Tüketici dergisi logosu

26 En İyi Bebek Arabası: Markalar ve Tavsiyeler

Kısa bir özet..

2024 Yılı için derlediğimiz en iyi bebek arabalarının sıralaması aşağıda yer almaktadır. Bu listenin sıralaması gerçek kullanıcı verilerine dayanmaktadır. Bu verilere göre en çok sevilen bebek arabası Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası ürünüdür. Travel sistem bir ürün arıyorsanız Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası ama yok benim için hafiflik ve pratiklik önemli derseniz Aldeba 3020 Pratik Baston Bebek Arabası ürününe bakabilirsiniz. Sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirmeÜrün Tipiİki Yönlü KullanımAğırlık
Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası1. Chicco Goody Bebek Arabası95.14 / 100PusetYok6.9 kg
Hamilton One Sport R12. Hamilton One Sport R192.00 / 100PusetYok6.8 kg
Inglesina Sketch Kompakt Ve Hafif Bebek Arabası3. Inglesina Sketch Bebek Arabası91.95 / 100PusetYok6.9 kg
Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası 3 in 14. Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası90.07 / 100Travel SistemVar8.8 kg
Pierre Cardin PC-405P Twist Plus Travel Sistem Bebek Arabası5. Pierre Cardin Twist Plus Bebek Arabası90.00 / 100Travel SistemVar10.5 kg
Baby Plus Canyon Travel Sistem Bebek Arabası V26. Baby Plus Canyon Travel Bebek Arabası V289.73 / 100Travel SistemVar11.5 kg
Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası7. Baby Home Bh-760 Gold Bebek Arabası89.58 / 100PusetVar7.3 kg
Joie Aire Twin İkiz Bebek Arabası8. Joie Aire Twin İkiz Bebek Arabası89.18 / 100PusetYok11.6 kg
Chicco We Bebek Arabası9. Chicco We Bebek Arabası88.83 / 100PusetYok5.5 kg
Chicco Ohlala Tek Elle Katlanır İkiz Bebek Arabası10. Chicco Ohlala Tek Elle Katlanır İkiz Bebek Arabası88.32 / 100PusetYok8 kg
Aldeba 3020 Pratik Baston Bebek Arabası11. Aldeba 3020 Pratik Baston Bebek Arabası88.21 / 100BastonYok5 kg
Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası12. Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası88.20 / 100PusetYok11 kg
Yoyko Quantum Bebek Arabası13. Yoyko Quantum Bebek Arabası88.07 / 100PusetYok6.4 kg
Prego Baby 2071 Ibiza İkiz Bebek Arabası14. prego baby 2071 Ibiza İkiz Bebek Arabası88.02 / 100İkizVar19.7 kg
Chicco Ohlala 3 Stroller Bebek Arabası15. Chicco Ohlala 3 Stroller Bebek Arabası87.27 / 100PusetYok6.9 kg
Tommybaby Eagle Alüminyum Lüx Çift Yön Bebek Arabası16. Tommybaby Eagle Lüx Bebek Arabası86.88 / 100PusetVar7.6 kg
Babyhope Sa7 Baston Bebek Arabası17. BabyHope Sa7 Baston Bebek Arabası85.55 / 100BastonYok7 kg
Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası18. Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası85.20 / 100Travel SistemVar16.4 kg
Joie Brisk LX Baston Bebek Arabası19. Joie Brisk LX Baston Bebek Arabası83.35 / 100BastonYok7 kg
Babyhope P-738 İkiz Bebek Arabası20. BabyHope P-738 İkiz Bebek Arabası82.17 / 100PusetYok13.2 kg
Chicco Trio Sprint Travel Sistem Bebek Arabası21. Chicco Trio Sprint Travel Sistem Bebek Arabası79.63 / 100Travel SistemVar9 kg
Joie Litetrax 3 Tekerlekli Bebek Arabası22. Joie Litetrax 3 Tekerlekli Bebek Arabası78.00 / 100PusetYok9.5 kg
Aldeba 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası23. Aldeba 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası77.86 / 100PusetVar7.2 kg
Sunny Baby Orbis Ikiz Bebek Arabası 902424. Sunny Baby Orbis Ikiz Bebek Arabası75.54 / 100İkizYok13.5 kg
Sunny Baby 814 Sweety İkiz Bebek Arabası25. Sunny Baby 814 Sweety İkiz Bebek Arabası-17.00 / 100İkizYok15.3 kg
Inglesina SKETCH İkiz Bebek Arabası26. Inglesina SKETCH İkiz Bebek Arabası-17.00 / 100PusetYok6.9 kg

Bu listenin sıralanması 26491 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Yeni evli çiftlerin bebek sahibi olduktan sonra en önemli ihtiyaçlarından biri olan bebek arabaları birçok marka ve modelle ön plana çıkıyor. Bu çerçevede birçok model arasından en iyi bebek arabasını ve çocuklara en uygununu seçmeye çalışan aileler bu konuda ciddi kararsızlık yaşayabiliyorlar. Ayrıca ilk alınan bebek arabaları ikinci, üçüncü ve diğer çocuklar için de kullanılır olması en iyi bebek arabası seçimini daha önemli hale getiriyor.

Bu yüzden birçok ailenin kafa karışıklığını gidermek evlatları için en uygun bebek arabası modelini tercih ettirmek için bu yazıyı hazırladık. Özellikle ev dışında vakit geçirmeyi seven aileler için oldukça kullanışlı olan bebek arabası modellerini sizler için inceledik. Bebek arabası tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenleri en ince ayrıntısına kadar aktarmaya çalıştık. Bu bağlamda bebek arabasıyla ilgili her soruya cevap bulabileceğiniz bu yazıyı sizin faydanıza sunuyoruz.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olabilecek ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Bebek arabası ile yürüyüş yapan anne ve baba

Bebek Arabası Türleri Nelerdir?

Piyasada birçok markanın bebek arabası modeli bulunuyor. Bunlar arasından çocuklar için en uygununu tercih etmek ve kullanım kolaylığı ile konforu ön planda tutan modeller konusunda fikir sahibi olmak önem arz ediyor. Bu çerçevede bebek arabası türleri hakkında fikir sahibi olan anne ve babalar uzun ömürlü, rahat ve kullanışlı bebek arabaları sayesinde hayatları oldukça kolaylaşıyor.

Hem yeni doğan bebeklerde hem de dört beş yaşındaki çocuklarda rahatlıkla kullanılabilen bebek arabaları sayesinde çocukların yorulduğu durumlarda kucakta taşıma zahmetinden de kurtulan aileler her türlü koşulda arabaları rahatlıkla kullanabiliyorlar. Bu çerçevede piyasada bulunan bebek arabası türleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bebek arabası türlerini araştırdık.

Travel Sistemli Bebek Arabaları

Bebek arabaları arasında en konforlu modeller olarak bilinen travel sistemli bebek arabaları kullanıcılar için birçok avantaj sağlıyor. Hem puset hem de ana kucağı eklentisiyle ön plana çıkan travel sistem bebek arabaları bununla birlikte yeni doğan bebeklerle beraber rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca engebeli yollarda büyük tekerlekleri ve amortisörlü özelliğiyle rahatlıkla kullanılabiliyorlar. Kullanıcılar için sağladığı bu kolaylık ve konfor sayesinde piyasadaki diğer bebek arabalarından fiyat açısından biraz daha pahalı olabilir.

Travel sistem bebek arabalarının bu avantajlarının yanında boyut açısından büyük olmaları ve katlanma konusunda biraz daha kullanışsız olması önemli dezavantajları olarak görülebilir. Bu yüzden bagajı küçük olan arabalara sığma konusunda sıkıntı çıkarabiliyorlar.

Bebek arabası içinde mutlu bir bebek

Baston Tipi Bebek Arabaları

Baston tipi bebek arabaları bebek arabası modelleri arasında en hafif, en pratik ve yer konusunda en avantajlı olan ürünler olarak gösteriliyor. Bununla birlikte fiyat konusunda da kullanıcısını üzmeyen baston bebek arabaları konfor konusunda biraz arka planda kalıyorlar. Konfor konusunda sıkıntılı olan baston bebek arabaları yeni doğan bebeklerde bu yüzden kullanılamıyor. Daha çok pratik ve günlük kullanımlar için 2 yaş ve üstü çocukların kullanımı için tercih ediliyorlar. En önemli avantajı ise uzun ömürlü kullanımlar için oldukça sağlam olmaları baston tipi bebek arabalarının en önemli tercih edilme sebeplerinden.

Baston tipi bebek arabalarının bir dezavantajı da ana kucağı yani pusetin bebek arabasına monte edilememesidir. Bu yüzden yanınızda hem bebek arabası taşırken bir yandan da bebek puseti taşımak zorunda kalabilirsiniz.

Standart Tip Bebek Arabaları

Standart bebek arabaları piyasada en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Ayarlanabilir koltuktan güneş ve yağmur tentesine kadar birçok özellik sunan standart bebek arabaları her bütçeye hitap eden bütçe seçenekleriyle de sıkça tercih ediliyor. Rahatlık ve konfor bakımından da ne çok iyi ne de çok kötü bir performans sergileyen standart bebek arabaları farklı konfor özelliklerine göre de modellere ayrılabiliyor. Çift yönlü sürüş özelliği ve ana kucağının her modele monte edilmemesi gibi dezavantajlara sahip olan bebek arabaları tam yatma özelliği de her modelde bulunmuyor.

Yeni doğan bebeklerden başlayarak 6 yaşına kadar olan çocuklara kadar rahatlıkla kullanılan standart tip bebek arabalarında model tercih edilirken bu avantaj ve dezavantajlara dikkat etmek gerekiyor.

Jogging (3 Tekerlekli)

Uzun yürüyüşler ve seyahatler için oldukça kullanışlı olan Jogging bebek arabası modelleri engebeli arazilerde ve toprak yollarda bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Bununla birlikte spor merakı olan ebeveynlerin bebekleriyle rahat bir şekilde yürüyüş yapmasını sağlayan jogging bebek arabaları 3 tekerleğiyle konforlu bir sürüş sağlıyor. Tek elle bile rahatlıkla kullanılan bebek arabaları geniş bagajlı arabalara rahatlıkla sığabilir.

Yeni doğan bebeklerden itibaren ana kucağı özelliği sayesinde rahatlıkla kullanılabilen jogging bebek arabaları sporsever aileler için oldukça ideal.

ikiz bebek arabası

İkiz Bebek İçin Bebek Arabaları

İkiz bebek sahibi aileler için en büyük problemlerden biri olan bebek arabası tercihi ikizler için özel tasarlanmış bebek arabası modelleriyle rahatlıkla çözülüyor. Hem ikizlerin yan yana hem de arka arkaya oturabilmelerine imkân sağlayan modellere sahip olan ikiz bebek arabalarının en büyük handikapı boyutlarının oldukça büyük olması. Buna rağmen ikiz bebekler için hemen hemen tek alternatif olarak gözüken ikiz bebek arabaları ancak geniş bagajlı araçlara sığabiliyor. Yeni doğan ikizlerden 3 yaşına kadar olan çocuklarda kullanılabilen ikiz bebek arabaları bu sayede oldukça kolay ve konforlu bir kullanım sunuyor.

En İyi Bebek Arabası Tavsiyeleri

En İyi Bebek Arabası Tavsiyeleri

1. Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası

Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası

Artıları

 • Kolayca katlanabiliyor olması
 • Arabanın bagajına kolayca sığabiliyor olması
 • Hafif olması

Eksileri

 • Çift yönlü kullanılamaması

Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası, kullanım kolaylığı ve pratikliği ile ön plana çıkıyor ve doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Tek hareketle katlanabilme özelliğiyle, özellikle seyahatlerde veya dar alanlarda saklama konusunda büyük bir avantaj. Araba bagajlarına rahatça sığabilen bu bebek arabası, 6.9 kg ağırlığıyla da taşınabilirliği kolaylaştırıyor. Bu ürün, sağlam polikarbonat malzemeden üretilmiş tekerlekleri ile her türlü zeminde rahat manevra yapma imkanı sunarken, entegre amortisörler sayesinde de bebeğimiz için daha konforlu bir yolculuk deneyimi sağlıyor.

Ayrıca Mevsimlik değişikliklere uyum sağlayan açılıp kapanabilir tentesi, Chicco Goody bebek arabasının her hava koşulunda kullanılmasını mümkün kılıyor. Beş noktalı emniyet kemeri, bebek güvenliği konusunda maksimum koruma sunuyor. Geniş saklama sepetinin alışverişlerde de çok işe yaradığını gördük. Ürünün sunduğu bu özellikler, anne-babaların günlük kullanımı sırasında karşılaşabileceği zorluklara pratik çözümler getirmekte. Ayrıca, piyasadaki farklı fiyat seçenekleri ile Chicco Goody, her bütçeye uygun bir seçenek olarak dikkat çekiyor ve kullanıcı yorumlarına göre de yüksek memnuniyet oranı bulunmakta.

2. Hamilton One Sport R1

Hamilton One Sport R1

Artıları

 • PF 30+ korumalı tente
 • Güvenli ve konnforlu
 • Tek el ile kapatabilme

Eksileri

 • R1 siparişlerinin genelde V2 olarak gönderilmesi (Emniyet kilitsiz model)

Hamilton One Sport R1 bebek arabası, seyahatler ve günlük kullanımlar için ideal bir seçenek sunuyor. Hafif alüminyum iskeleti, taşınabilirliği kolaylaştırırken, 5 noktalı emniyet kemer sistemi ve SPF 30+ korumalı fermuarlı uzayabilen tentesi ile bebeklerin güvenliği ve konforu ön planda tutuluyor. Tek el ile kolayca katlanabilme özelliği, ebeveynler için büyük bir kolaylık sağlıyor. Ayrıca, ürünün ayarlanabilir ayak dayama yeri ve bardaklık gibi ek özellikleri, kullanım sırasında ebeveynlere büyük konfor sunuyor. Tüm tekerleklerdeki süspansiyon sistemi sayesinde pürüzsüz bir sürüş deneyimi yaşatıyor ve manyetik açılır fileli pencere, bebeklerin rahatça gözlemlenmesine olanak tanıyor.

Ancak, satın alınan modelin bazen R1 yerine V2 olarak gönderildiği ve bu durumun bazı kullanıcılar için kafa karışıklığına yol açtığı gözüküyor. R1 ve V2 modelleri arasındaki en ayırt edici fark, R1 modelinin kapanınca emniyet kilidi bulunması, V2 modelinde ise bu özelliğin olmamasıdır. Bu durum, ürünün güvenliği ve kullanım kolaylığı açısından bazı ebeveynler için önemli bir fark yaratabilir. Özellikle, bebek arabasını sıkça taşıyan ve seyahat eden ebeveynler için emniyet kilidinin varlığı önemli bir güvenlik unsuru olabilir. Bu nedenle, sipariş verirken hangi modelin gönderileceğini satıcıya sorum netleştirmek isteyebilirsiniz.

Hamilton One Sport R1 Fiyat listesi

 • 12000.00 TL - HAMILTON One Sport R1 Kabin Alüminyum Bebek Arabası (Trendyol)

3. Inglesina Sketch Kompakt Ve Hafif Bebek Arabası

Inglesina Sketch Kompakt Ve Hafif Bebek Arabası

Artıları

 • Günlük kullanım için ideal
 • Geniş ve konforlu koltuk
 • Tek elle katlanabilme
 • UV ışınlarına karşı koruyucu tente

Eksileri

 • Malzeme kalitesinin beklentiyi karşılamaması

Inglesina Sketch Kompakt ve Hafif Bebek Arabası, günlük kullanım için mükemmel bir seçenek sunuyor. Doğumdan itibaren bebeğiniz için uygun olan bu arabası, geniş ve konforlu oturma alanıyla dikkat çekiyor. Tek el ile kolayca katlanabilme ve kendiliğinden ayakta durabilme özellikleri, anne-babaların hayatını kolaylaştırıyor. UV korumalı (UPF 50+) tentesi sayesinde bebeğinizi zararlı güneş ışınlarından korurken, tek el ile kontrol edilebilen tutma kolaylığı, ayarlanabilir emniyet kemeri ve omuz padleri ile güvenli ve rahat bir kullanım sunmakta.

Bu bebek arabasının geniş saklama alanı ve yansıtıcı malzeme kullanımı, özellikle akşam yürüyüşleri için ekstra güvenlik ve konfor sağlar. Kolayca çıkarılıp yıkanabilir özelliğiyle temizliği pratik olan bu model, aktif fren sistemiyle de güvenli bir kullanım sunuyor.

Kullanan kişilerin yorumları incelendiğinde, bazılarının sırt dayama kısmının sabitlenmesinde yaşadığı sorunlar ve malzeme kalitesi konusunda eleştirileri olsa da, birçok kullanıcı arabasının hafifliği, tek el ile rahat manevra kabiliyeti ve kullanım rahatlığını övgüyle bahsetmiştir. Ürünün pratikliği, sağlamlığı ve yer tasarrufu sağlayan yapısıyla öne çıktığı görülmektedir. Genel olarak, Inglesina Sketch, rahatlık ve güvenlik açısından değerlendirildiğinde, tercih edilen bir bebek arabası modeli olarak öne çıkmaktadır.

4. Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası 3 in 1

Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası 3 in 1

Artıları

 • 5 noktalı emniyet kemeri
 • Çift yönlü kullanım
 • Araba/portbebe/anakucağı bir arada
 • Şık tasarım
 • Güçlü manevra kabiliyeti

Eksileri

 • Yok

Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası 3 in 1 ergonomik ve çok amaçlı kullanımı ile dikkat çeken bir üründür. Alüminyum, sağlam ve hafif kasası ile dikkat çeken bu bebek arabası süspansiyonlu dolma tekerlekleri ile sağlam ve rahat sürüş deneyimi sunar. Arabanın ön kısmında bulunan UV filtreli gölgelik tente sayesinde çocuğunuzu güneş ışınlarından koruyan bu bebek arabası çift yönlü kullanım sunar. Suluk ve güvenlik bandını da bünyesinde barındıran bu bebek arabası 3 farklı pozisyona ayarlanabilir. Arabanın arka tekerlekleri sarsıntı engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. 360 derece dönen tekerleklerinin hepsi pratik şekilde takılıp çıkartılabilir. Ön ve arka tekerleklerde bulunan kilit sistemi sayesinde bebek arabası güvenli bir kullanım sunar. Oturma ünitesi portbebe olarak kullanılabilir. 0-6 ay bebeklerinin daha konforlu seyahat etmesini sağlayan ekstra dolgulu mat sayesinde daha rahat bir deneyim sağlanır. Ürünün ana kucağı pratik şekilde monte edilip çıkartılabilen yapıya sahiptir.

Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası 3 in 1, 5 noktalı emniyet kemeri ile donatılmıştır. Omuz kayışlarında yer alan yumuşak ped bebeğinizin rahatsız olmasını engeller. Sırt dayanağı çok pozisyona ayarlanabilir. Bebek arabasının ön barı ise kolay şekilde takılabilir. Deri tutma kolları sayesinde ürüne şık bir görünüm katılmıştır. Bu deri tutma kolları aynı zamanda bebek arabasının rahat şekilde sürülmesini de sağlar. Bebek arabasının ön kısmına takılabilen yemeklik takımı ile bebeğinizin beslenmesini daha kolay hale getirebilirsiniz. Eşyalarınızı taşımanız için düşünülmüş geniş alt sepet dışarıda geçirdiğiniz uzun saatlerde kurtarıcınız olacaktır. Bebek arabasının kumaş tipi çift dikişli ve dayanıklı malzemeden seçilmiştir. Yoyko City Seyahat Sistem Bebek Arabası 3 in 1 ebeveynin boyuna göre farklı yüksekliklerde kullanılabilir. Katlandığında az yer kaplayan bu bebek arabası 20 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Üst ünite üzerindeyken katlanabilen bu bebek arabası dik durabilme özelliğine de sahiptir.

5. Pierre Cardin PC-405P Twist Plus Travel Sistem Bebek Arabası

Pierre Cardin PC-405P Twist Plus Travel Sistem Bebek Arabası

Artıları

 • Uzun süreli kullanım için ideal
 • Bebeğe konfor sağlama
 • taşıması kolay
 • Mükemmel manevra yeteneği

Eksileri

 • Biraz ağır olması

Pierre Cardin PC-405P Twist Plus Travel Sistem Bebek Arabası, uzun süreli kullanım için ideal bir seçenektir. Bebeklere gereken konforu sağlamak için titreşimi minimumda tutar. Alüminyum kasası sayesinde kolayca taşınabilir ve evin üst katında yaşayanlar bile rahatlıkla dışarı çıkabilirler. Alüminyum malzemesinin hafifliği aynı zamanda mükemmel manevra yeteneği sunar.

Pierre Cardin Bebek Arabası, tek elle kolayca katlanabilir ve kullanılmadığı zamanlarda da az yer kaplar. Katlandıktan sonra kilitlenebilir ve dik bir şekilde durabilir, böylece saklaması kolay olur. Elden kumandalı fren sistemi sayesinde güvenli bir gezinti yapabilirsiniz. Bebek arabasının içinde bulunan emniyet kemeri, bebeğinizin güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlar. Ayarlanabilir tutma kolu farklı boylardaki kişilere uyum sağlar. Ayrıca, ihtiyaç duyulduğunda puset olarak da kullanılabilir.

Ne kadar alüminyum kasa hafif bir yapıda olsa da bir travel sistem bebek arabası olduğu unutulmamalı, zira ağırlığı 10.5 kg civarında. Baston bebek arabalarına göre daha ağır bir yapıda. Ürünün şık tasarımı ve kullanım kolaylığı göz önüne alındığında, bebeğinizle rahat ve güvenli bir gezinti yapmanızı sağlayacak bir ürün denilebilir.

Pierre Cardin PC-405P Twist Plus Travel Sistem Bebek Arabası Fiyat listesi

 • 17999.00 TL - Pierre Cardin Twist Plus Travel Sistem Bebek Arabası Gri (Trendyol)
 • 17999.00 TL - Pierre Cardin Twist Plus Travel Sistem Bebek Arabası Yeşil (Trendyol)
 • 19999.00 TL - Pierre Cardin Twist +plus Travel Sistem Bebek Arabası Siyah (Trendyol)
 • 24749.00 TL - Pierre Cardin Twist+Plus Travel Sistem Bebek Arabası Lacivert (Hepsiburada)
 • 24749.00 TL - Pierre Cardin Twist+Plus Travel Sistem Bebek Arabası Siyah (Hepsiburada)

6. Baby Plus Canyon Travel Sistem Bebek Arabası V2

Baby Plus Canyon Travel Sistem Bebek Arabası V2

Artıları

 • Sürüşünün rahat olması
 • Fiyatının uygun olması

Eksileri

 • Çift yönlü kullanımın zor olması
 • Hantal olması ve bagaja zor sığması (Sepeti çıkarmak gerekiyor katlamak için)

Baby Plus Canyon bebek arabası farklı pozisyonlarda ayarlanan sırt desteği ile doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabiliyor. İki yönlü kullanımı ve ayarlanabilir tentesiyle yüksek konforlu bir kullanım sağlayan ürün ön tekerlerin 360 derece dönme kabiliyeti sayesinde yüksek manevra gücüne sahip oluyor. Bununla birlikte her bebek arabasında bulunan beş nokta emniyet kemeri sayesinde güvenli bir sürüş sağlıyor. Ayrıca oldukça pratik bir şekilde katlanma özelliğine sahip olan ürün bu sayede yer açısından da büyük avantaj sağlıyor.

Ancak, Baby Plus Canyon modelinin çift yönlü kullanımının zor olması ve özellikle sepeti çıkarılmadan katlama işleminin mümkün olmaması gibi bazı eksiler de mevcut. Bu, özellikle bebek arabasını bagaja yerleştirmeyi zorlaştırıyor. Yine de, ürünün sürüş konforu ve uygun fiyatlı olması gibi artıları, ürünü dikkat çekici bir seçenek yapıyor. Genel olarak, Baby Plus Canyon V2, sağladığı pratik kullanım ve yüksek manevra kabiliyeti ile dikkat çekmeyi başaran bir bebek arabası modelidir, ancak bazı iyileştirmelerle kullanıcı deneyimi daha da artırılabilir.

Baby Plus Canyon Travel Sistem Bebek Arabası V2 Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

7. Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası

Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası

Artıları

 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Güvenilir bir sürüş sunması
 • Fiyatının uygun olması

Eksileri

 • Tutma saplarının kısa olması
 • Tekerleklerinin çok kaliteli olmaması

Baby Home bebek arabası farklı pozisyonlar için ayarlanabilir sırt yaslama ünitesine sahip. Uyuma, oturma ve dinlenme olarak adlandırılan bu pozisyonlar sayesinde doğumdan itibaren bebekler için rahatça kullanılabilir. Ürün tek nokta fren sistemine sahip. Bu sayede oldukça güvenli bir sürüş sağlıyor. Bununla birlikte dört mevsim kullanma özelliğine de sahip olan Baby Home bebek arabası geniş ve oldukça kullanışlı alt sepetiyle eşyaların da rahatlıkla taşınmasını sağlıyor. Ayrıca tam kapanır tenteyle soğuk havalara karşı bebeğinizi koruyan ürün çift yönlü sürüş özelliği sayesinde de kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor.

Birçok kullanıcının keyifle kullandığı bebek arabası bazı zeminlerde tekerleğinin dönmemesi sebebiyle eleştiriliyor. Ayrıca, tutma saplarının kısa olması, uzun boylu ebeveynler için kullanım konforunu azaltabilir. Buna rağmen, Baby Home Bh-760 Gold, çift yönlü kullanımı, her mevsim uygunluğu ve güvenli sürüş sunması gibi özellikleriyle dikkat çeken bir bebek arabası modeli olarak öne çıkıyor.

Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası Fiyat listesi

 • 4850.10 TL - Baby Home Bh-760 Gold Bilyeli Teker Mama Tablalı Çift Yönlü Bebek Arabası (Trendyol)
 • 4850.10 TL - Baby Home BH-760 Gold Bilyeli Teker Mama Tablalı Çift Yönlü Bebek Arabası (Trendyol)
 • 5011.00 TL - Baby Home BH-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası (N11)
 • 5389.00 TL - Baby Home BH-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası (Hepsiburada)

8. Joie Aire Twin İkiz Bebek Arabası

Joie Aire Twin İkiz Bebek Arabası

Artıları

 • Hafif ve taşınabilir bir yapıya sahiptir
 • Ayarlanabilir sırt yatış açısı ve bacak desteği sunar
 • Çift taraflı kullanılabilen iç pedi bulunur

Eksileri

 • Çift yönlü kullanım beklentiyi karşılamayabilir
Joie Aire Twin uygun fiyatlı bir yan yana ikiz bebek arabası modelidir. Hafifliği ile dikkat çeken bu model, tek elle kolayca katlanabilme özelliği sunuyor. Bağımsız olarak yatırılabilen koltuklar ve ayrı kaputları sayesinde, farklı yaşlardaki çocuklar için uygun olduğu gibi, ikizler için de idealdir. Ancak bebekler için taşıma kısmı (carrycot) seçeneği sunmuyor ve seyahat sistemi olarak kullanımı mümkün değil.

Joie Aire Twin’in konfor ve kullanım kolaylığı açısından avantajları olduğu kadar, koltukların birbirinden ayrılmaması gibi küçük dezavantajları da bulunmakta. Ancak kolay katlanabilirlik, geniş sepet gibi özellikleri, bu modeli hem ikizler hem de yaş farkı olan kardeşler için pratik bir seçenek haline getiriyor. Genel olarak, kullanımı kolay, hafif ve şık bir bebek arabası arayanlar için Joie Aire Twin, mükemmel bir seçenek diyebilirim.

9. Chicco We Bebek Arabası

Chicco We Bebek Arabası

Artıları

 • Ultra hafif ve kompakt
 • kolay katlanabilir mekanizma
 • Chicco Kaily Oto Koltuğu ile uyumlu

Eksileri

 • Sırt mekanizmasının daha pratik ayarlanabilir olması faydalı olurdu
 • katlandığında arabayı sabitlemek için bir aparatın bulunmaması

Chicco We Bebek Arabası, seyahatler ve günlük kullanım için ideal, ultra hafif ve kompakt bir bebek arabasıdır. Kendi kendine tek tuşla katlanabilme özelliği, bu bebek arabasını piyasadaki diğer bebek arabalarından ayırıyor. Doğumdan itibaren 22 kg'a kadar bebekler için uygun olan bu model, sadece 5,5 kg ağırlığında olmasıyla dikkat çekiyor. Bu özelliği ile hem evde saklama kolaylığı sağlar hem de seyahatlerde kabin boy bagaj olarak kullanılabilme avantajı sağlıyor. Chicco Kaily Oto Koltuğu ile uyumlu olması, ebeveynler için ekstra bir kolaylık sağlayarak ürünün kullanım alanını genişletiyor.

Bu bebek arabasının tasarımı, kullanışlılığı ve konforu ön planda tutularak geliştirilmiş. Tamamen yatırılabilir sırtlık ayarı sayesinde, bebeğinizin rahatı düşünülerek tasarlanmıştır. Genişletilebilir tentesi ve tentedeki fermuarlı file bölümü, ekstra hava akışı sağlayarak bebeğinizin konforunu arttırıyor. Polikarbonat tekerlekler ise yüksek manevra kabiliyeti sunuyor. Tüm tekerleklerindeki amortisörler olması da bebeğinize sarsıntısız bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Ancak, katlandığında bebek arabasını sabitlemek için bir aparatın olmaması bazı kişiler için eksiklik olabilir.

10. Chicco Ohlala Tek Elle Katlanır İkiz Bebek Arabası

Chicco Ohlala Tek Elle Katlanır İkiz Bebek Arabası

Artıları

 • Modern ve çekici tasarıma sahiptir
 • Hafif yapısı sayesinde taşıması kolaydır

Eksileri

 • Açma ve kapatma işlemi biraz zorlayıcı olabilir

Chicco Ohlala Tek Elle Katlanır İkiz Bebek Arabası, modern ve çekici tasarımıyla dikkat çeken bir üründür. Bebeklerin ve ebeveynlerin konforu düşünülere tasarlanmış bir modeldir. 9 kg ağırlığındaki Ohlala Twin, doğumdan itibaren 15 kg'a kadar kullanılabilir. İki bağımsız oturma parçasının altında geniş bir ded alışveriş sepetine sahiptir. Tek elle katlanabilir ve katlandığında ultra kompakt bir yapıya sahiptir. Ohlala Twin, sürüş kolaylığı sağlayan tek elle kavranabilir tutma koluyla birlikte gelir.

Kullanan kişiler bu ürünün hafif olmasından ve iki yapısına rağmen dar alanlardan rahatlıkla geçebilmesinden oldukça memnun. Hafif yapısı, kullanım kolaylığı ve çekici tasarımıyla öne çıkan bir ürün olması bunda bir etken. Ergonomik bir ikiz bebek arabası bakıyorsanız bu ürünü es geçmeyin deriz.

Chicco Ohlala Tek Elle Katlanır İkiz Bebek Arabası Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

11. Aldeba 3020 Pratik Baston Bebek Arabası

Aldeba 3020 Pratik Baston Bebek Arabası

Artıları

 • Silinebilir hijyenik kumaş
 • 360 derece dönebilen ön tekerlekler

Eksileri

 • Yok
ALDEBA 3020 Pratik Baston Bebek Arabası, çok havalı bir görünüme sahip olmasa da kullanışlı özellikleriyle dikkat çekiyor. Küçük ve hafif olması nedeniyle bütün arabaların bagajına sığdırabiliyorsunuz. Aynı zamanda silinebilir hijyenik D600 kumaş kalitesiyle de öne çıkmakta.

ALDEBA 3020, 360 derece dönebilen ve kilitlenebilen ön tekerlekler ve frenlenebilen arka tekerlekler sayesinde mükemmel bir manevra kabiliyeti sunuyor. Bebeğinizin güvenliği için 5 noktalı emniyet kemeri bulunmaktadır. Oturma pozisyonunda ayak koyma yeri çıkartılabilir şekildedir. Ayrıca su geçirmez tentesi, bebeği kötü hava koşullarına karşıda koruyor. Uygun fiyatlı ve basic bir bebek arabası arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

12. Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası

Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası

Artıları

 • Tek elle kolayca katlanabiliyor olması
 • Kolayca temizlenebiliyor olması
 • Çift yönlü kullanılabiliyor

Eksileri

 • Pusetinin ağır olması

Joie Litetrax bebek arabası tek elle kolay bir şekilde katlanabilme özelliğine sahip. Bebek arabasıyla birlikte ana kucağı da verilen ürün doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabiliyor. 360 derece dönen tekerleri ve ayarlanabilir tentesiyle manevra ve sürüş konforu sağlayan ürün aynı zamanda geniş ve kullanışlı bir sepete de sahip. Sırt desteği kademeli olarak ayarlanabiliyor. Ayrıca oturma bölümünde bebeğin beş noktadan güvenle bağlayan emniyet kemeri sistemi bebek arabasının oldukça güvenli olmasını sağlıyor. Ayrıca üzerindeki kumaş da rahatlıkla sökülüp kolaylıkla temizlenebiliyor.

Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası Fiyat listesi

 • 17000.00 TL - Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası (Hepsiburada)
 • 17490.00 TL - Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası (Trendyol)

13. Yoyko Quantum Bebek Arabası

Yoyko Quantum Bebek Arabası

Artıları

 • Hafif ve sağlam yapı
 • katlanabilirlik
 • UV korumalı gölgelik

Eksileri

 • Kapandığında dik durmama

Yoyko Quantum Bebek Arabası, hem sağlamlığı hem de hafifliği ile öne çıkan, modern tasarıma sahip bir bebek arabasıdır. Alüminyum olması dayanıklı ve hafif olmasını sağlıyor. Sadece 6.4 kg ağırlığında olması ile kolaylıkla taşıyabileceği bir modeldir. Özellikle seyahat ederken büyük bir kolaylık sağlıyor. Tek el ile katlanabilen bu bebek arabasında ayrıca dolma teker kullanılmış, bu yüzden lastik patlaması gibi sorunlar ile karşılaşmıyorsunuz. UV korumları tentesi ise bebeğinizi güneşin zararlı ışıklarına karşı koruyor.

Bu bebek arabasını kullanan anne babalar genel olarak memnun. Sadece kapandığı zaman dik durmaması depolama açısından biraz başınızı ağrıtabilir. Genel olarak konforlu ve hafif olması ile en iyi bebek arabalarından birisi.

14. Prego Baby 2071 Ibiza İkiz Bebek Arabası

Prego Baby 2071 Ibiza İkiz Bebek Arabası

Artıları

 • Tekli olarak kullanılabilmesi
 • Tüm parçaları ayrılıp kolay şekilde saklanabilmesi
 • Çift yönlü kullanılabilmesi
 • Katlandığı zaman çok az yer kaplaması
 • Kaliteli olması

Eksileri

 • Pahalı olması

Prego Baby 2071 Ibiza İkiz Bebek Arabası, alüminyum gövde yapısıyla dikkat çeken ve kullanımı doğumdan itibaren 15 kg’a kadar mümkün kılan kaliteli bir ürün. İkiz bebeklerin tüm ihtiyaçlarını taşıyabilecek geniş alt sepet kısmı, ebeveynler için büyük bir kolaylık sunuyor. 5 noktalı emniyet kemeri ve 360 derece dönebilen ön tekerlekler, hem güvenlik hem de pratik kullanım açısından avantaj sağlar. Ayrıca, bu tekerleklerin sabitlenme özelliği, arazinin durumuna göre kullanıcıların daha kontrollü bir sürüş deneyimi yaşamasına imkan tanımata. Bebeklerin soğuk ve rüzgarlı havalarda korunmasını sağlayan ayak örtüsü, bu bebek arabasının en kullanışlı aksesuarlarından birisi.

Çift yönlü kullanılabilen bu bebek arabası, anne-babaların bebekle iletişim kurmasını kolaylaştıran bir özellik. Ayarlanabilir itme kolu, farklı boylardaki kullanıcılar için ergonomik bir deneyim sunar. Sırt dayanağının tamamen ayarlanabilir ve yatabilme özelliği ise bebeklerin uzun yolculuklar sırasında da rahat etmelerini sağlar. Prego Baby 2071 Ibiza İkiz Bebek Arabası, güvenli, konforlu ve pratik kullanımıyla ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran bir ürün olarak öne çıkıyor. Bu özellikler, özellikle ikiz bebekleri olan aileler için ideal bir seçenek sunmakta.

15. Chicco Ohlala 3 Stroller Bebek Arabası

Chicco Ohlala 3 Stroller Bebek Arabası

Artıları

 • Hafif ve kompakt bir tasarıma sahiptir
 • Doğumdan itibaren 15 kg'ye kadar kullanılabilir

Eksileri

 • Tentesinin kısa olması

Chicco Ohlalà 3 Stroller Bebek Arabası, oldukça hafif bir tasarıma sahiptir, gözünüze çarpan ilk özelliği de budur büyük ihtimalle. Doğumdan itibaren 15 kg'ye kadar kullanılabilir ve şık bir görünüme sahiptir. Sadece 6.9 kg ağırlığındadır, bu da onu tek elinizle bile rahatlıkla kaldırabileceğiniz anlamına gelir. Katlandığında ekstra kompakt hale geliyor ve ergonomik tekerlekleri sayesinde kullanımı kolaydır. Ohlalà 3, bu özellikleri ile ebeveynlerin en iyi arkadaşıdır diyebiliriz :)

Ohlalà 3'ü hafiflik ve pratiklik açısından tam anlamıyla bir baston bebe arabası olarak nitelendirmektedir. Bazı kullanıcılar, ürünün gerçekten çok hafif olduğunu ancak hafifliğinin kaliteyi biraz etkileyeceğinden de endişe etmektedir. Yine de Chicco'nun güvenilir bir marka olması ön plana çıkıyor bu seçim aşamasında. Tentesinin biraz kısa olduğu, ancak çok pratik olduğu da belirtilen diğer bir noktadır - büyük ihtimal ile ağırlığı düşük tutmak için yapılan bir hamle.

Bazı ebeveynler tarafından tekerlek kontrolünün zaman zaman sıkıntı yaratabildiği belirtilse de, hafifliği, kompakt yapısı ve şık tasarımıyla bebeğinizle birlikte keyifli bir gezi deneyimi sunmakta.

16. Tommybaby Eagle Alüminyum Lüx Çift Yön Bebek Arabası

Tommybaby Eagle Alüminyum Lüx Çift Yön Bebek Arabası

Artıları

 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Güvenilir bir sürüş sunması

Eksileri

 • Sürüşünün ve katlanmasının nispeten konforsuz olması

Tommybaby bebek arabası doğumdan itibaren kullanılma özelliğine sahip. Farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırt yaslama ünitesi, beş noktadan bağlanan emniyet kemeri ve 360 derece dönebilen tekerleriyle oldukça güvenli ve konforlu bir sürüş sağlıyor. Çift yönlü kullanabilme, arka tekerleklerde fren sistemi ve tam kapanabilen tente özelliğine de sahip olan ürün 360 derece dönebilen ön tekerleriyle de yüksek manevra kabiliyetine sahip.

Birçok kullanıcı ürünü tercih ederken kullananlardan bazıları malzeme kalitesinden memnun değil. Ayrıca sürüş kolaylığı konusunda da eleştiriler var.

17. Babyhope Sa7 Baston Bebek Arabası

Babyhope Sa7 Baston Bebek Arabası

Artıları

 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Fiyatının uygun olması

Eksileri

 • Konforsuz kullanım

Babyhope Sa7 Baston bebek arabası üç farklı yaslanma seçeneği ve tam yatma seçeneği ile doğumdan itibaren kolaylıkla kullanılabiliyor. Ekstra pedli oturma ünitesi sayesinde de konforlu bir oturma sağlayan ürün tam kapanabilen rüzgarlık ve tentesiyle de her mevsim kullanılabilme özelliğine sahip. Ayrıca 360 derece dönebilen tekerleri ile de her türlü yolda her manevrayı bu bebek arabasıyla yapmak mümkün.

Çift yönlü kullanım özelliği, yürüyüş yaparken biz ebeveynlere çocuğumuzu daa rahat görme imkanı sunuyor. Her mevsimde kullanıma uygun olmasıyla da yıl boyunca rahatlıkla tercih edilebiliyor. Fiyat performans açısından değerlendirildiğinde, piyasadaki diğer bebek arabalarına göre daha uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkmakta.

18. Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası

Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası

Artıları

 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Manevra kabiliyetinin iyi olması
 • Fiyatının uygun olması

Eksileri

 • Ön tekerlerinin kaliteli olmaması

Kiwi City Way bebek arabası açılıp kapanabilir tente, ayarlanabilir tutma sapı ve kolay katlanabilme özelliği ile ebeveynler tarafından sıkça tercih ediliyor. Bununla birlikte güvenli kullanım için start stop butonuna da sahip olan ürün 360 derece dönebilen tekerleri sayesinde yüksek manevra kabiliyeti de sağlıyor. Ayrıca hem bebeğin eşyalarının hem de diğer eşyaların kolaylıkla taşınması için oldukça geniş bir alt sepete sahip. Farklı açılardaki yaslanma özelliği sayesinde de bebeklerin gelişim özelliklerine göre konumlandırılabiliyor. En önemli özelliği ise çift yönlü kullanılabilir olması.

Bununla birlikte bazı kullanıcılar ürün için ön tekerlerin sıkıntılı olduğundan ve malzemelerin kalitesizliğinden bahsediyor. Yine de nispeten uygun fiyatlı olmasıyla tercih edilebilir bir seçenek diyebiliriz.

Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

19. Joie Brisk LX Baston Bebek Arabası

Joie Brisk LX Baston Bebek Arabası

Artıları

 • 5 noktalı emniyet kemeri
 • kolay manevra

Eksileri

 • Tam yatar pozisyonda alışveriş sepetinin kullanışsız olması
 • çift yönlü kullanılamaması

Joie Brisk LX Baston tipi bebek arabası da diğer Joie ürünleri gibi oldukça başarılı. Tam yatma özelliği sayesinde bebeğiniz doğar doğmaz kullanmaya başlayabilirsiniz. 3 tekerlekli olan baston tipi bebek arabasının iki tekerleği arkasında, bir tekerleği ise önünde bulunuyor, böylece fazladan manevra kabiliyeti ve konforlu bir sürüş sunuyor. Ayrıca ön tekerleklerde bağımsız süspansiyon ve 360 derece dönebilme özelliği olduğunu da söylemek gerekiyor.

Emniyet kemeri olarak ise, 5 noktalı emniyet kemeri ile tam not alıyor. Emniyet kemerini bebeğinizin boyuna ve kilosuna göre de ayarlayabiliyorsunuz. Kumaşları ise kolayca sökülüp düşük ısıda yıkanabilir olarak tasarlanmış.

Alt tarafında bulunan alışveriş sepeti ise genel olarak kullanışlı olsa da, eğer bebek arabası tam yatar pozisyonda ise bu sepete ulaşmak biraz zor olabiliyor.

20. Babyhope P-738 İkiz Bebek Arabası

Babyhope P-738 İkiz Bebek Arabası

Artıları

 • Geniş alt sepeti bulunmaktadır
 • 360° dönebilen tekerleklere sahiptir

Eksileri

 • Ağır ve hantal bir yapıya sahiptir
 • Ürünün kalitesi pek iyi değildir

Babyhope P-738 İkiz Bebek Arabasınin ilk önce göze çarpan en önemli özelliği fiyatı oluyor. Geniş alt sepetinin bulunması ve 360 derece dönebilen tekerlekler ise diğer öne çıkan özellikleri arasında. Fakat, kullanıcı yorumlarına detaylı olarak bakarsanız siz de farkedeceksiniz ki, ürünün hantal olması ve parçalarının kaliteli olmaması sıkla bahsedilmiş.

Kısıtlı bir bütçeye sahipseniz, ve indirim bekleme gibi bir lüksünüz yoksa tercih edebilirsiniz, ama direkt olarak fiyatına bakarak almanızı önermeyeceğimiz bir üründür. Ancak her kullanıcının ihtiyaçları ve deneyimleri farklıdır, bu yüzden karar sizin :)

Babyhope P-738 İkiz Bebek Arabası Fiyat listesi

 • 7699.00 TL - BabyHope P 738 Arka Arka İkiz Bebek Arabası (Hepsiburada)
 • 7799.00 TL - Babyhope P-738 Ikiz Puset (Siyah-Gri) (Hepsiburada)
 • 7490.00 TL - BabyHope P-738 Ikiz Puset Arka Arkaya Ikiz Bebek Arabası (Trendyol)
 • 7649.00 TL - Babyhope P-738 İkiz Bebek Arabası (N11)

21. Chicco Trio Sprint Travel Sistem Bebek Arabası

Chicco Trio Sprint Travel Sistem Bebek Arabası

Artıları

 • Bebek için konforlu olması
 • Sağlam olması

Eksileri

 • Çift yönlü kullanılamaması
 • Ağır olması
 • Pahalı olması

Chicco Trio Sprint bebek arabası üç ayrı kullanım özelliği sayesinde doğumdan itibaren ebeveyneler ve bebekler için konforlu bir kullanım imkânı sunuyor. Yağmurlu havalar için şeffaf yağmurluk ve açılır kapanır tenteye sahip olan ürün port bebe özelliği sayesinde deoto koltuğuolarak rahatlıkla kullanılabiliyor. Bununla birlikte oldukça farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırt desteği ile bebeğinizin oturmasına yatmasına ve yaslanmasına büyük kolaylık sağlar.

Bunlarla birlikte ürünün en büyük dezavantajı çift yönlü kullanılamıyor oluşu. Ayrıca fiyat açısından da piyasadaki diğer modellerden oldukça pahalı.

22. Joie Litetrax 3 Tekerlekli Bebek Arabası

Joie Litetrax 3 Tekerlekli Bebek Arabası

Artıları

 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Güvenilir bir sürüş sunması
 • Kolayca temizlenebiliyor olması
 • Tek elle kullanılabiliyor olması

Eksileri

 • Çift yönlü kullanılamaması

Joie Litetrax bebek arabası tek elle otomatik katlanabilen bir özelliğe sahip. Tekerleri 360 derece dönebilen bebek arabası en zor yollarda bile rahat bir sürüş imkânı sağlıyor. Farklı yatma pozisyonlarına sahip sırt ünitesiyle doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Ayrıca beş nokta emniyet kemeri özelliğine de sahip olan ürün bebeklerin güvenle taşınmasını sağlıyor. Bebek arabasının kumaşı sökülerek kolayca taşınabiliyor. Bu çerçevede hijyenik bir kullanım sağlıyor.

Ancak farklı kullanıcı deneyimleri gösteriyor ki, bu bebek arabasının bazı eksiklikleri de bulunmaktadır. Alt sepetin yan ve ön taraftan erişilmesinin zor olması, eşya koyma ve çıkarmada kullanıcıları zorlayabilmektedir. Ayrıca bebek arabasının bazen dört tekerlekli araçlar kadar rahat/stabil olmadığı hissediliyor. Güneşlik ise uzun ve iyi bir koruma sunarak pozitif bir yön olarak öne çıkıyor. Yine de fiyatına göre sunulan özellikler, kullanıcıların ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayarak Joie Litetrax'ı özellikle yeni ebeveynler için cazip bir seçenek haline getirmektedir.

23. Aldeba 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası

Aldeba 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası

Artıları

 • Çift yönlü kullanabilme özelliği
 • 3 kademe ayarlanabilir sırt dayanağı
 • 360 derece dönebilen ön tekerlekler

Eksileri

 • Çok kaliteli olmaması

Aldeba 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası, çok yönlü kullanım özellikleriyle dikkat çeken bir üründür. Stanndart bebek arabaları kategorisinde yer alan bu ürün, çift yönlü kullanabilme özelliği sunar. Ön ve arkaya doğru bakacak şekilde kullanılabilir, böylece ebeveynlerin tercihine göre bebeği yönlendirebilirler. Ayrıca ürünün sırt dayanağı 3 kademe ayarlıdır ve tam yatma pozisyonuna getirilebilir.

Aldeba 8028, 360 derece dönebilen ve sabitlenebilen ön tekerleklerle mükemmel bir manevra kabiliyeti sunuyor. Arka tekerlekler frenlenebilir özelliğe sahiptir. Güvenliği ön planda tutan ürün, 5 bantlı emniyet kemeri ve ön koruma barıyla donatılmıştır. Ayrıca geniş alt sepeti ve rüzgara ve güneşe karşı korumalı ayak örtüsü gibi pratik detaylara da sahiptir.

Fiyat-performans ürünü olarak değerlendirebileceğimiz bu ürün, uzun kullanım deneyimlerinde ne kadar sağlam olacağı kesin olmadığı için dikkatle yaklaşmakta fayda var.

Aldeba 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası Fiyat listesi

 • 2499.00 TL - ALDEBA 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası Siyah (Trendyol)
 • 2799.99 TL - ALDEBA 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası - Mavi / (Trendyol)
 • 2799.99 TL - ALDEBA Fuşya 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası (Trendyol)
 • 2499.00 TL - Aldeba 8028B Çift Yönlü Bebek Arabası - Fuşya Füme (Hepsiburada)
 • 3299.00 TL - Aldeba 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası Kırmızı (Hepsiburada)
 • 3299.00 TL - Aldeba 8028B Çift Yönlü Bebek Arabası - Siyah (Hepsiburada)
 • 2529.00 TL - Aldeba 8028 Çift Yönlü Bebek Arabası (N11)

24. Sunny Baby Orbis Ikiz Bebek Arabası 9024

Sunny Baby Orbis Ikiz Bebek Arabası 9024

Artıları

 • Doğumdan itibaren kullanılabilir
 • farklı pozisyonlara ayarlanabilen koltuklar
 • geniş saklama alanı

Eksileri

 • Ağır ve uzun yapısı
 • Ön koltuğun tam yatmaması
 • Katlandığında bile büyük olması

Sunny Baby Orbis İkiz Bebek Arabası 9024, ikiz ebeveynlerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla üretilmiştir. Doğumdan itibaren kullanılabilmesi uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülebilir. Bu bebek arabasının farklı pozisyonlara ayarlanabilen ve tam yatabilen koltukları, bebeklerin rahatını ve konforunu ön planda tutuyor. Ekstra yumuşak dokulu kumaşı, bebeğinizin cildine nazik bir dokunuş sunarken, ayarlanabilir ayak dayanakları ve tam kapanabilir tente gibi özellikler de güneşli ve rüzgarlı havalarda ekstra koruma sağlıyor. 360° dönebilen ve sabitlenebilen ön tekerlekler, bu ikiz bebek arabasının manevra kabiliyetini artırırken, geniş çift alt sepet her iki bebeğin eşyaları için bol miktarda saklama alanı sunuyor.

Ancak, bu bebek arabasının ağırlığı ve boyutları, bazı kullanıcılar için dezavantaj olabilir. Oldukça ağır ve uzun olduğundan, dar sokaklarda ve kalabalık alanlarda manevra yapmak zor olabiliyor. Ön koltuğun tam yatmaması, özellikle uzun süreli dış mekan kullanımlarında, daha büyük bebekler için ideal olmayabilir. Ayrıca, katlandığında bile oldukça büyük olması, taşıma ve saklama konusunda zorluklar yaratıyor - özellile araba bagajına sığdırmak zor. Bu bebek arabası, fiyat performans açısından değerlendirildiğinde avantajlı olsa da, kullanım kolaylığı ve taşınabilirlik açısından bazı şeylerden vaz geçmeniz gerektiğini unutmamak gerekir.

Sunny Baby Orbis Ikiz Bebek Arabası 9024 Fiyat listesi

25. Sunny Baby 814 Sweety İkiz Bebek Arabası

Sunny Baby 814 Sweety İkiz Bebek Arabası

Artıları

 • Güvenilir bir sürüş sunması
 • Konforlu olması

Eksileri

 • Bebek gözetleme pencerisininn kullanışsız olması

Sunny Baby bebek arabası ikiz bebeklerin yan yana taşınabilmesine imkân sağlıyor. Bu çerçevede farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırt dayama ünitesi sayesinde doğumdan hemen sonra rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca açılır kapanır tente özelliği sayesinde de farklı mevsim koşullarına uygun kullanım sağlıyor. 360 derece dönebilen ön tekerleklerle yüksek manevra kabiliyetine sahip olan ürün arka tekerleklerdeki fren sistemiyle de oldukça güvenli bir kullanım sağlıyor.

Bebek gözetleme penceresi çok kullanışlı olmasa da, tercih edilebilecek bir ikiz bebek arabası diyebiliriz.

26. Inglesina SKETCH İkiz Bebek Arabası

Inglesina SKETCH İkiz Bebek Arabası

Artıları

 • İki bebeği aynı anda taşıma olanağı sunar
 • Tenteler bağımsız olarak ayarlanabilir
 • Kompakt yapıya sahiptir ve taşıması kolaydır

Eksileri

 • İki çocukla kullanıldığında ön kısmın ağırlığının hissediliyor

Inglesina SKETCH İkiz Bebek Arabası, ikiz bebeklerinizi için özel üretilmiş pratik bir bebek arabası. Kullanımı kolay olmasıyla dikkat çekiyor. Her bir bebeğe ayrı ayrı oturma alanı sunan bu üründe tenteler de bağımsız olarak ayarlanabiliyor. Sırt destekleri de birbiriyle bağlantılı olmadığı için her bir bebek için farklı olarak ayarlanabiliyor.

Kullanıcı yorumlarına göre Inglesina SKETCH İkiz Bebek Arabası, sürüşü rahat ve manevra kabiliyeti yüksek bir üründür. Açma kapama işlemi pratiktir ve arabayı döndürmek kolaydır. Yorumlarda, dar alanlardan geçerken bile rahatlıkla kullanıldığı belirtilmiştir. Hantal bir yapıya sahip olmaması bu ürünü ikiz bebek arabaları arasında bir adım öne taşımakta.

Inglesina SKETCH İkiz Bebek Arabası Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.
Bebek Arabalari

Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bebek arabası satın alırken kullanıcılar birçok kritere göre değerlendirme yapıyor. Bunlar arasında güvenlik, yeni doğanlarda kullanım, katlanabilir özellikte olması, güneş koruma tentesi, tekerleklerin kilitlenebilir olması, bebek eşyalarının taşınması için ayrı bölmeye sahip olması, kumaş özelliği ve ayarlanabilir tutma sapı özellikleri bu kriterlerin başında geliyor. Bunlarla birlikte üretim standartlarını karşıladığına dair TSE belgelerine sahip olan bebek arabaları da kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor.

Bütün bunlar çerçevesinde bebek arabası satın alırken en önemli özellik olarak bebeğin güvenle ve konforlu şekilde taşınması ön plana çıkıyor.

5 Noktalı Emniyet Kemerine Sahip Olması

Otomobil kullanılırken hayati öneme sahip olan emniyet kemeri bebek arabasında taşınan çocuklar için de oldukça büyük öneme sahip. Özellikle bebeklerin arabadan düşme tehlikesine karşı önlem sağlayan ve bel ile kollardan bebeği arabaya bağlayan 5 noktalı emniyet kemerleri oldukça önemli. Bu yüzden bebek arabası tercihlerinde emniyet kemerli modellerin tercih edilmesi oldukça önemli.

5 Noktalı Emniyet Kemeri

Emniyet kemerinin yanında güvenilir bir fren sistemine sahip olan bebek arabaları da güvenlik açısından oldukça önemli. Sürüş esnasında bazı dalgınlıklar sebebiyle bebek arabasının kontrolden çıkması ihtimal dahilinde. Bu yüzden hem çevredeki insanların güvenliği hem de çocuğunuzun güvenliği emniyet kemeri ve fren sistemi sayesinde korunmuş olacaktır.

Doğumdan İtibaren Kullanılabiliyor Olması

Bebek arabası tercihlerinde yeni doğan bebekler için uygun olan modelin tercih edilmesi de oldukça önem taşıyor. Çünkü bebek doğup hastane ortamından çıktıktan sonra bebek arabasında taşınması gerekebiliyor. Yeni doğan bebeklerin kullanımına uygun olmayan modeller bu konuda kullanıcılar açısından sıkıntılı olabiliyor. Ayrıca bu çerçevede tercih edilen bebek arabasının yeni doğan bebeğin vücut yapısına uygun ve hassas bir şekilde konfor sağlaması gerekiyor.

Ayrıca önemli bir özellik de yeni doğan bebekler henüz oturamadığı için bebek arabasının tam yatabilme özelliğine sahip olması. Ebeveynler yeni doğan bebekler için bebek arabası tercihlerinde bu kriterlere dikkat etmeli.

Katlanabilir/Kompakt Olması

Bebek arabası tercihlerinde arabanın boş zamanlarda kolay taşınabilir olması, aracın bagajına rahatlıkla sığabilmesi amacıyla katlanabilir özellikte olması oldukça önemli. Bununla birlikte bebekle gezmeye, alışverişe çıkıldığında bir elinizde eşyalar veya bebek varken diğer elinizle de bebek arabasını kullanma durumunda veya katlama durumunda kalabilirsiniz. Bu çerçevede bebek arabasının kolay katlanabilir özelliğe sahip olması kullanıcıların işinin büyük ölçüde kolaylaşmasını sağlıyor.

Pratik bir şekilde toplanıp açılabilen bebek arabaları hantal modellerin yanında daha hafif özellikte olmalarıyla da ön plana çıkıyor. Bu yüzden bu konuya da dikkat etmek gerekiyor.

Güneş İçin Koruma Tentesi Olması

Bebek arabalarının hem yazın sıcağında güneş ışıklarının altında hem de soğuk kış günlerinde yağmurda ve çamurda kullanılacağı düşünülerek bebek arabasında taşınan çocuğun olumsuz hava koşullarından etkilenmesini en aza indirmek için tente özelliğine sahip olması büyük avantaj sağlıyor. Çocuğunuzun sağlığı açısından da büyük önem arz eden tente güneş ışınlarını engelleyerek bebek arabasındaki çocuk için konforlu bir sürüş olmasını sağlıyor.

Bununla birlikte tente kapatıldığında araba içerisindeki bebeğin görülmesini sağlayan şeffaf özellikte olması her an için bebeğinizin kontrolünüzde olmasını sağlar. Bu bağlamda bebek arabası tercihlerinde bu kritere de dikkat edilmesi gerekiyor.

Park Halinde Kilitlenebilir Tekerleklerin Olması

Her araç için fren sistemi ne kadar önemliyse bebek arabası için de o ölçüde önemlidir. Bu çerçevede bebek arabalarının sürüş deneyimleri sırasında kayıp gitmesini önleyen veya herhangi bir yere bırakıldığında hareket etmemesini sağlayan güçlü bir fren sistemine sahip olması özellikle çocuğun güvenliği açısından hayati önem arz ediyor. Park halinde bebek arabasının hareket etmesinden kaynaklı çeşitli kazaların önlenmesi açısından oldukça önemli.

Bebeğin ve Sizin Eşyalarınız İçin Saklama Alanı Olması

Bebekli aileler dışarı çıkarken yanlarında bir dünya eşyayı da taşırlar. Hem bebek için hem de ebeveynler için gerekli olan bu eşyaların kolay taşınabilmesi için bebek arabasında bu eşyaların konulabileceği bir alanın olması işleri oldukça kolaylaştırıyor. Aksi takdirde ebeveynler biryandan bebek ve bebek arabasını taşırken bir yandan da eşya yükünü taşımak zorunda kalabiliyorlar. Bu yüzden bebek arabası tercihlerinde mutlaka eşya taşınacak bir alanın olması oldukça önemli.

Ayarlanabilir Tutma Sapları Olması

Bebek arabalarının kullanımında bebek konforunun yanında arabayı kullanan ebeveynler için de konforlu olması büyük kolaylık sağlıyor. Bebek arabasını sürmek için kullanılan tutma saplarının ebeveynlere göre ayarlanabilir olması, yeterli uzunlukta veya bebek arabasına yeterli mesafede olması sürüş kolaylığı açısından önem arz ediyor.

Bununla birlikte bebek arabası tercihi yapılırken her iki yönlü kullanıma izin veren tutma saplarına sahip olması da oldukça önemli. Çocuklu aileler bebek arabalarında genellikle çocukların kendilerine dönük olmasını ve bebeğin görünmesini istiyorlar. Bu yüzden çift yönlü kullanıma uygun tutma saplı bebek arabaları tercih ediliyor.

Kumaşının Kolay Temizlenebilir Olması

Çocuklu aileler tarafından hemen her gün sıkça kullanılan bebek arabaları yağmur, çamur kar, toz, toprak denilmeden her ortamda kullanılıyor. Bu yüzden bebek arabalarında ciddi miktarda toz birikimi oluyor ve bebek arabalarının kumaşları ciddi ölçüde kirlenebilir. Bebeklerin sağlığı açısından da oldukça olumsuz bir durum olan hijyenik olama durumu bebek arabasındaki kumaşın temizlenmesiyle sağlanabiliyor. Ancak bazı bebek arabalarında kumaşlar rahatlıkla çıkarılıp yıkanabilirken bazı bebek arabaları sadece silmekle temizlenebiliyor.

Bu çerçevede satın alınacak bebek arabalarında bebeklerin veya çocuğun cildine karşı tahriş edici bir olumsuzluk olmaması ve kolay temizlenebilir özellikte olması kullanıcılar tarafından bebek arabalarında en çok tercih edilen özellikler arasında yer alıyor.

Sonuç

Bebek arabaları özellikle çocuk sahibi olan ve olmak isteyen aileler için önemli bir ihtiyaç. Bebeğin doğduktan hemen sonra ve belirli bir yaşa kadar rahatlıkla taşınmasını sağlayan bebek arabaları bu çerçevede ebeveynlere büyük kolaylık sağlıyor. Satın alınan bebek arabaları genellikle uzun kullanımlar için tercih ediliyor. Bu yüzden satın alınırken bebek arabası seçiminde titiz olmak gerekiyor. Ayrıca piyasada bulunan birçok marka ve modelin hangisinin size uygun olduğunu bulmak da oldukça zor bir iş.

Bu çerçevede sizler için hazırladığımız bu yazıda bebek arabası tercihlerini etkileyen faktörler ve bebek arabası modelleri üzerinde ciddi bilgilendirmeler sağladık. Faydalı olacağını ümit ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Gülçin

Gülçin

Herkese merhabalar, ben Gülçin. İkiz bebeklerim var, 8 aylık oldular. Onlar için bi bebek arabası almak istiyorum ama ikiz bebek arabaları çok pahalı geliyor bana. 5000 lira civarı kaliteli bi model önerebilir misiniz acaba?

Ayşegül_35

Ayşegül_35

Merhabalar, ben Ayşegül. 6 aylık bebeğim var ve ona uygun bir travel sistem arıyorum ama kafam çok karışık. önerdiğiniz bi model var mı? Teşekkürler

Özkan Can

Özkan Can

Aldeba ve Pierre Cardin arasında kaldım, ikisi de oldukça uygun fiyatlı duruyor ama hangisi daha sağlam ve kullanışlı bilemiyorum. Öneriniz varsa sevinirim, şimdiden teşekkürler.

fatma

fatma

Slm arkadaşlar, Chicco markasını kullanan var mı? Özellikle Goody modelini merak ediyorum, bebeğim daha yeni doğdu onun için düşünüyorum bunu almayı. Kullananların yorumlarını bekliyorum.

Yazar Hakkında

tumay profil resmi

Tümay Kılınç

Yazılımcı

Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.