16 En İyi Tansiyon Aleti Tavsiyesi ve Satın Alma Rehberi

Tansiyon kelime anlamı olarak gerilim demektir. Kanın damar içindeki basıncına tansiyon denir. Kan, basınç ile kan damarlarını gererek tansiyonu oluşturur. Kalp kasıldığında atardamarlar kan ile dolar. Bu esnada sistolik basınç ölçülür. Daha sonra kalp gevşer ve kan damarları durulur bu esnada da diyastolik basınç ölçülür. Sistolik basınç ve diyastolik basınç beraber büyük ve küçük tansiyonu oluşturur.

İdeal tansiyon kişiden kişiye değişmekle beraber büyük tansiyonun 120-130, küçük tansiyonun 70-90 aralığında olması normal kabul edilir. Tansiyonun düşük olması hipotansiyon, tansiyonun yüksek olması hipertansiyon olarak adlandırılır. Genç yaştaki insanlarda tansiyonun düşük olması normal karşılanır.

Hipotansiyon çok düşük değerlerde olmadığı sürece pek tehlikeli değildir. Hatta kalp damar hastalıkları riskini azalttığı için olumlu bile kabul edilebilir. Hipertansiyon ise daha tehlikelidir. Hipertansiyon strese, genetik faktörlere, aşırı tuz tüketimine, obeziteye, şeker hastalığına ve daha birçok faktöre bağlı olarak çıkabilir. Hipertansiyon birçok organa zarar verebilir.

Tansiyona bağlı hastalıklar günümüzde oldukça çoğalmıştır. Bir çok insan günlük hayatında tansiyon ile ilgili problemler yaşamaktadır. Bir hastalık sonucunda olmasa bile üzülme, şaşırma, sevinme gibi duygu durumlarında bile tansiyon değişiklikleri görülebilir. Evde tansiyon aleti bulunması tansiyon takibi konusunda size yardımcı olur. Tansiyon takibi özellikle de tansiyon hastalarının sürekli yapması gereken bir takiptir. Tansiyonunuzu evde kolayca takip edebilmek için önereceğimiz en iyi tansiyon aletlerinden faydalanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

tansiyon aleti ve yaşlı kadın

Tansiyon Aleti Nedir? Nasıl Çalışır?

Tansiyon aleti kan basıncını ölçmeye yarayan bir alettir. Tansiyonun düşme ve yükselme durumlarını ölçmek için tansiyon aleti kullanılır. Tansiyon aleti tansiyonunuz hakkında size bilgi verir ve özellikle yüksek tansiyondan korunmanız için size yardımcı olur. Son yıllarda oldukça popüler olan evde tansiyon aletleri kanın kan damarına yaptığı basınç sonucu oluşan titreşimle tansiyonu ölçer.

Tansiyon ölçümü koldan manşon bağlanarak yapılır. Kan damarının yüzeye yakın olduğu yerler tansiyon ölçümü için uygun olacaktır. Genelde koldan yapılan tansiyon ölçümleri bilekten ve hatta dizden de yapılabilir. Bu durumda ulaşılan değer ölçüm yerine göre farklılık gösterebilir.

Önce manşon kişinin koluna göre ayarlanır. Sonra puar yardımı ile manşona hava basılır vana ile de hava boşaltılır. Ölçüm sırasında duyulan seslere göde küçük ve büyük tansiyon ölçülür. İlk duyulan ve daha şiddetli olan tık sesi büyük tansiyonu ikinci ve daha hafif olan tık sesi küçük tansiyonu ifade eder. Ölçüm sonucuna göre tansiyon yüksekliği hakkında yorum yapılabilir.

tansiyon aleti ve genç kadın

Tansiyon Aleti Türleri Nelerdir?

Tansiyon aletleri türleri tansiyon aletinin nerede ve ne amaçla kullanılacağına göre farklılık gösterir. Hastanede kullanılan profesyonel tip tansiyon aletleri ile evde kullanılan tansiyon aletleri farklıdır. Aynı ölçümleri yapsalar da çalışma prensipleri farklı olduğu için hassasiyetleri değişiklik gösterebilir. Tansiyon aletlerini temel olarak üç şekilde ayırabiliriz. Civalı tansiyon aletleri, klasik manşonlu tansiyon aletleri ve dijital tansiyon aletleri olarak üç tür tansiyon aleti vardır. Hangisini edinmeniz gerektiğine kullanım yerine ve amacına göre karar verebilirsiniz. Üç tür aletle de yapılan tansiyon ölçüm sonuçları güvenilir olacaktır.

Civalı Tansiyon Aleti

En eski tansiyon aleti türüdür. Çok eski yıllardan beri bu tür tansiyon aletleri kullanılır. Civalı tansiyon aletlerinin hassasiyeti oldukça fazladır. Tansiyonu en doğru ölçen tansiyon aleti türünün bu olduğuna inanılır.

Civalı tansiyon aletleri genellikle hastanelerde kullanılır. Duvara sabitlenerek kullanılan bu tür tansiyon aletlerinin bir yerden bir yere taşınması zor olduğu için evde kullanım için tercih edilmeye uygun değillerdir. Genellikle hastanelerde kullanılırlar. Bu tür tansiyon aleti ile ölçüm yapmak için steteskopa ihtiyaç vardır. Bu aletle ölçüm yapabilmek için bu konuda eğitim almak gereklidir. Bu tür tansiyon aletleri nadir bulunur ve en pahalı tansiyon aleti türüdür.

Manşonlu, Manuel, Klasik Tip Tansiyon Aleti

Bu tür tansiyon aletleri hepimizin bildiği klasik tip tansiyon aletleridir. Bu aletle manşona hava basılarak tansiyon ölçülür. Şişirme sistemi doğru çalıştığında doğru sonuçlar verir. Yer kaplayan bir tansiyon aleti değildir. Evde kullanım için uygundur. Bu tür aletlerin kalibrasyonunda oynama olmaz aldığınız ayarda teknik bir arıza olmadığı sürece kullanıma devam edebilirsiniz.

manşonlu tansiyon aleti

Bu tür aletlerle tansiyon ölçümü yapmak için öncelikle manşonun havasını tamamen başlatmalısınız. Sonra atardamarın olduğu yeri eliniz ile bulmalısınız. Bu genellikle sol kolda dirseğin iki üç parmak kadar üstünde iç taraftadır. Daha sonra manşonun hava torbası damarın üzerine gelecek şekilde steteskop ile yerleştirmelisiniz. Manşonu sıkı ya da gevşek olmayacak biçimde sarmalısınız. Elinize alacağınız puar ile manşonun basıncını arttırırsınız. Kişide beklenen büyük tansiyon değerinden 15-20 mmHg yüksek değere kadar manşon basıncını artırırsınız. Sonra vanayı açarak basınç yavaş düşerken sesleri takip edersiniz. Seslerin duyulmaya başladığı an ölçülen değer büyük tansiyon, seslerin hafifleyip tamamen bittiğinde ölçülen değer ise küçük tansiyon değeri olarak adlandırılır.

Bu klasik tip manşonlu tansiyon aletleri hem evde hem de hastanede kullanıma uygundur. Kullanım sırasında steteskop gerektirdiği için bir de steteskop edinmeniz gereklidir.

Dijital Tansiyon Aleti

Dijital tansiyon aletlerinin pek çok çeşit ve modeli vardır. Son yıllarda yaygınlaşmışlardır. Bazı dijital tansiyon aletleri üst koldan ölçüm yaparken bazıları bilekten yapar. Bu aletler oldukça küçüktür ve kolay taşınabilirler. Bu nedenle evde ve seyahatte kullanmak için uygundur.

Bu cihazların bir açma kapama düğmesi mevcuttur. Ölçüm nerden yapılırsa yapılsın ölçüm yapılırken alet göğüs hizasında tutulmalıdır. Ölçüm sırasında konuşulmamalı ve hareket edilmemelidir. Cihaz otomatik olarak manşonunu şişirip tansiyon değerinizi ölçecektir.

Koldan ve Bilekten Tansiyon Aleti

Dijital tansiyon aletleri koldan ya da bilekten tansiyon ölçümü yapabilirler. Koldan ve bilekten tansiyon ölçümü yapılırken hareket edilmemeli ve konuşulmamalıdır. İki ölçüm yerinden de doğru sonuçlar alınır ancak koldan ölçüm yapıldığında daha hassas sonuçlar elde edilecektir.

Parmak Tipi Nabız Ölçer

Tansiyon hastalarının kullanabileceği bu alet tam olarak bir tansiyon aleti değildir. Nabzı ve kandaki oksijen oranını ölçer. Tansiyon hastaları bu aleti kullanarak nabızları hakkında fikir edinebilirler.

parmak tipi nabız ölçer

En İyi Tansiyon Aleti Tavsiyeleri

Birçok tansiyon aleti çeşidi ve birçok tansiyon aleti markası vardır. Kullanıcı deneyimine ve yorumlarına göre en iyi tansiyon aletlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

#1

Omron M4 İntelli Tansiyon Aleti

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • Marka güvenilirliği olması
 • Akıllı Manşon özelliği olması
Eksileri
 • Fiyatı

Omron M4 üst koldan tansiyon ölçümü yapan bir tansiyon aleti olarak karşımıza çıkıyor. Ölçüm sırasında kalp düzensizliklerini de tespit eden bu tansiyon aleti güvenilir olmasıyla da müşterilerin beğenisini kazanıyor. Ürün saklama kutusuyla beraber geliyor. Omron firmasına ait uygulama ile sağlık verilerinizi de takip edebilirsiniz. Omron oldukça tercih edilen ve güvenilir bir tansiyon aleti firması olarak karşımıza çıkıyor. Ölçüm doğruluğu ile de ön plana çıkan tansiyon aletinin dezavantajlı özelliği ise fiyatının oldukça yüksek olması.

Omron M4 İntelli Tansiyon Aleti Fiyat Listesi

 • 1348 TL - N11 (Omron M4 Intelli IT HEM-7155T-EBK Tam Otomatik Üst Koldan Ölçer Tansiyon Aleti)
Tüm fiyatları göster
#2

Braun Exactfit 3 Bua6150 Tansiyon Aleti

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • 3 yıl garanti süresi
 • 7 günlük hafıza
Eksileri
 • Yok

Bu tansiyon aleti de koldan ölçüm yaparak doğru sonuçlar verebiliyor. Bu tansiyon aleti hem kullanımdan sonra otomatik olarak kapanıyor hem de son 7 tansiyon ölçümünün ortalamasını kullanıcıya sunabiliyor. Kolay şarj edilebilen bu tansiyon aleti kullanıcılar tarafından güzel yorumlar alıyor.

Braun Exactfit 3 Bua6150 Tansiyon Aleti Fiyat Listesi

 • 1255 TL - N11 (Braun ExactFit 3 BUA6150 Tansiyon Aleti)
 • 4050 TL - N11 (Braun ExactFit 3 BP6000 Tam Otomatik Üst Koldan Ölçer Tansiyon Aleti)
Tüm fiyatları göster
#3

Omron M3 Comfort Hem-7155-e Koldan Tansiyon Ölçer

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • Marka güvenilirliği olması
Eksileri
 • Saklama çantasının kullanışsız olması

Omron M3 tansiyon aleti koldan ölçüm yaparak pratik ve hızlı tansiyon ölçüm imkanı sağlıyor. Bu tansiyon aleti kolun üstündeki tüm pozisyonlarda doğru tansiyon ölçümü yapabiliyor. Bu tansiyon aleri Avrupa hipertansiyon derneğinin standartlarıyla uyumlu ölçüm sağlıyor ve manşeti olması gerektiği kadar şişiriyor.

Dijital tansiyon aleti ile ölçüm yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Ölçüm yapmadan 30 dakika önce egzersiz gibi kan akışınızı aşırı hızlandıracak şeyler yapmamalısınız. Ölçüm sırasında hareket etmemeli ve konuşmamalısız. Ayakta tansiyon ölçümü yapmamalısınız. Kolunuzu kalp hizasında tutmalı ve yüksek dalgalar yayan elektronik aletlerden uzak durmalısınız. Omron M3 tansiyon aletin doğru ölçümler yaptığı için kullanıcılarından olumlu yorumlar almıştır.

Omron M3 Comfort Hem-7155-e Koldan Tansiyon Ölçer Fiyat Listesi

 • 1215 TL - N11 (Omron M3 HEM-7155-E Dijital Tansiyon Aleti)
 • 1440 TL - N11 (Omron M3 HEM-7131-E Üst Koldan Ölçer Tansiyon Aleti)
 • 1612 TL - N11 (Omron M3 Comfort HEM-7155-E Üst Koldan Ölçer Tansiyon Aleti)
Tüm fiyatları göster
#4

Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Ergonomik tasarıma sahip olması
 • Doğru ölçüm yapması
 • F/P ürünü olması
 • Geniş dijital ekranının bulunması
Eksileri
 • Yok

Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti FDA onaylı olan, pratik kullanımı ile dikkat çeken bir üründür. 4 adet pil ile çalışan bu tansiyon aleti akıllı basınç özelliği ile donatılmıştır. Gelişmiş doğruluk özelliğinin yanında düzensiz kalp atışı tespiti yapma konusunda iyi bir performansa sahiptir. Yapmış olduğunuz son 3 ölçümün ortalamasını hesaplayan ve sağlığınızı en doğru şekilde gözlemlemenizi sağlayan bu tansiyon aleti kan basıncı seviyesi göstergesine de sahiptir. Tek dokunuşla ölçüm yapan Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti geniş dijital ekranı sayesinde herkesin rahatlıkla kullanabileceği şekilde dizayn edilmiştir.

Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti kullananların yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Az yer kaplayan minimal tasarımı ve doğru ölçüm yapması bakımından kullananlardan tam not alıyor. Çok pahalı ürünler yerine bu tansiyon aletinin tercih edilebileceğini ve tam bir fiyat-performans ürünü olduğunu söyleyenler de bir hayli fazla.

Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#5

Acura AC-9080 199 Hafızalı Tam Otomatik Koldan Ölçer Tansiyon Aleti

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • Uzun pil ömrü
 • Büyük ekranı olması
Eksileri
 • Nadiren ekranda donmalar olması

Acura AC-9080 tansiyon aleti koldan ölçüm yapabilen ve tek tuşla kolayca çalıştırılan bir tansiyon aleti olarak karşımıza çıkıyor. Bu tansiyon aletinin en çok dükkan çeken özellikleri arasında ise tam hafızalı olması bulunuyor. Bu tansiyon aleti bir dakika sonra otomatik olarak kapanarak kulanıcıya kolaylık sağlıyor. Dünya Sağlık Örgütü’ nün standartlarına uygun şekilde çalışan bu tansiyon aleti kullanıcılar tarafından da oldukça beğeniliyor.

Uzun pil ömrü ile dikkat çeken bu tansiyon aleti kola tam oturmasıyla da kullanıcıya konfor sağlıyor. Bu tansiyon aletinin dezavantajları arasında ise ekranının zaman zaman donma sorunu çıkarması bulunuyor.

Acura AC-9080 199 Hafızalı Tam Otomatik Koldan Ölçer Tansiyon Aleti Fiyat Listesi

 • 354 TL - N11 (Acura AC-9080 Tansiyon Aleti Üst Koldan Elektronik)
 • 356 TL - N11 (Acura AC-9080K Türkçe Konuşan Tam Otomatik Tansiyon Aleti)
 • 384 TL - N11 (Acura AC-9080 Tam Otomatik Üst Koldan Ölçer Tansiyon Aleti)
 • 450 TL - N11 (Acura Ac-9080 Koldan Tansiyon Ölçer)
Tüm fiyatları göster
#6

Life Net Dijital Tansiyon Aleti Wbp10

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • 30 adet hafıza kapasitesi
 • Büyük ekranı olması
 • Fiyatının uygun olması
Eksileri
 • Okuma doğruluğu hakkında soru işaretleri olması

Life Net dijital tansiyon aleti de koldan ölçüm yapan tansiyon aletleri arasında yer alıyor. Otomatik olarak açılıp kapanan bu tansiyon aleti 30 kadar kayıt yapıp bunu hafızasında depolayabiliyor. Ve bu 30 ölçümün ortalamasını alıp size rapor verebiliyor. Düzensiz kalp ritimlerini de tespit edebilen bu tansiyon aletinin dezavantajları arasında ölçüm doğruluğu konusunda şüphelerin olması bulunuyor.

Life Net Dijital Tansiyon Aleti Wbp10 Fiyat Listesi

 • 369 TL - N11 (Life Net Medikal WBP108 Üst Koldan Ölçer Tam Otomatik Tansiyon Aleti)
 • 378 TL - N11 (Life Net Medikal WBP101 Tam Otomatik Üst Koldan Ölçer Medikal Tansiyon Aleti)
 • 428 TL - N11 (Life Net Medikal Kol Tipi Tansiyon Aleti Wbp101)
Tüm fiyatları göster
#7

Beurer PO 30 Oksijen Ölçüm Aleti Parmak Tipi Pulse Oksimetre

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Geniş renkli ekranı
 • Kolay taşınabilmesi
Eksileri
 • Braun kadar hassas olmaması

Beurer PO 30 Oksijen Ölçüm Aleti Parmak Tipi Pulse Oksimetre, evde kullanım için hafif ve taşıması kolay bir cihazdır. Ayrıca, yüksek irtifa sporları için idealdir. Bu cihazın özellikleri arasında, arteriyel oksijen satürasyonu (SPO2) ve nabız ölçüm özelliği, geniş renkli ekran ve ayarlanabilir ekran parlaklığı yer almaktadır. Kullanıcıların rahat kullanımı ve doğru ölçümleri hakkında olumlu yorumları var.

Bu ürün, içi yumuşak ve ölçümleri doğru bir şekilde yaparak kullanıcıların memnuniyetini kazanıyor. Ayrıca, kaliteli ve kullanışlı bir cihaz olduğu da söyleniyor. Cihazın kullanımı kolay ve içindeki kameraların temizlenmesi ile doğru sonuçlar alınabileceği tavsiye ediliyor. Ayrıca, Braun marka ürünü ile karşılaştırıldığında ölçüm hassasiyeti konusunda bazı şikayetler de var.

Beurer PO 30 Oksijen Ölçüm Aleti Parmak Tipi Pulse Oksimetre Fiyat Listesi

 • 1251 TL - N11 (Beurer PO 30 Oksijen Ölçüm Aleti Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
Tüm fiyatları göster
#8

Erka PERFECT ANEROID 201 001 02 Mekanik Tansiyon Aleti

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Esneyen yapısı
 • Ergonomik tasarımı
 • Hızlı ölçüm yapması
Eksileri
 • Kutudan steteskop çıkmaması

Erka PERFECT ANEROID 201 001 02 Mekanik Tansiyon Aleti, en geniş kollarda bile rahat ölçüm yapabilmenizi sağlayan özel esneyen yapıda malzemelerden üretilmiştir. Aletin yeşil kancası bulunması, farklı ölçülerdeki kollara uygunluk sağlaması için tasarlanmıştır. Mekanik bir tansiyon aleti olan Erka PERFECT ANEROID, yanılma payı olmayan güvenilir sonuçlar sağlar.

Tasarım için kullanılan malzemelerin birinci sınıf kalitede olduğu Erka PERFECT ANEROID, uzun süreli kullanım için idealdir. Üründe deformasyon oluşmayacağından emin olabilirsiniz. Ergonomik tasarımı sayesinde, ölçüm yapmak çok daha rahat ve profesyonel gibi hissettirir.

Erka PERFECT ANEROID, tansiyon ölçümlerini kısa sürede yapmanızı sağlar. Ürünün kullanımı kolaydır ve konfor sağlar. Ölçümlerinizin yanı sıra, bu ürünün şık tasarımı da dikkat çekicidir. Ayrıca, hastanede de kullanılan bu marka, kaliteli ve güvenilir olduğunu kanıtlar.

Mekanik tansiyon aletleri, elektronik tansiyon aletlerine göre daha güvenilirdir ve herhangi bir pil ya da elektrik bağlantısına ihtiyaç duymazlar. Erka PERFECT ANEROID, bir mekanik tansiyon aleti olarak bu avantajları sağlar ve ayrıca yüksek performansı ile büyüler.

Erka PERFECT ANEROID 201 001 02 Mekanik Tansiyon Aleti, aldığınızda sertifikası ile birlikte sorunsuz bir şekilde elinize ulaşacaktır. Bazı kullanıcılar steteskopun kutudan çıkmadığına dair şikayetler dile getirmiş olsa da, genel olarak ürün hakkında olumlu yorumlar yapılmaktadır. Hem profesyonel kullanıcılar hem de evde kendi tansiyonlarını ölçmek isteyenler için, Erka PERFECT ANEROID kaliteli ve güvenilir bir seçenektir.

Erka PERFECT ANEROID 201 001 02 Mekanik Tansiyon Aleti Fiyat Listesi

 • 2609 TL - N11 (Erka Perfect Aneroid 201 001 02 Tansiyon Aleti)
 • 2656 TL - N11 (Erka Perfect Aneroid 201 001 02 Manuel Erişkin Kancalı Manşetli Tansiyon Aleti)
 • 3373 TL - N11 (Erka PERFECT ANEROID 201 001 02 Mekanik Tansiyon Aleti + Tekli Stetoskop)
 • 6500 TL - N11 (Erka PERFECT ANEROID 201 001 02 Manuel Erişkin Kancalı Tansiyon Aleti + 544 000 Tekli Stetoskop)
Tüm fiyatları göster
#9

Galena Perfect Stetoskoplu Kancalı Tansiyon Aleti

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Güvenilir ölçüm yapması
 • bir çok aparatının olması
 • Çantalı gelmesi
Eksileri
 • Yok

Galena Perfect Stetoskoplu Kancalı Tansiyon Aleti, sağlıklı ve güvenilir tansiyon ölçümleri için tasarlanmıştır. Hem hastanelerde hem de evlerde kullanıma uygun olan bu alet, palm tip monometre, metal klipli kolluk (manşet) ve yetişkin boy stetoskop içermektedir. Ürün, cihaz çantası ile birlikte kullanıcılara sunulmaktadır.

Kullanıcı yorumları incelendiğinde, fiyat performans açısından ürünün oldukça iyi olduğu görülmektedir. Ürünü kullananlar, özellikle manuel kullanmayı bilenlerin kancalı manşonu tercih ettiğini, stetoskopun ses kalitesinin gayet iyi olduğunu ve ölçümlerin hassas yapılabildiğini belirtmektedirler. Ayrıca, ürünün kalitesi ve kullanım rahatlığı da kullanıcılar tarafından övgüyle bahsedilen özellikler arasındadır.

Sonuç olarak, Galena Perfect Stetoskoplu Kancalı Tansiyon Aleti, uygun fiyatı ve zengin özellikleri ile kullanıcıların güvenle tercih edebilecekleri bir ürün olarak değerlendirilebilir.

Galena Perfect Stetoskoplu Kancalı Tansiyon Aleti Fiyat Listesi

 • 760 TL - N11 (Galena Perfect Stetoskoplu Kancalı Tansiyon Aleti)
Tüm fiyatları göster
#10

Beurer Bc 21

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Fiyat/Performans ürünü olması
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • İki farklı kişi için farklı hafıza özelliği
 • Sesli bildirim
Eksileri
 • Kullanım kılavuzu çok detaylı değil

Beurer BC 21 Bilekten Ölçer Türkçe Konuşan Tansiyon Aleti, kullanıcı dostu özellikleri ile dikkat çekiyor. Cihaz, renkli skalalı risk göstergesi ve aritmi tespiti gibi fonksiyonlarıyla ölçüm kolaylığı sağlıyor. Birden fazla dilde sesli geri bildirim özelliği, net ve okunması kolay ekranı ile kullanımı kolaylaştırıyor. Ayrıca, iki kullanıcı için 60'ar ölçüm değeri hafızası bulunuyor. Tıbbi bir cihaz olarak, 14.0 - 19.5 cm arasındaki bilek çevresi için uygun olan bu tansiyon ölçer, son 7 günün sabah ve akşam tansiyon verilerini kaydedebiliyor.

Beurer BC 21'in ölçümleri oldukça doğru ve güvenilir. Cihazın sesli geri bildirim özelliği, özellikle görme engelli kullanıcılar için yararlı olabilir, ancak ses seviyesi bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Cihazın boyutu, taşınabilirliği ve pratikliği ön plana çıkıyor. Kalp ritmi bozukluğu uyarısı gibi özellikleri, kullanıcıların sağlık durumlarını daha iyi takip etmelerine yardımcı oluyor. Bununla birlikte, cihazın kullanım kılavuzunun daha erişilebilir olması ve sesli geri bildirimin kapsamının genişletilmesi gibi bazı iyileştirmelere ihtiyaç duyulabilir. Genel olarak, fiyat-performans açısından değerlendirildiğinde, Beurer BC 21, kullanıcılarına sağladığı kolaylık ve doğru ölçümler ile bütçe dostu bir seçenek sunuyor.

Beurer Bc 21 Fiyat Listesi

 • 1305 TL - N11 (Beurer BC 21 Türkçe Konuşan Bilekten Ölçer Tansiyon Aleti)
Tüm fiyatları göster
#11

Endostall EN-TN-A11 Child Manuel Pediatrik Çocuk Tansiyon Aleti

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Çocuk dostu tasarım
 • Hassas sonuç vermesi
Eksileri
 • Yok

Endostall EN-TN-A11 Manuel Pediatrik Çocuk Tansiyon Aleti, çocuk hastaların tansiyonunu ölçmek için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Geniş kolluk çevresi sayesinde, 22 cm ile 32 cm arasında değişen kol ölçüm aralığı ile iri çocuklar bile bu tansiyon aletini rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca, ürünün çizimli, mavi renkli ve üzerinde çizgi film karakterlerinin yer aldığı desenli tasarımı, çocukların tansiyon ölçme işlemine daha sıcak bakmasını sağlıyor.Endostall EN-TN-A11 Manuel Pediatrik Çocuk Tansiyon Aleti, çocuk hastaların tansiyonunu ölçmek için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Geniş kolluk çevresi sayesinde, 22 cm ile 32 cm arasında değişen kol ölçüm aralığı ile iri çocuklar bile bu tansiyon aletini rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca, ürünün çizimli, mavi renkli ve üzerinde çizgi film karakterlerinin yer aldığı desenli tasarımı, çocukların tansiyon ölçme işlemine daha sıcak bakmasını sağlıyor.

Her zaman doğru ve hassas sonuçlar verir. Bu özellikleriyle, sağlık tesislerinde çocuk tansiyon aleti bulundurma zorunluluğu getirildiği günümüzde güvenle kullanabileceğiniz bir ürün. Satın alan kişilerin yaptığı yorumlara baktığımızda, sağlık ocakları ve klinikler için uygun bir ürün olduğunu görüyoruz.

Endostall EN-TN-A11 Child Manuel Pediatrik Çocuk Tansiyon Aleti Fiyat Listesi

 • 325 TL - N11 (Endostall EN-TN-A11 Child Manuel Pediatrik Çocuk Tansiyon Aleti)
Tüm fiyatları göster
#12

Beurer PO 80 Pulsoximeter

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Hafif ve kompakt olması
 • 24 saat kayıt özelliği olması
Eksileri
 • Türkçe kullanım kılavuzu olmaması

Beurer PO 80 Pulsoximeter, sağlık izlemesi yapmak isteyen kullanıcılar için oldukça işlevsel bir cihazdır. Arteriyel oksijen doygunluğu ve kalp atış hızını ölçme özellikleri, renkli ekranda kolayca okunabilir şekilde sunuluyor. Bu özellikler, kullanıcıların kendi sağlık durumlarını evde ya da yolda rahatça kontrol etmelerine olanak tanıyor. Cihazın 24 saatlik kayıt fonksiyonu ve "Beurer SpO2 Assistant" bilgisayar yazılımı, ölçümleri detaylı şekilde incelemeye ve değerlendirmeye imkan veriyor. Kullanıcılar, alarm fonksiyonunu kişisel sınırlarına göre ayarlayabiliyor, böylece sağlık durumlarını daha yakından takip edebiliyorlar. Cihazın hafif ve küçük yapısı ise onu hem evde hem de seyahatlerde kullanım için uygun kılıyor.

Beurer PO 80 Pulsoximeter'in kullanımı kolay ve ağrısız bir deneyim sunuyor. Sağlıklı insanlarda oksijen doygunluğunun %94 ile %99 arasında olduğu düşünüldüğünde, bu cihazın sunduğu ölçüm aralığı oldukça geniş. Hemoglobin seviyelerini takip etmek için gerekli olan bu cihaz, özellikle kalp hastalığı veya kronik obstrüktif akciğer hastalığı gibi rahatsızlıkları olan kişiler için önemli bir yardımcı olabilir. Bununla birlikte, cihazın kullanım kılavuzunun İngilizce ve Almanca olması ve eski tip USB bağlantısı kullanması, bazı kullanıcılar için dezavantaj oluşturabilir. Ayrıca, cihazın bir akıllı telefon uygulamasıyla uyumlu olmaması, günümüz teknoloji kullanım alışkanlıkları göz önünde bulundurulduğunda bir eksiklik olarak görülebilir.

#13

Beurer BM 57

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Hassas ölçüm
 • Telefon uygulaması olması
 • Net LCD ekran
Eksileri
 • Yaşlı bireyler için karışık olması

Beurer BM 57 Dijital Tansiyon Aleti, üst kolda tam otomatik tansiyon ve nabız ölçümü yapma özelliğiyle kullanıcıların hayatını kolaylaştıran bir cihaz. Yüksek tansiyon ve kalp ritmi bozukluklarına karşı otomatik uyarılar sunan bu alet, ölçüm değerlerini geniş, aydınlatmalı LCD ekranında net bir şekilde gösteriyor. Özgün şişirme teknolojisi, ölçüm sırasında hassasiyeti artırıyor ve cihaz, ölçüm tamamlandıktan sonra otomatik olarak kapanıyor. Üst kol manşeti 23 ile 43 santimetre çap aralığında ayarlanabilir ve Bluetooth özelliği ile "Beurer HealthManager Pro" uygulaması üzerinden akıllı telefonlarla eşleşebiliyor. Bu özellikler, kullanıcıların tansiyon ve nabız değerlerini rahatça takip etmelerine olanak tanıyor.

Beurer BM 57, pratik saklama çantası ve pil ile çalışması sayesinde hem evde hem de seyahatlerde rahatlıkla kullanılabilir. Cihazın Bluetooth bağlantısı, sağlık verilerini akıllı telefonlar üzerinden kolayca takip etme imkanı sunuyor. Bununla birlikte, ölçüm yapmadan önce bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor; örneğin, konuşma gibi etkenler ölçüm sonuçlarını etkileyebilir. Kol manşetinin genişliği bazı kullanıcılar için uygun olmayabilir ve doğru ölçüm için manşetin uygun şekilde yerleştirilmesi önem taşıyor. Genel olarak, Beurer BM 57, evde tansiyon ve nabız takibi için etkili bir çihaz olarak değerlendirilebilir, ancak manşetin uygunluğu ve kullanım kolaylığı kişiden kişiye değişebilir.

Beurer BM 57 Fiyat Listesi

 • 3025 TL - N11 (Beurer BM 57 Bluetooth Smart Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti)
Tüm fiyatları göster
#14

PULSE Parmak Tipi Oksimetre Oksijen ve Nabız Ölçer

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Doğru oksijen ölçümü yapması
 • Kolay okunabilen LED ekranı
Eksileri
 • Ölçümün bittiğini gösteren bir ikaz sesi olmaması

PULSE parmak tipi oksimetre bir tansiyon aleti olmamakla beraber nabzınızı ve kanınızdaki oksijen miktarını ölçerek kalp sağlığınız hakkında size fikir verebiliyor. Yay sistemi ile parmağınızı kavrayarak nabız ölçümünüzü yapan bu alet sonucunuzu led ekranı üzerinde gösteriyor. Küçük ve pratik bir alet olması ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Kullanıcılardan oldukça olumlu yorumlar alan PULSE nabız ölçer, bazı kullanıcılar tarafından sürekli aynı değeri göstermesi konusunda eleştiriliyor. Bu aletin dezavantajları arasında nabız ölçümünün bittiğini gösteren bir ikaz bulunmamas.

PULSE Parmak Tipi Oksimetre Oksijen ve Nabız Ölçer Fiyat Listesi

 • 143 TL - N11 (Parmak Tipi Pulse Oksimetre Cihazı Puls Oksimetre)
 • 145 TL - N11 (Pulse Parmak Ucu Oksimetre Oksijen Nabız Hızı Ölçer)
 • 149 TL - N11 (Oncomed Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
 • 149 TL - N11 (Reidan Nabız Oksijen Ölçüm Cihazı Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
 • 150 TL - N11 (Vzn Medikal Parmak Tipi Pulse Oksimetre Oksijen Ölçme Cihazı)
 • 150 TL - Amazon.com.tr (Galori Oksimetre Saklama Kutusu Parmak Pulse Oksimetre Seyahat Çantası Darbeye Dayanıklı Su Geçirmez EVA Saklama Kutusu Kan Doygunluk Kılıfı Kutusu Koruyucu Çanta)
 • 154 TL - Amazon.com.tr (LOUJIN Oksimetre Saklama Kutusu Parmak Pulse Oksimetre Seyahat Çantası Darbeye Dayanıklı Su Geçirmez EVA Saklama Kutusu Kan Doygunluk Monitör Kılıfı Kutusu Koruyucu Çanta)
 • 154 TL - Amazon.com.tr (Oksimetre Saklama Kutusu Parmak Pulse Oksimetre Seyahat Çantası Darbeye Dayanıklı Su Geçirmez EVA Saklama Kutusu Kan Doygunluk Monitör Kılıfı Kutusu Koruyucu Çanta)
 • 156 TL - Amazon.com.tr (FYJTL Oksimetre Saklama Kutusu Parmak Pulse Oksimetre Seyahat Çantası Darbeye Dayanıklı Su Geçirmez EVA Saklama Kutusu Kan Doygunluk Monitör Kılıfı Kutusu Koruyucu Çanta)
 • 159 TL - N11 (Pulse Oksimetre Parmak Tipi - Yetişkin Nabız ve Oksijen)
 • 161 TL - Amazon.com.tr (Berdo Oksimetre Saklama Kutusu,Oksimetre Saklama Kutusu Suya Dayanıklı Nabız Oksimetre Seyahat Kılıf Sert EVA Parmak Pulse Oksimetre için Taşıma Kılıfı)
 • 166 TL - Amazon.com.tr (Galori Oksimetre Saklama Kutusu Suya Dayanıklı Nabız Oksimetre Seyahat Kılıf Sert EVA Parmak Pulse Oksimetre için Taşıma Kılıfı)
 • 172 TL - Amazon.com.tr (Oksimetre Saklama Kutusu Suya Dayanıklı Nabız Oksimetre Seyahat Kılıf Sert EVA Parmak Pulse Oksimetre için Taşıma Kılıfı)
 • 173 TL - Amazon.com.tr (FYJTL Oksimetre Saklama Kutusu Suya Dayanıklı Oksimetre Seyahat Kılıf Sert EVA Parmak Pulse Oksimetre için Taşıma Kılıfı)
 • 176 TL - Amazon.com.tr (Tenglan Depolama Çantası Oksimetre Saklama Kutusu Parmak Pulse Oksimetre Seyahat Çantası Darbeye ıklı Su Geçirmez EVA Saklama Kutusu Kan Doygunluk Monitör Kılıfı Kutusu Koruyucu Çanta)
 • 183 TL - Amazon.com.tr (KOCAN Oksimetre Saklama Kutusu Parmak Pulse Oksimetre Seyahat Çantası Darbeye Dayanıklı Su Geçirmez EVA Saklama Kutusu Kan Doygunluk Monitör Kılıfı Kutusu Koruyucu Çanta)
 • 192 TL - Amazon.com.tr (Oksimetre Saklama Kutusu,Oksimetre Saklama Kutusu Suya Dayanıklı Nabız Oksimetre Seyahat Kılıf Sert EVA Parmak Pulse Oksimetre için Taşıma Kılıfı)
 • 197 TL - N11 (Pulsemed Oksijen ve Nabız Ölçer Parmak Tip Oksimetre)
 • 225 TL - N11 (Pulsemed C101H1 Parmak Tipi Profesyonel Pulse Oksimetre)
 • 239 TL - N11 (Pulse Oksimetre - Parmak Tipi !!!)
 • 257 TL - N11 (Aircase Pulse Oksimetre Parmak Tipi - Yetişkin Nabız ve Oksijen)
 • 257 TL - N11 (Led Ekran Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
 • 266 TL - N11 (Mesitaş Pulse Oksimetre - Parmak Tipi !!!)
 • 269 TL - Amazon.com.tr (KOCAN Oksimetre Saklama Kutusu Suya Dayanıklı Nabız Oksimetre Seyahat Kılıf Sert EVA Parmak Pulse Oksimetre için Taşıma Kılıfı)
 • 284 TL - N11 (Pulse Oksimetre Parmak Tipi - Led Ekran)
 • 295 TL - N11 (Semcares CMS50D Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
 • 298 TL - Amazon.com.tr (Pulse Oksimetre Parmak Ucu Kılıfı Parmak Ucu Nabız Kapağı Oksimetre Silikon Kapak Seyahat Için Taşınabilir Silikon Parmak Ucu Nabız Monitörü Ev(Siyah ve beyaz))
 • 312 TL - N11 (Freely Parmak Tipi Kırmızı Ekran Pulse Oksimetre Cihazı Parmaktan Nabız Ölçer)
 • 324 TL - N11 (Life Net Medikal YM103 Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
 • 349 TL - N11 (Pulsemed C101B1 Parmak Tipi Pulse Oksimetre Nabız Ölçer)
 • 355 TL - N11 (Endostall YK-82A Yetişkin Şarjlı Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
 • 356 TL - N11 (Freely YK-80A Alarmlı Oled Ekran Parmak Tip Pulse Oksimetre)
 • 379 TL - N11 (Iron X1805 Yetişkin Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
 • 405 TL - N11 (jumper JPD-500H Çocuk Pulse Parmaktan Ölçer Oksimetre)
 • 445 TL - N11 (Choicemmed Md300Cn310 Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
 • 490 TL - N11 (Choicemmed MD300C15D Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
 • 515 TL - N11 (Choicemmed MD300C5 Çocuklar için Parmak Tipi Pulse Oksimetre)
 • 630 TL - N11 (Glife K1 Pulse Oksimetre Çocuk. Pediatrik Parmak Tipi. Oled)
 • 782 TL - N11 (Berry Bm1300 Parmak Tipi Tansiyon ve Nabız Ölçer Pulse Oksimetre)
Tüm fiyatları göster
#15

Dodo Steteskoplu Cırtlı Manuel Tansiyon Aleti

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Bir çok aparatının olması
Eksileri
 • Çabuk hava kaçırması

Dodo steteskoplu cırtlı manuel tansiyon aleti de hem profesyonel kullanım için hem de evde kullanım için uygundur. Ürünün yanında taşıma çantası ile gelmesi de ürünü seyahatlere uygun hale getiriyor. Doğru ölçümleri ve malzeme kalitesi ile dikkat çeken bu tansiyon aletinin dezavantajı ise demonte olarak gelmesi ve ürünü alan kişinin kendi monte etmek zorunda kalması.

Dodo steteskoplu cırtlı manuel tansiyon aleti hem sağlık çalışanları tarafından tercih edilebilirken evde kullanım için de tercih edilebilir. Kullanıcıları tarafından oldukça iyi yorumlar alan bu tansiyon aleti bazı kullanıcılar tarafından hava kaçırması durumundan dolayı eleştiri almıştır.

Dodo Steteskoplu Cırtlı Manuel Tansiyon Aleti Fiyat Listesi

 • 325 TL - N11 (Dodo Manuel Stetoskoplu Cırtlı Hemşire Tipi Tansiyon Aleti)
 • 325 TL - N11 (Dodo Manuel Stetoskoplu Cırtlı Tansiyon Aleti + Çanta)
Tüm fiyatları göster
#16

Mesilife MC-50A Mekanik Stetoskoplu Tansiyon Aleti

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Geniş ölçüm aralığı
 • Uygun fiyatlı olması
 • Malzeme kalitesi
Eksileri
 • Gösterge ve pompanın ayrı olmaması

Mesilife MC-50A Mekanik Stetoskoplu Tansiyon Aleti, özellikle sağlık bölümü öğrencileri ve sağlık çalışanları için ideal bir üründür. Ürün, 0-300mmHg’lik göstergesi, dayanıklı diyafram ve mekanizması ve yapıştırma demirli manşeti ile öne çıkıyor. Ayrıca steteskopuyla birlikte ve fermuarlı özel taşıma ve saklama çantasıyla birlikte sunuluyor.

Ürünü kullanan kullanıcılar genel olarak olumlu geri bildirimlerde bulunmuşlar. Bir kullanıcı, ürünün güzel ve kullanışlı olduğunu belirtirken, bir diğeri fiyatına göre gayet kaliteli olduğunu ve iş görücü olduğunu söylemiş. Bazı kullanıcılar ürünü staj yaptıkları devlet hastanelerinde de kullanıldığını belirtmişler. Hemşirelik bölümü öğrencisi olan bir kullanıcı ise ürünün her zaman yanında bulunacağını belirtmiştir.

Bazı kullanıcılar ise gösterge ve pompanın ayrı olmamasını tercih ettiklerini belirtmişler. Ancak bu olumsuz yorumlar ürünün genel performansını etkilememektedir.

Genel olarak, Mesilife MC-50A Mekanik Stetoskoplu Tansiyon Aleti, kaliteli ve dayanıklı yapısı, uygun fiyatı ve taşınabilirliği ile kullanıcılardan olumlu geri bildirimler almaktadır.

Mesilife MC-50A Mekanik Stetoskoplu Tansiyon Aleti Fiyat Listesi

 • 312 TL - N11 (Mesilife MC-50A Mekanik Stetoskoplu Tansiyon Aleti)
Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Tansiyon Olcumu

Tansiyon Aleti Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Günümüzde birçok insan tansiyon problemleri yaşamaktadır. Tansiyon problemi olan insanların tansiyon ölçümlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Tansiyon fazla yükseldiğinde kalp ve damar sağlığı için önlem alınmalıdır. Tansiyon ölçümü sadece tansiyon hastaları için gerekmez. Günlük yaşamda bir çok nedenden dolayı tansiyon düşüp yükselebilir. Bu zamanlarda tansiyonu ölçüp önlem almak doğru olacaktır.

Evde tansiyon ölçümü yapılabilmesi için alınması gereken tansiyon aleti klasik ya da dijital olabilir. Civalı tansiyon aletleri hastane kullanımı için uygundur evde kullanıma pek uygun değildir. Klasik tansiyon aleti aldığınızda ise bir de steteskop edinmeniz gerekecektir. Dijital tansiyon aletleri steteskop gerekmeden ölçüm yapar bu nedenle daha pratiktir. Tansiyon aleti alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Malzeme Kalitesi

THer üründe olduğu gibi tansiyon aletinde de malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Tansiyon aletleri uzun süreli kullanım için alınır. Her zaman alınan ya da değiştirilen aletler değildir. Genelde ömürlük kullanım içindir. Bu nedenle tansiyon aletini uzun süre dayanabilmesi için kaliteli malzemeden yapılmış olması gerekmektedir. Seyahat gibi durumlarda çabuk zarar görmemesi de kaliteli malzeme sayesinde olur. Tansiyon aletinin parçalarının birbirine tam uyum sağlaması için de kaliteli malzemeden yapılmış olması gerekmektedir.

en iyi tansiyon aletleri

Okuma Doğruluğu

Tansiyon aletlerinin hassasiyetleri birbirinden farklı olabilir. Farklı tansiyon aletleri aynı insanda farklı değer gösterebilir. Tansiyon aletleri içinde en doğru ölçüm yapanı hastanelerde kullanılan civalı tansiyon aletleridir. Bunlar da evde kullanım için uygun değildir. Evde kullanım için uygun olan dijital tansiyon aletlerinin hata payı daha yüksektir. Bu durumda en doğru okumayı yapan tansiyon aletini seçmek için kullanıcı yorumlarından faydalanabilirsiniz. Klasik tip tansiyon aletleri kullanımı konusunda deneyimli olan insanlar tarafından kullanıldığında büyük bir oranda doğru ölçüm yapmaktadır.

Marka

İnsanlar sağlık konusunda bilinçlendikçe evde tansiyon aleti satışları da artmıştır. Bir çok firma bu durumu göz önüne alarak tansiyon aleti üretimi yapmaya başlamıştır. Piyasada bir çok tansiyon aleti markası bulunmaktadır. Tansiyon aletlerinin fiyatı da markasına göre değişiklik göstermektedir. Doğru tansiyon aletini seçerken markanın bu konudaki tecrübesini ve geçmişini göz önünde bulundurabilirsiniz. O marka tansiyon aletini kullanan insanların tansiyon aleti konusundaki yorumlarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Fiyat

Tansiyon aletlerinin fiyatı birçok unsura göre değişiklik gösterebilir. Tansiyon aletinin markası, kullanım amacı, kullanım yeri, ekipmanları tansiyon aletini fiyatını etkileyebilir. Evde pratik kullanım için olan tansiyon aletlerini uyun fiyatlara temin edebilirsiniz. Daha profesyonel tansiyon aletlerinin ekipmanları da fazla olacağı için fiyatı da artacaktır. Kısa bir piyasa araştırmasıyla edineceğiniz ortalama fiyattaki bir tansiyon aleti evde kullanımınız için yeterli olacaktır.

Ebat

Tansiyon aleti günlük yaşamda kullanılacaksa ebatının küçük olması uygun olacaktır. Küçük ebatlı ve taşınabilir tansiyon aletleri günlük hayatta kullanım için uygundur. Dijital ve klasik tip tansiyon aletleri bu durumda evde kullanım için uygun olacaktır. Ancak civalı tansiyon aletleri hem ebat olarak hem de taşınabilirlik açısından evde kullanıma uygun değildir.

Kullanım Amacı

Tansiyon aleti alırken kullanım amacınız evde tansiyonunuzu kontrol etmekse dijital ya da klasik tip tansiyon aleti alabilirsiniz. Civalı tansiyon aletleri hastaneler ve sağlık kuruluşları tarafından tercih edilir. Evde kullanım için tansiyon aleti almak istiyorsanız civalı tansiyon aleti almamalısınız. Eğer tansiyona bağlı hastalığınız varsa ve bu durum hassasiyet içeren durumda ise tansiyon aletinin ölçüm doğruluğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Daha doğru okumalar için klasik tip tansiyon aleti alabilirsiniz. Ancak çevrenizde kullanımını bilen biri yoksa ve siz de kullanmayı bilmiyorsanız dijital tansiyon aleti edinmeniz daha doğru olacaktır.

en iyi tansiyon aletleri

Sonuç

Tansiyon problemleri ihmal edilmemesi gereken sağlık sorunlarıdır. Yüksek veya düşük tansiyon, ciddi sonuçlar doğurabilecek durumlar olabilir. Bu nedenle, tansiyon probleminiz varsa düzenli olarak tansiyon ölçümü yapmanız önemlidir. En iyi tansiyon aletini seçmek, doğru ölçümler yapmanızı ve sağlığınızı kontrol altında tutmanızı sağlar.

Bir tansiyon aleti seçerken dikkate almanız gereken birkaç faktör vardır. Hassas ölçümler yapabilen bir alet tercih etmek önemlidir. Doğru sonuçlar almanız, tedavinizi doğru şekilde yönlendirmeniz açısından önemlidir. Ayrıca, kullanım kolaylığı da önemli bir faktördür. Kullanıcı dostu bir arayüzü olan ve rahatlıkla kullanabileceğiniz bir alet seçmek size zaman kazandırır ve ölçümlerinizi düzenli olarak yapmanızı teşvik eder.

Bunun yanı sıra, güvenilirlik de önemli bir özelliktir. Kaliteli bir markanın ürünlerini tercih etmek, daha güvenilir sonuçlar almanızı sağlar. Bir tansiyon aleti satın alırken kullanıcı yorumlarını incelemek ve ürünün özelliklerini karşılaştırmak da faydalı olabilir. Kullanıcıların deneyimleri, sizin için doğru seçimi yapmanızda rehber olabilir.

Sonuç olarak, sağlığınızı önemseyin ve tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol edin. En iyi tansiyon aletini seçerek doğru ölçümler yapabilir, tedavinizi ve sağlığınızı doğru şekilde yönlendirebilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için düzenli tansiyon kontrolleri büyük önem taşır, bu nedenle uygun bir tansiyon aleti edinerek kendi sağlığınızı takip etmeyi ihmal etmeyin.

İçerik Güncelleme Kaydı


14/11/2023

 • Beurer BC 21 eklendi, Beurer BM 57 eklendi, Beurer PO 80 Pulsoximeter eklendi
 • Plusmed Steteskoplu Cırtlı Manuel stokta olmadığı için kaldırıldı, Wicron AS-A ANEROID stokta olmadığı için kaldırıldı, Mi7a Parmaktipi Oksimetre stokta olmadığı için kaldırıldı

Yazar

 • Nagehan Deniz Saraçoğlu
  Tıp fakültesinde öğrenci

  Nagehan Deniz Saraçoğlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisidir. Tıp eğitimi almasının yanı sıra yazmayı da bir hobi olarak görür. Pandemi döneminde bu hobisini daha da geliştirip hayatının bir parçası haline getirmiştir. Yazılarını ve tıp eğitiminden edindiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir