En İyi Leke Kremi Hangisidir? 10 Leke Kremi Tavsiyesi

Bakım kremlerinin önemini dermatologlar her zaman özellikle vurgulamaktadırlar. Bu tarz kremler cildin yenilenmesine ve zaman geçtikçe körelen hücrelerin kremler sayesinde tekrar çoğalmasına yardım olmaktadırlar. Bakım kremlerini daha çok kadınlar tercih etseler de erkeklerin de bu konuda bilgi sahibi olarak kendilerine bakmaları gerekmektedir. Makalemizde herkes için lekelere karşı bir çözüm bulacağız. Leke kremlerinin ne olduğundan bahsedeceğiz ve bu kremlerin nasıl kullanılması gerektiği hakkında konuşacağız.

Leke kremleri günlük bir ihtiyaç olmasa da çoğu güneş ya da doğum sonrası oluşan hamilelik lekelerinden, yaşlılık lekelerine kadar tüm lekeler için bir kreme ihtiyacımız olmaktadır. Bu kremler cildin renk tonunu eşitleyerek daha harika bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaklardır. Ayrıca yazımızda sizler için en iyi leke kremlerini inceleyeceğiz ve kullanıcı yorum, deneyimleri ile destekleyerek daha doğru ve iyi sonuçlar ile leke kremi seçmenize yardımcı olacağız. Unutmayın ki bakım rutinleri cildinize iyi gelirken sizi de mutlu edecek harika aktivitelerdendir. Aksatmadan yapılan bu rutinler harika sonuçları da beraberinde getirecektir.

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

Leke Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Leke Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Leke kremleri, son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve kullanımı da gün geçtikçe artan satışta zirveye ulaşan kremlerdir. Lekeler için kolay ve etkili çözümler arayan kişilerin bir numaralı tercihleri leke kremleri olmaktadır. Lekeler de aynı cilt tipleri gibi değişiklikler göstermektedir ve tabii ki bu lekeler için kullanılan kremler de farklı farklı işlevlere sahiptir. Cilt lekelerinin çeşitlerine baktığımızda güneş lekeleri, sivilcelerden sonra oluşmuş lekeler, gebelik lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi daha sayabileceğimiz birçok leke çeşidini görmekteyiz.

Kalıcı olmayan lekeler genellikle mevsim geçişlerinde ortaya daha fazla çıkmaktadırlar. Her zaman bahsedildiği gibi güneşe çıkmadan önce özellikle de sert mevsim geçişlerinde mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Yoğun güneşte bulunacağınız ortamlara giderken mutlaka yanınızda güneş kremi taşımayı ihmal etmemelisiniz. Yoğun güneş ışığına maruz kalan ciltte belirgin şekilde güneş lekeleri oluşabilmektedir. Her lekenin aynı olduğunu söylemek mümkün değildir. Leke kremlerini kullanırken fark edeceğiniz bir nokta şudur ki bazı lekelerin çok hızlı açıldığını ve bazı lekelerin ise çok yavaş bir şekilde açıldığını görebilirsiniz. Bunun anlamı her lekenin aynı yoğunlukta olmadığıdır. Bu yüzden leke kremlerinden ilk kullanımda bir etki beklemek mümkün olmayacaktır. Zaman içerisinde kullanımlardan sonra lekeler yok olacaktır.

Leke kremlerinin doğal olanlarını kullanmak cildiniz hassas ise çok daha yararlı olabilir. Leke kremi kullanımlarında cildi kuru olan kişilerin kremi günde 2 kez kullanması tavsiye edilir. Dikkat edilecek olan en önemli nokta ise ürünlerin kimyasal değil, doğal içerikli olması olacaktır.

En İyi Leke Kremi Tavsiyeleri

#1

Sambrossa Leke Kremi

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Düzenli kullanımda etkisinin belirgin olması
 • Aydınlatıcı etkiye sahip olması
 • Fiyat/performans ürünü olması
 • Cilde nemlilik sağlaması
Eksileri
 • Yok

Sambrossa leke kremi, cilt üzerinde sebebi birçok faktöre bağlı olarak ( güneş, gebelik, yaşlılık vb.) oluşan lekeler üzerinde en etkili formüllü kremdir. İçinde bulunan C vitamini (askorbik asit) desteği sayesinde cilt üzerindeki renk eşitsizliklerini ve tonlamayı düzenler aynı zamanda yüzün daha parlak, canlı ve ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Sambrossa leke kreminin içeriğinde provitamin B5 (panthenol), gliserin ve mineral yağın uzun süreli etkisi ile cilt olduğundan daha nemli olacaktır. Bu nemlenme sayesinde özellikle kuru ciltler yeniden yapılanacaktır.

Temiz cildinizin üzerine bir miktar leke kremini masaj yaparak uygulamanız önerilmektedir. Parmak uçları ile dairesel hareketler halinde kremi yaymak çok daha fazla etki etmesine yardımcı olacaktır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere bu uygulamayı yaparak sağlıklı ve lekesiz bir cilde ulaşmanız mümkün olacaktır.

#2

Nivea Luminous630 Leke Karşıtı Gündüz Bakım Kremi SPF 50

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • SPF 50 koruma faktörü olması
 • Hassas ciltlere uygun olması
Eksileri
 • Etkisini geç göstermesi

Nivea Luminous630 Leke Karşıtı Gündüz Bakım Kremi SPF 50, cilt lekelerinin ve erken yaşlanmanın önüne geçmek için geliştirilmiş bir üründür. İçeriğinde yer alan Hyaluronik Asit, E Vitamini ve UVA/UVB filtreleri, cildi ekstra koruma altına alır ve SPF 50 güneş korumasıyla cildi zararlı güneş ışınlarından korur. Cildi nemlendirir, matlaştırır ve pürüzsüzleştirirken, yağ kontrolü sağlayarak ciltteki lekelerin görünümünün azalmasına ve yeniden oluşumuna karşı savaşır. Ciltle uyumu dermatolojik olarak onaylanmıştır ve hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygundur.

Kullanıcı yorumlarına göre, ürünü düzenli kullanmanın lekelerde açılmaya neden olduğu görülmüştür. Bazı kullanıcılar üçlü set olarak kullanımın daha etkili olduğunu belirtmiştir. Bazı kullanıcılar ise ürünü makyajın altına uygulayarak kullanmış ve yapısının güzel olduğunu ve bereketli bir ürün olduğunu ifade etmiştir. Bazı kullanıcılar ise ürünü uzun süredir kullandığını ve etkisini görmenin zaman aldığını ancak lekelerinin açıldığını belirtmiştir.

Nivea Luminous630 Leke Karşıtı Gündüz Bakım Kremi SPF 50 Fiyat Listesi

 • 350 TL - N11 (Nivea Luminous630 SPF50 Leke Karşıtı Gündüz Bakım Kremi 40 ML)
Tüm fiyatları göster
#3

Fit & Alive Cellicaderm Hücre Yenileyici Krem

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Yüzü yumuşatması ve esneklik kazandırması
 • Yan etkisinin az olması
 • Kokusunun hoş olması
Eksileri
 • Ürünün küçük olması
 • Yağlı ciltler için uygun olmaması
 • Bazı kişilerde sivilce yapması

Fit & Alive Cellicaderm Hücre Yenileyici, içeriğindeki en aktif bileşen olanCentella asiaticabitkisi özü sayesinde cildin koruyucu bariyerleri eski canlılığına geri döner ve parlaklığını kazanır. Güneşin zararlı ışınlarından doğan bazı lekelerin giderilmesine ve hafiflemesine yardımcı olur.

Fit & Alive Cellicaderm Hücre Yenileyici ve leke kreminin içeriğinde Aynısafa, Papatya, Buğday ve Ölmez çiçek bitki özleri bulunmaktadır. Bu özler sayesinde cilt bariyeri güçlenirken onarılır ve aynı zamanda daha parlak görünmesine yardımcı olur. Tahriş olmuş ciltleri de yatıştırma özelliği vardır. Hamile ve emziren annelerin kullanımında bir sıkıntı yaratmamaktadır. Temiz cilde uygulanmalıdır ve bikini bölgesi hariç bir kullanım önerilmektedir. Tüm cilde uygulanabilmektedir ve gün içine istenilen sıklıkta uygulanabilir. Hücre yenileyici özelliği ile yaşlanmaya da karşı durmaktadır.

Fit & Alive Cellicaderm Hücre Yenileyici Krem Fiyat Listesi

 • 49 TL - N11 (Fit & Alive Cellicaderm Aktif Karbon Katı Sabun 100 G)
 • 49 TL - N11 (Fit & Alive Cellicaderm Beyazlatıcı Etkili Pirinç Katı Sabun)
 • 49 TL - N11 (Fit & Alive Cellicaderm Yumurta Akı Sabunu 100 G)
 • 59 TL - N11 (Fit & Alive Cellicaderm Baby Hava Aromatize Edici Bant)
 • 59 TL - N11 (Fit & Alive Cellicaderm Baby Jel Bant)
 • 79 TL - N11 (Fit & Alive Cellicaderm 40 ML)
 • 79 TL - N11 (Fitalive Cellicaderm Baby Bebek Pişik Kremi - 50 ML)
 • 89 TL - N11 (Fitalive Cellicaderm Tırnak Balmı 10 ML)
 • 99 TL - N11 (Fit & Alive Cellicaderm İntime Jel - Beyazlatıcı Etkili 250 ML)
 • 119 TL - N11 (Fitalive Cellicaderm My Baby Instant Stick - Anlık Yatıştırıcı Doğal Stick)
 • 119 TL - Amazon.com.tr (Fitalive Cellicaderm - 40 ML)
 • 149 TL - Amazon.com.tr (Fitalive Cellicaderm Tırnak Balmı)
Tüm fiyatları göster
#4

Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kolajen sentezi uyarımı yapar
 • Aydınlatıcı etkiye sahiptir
 • Leke ve kırışıklık önleyici etkiye sahiptir
Eksileri
 • Yok

Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı özel matrix teknolojisi ile formüle edilmiştir. Leke oluşumunu engelleyerek pürüzsüz bir görünüm kazanmanız için üretilmiştir. Leke oluşumunu engelleyen bu leke kremi cildi soymaz ve yoğun bakım yapar. İçeriğinde bulunan hyaluronik asit, shea butter, C vitamini, bitkisel ekstraktlar, pentavitin ve melavoid sayesinde hem lekeler ile hem de kırışıklıklar ile mücadele edilebilir. Cilt tonunu eşitleyerek kusursuz bir görünüme kavuşulmasını sağlar ve nemlendirir. Kolajen sentezi uyarımı ile dikkat çeken Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı tirozinaz aktivitesinin inhibisyonunu sağlar ve aydınlatıcı etkileri ile ön plandadır. Temizlenen cilt üzerine günde 2 kere kullanabileceğiniz bu leke kremi dairesel hareketler ile ince tabaka halinde uygulanabilir. Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı kullanan kişiler bu ürünün ton eşitleme ve aydınlatıcı etkilerinden yana oldukça memnun. Lekelerde de azalma sağlayan bu krem ciltte ipeksi bir his bırakıyor ve kalitesine göre fiyatı normal.

Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı Fiyat Listesi

 • 274 TL - N11 (Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı 50 ML)
 • 369 TL - Amazon.com.tr (Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı 50 ml)
 • 466 TL - N11 (Solaris Leke Karşıtı Güneş Koruyucu Kremi SPF50 50 ML ve Aydınlatıcı Leke Kremi 50 ML)
 • 505 TL - N11 (Solaris C Vitamin Cilt Bakım Serumu 30 ML + Aydınlatıcı Leke Kremi)
 • 665 TL - Amazon.com.tr (Solaris Leke Karşıtı Güneş Koruyucu Kremi 50 ml ve Aydınlatıcı Leke Kremi 50 ml)
 • 703 TL - N11 (Solaris Aydınlatıcı Leke Kremi 2 x 50 ML)
 • 703 TL - N11 (Solaris Kolajen Cilt Bakım Serumu 30 ML + Aydınlatıcı Leke Kremi)
 • 703 TL - Amazon.com.tr (Solaris Aydınlatıcı Leke Kremi 50 ml x 2 Adet)
 • 703 TL - Amazon.com.tr (Solaris Kolajen Cilt Bakım Serumu 30 ML + Aydınlatıcı Leke Kremi)
 • 722 TL - Amazon.com.tr (Solaris C Vitamin Cilt Bakım Serumu 30 ML + Aydınlatıcı Leke Kremi)
 • 1025 TL - N11 (Solaris  C Vitamin Serumu 30 ML + Kolajen Serumu 30 ML + Aydınlatıcı Leke Kremi)
 • 1025 TL - Amazon.com.tr (Solaris  C Vitamin Serumu 30 ML + Kolajen Serumu 30 ML + Aydınlatıcı Leke Kremi)
 • 1144 TL - N11 (Solaris Aydınlatıcı Leke Kremi + C Vitamin Serum + Leke Karşıtı G)
 • 1144 TL - Amazon.com.tr (Solaris Aydınlatıcı Leke Kremi ve C Vitamin Serum ve Leke Karşıtı Güneş Kremi ve Yüz Temizleme Köpüğü)
Tüm fiyatları göster
#5

Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi Yüz İçin SPF 30

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kapatıcılığının iyi olması
 • Cildi yumuşatması
Eksileri
 • Yağlı ciltlere uygun olmaması

Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi, güneş, stres ve çevresel kirlilik nedeniyle oluşan cilt yaşlanması, koyu lekeler ve bölgesel kararmalar için tasarlanmış bir üründür. İçerisindeki biberiye yaprağı özü, meyan kökü özü, C ve E vitamini gibi aktif bileşenler, cildin doğal tonunu ve homojenliğini korumaya yardımcı olur. Ürün ayrıca Tio2 ve organik güneş filtreleri içerir ve yeni leke oluşumuna karşı cildi korur.

Krem, cilt lekeleri, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, bölgesel karartılar, renk düzensizlikleri, doğum lekeleri, sivilce izleri ve diğer hiperpigmentasyon problemleri gibi cilt lekelerine karşı kullanılabilir. Kremi yüzünüze, cildinize dairesel hareketlerle nazikçe yayarak kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım, üründen en iyi sonuçları almak için önemlidir.

Kullanıcı yorumları, ürünün lekeleri azaltmada etkili olduğunu ve cildin tonunu eşitlediğini gösteriyor. Ancak yağlı ciltler için çok yoğun olduğunu belirtirken, bazı kullanıcılar düzenli kullanımın etkilerini görmeden önce biraz zaman aldığını söylüyor. Yine de, ürünün etkileri nedeniyle, bazı kullanıcılar fondöten kullanmayı bıraktıklarını ve cildin bebek gibi yumuşak hissettiğini belirtiyorlar.

Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi, ciltteki koyu lekeleri ve bölgesel kararmaları azaltmak isteyenler için etkili bir seçimdir. Düzenli kullanımı sayesinde, cildinizin doğal tonunu ve homojenliğini koruyabilirsiniz. Ancak yağlı ciltlerin kullanmadan önce dikkat etmeleri önerilir.

Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi Yüz İçin SPF 30 Fiyat Listesi

 • 269 TL - N11 (Herbaderm Yüz İçin Renk Açıcı Leke Kremi SPF30 55 ML)
 • 347 TL - N11 (Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi Yüz İçin SPF 30 2 x 55 ML)
 • 702 TL - N11 (Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi Yüz İçin SPF 30 55 ML + Göz Altı Kremi 15 ML)
Tüm fiyatları göster
#6

Luis Bien Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Lekelerde çok etkilidir
 • Nemlendirici etkiye sahiptir
 • Kokusu hoş
 • Kolay emilen ve hoş kokulu bir yapıya sahiptir
Eksileri
 • Bazı kişilerde sivilcelenmeye neden olmuş

Luis Bien Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi cilt tonunu eşitleme noktasında etkili bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Cilt lekelerinde ciddi azalma meydana getiren bu ürün cildi aydınlatarak daha canlı görünmesini sağlar. İçeriğinde bulunan üzüm çekirdeği yağı, ethyl ascorbic asit, arbutin, E vitamini, pirinç kepeği sayesinde cilde parlaklık ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Cilt tarafından kolayca emilen hafif formülü ile dikkat çeken Luis Bien Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi çok hoş bir kokuya sahip ve cildi nemlendirme konusunda başarılı. Yağlı bir his bırakmaması, özellikle güneş lekelerinin yok olmasında çok etkili olması ise kullananlar tarafından övgüyle anlatılıyor. Ürünü kullanmaya başladıktan kısa süre sonra hemen etkisini görenlerin şiddetle tavsiye ettiği Luis Bien Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi bazı kişilerde sivilcelenme problemine yol açmış. Kalitesine göre normal bir fiyata sahip olması açısından da bu leke kremine bir şans verebilirsiniz.

Luis Bien Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi Fiyat Listesi

 • 210 TL - N11 (Luis Bien Leke Karşıtı SPF50+ Yüksek Korumalı Güneş Kremi 50 ML)
 • 239 TL - N11 (Luis Bien Anti-Dark Spot Cilt Lekelerini Gideren Krem 50 ML)
 • 249 TL - N11 (Luis Bien Cilt Leke Kremi 50 G)
Tüm fiyatları göster
#7

Sinoz Leke Kremi

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Hoş kokulu olması
 • Cildi yumuşatması
 • Hızlı etki göstermesi
 • Yüz tonunda eşitleme yapması
Eksileri
 • Ürün boyutunun küçük olması

Sinoz bakım kremi, cilde harika bir eşit ton vererek ciltte oluşan lekelerin rengini açmaktadır. Ciltte oluşan hormonal lekeler, sivilce lekeleri, hamilelik sonrası oluşan lekeler ve güneş lekelerinden oluşan cilt tonundaki eşitsizliklerin giderilmesine yardımcı olmaktadır ve ayrıca güneşe karşı bir kalkan oluşturarak cildi zararlı ışınlardan korumaktadır. Sinoz leke kremi, yenilenen formülü ile içerisinde %3 daha fazla C vitamini bulundurmaktadır. Bu şekilde koyu cilt lekeleri ile daha hızlı ve etkili bir biçimde savaşarak etkili sonuçlar almanızı sağlıyor.

Ayrıca, Sinoz bakım kremi ciltte oluşacak eşitsiz renk tonunu engellemek amacı ile meyan kökünün antioksidan özelliğinden faydalanıyor. Bu sayede güneşin sebep olacağı kötü lekelerden sizi ve cildinizi koruyor. İçeriğinde bulunan Pentavitin ve Sodyum PCA ile 72 saate kadar yoğun nemlendirici etki vererek cildi besliyor.

Sinoz Leke Kremi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#8

Achromin Leke Kremi

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Doğum sonrası lekelerinde etkili olması
 • Sivilce lekelerinde etkili olması
 • Kokusunun rahatsız etmemesi
 • Yağlı bir his bırakmaması
Eksileri
 • Kutuda kullanım bilgilerinin yetersiz olması
 • Herkeste etkili olmaması

Achromin Leke Kremi, özel olarak lekeli ciltler için üretilmiş bir dermokozmetik üründür. Ciltte oluşan eşitsiz renk tonunu düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Cilt üzerinde farklı boyutlarda ve farklı koyulukta lekeler bulunmaktadır. Lekelerin boyutu ve rengi nasıl olursa olsun bu renk düzensizliklerini yok etmeye yardımcı olmaktadır. Achromin Leke Kremi, tüm cilt tiplerine ve tüm yaş gruplarına uygun bir üründür.

Ayrıca Achromin Leke Kremi, yüz ve tüm vücut için kullanıma uygun bir kremdir. Paraben içermemektedir. Temiz cilde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere uygulanmalı ve masaj yaparak ovulmalıdır. En iyi sonucu almak için 28 gün boyunca düzenli kullanım önerilmektedir. Kullanmadan alerji testi yapılması önerilir ve bunun için bir miktar Achromin Leke Kremini bileğinizde 3-4 saat bekletip sonuçlarını görmeniz yeterli olmaktadır. Yaz aylarında bir güneş koruyucu krem ile kullanılması önerilir. Genital bölgelerde kullanılmadan önce bölge iyice yıkanmalı ve kurutulmalıdır.

Achromin Leke Kremi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#9

Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gündüz Kremi 100 G + Gece Kremi 100 G

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Bitkisel içerikli olması
 • Cildi sağlıklı ve canlı göstermesi
 • Yaşlılık lekelerinde etkili olması
Eksileri
 • Etkisini göstermesi için uzun süre kullanmak gerekmesi

Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gündüz Kremi, ciltte oluşan lekelerin açılması ve yeni lekelerin önlenmesi için kullanılan bir üründür. Ürünün içeriğinde arbutin ve bitkisel kökenli leke giderici hammaddeler bulunmaktadır. Dermaderm Leke Kremi iki üründen oluşur; %3 arbutin ve saf bitki özleri içeren gece leke kremi, melazma, yaşlılık lekeleri, çil, doğum lekeleri ve hormonal lekelerin giderilmesinde gece yatmadan cilde uygulanmaktadır. %100 doğal bitki özlerinden üretilmiştir. Gündüz leke kremi, cildin güneşin zararlı etkilerinden korunması için SPF +50 koruma faktörüyle üretilmiştir.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, ürünün etkisini göstermeye başladığına dair olumlu geri dönüşler görülmektedir. Bazı kullanıcılar, cildindeki koyu lekelerin ürün sayesinde azaldığını söylerken, bazıları da cildindeki açık renkli lekelerin daha da azaldığını belirtmiştir. Ürünü düzenli olarak kullananların, ciltlerinin daha canlı ve sağlıklı göründüğüne dair yorumları da bulunmaktadır.

Ancak, bazı kullanıcılar ürünün etkisini hemen göstermediğini belirtmiştir. Ayrıca, ürünü düzenli kullanmak gerektiği için bazı kullanıcılar bu süreci zahmetli bulmuştur.

Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gündüz Kremi, ciltteki lekelerin giderilmesi için doğal bitki özleri içeren bir ürün olup, düzenli kullanımda ciltteki lekelerin azalmasına yardımcı olabilir. Ancak, kişisel deneyimlere göre etkisi değişkenlik gösterdiği için ürünü kullanmadan önce bir uzmana danışmak faydalı olabilir.

Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gündüz Kremi 100 G + Gece Kremi 100 G Fiyat Listesi

 • 111 TL - N11 (Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gece Kremi 100 G)
 • 129 TL - N11 (Dermaderm Bitkisel Leke ve Çil Giderici Gündüz Kremi 100 G)
 • 139 TL - N11 (Dermaderm Gündüz Bitkisel Leke Giderici&Cilt Beyazlatıcı Krem 100)
 • 150 TL - N11 (Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı SPF 50+ Gündüz Kremi 100 G)
 • 208 TL - N11 (Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gündüz Kremi 100 G + Gece Kremi 100 G)
 • 211 TL - N11 (Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı SPF 50+ Gündüz Kremi 100 G x 2)
 • 220 TL - N11 (Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı SPF 50+ Gündüz Kremi 100 G + Gece Kremi 100 G)
 • 239 TL - N11 (Dermaderm Bitkisel Leke ve Çil Giderici Gündüz Kremi 100 G + Gece Kremi 100 G)
 • 294 TL - N11 (Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gece Kremi 10)
 • 311 TL - N11 (Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı SPF 50+ Gündüz Kremi 100 G x 3)
Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Leke kremi tavsiyesi

Leke Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bakım kremlerini alırken dikkat etmeden seçimlerini yapan kişilerin daha sonra pişman olduklarını bilmekteyiz çünkü alınan ürünlerin cildinize iyi gelip gelmeyeceğini ya da size zarar verebileceğini hesaba katmayabilirsiniz. Bunun için sizlere leke kremi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazımızda yer verdik.

 • Ürün Etiketine Bakın: Leke kremlerini almadan önce ürün etiketine bakmak size bir kolaylık sağlayacaktır. İçindeki maddeler ile hangi cilt tipine uygun olduğu hakkındaki verileri tam olarak burada bulabileceksiniz. Herkesin neredeyse atladığı bu etiket okuma işlemini unutmadan aldığınız tüm ürünlerde yapmayı unutmamalısınız.
 • Fiyatları İnceleyin: Fiyat değerlendirmesi yapmadan bir ürünü almak o ürünü daha sonra indirimde görüp üzülmenize sebep olabilir fakat aslında burada bundan bahsetmeyeceğiz. Ürünlerin fiyatlarının çok yüksek olması harika etkiler yaratacağı anlamına gelmemektedir. Daha uygun fiyatlı leke kremleri ile daha iyi sonuçlar da elde edebileceğini unutmayıp, fiyatları ve kullanıcı yorumlarını dikkate alarak ürünleri satın almaya özen göstermelisiniz.
 • Ürün Yorumlarına Bakmayı Unutmayın: Seçtiğimiz ürünleri almadan önce biraz zaman ayırıp yorumlarına bakmak aslında bize çok fazla şey anlatacaktır. Daha önce ürünü kullanıp deneyimlemiş kişilerin yorumları ile aklınızdaki tüm soru işaretlerini kaldırarak ürünün size uygun bir ürün olup olmadığını anlamanız mümkün olacaktır. Bu yüzden mutlaka internetten alışveriş yaptığınızda ürünlerin değerlendirmelerine özellikle de yorumlarına bir göz atmanız çok iyi olacaktır.
 • Cilt Tipinize Göre Seçin: Her cilt tipine özel ürünleri her markada görmekteyi. Bu artık çok yaygın bir kullanım şekli olmaktadır. Leke kremleri için de cilt tipine göre olan seçimlerde bulunmanız faydalı olacaktır. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin bu tarz bakım kremlerinde su bazlı olanları tercih etmesi ve kuru, karma ciltlilerin daha yağlı kremleri tercih etmeleri uygun olacaktır. Bu yüzden yine ürün etiketlerine ya da internetten alışveriş yapıyorsanız ürün özelliklerine dikkat ederek satın almanız önerilir.
 • Alerjik Maddelere Göz Atın: Her kişinin cildi aynı özelliklere sahip değildir. Bazı kişilerin cildi diğerlerine göre daha hassas veya alerjik olabilmektedir. Bu kişilerin ürünlere alerjilerinin olup olmadığını test etmek amacı ile ya bileklerinde deneme yapmalıdırlar ya da ürün içerisindeki maddelere özellikle göz atmalıdırlar. Alerjik bir cildiniz varsa mutlaka bu maddelerin hangisine alerjiniz olabileceğiniz araştırmalısınız.

Bir uzman dermatoloğa başvurmadan rastgele bir ürün almayın

Leke Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sonuç

Çoğu kişinin problemi olan cilt üzerindeki lekeli görüntünün birçok tedavi yöntemi olsa da evde uygulayabileceğimiz yöntemler arasında en etkilisi kozmetik markalarının ürettiği leke kremleri olmaktadır. Leke kremleri içerdikleri aktif maddeler ile cildinizdeki lekelerin giderilmesine yardımcı olacak etkiyi sağlamaktadır. Peki bu leke kremleri nasıl kullanılmakta? Neye göre seçim yapacağız? Bu kadar ürün arasından hangisini alacağız? Bunları sorun etmenize gerek yok çünkü yazımızda sizler için en iyi leke kremlerine, özelliklerine ve kullanım şekillerine yer verdik. Ürün seçiminizi yapmanız için kolay bir liste hazırladık.

Ürünlerin seçiminde hatalar yapan kişiler, özellikle cilt konusundaki ürünlerde hata yapanlar birçok sorun ile karşılaşabilmektedir. Bu sorunların oluşmaması için leke kremi seçerken dikkat etmeniz gereken yerleri belirleyerek makalemizde yer verdik. Bakımlı ciltler ve lekesiz görünümler için yazımızı sonuna kadar okuyup notlarınızı alın!

İçerik Güncelleme Kaydı


24/10/2023

 • La Roche-Posay Effaclar Duo(+) eklendi
 • Dr.Clinic düşük memnuniyet oranı sebebiyle kaldırıldı

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir