2023 Yılı İçin En İyi Epilasyon Aleti Tavsiyeleri

İstenmeyen tüyleriniz yüzünden canınız mı sıkılıyor? Traşlama ya da tüy dökücü krem kullandığınızda tüylerin hızla yeniden çıkması ve cildinizin tahriş olması canınızı mı sıkıyor? En iyi epilasyon aleti ile istenmeyen tüylerinizden kurtulmanın keyfini çıkarın! Epilatörler, acısız bir şekilde tüylerinizi kökünden çekerek kısa sürede pürüzsüz bir cilt sunar. Üstelik, son zamanlarda üretilen epilatörler acıyı tamamen azaltıcı özellikleri ile öne çıkıyorlar. Artık güzellik merkezlerine gitmenize gerek yok, evde en iyi epilasyon aleti ile güzel bir cilde kavuşabilirsiniz.

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

Epilatör Nedir

Epilatör Nedir?

Epilasyon cihazları, vücuttaki istenmeyen tüyleri kökünden çekerek uzaklaştırmaya yarayan mucizevi aletlerdir. Kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilen epilasyon cihazları, cımbızların elektrikli bir makine haline getirilmiş hali olarak tanımlanabilir. En iyi epilasyon aleti, döner diskleri sayesinde tüyleri kökünden alarak cildinizin 3 haftaya kadar pürüzsüzlüğünü koruyan ve kuru ya da duşta kullanılabilen modellere sahip olanlardır. Başlıklarında yer alan cımbız sayısı arttıkça tüy alma işlemi daha hızlı ilerler. Epilasyon cihazları, geçici bir pürüzsüzlük sunarken lazer epilasyon cihazları tüyleri kalıcı şekilde yok etmeyi hedefler. Unutmayın, epilasyon cihazları tatmin edici sonuçlar veren rahat bir yöntemdir ancak kalıcılık hedefleniyorsa lazer epilasyon cihazlarına yönelmek daha uygun olabilir.

En İyi Epilasyon Aletleri

En İyi Epilasyon Aleti Tavsiyeleri

Kimimiz ağdanın verdiği acıdan, kimimiz güzellik salonlarına para ödemekten yana muzdaribiz. Jilet ya da tüy dökücü kremlerin de sadece bir iki gün içinde tüyleri yeniden çıkardığı göz önünde bulundurulunca en iyi tercihin epilatör aletleri olduğunu söylemek mümkün. Biz de sizler için öne çıkan model ve markaların epilatörlerini araştırdık ve özelliklerinden bahsettik. Kullanıcı yorumlarını detaylı şekilde inceleyerek sizler için objektif sonuçlar ortaya çıkardık. Epilatör cihazı almaya niyetliyseniz ve kafanız birazcık karışıksa ürün incelemelerimizi okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Ya da ürünlere tıklayarak direkt satın alabilirsiniz:)

#1

Philips BRE720/05 Epilatör

★★★★★
★★★★★
Philips BRE720/05 Epilatör ürün resmi
 • Cımbız Sayısı: 32
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablo: Evet

Philips BRE720/05 Epilatör güçlü ve hassas performansıyla ön planda olan bir üründür. 10 dakikada iki bacağınızı da pürüzsüz hale getiren ürün tüm vücutta rahatlıkla kullanılabilir. 7 aksesuara sahip olan cihaz kullanıcıların epilasyon deneyimlerini en iyi hale getirmeyi hedefler. Dakikada 70.000’den fazla tüy alabilme kapasitesi olan ürün geniş başlığı sayesinde tüyleri kısa zamanda temizler. Traş başlığı ve düzeltme tarağı da bikini bölgesi gibi hassas alan için rahat bir kullanım sunar. Hassas bölge başlığı ise koltuk altı ya da bikini bölgenizdeki tüyleri kökünden almak için idealdir. Optimum temas başlığı işlem sırasında cildin gerilmesine ve acısız bir deneyim yaşanmasına sebep olur. S şekilli ergonomik gövdesi sayesinde kolay kavrama ve rahat bir kullanım sunar. Vücudun her yerine pratik şekilde erişmeniz için tasarlanmıştır. %100 su geçirmez özelliği ile ister duşta ister kuru kullanım için uygundur. Epilasyon sırasında ışık özelliği olması en ufak tüylerin bile rahatlıkla görülmesini sağlar. Aynı zamanda paket içinden çıkan peeling eldiveni batıkları önlemek ve cilde masaj yapmak içindir. 2 hız ayarı ile çalışan ürün 32 cımbıza sahiptir. Lityum-iyon pil ile çalışır ve 2 saat şarj edildikten sonra 40 dakika kullanılabilir. Hızlı şarj özelliği de bulunan cihaz kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilmiş. Özellikleri, performansı göz önüne alınınca uygun bir fiyata sahip denilebilir.

Kullanan kişiler ürünün küçük tüyleri almada bile başarılı olduğunu, rahat kavranabilen yapısı ile pratikliği açısından oldukça kullanışlı olduğunu söylüyor. Duşta kullanıldığında acıyı çok aza indiren ürün ışıklı olması sayesinde de ufak tüylere bile müdehale etme kolaylığı sunuyor.

Philips BRE720/05 Epilatör Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#2

Philips BRE255/05 Satinelle Essential Kablolu Kompakt Epilatör

★★★★★
★★★★★
Philips BRE255/05 Satinelle Essential Kablolu Kompakt Epilatör ürün resmi
 • Cımbız Sayısı: 32
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablo: Hayır

Philips BRE255/05 Satinelle Essential Kablolu Kompakt Epilatör, pürüzsüz bir cilt için haftalar boyunca etkili bir epilasyon sistemi sunar. Bu epilatör, ışık özellikli bir yapıya sahip olduğundan, ince tüylerin daha iyi bir görüş açısıyla görülebilmesi için benzersiz dahili ışık kullanır. Ayrıca, daha ince ve kalın tüyleri yakalamak için 2 hız ayarı sunar ve ergonomik bir tutma yeri sayesinde rahat bir kullanım sağlar. Epilasyon başlığı, hijyen ve temizlik için yıkanabilir, hassas bölge başlığı ile birlikte gelir. Masaj başlığı da epilasyon hissini azaltır.

Kullanıcı yorumlarına göre, cihazın kablosunun uzun olması kullanış açısından çok önemli bir detaydır. 32 cımbızlı bir yapıya sahip olan epilatör ince tüyleri de alır ve normal epilatör cihazları kadar gürültülü çalışır. Fiyatı uygun olan ürünün kablosuz çalışmama özelliği vardır ve uzun süreli performans sorunu yaşamazsınız. Kısa tüyleri bile alabilen bu epilatör, kullanımı kolay ve ışık özelliği sayesinde daha rahat bir kullanım sağlar. Ancak bazı kullanıcılar, kalın tüyleri alırken aşırı acı yaşadıklarını belirtmişlerdir.

Philips BRE255/05 Satinelle Essential Kablolu Kompakt Epilatör Fiyat Listesi

 • 1199 TL - N11 (Philips Bre255/05 Satinelle Essential Kablolu Kompakt Epilatör)
Tüm fiyatları göster
#3

Braun Silk Epil 9 9720 SensoSmart Kablosuz Epilatör

★★★★★
★★★★★
Braun Silk Epil 9 9720 SensoSmart Kablosuz Epilatör ürün resmi
 • Cımbız Sayısı: 40
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablo: Evet

Braun Silk-épil 9 9720 SensoSmart Kablosuz Epilatör tüyleri kökünden alma, traş ve düzeltme özellikleri ile öne çıkan bir üründür. Haftalar boyu cildin pürüzsüz kalmasını hedefleyen cihaz hızlı bir epilasyon performansı sunar. Micro grip teknolojisi ile tüyler tek hareket ile kökünden alınır. Ulaşılması zor kısımlar için oldukça kullanışlı olan Braun Silk-épil 9 9720 SensoSmart Kablosuz en ufak tüyleri bile alarak tertemiz bir görünüm bırakır. Traş başlığı sayesinde epilatörünüzün hem traş etme hem de kırpma özelliği ile tüyleri kırpabilirsiniz. Acı hissini azaltmaya yardım eden masaj başlığı ise konforlu bir deneyim yaşatır. %100 su geçirmez özelliğe sahip olan Braun Silk-épil 9 9720 SensoSmart Kablosuz suda kullanıldığında acı hissini hiç yaşamamanızı sağlar. Doğru miktarda basıncın uygulandığını gösteren kırmızı ışıklar ise kullanıcıyı yönlendiren bir detaydır. 2 hız ayarı ile çalışan ürün 40 cımbız ile donatılmıştır. Kablosuz kullanım özelliği sunan ürün 2 saat şarj olduktan sonra 50 dakika kesintisiz bir kullanım sunar.

Vücudun her yerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilen Braun Silk-épil 9 9720 SensoSmart Kablosuz kullanıcılarından tam not alan bir ürün. Işıklı olması sayesinde kullanan kişiler en ince tüyleri bile görerek ürünü kullanabiliyor. Acı hissinin çok az olması, traş özelliği olması ve aynı zamanda cilde masaj yapması da beğenilen özellikler arasında. Fiyatı biraz pahalı olsa da tercih eden kişiler mutlaka parasının hakkını veren bir ürün olduğunu söylüyor.

#4

Braun Silk Epil 5 5620 SensoSmart Kablosuz

★★★★★
★★★★★
Braun Silk Epil 5 5620 SensoSmart Kablosuz ürün resmi
 • Cımbız Sayısı: 28
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablo: Evet

Braun Silk-épil 5 5620 SensoSmart Kablosuz epilatör 28 cımbız sayısına sahip bir üründür. Kablosuz kullanım özgürlüğü sunan cihaz istediğiniz yerde epilasyon yapma imkanı verir. Hem ıslak hem de kuru kullanıma uuygun olması duşta da rahatlıkla tüylerinizden kurtulmanızı sağlar. 1 saat şarj olduktan sonra 30 dakika çalışabilme özelliğine sahiptir. Vücudun her bölgesi için uygun kullanımdadır. Başlığı yıkanabilir özelliktedir, bu da temizlik konusunda kolaylık sağlar. 2 hız ayarı ile çalışabilen Braun Silk-épil 5 5620 SensoSmart Kablosuz epilatör jel ya da köpük ile kullanılırsa cilt üzerinde daha iyi kayar. Tüyleri kökünden hassas şekilde alan ürün %100 su geçirmez özelliktedir. Rahat bir epilasyon için özellikle de hassas bölgelerde kullanmak üzere masaj başlığı vardır. Donanımlı bir traş makinesi görevi de gören Braun Silk-épil 5 5620 SensoSmart Kablosuz epilatör tüyleri kırparak düzeltmenize de olanak tanır. Aceleniz olduğunda 2. hız ayarında kullanarak tüylerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Micro grip teknolojisi sayesinde tüylerin uzamasını beklemenize gerek kalmaz. Çok kısa tüyleri bile tespit eden cihaz kılları çekerek alır.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ürünün performansının gayet başarılı olduğunu görüyoruz. Performansına göre iyi bir fiyatı olan Braun Silk-épil 5 5620 SensoSmart Kablosuz epilatör çok daha pahalı modellere göre daha avantajlı görünüyor. Tercih eden kişiler hem duşta hem de kuru şekilde kullanılabilen bu üründen oldukça memnun.

Braun Silk Epil 5 5620 SensoSmart Kablosuz Fiyat Listesi

 • 1949 TL - Amazon.com.tr (Braun 81706335 Silk-epil 5 5620 3'ü 1 Arada Epilasyon Aleti, SensoSmart, Kablosuz, Islak&Kuru Kullanım, Pembe)
Tüm fiyatları göster
#5

Braun Silk Epil 3 3410 Epilatör

★★★★★
★★★★★
Braun Silk Epil 3 3410 Epilatör ürün resmi
 • Cımbız Sayısı: 20
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablo: Evet

Braun Silk-épil 3 3410 Epilatör Kablosuz kullanıma uygun olmayan ürün hem tüyleri kökünden alır hem de traş ve tüy kırpma özelliklerine sahiptir. 20 cımbızı bulunan Braun Silk-épil 3 3410 Epilatör pürüzsüz bir cilt için idealdir. Esnek ve geniş epilasyon başlığı rahat bir uygulama sağlarken, kısa sürede çok fazla kılın çekilmesini sağlar. Sadece kuru şekilde çalışmaya uygun olan ürün akıllı ışık özelliğini de barındırdığı için en ufak tüylerin dahi görülmesini sağlar. Masaj silindirleri sayesinde acısız ve rahat bir deneyim yaşatır. Cilde nazikçe masaj yaparken istenmeyen tüylerinizden de kurtulmanıza olanak tanır. Uygun fiyatı ile karşımıza çıkan Braun Silk-épil 3 3410 Epilatör 2 ek başlığa sahiptir.

Ürünü kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda oldukça övgü aldığını gördük. Islak kullanıma uygun olmaması dışında pahalı ürünler ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Braun Silk-épil 3 3410 Epilatör kılları kökünden alması ve hiç acı hissettirmemesi yönünden oldukça beğeniliyor. Işıklı olması ve kalite hissini vermesi de oldukça başarılı. En ufak tüyleri bile uzaklaştıran Braun Silk-épil 3 3410 Epilatör ortalama fiyatı ile oldukça tercih edilebilir bir ürün diyebiliriz.

Braun Silk Epil 3 3410 Epilatör Fiyat Listesi

 • 1139 TL - N11 (Braun Silk-Epil 3 3410 Kablolu 3 Ek Parçalı Epilatör)
Tüm fiyatları göster
#6

Braun Silk-épil 5-825

★★★★★
★★★★★
Braun Silk-épil 5-825 ürün resmi
 • Cımbız Sayısı: 28
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablo: Evet

Braun Silk-épil 5-825, özellikle yeni başlayanlar için tasarlanmış hassas bir epilatör. Bu cihaz, 28 geniş, uzun ve derin cımbız içeren Micro Grip teknolojisi ile tek harekette etkili tüy alma imkanı sunuyor. İki farklı hız ayarı sayesinde hem daha nazik hem de daha etkili epilasyon yapabilirsiniz. Kuru koşullarda kesintisiz kullanım için tasarlanmış bu cihaz, şarj edilmeden direkt fişe takılarak kullanılıyor. Ayrıca, tıraş etme ve düzeltme için ek başlıklarla gelmesi, bikini çizgisi ve koltuk altları için de ideal bir kullanım sağlıyor. Dahili akıllı ışık özelliği, küçük ve ince tüyleri görmeyi kolaylaştırarak tam pürüzsüzlük sunuyor.

Braun Silk-épil 5-825, tüyleri kökten alarak uzun süreli pürüzsüzlük sağlıyor. Cihazın acısızlığı ve tüyleri kısa sürede alabilmesi, kullanımı oldukça rahat hale getiriyor. Özellikle ışık özelliği, tüylerin daha rahat görülmesini sağlayarak atlanan noktaları azaltıyor. Kablosuz olmaması bazı kullanıcılar için dezavantaj olabilir, özellikle kablo uzunluğunun kısa olması kullanım esnasında bir alargador ihtiyacı doğurabilir. Tıraş ve düzeltme başlıkları ise özellikle bikini bölgesi ve koltuk altları için çok kullanışlı. Genel olarak, Braun Silk-épil 5-825, yeni başlayanlar için ideal, etkili ve pratik bir epilasyon cihazı olarak değerlendirilebilir.

#7

Arzum AR5029 Rosy Epilatör

★★★★★
★★★★★
Arzum AR5029 Rosy Epilatör ürün resmi
 • Cımbız Sayısı: 18
 • Bikini Bölgesi: Hayır
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablo: Hayır

Arzum AR5029 Rosy Epilatör 18 cımbızı bulunan bir cihazdır. İki hız ayarına sahip olan ürün yüzeysel kıl temizliği için idealdir. Ulaşılması zor ksıımlar için çok başarılı olmasa da bacak, kol gibi alanlarda performansı iyidir. Arzum AR5029 Rosy Epilatör sadece kuru ve kablolu şekilde kullanılır. Saklama çantası bulunmayan ürün yıkanabilir başlığa sahip değildir. Kolay kavranan gövdesi ile ergonomik bir tasarıma sahip olan cihaz uzun süreli pürüzsüzlük sağlar.

Tercih eden kişilerin yorumlarına baktığımızda genel olarak beğenildiğini görüyoruz. Uygun fiyatına göre sergilediği performans başarılı ve kısa tüyleri temizleme konusunda da iyi. Biraz işlem sırasında acı vermesi dışında ürünün gözümüze çarpan bir sıkıntısı yok. Basit, pratik ve uygun fiyatlı bir epilatör arayışında olanlar için makul bir ürün.

Arzum AR5029 Rosy Epilatör Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#8

Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı

★★★★★
★★★★★
Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı ürün resmi
 • Cımbız Sayısı: 38
 • Bikini Bölgesi: Hayır
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablo: Evet

Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı 38 set cımbızlı bi yapıya sahiptir. Geniş cımbız başlığı tek seferde fazla miktarda kılın alınmasını sağlar. 2 hız ayarına sahip olan Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı kuru kullanım için uygundur. Hem normal hem de turbo hızda çalışabilen cihaz kablolu ve şarjlı şekilde kullanılabilme özelliğine sahiptir. Temizleme fırçası ile kolay şekilde temizlenebilen ürün bacaklarda kullanım için idealdir.

Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı tercih eden kişilerin yorumlarına baktığımızda oldukça memnun kaldıklarını gördük. Ayrıca topuk törpüsü başlığı da ürüne dahil ve oldukça başarılı. Çok uygun fiyatlı bir epilatör arayışında olanlar için ortalamanın üzerinde kalmayı başaran bir ürün.

Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı Fiyat Listesi

 • 574 TL - N11 (Goldmaster GM 7159P Linda Epilasyon Cihazı)
 • 595 TL - Amazon.com.tr (GoldMaster Linda Şarjlı 2 İn 1 Epilatör Ve Topuk Törpüsü Seti Epilasyon Cihazı Pembe Gm7159P)
Tüm fiyatları göster
#9

Rowenta Silence Soft EP5620 Epilatör

★★★★★
★★★★★
Rowenta Silence Soft EP5620 Epilatör ürün resmi
 • Cımbız Sayısı: 24
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablo: Hayır

Rowenta Silence Soft EP5620 Epilatör ürünü, sessiz çalışma özelliği sayesinde kullanıcıların huzurlu bir deneyim yaşamasını sağlayan bir epilatördür. Patentli mikro-temas konfor teknolojisi, en kısa ve en ince tüyleri bile alarak mükemmel sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca, çıkarılabilir ve yıkanabilir başlık ve aksesuarlar ile kolay temizlik ve hijyen sağlanır. Peeling başlığı, cildinizi daha yumuşak bir epilasyona hazırlar. Bikini aksesuarı ise hassas bölgelerde kademeli epilasyon için tasarlanmıştır.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, ürünün sessiz olduğu, ışık fonksiyonunun tüyleri daha iyi görmeyi sağladığı ve yıkanabilir başlık ve aksesuarların kolay temizlik sağladığı belirtilmiştir. Ayrıca, ürünün yüksek hassasiyetli epilasyon deneyimi sunması ve patentli Micro-Contact Comfort teknolojisine sahip olması da kullanıcıların beğenisini kazanmıştır.

Bununla birlikte, ürünün tıraş aparatı olmaması dezavantaj olarak görülmüştür. Bazı kullanıcılar ayrıca küçültücü aparatların kısa kılları almak için araya mesafe koyduğunu belirtmiştir.

Genel olarak, Rowenta Silence Soft EP5620 Epilatör, sessiz çalışması, yüksek hassasiyetli epilasyon deneyimi ve patentli teknolojileri ile kullanıcıların beğenisini kazanan bir üründür. Fiyatına göre gayet uygun olduğu ve kullanışlı olduğu söylenebilir. Eğer sessiz olması sizin için önemli bir özellik değilse Philips BRE255/05 modeline de göz atabilirsiniz.

Rowenta Silence Soft EP5620 Epilatör Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#10

Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı

★★★★★
★★★★★
Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı ürün resmi
 • Cımbız Sayısı: 10
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablo: Var

Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı pembe rengi ve minimal tasarımı ile dikkat çeker. Genel vücut için uygun bir kullanım sunan bu epilatör kuru kullanıma uygun şekilde üretilmiştir. 0.55 mm’ye kadar kısa tüyleri bile çekebilen Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı hassas cımbızları sayesinde acı hissini minimuma indirir. Rahat tutuş sağlayan ergonomik bir tasarıma sahip olan bu epilasyon cihazı temizleme fırçası sayesinde pratik şekilde temizlenebilir. 2 farklı hız ayarı ile çalışan Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı kullanan kişiler tarafından fiyat-performans ürünü olarak yorumlanıyor. Şarjlı kullanım sunması, hafif olması, performansının iyi olması da beğenilen özellikleri arasında. Ancak çok ince tüyleri almakta biraz zorlanıyor. Bütçe dostu bir epilatör arayışında olanlar için Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı genel olarak beklentiyi karşılayan bir ürün diyebiliriz.

Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Epilasyon Aleti Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilatör denilince akla sadece tüyleri alan bir cihaz gelse de aslında durum pek de öyle değildir. Epilasyon cihazlarının öyle farklı özellikleri vardır ki tercih yaparken mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Epilasyon cihazınızı duşta da kullanmak istiyor musunuz, kablolu mu yoksa şarjlı mı olsun, hassas cilt yapısına mı sahipsiniz? İşte bunun gibi pek çok sorunun cevabı epilatör seçiminde size yol gösterecek olan noktalardır. Ayrıca bütçeniz de satın alacağınız ürün konusunda önemli bir etkendir.

Cımbız Sayısı

Bir epilatörün ne kadar etkin olacağı şüphesiz ki cımbız sayısı ile doğru orantılıdır. Tek seferde daha fazla tüy alan bir cihaz kullanmak istiyorsanız ürünün cımbız sayısının fazla olduğundan emin olmalısınız. Özellikle kol ve bacak gibi geniş yüzeylerin tüylerinin alınması için çok cımbızlı bir epilatör ideal olacaktır.

Hız Ayarı

Epilasyon aleti seçiminde dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da kaç hız ayarı ile çalıştığıdır. Kullanışlı bir epilatörde en az 2 hız ayarı vardır. Böylece canınızın daha fazla yanacağı bölgelerde düşük hız ayarı kullanarak epilasyon işlemi yapabilirsiniz. Acil durumlarda ve geniş yüzeylerde ise zamandan tasarruf etmek adına daha hızlı moda geçerek kısa sürede istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Kuru ve Islak Kullanım

Eğer hassas bir cildiniz varsa ve epilasyon işleminde ağrı yaşayacağınızı düşünüyorsanız ıslak kullanım için uygun olan epilasyon cihazlarından yana olmalısınız. Bu epilatörler hem kuru hem de ıslak cilt üzerinde rahatlıkla kullanılır ve %100 su geçirmezdir.

Kablolu veya Kablosuz

Eğer ‘şarj etme işlemiyle uğraşmak bana göre değil’ diyorsanız kablolu olan epilatörler sizin için uygun demektir. Bu tarz cihazlar fişteyken çalışır ve şarj etme derdi olmaz. Ancak ıslak şekilde kullanılan epilasyon cihazları genellikle şarj edilen pil ile çalışır. Yani ürünün şarjlı mı kablolu mu olduğu sahip olduğu özellikler ile de bağlantılıdır. Sizin için hangisi daha rahat olacaksa o tarz bir model seçmelisiniz. Pilli ve şarj ile çalışan epilatörler her yerde dilediğiniz gibi kullanım imkanı sunarken kablolu olan modellerde böyle bir rahatlık söz konusu olmayabilir. Ancak pille çalışan epilatörlerin kablolu olanlara göre kullanım ömrü biraz daha kısadır.

Ses ve Işık

Eğer ses konusunda hassassanız alacağınız epilasyon cihazının ne kadar sesli çalıştığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bazı modeller çok sessiz çalışırken bazıları gerçekten fazla gürültü çıkarabilir. Epilasyon cihazlarının bazıları çalışırken ön kısıma ışık yayar ve en ufak tüylerin bile rahatlıkla görülmesini sağlar. Karanlıkta bile epilasyon keyfini yaşamak ve tüylerin büyümesini beklemeden müdehale etmek istiyorsanız satın alacağınız epilatörün dahili ışık özelliği olup olmadığına mutlaka bakın.

Başlıklar

Epilasyon cihazları genelde tüm vücut için ya da bacak için olarak iki gruba ayrılır. Bacak için olanlar koltuk altı ya da bikini bölgesi için çok kullanışlı değildir. Daha çok kol ve bacak gibi geniş yüzeyler üzerinde etkilir. Eğer tüm vücudunuzda kullanmak için bir epilatör arayışındaysanız farklı başlıklara sahip olan cihazlara yönelmeniz gerekir. Hatta traş yapma, kıl kırpma ve şekillendirme yapabilen cihazlar bile mevcuttur. Yani tek makinede hem epilasyon hem de traş ve kıl şekillendirme yapabilirsiniz. Böylece daha az acısız ve pratik şekilde epilasyon işlemi yapmış ve tüm vücudunuzdaki tüylerden kurtulmuş olursunuz.

Bütçe

Bütçe elbette en önemli detaylardan biridir. Hem kaliteli olsun, işimi görsün hem de bütçeme uygun olsun diyebilirsiniz. Piyasada çok pahalı olan epilatörler olsa da daha uygun fiyatlı ve kullanışlı modeller de mevcuttur. Yani bütçenize uygun ve pek çok özelliği olan epilatör cihazlarını görmeniz mümkündür. Bunun için her ürünün özelliklerini araştırıp kullanıcı yorumlarını da okuyarak fikir sahibi olabilir, akıllı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Epilasyon Aleti Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıkça Sorulan Sorular

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Öncelikle eğer cildiniz üzerinde pul pul bir görünüm varsa peeling işlemi yaparak bu görünümden kurtulmanız gerekir. Ardından cihazı 90 derecelik açı ile tutarak çok bastırmadan cildinizde gezdirmelisiniz. Eğer cihazınızda hız yükseltme ayarı varsa ilk etapta düşük hız tercih edebilirsiniz. Daha sonra cildiniz hazır olunca dilerseniz hız ayarını yükseltebilirsiniz. Epilasyon işlemi sırasında cildinize cihazı bastırmanız asla doğru değildir. Çünkü zaten cihaz kılları tutarak çekebilecek güce sahiptir. Bir elinizle cildinizi germeniz de oldukça doğru bir yaklaşım olur. Çünkü bu işlem acıyı azaltma konusunda etkilidir. Germe işlemi sadece acıyı azaltmakla kalmaz et kapmalarının da önüne geçer. Epilatör, kılların çıkış istikametinin tersi yönünde sürülmelidir.Ancak hızlı hareketler ve sürekli aşağı yukarı yapmak tüylerin kökünden alınmasına engel olarak kopmalarına neden olur. Epilasyon işleminden sonra cildinize nemlendirici uygulayarak bebeksi bir görünüme kavuşmasını sağlayın. Eğer epilatör kullanmak için akşam saatlerini seçerseniz doğru bir adım atmış olursunuz. Cildinizin dinlenmesi ve sabaha kadar kendine gelmesi açısından bu mantıklı bir karardır.

Epilasyon Aleti Acıtır mı?

Herkesin acı eşiği farklı olduğundan bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterir. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin canı biraz daha acıyabilir. Ancak acıyı azaltan en önemli faktör duşta epilasyon işlemi yapmaktır. Böylece acı çok daha az hissedilir. Tüylerinizin çok uzamasını beklerseniz de daha fazla acı hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır. Tüyler ne kadar kısaysa acı hissi o kadar az olur. Ancak yine de epilasyon işlemi ağda ile kıyaslandığında oldukça rahat ve acısızdır.

Batık Oluşumu Nasıl Önlenir?

Batık oluşumu malesef çoğu kadının muzdarip olduğu bir durumdur. Özellikle de pürüzsüz bir cilt arzulayan kadınlar için batıklar tam bir kabustur. Epilatör işleminden bir iki gün önce uygulayacağınız eksfoliasyon işlemi batıkları önlemenin en iyi yollarından biridir. İster duşta nazikçe keseleme işlemi ile, isterseniz at kılı ya da farklı bir fırça ile ölü derilerinizden kurtulabilirsiniz. Ölü derilerden kurtulmak ve kıllara büyüyebilecekleri alanı açmak batık oluşumuna engel olur. Bunun yanında epilasyon işlemi sırasında epilatör cihazınızı sürekli aşağı yukarı hareket ettirmeniz ve dağınık şekilde cilt üzerinde gezdirmeniz de yanlıştır. Batık oluşumu daha çok kuru cilt yapısına sahip kişilerde görülür. Cildinizi devamlı nemli tutmanız ve gerekirse duşta epilatör kullanmanız da oldukça faydalı olacaktır. Eğer bu tarz durumlara dikkat ederseniz batık problemi yaşama ihtimaliniz çok düşecektir.

Epilasyon Aleti

Sonuç

80’li yıllardan beri kullanılan ve hala popülerliğini korumaya devam eden epilasyon cihazları hem taşınabilir hem de pratiktir. Ağda ve traş yöntemine göre daha ucuz ve acısız olması da cabasıdır. Epilatör cihazına bir defa para ödersiniz ve yıllarca gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eğer en ufak tüylere bile tahammülünüz yoksa epilasyon cihazları tam sizliktir! Umarız siz değerli okurlarımız için derlediğimiz epilatör seçeneklerine göz atmışsınızdır. Belki de ihtiyacınız olan epilasyon cihazı size sunduğumuz seçenekler arasındadır…

İçerik Güncelleme Kaydı


13/11/2023

 • Braun Silk-épil 5-825 eklendi
 • Yok

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir