Tüketici dergisi logosu

11 En İyi Buharlı Pişirici Tavsiyesi ve Kullanıcı Yorumları

Kısa bir özet..

2024 Yılı için derlediğimiz en iyi buharlı pişirici sıralaması aşağıda yer almaktadır. Gerçek kullanıcı verilerine göre en çok sevilen göz kalemi Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici olmuştur. Bizim tercih ettiğimiz ürün WMF Mutfak Minileri Buharlı Pişirici oldu, küçük boyutu ve performansından memnun kaldık. Listemizin devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirmeGüçHazne Kapasitesi
Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici1. Arçelik MC 6056 I Buharlı Pişirici96.18 / 1001100 W5.5 lt
Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici2. Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici93.58 / 1001500 W5.5 lt
Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici3. Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici91.70 / 100800 W10 lt
WMF Mutfak Minileri Buharlı Pişirici4. WMF Mutfak Minileri Buharlı Pişirici88.04 / 100900 W4.3 lt
Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici5. RUSSELL HOBBS Dijital Buharlı Pişirici88.00 / 1001000 W10.5 lt
Raks Buharlı Pişirici6. Raks Buharlı Pişirici84.89 / 100650 W6 lt
Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici7. Sinbo SCO-5043 Pişirici84.56 / 100700 W1 lt
H.Koenig Elektrikli Buharlı Pişirici VAP108. h.koenig Elektrikli Buharlı Pişirici84.00 / 1001000 W12 lt
Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender9. Philips Avent Buharlı Pişirici Blender81.04 / 100400 W0.4 lt
Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici10. Tefal VC1451 Buharlı Pişirici79.67 / 100900 W6.0 lt
Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici11. Homend 2401 S3 Steamcooker63.00 / 1002000 W11 lt

Bu listenin sıralanması 20043 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Yemek dünyasında birçok farklı pişirme yöntemi bulunur. Kızartma, buğulama, haşlama, kavurma gibi yöntemlerin hepsi mutfakta sıkça tercih edilir. Ancak doğallığıyla öne çıkan en iyi buharlı pişirici yöntemine de değinmek istiyoruz. Beslenme, sağlıklı yaşam için büyük önem taşır ve yiyeceklerden en fazla faydayı elde etmek isteriz. Buharda pişirme yöntemi, yiyeceklerin vitamin ve minerallerini koruyarak doğal ve sağlıklı bir seçenek sunar. Kapalı bir kapta sadece su buharının etkisiyle pişen yiyecekler, doğal ve taze bir lezzet sunar. Buharda pişen yiyeceklerin tadı, özgün ve doğal aromasını korur. Elektrikli buharlı pişiriciler ise pratik kullanımıyla sağlıklı yemekler hazırlamanızı kolaylaştırır. En iyi buharlı pişirici ile doğal ve besleyici öğünler hazırlayabilirsiniz.

Buharlı Pişiriciler Nasıl Bir Çalışma Mantığına Sahiptir?

Birbirinden farklı özelliklere sahip buharlı pişiriciler olsa da hepsinde temel mantık aynıdır. Gıdalar suya ve yüksek ısıya doğrudan maruz kalmadan sadece buhar gücü ile pişirilir. Genel olarak bir buharlı pişiricinin çalışma mantığı ise şu şekilde işler;

 • Makinenin öncelikle su tankı kontrol edilir. Eğer pişirmeye yetecek miktarda su yoksa ilave edilir.
 • Daha sonra yiyecekler makinenin pişirme haznesine yerleştirilir ve kapak kapatılır.
 • Bazı cihazlarda her yiyecek için uygun olan farklı programlar vardır. Pişirilmek istenen besine göre uygun olan program seçilir ve cihaz çalıştırılır.
 • Makine, pişirme esnasında hazneye koyduğunuz suyu ısı ile buharlaştırır ve tüm yiyeceklerin eşit şekilde pişmesini sağlar.
 • Eğer makinenizde zamanlama özelliği bulunuyorsa istediğiniz süre kadar pişirme yapmasını da sağlayabilirsiniz.
 • Yiyecekler istediğiniz kıvamda piştiğinde size de afiyetle yemek düşer.
En Iyi Buharli Pisirici 5

En İyi Buharlı Pişirici Tavsiyeleri

En İyi Buharlı Pişirici Tavsiyeleri

1. Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici

Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici

Artıları

 • Çok amaçlı kullanım
 • Geniş pişirme haznesi
 • Güçlü motor
 • 10 farklı pişirme modu
 • Zamanlayıcı özelliği
 • Dijital kontrol paneli

Eksileri

 • Yok

Arçelik MC 6056, 1100W gücüyle çalışan 10 farklı pişirme özelliğine sahip bir cihazdır. İstediğiniz lezzette yemekler yapmanızı sağlar. Zamanlayıcı özelliği sayesinde yemeğin başında beklemenize gerek kalmaz. Dilediğiniz sürede pişirme işlemini bitirir. Basınçlı pişirme özelliğiyle zamandan tasarruf eder, pratik yemekler yapabilirsiniz. Tandır aparatıyla buharda nefis etler hazırlayabilirsiniz. 5,5L hazne kapasitesi kalabalık aileler için uygundur. Yoğurt, reçel, pilav gibi yiyecekleri de yapabilir, lezzetli akşam yemekleri hazırlarsınız. Dijital kontrol paneliyle yiyeceklerin pişme ayarı ve süresini kolayca kontrol edebilirsiniz.

Siyah, gri ve bakır tonlarıyla şık bir tasarımı vardır. Basınç kontrolü, sıcak tutma özellikleri ve içindeki tarif kitabıyla da faydalıdır. İstediğiniz enfes tarifleri hazırlayabilirsiniz. Özellikleri göz önünde bulundurulduğunda fiyatı normaldir. Kullanıcılar oldukça memnun, düdüklü tencereye ihtiyaç duymamışlar. Hemen her yemeği yapabilmesi ve zamanlayıcı özelliği de beğenilmiş.

Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici Fiyat listesi

 • 4152.00 TL - Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici (N11)
 • 4300.00 TL - Arçelik Mc 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişirici (Hepsiburada)
 • 4515.30 TL - Arçelik MC 6056 I Gurme Şef Çok Amaçlı Buharlı Pişiric (Hepsiburada)
 • 4523.13 TL - Arçelik Mc 6056 I Gurme Şef™ Multi Cooker Çok Amaçlı Pişirici (Hepsiburada)
 • 4399.00 TL - Arçelik Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici MC 6056 I Buharlı (Trendyol)
 • 4437.00 TL - Arçelik Mc 6056 Gurme Şef Multi Cooker Çok Amaçlı Pişirici (Trendyol)

2. Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici

Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici

Artıları

 • Çok amaçlı kullanım
 • Geniş pişirme haznesi
 • Güçlü motor
 • 15 farklı pişirme modu
 • Zamanlayıcı özelliği
 • Dijital kontrol paneli

Eksileri

 • Et pişirmede çok iyi olmaması

Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici 1000 W güç ile çalışan bir makinedir. Siyah renk ve modern bir tasarım ile karşımıza çıkan bu buharlı pişirici dijital bir ekrana sahiptir. 15 farklı pişirme programı sayesinde istenilen ayarda kullanılabilir ve her yiyeceğe özel bir yaklaşım sunar. Led kontrol paneli ile pratik bir kullanım sunan Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici otomatik sıcak tutma özelliği sayesinde yiyeceklerin soğumasını engeller. Paslanmaz çelik yüzey avantajı taşıyan bu cihazın zamanlayıcı özelliği de mevcuttur. Buz kırabilme özelliğine de sahip olan makine ile aynı zamanda lezzetli soslar da hazırlayabilirsiniz. 5,5 L kapasitesi ile kalabalık aileler için son derece kullanışlı bir cihazdır. Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici 3 kademeli manuel parçalama özelliğine de sahiptir. Kaymaz taban özelliği sayesinde güvenli bir kullanım sunar. Ürünün içine dahil olan tarif kitabı ile birbirinden lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz.

Sahip olduğu özelliklere ve çok amaçlı kullanımına göre fiyatı gayet normal olan bu cihazı kullananlar oldukça memnun. Her eve lazım bir pişirici olması ise pek çok tarifi kolaylıkla hazırlayabilme olanağı sunmasından kaynaklanıyor. Hatta Vestel Ziyafet Basınçlı Pişirici ile reçel yapanlar bile var. Geniş iç haznesi ile kalabalık aileler için bir konfor oluşturuyor.

3. Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici

Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici

Artıları

 • 8.4 L Pişirme kapasitesi
 • 60 dakika zamanlama özelliği
 • 3 katlı pişirme sepeti
 • Su seviye göstergesi

Eksileri

 • Yıkamasının biraz zor olması

Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici 800 W güç ile çalışan bir makinedir. Sebze ya da et çeşitlerini lezzetli şekilde pişirmenizi sağlayan bu cihaz 8,4 L kapasiteye sahiptir ve kalabalık aileler için de uygun bir kullanım sunar. 3 ayrı pişirme sepetine sahip olan cihaz size farklı yemekleri aynı zamanda pişirebilme imkanı sunar. Su seviyesi göstergesi sayesinde, ne kadar kaldığını kontrol edebilir, duruma göre su ilavesi yapabilirsiniz. Hızlı buhar üretimi sayesinde yiyeceklerin kısa sürede eşit miktarda pişmesini sağlar. 60 dakikaya kadar ayarlanabilen zamanlayıcı sayesinde cihazın başında beklemenize gerek kalmaz. Süre dolduğunda cihaz zil ile sizi bilgilendirir. Uygun fiyatlı olması ile de avantajlı olan Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici yiyecekleri istenilen şekilde pişirebilme konusunda başarılı bir ürün.

Kullananların yorumlarına baktığımızda, memnun kaldıklarını ve herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadıklarını gördük. Et dahil olmak üzere pek çok yiyeceği yumuşacık ve lezzetli şekilde pişiriyor olması beğenilen bir özelliği. İhtiyacı tam anlamıyla karşılayan Goldmaster Biofit Buharlı Pişirici ortalamanın üzerine çıkmayı başaran bir ürün.

4. WMF Mutfak Minileri Buharlı Pişirici

WMF Mutfak Minileri Buharlı Pişirici

Artıları

 • Cam kapaklı olması
 • Lezzetli yemekler yapması

Eksileri

 • Yok

WMF Mutfak Minileri Buharlı Pişirici, minimalist mutfaklar için tasarlanmış, sağlıklı yemek pişirmeyi kolaylaştıran bir alet olarak karşımıza çıkıyor. İki bağımsız pişirme bölmesi sayesinde, farklı yiyecekleri eş zamanlı olarak pişirme olanağı sunuyor ve bu da pişirme sürecini verimli bir hale getiriyor. Kullanıcı yorumları, bu cihazın özellikle pilav pişirme konusunda beklentileri aştığını gösteriyor. Sebzelerin ve balığın tam kıvamında pişirilmesi, yiyeceklerin lezzetlerinin korunması ve hızlı bir temizlik süreci de cihazın öne çıkan diğer özellikleri arasında. Bunun yanı sıra, sağlıklı yemek hazırlama konusunda sporculara da hitap ediyor oluşu, sağlık odaklı tüketiciler için ideal bir seçenek olduğunu işaret ediyor.

Pişiriciyi düzenli olarak kullananlar, tam bir öğün çıkaracak kapasitesinin yanı sıra, sıklıkla tavuk fileto, sebze ve pilav gibi yemekleri sorunsuz bir şekilde pişirebildiklerini belirtiyorlar. Cam kapak sayesinde yiyeceklerde istenmeyen plastik kokusu ya da tadın oluşmadığı yönünde yorumlar bulunuyor. Ancak, buharlı pişiricinin verdiği pişirme sürelerinin bazen gerçeği yansıtmadığı ve bu durumun kullanıcılar için zamanlama konusunda aksaklıklara neden olabileceği söyleniyor. Genel anlamda, WMF Mutfak Minileri Buharlı Pişirici, özellikle alan tasarrufu sağlayan yapısı ve sağlıklı yemek pişirme kapasitesiyle, modern mutfakların vazgeçilmez bir parçası haline gelmeye aday.

5. Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici

Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici

Artıları

 • Güçlü buhar
 • 3 tane geniş ve BPA free pişirme haznesi
 • Zamanlayıcı özelliği
 • Otomatik kapanma
 • Pirinç kasesi
 • aroma demlik
 • yumurta tutucu bulunması

Eksileri

 • İlk bir kaç kullanımda ağır plastik kokusu olabiliyor

Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici 1000 W güç ile çalışır ve 3 adet BPA içermeyen sepeti ile farklı yiyecekleri aynı anda pişirmenize olanak sunar. Toplam 10,5 L yiyecek hacimi ile kalabalık sofralar için de yeterli bir cihazdır. Ayriyeten pirinç kasesi, aroma demlik, 8 adet yumurta tutucu da ürüne dahildir. Hızlı buhar üretimi sunan turbo buhar fonksiyonu sayesinde zamandan tasarruf etmenizi sağlayan Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici kısa sürede lezzetli yemekler yapmanızı sağlar. Gövde malzemesi paslanmaz çelik olan Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici LCD ekran sayesinde kolay bir kullanım sunar. 60 dakika zamanlayıcı özelliğine sahip olan bu cihaz süre dolduğunda sinyal verir. Pişirme sepetlerinin her biri bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Çalışma esnasında suyun azalması durumunda ekleme yapılabilir. Pişirme için ayarladığınız süre dolduğunda cihaz otomatik olarak kapanır ve yiyecekler gereğinden fazla pişirilmemiş olur.

Kullanan kişiler üründen son derece memnun kaldıklarını dile getiriyor. Aroma kasesi sayesinde baharat, sarımsak gibi eklemeler yapılması yiyeceklerin daha da lezzetlenmesi anlamına geliyor. BPA içermeyen pişirme haznelerine sahip olması da kullananların beğendiği özellikler arasında. Ayrıca yüksek buhar gücüne sahip olması ile kalın et parçaları bile kısa sürede pişirilebiliyor. Yumurta için özel kısımların bulunması da beğenilen özellikleri arasında. Ayrıca pişirme haznelerinin genişliği de Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici kullananlar tarafından beğenilmiş. Bu cihazı kullananlar, başka hiçbir ürüne bakmaya gerek olmadığını tam bir fiyat – performans ürünü olduğunu söylüyor.

6. Raks Buharlı Pişirici

Raks Buharlı Pişirici

Artıları

 • Çocuklar için de uygun olması
 • Düşük güç tüketimi

Eksileri

 • Pahalı olması

Raks Buharlı Pişirici, her kullanıcıya kolaylık sağlayacak şekilde zamanlayıcı özelliğine sahiptir. Buharlı pişirme yöntemiyle sağlıklı yemekler hazırlamanızı sağlar. Çift hazneli yapısı sayesinde farklı yiyecekleri aynı anda pişirebilirsiniz. Geniş hazne, birçok sebze ve gıdayı sağlıklı şekilde pişirmenize imkan verir. Güçlü yapısı maksimum performans ve enerji verimliliği sunar. Plastik dış materyali darbelere ve çiziklere dayanıklı, kullanımı da kolaydır.

Kullananlara göre, Raks Buharlı Pişirici mükemmel sonuçlar veriyor. Hem bebeklere hem yetişkinlere uygun. Çift hazneyle aynı anda farklı yiyecek pişirmeysi oldukça beğeniliyor. Ancak bazıları fiyatına göre performansını daha yüksek beklemiş. Yine de bu fiyatta bu boyutlarda bir buharlı pişirici bulmak zor, o yüzden fiyat/performans ürünü olarak değerlendirilebilir.

7. Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici

Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici

Artıları

 • Hafif ve kolay taşınabilir olma
 • Ergonomik tasarım
 • Çok amaçlı kullanım
 • Çok uygun fiyatlı

Eksileri

 • Kablo uzunluğu kısa
 • Temizliği zor
 • Zamanlayıcı yok

Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici 400 W güç ile çalışan bir cihazdır. Mutfakta işleri kolaylaştırmak için üretilmiş olan bu pişirici 1 L kapasiteye sahiptir. Pratik olarak öğün hazırlarken tercih edebileceğiniz şekilde dizayn edilmiştir. Işıklı açma – kapama düğmesi ile pratik bir kullanım sunan Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici paslanmaz gri rezistans içerir. Buharda pişime tepsisi sayesinde lezzetli yiyecekler hazırlamanıza olanak sunar. Kolay şekilde temizlenebilen geniş ağzı ve cam kapağı bulunur. Cihaz aşırı ısındığında ya da susuz kaldığında emniyet sistemi devreye girer. Normal bir tencere formunda olan bu ürünün tek farkı elektrikle çalışıyor olmasıdır. Yan tarafında bir kulp bulunması da taşınmasını kolaylaştıran bir detaydır. Tencerenin içerisine yeterli miktarda su koyulduktan sonra buharda pişirme haznesine sebze, pirinç, çorba, et gibi yiyecekler yerleştirilir ve alttan gelen buharın etkisi ile pişer.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu üründen memnun kaldıklarını gördük. Özellikle de öğrenciler için hayat kurtaran bir ürün olan Sinbo SCO-5043 Çok Fonksiyonlu Pişirici pratik şekilde yemek hazırlamak için ideal. Ergonomik tasarımı ve az yer kaplamasıyla kullanışlı görülen bu cihaz, hastanede uzun süre yatmak zorunda olanlar, tatilde, otelde kullanmak isteyenler, bekarlar ve öğrenciler için kullanışlı olarak yorumlanmış. Sadece bebeğine buharda yemek yapmak için satın alan anneler de var. Zamanlayıcı özelliği, çoklu pişirme ayarı gibi özellikleri yok. Bu da yemeğinizin pişme sürecinde başında beklemenizi gerektiriyor. Küçük olduğu için taşınması çok pratik ve dilediğiniz yerde hemen kullanmaya uygun. Kullananlar pişirme haznesi yerinden çıkmadığı için temizliğinin zor olduğunu söylüyor.

8. H.Koenig Elektrikli Buharlı Pişirici VAP10

H.Koenig Elektrikli Buharlı Pişirici VAP10

Artıları

 • Paslanmaz çelik gövde
 • Otomatik kapanma

Eksileri

 • Marka bilinirliği yok

H.Koenig VAP10, lezzetli ve dengeli yemekler yapmanızı sağlayan bir üründür. Paslanmaz çelik gövdesi ve 3 adet çıkarılabilir, istiflenmeli kasesi vardır. Bu kase seti, sebzeler, etler, balıklar, yumurtalar ya da pirinç gibi farklı yiyecekleri hazırlamak için 9 litrelik geniş bir hacme sahiptir. Buharlama yöntemi, yiyeceklerin besin değerlerini koruyarak orta sıcaklıkta hızlı pişirmeyi sağlar. Bu sayede H.Koenig VAP10 ile yaptığınız yemeklerin tadı ve besin öğeleri korunur. Zamanlayıcı ve otomatik kapanma özellikleriyle cihazı sürekli takip etmenize gerek kalmaz, size esneklik sağlar. H.Koenig VAP10, sağlıklı ve lezzetli yemekler için size yardımcı olur.

H.Koenig VAP10, kullanımı kolay ve işlevsel bir üründür. Paslanmaz çelik gövdesi dayanıklı ve şık bir görünüm sunar. Çıkarılabilir kase setiyle farklı yiyecekleri ayrı pişirebilirsiniz. Buharlama yöntemiyle pişirilen yemeklerin lezzeti ve besin değerleri korunur. Zamanlayıcı ve otomatik kapanma özellikleri size esneklik sağlar. Henüz yeterince geri bildirim alınmamış olsa da, fiyat-performans oranı tatmin edici gibi görünüyor. H.Koenig VAP10, sağlıklı ve dengeli yemek isteyenler için değerlendirilmesi gereken bir seçenektir.

9. Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender

Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender

Artıları

 • Kıvamlı mama hazırlama
 • Pişirici ve blender özelliğinin bir arada olması
 • Sessiz çalışma
 • Pratik kullanım

Eksileri

 • Fiyatının yüksek olması
 • Kapasitesinin az olması

Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender bebeğiniz için sağlıklı öğünler hazırlamanıza yardımcı bir makinedir. Gıdaların vitaminlerini koruyarak buharda pişirilmelerini sağlayan bu cihaz sayesinde ek gıdaya geçiş dönemlerini daha konforlu hale getirebilirsiniz. 180 ml su tankına sahip olan bu makine 750 ml yiyecek sepeti kapasitesine sahiptir. 330 W gücünde olan Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender hazne kilitleme anahtarı ile güvenli bir kullanım sunar. Beyaz ve mint rengi seçenekleri ile dikkat çeken cihaz kompakt bir tasarıma sahiptir. Kolay kullanım özelliğine sahip olan bu buharlı pişiricinin aparatları pratik şekilde ayrılır ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. 1050 ml karıştırma haznesi kapasitesi vardır. Buharlı pişirici / blender, yiyecek sepeti ve spatuladan oluşan set bebeğinize yemek hazırlarken tüm aşamalarda kolaylık sağlar. Yiyecekler pişirilirken dairesel buhar teknolojisi aşağıdan yukarıya doğru dolaşır. Böylece yiyeceklerin içinde hapsolan pişirme sıvıları ile sonradan kıvamlı bir karıştırma elde edilebilir. Yiyecekleri hem buharla pişiren hem de istenilen ayarda karıştıran, blend eden bu cihaz 1. sınıf güvenlik sistemi ile donatılmıştır. Bebeklerin yiyeceklerden maksimum fayda almasını sağlamanın yanında anneler için de oldukça pratik bir kullanım sunar.

Kullananların memnun kaldığı bu ürün özellikle kıvamlı mamalar hazırlama konusunda tam not almış. Az bulaşık çıkarması ile de avantajlı bir ürün olan Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender kısa sürede lezzetli bebek mamaları hazırlayabiliyor. Performansına göre fiyatı da normal.

Philips Avent Buharlı Pişirici İncelemesi

Philips Avent 2’si 1 arada Buharlı Pişirici Blender Fiyat listesi

10. Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici

Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici

Artıları

 • Paslanmaz çelik sepetler
 • Su göstergesi

Eksileri

 • Yok

Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici, buharlı pişirmenin avantajlarını kullanarak pratik ve lezzetli tarifler hazırlamanıza olanak sağlayan bir üründür. 6.0L kapasitesi ve 900 watt gücüyle geniş bir hacme ve etkili bir pişirme performansına sahiptir. İki istiflenebilir kapıyla kompakt bir saklama imkanı sunar. Otomatik kapanmalı 60 dakikalık zamanlayıcı sayesinde su seviyesini takip edebilir ve pişirme sırasında su eklemek için kolaylık sağlar. Ürün, uzun ömürlü paslanmaz çelikten yapılmış olup sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Kullanıcı deneyimlerine göre, paslanmaz çelik sepetlerin plastik sepetlere göre daha iyi olduğu ve mükemmel pişirme sonuçları verdiği belirtilmektedir. Ürünün geniş kapasitesi ve hızlı pişirme özelliği beğenilmekte, su seviye göstergesi sayesinde su takviyesi yapmanın kolay olduğu ifade edilmektedir. Kullanıcılar, ürünü sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlamak için ideal bir seçenek olarak değerlendirmektedir.

Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici Fiyat listesi

 • 9008.85 TL - Tefal VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici (Hepsiburada)
 • 9300.00 TL - TEFAL VC1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici (Trendyol)
 • 9900.00 TL - TEFAL Vc1451 Convenient Serisi Buharlı Pişirici (hacim: 6 L, Zamanlayıcı, 2 Hazne, Su Seviyesi Göstergeli (Trendyol)

11. Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici

Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici

Artıları

 • Yüksek pişirme kapasitesi
 • 3 adet paslanmaz çelik pişirme tepsisi
 • 7 farklı pişirme programı
 • Zamanlayıcı özelliği
 • Su bittiğine otomatik kapanma

Eksileri

 • Pahalı

Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici 11 L pişirme kapasitesi ile birçok markanın ürününe meydan okuyan bir cihazdır. 3 pişirme haznesine sahip olan cihaz farklı yiyeceklerin aynı anda pişirilmesini sağlar. 7 farklı pişirme programına sahip olan cihazın dijital ekranı sayesinde pratik şekilde ayarlama yapılabilir. Haznelerin içerisinde yer alan paslanmaz çelik tepsiler uzun ömürlü bir kullanım sunmanın yanında sağlıklı olduğu için de avantajlıdır. Yiyeceklerin suyu tepside birikir ve isteğe bağlı olarak daha sonra kullanılabilir. Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici kompakt tasarımı ile de ön plandadır. Kullanmadığınız zamanlarda saklamak isterseniz hazneleri iç içe koyarak kaldırabilirsiniz. Sıcak tutma özelliği sayesinde yemeklerin ısısını koruyabilir. Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici güvenli kullanımı ile de dikkat çeker. 1,2 litrelik su haznesinin azalması halinde cihaz sizi uyarır ve tamamen bitmesi halinde otomatik olarak kapanır.

Kullanıcılar tarafından beğenilen en önemli özelliği ise pişirme kapasitesinin fazla olması ve tepsilerin paslanmaz çelik özelliği taşıması. Plastik olan pişirme sepetli ürünlere göre daha sağlıklı bir kullanım sunan Homend 2401 S3 Steamcooker Buharlı Pişirici fiyat bakımından ortalamanın biraz üzerinde.

Buharlı Pişirici Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eğer yiyeceklerin tadını daha yoğun almak ve besin değerlerinden eksiksiz şekilde faydalanmak istiyorsanız bir buharlı pişirici satın alabilirsiniz. Eğer buharlı pişirici satın almaya karar verdiyseniz hangi ürünü seçeceğiniz hakkında kararsız kalmanız normal. Biz de size bu noktada rehberlik edeceğini düşündüğümüz tavsiyeler vermek istiyoruz. Buharlı pişirici satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktaları şu şekilde sıralayabiliriz;

Pişirme Hazne Kapasitesi

Buharlı pişiricilerin her birinin pişirme kapasitesi birbirinden farklıdır. Örneğin çok kalabalık bir aile iseniz 11 L pişirme kapasitesine sahip olan bir buharlı pişirici satın alabilirsiniz. Ya da sadece 2 kişilik bir aile iseniz sizin için 1 - 2 L kapasiteli bir buharlı pişirici yeterli olacaktır.

Zamanlayıcı Özelliği

Buharlı pişirici satın alırken dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de zamanlayıcı özelliğinin olup olmadığıdır. En nihayetinde bir buharlı pişirici, sağlıklı yiyecekler hazırlamanın yanı sıra pratik bir kullanım sunduğu için de tercih edilir. Eğer satın alacağınız ürünün zamanlayıcı özelliği varsa, yemeğinizin ne kadar pişmesini istiyorsanız o süreye ayarlayabilirsiniz. Böylece yemeğinizin başında nöbet tutmanız gerekmez. Yemeklerin gereğinden fazla pişmemesi adına da bu özellik oldukça önemlidir. Hatta bazı ürünler yemeğiniz piştiğinde sesli uyarı sistemi ile sizi haberdar eder. Bu da sizin için ayrı bir konfor demektir.

Sıcak Tutma Özelliği

Buharlı pişiricilerin bazılarında sıcak tutma özelliği vardır. Yemeğiniz piştikten sonra bir süre daha sıcak kalsın isterseniz bu özelliğini kullanabilirsiniz. Bu nedenle satın alacağınız makinenin sıcak tutma özelliğinin bulunup bulunmadığını ve ne kadar süre sıcak tutacağını bilmelisiniz.

Dijital Kontrol Ekranı

Söz konusu teknolojik aletler olduğunda detaylar da sınırsız olabiliyor. Pek çok mutfak aletinde olduğu gibi buharlı pişiricilerin bazılarında da dijital ekran göstergesi var. Bu sayede yemeğiniz için süre ayarlaması yapabilir, programlar arası geçişi de kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Farklı Pişirme Ayarları

Buharlı pişirici satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da makinenin farklı pişirme ayarlarının bulunup bulunmadığıdır. Çoklu pişirme fonksiyonuna sahip olan cihazlar daha konforlu bir kullanım sunar. Buhar gücü ya da süre yemeğin cinsine göre ayarlanmaktadır. Böylece her yiyeceğe özel bir yaklaşım sunulur ve istenilen sonuca da ulaşılabilir. Buharlı pişiricilerin bazıları neredeyse her şeyi pişirme konusunda ustadır. Reçelden, et yemeklerine, pilava, soslardan, sebzelere ve yoğurda kadar birçok besini rahatlıkla pişirebilirsiniz. Buz kırma özelliğine sahip buharlı pişiriciler bile vardır.

Su Göstergesi

Buharlı pişiriciler su ile çalışır. Hal böyle olunca su tankında ne kadar suyun kaldığı da en önemli noktalardan biridir. Ancak her seferinde hazneyi açıp kontrol etmek ya da "acaba ne kadar su kalmıştır?" diye düşünmek bazen yorucu olabilir. Buharlı pişiricilerin bazılarında su göstergesi de vardır. Bu sayede cihazın ne kadar suyu kaldığını buradan kontrol edebilir, ihtiyaca göre de hazneyi açıp su ekleyebilirsiniz.

Materyal

Buharlı pişirici satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenlerden biri de ürünün materyalidir. Uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanmak için bir makine arayışındaysanız malzeme kalitesine önem vermelisiniz. Buharlı pişiricilerin sepetleri genelde plastik malzemeden yapılmıştır. Ancak kullanılan plastiğin BPA içermediğinden emin olmanız gereklidir. Seramik, paslanmaz çelik gibi malzemelerden üretilmiş olan pişirme tepsileri ya da kapları da vardır. Cihazın dış kasa malzemesi de pişirme hazneleri kadar dayanıklı olmalıdır. Çelik, emaye gibi malzemelerden üretilmiş olan cihazlar daha kaliteli olabilir. Buharlı pişirici satın almadan önce mutlaka üretimlerinde kullanılan materyallerin çeşidine ve kalitesine dikkat etmelisiniz.

Bütçe

Buharlı pişirici satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenlerden biri de bütçedir. Piyasada yer alan buharlı pişiricilerin aslında aşağı yukarı fiyatları birbirine yakındır. Ancak uygun fiyatlı ya da pahalı olanlar da vardır. Bütçenize uygun bir buharlı pişirici seçerken de diğer özelliklerden çok fazla ödün vermemeye dikkat etmelisiniz.

Tasarım

Mutfakta kullanılan cihazların tasarımı da bir hayli önemlidir. Bu nedenle satın alacağınız buharlı pişiricinin büyüklüğü, ne kadar yer kaplayacağı da önceden araştırılması gereken bir detaydır. Ayrıca tasarım bakımından çok şık ve mutfağınızdaki dekorasyonu tamamlayacak nitelikte olan cihazlar da vardır.

Kolay Temizlenebilme

Kolaylıkla parçalarına ayrılabilen ve pratik kullanım sunan bir buharlı pişirici sizin için daha doğru bir tercih olabilir. Parçaların pratik şekilde ayrılması temizliği kolay hale getirir. Eğer makinenizin parçalarını elinizde yıkamak istemiyorsanız bulaşık makinesine girmeye elverişli parçaları olan bir buharlı pişirici tercih etmeniz gerekecektir.

Çoklu Pişirme Sepetleri

Bir buharlı pişirici satın alırken dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de makinenin kaç pişirme sepetine sahip olduğudur. Bazı makinelerin sadece bir pişirme haznesi bulunurken bazılarının 2 ya da 3 tane olabilir. Bu pişirme hazneleri üst üste oturtularak kullanılır ve size aynı anda birkaç yemeği hazırlayabilme imkanı sunar.

Güvenlik

Buharlı pişiricilerin bazılarında su bittiğinde otomatik olarak durma ya da su azaldığında uyarma sistemi bulunur. Bu güvenlik bakımından son derece önemlidir. Çünkü cihazda su kalmadığında çalışmaya devam ederse tehlikeli olabilir.

En Iyi Buharli Pisirici 2

Neden Buharda Pişirme Yöntemi?

Sizler için derlediğimiz buharlı pişirici tavsiyelerine yer verdik. Şimdi ise biraz bu yöntemin neden gerekli olduğuna dair bilgiler vermek istiyoruz. "Yağsız, kızarmamış yemek mi olur?" dediğinizi duyar gibiyiz. Ama aslında durum hiç de öyle değil. Buharda pişirilen yiyeceklerin tadından hiçbir şey kaybetmemesi sayesinde ne yağa ne de başka şeylere pek gerek kalmıyor. Sağlığa olan faydalarını da öğrendiğinizde buharda pişirme yöntemini neden tercih etmeniz gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.

Yiyeceklerin Besin Değerleri Korunur

Sebzeler buharda pişirildiği zaman vitamin değerlerinde çok az kayıp yaşanır. Ancak suyun içinde direkt haşlandıklarında ise vitamin kaybı çok fazladır. Suda haşlanarak pişirilen bir sebze, buharda pişirilene göre %50 daha fazla vitamin kaybı yaşar. Özellikle kızartma yöntemi sebzelerin içeriğinde bulunan vitaminlerin tamamen yok olmasına neden olur.

Kızartma, kavurma, haşlama gibi yöntemler enzim kaybına da neden olmaktadır. Vücut sistemini korumada görevli, direnç verici özellikleri ile ön planda olan enzimler yiyeceklerden de ekstra olarak alınır. Besinler yüksek ısıya maruz bırakılarak pişirildiğinde enzimlerin ölmesine neden olur. Vücut ihtiyaç duyduğu enzimleri sadece düşük ısıda pişirilen yiyecekler vasıtasıyla alabilir. Yiyecekler için buharda pişirme yöntemi tercih edilirse enzimlerin yapılarında bozulma olmayacak ve hücreler tarafından kullanılabilecektir.

Sebzelerde bulunan lifler vücut için son derece gereklidir. Eğer yüksek ısıda pişirilirlerse lif yapıları bozulabilir. Ancak yediğimiz besinlerin lif oranı ne kadar yüksekse sağlığımız açısından da o derece faydalı olacaktır. Buharda pişirilen yiyeceklerin lif yapısında bozulma olmadığı için bu yöntem oldukça sağlıklıdır. Böylece yetişkin bir bireyin günlük olarak ihtiyaç duyduğu 25 gr'lık lif miktarı da eksiksiz şekilde alınabilir.

Görünümleri ve Lezzetleri Daha İyidir

Buharda pişirilen yiyecekler yüksek ısıya maruz kalmayacağından dağılma, görünümlerinde bozulma gibi durumlar meydana gelmez. Buharda pişirme yöntemi ile pişirilen yiyeceklerin genellikle tatsız olacağı düşünülür. Ancak sanılanın aksine yumuşak bir ısı çeşidi olan buhar ile yiyeceklerin kendine has lezzetleri en yoğun şekilde hissedilir. Buharda pişirilen yiyeceklerin kokusu, rengi ve dokusu aynen orijinalliğini korur.

Sindirim için İyidir

Buhar yöntemi yiyeceklerin yumuşamasını sağlar. Ayrıca pişirme yönteminden kaynaklı olarak yoğun yağ da içermeyeceğinden sindirimi kolaylaştırır. Çünkü buharda pişirilmiş yiyecekler yağda kızartılanlara ya da kavrulanlara göre çok daha hafiftir ve mideyi rahatsız etmez. Ayrıca buhar sayesinde yiyecekte bulunan bakteri ve mikroplar da yok edilir.

Diyet Yapanlar ve Sporcular için İdealdir

Buharda pişirme yöntemi diyet yapanlar için en tercih edilebilir pişirme yöntemidir. Yağ ve yüksek ısı ile birleşmeyen yiyecekler besin değerlerini kaybetmediğinden enerji düşüşlerini engeller. Yiyeceklerin tadı, besin değeri tam anlamıyla alınacağından tokluk hissi de daha fazla olur. Aynı şekilde sporcular da beslenmelerine son derece dikkat etmek zorunda olduğu ve vitamin, protein, lif ağırlıklı beslendikleri için bu yöntemi tercih edebilirler. Buharda pişirilen sağlıklı yiyecekler sayesinde sporcuların verimleri de bir hayli artacaktır.

Bebekler için Daha Sağlıklıdır

Yiyeceklerin besin değerleri bebekler tarafından ne kadar fazla alınırsa o kadar sağlıklı olacakları anlamına gelir. İhtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri tam anlamıyla besinlerden almaları ise buharda pişirme yöntemiyle daha fazla mümkün olmaktadır.

En Iyi Buharli Pisirici 4

Buharlı Pişirici Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Buharlı pişirici kullanmanın pek çok avantajı vardır. Buharda pişirmenin faydalarından zaten bahsettik. Buharda pişirme yöntemi için evinizdeki herhangi bir tencereyi de kullanabilirsiniz. Ancak elektrikli buharlı pişiriciler sağlıklı besinler hazırlamalarının ve besinlerin yapısını bozmamalarının yanı sıra pratik kullanımları ile de ön plana çıkar.

 • Eğer yoğun bir çalışma temponuz varsa ve yemek yapmaya daha az vakit harcamak istiyorsanız buharlı pişiriciler sizin için biçilmiş kaftan olabilir!
 • Aynı anda birkaç farklı yemeği pişirmenizi sağlayan buharlı pişiriciler ise zamandan büyük bir tasarruf sağlamanıza neden olur.
 • Enerji konusunda da tasarruf etmenizi sağlayan bu cihazlar; fırın ve ocak kullanımını büyük oranda azaltır. Eğer yemeklerinizi sık sık buharlı pişirici ile hazırlarsanız ocağın birkaç gözünü de çalıştırmak zorunda kalmayacaksınız. Çünkü buharlı pişiricinizin 2 ya da 3 katlı kullanım sunması sayesinde birkaç çeşit yemeği aynı anda pişirebilirsiniz. Aynı sürede çorba, pilav ve ana yemeği pişirebilir, o sırada kendine vakit ayırabilirsiniz.
 • Genellikle bu cihazların temizliği de son derece basittir. Çoklu sepeti bulunanlar üst üste koyularak kullanıldığı için de az yer kaplar. Buharlı pişirici kullanarak daha az bulaşık çıkmasını sağlayabilirsiniz.
 • Buharlı pişiricilerin çoğu zamanlayıcı özelliğine sahiptir ve bu da yemeğinizin başında beklemenizi engeller.
 • Buharlı pişiriciler pratik bir kullanıma sahiptir. Ayrıca birçoğunda farklı pişirme seçenekleri vardır. Bu da her yemeğe göre özel bir yaklaşıma sahip oldukları anlamına gelir. Tek tuşla yemeğinizin pişmesini sağlayabilir; karıştırma, altını kısma, açma gibi işlerle de uğraşmak zorunda kalmazsınız. Sürekli yemeğinizi kontrol etmek durumunda kalmadığınız içn başka işlerinize rahatlıkla zaman ayırabilirsiniz. Yemeğiniz piştiğinde ise sevdiklerinizle enfes yiyeceklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.