14 En İyi Çay Ağacı Yağı Önerisi ve Fiyatlar

Doğa, bize daima şifa kaynağı olan nimetler sunar. Yüzyıllardır kullanılan bitkisel yöntemler, birçok sağlık sorununda olumlu etkiler göstermiştir. Bitkisel yağlar da her biri farklı özellikleriyle öne çıkar. En etkili ilaçlardan biri olan çay ağacı yağı, sayısız faydasıyla insanlığın her zaman şifasını temsil etmiştir. Bu yağın güçlü antiseptik özelliği sayesinde, cilt yaralarından saç kepeklemesine, sivilcelerden böcek sokmalarına ve mantarlara kadar birçok sorunla mücadele eder. Eğer doğanın sunduğu bu değerli yağı daha yakından tanımak ve faydalarını öğrenmek isterseniz, en iyi çay ağacı yağı seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

En iyi cay agaci yagi 4

Çay Ağacı Yağı Nedir?

Anavatanı Avustralya olan çay ağacı (melaleuca alternifolia), mersingiller ailesine mensuptur. Bu bitkinin dal ve yapraklarından çıkarılan yağ birçok sağlık problemine iyi gelir. Çay ağacı yağı kendine has keskin bir kokuya sahiptir. Rengi ise hafif sarımtıraktır. Uzun yıllardır alternatif tıpta her zaman yer alan çay ağacı yağı kozmetik alanında, birçok ürünün içeriğinde bulunmaktadır. Antifungal, antiseptik ve antiviral özelliklere sahip olan bu yağ, çay ağacı bitkisinden buhar distilasyon yöntemi ile elde edilir. Avustralya’nın kuzeydoğu kıyısı ile özdeşleşmiş olan bu bitkinin yaprakları çay yapımında da kullanılır. Adının çay ağacı olması da bundan kaynaklanmaktadır. Yüzyıllardır insanlık için doğal bir şifa kaynağı olan çay ağacı yağının vücuda sayısız faydası vardır. Ağızdan tüketilmesi son derece zararlı olan bu şifalı yağ, haricen ya da buharı solunarak kullanılabilir.

En Iyi Cay Agaci Yagi 3

En İyi Çay Ağacı Yağı Tavsiyeleri

Çay ağacı yağının mucizevi faydalarına ve satın alırken dikkat etmeniz gerekenlere değindik. Şimdi sizler için özenle seçmiş olduğumuz en iyi çay ağacı yağı ürünlerine göz atmak ister misiniz? Dilerseniz kullanıcı yorumlarını titizlikle dikkate alarak hazırladığımız incelemelerimizi okuyabilirsiniz. Ya da seçtiğimiz ürünler arasından istediğinizi kolayca satın alabilirsiniz:)

#1

Balen Çay Ağacı Yağı (%100 Saf Bitkisel Uçucu Yağ)

★★★★★
★★★★★

Balen Çay Ağacı Yağı 20 ml (%100 Saf Bitkisel Uçucu Yağ) kalitesi ve yoğunluğu ile ön planda olan bir üründür. Hızlı şekilde sivilce ve siğilleri kurutan bu ürün kullananlar tarafından beğeniliyor. Tamamen doğal olması ve etkili bir ürün olmasının yanında fiyatı da uygun.

Balen Çay Ağacı Yağı (%100 Saf Bitkisel Uçucu Yağ) Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#2

Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı, Avustralya’nın eşsiz çay ağaçlarından elde edilen dal ve yaprakların damıtılmasıyla ortaya çıkmıştır. Cilde bakım yapan, canlı ve pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkaran Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı, cilt temizleme ürünlerinin içine eklenerek de kullanılabilir. Ciltte oluşan kusurların giderilmesi için üretilmiş bir üründür. Ürünün ön plana çıkan özelliği siyah nokta önleyici olmasıdır. Tüm cilt tipleri için uygun ve organik olan Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı fiyat olarak da uygundur. Kullananlar da bu ürünü beğendiklerini ve memnun kaldıklarını söylüyor. Hatta en fazla tercih edilen çay ağacı yağları arasında ilk sıralarda diyebiliriz.

Rossman Altapharma Çay Ağacı Yağı Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#3

Monoville %100 Saf Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

Monoville çay ağacı yağı Avustralya’da üretilmiştir. Distilasyon yöntemi ile formüle edilen bu ürün tüm cilt tipleri için uygundur ve akne karşıtı özelliği ile ön plana çıkar. Damlalıklı olmaması ürünün dezavantajları arasında yer almaktadır. Keskin bir kokuya sahip olan Monoville çay ağacı yağı cilt problemleriyle başa çıkma konusunda etkili bir üründür. Fiyat bakımından pahalı olan Monoville çay ağacı yağı kalitesi ve etkili olması konusunda ise kullanıcılar tarafından beğenilmiş.

Monoville %100 Saf Çay Ağacı Yağı Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#4

Botalife Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

Botalife Çay Ağacı Yağı, %100 saf bitkisel yağ kalitesiyle üretilmiştir ve hiçbir katkı maddesi içermez. Kendinden damlalıklı şişesi sayesinde kolay kullanım sağlar ve sağlıklı cam ambalajıyla satışa sunulur. Kendi deneyimimize göre, yağın keskin bir kokusu var ve kullanırken biraz yanma hissi olabilir, ancak bu normal bir durumdur ve cildi yakmaz. Haftada bir kullanımda bile cildi temizlediği ve sivilceleri kuruttuğu görülebilir.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, yağın sivilceleri kuruttuğu ve cildi temizlediği konusunda birçok olumlu yorum yapılmıştır. Bazı kullanıcılar, kokusunun keskin olduğunu ve sivilcelerini kuruttuğunu belirtirken, bazıları da kokusunun güzel olduğunu ve cildi nemlendirdiğini söylemiştir. Ancak, bazı kullanıcılar yağın tırnak mantarı veya sivilce lekeleri gibi bazı durumlarda etkisiz olduğunu bildirmiştir.

Sonuç olarak, Botalife Çay Ağacı Yağı, saf kalitesiyle dikkat çekiyor ve cilt bakımında etkili bir seçenek olabilir. Kokusu biraz keskin olabilir ve kullanırken yanma hissi olabilir, ancak bunlar normal bir durumdur. Yağın farklı cilt tiplerine iyi geldiği görülmüştür, ancak her cilt tipinde aynı etkiyi göstermeyebilir.

Botalife Çay Ağacı Yağı Fiyat Listesi

 • 100 TL - N11 (Botalife Çay Ağacı Yağı 10 ML)
 • 170 TL - N11 (Botalife Çay Ağacı Yağı 2 x 10 ML)
 • 200 TL - N11 (Botalife Kekik Yağı + Lavanta Yağı 2 x 20 ML + Çay Ağacı Yağı 10 ML)
 • 250 TL - N11 (Botalife Çay Ağacı Yağı 3 x 10 ML)
Tüm fiyatları göster
#5

Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı antibakteriyel özelliğe sahip olması ile ön plana çıkar. Sivilceler, kepek ya da mantar problemi gibi durumlar için tercih edilebilen Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı 50 ml’lik boyutuna göre uygun bir fiyata sahiptir. Cilt üzerinde düzgünleştirici etkileri bulunan ve organik olması ile öne çıkan bu ürün onarıcı etkilere sahiptir.

Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı Fiyat Listesi

 • 89 TL - N11 (Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı 10 ML)
 • 248 TL - N11 (Dermalife %100 Saf Çay Ağacı Yağı 50 ML)
Tüm fiyatları göster
#6

Arifoğlu Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

Arifoğlu Çay Ağacı Yağı 10 ml damlalıklı şişe ile satışa sunulan bir üründür. Su buharı distilasyon yöntemi ile elde edilen bu uçucu yağ uygun fiyatı ile karşımıza çıkar. Çok güçlü bir kokuya sahip olan Arifoğlu Çay Ağacı Yağı özellikle sivilce problemi yaşayan kişilerin tercih ettiği bir ürün.Sivilce izlerini hafifletmekonusunda da başarılı olan bu ürün tırnak mantarı, göz altı yağ bezeleri, egzama, uçuk, yara gibi birçok cilt probleminde de etkilidir. Arifoğlu Çay Ağacı Yağı kullanan kişiler tarafından oldukça başarılı görülüyor. Gece uygulandığında sabaha kadar sivilcelerin kuruduğunu söyleyen kullanıcılar bu ürünün mucizevi etkilerinden bahsediyor. Sadece kokusunu çok keskin bulan ve rahatsız olanlar da var.

Arifoğlu Çay Ağacı Yağı Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#7

The Body Shop Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

The Body Shop Çay Ağacı Yağı pürüzsüz cilt görünümü için formüle edilmiş ferahlatıcı etkileri olan bir üründür. Ciltte kuruma yapmadan kusurları gideren bu ürün antibakteriyel özellik taşımaktadır. Fiyatı bir hayli yüksek olan The Body Shop Çay Ağacı Yağı kullananlar tarafından beğeniliyor. Kızarıklığı alan ve iltihabı azaltan bu ürün sivilceleri kurutma konusunda başarılı. Keskin bir kokuya sahip olan The Body Shop Çay Ağacı Yağı sivilceler ile mücadele edenler tarafından başarılı görülen bir ürün.

#8

Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu

★★★★★
★★★★★

Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu serinletici etkiye sahiptir. Ciltte oluşan sorunların görünümünü düzeltmeyi hedefleyen bu ürün kuruma oluşmasına sebebiyet vermeden problemleri giderir. Uygun bir fiyatı olan Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu kullanan kişiler tarafından beğenilmiş durumda. Özellikle sivilceler konusunda etkili olduğunu söyleyen kullanıcılar tonik olarak da bu ürünü tercih ettiklerinden bahsediyor. Cilde genel olarak iyi gelen ve düzgün bir görünüm kazandıran Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu kullananlardan tam not almış.

Farmasi Dr. Tuna Çay Ağacı Yağlı Sos Serumu Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#9

Talya Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

Talya Çay Ağacı Yağı cilt üzerinde meydana gelen sorunları gidermede etkili ve organik bir üründür. Fiyat bakımından da uygun olan Talya Çay Ağacı Yağı kullananlar tarafından da beğeniliyor. Bu markanın ürünlerini genel olarak beğendiğini söyleyen kullanıcılar çay ağacı yağı konusunda da oldukça memnun. Böcek ısırıkları, sivilceler ve birçok problemle etkili şekilde mücadele eden Talya Çay Ağacı Yağı başarılı bir ürün olarak görülmüş.

Talya Çay Ağacı Yağı Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#10

Bade Natural Çay Ağacı Yağı Akneye Eğilimli Ciltler İçin

★★★★★
★★★★★

Bade Natural Çay Ağacı Yağı roll on başlığı ile dikkat çeken bir tasarıma sahiptir. Pratik uygulama sağlayan bu ürün içeriğinde lavanta yağı da yer alır. Akneye eğilimli olan ciltler için son derece uygun olacak şekilde formüle edilmiştir. Cildi rahatlatma etkisi ile ön plana çıkan Bade Natural Çay Ağacı Yağı gözenekleri sıkılaştırmada da etkilidir. İçeriğinde paraben, SLS, SLES, yapay renklendirici ya da koku bulunmaz.

Uygun fiyatı ile göze çarpan Bade Natural Çay Ağacı Yağı kullananlar tarafından beğeniliyor. Pahalı ürünlere çok fazla para ödemenin gereksiz olduğunu ve bu ürünün oldukça başarılı olduğunu söyleyenler var. Roll on başlığı sayesinde pratik bir kullanım sunması da ürünün beğenilen özellikleri arasında. Kısa sürede sivilceleri etkisiz hale getiren Bade Natural Çay Ağacı Yağı oldukça başarılı.

Bade Natural Çay Ağacı Yağı Akneye Eğilimli Ciltler İçin Fiyat Listesi

 • 150 TL - N11 (Bade Natural Çay Ağacı Uçucu Yağı 10 ML)
 • 160 TL - N11 (Bade Natural Çay Ağacı Yağı Akneye Eğilimli Ciltler için Hızlı Etkili Sebum Kontrol Roll On 10 ML)
 • 280 TL - N11 (Bade Natural Çay Ağacı Yağı Akneye Eğilimli Ciltler için Yüz Serumu 30 ML)
 • 300 TL - N11 (Bade Natural Çay Ağacı Yağı Akneye Eğilimli Ciltler için Dengeleyici ve Nemlendirici Günlük Balm 50 ML)
Tüm fiyatları göster
#11

Onka Farma Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

Onka Farma Çay Ağacı Yağı, %100 saf ve doğal çay ağacı uçucu yağından oluşan bir üründür. Cilt tahrişleri, tırnak bakımı, yüz temizliği, saç derisi bakımı gibi birçok farklı kullanım alanı bulunmaktadır.

Kendimiz de denediğimiz bu ürünün etkisi oldukça başarılı oldu. Tırnak bakımı için düzenli olarak kullandığımızda, birkaç ay içinde tırnak mantarımızın düzeldiğini gözlemledik. Ayrıca yüz temizliği için birkaç damla yağı yüz temizleyicimize ekleyerek kullandığımızda cildimizin temizlendiği hissini aldık.

Müşteri yorumlarına baktığımızda da birçok kullanıcının üründen memnun olduğunu gördük. Özellikle karma ciltler için etkili olduğu, saflık garantisi nedeniyle tercih edildiği ve tırnak mantarına iyi geldiği yönünde olumlu yorumlar yapılmış. Ancak bazı kullanıcılar kokusunun beklediklerinden ağır olduğunu belirtmişler.

Genel olarak Onka Farma Çay Ağacı Yağı, doğal ve etkili bir ürün olarak öne çıkıyor. Farklı kullanım alanları sayesinde cilt, tırnak ve saç bakımında çözüm olabilecek bir ürün. Ancak ağır kokusu, bazı kullanıcılar için rahatsızlık yaratabilir. Aromalandırılmış bir versiyonunun olması, daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmesine yardımcı olabilir.

#12

Mecitefendi Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

Mecitefendi Çay Ağacı Yağı çay ağacı yapraklarından ele edilen bir üründür. Su buharı distilasyonu yoluyla elde edilen Mecitefendi Çay Ağacı Yağı uçucudur. Ciltte bulunan parazitleri etkisiz hale getirmeyi hedefleyen bu ürün birçok sorun ile mücadele etme konusunda başarılıdır. Fiyatı birazcık pahalı olan Mecitefendi Çay Ağacı Yağı kullananlar tarafından beğenilen bir üründür. Keskin kokusu ise doğallığını ortaya koyan bu ürün yara, tırnak mantarı, akne, egzama gibi birçok probleme iyi gelmektedir. Kullananlar tarafından tam bir fiyat – performans ürünü olarak değerlendirilen bu ürün kalitesi ile öne çıkıyor ve etkileri ise oldukça başarılı.

Mecitefendi Çay Ağacı Yağı Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#13

Lokman Aktar Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

Lokman Aktar Çay Ağacı Yağı, son yıllarda popülerliği artan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bu yağ, Avustralya'da Aborjinlerin kullanımına başladığı çay ağacı bitkisinden elde ediliyor. Yaraları iyileştirici ve mikropları öldürücü özellikleri sayesinde 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana sıklıkla kullanılıyor. Lokman Aktar'ın ürettiği çay ağacı yağı %100 saf tea tree oil içeriyor.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, maalesef her üründe olduğu gibi herkesin beklentilerine yanıt veremediği gözlemleniyor. Bazı kullanıcılar ürünün hiçbir işe yaramadığını belirtirken, bazıları da

Lokman Aktar Çay Ağacı Yağı Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#14

Life In Çay Ağacı Yağı

★★★★★
★★★★★

Life In Çay Ağacı Yağı 20 ml Ciltteki sorunları gidermede etkili olmayı hedefler ve uygun fiyatlıdır. Kullanan kişiler ise ürünün içeriğinde ayçiçeği yağı bulunduğunu ve güvenilir olmadığını söylüyor. Kokusunda çay ağacı yağı hissi bulunmaması ve cilde iyi gelmemesi bakımından sınıfta kalan bir ürün diyebiliriz.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

en iyi cay agaci yagi 2

Çay Ağacı Yağı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çay ağacı yağı satın alırken mutlaka dikkatli olmanız gereklidir. Çünkü piyasada ”çay ağacı yağı” adı altında sahte birçok ürün bulunmaktadır. İçeriğinde çay ağacından çok, farklı yağ ya da katkılar bulunan ürünler cildinizin ya da sağlık probleminizin daha kötü bir hale gelmesine neden olabilir.

Ambalajı

Çay ağacı yağı uçucu özellikte olduğu için şişesinin sıkı şekilde kapalı olması gereklidir. Satın alacağınız çay ağacı yağının damlalıklı olması da pratik kullanım açısından oldukça önemlidir. Ayrıca cam şişede satılan ürünler her zaman daha sağlıklı ve uzun ömürlü olduğu için buna da dikkat etmelisiniz.

Doğallığı

Çay ağacı yağının makbul olanı tamamen katkısız şekilde üretilenidir. Ancak bazı ürünlerin içeriğinde farklı yağlar da bulunabilmektedir. Çay ağacı satın alırken içeriğinden mutlaka emin olmalı, SLS, SLES, paraben, yapay renklendirici ve koku içermemesine dikkat etmelisiniz.

Kalitesi

Çay ağacı yağı satın almadan önce kullanan kişilerin yorumlarını incelemek ve detaylı şekilde araştırma yapmak çok önemlidir. Bu aşamada kalitesiz ve tercih edilmeyen ürünlere değil, bilindik olanlara yönelmelisiniz.

Kokusu

Sizi temin ederiz ki gerçek bir çay ağacı yağı çok güçlü bir kokuya sahiptir. Bu koku belki biraz rahatsız edici olabilir, ancak bu şifalı yağın faydalarından nasiplenmek istiyorsanız katlanmak durumundasınız.

Cay Agaci Yagi

Çay Ağacı Yağı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Çay ağacı yağı ışığa duyarlı olduğu için dışarı çıkmadan hemen önce uygulanmamalıdır. Cildinizin çay ağacı yağına nasıl tepki vereceğini ölçmek adına küçük bir test yaparak bunu anlayabilirsiniz. Örneğin; el bileğinizin ufak bir kısmına seyreltilmiş çay ağacı yağı damlatarak birkaç saat bekleyebilirsiniz. Böylece bu yağa alerjiniz olup olmadığını kesin şekilde anlamış olursunuz. Hamile ya da emziren anneler çay ağacı yağı kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır. Yutulduğunda toksik etkilere sahip olan çay ağacı yağı asla ağızdan alınamaz. Bu yağ da her şeyde olduğu gibi kararında kullanılmalıdır. Aşırı doz kullanımı birçok cilt ya da sağlık problemine neden olabilir.

Çay Ağacı Yağı Nasıl Saklanır?

Serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmesi uygun olan çay ağacı yağının kapağı sıkıca kapatılmalıdır. Uçucu bir yağ olduğundan varlığını korumak adına bu nokta önemlidir. Çocukların uzanamayacağı bir yerde saklanmalı ve güneş ışığına da maruz kalmamalıdır.

Çay Ağacı Yağının Faydaları

Çay ağacı yağı, saymakla bitmeyen faydalarıyla bilinir. Evlerde her zaman kullanılması gereken bir bitkisel mucizedir. Şimdi, bu faydalara bir göz atalım…

Antibakteriyel ve Antiviral Özellikleriyle Tanınır

Çay ağacı yağı, vücut bağışıklığını korumada etkilidir. Antibakteriyel özelliği sayesinde vücuda bakterilerin girmesini engeller. Aynı zamanda antiviral özelliğiyle de öne çıkar. Hafif kesikler ve yaraların iyileşmesinde etkilidir. Cildin kısa sürede iyileşmesini sağlar. Egzama, kızarıklık, kaşıntı ve çatlama gibi cilt sorunlarının iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca, çay ağacı yağı antiviral özelliği sayesinde uçukları hızla iyileştirir. Tüberküloz tedavisinde de tercih edilebilir. Kulak enfeksiyonlarına da iyi gelir.

Cildi Yatıştırır

Antiseptik özelliği sayesinde çay ağacı yağı, cildi fazla yağdan arındırmada etkilidir. Sebum dengesini düzenler ve aşırı yağlanmayı engeller. En önemli faydalarından biri, sivilceyle verdiği amansız mücadeledir. Yeni oluşan veya oluşma aşamasındaki sivilcelere uygulandığında hızla kurutur ve iltihabı giderir. Kızarıklık, şişlik gibi durumları hafifletir. Sivilce izlerini yok etmede başarılıdır. Aynı şekilde siğillere de etkilidir. Yayılmasını önler ve var olan siğillerin kurumasını sağlar. Ayrıca, kırışıklıkları önleme ve yaşlanmayı yavaşlatma etkisi de vardır.

Böcek Kovucudur

Çay ağacı yağı, böcek ve sinek sokmaları sonucunda oluşan şişlikleri, kızarıklıkları ve kaşıntıları giderir. Antiparazit özelliği sayesinde kene, sülük, pire gibi parazitler üzerinde etkilidir. Evde yaşadığınız karınca, sinek veya böcek istilalarına karşı da çay ağacı yağını kullanabilirsiniz.

Tırnak Sağlığına İyi Gelir

Tırnak mantarı tedavisinde sıklıkla tercih edilen çay ağacı yağı, doğal bir şifa kaynağıdır. Antifungal etkisiyle mantarlı tırnakların kısa sürede iyileşmesini sağlar. Ayrıca, tırnaklarda batma sonrası iltihaplanma oluşursa çay ağacı yağı oldukça etkilidir.

Saçları Güçlendirir ve Bakım Yapar

Saçlarınızın daha güçlü, canlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız çay ağacı yağına bir şans verebilirsiniz. Saç bakım rutininizde kullanabileceğiniz önemli bir üründür. Kepeklenmeyi ve ölü deri oluşumunu engeller, saçların canlı ve parlak görünmesini sağlar. Saçlara nemi hapseder ve yumuşak bir görünüm kazandırır. Güçlü bir antiseptik olan çay ağacı yağı aynı zamanda bitlenme durumunda da etkilidir ve doğal bir bit kovucudur.

Stresle Savaşır

Çay ağacı yağı, sadece cildi yatıştırmakla kalmaz, aynı zamanda zihin üzerinde de aynı etkilere sahiptir. Sakinleştirici özelliği sayesinde günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olur. Bir buhar banyosuyla çay ağacı yağının eşsiz kokusunu evinize yayabilirsiniz. Böylece hem bedeniniz hem de zihniniz stresten arınır.

Ağız ve Diş Sağlığı Dostudur

Çay ağacı yağı, ağız ve diş sağlığında da etkilidir. Ağızdaki yara ve iltihapları tedavi eder, diş etlerinde oluşan iltihap durumlarını giderir. Ayrıca, ağızdaki kötü kokuları da yok eder.

Doğal Bir Dezenfektan Görevi Görür

Çay ağacı yağı, temizlik ve hijyen konusunda da etkilidir. Ev temizliğinde kullanıldığında mikropları öldürür. Doğal bir dezenfektandır ve sebze, meyve yıkarken kullanılabilir. Ayrıca, ter ve ayakkabı kokusunu önleme konusunda da etkilidir.

Çay Ağacı Yağı Kullanmanın Bir Zararı Var mıdır?

Çay ağacı yağı teneffüs edilerek ya da topikal uygulama şeklinde kullanılır. Direkt olarak cilde uygulanması asla tavsiye edilmez. Aksi halde kızarıklık, tahriş gibi durumlar ortaya çıkabilir. Kaşıntı, tahriş, pullanma, yanma ve kuruluk gibi sorunlar da çay ağacının yan etkileri arasında sayılabilir. Çay ağacı yağı mutlaka uyumlu olan farklı yağlar ya da cilt temizleme ürünleri ile seyreltilerek kullanılmalıdır. Bazen seyreltildiği halde bile bu tarz sorunlarla karşılaşılabilir. Her cilt tipinde farklı reaksiyonların ortaya çıkması normaldir. Eğer çay ağacı yağı uyguladıktan sonra bu gibi durumlarla karşılaştıysanız derhal kullanmayı bırakmalısınız. Buharının solunması uzun süreli olmamalıdır. Ağızdan tüketilmesi halinde ise ciddi yan etkiler ortaya çıkabilir. Kullanımı sırasında aşırıya kaçılmamalıdır. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişiler önlem amaçlı kullanmadan önce mutlaka bir dermatoloğa danışmalıdır.

En Iyi Cay Agaci Yagi 1

Sonuç

Değerli Tüketici Dergisi okurları; çay ağacı yağı yüzyıllardır insanlığın birçok derdine deva olmuştur. Popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen çay ağacı yağı gerek acil durumlara müdahalede, gerek cilt bakımı ya da bazı sağlık sorunlarında oldukça etkilidir. Daima elinizin altında bulunması gereken bu şifalı yağ özellikle sivilcelerinden muzdarip olanlar için birebirdir! İçeriğinde zararlı birçok kimyasal bileşen yer alan ürünler yerine çay ağacı yağına şans tanıyarak doğal yollar ile cilt sorunlarınızdan arınabilirsiniz. Umarız verdiğimiz bilgiler çay ağacı yağı hakkında merak ettiklerinize yanıt olabilmiştir ve yazımızı keyifle okumuşsunuzdur. Sizler için derlemiş olduğumuz en iyi çay ağacı ürünleri arasından bir tercih yaparak hayatınızda çay ağacı yağına yer verebilirsiniz 🙂

İçerik Güncelleme Kaydı


06/11/2023

 • Yanlış ürünlerin çıkması ile ilgili bir hata düzeltildi
 • Aromatica Tea Tree Green Oil stoklarda olmadığı için kaldırıldı

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir