Tüketici dergisi logosu

2024 Yılının En İyi Oyuncu Fare / Gaming Mouse Tavsiyeleri

Kısa bir özet..

2024 Yılı için derlediğimiz en iyi oyuncu mouse sıralaması aşağıda yer almaktadır. Gerçek kullanıcı verilerine göre en çok sevilen oyun faresi Gamepower Ursa Oyuncu Mouse olmuştur. Kablosuz bir seçenek isterseniz eğer Logitech G903 Hero Lightspeed ve Razer Basilisk X tercih edebileceğiniz seçeneklerdir. Listemizin devamında satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirmeBağlantı ŞekliMouse Azami HassasiyetMouse Tuşları
Gamepower Ursa Oyuncu Mouse1. Gamepower Ursa Oyuncu Mouse95.76 / 100Kablolu10000 dpi7 adet
Logitech G102 Lightsync Siyah Optik Oyuncu Mouse2. Logitech G102 Lightsync Oyuncu Mouse93.77 / 100Kablolu8000 dpi6 adet
Rampage Smx-r70 Blaze Oyuncu Mouse3. Rampage Smx-r70 Blaze Oyuncu Mouse92.23 / 100Kablolu6400 dpi6 adet
Logitech G300s Kablolu Oyuncu Mouse4. Logitech G300s Oyuncu Mouse92.08 / 100Kablolu2500 dpi9 adet
Logitech G G502 HERO Kablolu Oyuncu Mouse5. Logitech G502 Hero Oyuncu Mouse91.76 / 100Kablolu25600 dpi11 adet
Logitech G903 Hero Lightspeed6. Logitech G903 Hero Lightspeed90.81 / 100Kablosuz12000 dpi11 adet
SteelSeries Rival 37. SteelSeries Rival 390.44 / 100Kablolu8500 dpi6 adet
RAZER DeathAdder Essential Gaming Mouse8. Razer DeathAdder Essential Gaming Mouse90.29 / 100Kablolu6400 dpi5 adet
Razer Basilisk X9. Razer Basilisk X89.21 / 100Kablosuz16000 dpi6 adet
SteelSeries Rival 650 Wireless10. SteelSeries Rival 650 Wireless88.18 / 100Kablosuz12000 dpi7 adet
Everest SMG-05 X-racer11. Everest SMG-05 X-racer86.17 / 100Kablolu6400 dpi7 adet
SteelSeries Sensei Ten Oyuncu Mouse12. SteelSeries Sensei Ten Oyuncu Mouse85.29 / 100Kablolu18000 dpi8 adet

Bu listenin sıralanması 391379 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Servet verip topladığınız oyuncu bilgisayarı için sıra en iyi oyuncu mouse'u bulmaya geldiyse, bu inceleme tam size göre.

Bir makineye servet harcayıp, gidip rastgele ve en ucuz mouse almak olmaz, tabi bu demek değildir ki en pahalı mouse en iyisidir. Herkesin bütçesine göre alabileceği mouse'ları inceledik ve bir liste oluşturduk, listeye gelmeden önce yeni başlayanlar için bir kaç bilgi paylaşacağız, bunlar ilginizi çekmiyorsa direkt sayfanın alt kısmındaki incelemelere gidebilirsiniz.

Oyuncu Mouse nedir

Oyuncu Mouse nedir? Normal bir mouse’dan farkları nelerdir?

Bir oyuncu faresi, bilgisayar oyunlarındaki en kritik bileşenlerinden biridir. Oyuncu klavyeleri de aynı şekilde önemli bir yere sahiptir, ancak oyununuz üzerindeki etkisi bir oyun faresine kıyasla azdır. Vasat bir klavye kullanmakla harika bir klavye kullanmak arasındaki fark, vasat bir fare ile harika bir fare arasındaki fark gibi değildir.

Hızlı ve doğru nişan almanın önemli olduğu (ki bu birçok oyunda geçerli) Bir oyun oynarken, elinizde rahat olan bir fareye sahip olmak, o oyunda iyi olmanızı ve zirvede olmanızı sağlayan en iyi yollarından biridir. küçük veya normal bir fare gecikmeye neden olabilir, istediğiniz tepkimeleri aynı anda vermeyebilir. Bu, rekabetçi olmayan oyunlarda fark etmemenize neden olabilir ancak çevrimiçi ciddi savaşlar söz konusu olduğunda, nişan almak için harcanan zamanın ne kadar da önemli olduğunu fark edeceksiniz

İyi bir oyun faresi, el hareketlerinizin her birinin doğru ve tutarlı bir şekilde izlenmesini sağlar. Bu şekilde, oyunlarınızın her birinde kas hafızası oluşturabilirsiniz, böylece farenizi hedefinize ulaşmak için ne kadar uzağa hareket ettireceğinizi her zaman bilirsiniz. Bu özellikleri yerine getirdiğini iddia eden birçok oyun faresi var, ancak bugün incelemesini yapacağımız fareler en iyi deneyimi sunduğunu düşündüklerimiz.

En İyi Gaming Mouse Tavsiyeleri

En İyi Gaming Mouse Tavsiyeleri

1. Gamepower Ursa Oyuncu Mouse

Gamepower Ursa Oyuncu Mouse

Tasarım

Bu farenin, tam anlamıyla orta büyüklükte ele sahip kullanıcılar için uygun olacağını söyleyebiliriz. Mouse gerçekten ele tam olarak oturuyor.

Mat, dokulu bir kaplamaya sahip olan bu mouse, RGB ışıkları ile gayet hoş gözüküyor. Örgülü Kablosu ve altın uç girişi ile benzer fiyattaki farelerden de bir adım önde. Bu mat doku, uzun kullanımlarda bir miktar leke tuttuğunu da söylemek gerek. 6 adet atama tuşu sayesinde oyunlarda hızlıca aksiyonlara girebilmenize imkan tanıyor.

Üst tarafta bulunan DPİ ve Makro tuşu sayesinde anlık değişimler yapmanız da mümkün.

Yazılım

Gamepower sitesinden indireceğiniz yazılım uygulaması sayesinde, farede bir takım özelleştirmeler yapmanız mümkün. Mouse 5000 DPI seçeneği ile geliyor ancak yazılımı indirdiğinizde 10.000 dpi seçeneğine kadar yükseltebiliyorsunuz.

Kaydırma tekerleği sayesinde, RGB kontrollerine erişebiliyorsunuz. Ayrıca program üzerinden makro ayarları, dpi ve alt ışıklandırmayı da değişebiliyorsunuz.

Bizim görüşümüzü merak edecek olursanız bu fare tam bir fiyat/performans ürünü. RGB, hissiyat ve dokunuşlar gayet güzel.

2. Logitech G102 Lightsync Siyah Optik Oyuncu Mouse

Logitech G102 Lightsync Siyah Optik Oyuncu Mouse

Logitech, çoğumuz dünyaya gelmeden önce de fare üretimine devam ediyordu. Bu iş için en iyilerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarım

Aslında G102 bir süredir piyasada, ilk olarak 2016’da oyuncularla buluştu. G102, alışılmış oyuncu farelerine nazaran kibar bir görünüme sahip.

G102, efsanevi Logitech farelerinin birçoğunun devam ettirdiği G Pro’nun şeklini koruyor. Bu şekil ve boyut çeşitli markalar tarafından kopyalandı ve denendi, ancak Logitech, G102, G305 ve G Pro varyantlarında bunu mükemmelleştirdi. 6 düğmeyi içeren pürüzsüz ve simetrik tasarım, LIGHTSYNC teknolojisi ile güzel çalışan RGB aydınlatma ve beyaz veya siyah olarak 2 renk seçeneğine sahip.

G102, boyut ve ağırlık olarak gayet iyi. Yalnızca 116 mm uzunluğunda, 62 mm genişliğinde ve 38 mm yüksekliğinde. 2m uzunluğunda örgüsüz bir USB kablosuna sahip. G102’yi tasarım açısından eleştirmek istiyorsanız, birkaç eksiği sadece kablonun örgülü olmaması ve ağırlığın ayarlanamamasıdır. Ancak kabaca R600 fiyat etiketine bakıldığında, bu özellikleri benzer fiyatlı farelerde bulmakta zorlanacaksınız.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Logitech, Mercury sensörünü bu küçük farenin içine yerleştirdi. Logitech’e göre Mercury sensörü, 200 ila 8000 DPI arasında hassasiyetin kontrolünü size veren bir oyun sensörü. Premium farelerin çoğu 16.000 DPI’a çıkma yeteneğine sahip olabilir, ancak gerçekçi olarak hiçbir zaman 2000’den bile daha yüksek bir DPI ayarına ihtiyaç duyulmayacaktır.

LIGHTSYNC

vLogitech’e göre LIGHTSYNC şu şekilde tanımlanıyor: LIGHTSYNC teknolojisi, birçok popüler oyuna tepki veren otomatik, oyun odaklı aydınlatma efektleriyle sizi aksiyonun içine çekiyor. LIGHTSYNC, oyun içi patlamalara, yaklaşan düşmanlara, alınan hasara, iyileştirmeye vs etkilere rgb patlamaları şeklinde tepki veriyor.

Yazılım

Logitech’in G-HUB yazılımı, diğer yazılımların çoğunun yaptığını yapar, ancak şık, kullanımı kolay bir programda paketlenmiştir. Kaydırma tekerleğinizin önünde bulunan DPI düğmesine basarak atlanabilecek 5 adımı önceden tanımlayarak istediğiniz DPI değerini anlık olarak ayarlayabilirsiniz. Makro tuşlarını, sadece atama ekranına atlayarak ve bu tuşların ne yapmasını istediğinizi seçerek iki iç başparmak düğmesine atayın. Hatta bunu bir adım daha ileri götürebilir ve G-HUB’un oynadığınız oyunu tanımasına ve her oyun için atadığınız makrolar arasında geçiş yapmasına izin verebilirsiniz. Bu, başlangıçta hepsini ayarlamak için biraz zaman ayırmak anlamına gelir, ancak ayarları yaptıktan sonra en sevdiğiniz oyunlarda tüm yeteneklerinizi ekstra zaman harcamadan anlık olarak düzenleyebileceksiniz.

3. Rampage Smx-r70 Blaze Oyuncu Mouse

Rampage Smx-r70 Blaze Oyuncu Mouse

Son zamanlarda uygun fiyatıyla ve vaat ettiği özelliklerle oyuncular tarafından kullanımı artan Rampage, oyuncu odaklı ürünlerini geliştirmeye devam ediyor.

Tasarım

Ağır bir yapıya sahip olan smx-r70 modeli, küçük elli kullanıcılar için uygun bir seçim olmayabilir. Büyük bir eliniz varsa bu fare güzel bir seçim olacaktır.

Gri plastik bir kaplama ve yan taraflarında dokulu plastik yapısına sahip. Bu plastik kaplamanın çok iyi hissettirdiğini söyleyemeyiz uzun, terli kullanımlarda soyulmalar meydana gelebilir. Ayrıca yan tarafta 2 adet atama tuşu da mevcut. Bu tuşların sadece sol tarafta bulunması nedeniyle sağ elli kullanıcılar için daha uygun bir fare olduğu söylenebilir.

Kaydırma tekerleği dahil farenin çevresini donatan RGB ışıklar hoş bir görüntüye sahip.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Rampage’in sitesinden indireceğiniz yazılım sayesinde farede bazı kişiselleştirmeler yapmanız mümkün. Bunlar, 7 adet 16.3milyon renk ile desteklenen RGB modu, macro ayarları, farenin üzerinde bulunan dpi tuşu sayesinde anlık olarak geçici dpi ayarı(uygulama üzerinden kalıcı ayar yapılabilir.)

4. Logitech G300s Kablolu Oyuncu Mouse

Logitech G300s Kablolu Oyuncu Mouse

Tasarım

Logitech G300s Oyun faresi, mat ve parlak siyah plastik karışımıyla simetrik bir yapıya sahip. Kenarlar yumuşak kauçuktan yapılmış ve tutarken verdiği his gayet güzel.

Farenin tabanı, değiştirilebilir RGB ışık şeritleriyle donatılmış.

Gündüz vakti parlaklığı çok fazla olmasa da, gece gerçekten canlanıyorlar ve G300’lere güzel bir görüntü katıyorlar.

Fare, çok yönlü simetrik bir şekle sahip, bu da her iki elde de rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Farenin oyulmuş kavisli şekli, düğmelere kolayca erişilmesini sağlıyor.

Kablo, 2 metre güzel ve uzun ama biraz ucuz hissettiriyor.

Logitech G300’lerin tek dezavantajı, kaydırma tekerleğinin hafif kumlu / çok pürüzsüz olmaması. Bu sizi bir süre rahatsız edebilir ama küçük bir detay olduğundan kullandıkça dert etmeyeceksiniz.

Genel olarak, G300s faresine tasarım, konfor ve yapım kalitesi için sağlam bir 8/10 verirdim.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Logitech mouse uygulaması, RGB aydınlatmasını özelleştirmenize ve ayrıca 3 profile kadar ayarlamanıza izin vermekte. Fare tak ve çalıştır özellikliğine sahip, ancak uygulama olmadan aydınlatmayı veya düğme düzenlerini değiştirme seçeneği bulunmamakta.

Uygulamaya girdikten sonra, DPI noktalarını özelleştirebilir ve 9 adet programlanabilir düğmenin ne yapacağını özelleştirebilirsiniz. Çok kolay ve bir kere ayarlayınca gayet güzel çalışıyorlar.

Kurulduktan sonra, farede özelleştirebileceğiniz ve ardından kaydırma tekerleğinin arkasındaki düğmeleri kullanarak anında geçiş yapabileceğiniz 3 adet bellek profili de bulunmakta bu güzel düşünülmüş.

G300s Kararımız

Genel olarak kaliteden ve farenin kullanım rahatlığından çok memnunum. Dizüstü bilgisayarda 4 saatlik uzun bir süre geçirdikten sonra bile el ağrısı olmadan rahat hissediyor.

Düğmeleri ve DPI’yı üç farklı profilde özelleştirip ardından bunlar arasında anında geçiş yapabilmek, açıkçası harika.

memnun olmadığın kısım ne diye soracak olursanız, Kablo PVC kaplaması ile ucuz duruyor hoş bir örgü ile kaplanabilirdi.

5. Logitech G G502 HERO Kablolu Oyuncu Mouse

Logitech G G502 HERO Kablolu Oyuncu Mouse

Logitech G G502 HERO Kablolu Oyuncu Mouse, ergonomi ve performansı ön planda tutan oyuncular için tasarlanmış bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Sağ el kullanımına uygun formu ve 16.000 DPI'lık yüksek hassasiyet sunan laser sensörü ile dikkat çeken mouse, oyun deneyimini üst seviyelere taşımak için dizayn edilmiş. Aydınlatma özelliği ile görsel bir çekiciliğe sahip olan mouse, özellikle oyun tutkunlarının beğenisini topluyor. Farklı oyun türlerine ve kişisel tercihlere göre ayarlanabilir 11 adet butonu, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu hızlı ve özelleştirilebilir komut erişimini sağlıyor. Üstelik, kutu içeriğinde yer alan ağırlıklar sayesinde, kullanıcılar mouse'un ağırlığını kendi kullanım tercihlerine göre ayarlayabilirler.

Tasarım

Logitech G502 HERO, keskin açıları ve RGB aydınlatmasıyla agresif bir oyuncu estetiğine sahiptir. İki RGB bölgesi, CPI ayarını göstermek için logoda ve sol tarafta bulunur. Düğmeler parlak siyah plastikten yapılırken, gövde mat siyah plastiktir ve yanlar daha fazla kavrama için lateks ile kaplanmıştır.

Yazılım

Logitech'in G HUB yazılımının çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Windows ve macOS ile tamamen uyumludur ve mouse'unuz için birçok özelleştirme seçeneği sunar. Bu mouse ayrıca yerleşik belleğe sahiptir, böylece ayarlarınızı kaydedebilir ve farklı bir bilgisayara geçtiğinizde bunları koruyabilirsiniz. Test sırasında bu yazılımı kullanırken herhangi bir sorun yaşamadık. Ancak, internetteki birçok kullanıcı Logitech'in G HUB'ı ile ilgili başlangıç sorunları, donma ve belirli cihazlarla bağlantı sorunları gibi sorunlar bildirmiştir. Logitech G HUB'ı bu mouse ile kullanma deneyiminizi paylaşmak isterseniz, yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Kararımız

Her teknolojik alet gibi Logitech G502 HERO da bazı kullanıcıların eleştirisine maruz kalıyor. Özellikle, sol tarafta yoğunlaşan butonların yerleşimi, yanlışlıkla tuşa basma riskini artırarak kullanıcıları dikkatli olmaya itiyor. Kullanıcılar, kablonun örgülü olmamasını ve inceliğini düşünerek biraz daha dayanıklı bir tasarım beklerken, bu durum dayanıklılık konusunda endişelere yol açıyor. Buna rağmen, kullanımı uzun süreli ve yoğun olan birçok kişi, cihazın ilk günkü performansını korumasından ve malzeme kalitesi gibi durumlardan dolayı memnuniyetini dile getiriyor. Özellikle scroll tekerleğindeki kilitleme özelliği, kullanıcılar tarafından oldukça faydalı bulunuyor. Genel olarak, Logitech G502 HERO, malzeme kalitesi ve performansıyla öne çıkan, oyun severlerin beklentilerini karşılayan bir mouse olduğunun düşünüyoruz.

6. Logitech G903 Hero Lightspeed

Logitech G903 Hero Lightspeed

Tasarım

Kablosuz fareler, oyuncular için, güvenilmez ve kablolu muadillerine göre daha az hassas olarak tanımlanır ki biz de yazımızın başında bu bilgiyi size sunmuştuk. Logitech, G903 Lightspeed ile bu fikri değiştirmek istiyor.

Ve bizi ikna ettiğini söyleyebilirim. Bu nedenlerden birincisi PMW3366 optik sensörünü kullanılmasıdır. Bu benzersiz bir özellik değil, ancak sensör piyasadaki en iyilerden biridir ve G903’ün 200-25.600 DPI hassasiyet aralığına sahip olduğu anlamına gelir.

İkincisi ve daha da önemlisi, G903’ün Logitech’in Lightspeed kablosuz bağlantısını kullanmasıdır. Lightspeed, oyunculara fark edilmeyen 1 ms’lik yanıt oranı sunmak için tasarlanmış özel bir teknolojidir.

G903 benim zevkime göre biraz gösterişli. Sert kenarlara, bolca RGB aydınlatmaya ve çokca programlanabilir tuşa sahip.

Görseller kısmı bir yana, oyuncular için neredeyse istenen her şeyi karşılıyor ve birçok oyun faresinde bulamayacağınız birkaç tasarım özelliği sunuyor.

Temel özelliklerden başlarsak, G903 nasıl kurduğunuza bağlı olarak 11 tuşa kadar sahip. Ayrıca üzerinde bulunan tuşların yerleri değiştirilebiliyor.

Buradaki fikir, oyuncuların fareyi sol veya sağ eliyle rahatça ayarlamasına izin vermektir – ki bu, solaklar tarafından hoş karşılanır. – En üstte, G903’ün DPI’ını ayarlamak için düğmeler bulunuyor ve tekerlek ile seçimleri yapabiliyorsunuz.

Küçük olmasına rağmen, fare ve tekerleğin kullanımı gayet rahat.

Ek olarak

G903, saniyede 1.000 rapora kadar yoklama oranına ve 25.600 DPI maksimum hassasiyete sahip. Yaptığım testlerde, G903, herhangi bir gecikme veya durgunluk olmadan iyi bir şekilde performans gösterdi ve üst düzey bir oyun faresinden beklenebilecek hızlı yanıt süresini sağladı. G903’ü Cs GO ve Valorant oynayarak deneyimledim. Bir kablosuz fare olmasına rağmen tepkiler gerçekten çok sağlam.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Hemen hemen her G serisi, G903 de Logitech’in Oyun Yazılımı kullanılarak özelleştirilebilir. Kurulduktan sonra, G903’ün RGB aydınlatmasını ayarlayabilir ve DPI hassasiyetini değiştirebilirsiniz.

Bunun dışında, farede beş farklı profil kaydetmenize olanak tanıyan yerel belleğe sahip. Farenin altındaki düğmeyi kullanarak çeşitli ön ayarlar arasında manuel olarak geçiş yapabilirsiniz.

Şahsen, bu 5 hafızaya hiç ihtiyacım olmadı genellikle 2 mod arasında geçişler yaptım. biri ofis işleri için, biri oyun için. Ancak farklı türler için özel ayarlar isteyen daha sıkı oyuncular için bolca kullanılacağını düşünüyorum.

7. SteelSeries Rival 3

SteelSeries Rival 3

SteelSeries Rival 3 harika bir kablolu oyun mouse’udur. Tutması çok rahattır ve her el boyutu pençe kavrama kullanarak tüm düğmelere kolayca ulaşabilir. Fare çok hafiftir ve yazılımı hem Windows hem de macOS ile tamamen uyumludur. Ne yazık ki, yan düğmeler farenin gövdesiyle aynı hizada başlıyor, bu da başparmağınız doğru noktaya dayanmadığı sürece basmalarını biraz zorlaştırıyor.

Tasarım

SteelSeries Rival 3, sol tarafta iki düğme ile düz görünümlü çok yönlü bir tasarıma sahiptir. Farenin alt kısmındaki şeritte ve arkadaki logoda RGB aydınlatma vardır. Farenin tamamı siyahtır ve düşük profilli bir fare tekerleği ve düğmeleri vardır.

SteelSeries Rival 3’ün malzeme kalitesi fiyatına göre etkileyici. Farenin tamamı kaliteli plastikten yapılmıştır ve gevşek hissettiren parçalar olmadan sağlam bir his verir. Fare tekerleği çok dengeli bir his veriyor ve ana sağ/sol düğmeleri yalnızca çok az miktarda yan yana hareket ediyor.

SteelSeries Rival 3 oldukça hafiftir, özellikle de kablonun ağırlığını ortadan kaldırmak için bir bungee kullanırsanız. Ne yazık ki, herhangi bir ağırlık optimizasyon seçeneği yok.

Yazılım

SteelSeries Engine 3 programı, bu mouse ile eşleştirildiğinde olağanüstü bir yazılım haline geliyor. Windows veya macOS’a kurulabilir ve farenin her yönünü özelleştirebilirsiniz. Bu mouse ayrıca yerleşik belleğe sahiptir, böylece özelleştirme seçeneklerinizi mouse’a kaydedebilir ve bilgisayar değiştirirken bunları koruyabilirsiniz. Ne yazık ki, bilgisayar değiştirirken tüm tuş atamaları korunurken, makrolar yerleşik belleğe kaydedilemez (ancak tek tuş atamaları kaydedilebilir).

SteelSeries Rival 3 Kararımız

SteelSeries Rival 3, FPS oyunları için harika bir faredir. Fare oldukça hafiftir ve sağ/sol tıklamaları ve yukarı/aşağı kaydırmalar da dahil olmak üzere tüm düğmeleri programlanabilir. Sensör performansı mükemmel ve tıklama gecikmesi çok az. Ne yazık ki, yan düğmelere basmak biraz zor olabilir ve oldukça girintili fare tekerleği herkes için uygun olmayabilir. Küçük eller parmak ucuyla kavramakta zorlanabilirken, şekli tüm el boyutları için pençe kavrama için çok uygundur.

8. RAZER DeathAdder Essential Gaming Mouse

RAZER DeathAdder Essential Gaming Mouse

Oyunlarla bolca zaman geçiren biriyseniz, muhtemelen bu kelime kombinasyonunu daha önce duymuşsunuzdur. Oyun mouse’larında en çok bilinen ürün serilerinden biridir. 2006’daki ilk sürümünden bu yana, milyonlar satıldı, birçok çevrimiçi ve çevrimdışı yarışma kazanıldı ve DeathAdders ile yüz binlerce oyun saati oynandı. Essential, bu serinin son ve şu anda en ucuz versiyonu.

Razer DeathAdder Essential’ın, özellikle efsanevi statüsü ve 6400 DPI sensörü sayesinde yarattığı muhteşem performansı göz önüne alındığında, mükemmel bir fare olduğuna şüphe yok.

Tasarım

DeathAdder Essential, çoğunlukla mat, sert plastikten oluşuyor ve kullanımı oldukça rahat. Ek olarak, girintili kauçuk kaydırma tekerleği hoş bir görünüme sahip.

Yan tarafta kullanım rahatlığını arttıran hoş dokulu kaplamalara sahip. ayrıca farenin yalnızca sol tarafında kolayca ayırt edilebilen parlak kaplamalı iki adet yan düğme var yalnız bu düğmelerin yalnızca sol tarafta olması nedeniyle sağ el için daha uygun bir kullanıma sahip olduğunu söylemek lazım.

1,8 metrelik örgülü kablosu, örgü nedeniyle hafif tozlanabilir ama kablonun sağladığı gecikmesiz bağlantı ve örgülü görünüm, kullanımı zevkli kılıyor.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Razer’ın ürünleri için hepsi bir arada sürücü yazılımı olan Razer Synapse’yi zaten duymuş olabilirsiniz.

Özelleştir adlı ilk sekmede, düğme yapılandırma ayarları bulunuyor. Makrolar, program başlatmaları, multimedya komutları ve diğer birçok işlevi ekleyerek her düğmeyi tercihlerinize göre yeniden eşleştirebilirsiniz.

Rgb konusu olmazsa olması olanlar için, Bu farede pek fazla aydınlatma seçeneği yok.

Kaydırma tekerleği ve arka Razer logosu olmak üzere yeşil bir aydınlatmaya sahip. Farenin parlaklık ayarlarını, Synapse uygulaması üzerinden 1’den 100’e kadar 1’lik adımlarla ayarlayabilirsiniz ki bu hoş bir özellik olmuş.

9. Razer Basilisk X

Razer Basilisk X

Razer Basilisk X Oyun Faresi, piyasadaki diğer oyun fareleri ile karşılaştırılamayacak kadar fütüristik bir tasarıma sahiptir. Basilisk X, çift taraflı başparmak desteğiyle gelen ilk oyun faresidir. Bu benzersiz özellik, oyuncuların baskın ellerine bağlı olarak başparmaklarını farenin her iki tarafında da tutmalarına olanak tanır.

Razer Basilisk X Oyun Faresi ayrıca hızlı tepki süresi ve doğruluk için 3200 DPI optik sensörle birlikte gelir. 50 DPI’lık artışlarla ayarlanabilen 16000 DPI maksimum hassasiyete sahiptir ve bu, hareketlerinde hassas olması gereken oyuncular için mükemmeldir.

Tasarım

Razer Basilisk X, hem sağlak hem de solak oyuncular için tasarlanmış bir oyun faresidir. RGB özelliğe sahip mouse değildir ancak 16000 DPI ve 6 butona sahiptir. Basilisk X, bir düğmeye basarak farenin hassasiyetini değiştirmenizi sağlayan anında hassasiyet ayarına sahiptir. Bu, farklı hassasiyetler gerektiren farklı oyunlar arasında geçiş yapmayı seven oyuncular için harika.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Basilisk X, tamamen özelleştirilebilir kaydırma tekerleğine sahip ilk oyun faresidir. Biri dokulu kavrama ve diğeri tamamen yeni cam benzeri kaplamaya sahip değiştirilebilir iki yan panele sahiptir.

Bu, tamamen özelleştirilebilir kaydırma tekerleğine sahip ilk oyun faresidir. Biri dokulu kavrama ve diğeri tamamen yeni cam benzeri kaplamaya sahip değiştirilebilir iki yan panele sahiptir.

10. SteelSeries Rival 650 Wireless

SteelSeries Rival 650 Wireless

Tasarım

Rival 650’nin dış yapısı, fiber takviyeli plastik ve kauçuk. Bu, ilk bakışta rakiplerine göre daha ucuz malzeme izlenimi veriyor. Bununla birlikte, fare sağlam hissettiriyor ve daha yakından incelendiğinde genel olarak iyi yapılmış görünüyor.

Farenin şekli de iyi düşünülmüş ve kauçuk kulplar hoş, rahat duruyor.

Rival 650, kullanım halinde rahatsız edici değil. dokusu kaymıyor ve fare elde iyi hissettiriyor. Eller terli olsun ya da olmasın, bu fare gerçekten kaymıyor diyebilirim.

Rival 650, bütün haliyle 121 gram ağırlığa sahip.

Ek olarak farenin yan tarafında çıkarılabilir bir kısım bulunuyor. Bu kısımda, her biri 4 gram 8 adet ağırlık eklemeniz mümkün. Sekiz ağırlığın tümünü fareye eklemek, ağırlığı yaklaşık yüzde 25 arttırıyor.

SteelSeries, gerçek 1’e 1 izleme sağlamak için PixArt ile işbirliği içinde tasarlanmış yüksek performanslı 12.000 dpi TrueMove3 optik sensörden yararlanıyor. Ayrıca, fareyi kaldırırken ve yeniden konumlandırırken fare titremesini önleyen özel bir derinlik sensörüne sahip. Farenin kalkış mesafesi de 0,5 mm’den 2 mm’ye kadar özelleştirililebiliyor.

Ve belirtildiği gibi, Rival 650 hem kablolu hem de kablosuz çalışma modlarını desteklemekte. Kablosuz fareler, genellikle gecikme süresiyle ilişkili bir performans kaybı yaşarlar ancak bu Rival 650 için bir sorun değil.

İçinde kullanılan pil ise USB bağlantısı ile şarjını sağlıyor.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Rival 650’nin LED’leri ve düğmeleri, SteelSeries’in Engine 3 yazılımı ile kontrol ediliyor. Fare düğmelerini çok çeşitli görevleri gerçekleştirmek için ayarlayabilirsiniz. Basit klavye komutlarına ek olarak, yazılımın özel makro oluşturma desteği ve fareyi, uygulamaları bir düğmeye tıklayarak başlatacak şekilde programlayabilirsiniz. Kaydırma tekerleğine, yukarı veya aşağı kaydırıldığında farklı komutlar atayabilirsiniz.

Ayrıca çok beğendiğimiz bir özellikten de bahsedelim;

Kullanılan yazılım sayesinde, çeşitli oyunlar ve uygulamalar için farklı programlamalara sahip. Farenin düğmeleri ve ışıkları SteelSeries’in uygun gördüğü şekilde programlanıyor.

11. Everest SMG-05 X-racer

Everest SMG-05 X-racer

İnceleyeceğimiz bu fare, bizim açımızdan gerçekten f/p olarak kullanıcıları üzmeyecek bir fare.

Tasarım

Everest SGB, sağ el ile çok rahat bir kullanım sağlıyor. Cihazı komple saran RGB aydınlatmalar gayet hoş bir görüntüye sahip renkler gece gündüz fark etmeksizin çok canlı.

Tıklamalara bakacak olursak, sesler çok olmasa da iyi hissettiriyor. Yan taraflar dokulu bir kaplamaya sahip lakin terlettiğini söyleyemeyiz.

Kaydırma tuşuna bakacak olursak, o da plastik bir şekilde bırakılmayıp üstüne bir kaplama yapılmış.

Bu fareden daha pahalı olup, kaydırma tuşunu plastik olarak bırakan üreticiler de bulunmakta.

12. SteelSeries Sensei Ten Oyuncu Mouse

SteelSeries Sensei Ten Oyuncu Mouse

Oyuncuların en sevdiği farelerden biri olan Sensei Ten, orijinal çok yönlü Sensei şeklini yeniden canlandırdı ve performansını, sınıfının en iyisi bir sensör ve elde harika hissettiren şık, mat bir yüzeyle geliştirdi. Ayrıca RGB aydınlatma, profil özelleştirme, eğim izleme ve yeni tıklama anahtarları da var.

Tasarım

Sensei Ten, 2 elle de rahat bir şekilde kullanım sağlayan, simetrik yedi düğme düzeniyle gerçek bir iki yönlü tasarıma sahip. Sensei Ten’in tasarımı basit ve zarif. Fare, yalnızca RGB aydınlatmalı SteelSeries logosu ve RGB astarlı kaydırma tekerleği ile tamamen siyah yüzeylere sahip. Mat yüzey elde hoş ve pürüzsüz hissettiriyor ve yanlardaki silikon pedler yeterli tutuş sağlıyor. Fareyi tutarken herhangi bir rahatsızlık yaşamıyoruz, ancak içbükey parmak dayama yerleri sayesinde yan düğmelere yanlışlıkla tıklanabilir. Ancak bir süre sonra ellerimiz alışıyor ve bu sorun olmaktan çıkıyor.

Ağırlık, bir oyun faresi seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli özelliklerden biridir ve herkesin zevkleri farklıdır. Bize göre Sensei Ten, piyasadaki diğer oyuncu farelerine göre hafif kalıyor, bir tık hafif hissettiriyor. Bu kesinlikle kötü değil, ancak seçeneklerinizi değerlendirirken kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir şey. Bağlantı kablosuna gelirsek maalesef örgülü değil, bu da Sensei gibi amiral gemisi bir fare modeli için eksik bir şey.

Düğmelere ve tıklama hissine geçecek olursak, SteelSeries, çift yaylı bir mekanik anahtar kullanıyor. Düğmeler, incelediğimiz fareler arasında tıklama hissi olarak üst sıralarda yer alıyor.

Yazılım ve Özellikleri

Sensei Ten’in içindeki motor, milisaniye başına 1.000 Hz sorgulama hızında 18.000 DPI’ya kadar hareketleri izleyen bir TrueMove Pro optik sensördür. Maksimum yerçekimi kuvveti 50G hızlanmaya ayarlanmışken, IPS (saniyede inç) bir QcK mouse pad üzerinde 450’ye çıkıyor.

SteelSeries ayrıca bu 10. yıldönümü faresinin dayanıklılığını artırdı: Şirket, mekanik anahtarlarının en az 60 milyon tıklamayla hayatta kalabileceğini de söylüyor.

Fare ayarları ise, SteelSeries Engine 3 yazılımı aracılığıyla yapılıyor. MacOS ve Windows 10’da ücretsiz olan uygulama, düğmeler atayabileceğiniz, RGB aydınlatmasını ayarlayabileceğiniz ve bir DPI veya CPU (50 ile 18.000 arasında) seçebileceğiniz özelleştirmelere sahip. Ayrıntılı kontroller, yoklama oranları, açılı yakalama ve hızlanma / yavaşlama ile uğraşmanıza olanak tanır.

Çoğu kişinin bu ayarlara dokunması gerekmeyecek, ancak rekabetçi bir oyuncuysanız, sahip olmak güzel bir şey.

Farenin üstünde, anında beş ayar arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir CPI ayarlama düğmesi bulunuyor. Burada her seviye için belirli CPI değerlerini ayarlayabilirsiniz; bu, Apex Legends’da av tüfeği ve keskin nişancı tüfeği arasında geçiş yaparken oldukça olacaktır.

SteelSeries Sensei Ten Oyuncu Mouse Fiyat listesi

Oyuncu Faresi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncu Mouse Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ergonomi ve Ağırlık

Bir oyun faresinin şekli önemlidir çünkü elinizde ne kadar rahat hissettiğini belirler. Ayrıca, bir farenin solak veya sağ elini kullanan oyuncular için uygun olup olmadığını da belirler.

Elinizi belirli bir pozisyonda kalmaya zorlayan bir şekle sahip bir fare, uzun saatler boyunca oyun oynamak çok rahatsız edici olacaktır.

Garip şekilli bir fare bir oyuncunun elinde rahat hissederken, diğerinin elinde çok tuhaf hissedebilir. Bu nedenle, çoğu durumda şekil kişisel bir tercih meselesidir. İki ana tasarım vardır:

Ergonomi

Ergonomik oyun fareleri, kullanıcının eline doğal olarak uyacak şekilde tasarlanır / şekillendirilir, böylece kas gerginliğini ve rahatsızlığını azaltır. Ergonomik farelerin yanlarında, başparmağınızın ve parmaklarınızın rahatça üzerine oturmasını sağlayan ve tutuşunuzu güçlendiren oluklar vardır.

Fare düğmeleri de stratejik olarak yerleştirilmiştir, böylece parmaklarınız üzerinde kolayca durabilir. Bu, uzun saatler boyunca oyun oynamayı planlıyorsanız onları daha iyi bir seçenek haline getirir.

Ergonomik bir oyun faresi seçerken, elinize tam olarak oturduğundan emin olmak önemlidir. Ayrıca, sağ elini ve sol elini kullanan kişiler için ergonomik farelerin farklı şekilde tasarlandığını unutmayın.

Ağırlık

Bir oyun faresinin ağırlığı da dikkate alınmaya değer. Ortalama olarak, oyun fareleri yaklaşık 100 gram ağırlığındadır, ancak daha hafif olanlar 80 gram kadar düşükken, daha ağır olanlar 165 gram ağırlığa kadar çıkabilir.

Hafif bir oyun faresi, ile sert kullanımları daha rahat yapabilirsiniz.

Örneğin, CS: GO ve Overwatch gibi FPS oyunlarında düşük DPI, hedefinizi geliştirirken hafif bir fare, hedefinizi değiştirmenize ve karakterleri çok az çabayla hareket ettirmenize olanak tanır. Daha ağır bir fare, hassasiyetin daha az önemli olduğu ve yüksek DPI'nın tercih edildiği yerlerde iyi çalışır. Bu genellikle MMORPG, RTS ve Starcraft, DOTA ve World of Warcraft gibi MOBA oyunları oynarken durumdur.

İyi olan şey, çıkarılabilir ağırlıklara sahip oyun farelerinin mevcut olmasıdır. İhtiyaçlarınıza uyacak şekilde farenin ağırlığını özelleştirmenize olanak tanırlar.

Bu gibi durumlarda, eklenen ağırlık farenizi daha dengeli hale getirir ve en ufak bir güç miktarından kolayca kaymasını önler. Ancak, ağır bir fareyi hareket ettirmek için gereken çaba nedeniyle, uzun süre oyun oynadıktan sonra rahatsız hissetmeye başlayabilir.

Kablosuz vs. Kablolu Fare

Bağlantı

Kablolu

Kablolu oyun fareleri, oyuncular arasında en popüler olanıdır ve bilgisayarınıza bir kabloyla bağlanır. Kablo iki amaca hizmet eder: fareye güç vermek ve fareden bilgisayara sinyal iletmek.

Kablolu farelerde, pilleri değiştirme veya şarj etme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca bağlantı kablo ile sağlandığından dolayı dış sinyal parazitlerine karşı daha kararlıdırlar ve dolayısıyla kablosuz mouse'lara göre daha temiz bir bağlantı sunarlar. Ek olarak, benzer özelliklerdeki kablosuz farelere göre daha ucuzdurlar ve kablosuz farelere göre daha hızlı yanıt (gecikmesiz) sunarlar.

Ancak, dezavantajları da vardır. Kabloların bazen diğer çevresel kablolarla dolaşabilmesidir, bu nedenle kablo düzeni yapmanız gerekebilir. Kablo kullanımı, fareyi PC masanızdan uzakta kullanamayacağınız anlamına da gelir ancak oyuncu odaklı bir fare aldığınız için bunu dezavantaj olarak görmeyebilirsiniz.

Kablolu: Örgülü Vs Kauçuk

Kablosuz bir fare yerine kablolu bir oyun faresini tercih ederseniz, kullanılan kablo türüne dikkat etmeniz gerekir. Örgülü kablolar ve kauçuk kablolar arasında seçim yapma seçeneğiniz vardır.

Örgülü kablolar, kablolara ekstra koruma sağlamak için kablo boyunca uzanan koruyucu bir manşona sahip olmaları bakımından kauçuk kablolardan farklıdır. Bu, onları normal kauçuk kablolardan biraz daha dayanıklı kılar.

Ayrıca, koruyucu kılıflar farklı renk ve desenlere sahip olduğundan, PC'nizin yapısına uygun bir renk bulmak mümkündür. Örgülü kablolara sahip olmanın tek dezavantajı, eklenen koruyucu katmanın onları kauçuk kablolardan daha az esnek hale getirmesidir.

Kablosuz

Kablosuz fareler, değiştirilebilir veya şarj edilebilir bir pil ile çalışır ve bu, onları kablolu farelerden biraz daha ağır yapar. Masanızı temiz tutmak veya farenizi ekrandan uzakta otururken kullanmak istiyorsanız, bunlar daha iyi bir seçenektir.

Kabloların olmaması da onları daha taşınabilir bir çözüm haline getiriyor. Olumsuz yanı, biraz daha pahalı olmaları, daha yavaş yanıt vermeleri ve sürekli pil masraflarına sahip olmasıdır.

Bir bütün olarak bakacak olursak, çoğu oyuncu için kablolu bir oyun faresi, Daha ekonomiktirler, daha iyi performans gösterirler ve bakım gerektirmezler. Kablo sorunu, bir fare bungee alarak çözülebilir. Bir oyuncu için, kablosuz oyun faresi en iyi seçenektir.

 DPI ve Mouse

DPI

Bir çözünürlük birimi olan DPI’ın açılımı Ingilizce “Dot Per Inch” kelimelerinin kısaltmasından geliyor. Yani “inç başına düşen nokta” olarak Türkçe’ye çevirebiliriz.

DPI, bir farenin hareketine ne kadar duyarlı olduğunun bir ölçüsüdür. DPI ne kadar yüksek olursa, imleciniz fareyi hareket ettirdiğiniz inç başına o kadar fazla hareket eder.

Örneğin, 1600 DPI değerine sahip bir fare bir yüzeyde 1 inç mesafe hareket ettirirse, imleç ekranda 1600 piksellik bir mesafe hareket ettirecektir. Benzer şekilde, 3200 DPI'lık bir fare, bir yüzeyde 1 inçlik bir mesafe hareket ettir fare imlecini 3200 piksellik bir mesafeye hareket ettirecektir.

Çoğu oyun faresi, genellikle birlikte verilen yazılım veya DPI düğmesi aracılığıyla DPI'yı ayarlamanıza olanak tanır. Farenizi ne kadar DPI olarak ayarlamanız gerektiği bir tercih meselesidir. Bununla birlikte, çoğu oyuncunun DPI ayarı 400 ila 1600 DPI arasındadır.

Sensör

Fare sensörleri söz konusu olduğunda, oyun fareleri optik veya lazer sensörlerle birlikte gelir. Temel fark, adından da anlaşılacağı gibi, bir lazer, farenin bir yüzeyi aydınlatmak için lazer ışını kullanırken, optik farenin kızılötesi bir LED kullanmasıdır.

Her sensör türünün kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Çoğu oyun faresinde optik sensör ile karşılaşırsınız.

Optik fareler lazer farelere tercih edilir çünkü daha ucuzdurlar ve hedefinizden sapabilecek titreşime daha az duyarlıdırlar. Ayrıca, çoğu oyuncu vaat edilen DPI’dan daha düşük bir DPI'da oyun oynamayı tercih eder, bu da lazer sensörlerin sunduğu son derece yüksek DPI'yı gereksiz kılar.

Lazer farelerin optik farelere göre önemli bir avantajı, cam gibi parlak veya yansıtıcı yüzeyler dahil olmak üzere herhangi bir yüzeyde kullanılabilmeleridir. Bu, çok seyahat ediyorsanız sizin için önem arz edebilir.

Optik fare

Optik fareler yalnızca fare altlığı ve ahşap masalar gibi opak, düz, yansıtıcı olmayan yüzeylerde kullanılabilir.

Kağıt üstünde, lazer fareler optik farelerden daha avantajlıdır. Ancak, çok yavaş hareketlere ve durdukları yerde max hassasiyete sahip olduğu için titreme ve tutarsızlığa neden olabilir. Bu da onları oyun oynamak için bir adım geriye atmaktadır.

Fiyat

Pahalı bir oyun faresine veya herhangi bir ürüne sahip olmanın buna değip değmeyeceğini hepimiz merak etmişizdir. Belki bir süredir ucuz bir oyun faresi kullanıyorsunuz ya da yeni bir fare almak istediniz ve hangisini seçmeniz gerektiğinden emin değilsiniz. Sebep ne olursa olsun, daha pahalı olana geçmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak ucuz ve pahalı bir oyun faresi arasındaki fark nedir ve nasıl daha iyidir?

Ucuz oyun fareleri, genellikle daha düşük kaliteli malzemelerden ve parçalardan yapıldığı için ucuzdur. Sıradan oyun oynama ve basit günlük kullanım için yeterlidir, ancak bunları ciddi rekabet oyunlarında kullanmayı düşünüyorsanız, özellikleri genellikle yeterli değildir.

En iyi yüksek performans ve kaliteli oyun faresine sahip olmak istiyorsanız, daha yüksek bir fiyat harcamaya hazır olun. Pahalı oyun fareleri çok sağlamdır ve değerlerini haklı çıkarmak için daha iyi bir sensöre, daha fazla özelliğe ve daha yüksek özelliklere sahiptir. Ayrıca fare hareketlerini izlemede çok daha hassastırlar, daha yüksek hızları arıza yapmadan idare edebilirler ve daha uzun bir ömre ve dayanıklılığa sahiptirler. Bu yazının sonunda, aradaki fiyat farkını daha iyi anlayabileceksiniz.

Kablolu oyuncu fare

Özellikleri

Pahalı oyun fareleri, daha ucuz olanlardan çok daha fazla özelliğe sahip olma eğiliminde olacaktır. Bu, ayarlanabilir bir ağırlık ve denge sistemine, OLED ekran görüntüsüne, kablosuz özelliğe, çok sayıda ekstra düğmeye ve hatta titreşim özelliğine kadar değişebilir. Ayrıca, fareyi birçok şekilde yapılandırmanıza olanak tanıyan geniş özelleştirme seçenekleri ve sezgisel yazılım da vardır.

Aydınlatma renkleri ve efektleri de daha sezgisel olarak değiştirilebilir. Fareyi isteğinize göre kişiselleştirmek için milyonlarca olası LED rengi sunarlar.

Bazı pahalı farelerde, ayarları farenin içinde saklayan yerleşik bellek de bulunur. Bu, bir arkadaşınızın evine, ofisine veya bir LAN etkinliğine götürürken taşınabilirlik açısından harikadır.

Öte yandan daha ucuz fareler, muhtemelen aydınlatmalara ve belki de düğmelerine temel değişiklikler sunacaktır. Bazıları, herhangi bir şeyin özelleştirilmesine izin verecek bir yazılım bile içermeyebilir.

Ergonomik oyuncu fare

Konfor

Konfor açısından, pahalı fareler ergonomi ve tutuş açısından genellikle daha üstündür. Elde çok rahat hisseden kauçuklaştırılmış bir doku ile tamamen kaplanmış fareler de vardır.

Bazı pahalı oyun farelerinde, kaydırma sırasında konforu artırmak için kaydırma tekerleği üzerinde bir kauçuk kaplama tabakası bulunur. Ana sol ve sağ düğmelerinin bile ergonomik olukları vardır, böylece parmaklarınız daha rahat durabilir.

Çoğu ucuz oyun faresi, konforu artıran özel bileşenlerden yoksundur. Tipik olarak yalnızca tam bir plastik kasaya sahiplerdir.

Malzeme Kalitesi

Ucuz ve pahalı bir oyun faresi arasındaki diğer bir önemli fark, yapı kalitesidir. Pahalı oyun mouse'larının kasasında kullanılan malzeme daha sağlam ve dayanıklıdır. Kabloları da genellikle hafif ve esnek bir kumaşla veya daha yüksek kaliteli bir plastikle örülür.

Ayrıca düğme anahtarları, 5 milyon veya daha az olan ucuz oyun farelerine kıyasla 20-70 milyon tıklama arasında değişen çok daha uzun bir ömre sahiptir. Bu düğmeler ayrıca daha hızlı, daha dokunsal ve duyarlı hissetmelerini sağlayan daha düşük bir gecikmeye sahiptir.

Bazı pahalı oyun fareleri, mouse pad üzerinde çok daha yumuşak kayan yüksek kaliteli PTFE fare ayakları ile birlikte olarak gelir.

Sonuç olarak

Bu önemli noktaları bilmeden ucuz bir oyun faresi satın aldığınızda bu genellikle bir kumardır. Oyun sahnesine yeni başladığınızda harika olabilirler; ancak, mümkün olan en kısa sürede yükseltmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Ne tür bir oyun faresi satın almaya karar verirseniz verin, günün sonunda ödediğinizin karşılığını alacağınızı unutmayın. Her oyun faresi eşit şekilde üretilmiyor.

Yorumlar

Yazar Hakkında

Mirac profil resmi

Miraç Yılmaz

Yazılım Geliştirici

Miraç Yılmaz, 2020 yılı Eylül ayında Tüketici Dergisi ailesine dahil olmuştur. Miraç, teknolojiye olan ilgisi sayesinde, teknolojik ürünleri yakından takip eder ve teknik verileri de baz alarak en ince ayrıntısına kadar inceler. Aynı zamanda bilgisayar ve yönetim bilişim sistemleri okuyan bir öğrencidir. Uzman olduğu bu alanda yazdığı inecelemelerle okuyucularının teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olmasını ve doğru kararlar vermelerini sağlar.