Tüketici dergisi logosu

En İyi Kek Kalıbı Hangisidir - Tavsiyeler ve Satın Alma Rehberi (2024)

Kısa bir özet..

Yapılan kullanıcı yorumlarına göre 2024 yılında şu an için en çok memnnun kalınan kek kalıbı KAISER Klasik Kek Kalıbı Seti 4 Parça olmuştur. Eğer fiyatı çok önemli değilse Kaiser ve Tefal marka ürünler oldukça kaliteli oluyor. Bir de kelepçeli kek kalıbı alacakanız mağazadan görerek almanızda fayda var çünkü az da olsa yamuk gelebiliyor ve öyle olunca sızdırma yapıyor. Sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
KAISER Klasik Kek Kalıbı Seti 4 Parça1. KAISER Klasik Kek Kalıbı Seti 4 Parça98.06 / 100
Karaca Magna Rosegold Döküm Granit Kek Kalıbı2. Karaca Magna Rosegold Granit Kek Kalıbı96.35 / 100
Emsan Griss One&Four Gold Kek Kalıbı3. Emsan Griss One&Four Gold Kek Kalıbı94.98 / 100
Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı4. Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı94.63 / 100
Jumbo Red Bake Yuvarlak Kek Kalıbı5. Jumbo Red Bake Yuvarlak Kek Kalıbı94.39 / 100
Narkalıp Ayarlanabilir Yuvarlak Kek Kalıbı6. Narkalıp Ayarlanabilir Yuvarlak Kek Kalıbı94.30 / 100
Eda Granit Döküm Kek Kalıbı Sık Dilimli 26 cm7. Eda Granit Kek Kalıbı Sık Dilimli 26 cm93.26 / 100
Ballarini Kek Kalıbı8. Ballarini Kek Kalıbı93.19 / 100
Tefal Delibake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı – 19 cm9. Tefal Delibake Kelepçeli Kek Kalıbı 19 cm91.49 / 100
Zenker Pure Dilimli Borulu Kelepçeli Kek Kalıbı, 28 cm10. Zenker Pure Dilimli Borulu Kelepçeli 28 cm91.48 / 100
Karaca Black Gold 26 cm Kelepçeli Kek Kalıbı11. Karaca Black Gold 26 cm Kelepçeli90.73 / 100
Emsan Griss Hardstone Gri Döküm Kek Kalıbı 24 cm12. Emsan Griss Hardstone Döküm 24 cm90.21 / 100
Taç Rüzgar Gülü Baton Kek Kalıbı13. Taç Rüzgar Gülü Baton Kek Kalıbı89.94 / 100
Thermoad Alüminyum Döküm Granit Kek Kalıbı Papatya14. Thermoad Alüminyum/Granit Kek Kalıbı Papatya86.56 / 100
Nehir Papatya Alüminyum Döküm Tart Kalıbı15. Nehir Papatya Alüminyum Tart Kalıbı84.55 / 100
Schafer Ariana 3’lü Granit İç Yüzeyli Kek Kalıbı Seti16. Schafer Ariana 3’lü Granit Kek Kalıbı Seti82.85 / 100

Bu listenin sıralanması 89862 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Puf puf kabarmış, kokusu evi sarmış lezzetli bir keke kim hayır der ki? Sade, kakaolu, havuçlu, elmalı ya da limonlu... Çayın yanına eşlik eden bir dilim kek, yüzyıllardır sohbetlerin en iyi tamamlayıcısıdır. Ancak mükemmel, yumuşacık ve lezzetli bir kekin sırrı sadece tarifinde değil elbette. Tam kıvamında bir kek pişirmek istiyorsanız öncelikle kaliteli ve kullanışlı bir kalıba ihtiyacınız vardır.

Kek kalıpları; içerisine koyulan kek hamurunu kabartmalı, her yerini eşit şekilde pişirmelidir. Kalıbın şekli nasılsa, kekiniz de piştikten sonra o şekli alır. Kek kalıbı denilince her ne kadar aklınıza klasik, dilimli görünüme sahip modeller geliyor olsa da artık tasarım itibari ile görsel şölen sunan kalıplar da var. Peki iyi bir kek kalıbından kastımız ne? İyi bir kek kalıbı; kekinizi harika şekilde kabartmalıdır. Yanma, yapışma gibi durumlar söz konusu olmamalıdır. Eğer iyi bir kek kalıbı tercih etmezseniz kek için hazırlamış olduğunuz tüm malzeme boşa giderek sizi üzebilir. Bu nedenle kek kalıbı tercih edilirken dikkatli olunmalı ve ürünün tüm özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Her şey yolunda gittiği takdirde kekin şekil almasını ve istenilen şekilde pişmesini sağlayan bu mutfak gereçleri ile birbirinden lezzetli ve farklı tarifler hazırlamak mümkündür.

En İyi Kek Kalıbı Tavsiyeleri

En İyi Kek Kalıbı Tavsiyeleri

1. KAISER Klasik Kek Kalıbı Seti 4 Parça

KAISER Klasik Kek Kalıbı Seti 4 Parça

KAISER Klasik Kek Kalıbı Seti ile mutfakta birbirinden farklı tarifler deneyebilirsiniz. 4 parçadan oluşan bu sete; tart, baton, kelepçeli kalıplar dahildir. Kelepçeli olan kek kalıbının üzerine borulu, yuvarlak parça yerleştirilebilir. Kelepçeli kalıp bu sayede klasik bir dilimli kek kalbına dönüşür. Yapışmaz yüzeye sahip olan bu kek kalıbı seti kolay temizlenebilir olma özelliğine de sahiptir.

Yüzlerce kişinin tercihi olan bu kek kalıbı seti performans açısından oldukça başarılı. Performansına göre normal bir fiyata sahip olan KAISER Klasik Kek Kalıbı Seti yapışma yapmıyor ve beklentiyi karşılıyor.

2. Karaca Magna Rosegold Döküm Granit Kek Kalıbı

Karaca Magna Rosegold Döküm Granit Kek Kalıbı

Karaca Magna Rosegold Döküm Granit Kek Kalıbı yanmaz ve yapışmaz özelik taşıyan bir üründür. Döküm granit malzemeden üretilen bu kek kalıbı kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir. Keklerin görünümüne bambaşka bir hava katan bu kek kalıbı ile birbirinden şık ve iştah açıcı sunumlar hazırlanabilir. 22 cm çapında olan Karaca Magna Rosegold Döküm Granit Kek Kalıbı kahverengi ve rose gold renk seçeneklerine sahiptir.

Kullanan kişilerin beğenisini toplayan Karaca Magna Rosegold Döküm Granit Kek Kalıbı biraz yüksek fiyatlı. Ancak tasarımı ve performansı ele alındığında fiyatının hakkını veren bir kek kalıbı diyebiliriz.

Karaca Magna Rosegold Döküm Granit Kek Kalıbı Fiyat listesi

 • 999.00 TL - Karaca Magna Rosegold Döküm Kek Kalıbı (Hepsiburada)

3. Emsan Griss One&Four Gold Kek Kalıbı

Emsan Griss One&Four Gold Kek Kalıbı

Emsan Griss One&Four Gold Kek Kalıbı ile minik ve süslü kekler hazırlayabilirsiniz. 5çaylarınızıgörsel bir şölene çevirmek isterseniz bu kek kalıbını tercih edebilirsiniz. 4 modelli olan bu kek kalıbı ile porsiyonluk tarifler hazırlamak mümkündür. Yanmaz ve yapışmaz bir iç yüzeye sahip olan Emsan Griss One&Four Gold Kek Kalıbı sağlıklı bir kullanım sunar. Alüminyum döküm gövde özelliğine sahip olan bu kek kalıbı granit efektli, quantanium 3 kat yanmaz ve yapışmaz yapıdadır. Çizilmelere karşı dayanıklı yapısı ve seramik iç yüzeyi sayesinde pratik ve rahat bir kullanım sunar.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu ürünün çok işlevsel olduğunu gördük. Çünkü aynı anda farklı tarifleri bir arada pişirme imkanı sunuyor. Hazırlanan sade kek hamuru 4’e bölünerek karışıma istenilen malzeme eklenebiliyor. Böylece tek seferde 4 çeşit kek pişirmek de mümkün hale geliyor. Asla yapışma yapmayan ve lezzetli kekler pişirmenize olanak sunan bu kek kalıbı fiyatının hakkını veren bir ürün.

4. Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı

Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı

Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı ile kek, ekmek gibi tariflerinizi sağlıkla hazırlayabilirsiniz. Yumuşak köşeleri ve yan kısımlarında yer alan tutma çıkıntıları ile pratik bir kullanım sunan Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı uzun ömürlü ve sağlam bir üründür.Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı uygun fiyatı ve estetik görünümü ile mutfaktaki temel malzemeleriniz arasında yer alabilir. Uygun bir fiyatı bulunan bu kek kalıbı sağlıklı ve bütçe dostu bir baton kek kalıbı arayışında olanlar için ideal.

Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı Fiyat listesi

 • 176.50 TL - Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı 59104 Fma05005 (Trendyol)
 • 185.00 TL - Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı 59104 (Trendyol)
 • 185.00 TL - Paşabahçe Baton Kek Kalıbı 59104 (Trendyol)
 • 199.00 TL - Paşabahçe Baton Kek Kalıbı 59104 Şeffaf (Hepsiburada)
 • 237.90 TL - Paşabahçe Borcam Baton Kek Kalıbı 59104 (Hepsiburada)
 • 299.00 TL - Paşabahçe Baton Kek Kalıbı 59104 (N11)

5. Jumbo Red Bake Yuvarlak Kek Kalıbı

Jumbo Red Bake Yuvarlak Kek Kalıbı

Jumbo Red Bake Yuvarlak Kek Kalıbı, mutfakta kek yapımı için pratik bir çözüm sunuyor. Karbon çelik malzemesi sayesinde dayanıklılığı ve sağlamlığı ile ön plana çıkıyor, aynı zamanda sağlığa zararsız bir yapıda olması kullanım konforunu artırıyor. Keklerin lezzetli ve sağlıklı bir şekilde pişirilmesine olanak tanıyan bu kalıp, uzun ömürlü kullanım için ideal bir seçenek olarak dikkat çekiyor.

Estetik açıdan kırmızı renkli tasarımı ile mutfak dekorasyonuna modern bir dokunuş katıyor. 27 x 27 cm boyutuyla, geniş kekler yapmak ve büyük gruplar için yeterli miktarda servis yapmak mümkün. Yapışmaz yüzey özelliği, keklerin kolayca kalıptan çıkarılmasını sağlayarak kullanım kolaylığı sunuyor. Bu kek kalıbı, hem işlevsel hem de görsel açıdan mutfakta faydalı bir araç olarak yerini alıyor. 

6. Narkalıp Ayarlanabilir Yuvarlak Kek Kalıbı

Narkalıp Ayarlanabilir Yuvarlak Kek Kalıbı

Narkalıp Ayarlanabilir Yuvarlak Kek Kalıbı size 16 cm’den 30 cm’e kadar büyüklükte kek pişirme olanağı sunuyor. Bu kek kalıbını tercih ederek her defasında kişi sayısına göre dilediğiniz büyüklükte pandispanyalar hazırlayabilirsiniz. Yan kısmında yer alan ayarlanabilir kelepçeleri sayesinde büyüyüp küçülebilen Narkalıp Ayarlanabilir Yuvarlak Kek Kalıbı düz ve pürüzsüz kenarları sayesinde kekin düzgün görünmesini sağlıyor.

Kullanan kişilerin çok beğendiği ve kaliteli olarak gördüğü bu kek kalıbı sağlam görüntüsüyle dikkat çekiyor. Kalıbı deneyen ve almak isteyenlere tavsiye edenler bir hayli fazla. Ürünün kenarları biraz keskin olduğu için kullanırken dikkat etmek gerekiyor. Malzemenin çok ince ya da kalın olmaması da kullananlar tarafından beğenilen bir nokta. Ayrıca kalıbın alt kısmı boş olduğu için taban kısmından ayrıma gibi bir işleme de gerek kalmıyor. Pratik bir kullanım sunan Narkalıp Ayarlanabilir Yuvarlak Kek Kalıbı fiyat olarak da uygun.

7. Eda Granit Döküm Kek Kalıbı Sık Dilimli 26 cm

Eda Granit Döküm Kek Kalıbı Sık Dilimli 26 cm

Eda Granit döküm Kek Kalıbı alüminyum döküm ve sağlam bir üründür. Keklerin yapışmadan kolayca kalıptan çıkması bu ürün ile mümkündür. Klasik borulu ve dilimli tasarımı sayesinde pratik bir kullanım sunan Eda Granit döküm Kek Kalıbı krem rengi ile de şık bir görünüme sahiptir.

Kalıbı kullanan kişilere göre bu ürün bilindik ve pahalı markaların modelleri ile aynı peformansa sahip. Sağlamlığı ve ağır olması da kaliteli olduğunun bir göstergesi. Fiyatı ise kalitesine göre normal.

Eda Granit Döküm Kek Kalıbı Sık Dilimli 26 cm Fiyat listesi

 • 195.70 TL - Eda Asya Granit Döküm Kek Kalıbı Sık Dilimli Kek Kalıbı 26 cm (Trendyol)
 • 200.50 TL - Eda Granit Tart Kek Kalıbı Gri 26 Cm Zk 932 (Trendyol)
 • 249.00 TL - Eda Asya Granit Döküm Kek Kalıbı 26 cm Gri (Hepsiburada)
 • 260.00 TL - Eda Asya Granit Döküm Kek Kalıbı Sık Dilimli Kek Kalıbı 26 cm (Hepsiburada)
 • 319.00 TL - Eda Granit Tart Kek Kalıbı Gri 26 Cm Zk 932 (Hepsiburada)

8. Ballarini Kek Kalıbı

Ballarini Kek Kalıbı

Ballarini Kek Kalıbı yuvarlak ve borulu olan klasik modelde bir üründür. İç yüzeyinde 3’lü yanmaz ve yapışmaz kaplama vardır. 23 cm’lik bir çapa sahip olan bu kek kalıbı günlük ihtiyaca cevap verebilecek kapasitededir. Alüminyum malzemeden üretilmiş olması da uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanılabileceğinin göstergesidir. Bir İtalyan markası olan Ballarini ile birbirinden lezzetli kekler hazırlayabilirsiniz. PFOA içermeyen bu kek kalıbı sağlığa zararsız ve güvenli bir kullanım sunar.

Kullanan kişilerin çok kaliteli olduğunu söylediği bu kek kalıbı ile her yeri eşit şekilde pişmiş ve kabarmış kekler hazırlayabilirsiniz. Kullananlar bu kek kalıbının yapışma ve yanma yapmadığını söylüyor. Pişen kek Ballarini Kek Kalıbı içerisinden kolayca çıkıyor ve görünümü de etkileyici oluyor. Performansına göre de normal bir fiyata sahip.

9. Tefal Delibake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı – 19 cm

Tefal Delibake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı – 19 cm

Tefal Delibake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı kırmızı ve kaliteli görünümü ile dikkat çeken bir üründür. Kelepçeli tasarımı ile pratik bir kullanım sunan bu kek kalıbı yapışmaz bir yüzeye sahiptir. Kalıbın kelepçeleri açıldığında taban kısmı servis tabağı olarak kullanılabilir. Ürünün materyali ise yüksek kaliteli karbon çeliktir. Tefal Delibake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı 19 cm’lik çapı ile küçük aileler için uygun bir üründür.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu boyuttaki kek kalıbının 2-3 kişi için uygun olduğunu gözlemledik. Küçük pandispanya ya da kekleriniz için elverişli olan Tefal Delibake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı farklı ebatları ile de beklentilerinizi karşılıyor. Bu modelin farklı ebatları arasından ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapabilme olanağınız var. Kalitesi ile ”mükemmel” şeklinde yorumlanan ürünün fiyatı biraz yüksek olsa da hakkını vermeyi başarıyor.

Tefal Delibake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı – 19 cm Fiyat listesi

 • 553.66 TL - Tefal J1642014 DeliBake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı 19 cm - 2100104739 (Hepsiburada)
 • 647.00 TL - Tefal Delibake Savarin Kelepçeli Kek Kalıbı - 19 cm (Hepsiburada)
 • 749.00 TL - TEFAL J1642014 Delibake Savarin Kelepçeli Kırmızı Kek Kalıbı, 19 Cm - 2100104739 (Trendyol)

10. Zenker Pure Dilimli Borulu Kelepçeli Kek Kalıbı, 28 cm

Zenker Pure Dilimli Borulu Kelepçeli Kek Kalıbı, 28 cm

Zenker ürünleri Almanya’da üretiliyor olup oldukça dayanıklı malzemeye sahiptirler. Özellikle kek kalıpları konusunda iyi bir markadır. Alaşım çelik malzemesine kek hiç yapışmaz ve kolayca çıkartılır. 28 cm çapında geniş bir kek kalıbıdır. Cheesecake yapımı için de oldukça ideal bir şekli vardır. Kelepçeli olması da cheesecake gibi ürünlerin pürüzsüz şekilde kaptan ayrılmasını sağlar.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da bu ürünü uzun süredir kullanan kişiler olduğunu ve herhangi bir yapışma yapmadığını görüyoruz. Temizlemesi oldukça kolaydır. Bazı yorumlarda ise kelepçenin tam kapatmadığını ve sızdırdığını görüyoruz, fakat böyle bir durum ile karşılaşırsanız kolayca iade yapabilirsiniz.

11. Karaca Black Gold 26 cm Kelepçeli Kek Kalıbı

Karaca Black Gold 26 cm Kelepçeli Kek Kalıbı

Karaca Black Gold 26 cm Kelepçeli Kek Kalıbı, evde pasta ve kek yapımı için ideal bir seçim olarak öne çıkıyor. Alüminyum malzemeden üretilen bu kalıbın kullanım kolaylığı, kek ve pastaların kolayca çıkarılabilmesini sağlıyor. Ölçüsü, aile boyu veya orta ölçekli doğum günleri için yeterli büyüklükte olup, hem de mikrodalga kullanımına uygun olmasıyla kullanışlı bir mutfak aracıdır. Alüminyum malzemeden üretildiği için bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değildir. Fiyatı uygun olan bu ürün için fiyatının üzerinde bir kalite beklememek gerekir. Oldukça ince ve hafif bir malzemeye sahip olsa da tam bir fiyat/performans ürünü denilebilir.

12. Emsan Griss Hardstone Gri Döküm Kek Kalıbı 24 cm

Emsan Griss Hardstone Gri Döküm Kek Kalıbı 24 cm

Emsan Griss Hardstone Gri Döküm Kek Kalıbı 24 cm’lik çapı, kalabalık ailelere uygun genişliği ve şık tasarımı ile dikkat çeker. Pembe, gold, mor ve gri renk seçenekleri ile ön planda olan bu kek kalıbı modeli, ince dilimli tasarıma sahiptir. Ürünün iç yüzeyi yanmaz ve yapışmaz özellik taşır. Kekin kalıptan pratik şekilde çıkması için kullanışlı bir ürün olan Emsan Griss Hardstone Gri Döküm Kek Kalıbı temizlik konusunda sizi yormaz. Bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliğine sahip olan bu kek kalıbı direkt ateş ile temas ettirilemez. Ürünün materyali alüminyum döküm gövde özelliğine sahiptir. Granit efektli bu ürün Quantanium 3 kat kaplama özelliği ile donatılmıştır. Emsan Griss Hardstone Gri Döküm Kek Kalıbı çizilmelere karşı dayanıklı bir yapıdadır. Seramik iç yüzeyi ile yapışmazlık konusunda iyi bir performans sunan Emsan Griss Hardstone Gri Döküm Kek Kalıbı sağlığa zararlı materyal içermez. Bu kek kalıbı ile yuvarlak klasik kek tariflerinizi gönül rahatlığı ile hazırlayabilirsiniz.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördüm. Kek kalıptan çıkarken asla yapışma yapmıyor ve şeklinde herhangi bir bozulma meydana gelmiyor. E-ticaret sitelerinde 4,8 olarak puanlanan Emsan Griss Hardstone Gri Döküm Kek Kalıbı fiyat olarak biraz pahalı ancak performansına bakılacak olursa hakkını veriyor diyebiliriz.

13. Taç Rüzgar Gülü Baton Kek Kalıbı

Taç Rüzgar Gülü Baton Kek Kalıbı

Taç Rüzgar Gülü Baton Kek Kalıbı döküm malzemeden üretilmiştir. Lezzetli ve kabaran baton kekler hazırlamanız için tasarlanmış olan bu kek kalıbı rüzgar gülü şeklindedir ve bu tasarımı da keklere harika bir görünüm kazandırır. Taç Rüzgar Gülü Baton Kek Kalıbı çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanılabilen bu kek kalıbı yanmaz ve yapışmaz özelliğe sahiptir.

Kullananlardan tam not alan Taç Rüzgar Gülü Baton Kek Kalıbı ebat olarak da beklentiyi karşılıyor. Kalıba yağ sürülmese bile keki çıkarırken yapışma ya da dağılma yapmayan bu ürün rüzgar gülü tasarımı ile de kullananların beğenisini kazanmış. Fiyatı ise performansına göre normal.

14. Thermoad Alüminyum Döküm Granit Kek Kalıbı Papatya

Thermoad Alüminyum Döküm Granit Kek Kalıbı Papatya

Thermoad Alüminyum Döküm Granit Kek Kalıbı özel granit kaplama bir üründür. Yüksek dayanıklı yapısı ve kalitesi ile dikkat çeken bu kek kalıbı uzun yıllar kullanım için uygundur. PFOA içermeyen ürün içeriği sağlığa zararsız ve güvenilirdir. Döküm alüminyum kaplama iç yüzeyi sayesinde kekler kalıptan kolay şekilde çıkartılır. Papatya tasarımında olan bu kek kalıbı geniş bir görünüme sahiptir. Gri ve vizon renk seçeneklerine sahip olan Thermoad Alüminyum Döküm Granit Kek Kalıbı sağlamlığı ile dikkat çeker.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımız zaman bu kek kalıbının popüler birçok markanın ürününe göre çok daha kaliteli olduğunu gördük. Kullanan kişiler bu kalıp ile mükemmel kekler pişirebiliyor ve yapışma problemi ile de karşılaşılmıyor. Kalitesine göre ise fiyatı normal.

Thermoad Alüminyum Döküm Granit Kek Kalıbı Papatya Fiyat listesi

 • 399.00 TL - ThermoAD Granit Döküm Papatya Kek Kalıbı/ Rosegold (Trendyol)
 • 495.00 TL - ThermoAD Vizon Granit Papatya Şekilli Kek Kalıbı (Trendyol)
 • 485.00 TL - Thermoad Alüminyum Döküm Granit Kek Kalıbı Papatya / Gri (Hepsiburada)

15. Nehir Papatya Alüminyum Döküm Tart Kalıbı

Nehir Papatya Alüminyum Döküm Tart Kalıbı

Nehir Papatya Alüminyum Döküm Tart Kalıbı bordo rengi ve şık tasarımı ile dikkat çeker. Modelin tasarımı bir papatyayı andıracak şekilde yapılmıştır. Yanmaz ve yapışmaz özellik taşıyan bu kalıp ile lezzetli tart ve kek tarifleri hazırlanabilir. Kek kalıptan çıkıp ters çevirildiğinde orta kısmında bir boşluk oluşacaktır. Bu boşluk muhallebi, sos ya da meyveler ile süslenebilir. Böylece kek daha iştah açıcı ve zengin bir görünüme kavuşur.

Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde ürünün beklentiyi karşılayan bir kaliteye sahip olduğunu gördük. Yanma ve yapışma yapmayan iç yüzeyi sayesinde lezzetli ve kabaran kekler hazırlamak mümkün. Kalıp model itibari ile de birçok farklı tarif hazırlama konusunda elverişli. Bu da kullanan kişiler tarafından beğenilen bir özelliği. Fiyatı da performansına göre uygun.

Nehir Papatya Alüminyum Döküm Tart Kalıbı Fiyat listesi

 • 399.00 TL - Nehir Papatya Alüminyum Döküm Tart Kalıbı (Trendyol)
 • 500.00 TL - Nehir Papatya Rose Gold Döküm Tart Kalıbı 26 Cm (Trendyol)
 • 459.00 TL - NEHİR PAPATYA ROSEGOLD DÖKÜM TART KALIBI 26 CM (N11)
 • 479.95 TL - Nehir Papatya Alüminyum Döküm Tart Kalıbı (Hepsiburada)
 • 800.00 TL - Nehir Papatya Alüminyum Döküm Tart Kalıbı (Hepsiburada)

16. Schafer Ariana 3’lü Granit İç Yüzeyli Kek Kalıbı Seti

Schafer Ariana 3’lü Granit İç Yüzeyli Kek Kalıbı Seti

Schafer Ariana 3’lü Granit İç Yüzeyli Kek Kalıbı Seti içerisinde; baton, göbekli ve kelepçeli kek kalıpları bulunur. Göbekli kek kalıbı klasik kek tariflerinizi pişirmeniz için ideal şekilde tasarlanmıştır. İri dilimli görünüme sahip olan bu kek kalıbı ile porsiyon ayarlamaları da kolaylıkla yapılabilir ve 25 cm çapa sahiptir. Kelepçeli kek kalıbı ise pandispanya tariflerinizi hazırlamanız için idealdir. 27 cm çapı olan bu kek kalıbı birbirinden lezzetli yaş pastalar pişirmeniz için kullanışlıdır. Baton kek kalıbı da sete dahildir ve çeşitli kek tariflerinizi hazırlamanız için uygun bir üründür. Kalıp 25 cm uzunluğa, 12 cm ene sahiptir. Schafer Ariana 3’lü Granit İç Yüzeyli Kek Kalıbı Seti yapışmaz ve yanmaz granit kaplama iç yüzeye sahiptir. Siyah ve bordo renk seçenekleri ile karşımıza çıkan bu kek kalıbı seti çeşitli tarifler hazırlamanız için elinizin altında tutabileceğiniz bir üründür.

Kullanan kişilerin fiyat-performans ürünü olarak yorumladığı bu kek kalıbı seti beklentiyi karşılama noktasında yeterli. Keklere yapışmayan bu kalıplar boyut olarak da kullananlar tarafından ideal görülmüş. Görünüm itibari ile ağır ve çok kaliteli bir granit hissi vermese de bütçe dostu bir kek kalıbı seti arayışında olanlar için bu ürün iyi bir tercih.

Schafer Ariana 3’lü Granit İç Yüzeyli Kek Kalıbı Seti Fiyat listesi

 • 399.00 TL - Schafer Ariana Floral Kek Kalıbı Seti 3'lü Gri (N11)
 • 378.88 TL - Schafer Arıana Kek Kalıbı Seti 3 Lü-3 Prç-rosegold (Trendyol)
 • 378.99 TL - Schafer Ariana 3lü Granit Kek Kalıbı Seti-kırmızı (Trendyol)
 • 447.50 TL - Schafer Ariana 3'lü 3 Prç. Kek Kalıbı Seti (2 Kırmızı 1 Gri Sevk Edilecektir) (Trendyol)
 • 470.52 TL - Schafer Arıana Kek Kalıbı Seti 3'lü (Hepsiburada)
En Iyi Kek Kalibi 3

Kek Kalıbı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tercih edeceğiniz kek kalıbını uzun vadeli, verimli şekilde kullanabilmeniz için doğru bir seçim yapmalısınız. Özellikle de sık sık mutfağa giren ve hamur işleri ile arası iyi olan biriyseniz sizin için kek kalıbı çok önemli bir yere sahip demektir. O zaman gelin bir kek kalıbı satın alırken dikkat etmeniz gereken detaylar nelermiş bakalım...

Ne Tür Kek Kalıbı Çeşitleri Vardır?

Kek kalıplarının birkaç çeşidi vardır. Orta kısmı borulu olan yuvarlak kek kalıpları klasik ve en temel modeldir. Bu kek kalıplarının yanında baton modeller de vardır. Baton kek kalıpları ince ve uzun bir tasarıma sahiptir. Dilerseniz kenarları tırtıklı görünüme sahip olan, ortası boş tart kalıplarını tercih ederek soslu tarifler deneyebilirsiniz. Kelepçeli kek kalıplarının ise kenarları açılıp kapanarak kullanılır. Kelepçeli kek kalıpları pandispanya için en çok tercih edilen modellerden biridir.

En Iyi Kek Kalibi 4

Materyal

Kek kalıplarının her biri farklı materyaller ile üretilir. Kek kalıbının hangi materyalden üretilmiş olduğu ve iç yüzey özellikleri sizin için satın alma noktasında yol gösterici olabilir.

Seramik Kek Kalıbı

Seramik kek kalıpları ile enfes ve yumuşacık kekler pişirebilirsiniz. Uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanım sunan seramik kek kalıplarının temizliği de son derece pratiktir. Fırından çıkarmış olduğunuz kek seramik kalıp içerisinde biraz geç soğuyacaktır. Buna dikkat etmelisiniz! Seramik kek kalıpları ile iyi pişen ve dokulu bir kek elde edebilirsiniz ama kekiniz çok fazla kabarmak yerine daha yayvan bir görünüme sahip olur. Ayrıca seramik kek kalıpları dikkatli kullanım gerektirir ve kırılmaya müsaittir.

Demir Döküm Kek Kalıbı

Demir döküm kek kalıpları şahane lezzete sahip kekler hazırlamanız için elverişli ürünlerdir. Biraz geç ısınmaları nedeniyle kekinizin pişme süresi uzayabilir. Ancak içi mükemmel şekilde pişmiş ve kabarmış kekler demir döküm kek kalıpları ile bir hayal değil! Eğer kıvamı istediğiniz gibi olan, içi biraz nemli olan kekler elde etmek istiyorsanız ısıyı eşit şekilde dağıtan döküm kek kalıpları size göre. Ayrıca döküm kek kalıpları da seramik olanlar gibi geç soğuyor ve keki çıkarmak için uzun süre beklemeniz gerekiyor.

Granit Kek Kalıbı

Granit kek kalıpları hem hafif hem de pratik bir kullanıma sahiptir. Birbirinden farklı modelleri ile mutfak severlerin tercihleri arasında yer alan granit kek kalıpları yanma yapışma yapmadığı için sıklıkla tercih edilir. Ancak yine de pişirme işleminden önce kalıbın yağlanmasında fayda var!

Cam Kek Kalıbı

Eğer '' ben en sağlıklı tercihi yapmak istiyorum'' derseniz cam kek kalıpları arasından seçim yapmanız gerekecek. Sağlık için zararsız olan ve ısıyı çok iyi ileten cam kek kalıpları ile kısa sürede lezzetli kekler hazırlayabilirsiniz. Ancak cam kalıplarda kekin yapışma olasılığı yüksektir. Bu nedenle tabana yağlı kağıt serebilir ya da bol şekilde her yerini katı yağ ile yağlayabilirsiniz. Böylece kekiniz hem lezzetli olur hem de yapışmaz. Cam kek kalıpları da kırılmaya müsait olduğu için dikkatli kullanım gerektirir.

Silikon Kek Kalıbı

Silikon kek kalıplarının hammaddesi silis kumunun ileri teknoloji ile sıvı hale getirilmiş halidir. Kalıplar hazırlanırken LSR yani sıvı silikon kullanılır. Esnek ve pratik olan silikon kek kalıpları özellikle muffin yapımında sıklıkla tercih edilir. Minik ve birbirinden yumuşak kekler hazırlamak istediğinizde silikon kek kalıplarını tercih edebilirsiniz. Isıyı eşit şekilde dağıtan ve hızlı bir pişirme sağlayan silikon kek kalıpları sayesinde aynı büyüklükte birçok muffin elde edebilirsiniz.

Ebat

Kek kalıplarının ebatları da materyalleri kadar önemlidir. Bu nedenle satın almadan önce kaç kişilik bir kek kalıbına ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Küçük aileler için 22 cm'lik bir kek kalıbı daha uygunken kalabalık aileler ya da misafir hazırlıkları için 28 cm'lik bir kek kalıbı uygun olabilir. Eğer pandispanya hazırlamak için bir kek kalıbına ihtiyacınız varsa ebat bir hayli önemlidir. Çünkü kalıp ne kadar küçük olursa kekiniz o kadar çok kabarır. Eğer yüksek görünümlü, birkaç katlı pastalar hazırlamak istiyorsanız çok geniş kalıplardan yana tercih yapmamalısınız. Bazı kek kalıpları ayarlanabilir yapıdadır. Yani tek bir ürün alarak farklı zamanlarda dilediğiniz büyüklükte kekler pişirebilirsiniz. Sahip olduğu mekanizma sayesinde farklı boyutlara ayarlanabilen bu kek kalıpları kullanışlı ve pratiktir.

Tasarım

Kek kalıplarının tasarımları da çok önemlidir. Klasik kek tarifleri için borulu ve dilim desenli olan modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak kek kalıplarının o kadar farklı tasarımları vardır ki sofralarda harika sunumlar yapabilirsiniz. Kek kalıptan çıkarıldığında papatya, rüzgar gülü şeklini almış olabilir. Ya da kekin orta kısmında geniş bir boşluk yer alıyor olabilir. Bu boşluk çeşitli soslar ve yiyecekler ile doldurulabilir. Bazı kek kalıbı modelleri ise porsiyonluk görünüme sahiptir. Bu kalıplarda pişen kekler belirli yerlerinden dilimlenerek servis edilebilir. Kelepçeli kek kalıpları ise özellikle pandispanya, cheesecake tarifleriniz için uygun modellerdir. Kek piştiğinde yan kısımda bulunan kelepçe açılır ve kek rahatlıkla çıkartılır.

En Iyi Kek Kalibi 2

Kekin Kalıba Yapışmasını Engelleyecek İpuçları

Mükemmel görünen bir kek hamuru hazırlamak için öncelikle tüm malzemeleri tarifteki ölçülerine dikkat ederek homojen hale getirmeniz gereklidir. Kek hamurunuz hazır mı? O halde sıra geldi kalıbı pişirmeye hazır hale getirmeye.

Öncelikle kek kalıbınızı fırça yardımıyla sıvı yağ ile yağlayın. Yağın kalıbın her tarafına eşit şekilde geldiğinden emin olun. Daha sonra hafif un serpiştirin ve kalıbı kendi etrafında döndürerek her yerinin undan nasibini almasını sağlayın. Fazla undan kalıbı ters çevirip silkeleyerek kurtulabilirsiniz. Ancak kalıbı yağlama aşamasında yağı fazla kullanmanız kekinizin tadında ve kıvamında değişikliklere neden olabilir. Buna dikkat etmelisiniz.

Dilerseniz kek kalıbınızı margarin ile de yağlayabilirsiniz. Margarini kalıbın her yerine sürdükten sonra kağıt havlu ya da peçete ile kalıbı silebilirsiniz. Böylece fazla olan yağdan kurtulmuş olacaksınız. Margarin kullandığınız zaman un yerine toz şeker serpmeyi tercih edebilirsiniz. Özellikle kakaolu keklerde bu yöntemi tercih etmek kekin daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

Kekimi Ne Zaman Kalıptan Çıkarmalıyım?

Kekinizin pişip pişmediğini fırından gelen mis kokulardan anlayabilirsiniz. Eğer fırından kek kokuları gelmiyorsa kapağını açmak için hiç zahmet etmeyin. Eve yayılan mis gibi kek kokuları sizin için bir uyarı niteliğindedir ve fırının kapağını açarak kürdan testi ile kekinizin içinin pişip pişmediğini test edebilirsiniz. Pişen kekinizi tezgahın üzerine aldıktan sonra yarım saat beklemeniz gereklidir. Soğuyan kekinizi bir tabağa ya da kek standına ters çevirerek tek seferde çıkarmanız gereklidir. Eğer kekiniz tabağa düşmeme konusunda ısrarlıysa panik yapmayın! Sakin olun ve şöyle derin bir nefes alın. Kek kalıbını eski pozisyonuna getirin ve kenarlarından içeri doğru parmaklarınızla ya da sivri, keskin olmayan bir malzemeyle ittirin. Kalıbı ıslak bez üzerinde bir süre bekletmek de çok işe yarayan bir yöntemdir. Zaten tüm bu püf noktalara uyduğunuz takdirde hala kekiniz kalıbı terk etmiyorsa ya da tabağa paramparça halde düştüyse üzgünüz kendinize yeni bir kek kalıbı alma zamanınız geldi demektir!

Kek Kalıplarını Farklı Sunumlarınızda da Kullanabilirsiniz

Kek kalıpları ile sadece kek pişirildiğini mi düşünüyorsunuz? Bir kek kalıbı ile şahane perde pilavı pişirebilirsiniz. Börek, çörek gibi tariflerde de kullanabileceğiniz kek kalıpları ile evde kendi ekmeğinizi de pişirebilirsiniz. Kek kalıpları sunum konusunda da imdadınıza koşar. Ziyafetlerinizi renklendirecek salata çeşitlerinizi kek kalıpları sayesinde şekillendirebilirsiniz. Patates, havuç, kırmızı lahana ile kat kat hazırlayacağınız bir salata kek kalıbı ile harika bir şekil alabilir. Sütlü tatlılarınızı da kek kalıplarında bekleterek mükemmel şekil almalarını sağlayabilirsiniz. :)

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.