Tüketici dergisi logosu

En İyi Leke Kremi Hangisidir? 10 Leke Kremi Tavsiyesi

Kısa bir özet..

Yapılan kullanıcı yorumlarına göre 2024 yılında şu an için en çok sevilen leke kremi Sambrossa Leke Kremi olmuştur. Eğer kırışıklık karşıtı bir ürün arıyorsanız Bioderma Pigmentbio Night Renewer ürününe göz atabilirsiniz. Cilt beyazlatıcı bir krem istiyorsanız Luis Bien Leke Karşıtı Krem de iyi bir seçenek olabilir. Daha ucuz fiyatlı bir alternatif isterseniz Sinoz Leke Kremini deneyebilirsiniz. Sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri bulunuyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
Sambrossa Leke Kremi1. Sambrossa Leke Kremi97.45 / 100
Fit & Alive Cellicaderm Hücre Yenileyici Krem2. Fit & Alive Cellicaderm Hücre Yenileyici Krem92.60 / 100
Nivea Luminous630 Leke Karşıtı Gündüz Bakım Kremi SPF 503. Nivea Luminous630 Leke Kremi91.98 / 100
Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı4. Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı90.66 / 100
Bioderma Pigmentbio Night Renewer Koyu Leke Karşıtı Cilt Tonu Eşitleyici5. Bioderma Pigmentbio Night Renewer89.88 / 100
Luis Bien Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi6. Luis Bien Leke Karşıtı Krem88.17 / 100
Sinoz Leke Kremi7. Sinoz Leke Kremi88.13 / 100
Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi8. Maruderm Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi87.70 / 100
Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi Yüz İçin SPF 309. Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi84.13 / 100
Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gündüz Kremi 100 G + Gece Kremi 100 G10. Dermaderm Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı79.09 / 100

Bu listenin sıralanması 143140 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Lekeler için bakım kremlerinin önemini dermatologlar her zaman özellikle vurgulamaktadırlar. Bu tarz kremler cildin yenilenmesine ve zaman geçtikçe körelen hücrelerin kremler sayesinde tekrar çoğalmasına yardım olmaktadırlar. Bakım kremlerini daha çok kadınlar tercih etseler de erkeklerin de bu konuda bilgi sahibi olarak kendilerine bakmaları gerekmektedir. Makalemizde herkes için lekelere karşı bir çözüm bulacağız. Leke kremlerinin ne olduğundan bahsedeceğiz ve bu kremlerin nasıl kullanılması gerektiği hakkında konuşacağız.

Leke kremleri günlük bir ihtiyaç olmasa da çoğu güneş ya da doğum sonrası oluşan hamilelik lekelerinden, yaşlılık lekelerine kadar tüm lekeler için bir kreme ihtiyacımız olmaktadır. Bu kremler cildin renk tonunu eşitleyerek daha harika bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaklardır. Ayrıca yazımızda sizler için en iyi leke kremlerini inceleyeceğiz ve kullanıcı yorum, deneyimleri ile destekleyerek daha doğru ve iyi sonuçlar ile leke kremi seçmenize yardımcı olacağız. Unutmayın ki bakım rutinleri cildinize iyi gelirken sizi de mutlu edecek harika aktivitelerdendir. Aksatmadan yapılan bu rutinler harika sonuçları da beraberinde getirecektir.

Leke Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Leke Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Leke kremleri, son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve kullanımı da gün geçtikçe artan satışta zirveye ulaşan kremlerdir. Lekeler için kolay ve etkili çözümler arayan kişilerin bir numaralı tercihleri leke kremleri olmaktadır. Lekeler de aynı cilt tipleri gibi değişiklikler göstermektedir ve tabii ki bu lekeler için kullanılan kremler de farklı farklı işlevlere sahiptir. Cilt lekelerinin çeşitlerine baktığımızda güneş lekeleri, sivilcelerden sonra oluşmuş lekeler, gebelik lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi daha sayabileceğimiz birçok leke çeşidini görmekteyiz.

Kalıcı olmayan lekeler genellikle mevsim geçişlerinde ortaya daha fazla çıkmaktadırlar. Her zaman bahsedildiği gibi güneşe çıkmadan önce özellikle de sert mevsim geçişlerinde mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Yoğun güneşte bulunacağınız ortamlara giderken mutlaka yanınızda güneş kremi taşımayı ihmal etmemelisiniz. Yoğun güneş ışığına maruz kalan ciltte belirgin şekilde güneş lekeleri oluşabilmektedir. Her lekenin aynı olduğunu söylemek mümkün değildir. Leke kremlerini kullanırken fark edeceğiniz bir nokta şudur ki bazı lekelerin çok hızlı açıldığını ve bazı lekelerin ise çok yavaş bir şekilde açıldığını görebilirsiniz. Bunun anlamı her lekenin aynı yoğunlukta olmadığıdır. Bu yüzden leke kremlerinden ilk kullanımda bir etki beklemek mümkün olmayacaktır. Zaman içerisinde kullanımlardan sonra lekeler yok olacaktır.

Leke kremlerinin doğal olanlarını kullanmak cildiniz hassas ise çok daha yararlı olabilir. Leke kremi kullanımlarında cildi kuru olan kişilerin kremi günde 2 kez kullanması tavsiye edilir. Dikkat edilecek olan en önemli nokta ise ürünlerin kimyasal değil, doğal içerikli olması olacaktır.

En İyi Leke Kremi Tavsiyeleri

En İyi Leke Kremi Tavsiyeleri

1. Sambrossa Leke Kremi

Sambrossa Leke Kremi

Artıları

 • Düzenli kullanımda etkisinin belirgin olması
 • Aydınlatıcı etkiye sahip olması
 • Fiyat/performans ürünü olması
 • Cilde nemlilik sağlaması

Eksileri

 • Yok

Sambrossa leke kremi, cilt üzerinde sebebi birçok faktöre bağlı olarak (güneş, gebelik, yaşlılık vb.) oluşan lekeler üzerinde en etkili formüllü kremdir. İçinde bulunan C vitamini (askorbik asit) desteği sayesinde cilt üzerindeki renk eşitsizliklerini ve tonlamayı düzenler aynı zamanda yüzün daha parlak, canlı ve ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Sambrossa leke kreminin içeriğinde provitamin B5 (panthenol), gliserin ve mineral yağın uzun süreli etkisi ile cilt olduğundan daha nemli olacaktır. Bu nemlenme sayesinde özellikle kuru ciltler yeniden yapılanacaktır.

Temiz cildinizin üzerine bir miktar leke kremini masaj yaparak uygulamanız önerilmektedir. Parmak uçları ile dairesel hareketler halinde kremi yaymak çok daha fazla etki etmesine yardımcı olacaktır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere bu uygulamayı yaparak sağlıklı ve lekesiz bir cilde ulaşmanız mümkün olacaktır.

Sambrossa Leke Kremi Fiyat listesi

 • 319.90 TL - Sambrossa Leke Kremi 75ML (Hepsiburada)
 • 319.90 TL - Sambrossa Leke Kremi C Vitamin Destekli Cilt & Vücut Kremi 75ml Renk Eşitsizliği Düzenleyici, Nemlendirici (Trendyol)

2. Fit & Alive Cellicaderm Hücre Yenileyici Krem

Fit & Alive Cellicaderm Hücre Yenileyici Krem

Artıları

 • Yüzü yumuşatması ve esneklik kazandırması
 • Yan etkisinin az olması
 • Kokusunun hoş olması

Eksileri

 • Ürünün küçük olması
 • Yağlı ciltler için uygun olmaması
 • Bazı kişilerde sivilce yapması

Fit & Alive Cellicaderm Hücre Yenileyici, içeriğindeki en aktif bileşen olan Centella asiatica bitkisi özü sayesinde cildin koruyucu bariyerleri eski canlılığına geri döner ve parlaklığını kazanır. Güneşin zararlı ışınlarından doğan bazı lekelerin giderilmesine ve hafiflemesine yardımcı olur.

Fit & Alive Cellicaderm Hücre Yenileyici ve leke kreminin içeriğinde Aynısafa, Papatya, Buğday ve Ölmez çiçek bitki özleri bulunmaktadır. Bu özler sayesinde cilt bariyeri güçlenirken onarılır ve aynı zamanda daha parlak görünmesine yardımcı olur. Tahriş olmuş ciltleri de yatıştırma özelliği vardır. Hamile ve emziren annelerin kullanımında bir sıkıntı yaratmamaktadır. Temiz cilde uygulanmalıdır ve bikini bölgesi hariç bir kullanım önerilmektedir. Tüm cilde uygulanabilmektedir ve gün içine istenilen sıklıkta uygulanabilir. Hücre yenileyici özelliği ile yaşlanmaya da karşı durmaktadır.

3. Nivea Luminous630 Leke Karşıtı Gündüz Bakım Kremi SPF 50

Nivea Luminous630 Leke Karşıtı Gündüz Bakım Kremi SPF 50

Artıları

 • SPF 50 koruma faktörü olması
 • Hassas ciltlere uygun olması

Eksileri

 • Etkisini geç göstermesi

Nivea'nın cildi aydınlatan ve lekelenmelere karşı koruyan Luminous630 serisi, güneşin zararlı ışınlarından korur ve cildi nemlendirir. Bu serinin gündüz bakım kremi, SPF 50 koruması ile cildi güneşten koruyor. Hyalüronik Asit, E Vitamini ve UVA/UVB filtreleri sayesinde cildi besliyor ve lekelerden uzak tutuyor. Cildi matlaştırarak pürüzsüzleştiriyor ve yağ dengesini sağlayarak leke oluşumunu önlüyor. Dermatolojik olarak onaylanmış bu krem, tüm cilt tipleri için uygundur.

Kullananlar, düzenli kullanımda lekelerde açılma gördüklerini belirtiyor. Bazıları üçlü set kullanımının daha etkili olduğunu söylüyor. Makyaj altında da kullanılabilen bu ürün, besleyici ve uzun ömürlü olarak tanımlanıyor. Ancak etki gösterebilmesi için biraz zamana ihtiyaç duyulduğu da dile getiriliyor.

4. Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı

Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı

Artıları

 • Kolajen sentezi uyarımı yapar
 • Aydınlatıcı etkiye sahiptir
 • Leke ve kırışıklık önleyici etkiye sahiptir

Eksileri

 • Yok

Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı özel matrix teknolojisi ile formüle edilmiştir. Leke oluşumunu engelleyerek pürüzsüz bir görünüm kazanmanız için üretilmiştir. Leke oluşumunu engelleyen bu leke kremi cildi soymaz ve yoğun bakım yapar. İçeriğinde bulunan hyaluronik asit, shea butter, C vitamini, bitkisel ekstraktlar, pentavitin ve melavoid sayesinde hem lekeler ile hem de kırışıklıklar ile mücadele edilebilir.

Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı, cilt tonunu eşitleyerek kusursuz bir görünüme kavuşulmasını sağlar ve nemlendirir. Kolajen sentezi uyarımı ile dikkat çeken Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı tirozinaz aktivitesinin inhibisyonunu sağlar ve aydınlatıcı etkileri ile ön plandadır. Temizlenen cilt üzerine günde 2 kere kullanabileceğiniz bu leke kremi dairesel hareketler ile ince tabaka halinde uygulanabilir. Solaris Leke Kremi Aydınlatıcı kullanan kişiler bu ürünün ton eşitleme ve aydınlatıcı etkilerinden yana oldukça memnun. Lekelerde de azalma sağlayan bu krem ciltte ipeksi bir his bırakıyor ve kalitesine göre fiyatı normal.

5. Bioderma Pigmentbio Night Renewer Koyu Leke Karşıtı Cilt Tonu Eşitleyici

Bioderma Pigmentbio Night Renewer Koyu Leke Karşıtı Cilt Tonu Eşitleyici

Artıları

 • Cildi besler
 • Nemlendirmesi başarılı

Eksileri

 • Leke tedavisinde tek başına yeterli değil

Bioderma'nın hassas ciltler için özel olarak geliştirdiği Pigmentbio Night Renewer, leke sorunlarına karşı etkili bir gece bakım kremidir. LumiRevealTM Teknolojisi ile formüle edilen bu krem, lekeleri azaltmayı ve cildin doğal ışıltısını geri kazandırmayı hedefler. C ve E vitaminleri ile antioksidan etkisi sayesinde cildi besler ve aydınlatır. Bitkisel Omega 3 ve 6 içeriği ile cildin nem tutma kapasitesini artırır ve bariyer fonksiyonunu güçlendirir. Hafif dokusu ve iyi cilt toleransıyla cildi pürüzsüzleştirir ve sıkılaştırır.

Bu kremi kullananlar, kremin dokusundan ve nemlendirme etkisinden memnun kalıyor. Özellikle çilliler ve cildinde leke olanlar için tasarlanmış olmasına rağmen, leke açma etkisinin kişiden kişiye göre değişebilir. Genel olarak olumlu yorumlar almakla birlikte, düzenli ve destekleyici bir bakım rutiniyle birlikte kullanılması önerilmektedir.

6. Luis Bien Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi

Luis Bien Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi

Artıları

 • Lekelerde çok etkilidir
 • Nemlendirici etkiye sahiptir
 • Kokusu hoş
 • Kolay emilen ve hoş kokulu bir yapıya sahiptir

Eksileri

 • Bazı kişilerde sivilcelenmeye neden olmuş

Luis Bien Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi cilt tonunu eşitleme noktasında etkili bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Cilt lekelerinde ciddi azalma meydana getiren bu ürün cildi aydınlatarak daha canlı görünmesini sağlar. İçeriğinde bulunan üzüm çekirdeği yağı, ethyl ascorbic asit, arbutin, E vitamini, pirinç kepeği sayesinde cilde parlaklık ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

7. Sinoz Leke Kremi

Sinoz Leke Kremi

Artıları

 • Hoş kokulu olması
 • Cildi yumuşatması
 • Hızlı etki göstermesi
 • Yüz tonunda eşitleme yapması

Eksileri

 • Ürün boyutunun küçük olması

Sinoz bakım kremi, cilde harika bir eşit ton vererek ciltte oluşan lekelerin rengini açmaktadır. Ciltte oluşan hormonal lekeler, sivilce lekeleri, hamilelik sonrası oluşan lekeler ve güneş lekelerinden oluşan cilt tonundaki eşitsizliklerin giderilmesine yardımcı olmaktadır ve ayrıca güneşe karşı bir kalkan oluşturarak cildi zararlı ışınlardan korumaktadır. Sinoz leke kremi, yenilenen formülü ile içerisinde %3 daha fazla C vitamini bulundurmaktadır. Bu şekilde koyu cilt lekeleri ile daha hızlı ve etkili bir biçimde savaşarak etkili sonuçlar almanızı sağlıyor.

Ayrıca, Sinoz bakım kremi ciltte oluşacak eşitsiz renk tonunu engellemek amacı ile meyan kökünün antioksidan özelliğinden faydalanıyor. Bu sayede güneşin sebep olacağı kötü lekelerden sizi ve cildinizi koruyor. İçeriğinde bulunan Pentavitin ve Sodyum PCA ile 72 saate kadar yoğun nemlendirici etki vererek cildi besliyor.

8. Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi

Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi

Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi, cilt lekesi problemi olanlar ve renk tonu eşitsizliği yaşayanlar için ideal bir üründür. Peptit ve alpha arbutin gibi etkili bileşenlerle zenginleştirilmiş formülüyle, ciltteki koyu leke görünümünün azalmasına ve renk tonu eşitsizliklerinin giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca, cilde aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırır. Bu krem, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez temiz cilde uygulanmalı ve nazikçe masaj yaparak cilde yedirilmelidir. İçeriğindeki niacinamide, glycerin, ve diğer besleyici maddeler cildi nemlendirirken, tahriş olmuş ciltlerde kullanılmamalı ve gözle temasından kaçınılmalıdır.

Yorumlar Maruderm Leke Karşıtı Bakım Kremi'nin ciltteki lekeler ve renk tonu eşitsizlikleri üzerinde etkili olduğunu göstermektedir. Düzenli kullanımda cilt lekelerinde azalma ve cilt tonunun açılması gibi olumlu değişiklikler gözlemlenmiştir. Cildi nemlendiren ve sağlıklı bir parlaklık kazandıran bu ürün, yağlı bir his bırakmadan cildi rahatlatır. Ancak, bazı kullanıcılar ürünün yağlı yapısından ve kararmalar üzerinde beklenen etkiyi görememekten bahsetmiştir. Nemlendirme özelliği genel olarak beğenilirken, ürünün leke karşıtı etkisinin kişiden kişiye değişebileceği ve daha belirgin sonuçlar için uzun süreli kullanımın gerektiği anlaşılmaktadır. Genel olarak, Maruderm Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi, cilt lekeleri ve renk tonu eşitsizlikleri ile mücadele etmek isteyenler için uygun bir seçenektir, ancak etkilerini maksimize etmek için sabırlı ve düzenli bir kullanım gerektiyor.

9. Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi Yüz İçin SPF 30

Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi Yüz İçin SPF 30

Artıları

 • Kapatıcılığının iyi olması
 • Cildi yumuşatması

Eksileri

 • Yağlı ciltlere uygun olmaması

Herbaderm'in Renk Açıcı Leke Kremi, güneş, stres ve çevre kirliliğinden kaynaklanan cilt yaşlanması ve koyu lekelere karşı geliştirilmiştir. İçeriğindeki biberiye yaprağı, meyan kökü, C ve E vitaminleri gibi aktif bileşenler, cildin doğal tonunu ve homojenliğini korumaya yardımcı olur. Krem ayrıca Tio2 ve organik güneş filtreleri içererek yeni leke oluşumuna karşı cildi korur.

Bu krem, cilt lekelerine, güneş lekelerine, yaşlılık lekelerine, bölgesel kararmalara, renk düzensizliklerine, doğum lekelerine, sivilce izlerine ve diğer pigmentasyon sorunlarına karşı kullanılabilmektedir. Kremi, cildinize dairesel hareketlerle nazikçe yayarak uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım, en iyi sonuçları almak için önemlidir. Kullanıcı yorumları, ürünün lekeleri azalttığını ve cildin tonunu eşitlediğini gösteriyor. Ancak yağlı ciltler için biraz yoğun olabileceği belirtiliyor. Bazıları ise etkilerini görmeden önce biraz zaman geçtiğini söylüyor.

Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi, ciltteki koyu lekeleri ve bölgesel kararmaları azaltmak isteyenler için etkili bir seçimdir. Düzenli kullanımı sayesinde, cildinizin doğal tonunu ve homojenliğini koruyabilirsiniz. Ancak yağlı ciltlerin kullanmadan önce dikkat etmeleri öneriliyor.

Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi Yüz İçin SPF 30 Fiyat listesi

 • 230.00 TL - Herbaderm Cilt Beyazlatıcı Renk Açıcı Yüz Için Leke Kremi 55 ml (Trendyol)
 • 566.10 TL - Herbaderm Yüz Ve Vücut Renk Açıcı Leke Kremi Için 55ml 60ml 2 Li (Trendyol)
 • 299.90 TL - Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi Yüz İçin (30 SPF) 55 Ml (Hepsiburada)
 • 351.00 TL - Herbaderm Renk Açıcı Leke Kremi Yüz Için 55ML (Hepsiburada)
 • 299.00 TL - Herbaderm Yüz İçin Renk Açıcı Leke Kremi SPF30 55 ML (N11)

10. Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gündüz Kremi 100 G + Gece Kremi 100 G

Dermaderm Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gündüz Kremi 100 G + Gece Kremi 100 G

Artıları

 • Bitkisel içerikli olması
 • Cildi sağlıklı ve canlı göstermesi
 • Yaşlılık lekelerinde etkili olması

Eksileri

 • Etkisini göstermesi için uzun süre kullanmak gerekmesi

Dermaderm'in Bitkisel Leke Giderici & Cilt Beyazlatıcı Gündüz Kremi, ciltteki lekelerin açılmasına ve yeni leke oluşumunu önlemeye yardımcı olmaktadır. İçeriğinde arbutin ve bitkisel kökenli leke giderici maddeler bulundurmaktadır. Ürün iki parçadan oluşur; %3 arbutin ve saf bitki özleri içeren gece kremi, melazma, yaşlılık lekeleri, çil, doğum ve hormonal lekelere karşı gece uygulanır ve %100 doğal bitki özlerinden üretilmiştir. Gündüz kremi ise SPF 50 koruma faktörüne sahiptir ve cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korur.

Geri bildirimlere göre ürün etkisini göstermeye başlamış ve cilt lekelerinde azalma görülmüştür. Bazı kullanıcılar koyu lekelerinde, bazıları ise açık lekelerinde azalma olduğunu belirtmiştir. Ancak bazıları ürünün hemen etki göstermediğini ve düzenli kullanım gerektirdiği için süreci zahmetli bulmuş. Bu sebeple, kullanmadan önce bir uzmana danışmak faydalı olacaktır.

Leke Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Leke Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bakım kremlerini alırken dikkat etmeden seçimlerini yapan kişilerin daha sonra pişman olduklarını bilmekteyiz çünkü alınan ürünlerin cildinize iyi gelip gelmeyeceğini ya da size zarar verebileceğini hesaba katmayabilirsiniz. Bunun için sizlere leke kremi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazımızda yer verdik.

Ürün Etiketine Bakın

Leke kremlerini almadan önce ürün etiketine bakmak size bir kolaylık sağlayacaktır. İçindeki maddeler ile hangi cilt tipine uygun olduğu hakkındaki verileri tam olarak burada bulabileceksiniz. Herkesin neredeyse atladığı bu etiket okuma işlemini unutmadan aldığınız tüm ürünlerde yapmayı unutmamalısınız.

Fiyatları İnceleyin

Fiyat değerlendirmesi yapmadan bir ürünü almak o ürünü daha sonra indirimde görüp üzülmenize sebep olabilir fakat aslında burada bundan bahsetmeyeceğiz. Ürünlerin fiyatlarının çok yüksek olması harika etkiler yaratacağı anlamına gelmemektedir. Daha uygun fiyatlı leke kremleri ile daha iyi sonuçlar da elde edebileceğini unutmayıp, fiyatları ve kullanıcı yorumlarını dikkate alarak ürünleri satın almaya özen göstermelisiniz.

Ürün Yorumlarına Bak Bakın

Seçtiğimiz ürünleri almadan önce biraz zaman ayırıp yorumlarına bakmak aslında bize çok fazla şey anlatacaktır. Daha önce ürünü kullanıp deneyimlemiş kişilerin yorumları ile aklınızdaki tüm soru işaretlerini kaldırarak ürünün size uygun bir ürün olup olmadığını anlamanız mümkün olacaktır. Bu yüzden mutlaka internetten alışveriş yaptığınızda ürünlerin değerlendirmelerine özellikle de yorumlarına bir göz atmanız çok iyi olacaktır.

Cilt Tipinize Göre Seçin

Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin bu tarz bakım kremlerinde su bazlı olanları tercih etmesi ve kuru, karma ciltlilerin daha yağlı kremleri tercih etmeleri uygun olacaktır. Bu yüzden yine ürün etiketlerine ya da internetten alışveriş yapıyorsanız ürün özelliklerine dikkat ederek satın almanız önerilir.

Alerjik Maddelere Göz Atın

Her kişinin cildi aynı özelliklere sahip değildir. Bazı kişilerin cildi diğerlerine göre daha hassas veya alerjik olabilmektedir. Bu kişilerin ürünlere alerjilerinin olup olmadığını test etmek amacı ile ya bileklerinde deneme yapmalıdırlar ya da ürün içerisindeki maddelere özellikle göz atmalıdırlar. Alerjik bir cildiniz varsa mutlaka bu maddelerin hangisine alerjiniz olabileceğiniz araştırmalısınız.

Bir uzman dermatoloğa başvurmadan rastgele bir ürün almayın

Yorumlar

Yazar Hakkında

edanur profil resmi

Edanur ERMAN

Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.