Tüketici dergisi logosu

En İyi Yatak Markası Hangisi? 15 Ürün İncelemesi

Kısa bir özet..

2024 Yılı için derlediğimiz en iyi yataklar aşağıda yer almaktadır. Gerçek kullanıcı verilerine göre en çok sevilen yatak Gelişimyatak 200X200 Gelişim Yatak Muses Visco Yatak Bamboo Lifli Kumaş olmuştur. Aşağıdaki listemizde farklı ihtiyaçlara uygun yatakları bulabilirsiniz. Sırt ağrıları için bir yatak alıyorsanız eğer öncesinde uzman bir doktora danışmakta fayda var. Listemizin devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
Gelişimyatak 200X200 Gelişim Yatak Muses Visco Yatak Bamboo Lifli Kumaş1. Gelişimyatak Gelişim Yatak Muses Visco93.05 / 100
Yataş Premier 500 DHT Yaylı Seri Yatak2. Yataş Premier 500 DHT Yaylı Seri92.13 / 100
Yataş Blue Star DHT Yaylı Seri Yatak3. yataş bedding Yataş Blue Star DHT Yaylı Seri90.23 / 100
Yataş Sleep Balance DHT Yaylı Seri Yatak4. yataş bedding Yataş Sleep Balance DHT Yaylı Seri90.02 / 100
İstikbal Sleepwell Energy Yatak 160 x 200 cm5. i̇stikbal İstikbal Sleepwell Energy88.24 / 100
İşbir Yatak Viscoflex 21cm Visco Yatak6. İşbir Yatak Viscoflex 21cm88.11 / 100
Yataş Bedding VESTA DHT Yaylı Seri Yatak7. yataş bedding VESTA DHT Yaylı Seri88.00 / 100
Royal Lux Bedding Double Side Full Ortopedik Yaylı Yatak8. royal lux bedding Double Side Full Ortopedik87.97 / 100
Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak9. Minar Safir Full Ortopedik Pedli87.44 / 100
US. SLEEPİNG Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak10. Us. Sleeping US. SLEEPİNG Ultra Ortopedik Super Bamboo87.13 / 100
İşbir Yatak Viscoflex 17cm Visco Yatak11. İşbir Yatak Viscoflex 17cm85.28 / 100
Yataş Visco Ultimate Support Visco Yatak12. yataş bedding Yataş Visco Ultimate Support83.95 / 100
Yataş Seven Z Lateks Hybrid Seri Yatak13. yataş bedding Yataş Seven Z Lateks Hybrid Seri82.80 / 100
Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak14. i̇stikbal Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli81.82 / 100
Yataş Zero Gravity Hybrid Seri Yatak15. yataş bedding Yataş Zero Gravity Hybrid Seri81.36 / 100

Bu listenin sıralanması 27228 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Yapılan araştırmalar insan hayatının büyük bir bölümünün uyuyarak geçirildiğine işaret ediyor. Bu da gösteriyor ki dolaylı olarak insan hayatının büyük bir kısmı da yatakta geçiyor. İyi bir uyku insan sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden birisi durumunda. Bu yüzden iyi bir uykuyu sağlamak ve dolayısıyla insan sağlığı açısından önemini kavramak için yatak tercihleri de oldukça önemli oluyor. Yanlış yatak seçimi veya vücuda uygun olmayan yataklar yüzünden insanın hem yaşam enerjisi kayboluyor hem de farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliyor.

Bu çerçevede insan bedeninin kendini yenilediği ve ertesi güne dinç bir şekilde kalkıp enerjik olarak hayata devam etmesi açısından uyku kalitesi oldukça önemli ve buna bağlı olarak da uyku için tercih edeceği yatak da önemli oluyor. Bu yüzden yatak tercihlerinde hemen herkesin dikkat etmesi gereken unsurlar bulunuyor. Bunlara dikkat eden bilinçli alıcılar uyku düzeni ve sağlıklı yaşam konusunda konforlu bir hayat sürme imkanına sahip oluyorlar.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için çok satılan ve memnun kalınan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Yatak Çeşitleri Nelerdir

Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Günlük yaşantımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz yataklar farklı çeşitlerde piyasada bulunuyorlar. Eskiden beri birçok çeşidi olan yataklar temelde yaylı ve yaysız olarak iki türlüdür. Bunun yanında günümüzde hem teknolojinin gelişmesi hem de ihtiyaçların farklılaşması sebebiyle yatak çeşitleri de daha fazla çeşitlenmiş durumda. Yaylı ve yaysız yatakların yanına hybrid, ortopedik, visco vb. yatak çeşitleri de katılmış durumda. Şimdi bunları inceleyelim.

Yatak

Hybrid

Hybrid yataklar günümüzde yaygın olmayan ancak oldukça konforlu olarak bilinen yatak çeşididir. Hybrid teknolojisinin yayılmaya başlamasıyla birlikte yatak endüstrisinde de kullanılan hybrid, diğer yatakların bütün özelliklerinin tek bir yatakta toplanması şeklinde tanımlanabilir. Latex, yaylı, ortopedik, visco vb. yatak çeşitlerinin tek bir yatak da hepsinin bulunması hybrid teknolojisiyle gerçekleşir ve bu özelliklerin tamamını barındıran yataklara da hybrid yatak adı verilir. Bu sayede de en iyi yatak türlerinin bir araya getirilerek en mükemmel ürüne ulaşmak amaçlanır.

Ortopedik

Yatak alımlarında günümüzde en çok duyulan terim ve en çok tercih edilen yatak türü ortopedik yataklardır. Aslında ortopedik diye tek bir yatağı sıfatlandırmak doğru değildir. İnsanların vücut tipine en uygun her yatak ortopediktir. Vücut tipine uygun yatağa sahip olan kişiler için en kaliteli ve verimli yatak tercih ettiği yataktır. Bu yüzden ortopedik yataklar için kişinin ağırlığı, vücudu yapısı, boyu vb. faktörler bir arada değerlendirilir.

Visco

Tekstil sektöründe ısı ile şekil alabilen süngere visco deniyor. Visco özellikli yataklar içerisindeki süngerlerle önemli ölçüde esneklik sağlıyorlar. Ancak bu esneklik hem kullanıma bağlı olarak hem de yatak yapımında kullanılan malzemenin kalitesine göre azalıp kaybolabiliyor. Bu yüzden visco yatak seçimlerinde hem kişisel özellikler göz önünde bulundurulmalı hem de yatağın malzeme kalitesi konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Ayrıca yatarken vücudun farklı noktalarında hissedilen ağrılar için visco yatak tercih edilebiliyor. Yine sabit olarak uyumak isteyen yatak üzerinde hareket etmek istemeyen kişiler de akıllı sünger teknolojisi sayesinde visco yatakları tercih edebilir.

Yaylı

Ana malzeme olarak yay ve sünger kullanılan yaylı yataklar en çok tercih edilen yatak modelleri arasında gösterilebilir. Yatağın içine süngerin altına yerleştirilen yaylar sayesinde esneklik ve yükseklik sağlanır. Ayrıca paket yaylar birbirinden bağımsız bir şekilde tasarlanır ve böylece kullanılan yataklarda özellikle çift kişi yatıldığında diğer kişinin yatak üzerindeki hareketlerinden sizin rahatsız olmadan uykuya devam etmenizi sağlar. Bu çerçevede yaylı yataklar hem konforlu hem de kesintisiz bir uyku deneyimi için ideal yataklardır.

En İyi Yatak Tavsiyeleri

En İyi Yatak Tavsiyeleri

1. Gelişimyatak 200X200 Gelişim Yatak Muses Visco Yatak Bamboo Lifli Kumaş

Gelişimyatak 200X200 Gelişim Yatak Muses Visco Yatak Bamboo Lifli Kumaş

Artıları

 • Visco olması
 • Antibakteriyel özelliği
 • Nem emme özelliği

Eksileri

 • Bazı kullanıcılar terletiyor

Gelişimyatak 200X200 Gelişim Yatak Muses Visco Yatak Bamboo Lifli Kumaş, yüksek yoğunluğa sahip destek süngerinin yanı sıra NASA tarafından geliştirilmiş akıllı visco sünger teknolojisiyle omurga bölgesine ekstra konfor sağlayan bir yatak. Yüksek yoğunluğa sahip kuş tüyü sünger, orta katmanda kullanılarak ekstra bir rahatlık hissi oluştururken Boyteks marka bamboo kumaş antibakteriyel özelliğe sahip olup, nem emme özelliği sayesinde ekstra bir serinlik sağlar.

Yatak, insan anatomisinin ihtiyacı olan bel ve boyun bölgesini kaplayan akıllı malzeme olan visco sünger kullanılarak ortopediklik kazandırılmıştır. Aynı zamanda uzun ömürlü olmasından dolayı, herhangi bir deformasyon olmadan uzun bir süre boyunca rahatlıkla kullanılabilir.

Ürünün birçok kullanıcısı, yatarken ağrıları azalttığını ve son derece rahat ve konforlu olduğunu belirtiyor. Ayrıca yatak, vaad ettiği tüm özellikleri yerine getiriyor ve kaliteli bir ürün olduğunu gösteriyor. Ancak bazı kullanıcılar, yatak içinde kullanılan süngerin sıcak havalarda terletici olduğunu belirtiyorlar. Bununla birlikte, bu durumun yatış rahatlığını etkilemediği söyleniyor.

Gelişimyatak 200X200 Gelişim Yatak Muses Visco Yatak Bamboo Lifli Kumaş, yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanmış bir yatak olup, bel ve sırt ağrıları olanlar için önerilebilir. Ayrıca Boyteks marka bamboo kumaşın nem emme özelliği ve antibakteriyel özelliği de yatakta ekstra bir konfor sağlıyor.

2. Yataş Premier 500 DHT Yaylı Seri Yatak

Yataş Premier 500 DHT Yaylı Seri Yatak

Artıları

 • İki yönlü kullanılması
 • Sanitized teknolojisi
 • Dolap kuruluğunda çamaşırlar
 • Akıllı uyku pedi

Eksileri

 • Yüksekliği

Yataşın Premier modeli olan yatakDHT yay teknolojisiylehem konforlu hem de uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Hem yazlık hem de kışlık olarak iki taraflı kullanılabilen ürün sıcak havalarda serinletici, serin havalarda ise sıcak tutması ile ön plana çıkıyor. Bununla birlikte üründe bulunan sanitized teknolojisiyle bakteri ve mikropların oluşmasını engelliyor. Yine uzun kullanım sebebiyle oluşacak kötü kokular da sanitized teknolojisiyle önlenebiliyor. Bunlarla birlikte yatak 30 cm bir yüksekliğe sahip.

Bu çerçevede ürün birçok kişi tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Ürün Trendyol üzerinde kullanıcılar tarafından 4,7 olarak puanlanmış durumda.

3. Yataş Blue Star DHT Yaylı Seri Yatak

Yataş Blue Star DHT Yaylı Seri Yatak

Artıları

 • İki yönlü kullanılması
 • Yüksek yoğunluklu sünger konforu
 • Woolmark yün teknolojisi
 • DHT yay teknolojisi

Eksileri

 • Fiyatı

Yataş blue star yatak DHT yay teknolojisiyle birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Yatakta bulunan yüksek yoğunluklu sünger katmanı vücut üzerindeki fiziksel ağrıları engelleyerek kesintisiz ve konforlu bir uyku sağlıyor. Yazlık ve kışlık iki taraflı kullanılabilen yatak yazlık tarafında serinletici özel pamuklar barındırıyor. Kışlık tarafında ise nefes alıcı bir kumaş özelliği ile ısıyı muhafaza edebiliyor. Woolmark yün teknolojisi ile kullananın vücut sıcaklığını da dengede tutabiliyor.

Bu çerçevede birçok kullanıcı ürünü memnuniyetle kullanıyor ve kullanıcılar ürünü Trendyol’da 4,6 olarak puanlanmış durumda.

4. Yataş Sleep Balance DHT Yaylı Seri Yatak

Yataş Sleep Balance DHT Yaylı Seri Yatak

Artıları

 • 10 yıl yay garantisi
 • Hipoalerjenik olması

Eksileri

 • Bazı kişiler için fazla sert olması

Yataş Sleep Balance DHT Yaylı Seri Yatak, orta-sert sertlike bir yatak arayanlar için birebir. Yatak, ağırlık ve basıncın eşit dağılımını sağlayan DHT yaydan yapılmıştır. Ayrıca sırt ve boyundaki ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Yatak ayrıca hipoalerjeniktir, bu nedenle cilt tahrişine neden olabilecek herhangi bir alerjen veya bakteri üretmez.

Yataş Sleep Balance DHT Yay Serisi Yatak, yaylar için 10 yıl, dolgu için 4 yıl garanti süresine sahiptir. Ayrıca yıkanması ve bakımı kolay iki kat pamuklu çarşaf ile birlikte gelir.

Yataş Sleep Balance DHT Yaylı Seri Yatak Fiyat listesi

5. İstikbal Sleepwell Energy Yatak 160 x 200 cm

İstikbal Sleepwell Energy Yatak 160 x 200 cm

Artıları

 • İki yönlü kullanım
 • Kaliteli bir uyku sunması

Eksileri

 • Yok

İstikbal Sleepwell Energy Yatak, yoğun tempoda geçen bir günün ardından kaybettiğimiz enerjiyi geri kazanmamıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmış bir yatak olarak dikkat çekiyor. Quantech Sleep Teknolojisi ve Viscojel Teknolojisi'nin bütünleştiği bu yatak modeli, kullanıcılarına iki farklı konfor seçeneği sunarak kişisel tercihlere göre uyarlanabilir bir uyku deneyimi vaat ediyor. Çift taraflı kullanım imkanı veren yapısıyla hem sert hem de yumuşak bir yatak arayışında olanlar için ideal bir seçenek olan İstikbal Sleepwell Energy, gün içinde yorulan bedenin yeniden canlanması için gerekli tüm destekleri sağlıyor. Yatağın pedi, kullanıcıların konfor tercihine göre her iki tarafta da kullanılabilir olması ve çıkarılıp kolayca yıkanabilir olması, temizlik ve hijyen konusunda ekstra kolaylık sağlıyor.

İstikbal’in özel geliştirilmiş kumaş teknolojisi sayesinde, uyku sırasında vücut sıcaklığını dengede tutarak dört mevsim rahat bir uyku sunuyor. Ayrıca su itici ve kötü kokuları engelleme özellikleri ile de uzun süreli tazelik ve konfor sağlıyor. İç malzemesinde yer alan Viscojel süngeri ve havuzlamalı SL yay sistemi, vücuda tam destek sağlayarak omurgayı ideal pozisyonda tutuyor ve böylece dinlenmiş bir şekilde uyanmayı mümkün kılıyor.

İstikbal Sleepwell Energy Yatak 160 x 200 cm Fiyat listesi

 • 10299.00 TL - Istikbal Sleepwell Energy Yatak 150X200 (Hepsiburada)
 • 10599.00 TL - İstikbal Sleepwell Energy Yatak 160 x 200 cm (Hepsiburada)
 • 11249.00 TL - İstikbal Sleepwell Energy Yatak 90 x 190 cm (Hepsiburada)

6. İşbir Yatak Viscoflex 21cm Visco Yatak

İşbir Yatak Viscoflex 21cm Visco Yatak

Artıları

 • 9 cm taşıyıcı sünger
 • Nefes alan iplikler
 • Spacer kumaş

Eksileri

 • Sünger kalitesi
 • Fiyatı

Viscoflex İşbir yatak çift kişilik boyutuyla rahatlıkla kullanılabiliyor. Yatağın üstünde 9 cm taşıyıcı sünger, alt kısmında ise 5 cm kalınlığında esnemeyi kolaylaştırıcı sünger bulunuyor. Bu sayede oldukça rahat ve konforlu bir uyku sunuyor. Spacer kumaş özelliği sayesinde hava geçişkenli bir özellik barındıran yatak bu sayede herhangi bir kötü kokunun barınmasına imkân vermiyor. Yatağın kumaşı nefes alan ipliklerle dokunmuş. Bu özelliğiyle de terleme, nemlenme gibi durumlardan etkilenmiyor ve buna bağlı olarak da küflenme ve mantar oluşumunu engelliyor. Bu modelde 7 cm boyutunda açık hücreli olan ayrıca ısıya ve basınca duyarlı 21 cm’lik hafızaya duyarlı bir katman bulunuyor.

Kullanıcılar tarafından yatak için yapılan yorumlarda yatağın sertliğinden bahsedilmiş. Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından Trendyol’da 4,2 olarak puanlanmış durumda.

7. Yataş Bedding VESTA DHT Yaylı Seri Yatak

Yataş Bedding VESTA DHT Yaylı Seri Yatak

Artıları

 • Ortopedik olması
 • 10 yıl yay garantisi
 • çift taraflı kullanım
 • çökme olmaması

Eksileri

 • Yok

Yataş Bedding VESTA DHT Yaylı Seri Yatak, ortopedik faydaları olan yüksek kaliteli bir yataktır. Orta-sert bir sertlik derecesine sahiptir ve çift taraflı kullanılabilir. Yatak, yüksek kaliteli malzemeden üretilmiş olup, yay için 10 yıl, dolgu için 4 yıl garantilidir.

Yataş Bedding VESTA DHT Yay Serisi Yatak çift taraflı kullanılabilen ortopedik bir yataktır. Çift taraflı kullanım için tasarlanan bu yatak, istediğiniz şekilde kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca yatak yüzeyinde nefes alabilirlik sağlayan havadar bir file kaplamaya sahiptir.

VESTA DHT Yay Serisi Yatak, vücudunuzun doğal kıvrımlarını destekleyen, baskı noktalarını hafifletmeye, sırt ağrılarını azaltmaya ve daha iyi uyku kalitesini artırmaya yardımcı olan ortopedik bir tasarıma sahiptir. Yaylar, siz uyurken tüm vücudunuz için dayanıklılık, denge ve destek sunan yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır. Köpük dolgusu kullanıcıya vücut şekline uyum sağlayarak rahatlık sağlar.

Yataş Bedding VESTA DHT Yaylı Seri Yatak Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

8. Royal Lux Bedding Double Side Full Ortopedik Yaylı Yatak

Royal Lux Bedding Double Side Full Ortopedik Yaylı Yatak

Artıları

 • İki farklı kumaş özelliği
 • Herkül Yay
 • Herkül Yay

Eksileri

 • Sert Keçe
 • Yatak Yüksekliği

Royal Lux Bedding Double yatak iki farklı tarafında iki farklı kumaş özelliği ile ön plana çıkıyor. Yaylı özelliği ile dikkat çeken yatakherkül yaya sahipolan ürün bu sayede konforlu bir uyku sunuyor. Bununla birlikte hem tek kişilik hem de çift kişilik ölçüleri bulunan Royal Lux yatak da anti bakteriyel keçe kullanılarak hijyen konusunda da oldukça kullanışlı. Yine silikon elyaf, rulo sünger ve örme bamboo kumaş kullanılan ürün oldukça kullanışlı.

Birçok kişi tarafından tercih edilen ürün kullanıcılar tarafından Trendyol’da 4,7 olarak puanlanmış durumda.

9. Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak

Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak

Artıları

 • Yatak Kalınlığı
 • Boyutu

Eksileri

 • Rahatsız edici yumuşaklığı
 • Yayların çabuk bozulması

Safir Full ortopedik yatak 150200 cm olan boyutlarıyla öne çıkıyor(Diğer boyutta yatakları da mevcut). Örme kumaş, rulo sünger özelliğine sahip olan yatağın kalınlığı 26 cm. bu sayede esneme oranı da oldukça geniş. Ayrıca yatağın kumaşında 3 cm kuş tüyü kumaş da bulunuyor.

Ürünü tercih eden kullanıcılardan bazısı yatağın gereğinden fazla yumuşak olduğundan bahsetmektedir. Bu çerçevede ürün Trendyol’da 4,4 olarak puanlanmış durumda.

10. US. SLEEPİNG Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak

US. SLEEPİNG Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak

Artıları

 • Ortopedik özelliği
 • İki yönlü kullanılması

Eksileri

 • Yatağın sert olması
 • Yayların çabuk bozulması
 • Dikişlerinin çabuk atması

US. Sleeping ultra ortopedik yatak, yatak tercihlerinde en çok tercih edilen ürünlerden. 24 cm yüksekliği ile konforlu bir uyku sağlayan ürün hem tek kişilik kullanımlarda hem de çift kişilik kullanımlarda uygun ölçülerle tercih edilebiliyor. İki yönlü kullanılması ve mevsimlik özelliği ile de dikkat çeken ürün kumaş sertliği açısından da oldukça ideal. Boy, sırt ve bel ağrılarını en aza indiren ve bu şekilde kesintisiz bir uyku konforu sağlayan yatak kullanıcılar tarafından Trendyol üzerinde 4,4 olarak puanlanmış durumda.

11. İşbir Yatak Viscoflex 17cm Visco Yatak

İşbir Yatak Viscoflex 17cm Visco Yatak

Artıları

 • Özel yıkanabilir kumaş
 • Özel yıkanabilir kumaş
 • Fiyatı

Eksileri

 • Bazı kişilerde bel ağrısı yapması

Viscoflex beyaz yatak 3 cm’lik açık hücreli, ısıya ve basınca duyarlı, hafızalı visco katmanlı özelliğiyle dikkat çekiyor. Yatak 17 cm yüksekliğindedir. Kılıfıöko tex sertifikalıözel yıkanabilir jakarlı kumaştan üretilmiştir. Hava geçirgenliği yüksek, hafızalı visko elastik katmanıyla sağlıklı, konforlu bir uyku sağlıyor. Fiyat olarak da hesaplı olan ürün Trendyol’da kullanıcılar tarafından 4,9 olarak puanlanmış durumda.

12. Yataş Visco Ultimate Support Visco Yatak

Yataş Visco Ultimate Support Visco Yatak

Artıları

 • Açık hücre teknolojisi
 • Tencel teknolojisi
 • Elastik sünger

Eksileri

 • Fiyatı

Yataş visco özellikli ultimate yatak açık hücre teknolojisi, visco elastik hafızalı sünger ile üretilen visco yatak konforlu bir uyku deneyimi sunuyor. Visco yataktaki katmanların dizilimi, yatağın her noktasında vücudu destekler ve bu şekilde konforlu bir uyku sunar. Ürünün kumaşında bulunan tencel teknolojisi nem konusunda çözüm olurken mevcut sıcaklığın muhafaza edilmesinde de etkili oluyor.

Trendyol’da sadece tek bir yorum yapılan ürün fiyat açısından biraz tuzlu. O yüzden kullanıcılar daha hesaplı yataklar tercih edebiliyorlar.

Yataş Visco Ultimate Support Visco Yatak Fiyat listesi

 • 6699.00 TL - Yataş Bedding Visco Ultimate Support Yaysız Yatak - 100 x 200 (Hepsiburada)

13. Yataş Seven Z Lateks Hybrid Seri Yatak

Yataş Seven Z Lateks Hybrid Seri Yatak

Artıları

 • Hybrid özellik
 • 7 bölgeli pocket yay
 • Free zone teknolojisi
 • Dengeli esnek yapı

Eksileri

 • Kayda değer bir eksisi bulunmuyor

Yataş seven Z hybrid yatak doğal lateks katmanı ve 7 bölgelipocket yay dizilimiile vücudun her bölgesine aynı anda destek sağlayabiliyor. Esnek yapısı ile vücut basıncını ayarlayarak uyku sırasındaki hareketlerde daha az rahatsızlık verir. Seven Z lateks yatağın kauçuk ağacı özünden elde edilen doğal lateksi, esnek yapısı ile fazla basıncı emebiliyor ve yatağın daha fazla nefes almasını sağlayarak ferah bir uyku ortamı sunuyor. Uyku pozisyonlarında omurganın doğal yapısını korur. Free zone teknolojisi sayesinde de uyku sırasında eşlerin birbirlerinin dönüş hareketlerinden etkilenmesini önler.

Bu çerçevede ürün fiyat açısından diğer yataklardan biraz daha pahalı olsa da kullanıcılar tarafından Trendyol’da 5 olarak puanlanmış durumda.

Yataş Seven Z Lateks Hybrid Seri Yatak Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

14. Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak

Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak

Artıları

 • Yatak üzerinde ekstra ped
 • Bonel yay tipi

Eksileri

 • Yok

Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak günlük stresi azaltmak için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Yıkanabilir ve çıkarılabilir pede sahip olan bu yatak ile sağlıklı ve konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz. Yatağın üst yüzeyinin su itici özelliğe sahip olması, ıslanma durumlarında yatağın iç yüzeylerinin bundan etkilenmemesi anlamına gelir. SL yay sistemi ile donatılmış olan Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak tamamen ortopedik ve sert bir kullanım sunar. Üzerindeki ağırlığı yüzeye tamamen eşit bir şekilde dağıtan bu yatak çökme durumlarına karşı oldukça dayanıklıdır.

Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

15. Yataş Zero Gravity Hybrid Seri Yatak

Yataş Zero Gravity Hybrid Seri Yatak

Artıları

 • Hybrid özellik
 • Akıllı yay sistemi
 • Kişiye özel konfor

Eksileri

 • Fiyatı

Yataş zero gravity hybrid yatak,coil-within-coil teknolojisiyleüretilmiş wallaby yaylar ile zero gravity yatak içerisindeki 5 bölgeli yerleşimleri sayesinde sıradan pocket yaylara göre daha akıllı bir kullanım sağlar. Bu sayede her vücut çeşidi ve uyku pozisyonlarına uyum sağlayarak uykudaki vücut hareketlerinde rahatlık sağlar. Adaptive teknolojisiyle de kişiye özel termal konfor sağlayarak kullanıcıya özel bir yatak haline geliyor.

Bu çerçevede ürün Trendyol’da muhtemelen fiyatı sebebiyle az tercih edilmiş ve 5 olarak puanlanmış.

En İyi Yataklar

Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yatak alımlarında dikkat edilmesi gereken faktörler konusunda bilgi sahibi olan kişilerin dolaylı olarak uyku kalitesi, yaşam kalitesi ve sağlıklı olma konularında da aynı bilince sahip olduğu değerlendirilebilir. Çünkü bunların hepsi birbiriyle bağlantılı faktörlerdir. Bu yüzden iyi bir uykuya bağlı olarak yaşam standardının yükselmesi doğru yatak tercihlerinden geçmektedir. Bel ağrıları, boyun ve sırt ağrıları vb. olumsuz durumlardan etkilenmeden dinç bir şekilde yaşamaya devam etmek adına yatak alırken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Boyut

Yatak seçimlerinde dikkat edilmesi gereken ilk faktör yatağın boyutu veya ölçüsüdür. Herkesin vücut tipi ve boyu farklı olduğuna göre buna bağlı olarak da herkesin seçeceği yatak boyunun farklı olması gerekir. Bununla birlikte bekar ve evliler açısından düşünüldüğünde çift kişilik yatak, tek kişilik yatak gibi farkların gözetilmesi yatak seçiminde büyük kolaylık sağlayacaktır. Hem uzunluk bakımından hem de genişlik bakımından en az iki yetişkinin yatacağı boyutta yatak tercih etmek gerekir. Bunun ölçüsü olarak da iki yetişkin yan yana yatıp kollarını başlarının altında birleştirdiklerinde dirseklerinin birbirlerine değmemesi belirtilebilir. Tek kişilik yataklarda da yatağın bir kenarında yatarken kolunuzu diğer tarafa uzattığınızda en azından dirseğinizin yatağın içerisinde kalması gerekir.

Bu kriterleri taşıyan boyuttaki yataklar hem tüketiciler açısından hem de tüketicilerin sağlığı açısından ideal yatak boyutuna sahip yataklardır.

Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Vücut Tipine ve Ağırlığına Uygun yatak Seçimi

Yatak seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta vücut tipine göre ve ağırlığa göre yatak seçimi yapılmasıdır. İnsanlar çok farklı vücut tiplerine sahipler. Kimi oldukça minyon, kimi yapılı, kimisi kilolu kimisi de zayıf. Ayrıca bel, boyun, sırt vb. noktalarda da problem yaşayan insanların olduğu düşünülürse bütün bu faktörler dikkate alınarak yatak seçimi yapılması gerekir. Minyon yapılı kişiler açısından daha pratik ve hafif yataklar tercih edilebilirken daha yapılı ve kilolu kişiler için taşıyıcılığı kuvvetli ve az yıpranan bir yatak tercihi yerinde olacaktır. Bunun yanında bel, boyun ve sırt ağrıları açısından ortopedik yatak tercihleri de önemli ölçüde rahatlama sağlayacaktır.

Yatağın Sertliği

Yatak alımlarında yatağın sert olması genel olarak ortopedik olma özelliği ile sunuluyor. Buna bağlı olarak da günümüzde hemen her yatak için ortopedik tabiri kullanılıyor. Ancak bir yatağın ortopedik özelliği bel sağlığı konusunda sağladığı rahatlıktan ileri geliyor. Bu yüzden piyasada bulunan her yatak sert olup ortopedik olarak satılsa bile bel sağlığı açısından sıkıntılar çıkarabilir.

Bununla birlikte yatağın sertliği daha çok kişilerin kilolarıyla ilişkilendiriliyor. Normal kiloya sahip kişiler orta sertlikte bir yatak tercih ederken daha kilolu kişiler kendilerini daha iyi taşıması ve uykuda rahat etmeleri açısından daha sert yatakları tercih ediyorlar. Bunun yanında zayıf kişiler de daha yumuşak yatakları tercih ediyorlar. Böylece kilo ve yatak sertliği arasında bir ters orantı gözetmek faydalı olacaktır.

Yatak tavsiyeleri

Sıcaklık Dengesi

Bir yatağın sıcaklık dengesi mevsimlik olup olmayışıyla ölçülüyor. Yatak tercihlerinde mevsimsel özellikli yatakları tercih etmek yaz kış uyku kalitesi açısından önem taşıyor. Yazın çok fazla terletmeyen ve belirli oranda rahatlık sağlayan, kış mevsiminde ise üşütmeyen ve bununla birlikte yine ortamın sıcaklığına bağlı olarak sıcaktan insanı bunaltmayan bir yatak tercihi uyku kalitesinin artmasına yardımcı olacaktır.

Bu sayede insan bedeni üzerinde fiziksel sağlık açısından önemli katkılar sunabilen yataklar sakinleştirici, dinlendirici ve rahatlatıcı bir uyku düzeni sağlayarak konforlu ve kaliteli bir yaşama kapı aralıyorlar.

Sonuç

Sonuç olarak ömrümüzün hemen hemen yarısını geçirdiğimiz yataklar hem sağlıklı bir uyku hem de buna bağlı olarak sağlıklı bir yaşam için önemli bir gereklilik. Bu yüzden kimi insan rahat bir yatak sayesinde uzun ve keyifli bir uyku çekerken kimileri de iyi bir uykuya ihtiyaç duymalarına rağmen yatağın kalitesiz ve arzu edilen kriterleri sağlamaması sebebiyle oldukça sıkıntılı bir gece geçirebiliyor. Bu ise ertesi günün tamamına büyük bir olumsuzluk olarak aksediyor.

Bu yüzden kaliteli ve iyi bir yatak hem günlük yaşamdaki pozitif enerji için hem de iyi ve kesintisiz bir uykuyla sağlanan insan sağlığı açısından önem arz ediyor. Herkesin ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle, en uygun yatağı bulmakta tereddüt yaşarsanız, uzman tavsiyesi almak her zaman yararlı olacaktır. Yataklar konusunda deneyimli uzmanlar, kişisel tercihlerinizi, fiziksel durumunuzu ve uyku alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak, size en uygun yatağı önerebilir.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yazar Hakkında

tumay profil resmi

Tümay Kılınç

Yazılımcı

Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.