En İyi Biberon Tavsiyeleri: Bebeğiniz İçin En Beğenilen 17 Biberon

Bebeklerin sağlıklı gelişimi için en doğru ve tavsiye edilen besin hiç şüphesiz ki anne sütüdür. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bebeklerin ilk 6 ay mutlaka anne sütü ile beslenmesinin gerekli olduğunu belirtmektedir. Hatta ek gıdalara başlanmış olsa dahi 2 yaşına kadar anne sütüne devam edilmesi bebeğin sağlıklı gelişimi açısından son derece önemli ve faydalıdır.

Ancak bazı durumlarda bebeğin anne sütü ile beslenmesi imkansız hale gelebilir. Annenin sütü az olabileceği gibi hiç de olmayabilir. Ya da bebek çeşitli nedenlere dayalı olarak anne memesini asla emmek istemeyebilir. Bu durumda bebeğin beslenmesi için formül mamalar tercih edilmelidir. Formül mamalar, destek mahiyetinde olabileceği gibi, temel besin görevi de üstlenebilir. Bu gibi noktalarda biberon bebeğin sağlıklı şekilde beslenebilmesi adına olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline gelir. Ya da anne kısa süreliğine bebeğinden uzak kalacağı veya çalışmak zorunda olacağı durumlarda da bebek, anne sütünü biberon ile almak durumunda kalacaktır. İşte böyle bir durumda anneler en iyi biberon hangisidir diye bir arayış içine girecektir. Satılan ve kullananlar tarafından beğenilen en iyi biberonları sizler için inceledik.

ÜrünResimFiyatlarHacimMalzemeMemnuniyet Skoru
#1 Lansinoh
Natural Wave Biberon 240 ml – 2’li
Natural Wave Biberon 240 ml – 2’li

160-240 ml

Pp

95.38 / 100
#2 Philips Avent
Natural PP Biberon 260 ml 1ay+
 Natural PP Biberon 260 ml 1ay+

125-330 ml

Pp

94.35 / 100
#3 Wee Baby
Klasik Plus 120 Ml Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon – Pembe
 Klasik Plus 120 Ml Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon – Pembe

120ml

Cam

93.26 / 100
#4 Philips Avent
Antikolik Biberon 0m+ 125ml
 Antikolik Biberon 0m+ 125ml

125-260 ml

Pp

93.24 / 100
#5 Tommee Tippee
Gelişmiş Antikolik Biberon
 Gelişmiş Antikolik Biberon

150-260ml

Pp

92.93 / 100
#6 Chicco
Naturalfeeling Cam Biberon 0 Ay+ 250 ml
Naturalfeeling Cam Biberon 0 Ay+ 250 ml

150-250 ml

Cam

91.82 / 100
#7 Dr. Brown’s
Doğal Akış Standart Cam Biberon
 Doğal Akış Standart Cam Biberon

120-270 ml

Cam

91.30 / 100
#8 Nuk
Pp Biberon Nature Sense
Pp Biberon Nature Sense

120-260 ml

Pp

90.92 / 100
#9 Mamajoo
Pp Biberon
Pp Biberon

150-250ml

Pp

90.50 / 100
#10 Bebedor
Silikon Biberon&kaşık 120 ml
Silikon Biberon&kaşık 120 ml

120 ml

Silikon

90.44 / 100
#11 Comotomo
Antikolik Silikon Biberon 250 ml Pembe – Orta Akışlı (3-6 Ay)
Antikolik Silikon Biberon 250 ml Pembe – Orta Akışlı (3-6 Ay)

150-250 ml

Silikon

88.73 / 100
#12 Chicco
Well-Being Biberon Kauçuk Normal Akış 150 ml
Well-Being Biberon Kauçuk Normal Akış 150 ml

150ml

Kauçuk

86.78 / 100
#13 Wee Baby
Natural Pp Biberon 250 ml
 Natural Pp Biberon 250 ml

250ml

Pp

85.57 / 100
#14 Tombik
Cam Biberon 100 ml / Meyve Serisi
Cam Biberon 100 ml / Meyve Serisi

100ml

Cam

84.48 / 100
#15 Eday
Easycup Geliştirilmiş Kaşık Biberon 150 ml
Easycup Geliştirilmiş Kaşık Biberon 150 ml

60-150 ml

Pp

82.10 / 100
#16 Medela
Calma Biberon
Calma Biberon

150-250ml

Pp

81.45 / 100
Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

En Iyi Biberon 1

Peristaltik Dil Hareketinin Önemi

Anne memesini emen bebeklerin içgüdüsel olarak uyguladıkları bir dil hareketi vardır. Bebekler beslenme sırasında annenin göğüs kısmındaki kahverengi alanı tamamen ağızları ile kavrarlar. Daha sonra dil ve damak arasına sıkıştırdıkları bu kısımdan ağızlarına süt dolması için emme hareketine başlarlar. Dillerinin ucunu arkadan öne doğru sürekli hareket ettirerek meme içindeki sütü çıkarmaya çalışırlar. Peristaltik olarak adlandırılan bu hareket bebekler için çok çaba gerektiren bir durumdur. Bebekler her anne memesini emdiklerinde yaklaşık 1000 defa peristaltik hareket yaparlar. Bebekler için yorucu olan emme işlemi doğallığın bir parçasıdır ve olması gerekendir. Ayrıca peristaltik dil hareketi bebeklerin sağlığı üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Çene, ağız ve yüz kaslarının gelişimi noktasında önemli bir yer tutan bu emme hareketi biberon kullanılsa dahi devam ettirilmelidir.

Bebeklerin anne memesini emerken harcadığı çabayı gerektiren biberonlar üretilmektedir. Bebek; biberon kullanırken de yorulmalı, uykuya dalmalı hatta terlemelidir. Eğer çok rahat bir şekilde sütünü içiyorsa, biberonu anne memesine tercih etmesi an meselesi olabilir!

En Iyi Biberon 5

En İyi Biberon Tavsiyeleri

Anne ve babalar söz konusu bebekleri olduğunda her şeyin en iyisini tercih etmek isterler. Giyim, oyuncak, bakım ürünlerinin yanında en önemli ihtiyaçlardan biri de hiç şüphesiz ki biberonlardır. Kaliteli ve ergonomik tasarıma sahip bir biberon bebeğinizin beslenmesini kolay hale getirmenin yanında, kolik ya da reflü gibi problemleri de en aza indirir. Hem “bebeğim en doğru ve doğala yakın şekilde beslensin”, hem de “satın alacağım biberon sağlıklı ve kullanışlı olsun” diyorsanız aşağıdaki ürünlere göz atabilirsiniz. Dünyadaki en değerli varlıklarımız olan bebekler için en fazla tercih edilen ve sağlıklı özellikleri ile ön planda olan biberonları aşağıda sizler için derledik. Böylece; site site dolaşmak ve en iyi biberon ürünlerine ulaşmaya çalışmak yerine burada pratik bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz ürünler arasından istediğinizi hemen satın alabilir ya da biberonlar hakkında objektif şekilde yazdığımız incelemelere göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

#1

Lansinoh Natural Wave Biberon 240 ml – 2’li

★★★★★
★★★★★
Lansinoh Natural Wave Biberon 240 ml – 2’li ürün resmi
 • Hacim: 160-240 ml
 • Malzeme: Pp

Lansinoh Natural Wave Biberon, anneden biberona, biberondan ise anneye geçişin rahatlıkla sağlanabildiği bir üründür. Polipropilen malzemeden üretilmiş olan bu biberon BPA ve BPS içermez. Bebeğinizin ayına göre tercih edebileceğiniz yavaş, orta ve hızlı akşa sahip emzik seçenekleri bulunmaktadır. Lansinoh Natural Wave Biberon, AVS hava giriş sistemine sahiptir. Biberonun içine giren hava sayesinde, bebeğiniz havayı yutmaz ve kolik oluşumu önlenmiş olur. Biberonun koruyucu kapağı; hijyen sağlarken, akıtma olmasına da engel olur.

Lansinoh Natural Wave Biberon geniş bir ağız kısmına sahiptir. Bu sayede kolay şekilde doldurulur ve temizlenir. Tasarımının kompakt olması ise kolay tutuş sağlar. Emziğinin uzayabilen yapıda ve esnek olması bebeklerin, anne memesini emerken uyguladıkları, dalga benzeri dil hareketlerini biberon kullanırken de yapabilmesini sağlar. Bu biberonun doğal emme hareketine izin verdiği klinik olarak test edilmiştir. Emziğin ucu süt akışını kontrol eden bir yapıdadır ve %100 silikondur. Basıncın ideal şekilde ayarlanabilmesini sağlayan emzik, bebeğin peristaltik hareketleri kolayca yapmasını sağlar.

Philips Avent Natural PP Biberonun yarı fiyatında olan bu biberonu tercih eden pek çok kişi oldukça memnun kalmış. Lansinoh Natural Wave Biberon bebeklerin, anne memesini emerken sarf ettiği çabayı gerektiren ve hissettiren bir ürün olduğu için oldukça kullanışlı. Bu biberonu tercih edenler bebeklerinde gaz problemi yaşamadıklarını söylüyor. Lansinoh Natural Wave Biberon kullanan anneler, bebeklerini emzirmeye de devam edebildikleri için memnun.

Lansinoh Natural Wave Biberon 240 ml – 2’li Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#2

Philips Avent Natural PP Biberon 260 ml 1ay+

★★★★★
★★★★★

Philips Avent Natural PP Biberon, anne göğsüne benzeyen geniş emziği ile doğal bir emzirme hissi yaratır. Bebeğin emziği kavramasını kolaylaştıran bu biberonu kullanırken, bebeğinizi emzirmeye de devam edebilirsiniz. Biberonda yer alan valf sistemi sayesinde hava, bebeğin midesine değil şişeye dolmaktadır. Böylece kolik oluşumu engellenmiş olur. Polipropilen malzeme ile üretilmiş olan Philips Avent Natural PP Biberon BPA İçermez. Ergonomik bir tasarıma sahip olan bu biberon bebeğiniz tarafından kolayca kavranabilme özelliğine sahiptir. Geniş parçaları bulunan biberonun sökülüp yeniden takılması kolay olduğu gibi, temizliği de son derece pratiktir.

3 boy seçeneğine sahip olan Philips Avent Natural PP Biberon bebeğinizin beslenme ihtiyacına göre farklı ebatlarda tercih edilebilir. Emziğin üzerinde yapracıklar vardır. Bu yapracıklar sayesinde emzik daha yumuşak ve esnek yapısını korur. Kalitesine göre normal bir fiyatı bulunan Philips Avent Natural PP Biberon kullanan aileler tarafından çok beğeniliyor. Ürünün kalitesinin tartışılmaz bir seviyede olması birçok kişinin yorumları arasında yer alıyor. Bu biberonu kullanırken aynı zamanda emzirmeye devam eden ve meme reddi yaşamayan anneler de var. Uzun aylar kullanılmasına rağmen biberonda herhangi bir sorun ortaya çıkmıyor. Sağlamlığı, kolay kavranabilmesi ve anne memesine yakınlığından dolayı en çok tercih edilen biberonlardan biri diyebiliriz. Ağız kısmının geniş olması kolaylıkla doldurulmasını sağlıyor.

Ben de memeyi reddeden bebeğimi Philips Avent Natural PP Biberon ile büyüttüm. Doğumdan itibaren 2 yıl boyunca kullandığım bu biberonu bebeğim de çok severek kullanmıştı. Emzik kısmındaki orantılı mama akışı ise bence ürünün en artı özelliklerinden biri. Koruyucu kapağı ise akmayı önleyerek, çanta içinde rahatlıkla taşınmasını sağlıyor ve malzeme kalitesi üstün bir başarıya sahip.

Philips Avent Natural PP Biberon 260 ml 1ay+ Fiyat Listesi

 • 314 TL - N11 (Philips Avent Natural Response Pp Biberon, 125ml, 0+ Ay,doğal Tepkili Biberon Emziği PAV-SCY90001)
 • 325 TL - N11 (Philips Avent SCY900/01 Natural Response PP Biberon 125 ml)
 • 349 TL - N11 (Philips Avent Natural PP Biberon 125 ML)
 • 350 TL - E-Bebek (Philips Avent - Natural Response PP Biberon, 125ml, 0+ Ay,Doğal Tepkili Biberon Emziği)
 • 350 TL - N11 (Philips Avent Natural Response Pp Biberon 3+ Ay 330 Ml PAV-SCY90601)
 • 365 TL - N11 (Philips Avent Natural Response Pp Mavi Biberon 1+ Ay 260 Ml PAV-SCY90321)
 • 380 TL - N11 (Philips Avent Scf030/17 Natural PP Biberon 125 ML)
 • 388 TL - N11 (Philips Avent Natural Response Pp Biberon 1+ Ay 260 Ml PAV-SCY90301)
 • 388 TL - N11 (Philips Avent PP Natural Tekli Biberon Mavi 260 ML - Scf 695 / 17)
 • 389 TL - N11 (Philips Avent Natural PP Biberon Mavi 260 ML SCF035/17)
 • 392 TL - N11 (Philips Avent Scf 033/17 Natural Pp Biberon 260 ML)
 • 398 TL - N11 (Philips Avent PP Natural Tekli Biberon 260 ML)
 • 399 TL - N11 (Philips Avent Natural PP Biberon 260 ML Tekli Pembe Scf03417)
 • 410 TL - N11 (Philips Avent Natural Response Pp Pembe Biberon 1+ Ay 260 Ml Scy9)
 • 412 TL - N11 (Philips Avent PP Natural Tekli Biberon Pembe 260)
 • 430 TL - N11 (Philips Avent Scf033/17 Natural PP Biberon 260 ML)
 • 440 TL - N11 (Philips Avent SCF035/17 Mavi Natural PP Biberon 260 ML)
 • 450 TL - E-Bebek (Philips Avent - Natural Response PP Biberon 1+ Ay 260 ml)
 • 460 TL - N11 (Philips Avent Scf 035/17 Natural PP Biberon 260 ML Tekli Mavi)
 • 470 TL - E-Bebek (Philips Avent - Natural Response PP Mavi Biberon 1+ Ay 260 ml)
 • 470 TL - E-Bebek (Philips Avent - Natural Response PP Pembe Biberon 1+ Ay 260 ml)
 • 496 TL - N11 (Philips Avent Scf030/27 Natural PP Biberon 2 x 125 ML)
 • 500 TL - N11 (Philips Avent Natural Response PP 2'li Biberon Seti 125 ML 0+ Ay PAV-SCY90002)
 • 520 TL - N11 (Philips Avent Natural Response Pp 2'li Biberon Seti 1+ Ay 260 Ml PAV-SCY90302)
 • 550 TL - N11 (Philips Avent Natural Response Pp 2'li Biberon Seti, 0+ Ay 125ml)
 • 579 TL - N11 (Philips Avent Philip Avent Natural Pp Biberon 125 Ml 2Li Biberon)
 • 592 TL - N11 (Philips Avent Natural PP Biberon 260 ml 2li-9054520813894)
 • 620 TL - E-Bebek (Philips Avent - Natural Response PP 2'li Biberon Seti, 125ml, 0+ Ay)
 • 640 TL - N11 (Philips Avent Natural PP Biberon 125Ml 0+ Ay 2'li Scf030/27)
 • 720 TL - N11 (Philips Avent Philips Natural Pp Biberon Seti (260+125 Ml)(Cam Değildir) 2 Li Biberon)
 • 750 TL - N11 (Philips Avent Natural Response Pp 2'li Biberon Seti 125ml+260ml)
Tüm fiyatları göster
#3

Wee Baby Klasik Plus 120 Ml Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon – Pembe

★★★★★
★★★★★
Wee Baby* Klasik Plus 120 Ml Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon – Pembe ürün resmi
 • Hacim: 120ml
 • Malzeme: Cam

Wee Baby Klasik Plus 120 Ml Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon anne göğsüne çok benzer bir tasarıma sahiptir. Emziğin esnekliği bebek tarafından beslenmeyi kolay hale getirir. El yapımı cam malzemeden üretilmiş olan bu biberon ince bir tasarıma sahip olduğundan hafiftir. Ayrıca camın özelliği bor silikat olduğu için ısıya da oldukça dayanıklıdır. Geniş ağız kısmı, temizliğini kolaylaştırma özelliği taşır. Parmak izi tasarımına sahip kapağı sayesinde sızdırmalar önlenir. İster biberon, ister alıştırma bardağı olarak tercih edilebilir.

Wee Baby Klasik Plus 120 Ml Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon yüzlerce kişinin tercihi olmuş durumda ve oldukça başarılı görülen bir ürün. Fiyat olarak çok makul olması tercih edilmesinde etkili olsa da kalitesi bakımından da ortalamanın üzerine çıkmayı başarıyor. Kullanan kişiler bu biberonun malzemesinden dolayı sağlıklı olması yönünden güven duyuyor. Kırılsa da tekrar tekrar alanlar da bir hayli fazla. Wee Baby Klasik Plus 120 Ml Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon hem beklentiyi karşılaması hem de uygun fiyatlı olması açısından ideal bir ürün diyebiliriz.

Wee Baby Klasik Plus 120 Ml Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon – Pembe Fiyat Listesi

 • 154 TL - N11 (Wee Baby 139 Klasik Plus Cam Biberon 120 ML Mavi)
 • 154 TL - N11 (Wee Baby 139 Klasik Plus Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon 120 ML Beyaz)
 • 154 TL - N11 (Wee Baby 139 Klasik Plus Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon 120 ML Pembe)
 • 190 TL - N11 (Wee Baby Klasik Plus Geniş Ağızlı Isıya Dayanıklı Cam Biberon 120)
 • 219 TL - N11 (Wee Baby 139 Klasik Plus Isıya Dayanıklı Pembe Cam Biberon 120 ML)
Tüm fiyatları göster
#4

Philips Avent Antikolik Biberon 0m+ 125ml

★★★★★
★★★★★
Philips Avent* Antikolik Biberon 0m+ 125ml ürün resmi
 • Hacim: 125-260 ml
 • Malzeme: Pp

Philips Avent Antikolik Biberon yenidoğan için uygun bir üründür. Bu dönemde ortaya çıkan gaz, reflü ve kolik gibi problemleri önlemek için tasarlanmıştır. Airfree valf özelliği sayesinde bebeğin daha az hava yutmasını sağlar ve rahat bir beslenme süreci oluşturur. Avent markasının tüm emzikleri ile uyumlu bir tasarıma sahip olan bu biberon bebeğiniz büyüdükçe kullanabilmeniz için idealdir. Geniş ağzı sayesinde kolay temizlenebilme özelliğine sahip olan bu biberonun gövdesi de kolay kavranabilir şekilde dizayn edilmiştir. Bebek süt içerken vakum oluşmasını engelleyen valf ile beslenme kesintisiz devam eder.

Hacmine göre biraz pahalı olan Philips Avent Antikolik Biberon kullananlardan tam not alan bir ürün diyebiliriz. Bebeklerdeki gaz ve kusma gibi problemleri en aza indiren Philips Avent Antikolik Biberon kalitesi ve emiş rahatlığı bakımından da oldukça beğenilen bir ürün.

Philips Avent Antikolik Biberon 0m+ 125ml Fiyat Listesi

 • 391 TL - N11 (Philips Avent Anti-Kolik Biberon 260 ML SCF813/14 Beyaz)
 • 400 TL - N11 (Philips Avent Scf 813/14 Anti Kolik Biberon 260 ML)
 • 446 TL - N11 (Philips Avent Antı Kolık 125Ml Ml Bıberon)
Tüm fiyatları göster
#5

Tommee Tippee Gelişmiş Antikolik Biberon

★★★★★
★★★★★

Tommee Tippee Gelişmiş Antikolik Biberon anti – kolik özelliği ile ön plana çıkan bir üründür. Diğer biberonlardan farklı bir mekanizmaya sahip olan bu biberon ile bebeğinizin konforlu bir beslenme deneyimi yaşaması mümkündür. İçeriğinde bulunan valf sistemi sayesinde bebekler daha az hava yutarken, daha fazla süt emebilirler. Kolik sancılarını %80 azaltmayı hedefleyen bu biberonun ısıya duyarlı tüpü vardır. Bu sayede mamanın bebeğiniz için uygun sıcaklığa geldiğini kolayca anlayabilirsiniz. Anne memesine benzer biberon ucu ile bebek doğal bir emiş yapar. Ürünün anti – kolik tüpünün tabanında bir yıldız valf vardır. Bu valf sayesinde süt tüpe karışmaz, yukarı çıkmaz ve sızdırma engellenir.

Tommee Tippee Gelişmiş Antikolik Biberon farklı akış hızı sunan 3 emzik çeşidine sahiptir. Bebeğinizin gelişimine göre; yavaş, orta ve hızlı akış emzikleri tercih edebilirsiniz. Bu biberonun esnek emzik ucu, anne teni etkisi verme özelliğine sahiptir. Biberonun yapısında phtalate ve BPA maddeleri bulunmaz.

Bu biberonu kullananlar özellikle bebeklerindeki gaz problemini ortadan kaldırdığını söylüyor. Bilindik ve en çok tercih edilen markaları kullandıktan sonra bu biberonu kullanıp kolik sancılarında azalma görenler de var. Ancak biberonun parçaları yerlerine düzgün şekilde oturtulmalı. Aksi halde akıtma problemi ile karşılaşılabiliyor. Isı gösterme özelliği ve kolik önleme sistemi için önerebileceğimiz bir ürün diyebiliriz. Fiyatı ise anti – kolik özelliğinin çok başarılı olmasından dolayı normal.

Tommee Tippee Gelişmiş Antikolik Biberon Fiyat Listesi

 • 165 TL - N11 (Tommee Tippee 2X Gelişmiş Antikolik Biberon Emzik Yavaş Akış)
 • 170 TL - E-Bebek (Tommee Tippee - Gelişmiş Antikolik Biberon Emzik Hızlı Akış 6ay+ 2li)
 • 170 TL - E-Bebek (Tommee Tippee - Gelişmiş Antikolik Biberon Emzik Orta Akış 3 Ay+ 2li)
 • 240 TL - N11 (Tommee TiPPee Gelişmiş Antikolik Biberon Emzik Orta Akış 2'li)
 • 250 TL - E-Bebek (Tommee Tippee - Gelişmiş Antikolik Biberon 150 ml 0+ Ay)
 • 280 TL - N11 (Tommee TiPPee Gelişmiş Antikolik Biberon 150 ML)
 • 299 TL - N11 (Tommee Tippee 2'li Gelişmiş Antikolik Biberon Emziği Yavaş Akış)
 • 300 TL - E-Bebek (Tommee Tippee - Gelişmiş Antikolik Biberon 260ml)
 • 330 TL - N11 (Tommee Tippee Gelişmiş Antikolik Biberon 260 ML Turkuaz)
 • 350 TL - N11 (Tommee Tippee Gelişmiş Antikolik Biberon 150 ml X 1 - Şeffaf)
 • 370 TL - N11 (Tommee Tippee Gelişmiş Antikolik Biberon 150 ML X 1)
 • 370 TL - N11 (Tommee Tippee Gelişmiş Antikolik PP Biberon 260 ML)
 • 379 TL - N11 (Tommee Tippee 1X150 ML Gelişmiş Antikolik Biberon)
 • 395 TL - N11 (Tommee Tippee Gelişmiş Antikolik Biberon 0+ Ay 260 ML Mavi)
 • 599 TL - E-Bebek (Tommee Tippee - 2'li Gelişmiş Antikolik Biberon 150ml)
 • 600 TL - N11 (Tommee Tippee Gelişmiş Antikolik Biberon 150 ML 2'li Set)
Tüm fiyatları göster
#6

Chicco Naturalfeeling Cam Biberon 0 Ay+ 250 ml

★★★★★
★★★★★

Chicco Naturalfeeling Cam Biberon yenidoğanlar için ideal bir tasarıma sahiptir. Bu biberonun öne çıkan en önemli özelliği eğimli bir emziğe sahip olmasıdır. Anne memesine yakın bir şekilde dizayn edilmiş emziği kolay beslenme sağlar. Anne göğsüne geçişi kolaylaştıran tasarımı sayesinde, bebek emzirmeye de devam edilebilir. Termal şok ve sıcaklığa dayanıklı olan Chicco Naturalfeeling Cam Biberon ergonomik tasarımı sayesinde tutuş kolaylığı sağlar. Düşük akış özelliğine sahip olması yenidoğanlar için ideal bir kullanım sunar.

Bu biberonu tercih edenlerin yorumlarını incelediğimizde özellikle emzik kısmının anne göğsüne çok benzer bir yapıda olduğunu görüyoruz. Emziğin ucu çok yumuşak ve esnektir. Bu da bebeğin anne memesine yönelmesini kolaylaştıran bir etkendir. Biberonun gövde kısmının cam olması sağlıklı bir seçenek olsa da, kırılma durumları çoğu kullanan kişinin başına gelmiş. Ancak buna rağmen Chicco Naturalfeeling Cam Biberon tekrar tekrar tercih ediliyor. “Kırıldı ve yenisini aldım” diyenler bir hayli fazla. Emziğinin bebek için kusursuz dizayn edilmiş olmasından dolayı Chicco Naturalfeeling Cam Biberon kullananlardan tam not alıyor. Minik boyutuna göre fiyatı biraz pahalı gibi görünse de emiş kalitesi bakımından başarılı bir ürün demek mümkün. Fakat yine de uç kısmının içeri çöktüğünden şikayetçi olanların ve akış hızının yenidoğan bebekler için biraz fazla hızlı diyenlerin sayısı da az değil.

Chicco Naturalfeeling Cam Biberon 0 Ay+ 250 ml Fiyat Listesi

 • 425 TL - N11 (Chicco Natural Feeling 0+ Ay Cam Biberon 150 ML)
 • 444 TL - N11 (Chicco Natural Feeling Cam Biberon 250 ML 0+ Ay)
 • 449 TL - N11 (Chicco Natural Feeling Cam Biberon 150 ML 0+ Ay)
 • 449 TL - N11 (Chicco Natural Feeling Cam Biberon 250 ML 0 Ay+)
 • 499 TL - E-Bebek (Chicco - Natural Feeling Cam Biberon 150 ml 0+ Ay)
 • 599 TL - E-Bebek (Chicco - Natural Feeling Cam Biberon 250 ml 0+ Ay)
 • 599 TL - E-Bebek (Chicco - Natural Feeling Cam Biberon 250 ml Biberon Emziği Hediyeli)
 • 615 TL - N11 (Chicco Natural Feeling Cam Biberon 250 ML 0 Ay +)
 • 629 TL - N11 (Chicco Natural Feeling Cam Biberon 250 ml Biberon Emziği Hediyeli)
Tüm fiyatları göster
#7

Dr. Brown’s Doğal Akış Standart Cam Biberon

★★★★★
★★★★★
Dr. Brown’s* Doğal Akış Standart Cam Biberon ürün resmi
 • Hacim: 120-270 ml
 • Malzeme: Cam

Dr. Brown’s Doğal Akış Standart Cam Biberon aşırı emme gücü gerektirmeyen bir üründür. Bu sayede bebeklerin orta kulaklarında sıvı birikmesine engel olur. Bebeğin rahat şekilde mama emmesini sağlayan bu biberon patentli özel hava dolaşım sistemine sahiptir. Bu sistem sayesinde biberonun içinde hava kabarcıkları ya da vakum oluşmaz. Kolik krizi, gaz sancıları ve kusma gibi durumlar oldukça azalır ve aşırı salya akışı önlenir. Dr. Browns Doğal Akış Standart Cam Biberon süt ya da mamanın hava ile temas etmesini engeller. Bu da süt içindeki C vitami miktarının korunmasında etkilidir. Ürün BPA içermediğinden sağlıklıdır. Yenidoğandan itibaren kullanılabilen Dr. Brown’s Doğal Akış Standart Cam Biberon emniyet pulu ve koruyucu kapak parçalarına da sahiptir.

Çok yüksek bir fiyat ile karşımıza çıkan bu biberonu tercih edenler de hiç az değil. Çünkü gaz Dr. Brown’s Doğal Akış Standart Cam Biberon gaz sancılarını azaltmada ve bebeklerin rahat uyumasını sağlama konusunda mükemmel bir kaliteye sahip. Ayrıca cam olması da tercih edilmesinde etkili bir nokta diyebilmek mümkün.

Dr. Brown’s Doğal Akış Standart Cam Biberon Fiyat Listesi

 • 1351 TL - N11 (Dr. Brown's Options+ Doğal Akışlı Antikolik Cam Biberon 2'li - Yeşil)
Tüm fiyatları göster
#8

Nuk Pp Biberon Nature Sense

★★★★★
★★★★★
Nuk Pp Biberon Nature Sense ürün resmi
 • Hacim: 120-260 ml
 • Malzeme: Pp

Nuk Pp Biberon Nature Sense anne göğsü hissini bebeklere vermek için tasarlanmıştır. Birden fazla beslenme kanalı sayesinde doğal bir emme hissi oluşturur. Bu biberonun emziği ortodontik yapıdadır. Bu da bebeğin ağız ve çene kısmında biberondan kaynaklanan baskının azalmasını sağlar. Bebeğin çene ve diş gelişimini olumsuz şekilde etkilemeyen Nuk Pp Biberon Nature Sense antikolik özellik taşır. Bu da bebeğin hava yutmasından kaynaklı ortaya çıkan gaz sancılarını engeller. Polipropilen malzemeden üretilen Nuk Pp Biberon Nature Sense BPA içermez.

Fiyatı normal düzeyde olan bu biberonu kullananlar genel olarak memnun. Rahat bir kullanıma sahip olan Nuk Pp Biberon Nature Sense anne memesine yakın bir emziğe sahip olması ve anti – kolik olması bakımından başarılı görülen ve kaliteli bir biberon diyebiliriz.

Nuk Pp Biberon Nature Sense Fiyat Listesi

 • 260 TL - N11 (Nuk Nature Sense Silikon Biberon Emziği 2Li No:1 S 709304)
 • 260 TL - N11 (Nuk Nature Sense Silikon Biberon Emziği 2Li No:2 M 709305)
 • 349 TL - N11 (Nuk Nature Sense Cam Biberon 120 ML 747090 Mavi)
Tüm fiyatları göster
#9

Mamajoo Pp Biberon

★★★★★
★★★★★
Mamajoo Pp Biberon ürün resmi
 • Hacim: 150-250ml
 • Malzeme: Pp

Mamajoo Pp Biberon AB standartlarına uygun şekilde üretilen bir üründür. Yüksek kalitede hammadde kullanılarak üretilmiş olan bu biberon kolay temizlenebilir özelliktedir. Sızdırma yapmayı önleyen tasarımı ile seyahatleriniz daha güvenli hale gelir. Polipropilen malzeme ile üretilmiş olan Mamajoo Pp Biberon genel olarak beğenilen bir ürün diyebiliriz. Ergonomik bir tasarımı olan bu biberonun tutma yerleri ise oldukça kullanışlı şekilde tasarlanmış. Bebeklerin keyifle emdiği bu biberonun tek olumsuz özelliği ise emiş sırasında ses çıkartıyor olması. Fiyatı ise uygun diyebiliriz.

Mamajoo Pp Biberon Fiyat Listesi

 • 270 TL - N11 (Mamajoo Silver Anti Kolik Biberon 250 ML)
 • 346 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250ml Ve Anti Kolik Biberon Emziği No2)
 • 436 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250Ml)
 • 489 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250 ML & Yedek İkili Biberon Emziği No.1 0)
 • 539 TL - N11 (Mamajoo Kulplu Eğitici Bardak 160 ML+ Silver Biberon 250 ML)
 • 539 TL - N11 (Mamajoo Kulplu Eğitici Bardak 160 ML & Silver Biberon 250 ML / Blac)
 • 539 TL - N11 (Mamajoo Kulplu Eğitici Bardak 160 ML & Silver Biberon 250 ML / Pear)
 • 539 TL - N11 (Mamajoo Kulplu Eğitici Bardak 160 ML & Silver Biberon 250 ML / Powd)
 • 539 TL - N11 (Mamajoo Kulplu Eğitici Bardak 160 ML & Silver Biberon 250 ML/Mavi)
 • 539 TL - N11 (Mamajoo Kulplu Eğitici Bardak 160 ML & Silver Biberon 250 ML/Mor)
 • 539 TL - N11 (Mamajoo Kulplu Eğitici Bardak 160 ML & Silver Biberon 250 ML/Pembe)
 • 539 TL - N11 (Mamajoo Kulplu Eğitici Bardak 160 ML & Silver Biberon 250 ML/Yeşil)
 • 539 TL - N11 (Mamajoo Kulplu Eğitici Bardak 160ML & Silver Biberon 250ML Pembe)
 • 539 TL - N11 (Mamajoo Kulplu Eğitici Bardak 160ML & Silver Biberon 250ML Yeşil)
 • 559 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250 ML & Eğitici Bardak Kulbu & Yedek Ikil)
 • 569 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250 ML & Kulplu Eğitici Bardak 270 ML / Blac)
 • 569 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250 ML & Kulplu Eğitici Bardak 270 ML / Mavi)
 • 569 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250 ML & Kulplu Eğitici Bardak 270 ML / Mor)
 • 569 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250 ML & Kulplu Eğitici Bardak 270 ML / Pear)
 • 569 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250 ML & Kulplu Eğitici Bardak 270 ML / Pemb)
 • 569 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250 ML & Kulplu Eğitici Bardak 270 ML / Powd)
 • 569 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250 ML & Kulplu Eğitici Bardak 270 ML / Yeşil)
 • 569 TL - N11 (Mamajoo Silver Biberon 250 ML + Powd Kulplu Eğitici Bardak 270 ML)
 • 579 TL - N11 (Mamajoo Gece & Gündüz Biberonu 160 ML & Silver Biberon 250 ML)
Tüm fiyatları göster
#10

Bebedor Silikon Biberon&kaşık 120 ml

★★★★★
★★★★★
Bebedor Silikon Biberon&kaşık 120 ml ürün resmi
 • Hacim: 120 ml
 • Malzeme: Silikon

Bebedor Silikon Biberon özellikle sıvı gıdadan katı gıdaya geçiş dönemini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Tamamen silikon olma özelliğine sahip olan bu biberonun emzik kısmı kaşık şeklinde tasarlanmış olup, bebeklerin ağzı için uygun bir yapıdadır. Sıvı gıdaların, akışkan pürelerin bebek tarafından alınmasını kolaylaştıran Bebedor Silikon Biberon yumuşak medikal malzemeden üretildiği için sağlıklıdır. Biberonu sıkarak bebeğinizi beslemenin konforunu yaşamanız mümkündür. Sıktığınızda biberonun kaşık kısmına mama dolar ve bebeğiniz keyifli bir şekilde beslenir.

Bebedor Silikon Biberon taban kısmı vakumludur. Bu da zemine sabitlenmesini sağlar. Yenidoğan itibari ile kullanıma uygun olan bu biberonun kontrolü tamamen sizin elinizdedir. Mamanın miktarını kendiniz ayarlayabilir ve bebeğinizi besleyebilirsiniz. Son lokmaya kadar sıkılabilmesi, mamanın asla ziyan olmamasını sağlar. Koruyucu kapağı sayesinde hijyenden ödün verilmezken, akma durumları da önlenmiş olur.

Fiyat bakımından uygun olan Bebedor Silikon Biberon kullananlar tarafından beğenilmiş durumda. Kullanımının pratik olması, bebeğin ek gıdaya geçmesini kolaylaştırması ürünün başarılı görülen özelliklerinden diyebiliriz. Ayrıca emzik kısmının yumuşaklığı da bebekler için rahat ve kullanışlı. Katı gıdaya geçerken bebeklerin yavaş yavaş alıştırılmasını sağlayan Bebedor Silikon Biberon, formül mama ya da anne sütü için de tercih edilen bir ürün.

Bebedor Silikon Biberon&kaşık 120 ml Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#11

Comotomo Antikolik Silikon Biberon 250 ml Pembe – Orta Akışlı (3-6 Ay)

★★★★★
★★★★★
Comotomo Antikolik Silikon Biberon 250 ml Pembe – Orta Akışlı (3-6 Ay) ürün resmi
 • Hacim: 150-250 ml
 • Malzeme: Silikon

Comotomo Antikolik Silikon Biberon, anne memesine benzer boyutlarda üretilmiştir. Bu biberon ile anne sütü vermeye devam etmek de mümkündür. Ürünün üretiminde yüksek kaliteli silikon malzeme kullanılmıştır. Benzersiz tasarımı ile birçok biberondan farklı bir görünüme sahip olan Comotomo Antikolik Silikon Biberon kolay şekilde kavranabilir. Tamamen silikon olan gövdesi ve anne memesine yakın emziği bebek için rahatlık sağlar. Emzik ucunda yer alan çift havalandırma deliği kolik önleme özelliği taşır. Geniş bir ağız yapısına sahip olması temizliğini kolay hala getirir. Orta akış emziği, 3 – 6 ay bebekler için kullanıma uygundur. BPA, Ftalat ve PVC içermeyen bu biberon kapasite olarak 250 ml’dir. Şık ve kaliteli bir görünüme sahip olan bu biberonun fiyatı ise bir hayli yüksek.

Comotomo Antikolik Silikon Biberon 250 ml Pembe – Orta Akışlı (3-6 Ay) Fiyat Listesi

 • 512 TL - N11 (Comotomo Silikon 2’li Biberon Emziği – Yavaş Akışlı (0-3 Ay))
 • 720 TL - N11 (Comotomo Antikolik Yavaş Akışlı Pembe Silikon Biberon 150 ML)
 • 720 TL - N11 (Comotomo Antikolik Yavaş Akışlı Yeşil Silikon Biberon 150 ML)
 • 800 TL - N11 (Comotomo Antikolik Orta Akışlı Yeşil Silikon Biberon 250 ML)
 • 1300 TL - N11 (Comotomo Antikolik Silikon Biberon 2'li 150 ML Yeşil - Pembe)
Tüm fiyatları göster
#12

Chicco Well-Being Biberon Kauçuk Normal Akış 150 ml

★★★★★
★★★★★

Chicco Well-Being Biberon polipropilen malzemeden üretilmiş bir üründür. İçeriğinde BPA bulunmaz ve bebeklerin beslenmesine uygun şekilde dizayn edilmiştir. Tutuş yeteneği oluşmaya başlayan bebekler için oldukça kullanışlı bir biberondur. Çok uygun bir fiyatı olan Chicco Well-Being Biberon kauçuk emziği sayesinde bebekler tarafından keyifle kullanılır. Tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda ise üründen genel olarak memnun kaldıklarını gördük. Emziğin kauçuk olması daha yumuşak bir his veriyor ve bebekler tarafından seviliyor. Uygun fiyatlı ve kullanışlı bir biberon arayanlar için Chicco Well-Being Biberon uygun bir seçim olabilir.

Chicco Well-Being Biberon Kauçuk Normal Akış 150 ml Fiyat Listesi

 • 180 TL - N11 (Chicco Wellbeing Normal Akış Ucu Kauçuk Biberon 150 ML)
 • 200 TL - E-Bebek (Chicco - Wellbeing Yavaş Akış Mavi PP Biberon 150 ml 0+ Ay)
 • 200 TL - E-Bebek (Chicco - Wellbeing Yavaş Akış Pembe PP Biberon 150 ml 0+ Ay)
 • 200 TL - N11 (Chicco Wellbeing Mavi Silikon PP Biberon 150 ML)
 • 200 TL - N11 (Chicco Wellbeing PP Sarı Silikon Biberon 150 ML)
 • 230 TL - N11 (Chicco Wellbeing PP Silikon Normal Akışlı Biberon 150 ML)
 • 230 TL - N11 (Chicco Wellbeing Yavaş Akış Mavi Pp Biberon 150 Ml 0+ Ay CHI-2861120000)
 • 230 TL - N11 (Chicco Wellbeing Yavaş Akış Pembe Pp Biberon 150 Ml 0+ Ay CHI-2861110000)
 • 280 TL - E-Bebek (Chicco - Wellbeing Yavaş Akış Gri Cam Biberon 150 ml 0+ Ay)
 • 310 TL - N11 (Chicco Wellbeing Yavaş Akış Gri Cam Biberon 150 Ml 0+ Ay CHI-2871130000)
Tüm fiyatları göster
#13

Wee Baby Natural Pp Biberon 250 ml

★★★★★
★★★★★

Wee Baby Natural Pp Biberon anne göğsüne benzeyen geniş bir emziğe sahiptir. Doğal beslenme hissini bebeğe vermeyi hedefleyen bu biberon, emzirme ile birlikte kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Kapağı, özel sızdırmaz özellik taşır. 3 farklı emzik seçeneğine sahip olan Wee Baby Natural Pp Biberon 0 – 6 ay için kullanıma uygundur. Bebeğiniz büyüdükçe ayına uygun emzikleri tercih ederek biberonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Antikolik özellik sağlayan hava sistemi ürünün avantajları arasında bulunur. Kolay kavranmasını sağlayan ergonomik tasarımı sayesinde pratik bir kullanım sunar. Doğal malzemeden üretilen emzik koku ve tat içermez. Biberonun emziği pürüzsüz bir yapıdadır ve ısırmalara karşı dayanıklı şekilde üretilmiştir. Yapısı itibari ile kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir.

Kullananların büyük bir kısmı fiyatına göre memnun kalsalar da, azımsanmayacak kadar olan bir kısmı ise ürünün çok dikkatli bir şekilde kapatılmadığında akıtma yaptığından bahsediyor.

Wee Baby Natural Pp Biberon 250 ml Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#14

Tombik Cam Biberon 100 ml / Meyve Serisi

★★★★★
★★★★★

Tombik Cam Biberon bebek sağlığı gözetilerek üretilmiştir. AB standartlarına uygun şekilde üretilen bu biberon BPA İçermez ve yüksek kalite hammaddeye sahiptir. Bu biberonun kapatma diskleri vardır. Bu sayede mama ya da süt saklama kabı şeklinde kullanmak mümkündür. Sızdırmaz özellikteki bu diskler mamanın taşınma sırasında dökülmesini önler. Kolay bir kullanıma sahip olan Tombik Cam Biberon kolay temizlenebilir olma özelliğine de sahiptir. Anne sütü emen bebeklerin de rahatlıkla kullanabileceği bu biberon iki tip emzik seçeneğine sahiptir. Damaklı ve standart olan bu emzikler bebeğiniz için uygun sıvı akışını sağlar. Boyutuna göre biraz pahalı olsa da cam malzemeden üretilmiş olması yönünden tercih edilebilir diyebiliriz.

#15

Eday Easycup Geliştirilmiş Kaşık Biberon 150 ml

★★★★★
★★★★★
Eday Easycup Geliştirilmiş Kaşık Biberon 150 ml ürün resmi
 • Hacim: 60-150 ml
 • Malzeme: Pp

Eday Easycup Geliştirilmiş Kaşık Biberon, bebeklerin emziğe alışmasını sağlamak ve anne memesini ise reddetmesini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu biberon anne göğsüne çok yakın şekilde üretildiği için bebeğin kafasının karışması önlenmiş olur. Bebeklere kaşıkla yemek yeme alışkanlığı da kazandıran Eday Easycup Geliştirilmiş Kaşık Biberon ek besinlere geçiş aşamasında kolaylık sağlar. Kontrollü basma yerleri bulunan bu biberon sayesinde bebeğin ağzına süt damla damla olacak şekilde dolar. Yumuşak bir yapıya sahip olan Eday Easycup Geliştirilmiş Kaşık Biberon bebeğin çene yapısının kuvvetlenmesinde de etkilidir. İçeriğinde Latex, ftalat ve bisfenol A bulunmaz. Kaşık kısmının sert olmadığı belirtilse de, bunu sert bulan kullanıcılar da bir hayli fazla.

Fiyat bakımından uygun olan bu ürünü kullananlar bebeğin biberona alışmaması için tercih edilebilir olduğunu söylüyor.

Eday Easycup Geliştirilmiş Kaşık Biberon 150 ml Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#16

Medela Calma Biberon

★★★★★
★★★★★
Medela Calma Biberon ürün resmi
 • Hacim: 150-250ml
 • Malzeme: Pp

Medela Calma Biberon, bebeğin doğal emme davranışlarına göre tasarlanmıştır. Beslenme sırasında süt bir anda bebeğin ağzına dolmaz. Bebeğin emziğe vakum yaparak beslenmesini sağlar. Medela Calma Biberon anne memesini andıran benzersiz bir tasarıma sahiptir. Bu sayede bebek, tıpkı anne memesine vakum yaptığı gibi bu biberona da aynı şekilde bir emiş gücü uygulamak durumundadır. Biberon ve anne memesi arasında hiçbir fark yaşamamaları ise anne göğsünü reddetmelerine engel olur. 2 fonksiyonlu çoklu kapak özelliği sayesinde biberon hijyenik kalır ve taşma durumları meydana gelmez. Şişenin hava almasını sağlayan hava kontrol sistemi de biberonun özellikleri arasındadır. Medela Calma Biberon, bebek tarafından uygulanan vakum gücü ile süt akış kontrolü sağlayan bir biberondur. Esnek dengeleyici özelliği bulunan bu biberon ile bebek, anne memesi pozisyonu alır ve doğal bir beslenme süreci ortaya çıkar. Mama ile kullanılması önerilmeyen bu biberon, anne sütü için idealdir.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda biberonun özellikle anne memesini reddeden bebekler için çok uygun olduğunu gördük. Anne memesinden süt gelmesi için uygulanması gereken vakumu gerekli kılan bu biberon sayesinde bebekler anne memesine de alışabiliyor. Ancak ürün fiyat olarak çok pahalı demek mümkün.

Medela Calma Biberon Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi Biberon 6

Biberon Satın Almadan Önce Anne ve Babalar Nelere Dikkat Etmeli?

Biberon denilince birçok markanın üretmiş olduğu yüzlerce ürünle karşılaşmak mümkündür. Farklı materyaller ile üretilen bu biberonların özellikleri de değişkenlik göstermektedir. Biberon satın almadan önce anne ve babaların mutlaka dikkat etmesi gereken bir takım noktalar mevcuttur. Eğer bu kriterler göz ardı edilmezse, bebeklerin sağlıklı ve huzurlu şekilde beslenmeleri de mümkün hale gelir. Her bebeğin seveceği ve rahat besleneceği biberon tipi farklı olabilir. Ancak biz ortalama olarak kaliteli ve sağlıklı bir biberonda bulunması gereken özelliklere bir göz atalım istedik.

Bebeğin Yaşı

Biberon satın almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli detay ilk olarak bebeğinizin kaç aylık olduğudur. Yenidoğan dönemindeki bir bebek için yavaş akışlı emziği bulunan bir biberon tercih edecekken, 6 aylık bebeğiniz için orta akışlı bir biberon seçmeniz gerekecektir. Biberonun hacmi de bebeğin ayı ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Yeni doğmuş bir bebek için 90 ml’lik bir biberon yeterli olurken 6 aylık bir bebek için 250 ml’lik bir biberon gerekebilir. Biberonların bazılarında antikolik özellik bulunmaktadır. Genellikle yenidoğan için bu özelliğe sahip biberonlar tercih edilmelidir.

Biberonun Malzemesi

Bebeğinizin yaşına uygun bir biberon tercih etmek kadar önemli bir başka nokta ise malzeme çeşidi ve kalitesidir. Biberonlar temel olarak iki gruba ayrılır; cam ve plastik. Cam biberonlar en sağlıklı olanlardır ancak kırılmaya dayanıklı değillerdir. Bu biberonların temizliği de son derece basittir ve koku yapmaz. Kaliteli ve dayanıklı bir plastik çeşidi olan polipropilen ise sizlere büyük kullanım kolaylığı sunabilir. Hafif, kırılma riski bulunmayan bu biberonların olumsuz özellikleri ise içeriğinde zararlı kimyasal bulundurma riski taşımalarıdır. Bu nedenle satın almadan önce içeriğinde mutlaka ftalat ve BPA, BPS, PVC gibi maddelerin bulunmadığından emin olmalısınız. Polipropilen (Pp) biberonlar kolay soğumaz ve dışarıda sizler için kullanım rahatlığı sunar. Bir diğer biberon malzemesi ise silikondur. Silikon biberonlar yumuşak bir yapıdadır ve genelde medikal malzemeden üretildikleri için sağlığa zararı bulunmaz. Ayrıca sıkılarak kulanılır ve bebeğin ağzına istenilen miktarda mama verilebilir. Biberonun malzemesi termal şok ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı olmalıdır.

Biberonun Tasarımı

Satın alacağınız biberonun tasarımı da oldukça önemlidir. Özellikle tutmayı kolaylaştıran bir dizaynı olması beslenmeyi pratik hale getirecektir. İlerleyen aylarda bebeğiniz için, dış kısmında resim ve renkli detaylar bulunan biberonları tercih edebilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz daha keyifli bir beslenme serüveni yaşayabilir. Biberonun geniş ağızlı olması ise temizliğini pratik hale getirmenin yanında, doldururken de rahatlık sağlar.

Biberonun Emziği

Biberonun emziği aslında bebeğin ağzı ile temas eden ve beslenmesini sağladığı nokta olduğu için çok önemlidir. Emziğin kesinlikle, anne memesini emme hissi veren özellik taşıması gereklidir. Kolay emilebilen standart bir emzik bebeğin bir daha anne memesine geri dönmemesine neden olabilir. Bu nedenle emzik; bebeği peristaltik dil hareketi uygulamaya mecbur bırakmalıdır. Böylece bebek hem anne memesini hem de biberonu birlikte emmeye devam edebilir. Ya da sadece biberon kullanılıyorsa, bebek sanki anne memesi emiyor gibi doğal bir his yaşayabilir. Bu; çene, yüz ve ağız gelişimi bakımından son derece önemlidir. Satın alacağınız biberonun, anne memesi emme çabası gerektirdiği klinik olarak onaylanmış olmalıdır.

Biberon emziği yumuşak olmalı ve bebeğin ağzında tahrişe neden olmamalıdır. Silikon biberonların emzikleri genellikle kaşık formunda tasarlanmıştır. Bu biberonlar özellikle 6 ay ve üzeri bebekler için kullanışlı olabilir. Çünkü çoğu modelin emzik kısmı bir kaşığı andırdığından; çorba, meyve suyu, akışkan püre kıvamındaki yiyecekleri yemeyi kolaylaştırır.

Yenidoğanlar için dizayn edilmiş olan eğimli emzikler de vardır. Anne memesini andıran bu tasarım bebek için sağlıklı bir beslenme sunar. Ayrıca emzik kısmının geniş olması bebeğe anne memesi hissi verir. Bebeğine ağzı geniş olan emzik ile dolar ve doğala çok yakın bir emme süreci başlar. Üzerinde yapracıklar bulunan emzik tasarımları, daha yumuşak ve esnek bir yapıya sahiptir. Bazı emzikler ortodontik yapıdadır. Bu sayede bebeğin çene ve ağız bölgesinde herhangi bir baskı meydana gelmez. Çene ve diş gelişimini olumsuz şekilde etkilemeyen bu emzik türlerini de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Anti-Kolik Özelliğinin Bulunması

Biberonun anti-kolik özelliğe sahip olanı her zaman daha makbuldür. Bebekler özellikle ilk 3 ay beslenme sırasında hava yutma eğiliminde olurlar. Bu da ne yazık ki bebeklerin gece, gündüz fark etmeksizin gaz sancıları ile mücadele etmeleri anlamına gelir. Anne, babalar ise kolik ağlama krizleri karşısında çaresiz kalır ve strese girerler. Ancak bu durumun en aza indirilmesi için tasarlanmış biberonlar mevcuttur. Özel bir hava akış sistemine sahip olan bu biberonlar bebeğin hava yutmasını büyük ölçüde engeller. Bu nedenle, özellikle de yenidoğan için biberon tercih edecekseniz anti – kolik olmasına özen göstermelisiniz.

En Iyi Biberon 3

Sıkça Sorulan Sorular

Söz konusu biberon olduğunda kafanızda birçok soru işareti oluşabilir. Özellikle de çiçeği burnunda anne babalar için bebekleri ile ilgili her konu heyecan ve endişe verici olabilir. Biberon ise bebek bakımı söz konusu olduğunda ilk akla gelen temel ihtiyaçlardan biridir. Biberonların bazı özellikleri, temizliği ya da kullanım ömrü gibi konuları merak edebilirsiniz. Biz de sizler için faydalı olabileceğini düşündüğümüz bazı noktalara açıklık getirmek istedik.

Meme Başı Şaşkınlığı Nedir?

Bebekler standart bir biberonla beslendiklerinde “meme başı şaşkınlığı” ortaya çıkabilir. Annenin çalışması ya da bebeğinden bir süreliğine uzak kalması durumunda anne sütü sağılarak biberon ile verilebilir. Normal biberonlarda bebek, sütü hafif şekilde emdiğinde bile ağzı süt ile dolar. Bu da bebeğin hiçbir çaba sarf etmeden direkt olarak sütü ya da mamayı içebilmesi anlamında gelir. Anne memesinde ise durum bu şekilde değildir. Bebek memeden sütü çekebilmek için ciddi efor sarf eder ve biraz zorlanır. Eğer bebek standart bir biberonla beslenirse tembelleşecek ve anne memesi ile karşılaştığında çaba göstermeyecektir. ”Meme başı şaşkınlığı” olarak bilinen bu durumu önlemek için mutlaka bebeğin efor sarf etmesini gerektirecek bir biberon tercih edilmelidir.

Antikolik Biberon Nedir?

Klasik ve antikolik özellik taşımayan bir biberon, bebeğin beslenmesi sırasında hava da yutmasına sebep olur. Bebeğin midesinde biriken hava ise gaz sancısı olarak sonuçlanır. Antikolik biberonların sistemi ise normal olanlara göre biraz daha farklıdır. Bu biberonlar valf sistemine sahiptir ve bu sayede bebeğinizin hava yutması engellenmiş olur. Biberonda bulunan bu özel akış kanalları ile bebek biberonu emerken valf esner, hava ise bebeğin midesine değil biberonun içine gider. Meme uçları 30º eğime sahip olan biberonlar ise reflü önleme özelliği taşır. Reflü önleyici özellik taşıyan bu biberonlar hıçkırık, gaz gibi problemlerin oluşmasında da etkili olur.

Yenidoğan Biberonları Nasıl Olmalıdır?

Yenidoğanlar bazen anne memesini çeşitli nedenlerden dolayı reddedebilir. Ya da hem anne memesi hem de biberon kullanımı eş zamanlı olarak zorunlu şekilde tercih edilebilir. Bebeklerin anne memesine alışmasını ya da biberona başladıktan sonra da anne memesini emmeyi sürdürmelerini sağlamak adına uygun bir biberon seçilmelidir. Yenidoğan dönemindeki bebekler için en uygun biberon tipi cam olanlardır. Sterilize edilmesi kolay olan cam, diğer malzemeler ile üretilmiş olanlara göre daha sağlıklıdır. 90 – 120 ml’lik bir biberon yenidoğan dönemi için yeterli olacaktır. Tercih edilen biberonun anti – kolik özellik taşıması ise olmazsa olmaz özelliklerden biridir. Aksi halde bitmek bilmeyen ağlama krizleri ve gaz sancıları bebeğinizi rahatsız edebilir.

Ayrıca kolik, reflü, hıçkırık gibi durumlar bebeğinizin uyku düzenine de olumsuz şekilde yansıyabilir. Yenidoğan biberonlarının emzik kısmı eğimli ve anne memesine çok benzer şekilde tasarlanmalıdır. Yumuşak, kolay kavranabilen bir emzik yenidoğanın rahat beslenmesini sağlar. Ayrıca bebeğin anne memesinde uyguladığı peristaltik hareketleri yapmak zorunda kalacağı bir biberon tercih etmek çok önemlidir. Böylelikle bebeğiniz doğal emme hissini de doyasıya yaşayacaktır.

Biberon Nasıl Temizlenmelidir?

Bebeklerin bağışıklık sistemi henüz tam anlamıyla gelişmediği için hastalıklara karşı daha dirençsiz olurlar. Bu nedenle gerek ev hijyeni, gerek bebeğinizin kullandığı giysi ya da oyuncak gibi eşyaların temizliği son derece önemlidir. Bebeğin beslenmesini sağlayan biberonlar da sık sık temizlenmeli ve hijyen anlamında konfor sağlanmalıdır. Biberonlar iyi bir şekilde temizlenmezse içlerinde mikrop ve bakteriler üreyebilir. Bebekler için hayati risklere bile neden olan bu duruma engel olmak için biberonlar mutlaka temiz ve steril olmalıdır. Doğru biberon temizliği için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Öncelikle biberonun tüm paçalarını dikkatli bir şekilde ayırın.
 • Biberonun içindeki mama ya da sütü tamamen boşalana kadar dökün.
 • Biberonu sıcak suyun altında iyice yıkayın ve eğer tam olarak dip kısmına ulaşamıyorsanız biberon fırçası yardımıyla temizleyin.
 • Temizlik sırasında deterjan kullanabilirsiniz. Ancak bu deterjanın bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek bir içeriğe sahip olduğundan emin olun.
 • Durulama işlemini de kaynar su ile yapın ve biberonu iyice kurulayın.
 • Biberonlar zaman zaman sterilize işlemine de tabi tutulmalıdır. Bu işlemi geleneksel yöntemlere göre uygulayabilirsiniz.
 • Biberonu su dolu bir tencere içine yerleştirip ocakta kaynatarak sterilize edebilirsiniz.
 • Buharlı strerilizatörler de tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Biberonları sterilize etmek buharlı bir cihaz ile 10 dakikada mümkün olmaktadır.

Biberonun Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Bebeğiniz doğduğunda onu beslemek için genellikle özel olarak tasarlanmış yenidoğan biberonları arasından tercih yaparsınız. Bu biberonların iç hacmi genellikle ilk 3 ay dönemindeki bebekler için uygundur. Bebeğiniz büyüdüğü zaman artık daha büyük boy biberona geçmeniz gerekecektir. Ancak tek bir biberon ile de bebeğinizi yenidoğandan itibaren besleme imkanı bulabilirsiniz. Bu durumda ise biberonun sadece emzik kısmını değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Yenidoğan dönemindeki bebekler (0-3 ay) yavaş akışlı, 3 – 6 ay dönemindeki bebekler orta akışlı, 6 ay üzeri bebekler için de hızlı akışlı bir emzik edinmeniz gereklidir. Kalite standardı yüksek bir biberonun sadece emziklerini değiştirerek aylar boyunca kullanabilmeniz mümkündür. Biberonunuzun malzemesi ne olursa olsun; çatlama, aşınma gibi durumlar meydana gelmiş olabilir. Ya da emzik kısmı yırtılmış olabilir. Bu tarz durumlarda da yeni bir biberon ya da emzik satın almanız gerekecektir. Polipropilen biberonlar genelde uzun ömürlü kullanım sunar ancak cam olanlar kadar sağlıklı olmayabilir. Cam biberonların ise sık sık kırılma ya da çatlama gibi durumlara maruz kalması söz konusudur.

En Iyi Biberon 4

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları, bebeğinizin ihtiyaçlarına en uygun olanı seçmek önemlidir. Bu yazımızda en iyi biberonları derledik. Bebeğinizin rahat ve keyifli bir beslenme deneyimi yaşamasını sağlayacak en iyi biberonları tercih ederek, sağlıklı büyümesine destek olabilirsiniz. Her bir biberonun özelliklerini inceleyerek, bebeğinizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek olanı seçebilirsiniz. Bebeğinizin beslenme sürecinde en iyi biberonları kullanarak ona en kaliteli ve güvenli beslenme deneyimini sunabilirsiniz.

İçerik Güncelleme Kaydı


14/11/2023

 • Tommee Tippee Closer to Nature PP Biberon 260 ML eklendi
 • Suavinex Haute Couture stokta olmadığı için kaldırıldı

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir