı90.99 / 1002 Faktör
Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer Spf306. Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan90.58 / 10030 Faktör
Bebak Havuç Özlü Bronzlaştırıcı Güneş Kremi7. Bebak Havuç Özlü Bronzlaştırıcı Krem89.85 / 100-
NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı ve Bronzluk Vücut Losyonu8. Nivea Q10 Sıkılaştırıcı/Bronzluk Losyonu89.82 / 100-
Vichy Capital Soleil Spf 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey9. Vichy Capital Soleil Bronzlaştırıcı Sprey88.81 / 10050 Faktör
NIVEA Sun SPF 6 Yoğun Bronzlaştırıcı Güneş Yağ Sprey10. Nivea Sun Yoğun Bronzlaştırıcı Güneş Yağı88.58 / 1006 Faktör
Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 SPF Koruma11. Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı87.69 / 1006 Faktör
BIODERMA Photoderm Bronz Brume SPF3012. Bioderma Photoderm Bronz Brume SPF3086.63 / 10030 Faktör
Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf1013. Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf1085.27 / 10010 Faktör
Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı14. Eda Taşpınar Dark Self Tanning81.59 / 100-
Celenes Herbal Taning Oil 200 ml Bronzlaştırıcı Güneş Yağı15. Celenes Herbal Taning Bronzlaştırıcı Yağ76.97 / 100-
Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&Vücut Yağı SPF1016. Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yağ74.70 / 10010 Faktör

Bu listenin sıralanması 42386 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Havalar ısındığı ve yaz aylarına girdiğimizde denizin, havuzun keyfini sürmek için hazırlıklar yaparız. Ancak güneşte fazla kalamayan veya bronzlaşmayan kişiler için kozmetik dünyasında birçok çözüm bulunmaktadır. Cildi altın rengine dönüştürmek için bronzlaştırıcı ürünler kullanmak mümkündür. Değerli okuyucularımız için bu yazıda bronzlaştırıcılar hakkında bilgiler derledik. En iyi bronzlaştırıcı ürünleri sizin için listeledik ve kullanıcı yorumlarıyla destekledik. Bronzlaştırıcı ürünlerin nasıl kullanılması gerektiği, potansiyel zararları ve daha fazlası hakkında bilgi edineceksiniz. Listelerimizden kendinize en uygun bronzlaştırıcıyı seçmek ve kullanım talimatlarını öğrenmek büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

En Iyi Bronzlastirici 6

Bronzlaştırıcı Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

 • Güneş Kremi ile Bronzlaşma: Bazı güneş kremleri, içerdikleri bronzlaştırıcı özelliklerle cildinizi güneşe maruz kaldığınızda daha hızlı bronzlaşmasını sağlar. Aynı zamanda cildi güneşin zararlı etkilerinden korur.
 • Bronzlaştırıcı Losyonlar ve Kremler: Bu ürünler, cilde uygulandığında bronzlaşmayı hızlandıran özel bileşenler içerir. Genellikle nemlendirici özellikleriyle birlikte gelirler ve düzenli kullanımda cildi daha koyu bir renge dönüştürmeye yardımcı olurlar.
 • Bronzlaştırıcı Spreyler: Sprey formunda olan bu ürünler, kolayca uygulanabilen ve hızlı emilen bir yapıya sahiptir. Cilde homojen bir şekilde dağılır ve doğal bir bronzlaşma sağlar. Bazı spreyler aynı zamanda nemlendirici özelliklere de sahiptir.
 • Güneş Öncesi Hazırlık Ürünleri: Güneş öncesi kullanılan bronzlaştırıcı yağlar ve serumlar, cildi güneşe hazırlamak ve bronzlaşmayı hızlandırmak için özel olarak formüle edilmiştir. Bu ürünler, güneş ışınlarının cilde daha derinlemesine nüfuz etmesini sağlayarak daha etkili bir bronzlaşma sağlar.
 • Hızlı Etkili Bronzlaştırıcılar: Anında bronzlaşma etkisi sunan bu ürünler genellikle geçici bir bronz renk sağlar. Vücuda veya yüze uygulandığında hızla kurur ve ciltte doğal bir bronz görünüm oluşturur.

Her cilt tipi farklıdır, bu nedenle en uygun bronzlaştırıcı ürünü seçerken cilt tipinizi dikkate almanız önemlidir. Ayrıca, ürünleri doğru şekilde uygulamak ve güneşin zararlı etkilerinden korunmak için güneşten koruyucu ürünler kullanmak da önemlidir.

En İyi Bronzlaştırıcı Tavsiyeleri

En İyi Bronzlaştırıcı Tavsiyeleri

1. Lancaster Sun Beauty – Tan Deepener Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü

Lancaster Sun Beauty – Tan Deepener Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü

Artıları

 • Kullananların çok başarılı bulması
 • Güzel kokması
 • Cildi yumuşatması ve parlatması

Eksileri

 • SPF içermemesi
 • Bazı cilt tiplerinde yapış yapış his bırakması

Lancaster Sun Beauty - Tan Deepener SPF'siz Bronzluk Arttırıcı Güneş Bakım Ürünü, kullananlar tarafından çok beğenilen bir bronzlaştırıcı. Güzel kokusuyla dikkat çeken bu ürün, cildi hem bronzlaştırır hem de yumuşatır ve parlaklık kazandırır.

Bu bronzlaştırıcının içeriğinde Buriti yağı ve D-Pantenol bulunur. Nemlendirici özelliklere sahip olan bu bileşenler, cildin kurumasını engelleyerek etkili bir nemlendirme sağlıyor. Ayrıca, serbest radikalleri nötralize eder ve erken yaşlanma belirtilerini geciktirir. Suya dayanıklı olan ürün, deniz veya havuzda da kullanabilirsiniz. Güneşe çıkmadan önce tüm vücuda uygulanır ve cildiniz emdikten sonra bronzlaşmaya hazırsınız demektir.

Bu ürünün iki çeşidi var, biri SPF içermezken diğerinde SPF 6 koruma faktörü var. Eğer cildiniz hassas ise SPF koruması olan ürünü veya ayrıca bir güneş kremi kullanmanızı öneririm.

2. Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Artıları

 • Kısa sürede etkili bronzluk
 • Kokusunun güzel olması

Eksileri

 • SPF içermemesi
 • Cildi soyması

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ, cildin hızlı bir şekilde etkili bronzluğa kavuşmasını sağlayan bir ürün. Özel formülasyonu, ciltteki melanin üretim mekanizmasını harekete geçirerek bronzlaşma sürecini hızlandırır.

Vücuda püskürtülerek uygulanır ve hafif masajla cilde emilimi sağlanır. Yüz bölgesine direkt olarak uygulanmamalıdır. Önce ellerinize sıkarak daha sonra yüze uygulamanız tavsiye edilir. Ürünü güneşe çıkmadan önce uygulamak en doğrusudur. Deniz veya havuzdan çıktıktan sonra tekrar uygulama yapmanız gerekmektedir.

Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ, kokusunun güzelliğiyle de dikkat çekiyor ve listemizdeki en çok sevilen bronzlaştırıcılardan birisi. Yalnız SPF koruması olmadığı için, ayrı bir güneş kremi kullanmanızı öneririm. Yoksa cilt yanıklarına sebep olabilir.

3. Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ

Artıları

 • Uzun süredir piyasada olup başarısının onaylanması
 • Güzel bir renk vermesi
 • İyi nemlendirme sağlaması

Eksileri

 • Bazı kullananların kokusunu beğenmemesi

Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ, uzun süredir piyasada bulunan ve başarısı onaylanmış bir üründür. Cilde güzel bir renk vermesi ve etkili nemlendirme sağlamasıyla öne çıkar.

Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ, besleyici formülü ve içeriğindeki ögelerle cilde parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırır. İçerdiği parfüm sayesinde hoş bir koku deneyimi sunar ve hindistan cevizi kokusuyla ferahlatıcı bir etki sağlar.

Yoğun formülü, cildi besleyerek nemlendirir. Hızlı emilen yapısıyla tüm cilt tipleri için uygundur. Bu ürün farklı SPF değerleri ile satılmaktadır(SPF 2, SPF 10, SPF 15, SPF 30), alırken ihtiyacınız olan SPF değerini göz önünde bulundurun. Gün içinde sık sık tekrarlanması gereken bir ürün olduğunu da söyleyeyim. Havuz veya denizden çıktıktan sonra tekrar uygulanmalı ve cilde masaj yaparak iyice emilene kadar ovalanmalıdır. Yağ formunda olması ise kullanımını kolaylaştırıyor.

4. Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ

Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ

Artıları

 • Güzel kokulu olması
 • Yağlı his bırakmaması
 • İyi bronzluk sağlaması

Eksileri

 • Yok

Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ, yüksek nem içeriğiyle cildi nemlendiren ve bronzlaştıran bir üründür. Kantaron yağı ve kakao yağı içeriği sayesinde cildi yumuşak tutar, homojen bir bronzluk sağlar ve cildi parlak tutar.

Bu ürün, SPF 10, SPF 4 ve SPF'siz seçenekler ile satılıyor. SPF içeren ürünlerde güneş koruma faktörü ve UVA/UVB filtresiyle güneş yanıklarını ve ton eşitsizliklerini engellemeye yardımcı olur. Altın renginde bir bronzluk elde etmenizi sağlar. Ürünü kullanmadan önce iyice çalkalayın ve tercihen buğday ve koyu tenlerde kullanın. Çok açık tenliler için uygun değildir.

Güneşte uzun süre kaldığınızda, 2 saatte bir ürünü tekrar cilde uygulamanız önerilir. Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ, güzel kokusu, yağlı his bırakmaması ve iyi bronzluk sağlamasıyla dikkat çekiyor.

Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ Fiyat listesi

 • 127.00 TL - Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ Spf 0 Koyu Tenliler Için (Trendyol)
 • 142.00 TL - Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ Spf 10+ (Trendyol)
 • 160.00 TL - Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ Spf 4+ Hafif Koyu Tenliler Için (Trendyol)
 • 199.00 TL - Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ Spf 4+ Hafif Koyu Tenliler Için (Hepsiburada)
 • 234.00 TL - Dr.Bee Yoğun Işıltılı Bronzlaştırıcı Yağ Spf 10+ (Hepsiburada)

5. Cire Aseptine Kakaolu SPF 2 Güneş Yağı

Cire Aseptine Kakaolu SPF 2 Güneş Yağı

Artıları

 • Güzel kokması
 • İyi nemlendirmesi
 • Beyaz tenliler için etkili olması

Eksileri

 • Koruma faktörünün düşük olması

Cire Aseptine Kakaolu SPF 2 Güneş Yağı, cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olmak amacıyla E vitamini ile zenginleştirilmiş bir formüle sahiptir. İçeriğinde bulunan karoten ve düşük koruma faktörü, bronzlaşmayı desteklerken paraben içermemesi ise iyi yanı. Ürün, dermatolojik olarak test edilmiştir.

Kullananlar, ürünün güzel kokusunu ve cildi iyi bir şekilde nemlendirdiğini vurgulamakta. Ayrıca beyaz tenli kişiler, bu ürünü kullanarak iyi bir bronzlaşma sağladıklarını söylemekte. Ancak güneş koruma faktörünün düşük olması nedeniyle güneşten korunma amacıyla tek başına kullanımı önerilmemektedir. Bu ürünü kullanırken güneşten korunma için ek bir güneş koruyucu ürün kullanmanız gerekir.

6. Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer Spf30

Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer Spf30

Artıları

 • Ürünün yanma ve acı hissi oluşturmadan bronzlaştırması
 • Cildi nemlendirmesi

Eksileri

 • Açık tenlere çok uygun değil

Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer SPF30, güneşlenirken cildinizde yanma veya acı hissi oluşturmadan bronzlaşmanıza yardımcı olan bir bronzlaştırıcı. Hafif yağlar içeren formülü, cildi yağlı bir his bırakmadan nemlendirir. SPF 30 içeriği sayesinde güneşten sizi olabildiğine koruyor ve güneş yanıkları, kuruluk ve su kaybı gibi sorunları minimuma indiriyor.

Güneşlenmenin ilk gününden itibaren daha hızlı ve kalıcı bir bronzluk elde etmenize yardımcı olur. Bu bronzlaştırıcı özellikle koyu cilt tonuna sahip olan kişiler için özel olarak formüle edilmiştir. Yavaş bronzlaşan ve güneşe alışkın ciltler için daha uygun bir seçenektir. Ürünün fiyatı bir miktar yüksek, ancak yüksek kalitesi, güneş koruması ve etkili bronzlaştırma özellikleri buna değer.

Lancaster Sun Beauty Dry Oil Fast Tan Optimizer Spf30 Fiyat listesi

 • 1154.00 TL - Lancaster Sun Beauty Spf 30 Satin Dry Oil 150 ml (Trendyol)
 • 2340.00 TL - Lancaster Sun Beauty Satin Dry Oil SPF30 Vücut İçin Güneş Koruyucu Yağ 150 ''ML,. (Trendyol)
 • 1132.00 TL - Lancaster Sun Beauty Satin Dry Oil SPF30 150 ML (N11)
 • 1171.00 TL - Lancaster Sun Beauty Satin Dry Oil SPF30 150 ml (Hepsiburada)
 • 1681.68 TL - Lancaster Sun Beauty Satin Dry Oil SPF30 150 ml Bronzlaştırıcı (Hepsiburada)

7. Bebak Havuç Özlü Bronzlaştırıcı Güneş Kremi

Bebak Havuç Özlü Bronzlaştırıcı Güneş Kremi

Artıları

 • Uygun fiyatlı olması
 • Güzel kokması
 • Etkili bronzlaştırma sağlaması

Eksileri

 • SPF içermemesi

Bebak Havuç Özlü Bronzlaştırıcı Güneş Kremi, havuç yağı, E vitamini ve beta karoten özlerini içeren bir bronzlaştırıcıdır. Cildi nemlendirirken etkili bir bronzlaştırma sağlar. Uygun fiyatlı olması ve güzel kokusu sevilen yönleri arasındadır.

Cildi aynı zamanda nemlendiren bir bronzlaştırıcıdır. Ancak, içeriğinde SPF koruması olmadığı için, ayrı bir güneş koruyucu ürün kullanmanız önemlidir.

8. NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı ve Bronzluk Vücut Losyonu

NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı ve Bronzluk Vücut Losyonu

Artıları

 • Güneşlenmeden bronzluk vermesi
 • Güzel kokması
 • Boya içermemesi
 • Güzel kokması

Eksileri

 • Güneş koruması yok
 • Nemlendirmesi çok yeterli değil

NIVEA Q10 Sıkılaştırıcı ve Bronzluk Vücut Losyonu, açık ve buğday tenli ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. İçeriğindeki Q10 ile zenginleştirilmiş formülü, düzenli kullanımda 10 günde cildinizi sıkılaştırır ve esnekliğini artırır. Aynı zamanda, içerdiği boya içermeyen bronzlaştırıcılar sayesinde güneşe çıkmanıza gerek kalmadan cildinizi kademeli olarak bronzlaştırır. Ürünün çiçeksi kokusu sizi sararken, derinlemesine nemlendirme özelliği ile cildinizi nemlendirir.

Ürünün kullanıcıları, düzenli kullanım sonucunda kalıcı bronzluğa sahip olduklarını belirtirken, bazıları nemlendirme etkisinin biraz daha iyi olabileceğini söylemiştir. Ürünün gözlerle temasından kaçınılması gerektiği ve güneş yanığına karşı koruma sağlamadığı konusunda sizleri uyaralım.

9. Vichy Capital Soleil Spf 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey

Vichy Capital Soleil Spf 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey

Artıları

 • Uygulanmasının kolay olması
 • Güzel kokulu olması
 • Güneşten koruması

Eksileri

 • Yok

Vichy Capital Soleil SPF 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey, yüksek koruma faktörü SPF 50 ile cildi güneşin zararlı ışınlarından korurken aynı zamanda daha bronz bir cilt elde etmenizi sağlar. Ürünün kolay uygulanabilmesi ve güzel kokulu olması artıları arasındadır.

İçeriğinde Vichy mineral termal suyu ve beta karoten bulunan bu güneş koruyucu sprey, eşit bir bronzluk sağlar. Yüz ve tüm vücut için kullanımı uygundur. Ürünü kullanmadan önce çalkalayarak homojen bir görünüm elde etmeniz önerilir. Ardından ürünü tüm vücuda eşit bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Havuz veya denizden çıktıktan sonra ve kurulandıktan sonra, terledikten sonra ürünü sık sık ve yoğun bir şekilde uygulamak, yüksek korumanın devamını sağlar.

Vichy Capital Soleil SPF 50 Bronzlaştırıcı Güneş Koruyucu Sprey, güneşten koruma sağlaması ve kolay uygulanabilir olmasıyla tercih edilebilecek bir üründür.

10. NIVEA Sun SPF 6 Yoğun Bronzlaştırıcı Güneş Yağ Sprey

NIVEA Sun SPF 6 Yoğun Bronzlaştırıcı Güneş Yağ Sprey

Artıları

 • Kokusunun güzel olması
 • Yağlı bir his bırakmaması
 • Ürünün ciltte oluşturduğu renk
 • Cilt soyulmalarını durdurması

Eksileri

 • Yok

NIVEA Sun SPF 6 Yoğun Bronzlaştırıcı Güneş Yağ Sprey, cildin yoğun ve güzel bir bronzluğa ulaşmasına yardımcı olan bir üründür. Aynı zamanda cildin ışıldayan ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar. Karoten özü, E vitamini ve nemlendirici yağ kompleksleri içeriğiyle cilde bakım yapar ve ona ipeksi bir his verir.

Bu ürün, SPF 6 güneş koruma faktörü ve UVA/UVB filtresi sayesinde güneş yanığı oluşumunu engeller ve cilt tabakasını korur. Dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır. Kokusunun güzel olması ve yağlı bir his bırakmamasıyla da dikkat çekiyor.

NIVEA Sun SPF 6 Yoğun Bronzlaştırıcı Güneş Yağ Sprey, cildi nemlendirirken cilt soyulmalarını da durdurur. Ürünü kullanmadan önce cilde bol miktarda uygulayın ve tamamen emilmesini bekleyin. Bu şekilde güneşe çıkmadan önce cildinizin korunmasını sağlayabilirsiniz.

11. Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 SPF Koruma

Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 SPF Koruma

Artıları

 • Güneşten koruması
 • Soyulma olmaması
 • Cilt rengini 10 günde değiştirmesi

Eksileri

 • Yok

Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 SPF Koruma, düşük seviyede bir koruma sağlayarak güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi koruyan bir üründür. İçeriğinde bulunan havuç yağı, E vitamini ve beta-karoten sayesinde cildi nemlendirir ve parlak bir bronz görünüm sağlamaya yardımcı olur. Hafif formülü sayesinde cildi rahatsız etmez ve kokusu beğenilir.

Ürünü güneşe çıkmadan önce 15 dakika önce çalkalayarak kullanmanız ve bol miktarda vücuda uygulamanız önemlidir. Yüzünüze doğrudan püskürtmek yerine önce elinize püskürtüp daha sonra yüzünüze uygulamak daha doğru bir kullanım şeklidir. Deniz veya havuzdan çıktıktan sonra kurulanmadan hemen sonra ürünü tekrar uygulayabilirsiniz. SPF 6 koruma sağlayan bu ürün güneş yanıklarına karşı koruma sağlar.

Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı, güneşten koruma sağlayan ve cildi nemlendirerek ışıltılı bir bronzluk sağlayan bir üründür. Eksileri konusunda bir olumsuzluk belirtilmemiştir. Ancak, SPF 6 düşük bir koruma faktörü olduğundan güneşe uzun süre maruz kalacak zamanlarda ekstra güneş koruması önlemi almanız tavsiye edilir.

Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 SPF Koruma Fiyat listesi

 • 124.00 TL - Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı / 6 Spf Koruma - 125 ml (Trendyol)
 • 149.00 TL - Pierre Cardin Bronzlaştırıcı Güneş Yağı 6 Spf Koruma - 125 ml (Trendyol)

12. BIODERMA Photoderm Bronz Brume SPF30

BIODERMA Photoderm Bronz Brume SPF30

Artıları

 • Kokusunun güzel olması
 • Homojen bir bronzluk vermesi
 • Ciltte yanık oluşturmaması

Eksileri

 • Hassas ciltler için uygun olmaması

BIODERMA Photoderm Bronz Brume SPF30, doğal bronzlaşmayı hızlandıran ve ciltte homojen bir bronzluk sağlayan bir güneş koruyucudur. Ürünün hoş bir kokusu vardır ve ciltte yanma hissi oluşturmaz. Ancak, hassas ciltler için uygun olmayabilir.

Hücresel Bioprotection patenti sayesinde, UV ışınlarının cilt üzerinde olumsuz etkilerini engellemeye yardımcı olur. Yağlı ve yapışkan bir his bırakmayan formülü sayesinde cilt üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. İçeriğindeki bronzlaştırıcı kompleksler, bronzlaşma sürecini hızlandırır ve yaz boyunca doğal bronzluğunuzun daha uzun süre kalmasını sağlar.

Ürün alkol içermez, bu nedenle cildin kurumasını ve nem kaybetmesini önler. Güneşe çıkmadan önce ve havuz veya denizden çıktıktan sonra tekrar uygulanması önerilir. Ürünü bol miktarda ve eşit bir şekilde cilde uygulamak önemlidir.

13. Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf10

Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf10

Artıları

 • Kremsi dokusu
 • Aşama aşama ve kızartmadan bronzluk sağlaması
 • Soyulmadan bronzlaşma sağlaması

Eksileri

 • Beyaz ciltler için çok başarılı olmaması

Hawaiian Tropic Yağ Spray, SPF 10 koruma faktörüyle cildi güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korurken aynı zamanda aşamalı ve soyulmadan bronzlaşma sağlıyor. Ürünün kremsi dokusu ve içeriğindeki egzotik tropikal çiçekler, Hindistan cevizi yağı, aloe vera, papaya ve mango meyveleri gibi doğal bileşenler bulunmakta.

İçeriğindeki hindistan cevizi yağı sayesinde daha belirgin bir bronzluk elde etmeniz mümkün. Uçucu yağlar içerdiği için yapışkanlık hissi bırakmaz. Hafif formülü sayesinde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Hawaiian Tropic Yağ Spray 8 saat boyunca suya dayanıklıdır, ancak bu süreden sonra yenilenmesi önerilir. Özellikle güneşe alışkın olan ciltler için daha iyi etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf10 Fiyat listesi

 • 415.90 TL - Hawaiian Tropic Hawaııan Tropıc Koruyucu Ve Bronzlaştırıcı Yağ Spf 10 (Trendyol)
 • 799.00 TL - Hawaiian Tropic Dry Spray Oil Spf10 Koruyucu Ve Bronzlaştırıcı Kuru Yağ Sprey 200 Ml (Trendyol)
 • 332.00 TL - Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf10 200Ml (Hepsiburada)
 • 499.95 TL - Hawaiian Tropic Yağ Spray Spf10 200Ml (Hepsiburada)

14. Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı

Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı

Artıları

 • Kısa sürede etkili bronzluk
 • Nemlendirme özelliğinin olması

Eksileri

 • Kıyafetlere bulaşması

Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı, hızlı ve etkili bir bronzluk elde etmek için geliştirilmiş bir üründür. Aynı zamanda cildi nemlendirmesi de bulunmaktadır. Bu güneşsiz bronzer, yaz boyunca mutlu ve ışıltılı bir cilt için idealdir. İleri seviyede bronzluk isteyen kullanıcılar için uygundur ve düzenli kullanımda cilt tonunda ve etkisinde fark edilebilir bir değişim sağlar.

Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı, duş alındıktan sonra bile bronz bir cilt tonunu korur. Ürünün kullanımı özellikle buğday tenli ve ileri düzeyde bronzluk arayan kişiler için önerilir. Haftada 3 kez uygulandığında daha iyi sonuçlar elde edilir.

Ürünü kullanmadan önce ciltteki ölü deriyi temizlemek için peeling yapmanız önerilir. Ayrıca, eldiven kullanarak ürünü uygulamalı ve hemen sonra ellerinizi temizlemelisiniz. Eklem bölgelerine az miktarda uygulama yapmak önemlidir. Dikkatli uygulama yapıldığında kıyafetlere bulaşma sorunu minimize edilebilir.

Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı, etkili ve pratik bir şekilde bronzlaşmak isteyenler için tercih edilebilecek bir üründür.

Eda Taşpınar Dark Self Tanning Güneşsiz Bronzlaştırıcı Fiyat listesi

15. Celenes Herbal Taning Oil 200 ml Bronzlaştırıcı Güneş Yağı

Celenes Herbal Taning Oil 200 ml Bronzlaştırıcı Güneş Yağı

Artıları

 • Yapışkan his bırakmayan suya dayanıklı formül
 • Kakao
 • Karoten ve E Vitamini içeren nemlendirici formül

Eksileri

 • Ürünün koruma faktörü içermemesi

Celenes Herbal Bronzlaştırıcı Güneş Yağı, cilt bakımı ve bronzlaştırma konusunda kendini kanıtlamış bir markadır. Kakao, Karoten ve E Vitamini gibi nemlendirici ve cildi besleyici özelliklere sahip bileşenlerle zenginleştirilmiş formülü sayesinde, cildin hızla ve homojen bir şekilde bronzlaşmasına sağlar. Yapışkan bir his bırakmadan suya dayanıklı olması ve alkol içermemesi, kullanıcı deneyimini oldukça olumlu yönde etkileyen faktörler arasında. Bu özellikleriyle, cildi güneşin zararlı etkilerinden korurken aynı zamanda sağlıklı bir bronzluk elde etmek isteyenler için ideal bir seçenek.

Deneyimimden yola çıkarak, Celenes Herbal Bronzlaştırıcı Güneş Yağı'nın cilt üzerindeki etkisi oldukça tatmin edici. Ürün, kızarıklık olmadan doğal ve eşit bir bronzluk sağlarken, cildi yoğun bir şekilde nemlendiriyor. Kokusunun diğer güneş yağlarına göre daha hafif olması, özellikle kokulara hassas olan kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca, ürünün suya dayanıklı olması, deniz veya havuz kenarında uzun süreli koruma ve bronzluk için kullanıcıya güven veriyor. Bütün bunlar, Celenes Herbal Bronzlaştırıcı Güneş Yağı'nı yaz aylarında cilt bakımı ve bronzlaşma ihtiyacını karşılamak isteyenler için mükemmel bir seçenek haline getiriyor diyebilirim.

16. Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&Vücut Yağı SPF10

Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&Vücut Yağı SPF10

Artıları

 • Hızlı emilmesi
 • Güzel kokması
 • Leke yapmaması

Eksileri

 • Yok

Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&Vücut Yağı SPF10, geniş spektruma sahip UVA ve UVB filtreleriyle cildi korurken bronzlaşmayı destekleyen bir üründür. Su Sümbülü, Pirinç, Biberiye ve Pancar özleri ile cildin güzelliğini korurken Macadamia, Shea ve Ayçiçek Yağlarıyla cildin bronz görüntüsünü iyileştirir. Aynı zamanda hoş kokusu ve yağlı his bırakmayan kuru formülü ile keyifli bir yaz deneyimi sunar.

Kullanan kişilier, bu bronzlaştırıcının çabuk emildiğini ve kokusunun hoş olduğunu belirtiyor. Ayrıca, leke yapmadan bronzlaşma sağlaması da önemli. Tüm cilt tipleri için uygundur ve doğal içeriklere sahiptir.

Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&Vücut Yağı SPF10 Fiyat listesi

 • 699.00 TL - Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&vücut Yağı Spf10 150ml 1 Paket (1 X 1 Adet) (Trendyol)
 • 699.00 TL - Nuxe SPF 10 Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz ve Vücut Yağı (Trendyol)
 • 449.00 TL - Nuxe Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&vücut Yağı SPF10 150ML 1 Paket (1 x 1 Adet) (Hepsiburada)
 • 450.00 TL - Nuxe Nuxe Huile Bronzante Bronzlaştırıcı Yüz&vücut Yağı SPF10 150ML 1 Paket (1 x 1 Adet) (Hepsiburada)
 • 450.00 TL - Nuxe Sun Huile Bronzante Spf 10 150 ml Bronzlaştırıcı Yüz ve Vücut Yağı (NUX101) (Hepsiburada)
En Iyi Bronzlastirici 3

Bronzlaştırıcılar Nasıl Kullanılmalı?

Sağlıklı bir şekilde ve homojen bir şekilde görünüm elde ederek bronzlaşmak isterken ve bu ürünleri kullanırken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gerek diyoruz çünkü çok hassas ciltler ve güneşe alışkın olmayan ciltler için bazı problemlere yol açtığı bilinmektedir. Nasıl kullanıldığını bilmek tahrişlerle ya da soyulmalarla karşılaşılmasını önleyecek bir önlem olmaktadır.

 • Bronzlaştırıcıları cilde sürmeden önce cildin tamamen pürüzsüz olduğundan emin olmak gerekmektedir. Bunun için cilde peeling uygulamasını önceden yapmış olmak önemlidir. Ölü derilerin cilt tabanında bulunmaması soyulmaları önleyecektir. Deri temizlenmiş olacaktır ve cilt homojen bir şekilde bronzlaşacaktır.
 • Bronzlaştırıcı ürünleri kuru bir cilt zeminine uygulamak ürünlerin etkisini oldukça azaltmaktadır. Bunun için bronzlaştırıcılar kullanılmadan önce cilt iyice cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir.
 • Eğer tüyler yeni alındıysa (jilet, ağda, epilasyon) bronzlaştırıcı ürünler kullanılmadan 1 gün boyunca beklenmelidir. Doğrudan güneşe çıkmak cilt için pek de iyi sonuçlar üretmeyebilir.
 • Bronzlaştırıcı ürün eldiven yardımıyla sürülmelidir. Öncelikle el içine sıkılan ürün, cilde ovalanarak sürülmelidir. Her yerine eşit bir şekilde sürülmesi oldukça önemlidir. Özellikle derilerin katlandıkları bölgelere (eklemler) iyice sürülmelidir.
 • Yüz bölgesi hassas olması dolayısıyla güneş ışınlarının etkilerinden vücuda oranla çok daha fazla etkilenmektedir. Yüz bölgesinde çizgiler, lekeler ya da dalgalanmalar olmaması için peeling, nemlendirici ve bronzlaştırıcı sırasıyla cilde uygulanmalıdır.

Bronzlaştırıcı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan bronzlaştırıcı ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Yanlış seçimlerden dolayı kişilerin ciltleri zarar görebilmektedir. Bunu önlemek amacıyla yazımızda bronzlaştırıcı satın alma rehberini sizler için sunuyoruz.

 • Ürünlerin hangi cilt tipine uygun olduğuna dikkat edilmelidir. Eğer hassas bir cildiniz varsa ve güneşe çok sık çıkan biri değilseniz bu tarz ürünleri alırken etiketlerine dikkat etmeniz önerilmektedir.
 • Bronzlaştırıcı ürünün içerisinde güneş koruma faktörü oranına dikkat edilmelidir. Yüksek koruma içeren bronzlaştırıcılar daha fazla tercih edilmelidir. Güneşin getirdiği zararlı ışınlardan korunmanın en doğru yolu etkili bir UVA/UVB filtresine sahip bronzlaştırıcı ürün olmaktadır.
 • Kuru cilt tipleri için nemlendirme oranı yüksek olan bronzlaştırıcıları ve özellikle yağ içeriği bulunan bronzlaştırıcı ürünleri tercih etmeleri doğru bulunmaktadır.
 • Çok yağlı ciltlere sahip kişilerin yağ içerikli bronzlaştırıcılardan uzak durarak daha çok losyon ya da sprey formundaki ürünleri tercih etmeleri doğru olmaktadır.
 • Ürünleri alırken mutlaka yorumlarına bakılmalıdır. Fiyat/performans ürünleri tercih edilmelidir. Etkileri bu şekilde deneyimleyen kişiler tarafından geri bildirim şeklinde alınmış olacaktır. Bu sayede kullanacağınız ürünü seçme hızınız artacaktır.
 • İçeriğinde boya bulunan, sülfat, paraben ve silikon bulunduran ürünlerden uzak durulmalıdır. Cilde zararları bulunmaktadır.
En Iyi Bronzlastirici 4

Sıkça Sorulan Sorular

Bronzlaştırıcı Ürünlerden Önce Güneş Kremi Kullanılmalı Mıdır?

Evet, bronzlaştırıcı ürünleri cildimize sürmeden önce yüksek faktörlü güneş koruyucularını cildimize uygulamak oldukça faydalıdır. Cildin farklı bölgelerinde lekelerin oluşmasını önler, güneşin zararlı etkilerine karşı korur ve bronzlaştırıcı ürünlerin etkisini artırır. Temiz ve pürüzsüz bir cilde bu tarz ürünleri uygulamak daha doğrudur. Özellikle güneşe çok az çıkan ve ciltleri hızlı bronzlaşmayan kişiler için bronzlaştırıcı altına koruyucu güneş kremi uygulamak önemlidir.

Bronzlaştırıcı Ürünler Nereye Sürülür?

Bu ürünler yüz bölgesi, eklemler ve vücudun tüm bölgelerine sürülebilir. Kullanırken özellikle eklem bölgelerine ve kırışıklıklara bolca sürmek önemlidir. Ürünü az miktarda veya vücuda homojen bir şekilde uygulamazsanız ciltte lekelenmelere neden olabilir. Yüze uygulama yaparken ürünü doğrudan cilde uygulamak yerine önce ellerinize sürmek daha doğru olacaktır.

Bronzlaştırıcı Ürünler Bozulabilir mi?

Bronzlaştırıcılar, açılmamış ve uygun şekilde saklanmışlarsa genellikle 1 yıl boyunca bozulmadan kullanılabilir. Bu tarz ürünleri 1 yıl içinde tüketmek daha iyidir, aksi halde cilde zarar verebilir veya etkinliği azalabilir.

Bronzlaştırıcı Ürünler Solaryumda Kullanılabilir mi?

Solaryuma girecekseniz, ciltte besleyici veya bronzlaştırıcı herhangi bir ürün bulunmamalıdır. Makyaj gibi kozmetik ürünlerinin de yüzde bulunmaması önemlidir. Solaryum doğrudan cilde temas etmelidir.

Bronzlaştırıcı Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Bronzlaştırıcı ürünler genellikle yaz aylarında kullanılır. Kullanmadan önce cilt temizliği yapılmalı ve güneş koruyucu ürünler kullanılmalıdır. Ardından bronzlaştırıcı ürünü sürmelisiniz. Ürün sürüldükten sonra 10-15 dakika beklemek ve cildin ürünü emmesine izin vermek önemlidir. Güneşin dik geldiği ve güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde ürün kullanıldığında vücutta ve yüzde istenmeyen etkiler (lekeler, çizgiler, dalgalanmalar) oluşabilir. Bu nedenle daha geç saatlerde kullanılması tavsiye edilir.

Bronzlaştırıcılar Cilde Zararlı Mıdır?

Bronzlaştırıcı ürünler, içerdikleri çeşitli maddeler nedeniyle potansiyel olarak zararlı olabilir ve kanserojen olma riski taşıyabilir. Bu nedenle, bronzlaştırıcı seçerken içeriği ve markası önemlidir. Bronzlaştırıcılar, cilt altına güneş koruyucu uygulanmadan kullanıldığında da yan etkilere neden olabilir, bu nedenle cilt altına nemlendirici içeren bir güneş koruyucu kullanmak doğru olacaktır. Ayrıca, bronzlaştırıcılar cildi havasız bırakarak erken yaşlanmaya ve elastikiyet kaybına yol açabilir.

Sağlıklı Bronzlaşmak Nasıl Olur?

Bu konuda Op. Dr. Bora Özel'in hazırladığı videoyu izlemenizi tavsiye ederiz. Sağlıklı bronzlaşma hakkında değerli bilgiler verirken SPF değerlerinin ne anlama geldiğini de açıklamaktadır.

Sonuç

Güneşin en güzel zamanları olan yaz aylarını bronzlaşmadan geçirmek olmaz. Eğer güneşlenemiyorsanız bile bunun için güneşsiz bronzlaştırıcı ürünleri deneyebilirsiniz. Sizler için yazımızda her cilt tipine uygun, tüm bütçelere uygun ve kaliteli tercihi çok olan ürünleri derledik. Bronzlaştırıcılar hakkında fikir sahibi olmak ve kullanım şekillerini öğrenmeyi mümkün kıldık. Bu ürünlerin cilde zararlarını ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgiler sunduk.

Ancak unutmayın, herkes, cilt sağlığını korumak ve en iyi sonucu almak için kişisel ihtiyaçlarına ve sağlık durumuna göre en uygun ürünü seçmelidir. Bu sebeple eğer kafanızda bir soru işareti var ise doktora danışmanızı öneririz :)

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Demet

Demet

Garnier Ambre Solaire serisi çok kaliteli, uzun süredir kullanıyorum. Güzel kokusu da var tavsiye ederim.

Aydan

Aydan

Bebak Havuç Özlü güneş kremini tercih ediyorum. Uygun fiyatlı ve iyi bronzlaştırıyor.

Bihter

Bihter

Eda Taşpınar Dark güneşsiz bronzerini favorim yaptım, nemlendirici özelliği de var.

Sermet

Sermet

Lancaster ürününü kullanıyorum, cildi yumuşatması ve parlatması mükemmel. Biraz pahalı olsa da değer.

Amine

Amine

Hawaiian Tropic yağ sprey beni şaşırttı, kremsi dokusu ve kokusu muazzamdı.

Burçin

Burçin

Lancaster Sun Beauty bronzlaştırıcısını alıp kullandım, yanma veya acı hissi yok gerçekten.

Yazar Hakkında

edanur profil resmi

Edanur ERMAN

Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.