Tüketici dergisi logosu

En İyi Göz Kalemi ve Eyeliner Hangisidir? (2024)

Kısa bir özet..

2024 Yılı için derlediğimiz en iyi göz kalemi/eyeliner sıralaması aşağıda yer almaktadır. Gerçek kullanıcı verilerine göre en çok sevilen göz kalemi Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Black olmuştur. Aşağıdaki listemizde farklı şekillerde ve fiyatlarda maskaraları bulabilirsiniz. Listemizin devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Black1. Avon Glimmersticks Göz Kalemi Black94.91 / 100
Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes2. Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi92.00 / 100
Yves Saint Laurent Dessin Du Regard Waterproof Göz Kalemi3. Yves Saint Laurent Dessin Du Regard Waterproof91.10 / 100
Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 014. Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress 0190.50 / 100
Kiko Milano Göz Kalemi Intense Colour Long Lasting Eyeliner 16 Black5. Kiko Milano Göz Kalemi Intense Colour 1687.56 / 100
Golden Rose Göz Kalemi NO:101 Emily6. Golden Rose Göz Kalemi NO:10186.39 / 100
L'Oréal Paris Superliner Le Khol Eyeliner 101 Midnight Black7. loreal L'Oréal Paris Superliner Le Khol Eyeliner 10186.00 / 100
L’Oreal Paris Le Liner Signature Kahverengi Göz Kalemi8. loreal L’Oreal Paris Le Liner Signature Kahverengi85.68 / 100
Lancome Artliner Eye Liner Noir 019. Lancome Artliner Eye Liner Noir 0185.15 / 100
Maybelline New York The Colossal Extra Black Kajal Kalem10. Maybelline New York The Colossal Extra Black79.50 / 100

Bu listenin sıralanması 24218 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Makyaj denilince eski zamanlardan yani 90’lı yıllardan beri akıllara gelen ilk malzeme göz kalemi olmaktadır. Göz kalemleri kişilerin göz içlerine ya da dışına uyguladığı makyajlardır. Göz kalemleri sağlıklı mıdır? ya da göz kalemi nasıl kullanılır? Gibi sorulara yanıt alacağımız yazımızda bunların yanında en iyi göz kalemleri ve onların çeşitli özelliklerinin de yer aldığı bir derleme listede hep beraber buluşup yine her zaman olduğu gibi en iyiyi seçmeye çalışacağız.

Göz Kalemi/Eyeliner Nedir?

Göz kalemi farklı renk tonlarında bulunan ve hem likit hem de katı halde bulunan bir makyaj ürünüdür. Likit olan formu daha çok eyeliner olarak adlandırılır. Göz kalemleri çok eski yıllardan beri göz içinde ve üstünde kullanılmaktadır. Daha çok göz içine uygulanan bu kalemin birçok rengi vardır. Göz üstüne uygulanan göz kalemleri için yeni bir ad bulunmuş ve eyeliner olarak aslında değişmiştir. Göz kalemlerinin buğulu bir efekt vermesi ya da çekiklik göstermesi sebebiyle çok sık kullanıldığını söylemek asla yanlış olmayacaktır. Göz kalemleri uygulandığında kişiye farklı bir kimlik kazandırabilir ya da bir gruba bağlılığı gösterebilir. Örnek vermek gerekirse eğer Hindistan’daki kadınların ve erkeklerin göz içlerine sürdükleri kalemler ile daha belirgin hatlar oluşturduklarını görmüşsünüzdür ya da müslüman kişilerin atalarına ve geleneklerine bağlı olduklarını - hatta kültür de buna dahildir – göstermek için göz kalemi kullandıklarını söyleyebiliriz.

Göz kalemlerinin aşırı kullanılması göz için zararlı olabildiği gibi fazla pigment kullanılması da kişinin bir anda vampire dönüşmesini sağlayabilir. Bu ürün hafif derecede kullanıldığı zaman güzel bir efekt verse de aşırıya kaçıldığında çok kötü bir görünüm de yaratabilmektedir.

Göz Kalemi Ne İşe Yarar?

Göz kalemlerinin 90’lı yıllarda kirpik diplerinde kullanıldığını biliyoruz. Bu uygulama neden başlatıldı? Cevap veriyoruz tabii ki kirpik diplerini iyice doldurup belirginleştirmek için. Evet, aslında cevap bu kadar basit. Göz kalemleri kirpik diplerini belirginleştirdiği gibi gözlerin de büyük görünmesini sağlamaktadır. Özellikle beyaz renkli göz kalemleri gözün iç kısmına sürüldüğünde siyah olan göz kaleminden çok daha fazla büyük görünen gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Siyah göz kalemleri en çok tercih edilenler listesine bulunsa da beyaz ve ten rengi göz kalemleri de oldukça tercih edilmektedir. Göz kalemleri yalnızca gözün iç tarafına sürülmemektedir. Aynı zamanda gözün üst kısmına yine kirpik diplerini boyayıp ufak bir kuyruk ile bitiş yaparak da kullanılmaktadır. Göz üzerinde kullanılan göz kalemleri gözlerin daha çekik görünmesi amacıyla çekilebilir.

En İyi Göz Kalemi Tavsiyeleri

En İyi Göz Kalemi Tavsiyeleri

1. Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Black

Avon Glimmersticks Açılıp Kapanabilen Göz Kalemi Black

Artıları

 • Renginin beğenilmesi
 • Kullanımının rahat olması
 • Kalıcı olması

Eksileri

 • Kalem ucunun kalın olması
 • Yağlı cilt tiplerinde akma yapması

Avon Glimmerstick Asansörlü Göz Kalemi, yoğun siyah renktedir. Yumuşacık dokusu ile göz içi ve göz kapağına rahat bir uygulama sağlar ve keçeli bir görünüm yaratmaz. 12 saate kadar dayanarak makyaj için maksimum bir avantaj sağlar. Suya dayanıklı olması ile ter ve gözyaşı ya da yağmur gibi faktörlere karşı bir direnç gösterir. Ucunu kalemtraş kullanmanıza gerek kalmadan rahatça kullanabilirsiniz çünkü asansörlü bir yapısı vardır. Bu şekilde kalem küçülmez, çizgi çekmede zorluk çıkarmaz, sürekli ucu kırılmaz ve tıkanmaz. Avon Glimmerstick Asansörlü Göz Kalemi, tüm cilt tipleri için uygun bir kalemdir. Tek kullanımda gözleri belirginleştirir ve etkileyici bakışlara sahip olmayı sağlar. İçeriğinde A veE vitaminleribulunur. Anti-oksidanlar gözlerde kremsi bir dokunuşu da birlikte sağlar. Dermatolojik olarak test edilip uygulanmıştır. Günlük kullanım için ideal ve uygun bir üründür.

2. Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes

Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes

Artıları

 • Uzun süre kalıcı
 • Yumuşak sürümlü
 • Suya dayanıklı
 • Sünger aplikatörü ile kolay dağıtılabiliyor

Eksileri

 • Yok

Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes ile kirpik diplerinizin nemli ve yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz. Tek seferde yoğun renk veren formülü ile dikkat çeken bu göz kalemi keskin hatlar oluşturmanız için uygun bir üründür. Buğulu göz makyajı için ideal bir kullanım sunan Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes sünger taraflı aplikatörü ile uygulama yaptığınız bölgedeki renk yoğunluğunun dağıtılmasını sağlar. Formülünde bulunan pamuk yağı sayesinde yumuşak dokuya sahip olan bu göz kalemi suya dayanıklı ve uzun süre kalıcı bir kullanım sunar. Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes kullanan kişilerin yorumlarına baktığımız zaman bu üründen gayet memnun kaldıklarını gözlemledik. Yumuşak sürüm sevenler için çok uygun olan bu göz kalemi akma yapmıyor ve çoğu kişinin de yıllardır vazgeçilmezi.

Flormar Suya Dayanıklı Siyah Göz Kalemi Smoky Eyes Fiyat listesi

 • 199.50 TL - Flormar Buğulu Makyaj Göz Kalemi Karbon Siyah-smoky Eyes Waterproof Eyeliner-001 Carbon Black-8690604138128 (Trendyol)
 • 499.00 TL - Flormar Eyeliner Smoky Eyes Carbon Black Waterproof (Hepsiburada)
 • 499.00 TL - Flormar Eyeliner Smoky Eyes Carbon Black Waterproof (Hepsiburada)

3. Yves Saint Laurent Dessin Du Regard Waterproof Göz Kalemi

Yves Saint Laurent Dessin Du Regard Waterproof Göz Kalemi

Artıları

 • Gözleri belirginleştirmesi
 • Yoğun bir renk sağlaması
 • Alerji yapmaması
 • Hassas gözler için uygun olması

Eksileri

 • Çok sıcaklarda akma yapması

Dessin Du Regard Water Proof, sayesinde gözler büyük, hacimli ve etkileyici görünüme sahip olacaktır. Likit özelliği sayesinde kolayca sürülebilir ve pratiklik sağlar. Göz kapağı içine ve kirpik diplerine uygulamak için ideal bir seçim olmaktadır. Akmadan uzun süre boyunca bir kalıcılık sağlaması sebebiyle en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Gece makyajları için oldukça uygun bir üründür. MASCARA SINGULIER NUIT BLANCHE renkleriyle uyumlu, bakışlara enerji getirecek renge sahiptir. Dessin Du Regard Water Proof, gözde çok başka efektler sağlayarak kişide bir değişim oluşturur. Yumuşak dokusu ve kolayca kayan yapısı ile pratiktir. Bakışlara derinlik kazandırır, kirpiklerde sık görünüm ve belirginlik sağlar. Göz gölgelendirme etkisiyle, farın kalıcılığını arttıran ve renklerin ortaya çıkmasını sağlayan baz işlevi görür. Yumuşak, yoğun ve kaygan kıvamdadır. Alerji riskini en aza indirmek için özel formüle sahiptir. Kontak lens kullanıcıları ve hassas gözler için de uygundur.

4. Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 01

Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 01

Artıları

 • Rahat sürüme sahip
 • Yoğun renk pigmentli
 • Akma yapmaz

Eksileri

 • Yok

Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 01 yoğun renk pigmenti ve kalıcılığı ile dikkat çeker. bu göz kalemi kolay sürülebilen yumuşak bir yapıya sahiptir. Mat ve kalıcı bir kullanım sunan Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 01 kullananlar tarafından beğenilen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 01 Fiyat listesi

 • 179.00 TL - Farmasi Göz Kalemi Make Up EXpress Siyah 01 (Hepsiburada)

5. Kiko Milano Göz Kalemi Intense Colour Long Lasting Eyeliner 16 Black

Kiko Milano Göz Kalemi Intense Colour Long Lasting Eyeliner 16 Black

Artıları

 • Akma yapmaması
 • Hızlı ve eşit uygulanması

Eksileri

 • Fiyatı

Kiko Milano'nun Intense Colour Long Lasting Eyeliner 16 Black modeli, kullanıcıların deneyimlerine göre başarılı bir performans sergiliyor. Ürün, pürüzsüz kayan yoğun bir doku sunuyor ve likit göz kalemi etkisi yaratıyor. Suya dayanıklı özel formülüyle 10 saate kadar dayanıklı olma vaadini yerine getiriyor.

Göz kapağıyla temas edince eriyen dokusu, parlak ve yoğun çizgi elde etmeyi kolaylaştırıyor. Renkler hızlı ve eşit şekilde yapışıp göze derinlik veriyor. Orta yumuşaklıkta olan ürün, gün boyu akmıyor. Farklı renk seçenekleri olsa da siyah en kalıcısı. Genel olarak uzun süreli ve etkili makyaj için ideal bulunan Kiko Milano göz kalemi, uygulaması kolay ve dayanıklı olmasıyla beğeniliyor.

6. Golden Rose Göz Kalemi NO:101 Emily

Golden Rose Göz Kalemi NO:101 Emily

Artıları

 • Yumuşak sürümlü
 • Yoğun renge sahip
 • Akma yapmıyor

Eksileri

 • Yok

Golden Rose Göz Kalemi NO:101 Emily gözlerinizde dumanlı görünüm elde etmeniz için ideal bir üründür. Suda akmayan formülü ile dikkat çeken bu göz kalemi ince uçlu ve kolay şekilde sürülebilir bir yapıdadır. Kullananların yumuşak sürümünden, yoğun pigmentinden ve akma yapmamasından dolayı beğendiği bu göz kalemi çok kolay sürülüyor. Gözde belirgin duran ve fiyatı da uygun olan Golden Rose Göz Kalemi NO:101 Emily kaliteli bir görünüme sahip.

7. L'Oréal Paris Superliner Le Khol Eyeliner 101 Midnight Black

L'Oréal Paris Superliner Le Khol Eyeliner 101 Midnight Black

Artıları

 • Yumuşak ve pürüzsüz uygulama
 • Yoğun siyah renk ve ipeksi doku
 • Doğal kaynaklı içerikler ve oftalmolojik test

Eksileri

 • Yağlı göz kapaklarında gün içinde hafif dağılma yapabilir
 • Akmaya meyilli bir ürün

L'Oréal Paris Superliner Le Khol Eyeliner, günlük ve özel makyajlar için tasarlanmış bir üründür. Yumuşak ve pürüzsüz uygulamasıyla tek hamlede kusursuz çizgiler çekip yoğun renk elde edebilirsiniz. İpeksi, besleyici dokusu hassas gözler için de uygundur. Doğal içerikli ve oftalmolojik test edilmiş olması göz sağlığını düşündüğünü gösterir. Gün boyu rahat kullanım sağlar, bulaşmaya ve transfere dayanıklıdır.

Ancak kullanıcı deneyimleri karışıktır. Yumuşak uygulaması ve yoğun siyah rengi beğenilse de yağlı ve nemli göz kapaklarında dağılabilir. Bu nedenle daha dayanıklı olması için önce far bazı ya da transparan pudra kullanılması önerilir. Bazıları kalıcılık açısından daha iyi alternatiflerin olduğunu belirtmiş. Dolayısıyla L'Oréal Paris Superliner yoğun rengi ve yumuşak sürümüyle çekici olsa da kalıcılık ve dağılmaya dayanıklılık konusunda beklentileri tam karşılamayabilir.

8. L’Oreal Paris Le Liner Signature Kahverengi Göz Kalemi

L’Oreal Paris Le Liner Signature Kahverengi Göz Kalemi

Artıları

 • Renginin beğenilmesi
 • Mat olması
 • Akma yapmaması
 • Asansörlü özelliği olması

Eksileri

 • Çabuk dağılması
 • Kalıcı olmaması

Yepyeni Le Liner İkonik Eyeliner ile bambaşka bir eyeliner deneyimi yaşamaya hazır mısınız? Yoğun renk pigmentleri, en basit uygulama için kremsi bir formül haline getirildi ve le liner’ın ikonik eyeliner’ı doğdu! L’Oréal Paris Le Liner eyeliner’ın yoğun rengi ve yumuşak formülü, uygulamayı çok kolaylaştırır. Bir kez sabitlendiğinde, bu su geçirmez ve ter geçirmez eyeliner’lar makyajı bozmayacak ve istediğiniz gibi saatlerce kalacaktır.. Keskin bir eyeliner çizebilir, dilerseniz hızlıca çizebilir ve ardından dumanlı bir göz makyajı yapabilirsiniz. Ayrıca pembe, mavi, koyu yeşil gibi hiçbir yerde bulamayacağınız göz alıcı renk seçenekleri var!

L’Oreal Paris Le Liner Signature Kahverengi Göz Kalemi Fiyat listesi

 • 395.00 TL - L'Oreal Paris Mat Eyeliner - Matte Signature Eyeliner 01 Ink 30175228 (Trendyol)
 • 1999.00 TL - L'Oreal Paris Mat Eyeliner Matte Signature Eyeliner 01 Ink 30175228 (Trendyol)

9. Lancome Artliner Eye Liner Noir 01

Lancome Artliner Eye Liner Noir 01

Artıları

 • Kolay uygulaması
 • Kalıcılık
 • Dökülme yapmaması
 • Parlak ve belirgin olması

Eksileri

 • Fiyat
 • Hassas gözlere uygun değil
 • Uzun süreli kullanımda kuruma yapması

Lancome Artliner Eye Liner 01 Noir, gözlerinize yoğun bir çizgi elde etmek için mükemmel seçimdir. Yumuşak ucu sayesinde kirpik hattı boyunca tek hamlede kolayca uygulanabilir. Zengin renk tonlarıyla da mükemmel kalıcılık sağlar.

Bu göz kalemi, kullanmadan önce hafifçe çalkalanır ve üst kirpiklerin köküne nazikçe uygulanır. Düzgün bir çizgi için nazik uygulama önerilir, kalın çizgiler için biraz daha bastırarak sürülür. Bizzat kullandım ve ürünün kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Uygulaması çok kolay ve kirpik hattında yoğun bir çizgi oluşturuyor. Gün boyu kalıcı ve hiç akmıyor.

10. Maybelline New York The Colossal Extra Black Kajal Kalem

Maybelline New York The Colossal Extra Black Kajal Kalem

Artıları

 • Matlık sağlaması
 • Renginin beğenilmesi
 • Akma yapmaması
 • Kolay sürülmesi
 • Kolay temizlenmesi

Eksileri

 • Ucunun yumuşak olması
 • Argan yağının gözü sulandırması

Simsiyah, büyük ve çekik, etkileyici bakışlar için Maybelline New York The Colossal Extra Black Kajal Kalem en doğru seçim olacaktır. İçerisinde bulunan argan yağı sayesinde göze zarar vermez ve doğal içeriği ile göz yapısının kirpiklerin korunmasına yardımcı olarak ipeksi bir yapı da sağlayacaktır. Suya dayanıklı özelliği için özellikle tercih edilen bu göz kalemi gece makyajları için kullanıma çok uygundur. Dayanıklı özelliği ile 12 saate kadar süren bir kalıcılık sağlamaktadır. Kalemtraş ile kalem açmak oldukça zahmetli ve zor olmaktadır çünkü kalemler açıldıkça küçülür ve sürülmesi de zorlaşır. Maybelline New York The Colossal Extra Black Kajal Kalem, asansörlü kutusu ile bu zorluğu ortadan kaldırarak kullanımda pratiklik sağlamaktadır.

En Iyi Goz Kalemi 2

Göz Kalemi Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim? – Göz Kalemi Seçimi İçin İpuçları

Göz kalemlerini kullanmayı çok seviyoruz. Günlük olarak ya da özel bir gün için özellikle kullanabiliyoruz. Göz kalemlerinin verdiği o güzel hava tüm gün boyunca kalsın istiyoruz. Bunun için öncelikle bir göz kalemi nasıl seçilir ve en doğru göz kalemi hangisidir gibi sorulara yanıtlar bulmamız gerekir.

Renk Seçimi

Göz kalemlerinin renk çeşitleri oldukça fazladır. Özel günler için ya da günlük kullanımlar için de özel renkleri bulunmaktadır. Renk seçimini o güne özel yapmak her zaman en doğrusu olacaktır. Kıyafete göre, bulunulan mekana göre ya da bambaşka bir özelliğe göre göz kaleminin rengi seçilebilir. Bunun yanında kişinin ten renginin faktörü de oldukça önemlidir. Çok beyaz tenli kişilerin örneğin çok siyah bir göz kalemini göz içine uygulaması berbat bir görüntü ile sonuçlanabilir. Bunun için göz kalemini sürmeden önce hangi renk tonuna sahip bir kalem seçeceğinize karar vermelisiniz.

Kalem Ucu Kalınlığı

Göz kalemlerinin uç kısımları yerine göre çok dar ya da çok geniş olabilmektedir. Göz tipinize göre göz kaleminin ucunun kalınlığına da dikkat edebilirsiniz. Bu sizin için bir avantaj olacaktır çünkü gözünüzün yapısını ne kadar iyi tanırsanız makyajı uygularken de o kadar kolay ve pratik bir şekilde harika bir görünüme ulaşabilirsiniz. Kalem ucunun kalınlığını gözünüzün büyüklüğü ya da çekikliği ile orantılı bir şekilde seçmeyi deneyebilirsiniz.

Suya ve Yağa Dayanıklılık

Makyaj yaparken en çok sinir olunan ve aslında zorluk yaşatan durum makyaj malzemelerinin suya ve yağa dayanıklı olup olmamasıdır. Tüm gün dışarıda olan bir birey gözündeki makyajın tamamen orada kalmasını ve bozulup dağılmamasını ister. Gözyaşı, havadaki nem ya da su ile temasta bozulmayan yani diğer bir deyişle Waterproof bir makyaj malzemesi tercihinde bulunmak çok önemlidir. Aynı zamanda göz kapaklarımızda ve cildimizde oluşan yağ dolayısıyla da makyajlarda bozulmalar, parlamalar, akmalar ya da dağılmalar görülebilir. Yine suya dayanıklı bir makyaj malzemesi alınması en doğru seçim olacaktır.

Antibakteriyel Olması

Göz yapısı çok hassastır. Her an mikrop kapmaya ve enfeksiyona açıktır. Bunun için ürünleri alırken denemek önemli olsa da temizliğe de dikkat edilmelidir. Ayrıca antibakteriyel kozmetik ve makyaj ürünlerinin tercih edilmesi ciltte oluşabilecek herhangi bir kızarıklık, yanma, soyulma ve benzeri tüm olayların yaşanmasını engelleyerek kaliteli bir makyaj sağlayacaktır.

Eyeliner Suren Kadin

Sıkça Sorulan Sorular

Göz Kalemi mi Eyeliner mı tercih etmeli?

Göz kalemi kullanan kişiler genellikle göz içine uygulama yapmak için kalem tarzda boyaları tercih etmektedirler. Göz içine likit uygulaması yapmak akmalara ve bulaşmalara yol açabileceği gibi kalıcılığı da çok fazla olmayacaktır. Bu nedenle göz üzerine yani kirpik diplerine bir likit göz kalemi tercih edilmesi çok daha sağlıklı ve tekrar tekrar kontrol etmeye gerek kalmayan bir makyaj sağlayacaktır.

Göz kalemlerinin eyelinerdan farkı nedir?

Göz kalemleri eyelinerlara göre daha katı bir formda olduğu için daha silik bir renk sağlamaktadır. Göz kalemleri göz içi için çok uygun olsa da göz dışında da buğulu bir efekt vermek için kullanılabilirler. Likit eyelinerlar daha çok göz dışı ve kirpik dibi uygulamaları için harika sonuçlar vermektedir.

Gözleri büyük göstermek için ne yapılmalı?

Gözlerinizin daha büyük ve gösterişli olmasını istiyorsunuz fakat nasıl bir kalem seçeceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa size sunacağımız tercih hemen bir beyaz ya da ten rengi göz kalemi almanız yönünde olacaktır. Beyaz ve ten rengi göz kalemleri gözlerin daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Çekik gözlere sahip olmak için ne yapılmalı?

Çekik gözlere sahip olmak için çok kolay bir yöntemimiz var! Göz üzerine yani kirpik diplerine uygulanacak bir eyeliner çizgisi ve güzel bir kuyruk ile harika, çekici ve çekik bir göz yapısına sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Yazar Hakkında

edanur profil resmi

Edanur ERMAN

Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.