En İyi Kedi Maması Tavsiyeleri: 14 Farklı Mamayı İnceledik

Kedilerin beslenmesi, sağlıkları açısından son derece önemlidir. En iyi kedi maması seçimleri yaparken, kedilerin ihtiyaçlarına uygun besin değerlerini içeren ve onların sağlıklı gelişimini destekleyen mamalar tercih edilmelidir. Mama seçiminde kaliteli protein, taurin, vitaminler, mineraller gibi besin maddelerinin içeriği önemlidir. Kedilerin yaşlarına, aktivite düzeylerine ve sağlık durumlarına göre farklı mama seçenekleri tercih edilmelidir. Bu nedenle, en iyi kedi maması tercihi yaparken veteriner hekiminizin önerilerini de dikkate almanız önerilir.

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

Kedi Maması Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Patili dostunuz için mama satın almak istediğinizde kedinizin kilosuna, kısırlaşma durumuna, cinsine ve yaşına göre uygun bir seçim yapmanız doğru olacaktır. Mamanın kalitesinin iyi ve güvenilir olması ise asla ihmal edilmemesi gereken bir noktadır. Her kedi için tercih edilecek mama farklıdır. Hem lezzet hem de kedinizin özelliklerine cevap vermesi konusunda doğru mamanın seçilmesi mühimdir. Kediniz için ilk kez mama alacaksanız bir veterinerden bilgi almanızda fayda olacaktır. Kedi maması satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar ise genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

Yaş

Yavru kedilerin gelişimlerini daha sağlıklı sürdürebilmeleri ve daha fazla enerji toplayabilmeleri açısından yüksek kalori içeren mamalara ihtiyaç duyduğu bir gerçektir. Yavru kedilerin vitamin ihtiyacı da bir hayli fazladır. Ancak yetişkin kediler için durum biraz daha farklıdır. Düşük kalorili olan mamalar yetişkin kediler için uygundur. Mama paketlerinin üzerinde yavru kedi için mi, yetişkin kedi için mi olduğu bellidir.

Kilo

Mama seçimi yapılırken kedinin kilosunu göz önünde bulundurmak son derece önemlidir. Çok fazla hareket etmeyen ve kilolu olan kedilerin light mamaları tüketmesi gereklidir. Bu, diyet mama anlamına gelmektedir. Zayıf kediler ise besin değeri daha yüksek olan mamaları tüketmelidir.

Kısırlık Durumu

Kedinizin kısırlaştırılıp kısırlaştırılmamış olması da mama seçiminde en dikkatli olunması gereken noktalardan biridir. Eğer kediniz kısırlaştırılmışsa özel olarak üretilmiş mamaları tercih etmeniz gerekecektir. Çünkü bu kedilerin metabolizması, normal kedilere göre daha farklı çalışır. Rastgele alınmış bir mama kedinizin birden hızlı kilo almasına ya da idrar yolu problemleri yaşamasına neden olabilir.

Mama kalitesi

Nasıl ki kendi yediğimiz besinlerde markaya ve kaliteye özen gösteriyorsak aynı hassasiyeti sevimli dostlarımızı için de göstermeliyiz. Ne olduğu belli olmayan, açıkta satılan mamalar kedimiz için hiç de sağlıklı olmayabilir. Bu nedenle bilindik markalardan yana olmalı ve kaliteli içeriğe sahip mamaları tercih etmelisiniz. Eğer ucuz ve kalitesiz mama satın alırsanız kedinizin mide ve bağırsak problemleri yaşaması hatta zehirlenmesi bile söz konusu olabilir.

Mama İçeriği

Kediniz için sağlıklı bir mama tercih etmek istiyorsanız içeriğini mutlaka kontrol etmeniz gerekecektir. Bazı besinler kedilerde alerjiye neden olabilir. Soya, mısır, mısır gluteni, kurutulmuş arpa küspesi gibi maddeler kediler için tehlikeli olabilir. Kediler et yemeyi çok sevdiklerinden mamaların içinde protein miktarının yeterli olması gerektiği de önemli bir detaydır.

Cins

Mama seçiminde ihmal edilmemesi gereken bir başka detay da kedinizin cinsidir. Kediler birbirinden farklı cinslere sahiptir. Her kedi için tercih edilecek mama da buna bağlı olarak farklılık gösterir. Hatta kedinizin tüylerinin uzun ya da kısa olması bile mama seçimi konusunda size fikir vermelidir. Tüyleri uzun olan kediler için malt oranı yüksek mamalardan yana seçim yapılmalıdır. Bunun sebebi ise tüylerini yutabildikleri için mide sistemlerinde ortaya çıkan değişikliklerdir.

Şimdi sizler için seçmiş olduğumuz kedi maması markalarına göz atmaya ne dersiniz? Dilerseniz yazımızın tamamını okuyabilir ya da incelemek istediğiniz ürünlere tıklayarak kediniz için uygun bir mama satın alabilirsiniz.

En İyi Kedi Maması

En İyi Kedi Maması Tavsiyeleri

#1

Whiskas Ton Balıklı Jöleli Konserve Yetişkin Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Whiskas Ton Balıklı Jöleli Konserve Yetişkin Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %6.7
 • Yağ: %3.2
 • Lif: %?

Whiskas Ton Balıklı Jöleli Konserve Yetişkin Kedi Maması kısırlaştırılmış kediler için uyarlanmıştır ve sağlıklı bir idrar yolu için dengeli mineral seviyesi içermektedir. Ayrıca, çinko içeriği sayesinde sağlıklı cilt ve tüy sağlar.

Bu mamayı kullanırken, evcil hayvanınızın ihtiyacına göre mama miktarını ayarlamalısınız. Kilo fazlası olan kediler için günlük miktarı azaltmanız önerilir. Ayrıca, her zaman taze içme suyu bulundurmanız ve mamasını oda sıcaklığında servis etmeniz gerekmektedir. Artan kısmı 2 güne kadar soğukta saklayabilirsiniz.

Kedilerin bağırsak florasını güçlendirerek sindirim sorunlarına karşı önleyici etkisi bulunmaktadır. Ayrıca, dış koşullara ve hastalıklara karşı kedilerin bağışıklığını artırarak hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Mamayı düzenli kullanarak yetişkin kedilerin yaşam kalitesini artırarak, yaşlılık sorunlarını önlemeye yardımcı olabilirsiniz.

Ürünün lezzetli içeriği ton balıklı protein takviyesi ile yetişkin kedilerin favorisi olmaktadır. Kediler iştahla öğünlerini tüketirken, vücutlarının sağlığına olumlu katkılarda bulunurlar. Mamayı 25 senedir kullanan kullanıcıların geri bildirimleri de oldukça olumludur. Kedilerin severek tükettiği ve sokak hayvanlarının da severek yediği mamayı öneriyoruz. Ancak, protein oranının diğer konserve mamalara göre düşük olduğunu belirtmek gerekir, ayrıca jölesiz kısımlarını bazı kedilerin tüketemediği belirtilmiştir.

Whiskas Ton Balıklı Jöleli Konserve Yetişkin Kedi Maması Fiyat Listesi

 • 1230 TL - N11 (Whiskas Ton Balıklı Jöleli Konserve Yetişkin Kedi Maması 24 x 400 G)
Tüm fiyatları göster
#2

Royal Canin Yavru Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Royal Canin* Yavru Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %36
 • Yağ: %18
 • Lif: %2.5

Yavru kedilerin 4. aydan itibaren tüketebileceği Royal Canin Yavru Kedi Maması 12. aya kadar rahatlıkla tercih edilebilir. Kedilerin sağlıklı gelişim için ihtiyaç duyduğu vitamin, kalsiyum ve diğer besinlerini içeriğinde barındıran mama sindirim güvenliği açısından faydalıdır. Özel lezzeti sayesinde yavru kedilerin severek tüketebileceği bir mamadır. Sindirim yeteneklerinin ve kemik gelişimlerinin tamamlandığı bu dönemde kedilerin ihtiyaç duydukları besinler Royal Canin Yavru Kedi Maması içeriğinde mevcuttur. Pirinç, mısır ürünleri, kümes hayvan ürünleri, yumurta tozu, bitkisel lifler, pancar küspesi, maya, balık yağı, çeşitli mineral ve besleyici birçok vitamin bakımından zengindir.

Kullanan kişiler ise mamanın etrafa kötü koku yaymaması, kedinin tüy sağlığını koruması ve kiloyu dengede tutması açısından olumlu yorumlarda bulunuyor. Kalite bakımından beğenilen bir marka olan Royal Canin lezzet açısından da kedilerin beğenisini kazanıyor.

Royal Canin Yavru Kedi Maması Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#3

Proplan Kısırlaştırılmış Somonlu Kuru Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Proplan Kısırlaştırılmış Somonlu Kuru Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %41
 • Yağ: %12
 • Lif: %4

Kısırlaştırılan kediler bu sürecin sonrasında hassaslaşır ve beslenmeleri konusunda ise daha titiz davranılması gereklidir. İştahı açılan bu kedilerin kilo almasını önleyen ve lezzetli bir beslenme serüveni sunan Proplan Kısırlaştırılmış Somonlu Kuru Kedi Maması taş oluşumunun da önüne geçer. İçeriğinde gerçek somon, ton balığı bulunur ve protein bakımından zengindir. Kalori oranını dengelemede ve idrar pH’ını dengede tutma konusunda profesyoneldir. Balık ürünleri yanı sıra içeriğinde kümes hayvanı ürünleri de yer alır. Sakatat, mısır, selüloz, buğday gluteni, yumurta, maya gibi ürünlerin yanında pek çok vitamin ve mineral açısından da besleyici özelliklere sahiptir.

Satın alan kişilerin yorumlarına bakıldığında ise mamanın orta kalitede olduğu, kilo problemini ortadan kaldırdığı, tüy dökülmesine iyi geldiği ve dışkı kokusu oluşturmadığını söylemek mümkün. Fiyat bakımından değerlendirecek olursak ise biraz pahalı.

Proplan Kısırlaştırılmış Somonlu Kuru Kedi Maması Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#4

Felicia Düşük Tahıllı Hipoalerjenik Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Felicia Düşük Tahıllı Hipoalerjenik Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %40
 • Yağ: %20
 • Lif: %2.5

Kedilerin doğal yaşam şartlarına uyum sağlamayı hedefleyen Felicia tahıl oranı düşük ve hipoalerjenik bir formüle sahiptir. İçeriğinde hayvansal proteinler bulunan bu mama alerji hassasiyeti ve sindirim problemlerine karşı özenle üretilmiştir. İçeriğinde soya, patates, sığır, buğday, yapay renklendirici ve tatlandırıcılar, GDO bulunmaz. Bazı sevimli dostlar bu besinleri tolere edemediği için daha dikkatli olunması gereklidir. Felicia Düşük Tahıllı Hipoalerjenik Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması hem kuzu eti hem de gerekli vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. Uzun ve sağlıklı bir yaşamı destekleyen markanın içeriğinde mısır, baldo pirinç, bezelye, hamsi unu, tavuk yağı, bira mayası, deniz yosunu gibi besinler ve destekleyici pek çok madde bulunur.

Kullanan kişiler ise glutensiz bir kuru mama sunan Felicia’nın kedileri tarafından severek tüketildiğini belirtiyor. Tüyleri güzelleştirici etkisi olduğu da yapılan yorumlar arasında. Fiyatının uygun olması ise tercih edilmesinde etkili.

Felicia Düşük Tahıllı Hipoalerjenik Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#5

N&D Düşük Tahıllı Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
N&D Düşük Tahıllı Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %36
 • Yağ: %20
 • Lif: %1.9

Proplan markasında olduğu gibi kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilmiş olan N&D Düşük Tahıllı Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması kılçıksız buğday, tavuk, nar ve yulaf içermesi ile öne çıkar. Ayriyeten içerisinde yumurta, kurutulmuş pancar posası, bezelye lifi, kurutulmuş, yonca, havuç da bulunur. Kurutulmuş birçok meyve ve sebzeleri barındıran marka zengin içeriği ile dikkat çekicidir. Son derece besleyici özelliklere sahip olan marka ilk defa kullanılacaksa önceki mama ile karıştırılmalı ve yavaş yavaş bu mamaya geçilmelidir.

Doyma konusunda sıkıntı çeken kediler için ideal olan N&D Düşük Tahıllı Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması orta fiyatlı bir ürün ve kullananlar kalitesinden çok memnun.

N&D Düşük Tahıllı Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması Fiyat Listesi

 • 499 TL - N11 (N&D Düşük Tahıllı Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması 1.5 KG)
 • 1175 TL - N11 (N&D Düşük Tahıllı Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması 5 KG)
 • 1680 TL - N11 (N&D Düşük Tahıllı Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması 10 KG)
Tüm fiyatları göster
#6

Enjoy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Enjoy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %27
 • Yağ: %10
 • Lif: %2.5

Yetişkin kedilerin günlük olarak ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteinleri içinde barındıran Enjoy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması oldukça faydalı bir içeriğe sahiptir. Lezzet bakımından da kedilerin seveceği ve keyifle tüketebileceği bir tada sahiptir. Güvenilir bir içeriğe sahip olan bu kedi maması Omega 3 ve Omega 6 bakımından zengindir. Bu sayede kediniz güçlü bir bağışıklığa sahip olur ve hastalıklara karşı da dirençli hale gelir. Protein, mineral ve vitamin açısından da zengin olan mama kedilerin tüylerinin daha yumuşak ve parlak hale gelmesini sağlar. Mama taneleri ufak olduğu için kedinizin zorluk çekmeden, rahatlıkla beslenmesine ve kolay sindirmesine olanak sağlar. Ayrıca kedinizin diş sağlığının korunması ve zarar görmemesi açısından da özel olarak üretilmiştir. Kan dolaşımı, kaslarının gelişimi, deri sağlığı, tüy yapısı gibi detaylar için destekleyici bir içeriğe sahiptir. İçinde görme ve kalp sağlığı için faydalı olan katkılar barındırır.

Özellikle sokak kedileri için satın alınan bu mamayı tercih eden kişiler genel olarak memnun. Fiyat bakımından uygun olması ve kediler tarafından lezzetli bulunması da artıları arasında.

Enjoy Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#7

Pro Line Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Pro Line* Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %31
 • Yağ: %12
 • Lif: %3

Pro Line Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması, tüm kedi cinslerine uygun bir tercihtir. Günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilmiş olan mama kuzu proteini ve pirinç içermesinin dışında buğday, mısır, buğday kepeği, mısır gluteni, hayvansal yağ, kuru bira mayası, taurin de içerir. Birçok vitamin ve mineral bakımından zengin bir yapısı olan Pro Line Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Mamasının fiyatı da oldukça uygundur.

Kullanan kişiler tarafından beğenilen bu mama küçük taneli olmasından ötürü de kediler için kolay tüketilebilme özelliğine sahiptir. Kokusunun rahatsız etmemesi, tüy dökme problemi ortaya çıkarmaması da bu mamanın beğenilmesinde etkili sebepler arasında.

Pro Line Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması Fiyat Listesi

 • 157 TL - N11 (Proline Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 1200 G)
 • 210 TL - N11 (Proline Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 1.5 KG)
 • 231 TL - N11 (Proline Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 1200 G + Küçük Mama Kabı)
 • 429 TL - N11 (Proline Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 2 x 1200 G + Konserve Mama)
 • 922 TL - N11 (Proline Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 15 KG)
Tüm fiyatları göster
#8

Hill’s Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Hill’s Kitten* Chicken Tavuklu Yavru Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %38
 • Yağ: %25.5
 • Lif: %1.2

Yavru kedilerin sağlıklı şekilde gelişmelerini sağlayan ve bağışıklıklarını ciddi anlamda güçlendiren Hill’s Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Maması lezzeti ile de revaçta bir markadır. Göz ve beyin sağlığının gelişimi için gerekli olan balık yağından elde edilmiş olan DHA bakımından zengindir. Kedilerin kemikleri ve dişleri için de ihtiyaç duydukları mineralleri içeriğinde barındırır. Sadece 1 yaşına kadar olan yavru kediler için değil, hamile ya da emzirme döneminde olan anne kediler için de önerilmektedir. Ancak normal durumdaki yetişkin kediler için kullanımı tavsiye edilmez. Çünkü bu kedi maması özel durumda olan kediler için üretilmiştir.

Kedinizin hem deri hem de tüy sağlığını korumayı hedefleyen mama yeterli miktarda karbonhidrata sahiptir. B, E, D vitaminleri konusunda oldukça zengin olan Hill’s Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Maması hastalıklar ile mücadele konusunda kedinizi güçlendirir. Markanın oldukça doyurucu etkiye sahip olması ve kediler tarafından çok sevilmesi ise satın alanların memnuniyetlerini ortaya koyuyor ve fiyatı bakımından da orta seviyede.

Hill’s Kitten Chicken Tavuklu Yavru Kedi Maması Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#9

Brit Care Tavşan Etli Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Brit Care* Tavşan Etli Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %31.0
 • Yağ: %13.0
 • Lif: %3.0

Brit Care Tavşan Etli Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması, etiketinde iddia ettiği gibi bir dizi ileri derecede özel ve yüksek kaliteli bileşene sahip. Öncelikle, %26 taze ve kurutulmuş tavşan eti ile zenginleştirilmiş formülü, bu ürünün yüksek protein kaynağı olarak öne çıkmasını sağlıyor. Ayrıca, taze et ve yüksek kaliteli et unu kombinasyonu, ürüne güzel bir tat katıyor. Sea Buckthorn(Yabani İğde Yağı) katkısı, kedinizin böbrek ve idrar yolu sağlığına önemli derecede katkıda bulunurken, probiyotik ve prebiyotik katkıları sindirim ve bağışıklığı destekliyor. Fiyat-performans oranı geçtiğimiz senelerde daha iyiydi, şu an için biraz pahalı fakat içeriğindeki mısır, buğday ve soya gibi gereksiz besin maddesi barındırmaması, ürünün kalitesini daha da yükseltiyor.

Kullananlar genellikle ürünün formülasyonu ve kedilerin bu mamayı yemesini olumlu olarak karşılıyor. Birçok kullanıcı, kedilerinin bu mamayı diğer markalara göre daha fazla tercih ettiğini belirtiyor. Ancak, ürünün nohut ve bezelye içermesi ilk etapta sindirimde hafif sorunlara yol açabiliyor, bu da genellikle bir süre sonra düzeliyor. Bağışıklık ve tüy sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğu gözlemlenen bu ürün, kısacası içeriği ve sunduğu faydalar açısından oldukça tatmin edici.

Brit Care Tavşan Etli Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması Fiyat Listesi

 • 539 TL - N11 (Brit Care Tahılsız Tavşan Etli Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması 2 KG)
Tüm fiyatları göster
#10

Paw Paw Yetişkin Kedi Maması Tavuklu

★★★★★
★★★★★
Paw Paw* Yetişkin Kedi Maması Tavuklu ürün resmi
 • Protein: %28
 • Yağ: %14
 • Lif: %4.5

Paw Paw Yetişkin Kedi Maması Tavuklu yetişkin kediler için özel olarak üretilmiş bir formüle sahiptir. Sadece tavuk değil omega 3 bakımından da zengin bir içeriğe sahip olan mama, içeriğinde yer alan omega 6 sayesinde de kedilerin tüylerinin parlak olmasını sağlarken sağlıklı bir deri için de faydaları vardır. Tavuk etinin yanı sıra mısır, pirinç, irmik unu veya buğday, bira mayası ve pek çok mineral ve vitamin vardır. Ufak taneli bir yapısı olan bu mama tüm kediler tarafından kolaylıkla öğütülebilir.

Oldukça uygun fiyatlı olan Paw Paw Yetişkin Kedi Maması Tavuklu, özellikle de sokak hayvanlarını beslemek isteyen kişilerin tercihleri arasında yer alıyor.

Paw Paw Yetişkin Kedi Maması Tavuklu Fiyat Listesi

 • 33 TL - N11 (Pawpaw Jöleli Tavuklu Pouch Yetişkin Konserve Kedi Maması 85 G)
 • 500 TL - N11 (Paw Paw Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 10 KG)
 • 580 TL - N11 (Paw Paw Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 15 KG)
Tüm fiyatları göster
#11

Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %27
 • Yağ: %10
 • Lif: %2.5

Kedilerin sevdiği aromalar bakımından zengin olan Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması tam dengeli bir içeriğe sahiptir. Taze aromalar ile tatlandırılmış olan bu mama özellikle seçici olan kediler için idealdir. İçeriğinde mısır, buğday, işlenmiş hayvansal protein, ciğer aroması, buğday kepeği pirinç, kurutulmuş şeker pancarı, bira mayası, tuz, keten tohumu ile pek çok mineral ve vitamin bulunmaktadır.

Son derece ekonomik olan bu mama sokak kedilerini beslemek isteyenler için oldukça avantajlı bir tercih. Ortalama bir kaliteye sahip olan Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması kediler tarafından da genelde seviliyor.

Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması Fiyat Listesi

 • 100 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 1 KG)
 • 149 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 1 KG + Küçük Mama Kabı)
 • 181 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 2 x 1 KG)
 • 199 TL - N11 (Trendline Tavuk Etli + Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 2 x 1 KG)
 • 256 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 3 x 1 KG)
 • 269 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 2 x 1 KG + Küçük Mama Kabı)
 • 269 TL - N11 (Trendline Tavuk + Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 2 x 1 KG + Küçük Mama Kabı)
 • 323 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 4 x 1 KG)
 • 350 TL - N11 (Trendline Gurme + Kuzu Etli + Tavuklu + Somonlu Yetişkin Kedi Maması 4 x 1 KG)
 • 350 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Yetiskin Kedi Maması 4 x 1 KG)
 • 350 TL - N11 (Trendline Tavuk Etli Yetişkin Kedi Maması 2 x 1 KG + Trendline Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 2 x 1 KG)
 • 391 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Yetiskin Kedi Maması 5 x 1 KG)
 • 415 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 5 x 1 KG)
 • 510 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 6 x 1 KG)
 • 714 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 10 x 1 KG)
 • 848 TL - N11 (Trendline Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 15 KG)
Tüm fiyatları göster
#12

Econature Tavuk Etli Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Econature Tavuk Etli Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %30
 • Yağ: %14
 • Lif: %2

Yetişkin kedilerin günlük beslenme ihtiyacına cevap vermeyi hedefleyen Econature Tavuk Etli Kedi Maması sağlıklı bir şekilde gelişmeleri için üretilmiştir. Kedilerin enerji ihtiyacını karşılar ve tüm yetişkin ırklar için tüketime uygundur. İçeriğinde işlenmiş tavuk proteininin yanında mısır, buğday, pirinç, ciğer aroması, tavuk yağı, tuz, mineraller ile A, E ve D vitaminleri yer alır. Orta büyüklükte taneleri olan bu mama kedilerin severek tüketebileceği özelliktedir.

Satın alan kişiler ise bu mamayı fiyat performans bakımından beğeniyor. Kediler tarafından da sevilen Econature Tavuk Etli Kedi Maması ekonomik ve lezzetli.

Econature Tavuk Etli Kedi Maması Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#13

Purina Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yaş Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
Purina Gourmet Gold* Kıyılmış Tavuklu Yaş Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %10
 • Yağ: %7.50
 • Lif: %0.05

85 gramlık konservelerde yer alan Purina Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yaş Kedi Maması genellikle çoklu paketler olarak satılmaktadır. İçeriği ise tavuk eti ve türevlerinin yanı sıra mineral ve vitaminler bakımından da zenginleştirilmiştir. Buğday gluteni, şeker ve katkı maddeleri de mamanın lezzetini arttırmayı hedeflemektedir.

Kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilen bu mama lezzet bağlamında da kedilerin beğenisini kazanmaktadır. Ödül maması olarak tercih edenler de bir hayli fazladır. Fiyat olarak biraz pahalı olsa da kalite açısından oldukça başarılı.

Purina Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yaş Kedi Maması Fiyat Listesi

 • 149 TL - N11 (Purina Gourmet Gold 6 Al 5 Öde Kıyılmış Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 85 G)
 • 259 TL - N11 (Purina Gourmet Gold 12 Al 10 Öde Kıyılmış Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 85 G)
Tüm fiyatları göster
#14

King Plus Cat8 Kuzulu Yetişkin Kedi Maması

★★★★★
★★★★★
King Plus Cat8 Kuzulu Yetişkin Kedi Maması ürün resmi
 • Protein: %28
 • Yağ: %10
 • Lif: %2.5

King Plus Cat Kuzulu Yetişkin Kedi Maması ile evcil dostunuzun büyüme ve gelişme döneminde ihtiyacı olan enerjiyi kazanmasını sağlayabilirsiniz. Kuzu lezzeti ile zenginleştirilmiş bu kedi maması; mısır guluteni, ciğer aroması, pirinç, tuz, balık yağı, balık unu, hayvansal yağ, işlenmiş hayvansal protein, mısır, buğday, keten tohumu, taurin ve bira mayası içerir. Fosfor, kalsiyum, iyot, sodyum, bakır, potasyum klorür, selenyum, demir ve çinko içeren King Plus Cat Kuzulu Yetişkin Kedi Maması kedinizin genel sağlığı için güçlü bir beslenme seçeneği olabilir. Kedinizin kan dolaşımını düzenleyen bu mama tüy yapısına faydalıdır. Deri ve kas gelişiminin güçlenmesi noktasında da etkili olan King Plus Cat Kuzulu Yetişkin Kedi Maması protein ve aminoasitler bakımından zengindir. Ayrıca sevimli dostunuzun görme ve kalp sağlığı üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Kolay sindirilebilir içeriği, kedinizin diş sağlığına zarar vemeyecek ve kolay çiğnenebilecek taneleri sayesinde keyifli bir beslenme deneyimi yaşatır.

Bu kedi mamasını deneyenler genel olarak beğeniyor. Özellikle sokak kedileri için tercih edilen bu mama hem ekonomik hem de lezzetli. King Plus Cat Kuzulu Yetişkin Kedi Maması 15 Kg fiyat-performans ürünü olarak tercihleriniz arasında yer alabilecek beklentiyi karşılayan bir seçenek.

King Plus Cat8 Kuzulu Yetişkin Kedi Maması Fiyat Listesi

 • 847 TL - N11 (King Plus Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 15 KG)
Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

kedi mamasi tavsiye

Sıkça Sorulan Sorular

Kuru Mama ile Yaş Mama Arasındaki Farklar Nelerdir?

Sevimli dostlarımızın beslenmesi, sağlıklı gelişimleri açısından son derece önemlidir. Ancak mamalar kuru ve yaş olarak iki gruba ayrıldığı için kişiler seçim yapma konusunda kararsız kalabilir. Ayrıca iki mama tipi arasındaki farklar da genelde merak edilenler arasındadır.

Kuru Mama

Kuru mamaların tercih edilmesindeki başlıca sebep çok daha ekonomik olmasıdır. Örneğin; 15 kg’lık bir kuru mama paketi alındığı zaman haftalarca kullanılabilir. Bir diğer nokta da kuru mamaların yaş olanlara göre daha uzun ömürlü olmasıdır. Ayrıca kuru mamalar kedinizin tabağına koyduğunuz zaman açık şekilde uzun süre dayanabilir. Yani kediniz canı çektikçe gelip mamasından yiyebilir. Etrafın daha az kirlenmesi de kuru mama tercih edilmesindeki avantajlar arasında yerini alır. Kuru mama yiyen kediler yaş mama yiyenlere göre daha fazla su içme ihtiyacı yaşayacaktır. Ayrıca kuru mamaların sindirimleri yaş olanlara göre daha zordur.

Yaş Mama

Yaş mama kedinizin tabağına koyduğunuz zaman hemen tüketilmesi gereken bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle başında beklemeniz ve yediğinden emin olmanız gerekir. Evi terk edip başka bir yere gitmeniz zor olacaktır. Yaş mamaların paketi açıldıktan sonra kısa sürede tüketilmesi gerekir. Ancak kediniz o an için mamayı tüketmek istemediyse buzdolabında 3 gün saklamanız mümkündür. Yaş mamalar fiyat bakımından kuru olanlara göre bir hayli pahalıdır. Ancak lezzet konusunda kıyaslayacak olursak yaş mamalar kuru mamaları geride bırakmaktadır. Daha yumuşak dokuda, kolay çiğnenebilen ve sulu olan yaş mamalar kedinizin su içme ihtiyacını da azaltacaktır. Diş problemi olan kediler için yaş mamalar daha mantıklı bir tercihtir ve sindirimi çok daha kolaydır. Ayrıca tüy ve deri sağlığı açısından da yaş mamalar kuru olanlara göre daha faydalıdır.

Her iki mama türünün de kendine göre artı ve eksileri mevcuttur. Besleyicilik bakımından çok büyük farkları olmayan mamaların seçiminde ister kuru ister yaş olsun en dikkat edilmesi gereken husus kalitesi olmalıdır. Bu noktadan sonra bütçeye uygun olması da önemsenmesi gereken bir detay olarak karşımıza çıkacaktır. Aslında bütçe kontrolü yapmanız açısından hem kuru hem de yaş mamayı dönüşümlü bir şekilde kedinize yedirmeniz daha doğru olabilir. Böylece kediniz hem değişik lezzetlerin keyfine varır hem de bütçeniz çok fazla zorlanmaz.

Mama Kalitesi Kedinin Enerjisine Yansır mı?

Her kedinin cinsi birbirinden farklı olduğu gibi enerjileri de değişiklik gösterebilir. Doğuştan miskin olan ve hareket etmeyi sevmeyen kediler olduğu gibi çok hareketli olan ve durduğu yerde durmayan kediler de yok değildir. Kediniz doğuştan miskin olmadığı halde fazla hareketsiz ise bunun altında yatan neden büyük olasılıkla yetersiz beslenme olabilir. İhtiyaç duyduğu besinleri alamayan ve kalitesiz mama ile beslenen kediler hareketsiz ve miskin olmaya meyillidir.

Kedimin, Onun İçin Seçtiğim Mamayı Sevdiğini Nasıl Anlarım?

Eğer kediniz onun için satın aldığınız mamayı günde 15-20 gram civarında tüketiyorsa halinden memnun demektir. Ancak çok sevdiği bir mama ile karşılaştığında bu miktar 50 gr’a kadar çıkabilir. Yani günlük tüketmiş olduğu miktarları gözlemleyerek hangi mamayı daha çok sevdiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Kedim Neden Mama Yemek İstemiyor?

Kedim Neden Mama Yemek İstemiyor?

Zaman zaman kediniz mama yemeye pek sıcak bakmayabilir. Bu durumun pek çok nedeni olabilir ve bazen mamadan bazen de kediden kaynaklanabilir. Böyle bir durumun sebebinin ne olduğuna karar vermek de iyi bir takip ile mümkündür. Eğer kediniz hasta, iştahsız ya da mamanın tadını sevmediyse, kedisini iyi tanıyan biri böyle bir sorun olduğunu kolaylıkla anlayacaktır. Bazen diş enfeksiyonları, patolojik farklı sağlık problemleri de iştahsızlığa neden olabilir. Dişi kedilerin kızgınlık dönemleri de yemek yeme konusunda isteksizlik yaratabilir. Bu tarz durumlarda veterinerin kapısını çalmak mantıklı olacaktır. Bir diğer sebep de hatalı mama seçiminde bulunmaktır. Hamile, kısırlaştırılmış, yavru ya da yetişkin olan kedileriniz için üretilmiş olan mamayı satın almanızda fayda olacaktır. Tarihi geçmiş ya da oksitlenmiş mamalar da kedilerin yemek istememesi için yeterli bir sebeptir. Bazen de tek tip mamaya alışan kedilerin farklı formda olan bir mamaya geçişte iştahsız olduğu gözlenebilir. Örneğin; kuru mama ile beslenmeye alışmış bir kedi yaş mama yemekte zorlanabilir. Ya da tam tersi bir durum söz konusu olabilir. Eğer kediniz mama yemek istemiyor ve altında yatan sebep hakkında da çok fikriniz yoksa önce mamayı değiştirmenizi öneririz. Sorun hala devam ediyorsa veterinerin yolunu tutma vaktiniz gelmiş demektir.

Kedi Kuru Mamasi

Sonuç

Bu yazımızda sizlerle, evimizin ve sokaklarımızın sevimli hayvanları olan kediler için mama seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında bilgiler paylaştık. Öne çıkan mama markalarını inceledik ve seçimi ise siz değerli okurlarımızın takdirine bıraktık. Minik patileri ile hayatımızın bir parçası olan ve sevgimize ihtiyaç duyan kedilerimizin en doğru şekilde beslenmesinin gerekliliğini vurguladık. Umarız bu konu hakkında kafanıza takılan tüm sorulara cevap bulabilmişsinizdir. Patili dostlarımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Sizce de öyle değil mi?

İçerik Güncelleme Kaydı


01/11/2023

 • Brit Care Tavşan Etli Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması eklendi
 • Yok

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir