En İyi Göz Kalemi ve Eyeliner Hangisidir? (2023)

Makyaj denilince eski zamanlardan yani 90’lı yıllardan beri akıllara gelen ilk malzeme göz kalemi olmaktadır. Göz kalemleri kişilerin göz içlerine ya da dışına uyguladığı makyajlardır. Göz kalemleri sağlıklı mıdır? ya da göz kalemi nasıl kullanılır? Gibi sorulara yanıt alacağımız yazımızda bunların yanında en iyi göz kalemleri ve onların çeşitli özelliklerinin de yer aldığı bir derleme listede hep beraber buluşup yine her zaman olduğu gibi en iyiyi seçmeye çalışacağız.

Göz Kalemi/Eyeliner Nedir?

Göz kalemi farklı renk tonlarında bulunan ve hem likit hem de katı halde bulunan bir makyaj ürünüdür. Likit olan formu daha çok eyeliner olarak adlandırılır. Göz kalemleri çok eski yıllardan beri göz içinde ve üstünde kullanılmaktadır. Daha çok göz içine uygulanan bu kalemin birçok rengi vardır. Göz üstüne uygulanan göz kalemleri için yeni bir ad bulunmuş ve eyeliner olarak aslında değişmiştir. Göz kalemlerinin buğulu bir efekt vermesi ya da çekiklik göstermesi sebebiyle çok sık kullanıldığını söylemek asla yanlış olmayacaktır. Göz kalemleri uygulandığında kişiye farklı bir kimlik kazandırabilir ya da bir gruba bağlılığı gösterebilir. Örnek vermek gerekirse eğer Hindistan’daki kadınların ve erkeklerin göz içlerine sürdükleri kalemler ile daha belirgin hatlar oluşturduklarını görmüşsünüzdür ya da müslüman kişilerin atalarına ve geleneklerine bağlı olduklarını – hatta kültür de buna dahildir – göstermek için göz kalemi kullandıklarını söyleyebiliriz.

Göz kalemlerinin aşırı kullanılması göz için zararlı olabildiği gibi fazla pigment kullanılması da kişinin bir anda vampire dönüşmesini sağlayabilir. Bu ürün hafif derecede kullanıldığı zaman güzel bir efekt verse de aşırıya kaçıldığında çok kötü bir görünüm de yaratabilmektedir.

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

En Iyi Goz Kalemi 2

Göz Kalemi Ne İşe Yarar?

Göz kalemlerinin 90’lı yıllarda kirpik diplerinde kullanıldığını biliyoruz. Bu uygulama neden başlatıldı? Cevap veriyoruz tabii ki kirpik diplerini iyice doldurup belirginleştirmek için. Evet, aslında cevap bu kadar basit. Göz kalemleri kirpik diplerini belirginleştirdiği gibi gözlerin de büyük görünmesini sağlamaktadır. Özellikle beyaz renkli göz kalemleri gözün iç kısmına sürüldüğünde siyah olan göz kaleminden çok daha fazla büyük görünen gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Siyah göz kalemleri en çok tercih edilenler listesine bulunsa da beyaz ve ten rengi göz kalemleri de oldukça tercih edilmektedir. Göz kalemleri yalnızca gözün iç tarafına sürülmemektedir. Aynı zamanda gözün üst kısmına yine kirpik diplerini boyayıp ufak bir kuyruk ile bitiş yaparak da kullanılmaktadır. Göz üzerinde kullanılan göz kalemleri gözlerin daha çekik görünmesi amacıyla çekilebilir.

En Iyi Goz Kalemi 5

En İyi Göz Kalemi ve Eyeliner Tavsiyeleri

#1

Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Black

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Renginin beğenilmesi
 • Kullanımının rahat olması
 • Kalıcı olması
Eksileri
 • Kalem ucunun kalın olması
 • Yağlı cilt tiplerinde akma yapması

Avon Glimmerstick Asansörlü Göz Kalemi, yoğun siyah renktedir. Yumuşacık dokusu ile göz içi ve göz kapağına rahat bir uygulama sağlar ve keçeli bir görünüm yaratmaz. 12 saate kadar dayanarak makyaj için maksimum bir avantaj sağlar. Suya dayanıklı olması ile ter ve gözyaşı ya da yağmur gibi faktörlere karşı bir direnç gösterir. Ucunu kalemtraş kullanmanıza gerek kalmadan rahatça kullanabilirsiniz çünkü asansörlü bir yapısı vardır. Bu şekilde kalem küçülmez, çizgi çekmede zorluk çıkarmaz, sürekli ucu kırılmaz ve tıkanmaz. Avon Glimmerstick Asansörlü Göz Kalemi, tüm cilt tipleri için uygun bir kalemdir. Tek kullanımda gözleri belirginleştirir ve etkileyici bakışlara sahip olmayı sağlar. İçeriğinde A veE vitaminleribulunur. Anti-oksidanlar gözlerde kremsi bir dokunuşu da birlikte sağlar. Dermatolojik olarak test edilip uygulanmıştır. Günlük kullanım için ideal ve uygun bir üründür.

Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Black Fiyat Listesi

 • 59 TL - Amazon.com.tr (Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Blackest Black)
 • 60 TL - N11 (Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Blackest Black)
 • 80 TL - N11 (Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Black)
 • 105 TL - N11 (Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Blackest Black 2'li)
 • 155 TL - N11 (Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Blackest Black 3'lü)
 • 198 TL - Amazon.com.tr (Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Black İkili Set)
Tüm fiyatları göster
#2

Golden Rose8 Göz Kalemi NO:101 Emily

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Yumuşak sürümlü
 • Yoğun renge sahip
 • Akma yapmıyor
Eksileri
 • Yok

Golden Rose Göz Kalemi NO:101 Emily gözlerinizde dumanlı görünüm elde etmeniz için ideal bir üründür. Suda akmayan formülü ile dikkat çeken bu göz kalemi ince uçlu ve kolay şekilde sürülebilir bir yapıdadır. Kullananların yumuşak sürümünden, yoğun pigmentinden ve akma yapmamasından dolayı beğendiği bu göz kalemi çok kolay sürülüyor. Gözde belirgin duran ve fiyatı da uygun olan Golden Rose Göz Kalemi NO:101 Emily kaliteli bir görünüme sahip.

Golden Rose8 Göz Kalemi NO:101 Emily Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#3

Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Uzun süre kalıcı
 • Yumuşak sürümlü
 • Suya dayanıklı
 • Sünger aplikatörü ile kolay dağıtılabiliyor
Eksileri
 • Yok

Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes ile kirpik diplerinizin nemli ve yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz. Tek seferde yoğun renk veren formülü ile dikkat çeken bu göz kalemi keskin hatlar oluşturmanız için uygun bir üründür. Buğulu göz makyajı için ideal bir kullanım sunan Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes sünger taraflı aplikatörü ile uygulama yaptığınız bölgedeki renk yoğunluğunun dağıtılmasını sağlar. Formülünde bulunan pamuk yağı sayesinde yumuşak dokuya sahip olan bu göz kalemi suya dayanıklı ve uzun süre kalıcı bir kullanım sunar. Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes kullanan kişilerin yorumlarına baktığımız zaman bu üründen gayet memnun kaldıklarını gözlemledik. Yumuşak sürüm sevenler için çok uygun olan bu göz kalemi akma yapmıyor ve çoğu kişinin de yıllardır vazgeçilmezi.

Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#4

Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 01

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Rahat sürüme sahip
 • Yoğun renk pigmentli
 • Akma yapmaz
Eksileri
 • Yok

Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 01 yoğun renk pigmenti ve kalıcılığı ile dikkat çeker. bu göz kalemi kolay sürülebilen yumuşak bir yapıya sahiptir. Mat ve kalıcı bir kullanım sunan Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 01 kullananlar tarafından beğenilen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 01 Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#5

Yves Saint Laurent Dessin Du Regard Waterproof Göz Kalemi

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Gözleri belirginleştirmesi
 • Yoğun bir renk sağlaması
 • Alerji yapmaması
 • Hassas gözler için uygun olması
Eksileri
 • Çok sıcaklarda akma yapması

Dessin Du Regard Water Proof, sayesinde gözler büyük, hacimli ve etkileyici görünüme sahip olacaktır. Likit özelliği sayesinde kolayca sürülebilir ve pratiklik sağlar. Göz kapağı içine ve kirpik diplerine uygulamak için ideal bir seçim olmaktadır. Akmadan uzun süre boyunca bir kalıcılık sağlaması sebebiyle en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Gece makyajları için oldukça uygun bir üründür. MASCARA SINGULIER NUIT BLANCHE renkleriyle uyumlu, bakışlara enerji getirecek renge sahiptir. Dessin Du Regard Water Proof, gözde çok başka efektler sağlayarak kişide bir değişim oluşturur. Yumuşak dokusu ve kolayca kayan yapısı ile pratiktir. Bakışlara derinlik kazandırır, kirpiklerde sık görünüm ve belirginlik sağlar. Göz gölgelendirme etkisiyle, farın kalıcılığını arttıran ve renklerin ortaya çıkmasını sağlayan baz işlevi görür. Yumuşak, yoğun ve kaygan kıvamdadır. Alerji riskini en aza indirmek için özel formüle sahiptir. Kontak lens kullanıcıları ve hassas gözler için de uygundur.

Yves Saint Laurent Dessin Du Regard Waterproof Göz Kalemi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#6

Maybelline New York The Colossal Extra Black Kajal Kalem

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Matlık sağlaması
 • Renginin beğenilmesi
 • Akma yapmaması
 • Kolay sürülmesi
 • Kolay temizlenmesi
Eksileri
 • Ucunun yumuşak olması
 • Argan yağının gözü sulandırması

Simsiyah, büyük ve çekik, etkileyici bakışlar için Maybelline New York The Colossal Extra Black Kajal Kalem en doğru seçim olacaktır. İçerisinde bulunan argan yağı sayesinde göze zarar vermez ve doğal içeriği ile göz yapısının kirpiklerin korunmasına yardımcı olarak ipeksi bir yapı da sağlayacaktır. Suya dayanıklı özelliği için özellikle tercih edilen bu göz kalemi gece makyajları için kullanıma çok uygundur. Dayanıklı özelliği ile 12 saate kadar süren bir kalıcılık sağlamaktadır. Kalemtraş ile kalem açmak oldukça zahmetli ve zor olmaktadır çünkü kalemler açıldıkça küçülür ve sürülmesi de zorlaşır. Maybelline New York The Colossal Extra Black Kajal Kalem, asansörlü kutusu ile bu zorluğu ortadan kaldırarak kullanımda pratiklik sağlamaktadır.

Maybelline New York The Colossal Extra Black Kajal Kalem Fiyat Listesi

 • 119 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York The Colossal Kajal Argan Yağı İçeren Ekstra Siyah Göz Kalemi 1 Paket (1 x 0.35 g))
 • 125 TL - N11 (Maybelline The Colossal Extra Black Kajal Kalem)
 • 190 TL - N11 (Maybelline New York The Colossal Kajal 12H Argan Yağlı Göz Kalemi Extra Black 2'li)
Tüm fiyatları göster
#7

Kiko Milano Göz Kalemi Intense Colour Long Lasting Eyeliner 16 Black

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Akma yapmaması
 • Hızlı ve eşit uygulanması
Eksileri
 • Fiyatı

Kiko Milano'nun Intense Colour Long Lasting Eyeliner 16 Black modeli, kullanıcı deneyimlerine göre oldukça başarılı bir performans sergileyen bir göz kalemi. Ürün, pürüzsüz kayan yoğun bir doku sunuyor ve likit bir eyeliner'ı andıran bir etki yaratıyor. Suya dayanıklı özel formülü ile 10 saate kadar dayanıklılık vaat ediyor ve kullanıcıların belirttiğine göre bu vaadi yerine getiriyor.

Kalem, göz kapağı ile temas ettiğinde eriyen bir dokuya sahip, bu da parlak ve yoğun bir çizgi elde etmeyi kolaylaştırıyor. Renklerin hızlı ve eşit bir şekilde yapıştığı ve gözlere derinlik verdiği belirtiliyor. Kullanıcılar, ürünün orta yumuşaklıkta olduğunu ve gün boyu akma yapmadan durduğunu vurguluyor. Ayrıca, farklı renk seçeneklerinin de bulunduğu, ancak siyah rengin diğer renklere göre daha kalıcı olduğu yönünde görüşler mevcut. Genel olarak, Kiko Milano göz kalemi, uzun süreli ve etkili bir makyaj için ideal bir ürün olarak değerlendiriliyor. Uygulaması kolay ve dayanıklı oluşuyla kullanıcılar tarafından beğeniliyor.

#8

Lancome Artliner Eye Liner Noir 01

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kolay uygulaması
 • Kalıcılık
 • Dökülme yapmaması
 • Parlak ve belirgin olması
Eksileri
 • Fiyat
 • Hassas gözlere uygun değil
 • Uzun süreli kullanımda kuruma yapması

Lancome Artliner Eye Liner 01 Noir, gözlerinizde yoğun bir çizgi oluşturmak için mükemmel bir seçimdir. Ürün, yumuşak ucu sayesinde kirpik hattı boyunca tek bir hamlede kolayca uygulanabilir. Ayrıca, zengin renk tonları ile mükemmel bir kalıcılık sağlar.

Bu eyeliner ürünü, kullanmadan önce hafifçe çalkalayarak ve üst kirpiklerin köküne hafifçe uygulayarak kullanılabilir. Düzgün bir çizgi için nazikçe uygulanması önerilir ve daha kalın bir çizgi için biraz daha baskı uygulanabilir.

Ben de Lancome Artliner Eye Lıner 01 Noir'u kişisel olarak denedim ve ürünün gerçekten kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Uygulaması oldukça kolay ve kirpik hattında yoğun bir çizgi oluşturuyor. Ürünün kalıcılığı da oldukça iyi ve gün boyu hiçbir şekilde akmıyor.

Lancome Artliner Eye Liner Noir 01 Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#9

Clarins Waterproof Eye Pencil 06 Grey Suya Dayanıklı Göz Kalemi F.p

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kalıcı olması
 • Renginin beğenilmesi
 • Kolay sürülmesi
Eksileri
 • Akma yapması

Tüm cilt tipleri için uzun süre kalıcı, gerilebilir jel eyeliner olan Clarins’in su geçirmez eyeliner’ını kullanarak eyeliner’a merhaba deyin. Gün içinde sürekli eyelinerınızın renginin solmasından sıkıldıysanız uygulama ve dokuyu etkilemeyen bulaşma ve akma önleyici bir formül istiyorsanız Clarins Waterproof Eyeliner tam size göre. Hassas ucu ve yerleşik kalemtıraşı ile net çizgileri koruyabilir ve her seferinde gözlerinizi mükemmel bir şekilde çizebilirsiniz. Yayılan süngeri ve yumuşak dokusu ile sadece birkaç saniyede dumanlı bir etki yaratabilir, karıştırılmasını ve kullanılmasını kolaylaştırır. Bu renkli, su geçirmez eyeliner serisi, anında renk efektleri sağlar ve yüksek yoğunluklu tonları ile güzel renk şemaları sağlar. Ek olarak, saf cilt bitki özlerinin infüzyonu sayesinde zahmetsizce kayar ve göz kapaklarınızda rahat hissederler.

#10

L’Oreal Paris Le Liner Signature Kahverengi Göz Kalemi

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Renginin beğenilmesi
 • Mat olması
 • Akma yapmaması
 • Asansörlü özelliği olması
Eksileri
 • Çabuk dağılması
 • Kalıcı olmaması

Yepyeni Le Liner İkonik Eyeliner ile bambaşka bir eyeliner deneyimi yaşamaya hazır mısınız? Yoğun renk pigmentleri, en basit uygulama için kremsi bir formül haline getirildi ve le liner’ın ikonik eyeliner’ı doğdu! L’Oréal Paris Le Liner eyeliner’ın yoğun rengi ve yumuşak formülü, uygulamayı çok kolaylaştırır. Bir kez sabitlendiğinde, bu su geçirmez ve ter geçirmez eyeliner’lar makyajı bozmayacak ve istediğiniz gibi saatlerce kalacaktır.. Keskin bir eyeliner çizebilir, dilerseniz hızlıca çizebilir ve ardından dumanlı bir göz makyajı yapabilirsiniz. Ayrıca pembe, mavi, koyu yeşil gibi hiçbir yerde bulamayacağınız göz alıcı renk seçenekleri var!

L’Oreal Paris Le Liner Signature Kahverengi Göz Kalemi Fiyat Listesi

 • 115 TL - Amazon.com.tr (L'Oreal Paris-Mavi Eyeliner - Infallible Stylo Eyeliner 24H 314 Forever Blue 3600523163434)
Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En iyi Goz Kalemi 4

Göz Kalemi Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim? – Göz Kalemi Seçimi İçin İpuçları

Göz kalemlerini kullanmayı çok seviyoruz. Günlük olarak ya da özel bir gün için özellikle kullanabiliyoruz. Göz kalemlerinin verdiği o güzel hava tüm gün boyunca kalsın istiyoruz. Bunun için öncelikle bir göz kalemi nasıl seçilir ve en doğru göz kalemi hangisidir gibi sorulara yanıtlar bulmamız gerekir.

Renk Seçimi

Göz kalemlerinin renk çeşitleri oldukça fazladır. Özel günler için ya da günlük kullanımlar için de özel renkleri bulunmaktadır. Renk seçimini o güne özel yapmak her zaman en doğrusu olacaktır. Kıyafete göre, bulunulan mekana göre ya da bambaşka bir özelliğe göre göz kaleminin rengi seçilebilir. Bunun yanında kişinin ten renginin faktörü de oldukça önemlidir. Çok beyaz tenli kişilerin örneğin çok siyah bir göz kalemini göz içine uygulaması berbat bir görüntü ile sonuçlanabilir. Bunun için göz kalemini sürmeden önce hangi renk tonuna sahip bir kalem seçeceğinize karar vermelisiniz.

Kalem Ucu Kalınlığı

Göz kalemlerinin uç kısımları yerine göre çok dar ya da çok geniş olabilmektedir. Göz tipinize göre göz kaleminin ucunun kalınlığına da dikkat edebilirsiniz. Bu sizin için bir avantaj olacaktır çünkü gözünüzün yapısını ne kadar iyi tanırsanız makyajı uygularken de o kadar kolay ve pratik bir şekilde harika bir görünüme ulaşabilirsiniz. Kalem ucunun kalınlığını gözünüzün büyüklüğü ya da çekikliği ile orantılı bir şekilde seçmeyi deneyebilirsiniz.

Suya ve Yağa Dayanıklılık

Makyaj yaparken en çok sinir olunan ve aslında zorluk yaşatan durum makyaj malzemelerinin suya ve yağa dayanıklı olup olmamasıdır. Tüm gün dışarıda olan bir birey gözündeki makyajın tamamen orada kalmasını ve bozulup dağılmamasını ister. Gözyaşı, havadaki nem ya da su ile temasta bozulmayan yani diğer bir deyişle Waterproof bir makyaj malzemesi tercihinde bulunmak çok önemlidir. Aynı zamanda göz kapaklarımızda ve cildimizde oluşan yağ dolayısıyla da makyajlarda bozulmalar, parlamalar, akmalar ya da dağılmalar görülebilir. Yine suya dayanıklı bir makyaj malzemesi alınması en doğru seçim olacaktır.

Antibakteriyel Olması

Göz yapısı çok hassastır. Her an mikrop kapmaya ve enfeksiyona açıktır. Bunun için ürünleri alırken denemek önemli olsa da temizliğe de dikkat edilmelidir. Ayrıca antibakteriyel kozmetik ve makyaj ürünlerinin tercih edilmesi ciltte oluşabilecek herhangi bir kızarıklık, yanma, soyulma ve benzeri tüm olayların yaşanmasını engelleyerek kaliteli bir makyaj sağlayacaktır.

Eyeliner

Sıkça Sorulan Sorular

Göz Kalemi mi Eyeliner mı tercih etmeli?

Göz kalemi kullanan kişiler genellikle göz içine uygulama yapmak için kalem tarzda boyaları tercih etmektedirler. Göz içine likit uygulaması yapmak akmalara ve bulaşmalara yol açabileceği gibi kalıcılığı da çok fazla olmayacaktır. Bu nedenle göz üzerine yani kirpik diplerine bir likit göz kalemi tercih edilmesi çok daha sağlıklı ve tekrar tekrar kontrol etmeye gerek kalmayan bir makyaj sağlayacaktır.

Göz kalemlerinin eyelinerdan farkı nedir?

Göz kalemleri eyelinerlara göre daha katı bir formda olduğu için daha silik bir renk sağlamaktadır. Göz kalemleri göz içi için çok uygun olsa da göz dışında da buğulu bir efekt vermek için kullanılabilirler. Likit eyelinerlar daha çok göz dışı ve kirpik dibi uygulamaları için harika sonuçlar vermektedir.

Gözleri büyük göstermek için ne yapılmalı?

Gözlerinizin daha büyük ve gösterişli olmasını istiyorsunuz fakat nasıl bir kalem seçeceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa size sunacağımız tercih hemen bir beyaz ya da ten rengi göz kalemi almanız yönünde olacaktır. Beyaz ve ten rengi göz kalemleri gözlerin daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Çekik gözlere sahip olmak için ne yapılmalı?

Çekik gözlere sahip olmak için çok kolay bir yöntemimiz var! Göz üzerine yani kirpik diplerine uygulanacak bir eyeliner çizgisi ve güzel bir kuyruk ile harika, çekici ve çekik bir göz yapısına sahip olabilirsiniz.

Eyeliner Suren Kadin

Sonuç

Makyaj ürünlerinde seçim yapmak oldukça zor olabiliyor. Cilde uygun ürün bulmak ve deneme yanılma yapmak da bir hayli zaman ve para kaybettirebiliyor. Makyaj ürünlerinin çeşitleri ve markalarının bu kadar çok olması alıcının da kafasında bir çok soru işretinin oluşmasına yol açabiliyor. Göz kalemlerinin seçimlerinde de aynı sorun ile karşılaşabiliyoruz. Piyasada bulunan birçok farklı göz kaleminden hangisini seçeceğiz? Bu zor seçimi yaparken ürünleri denemeden ve kolayca alabileceğiniz internet sitelerine güvenmek en doğru yol gibi görünüyor.

Sizler için bu zor seçimde kullanıcı yorumları, ürün özellikleri ve daha birçok özelliği bir arada sunarak bir liste hazırladık. Hazırladığımız listede en iyi göz kalemleri bulunmaktadır ve çok tercih edilmeleri sebebiyle ürünlerin özelliklerine çok ağırlık verilmiştir. Siz de ürünleri satın almadan önce fiyatlarından, özelliklerinden ve diğer kullanıcıların yorumlarından faydalanmak istiyorsanız tam yerindesiniz!

İçerik Güncelleme Kaydı


14/11/2023

 • Kiko Milano Göz Kalemi Intense Colour Long Lasting Eyeliner 16 Black eklendi
 • Jane Iredale Pencil Eyeliner stokta olmadığı için kaldırıldı

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir