En İyi Makyaj Temizleme Suyu Hangisi? En Çok Satan 14 Ürünü İnceledik

Güzellik ve bakım ürünleri ve aynı zamanda makyaj ürünleri cildin gün boyu mükemmel görünmesini sağlamaktadır. Partiye gitmeden önce yapılan kalıcı makyajlar, gece boyunca ciltte kalmakta ve gözenekleri doldurarak ardında da kirli, yağlı ve soluk bir görünüm bırakmaktadır. İşte bu problemleri engellemek için en güzel yöntem makyaj temizleme yani misel suları olmaktadır. Cildi yenileyerek taze bir görünüm veren, yağlı his bırakmadan ferahlatıp arındıran bu mükemmel ürünler herkesin günlük rutinine eklemesi gereken ürünlerdendir. Yazımızda sizler için makyaj temizleme suyu kullanma rehberi oluşturduk ve aynı zamanda en iyi makyaj temizleme sularını listeledik. Yorumlara bakmadan alınan ürünler bazen bizleri tedirgin edip sonucunda da üzmektedir. Makyaj temizleme sularının en iyilerini sizler için seçerek kullanıcı yorumlarıyla destekledik. Şimdi cildimize en uygun ürünü seçme zamanı!

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 2

Makyaj Temizleme Suyu Nedir?

Cildimizi güzel ve özel gösterecek her yöntemi denemekteyiz ve bunun için özel ve kalıcı makyajlar yapmaktayız. Makyaj yapmak her ne kadar tüm gün mutlu etse de gün sonunda makyajı ciltten çıkarmak bir sorun haline gelebilmektedir. Ciltten makyajı ve kalıntılarını, yağı ve kiri çıkarmak için birçok kozmetik ürün ya da sabun kullanmaktayız. Bu tür ürünler ciltte tahriş bırakabilmektedir. Bu tür tahrişleri engellemek için özel olarak üretilmiş olan makyaj temizleme sularını her gün kullanmak gerekmektedir. Diğer bir adıyla misel suyu, ciltteki kalıntıları su kullanmadan iyice arındırıp temizleyerek ferahlamasına yardımcı olan üründür. Makyaj temizleme suları durulama ve nemlendirme gerektirmediği için pratik bir kullanım sağlamaktadır. Misel suları yalnızca makyajı çıkarmak için değil sabah uyanıldığında cildi temizlemek için de kullanılabilir ya da makyajdan önce ciltteki yağı, kiri arındırmak için kullanılabilir. Makyaj temizlendikten sonra ciltte solgun bir görünüm oluşmaktadır. Misel suları bu solgun görünümü ve matlığı alarak cildin daha canlı ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Ciltte kaşıntı, kızarıklık ve döküntü oluşturmaz ve nemli his bırakır bu nedenle de çok tercih edilen ürünler listesindedir.

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Kullanılmalı?

Makyaj temizleme yani misel suları diğer kullanılan temizleyici özellikteki ürünlerden farklı olarak durulama gerektirmemesi ve ayrıca fırça, lif ya da benzeri bir ürün gerektirmeden sadece bir parça pamuk ile temizlik sağlaması ile pratiklik sağlamaktadır. Kullanımı kolay ve taşınması da kolay olan bu ürünlerin kullanımı da oldukça basittir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılabilir ya da makyaj öncesi ve sonrası şeklinde de kullanılabilmektedir. Ciltteki yorgun, soluk ve mat görünümünü ortadan kaldırmak için birebir olan bu ürünün etkilerini görmek istiyorsanız düzenli bir kullanım gerektiğini söylemeden geçmek olmaz. Bir miktar ürün pamuğa alındıktan sonra tüm yüze, göz ve çevresine ve dudaklara uygulanmalıdır. İstenilen sonuç alınana kadar uygulama tekrar edilebilir.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 4

En İyi Makyaj Temizleme Suyu Tavsiyeleri

#1

Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Her cilt tipine uygun olması
Eksileri
 • Yok

Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu, hassas, normal ve karma cilt tipleri için özel olarak geliştirilmiştir. Durulama gerektirmeden makyajı çıkarmaya yardımcı olan misel solüsyonudur. Cildi nazik bir şekilde temizleyerek gün boyu ciltte oluşan kirlerden ve makyaj kalıntılarından arındırarak cildin rahat bir nefes almasını sağlar. Cildi derinlemesine temizlerken etkili bileşenler ile cilt yüzeyini korumaya yardımcı olmaktadır. Kuruluğa neden olmaz ve nemlendirme sağlayarak cildin kaybettiği nemi geri kazandırmaya yardımcı olur. Göz çevresinde güvenli bir şekilde kullanılabilir. Cildin doğal dengesinin korunmasına yardımcı olur. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez bir parça pamuk yardımı ile yüz ve göz çevresine uygulanmalıdır. Parfüm içermemektedir. Dermatologlar tarafından test edilmiş ve onaylanmış.

Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu Fiyat Listesi

 • 134 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 100 ML)
 • 134 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 100 ML)
 • 235 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz Ve Makyaj Temizleme Suyu 250 ML)
 • 235 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz Ve Makyaj Temizleme Suyu 250 ML)
 • 242 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 500 ML)
 • 242 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 500 ML)
 • 349 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 100 ML + Yüz Fırçası)
 • 349 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 100 ML + Yüz Fırçası)
 • 409 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 850 ML)
 • 409 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 850 ML)
 • 720 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 850 ML + Yüz Temizleme Cihazı)
 • 720 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 850 ML + Yüz Temizleme Cihazı)
 • 853 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 850 ML + Sensibio H2O Eye Çift Fazlı Makyaj Temizleyici 125 ML)
 • 853 TL - N11 (Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu 850 ML + Sensibio H2O Eye Çift Fazlı Makyaj Temizleyici 125 ML)
Tüm fiyatları göster
#2

Bebak Acı Badem Makyaj Temizleme Sütü

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • İçeriği cildinizi besler
Eksileri
 • İyice çalkalamak gerekiyor

Bebak Acı Badem Makyaj Temizleme Sütü, içeriğindeki badem özü, badem yağı ve E vitamini sayesinde cildinizi derinlemesine temizleyerek aynı zamanda besler ve yumuşatır. Coenzyme Q10 sayesinde cildiniz yaşlanma belirtilerine karşı korunurken göz makyajınızı silerken kirpiklerinizi de besler. Ürünü kullanan kullanıcılar, makyaj temizlemede çok etkili olduğunu ve göz makyajını da nazikçe temizlediğini söylüyorlar. Ayrıca ürünün güzel bir badem kokusuna sahip olduğunu da belirtiyorlar. Ancak bazı kullanıcılar, ürünü kullanmadan önce iyi çalkalamak gerektiğini ve yağı ve suyu bekleyince ayrılabileceğini söylüyorlar.

Bebak Acı Badem Makyaj Temizleme Sütü Fiyat Listesi

 • 150 TL - N11 (Bebak Acı Badem Makyaj Temizleme Sütü 215 ML)
Tüm fiyatları göster
#3

Simple Kind To Skin Micellar Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Doğal içerikli olması
 • Tahriş etmemesi
Eksileri
 • Yok

Simple Kind To Skin Micellar Makyaj Temizleme Suyu, cildinizi tahriş eden kirleticileri temizlemeye yardımcı olan ve cildinizi temiz ve taze bırakan en ileri seviyedeki yüz temizleyicimizdir. Cildi severek kullanabileceğiniz B5 Vitamini, E Vitamini ve üç kez arındırılmış su gibi cilt dostu bileşenler içerir. Yapay parfüm, renk veya boyalar ve cildinizi tahriş edebilecek sert kimyasallar içermediğinden, hassas ciltler için bile mükemmeldir. Dermatologlar tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Gözenekleri tıkar ve cildi tonlar. Hipoalerjeniktir, komedojenik değildir.

Kullanımı oldukça basittir; yüzünüze bir miktar temizleme suyu uygulayın ve bir pamuk yardımıyla cildinizi nazikçe temizleyin. Gözlerinizin etrafındaki makyajı temizlemek için pamuklu çubuk kullanabilirsiniz. Yıkamaya gerek yoktur! Ancak gözünüze kaçarsa, bol su ile durulamanız gerekmektedir.

Simple Kind To Skin Micellar Makyaj Temizleme Suyu Fiyat Listesi

 • 80 TL - N11 (Simple Kind To Skin Micellar Makyaj Temizleme Suyu 50 ML)
 • 187 TL - Amazon.com.tr (Simple Kind To Skin Micellar Makyaj Temizleme Suyu Yüz Göz ve Dudaklar için, 400 ml)
Tüm fiyatları göster
#4

Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Yağlı cilt için de uygun olması
 • Kokusunun güzel olması
 • Gözleri yakmaması
 • Maskarayı tek hamlede çıkarması
Eksileri
 • Yağlı bir his bırakması

Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar, içeriğinde mavi kantaron çiçeği suyu bulundurmaktadır. Micellar teknolojisi ile cilt üzerindeki kalıntılara, makyaja ve yağ fazlasına direkt etki eder. Makyajı derinlemesine temizleyerek cildi arındırarak ferahlık sağlarken rahatlamaya yardımcı olur. Ovalamaya gerek kalmadan makyaj temizleme pamuğuyla tek seferde temizleme imkanı sunar. Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar makyaj temizleme suyu, suya dayanıklı yapıya sahiptir ve uzun süreli kalıcı makyajları çıkarmak için en etkili çözümdür.

Ürün, hassas ciltler ve gözler için özel olarak üretilmiştir. Ürün iyice çalkalandıktan sonra kullanılmalıdır. Yüze, gözlere ve dudaklara ovalamadan uygulanmalıdır. Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Kontakt lens kullananlar için bile uygundur. Cilt üzerinde yağlı bir his bırakmaz.

Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu Fiyat Listesi

 • 57 TL - N11 (Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 100 ML)
 • 105 TL - Amazon.com.tr (Garnier Skin Naturals Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu (400 ml))
 • 118 TL - N11 (Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu 400 ML)
 • 118 TL - N11 (Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 400 ML)
 • 186 TL - Amazon.com.tr (Garnier Skin Naturals Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu (400 ml) + Garnier Skin Naturals Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu (400 ml))
 • 191 TL - N11 (Garnier Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu 400 ML)
 • 198 TL - Amazon.com.tr (Garnier Skin Naturals Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu (400 ml) + L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem (150 ml) - Kuru ve Sert Saçlar İçin)
 • 225 TL - Amazon.com.tr (Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 400 ml x 2 Adet)
 • 231 TL - N11 (Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu Mavi 400 ML)
 • 285 TL - Amazon.com.tr (Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum (30 ml) + Garnier Skin Naturals Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu (400 ml))
 • 336 TL - N11 (Garnier Argan İçerikli Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 2 x 400 ML)
 • 418 TL - N11 (Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 400 ML + Maybelline New York Maskara)
 • 450 TL - N11 (Garnier Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu 2 x 400 ML)
 • 454 TL - N11 (Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 400 ML + Maybelline New York Super Stay Matte Ink Unnude Likit Mat Ruj - 60 Poet)
 • 480 TL - N11 (Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu 3 x 400 ML)
Tüm fiyatları göster
#5

Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Hipoalerjenik olması
 • parfümsüz olması
Eksileri
 • Yok

Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu, nemsiz ve kuru ciltler için özel olarak üretilmiştir. Cildi tahriş etmeden temizlemeye yardımcı olur. Tazelemeye ve cildi arındırarak nemlendirmeyi mümkün kılar. İçerisinde cildi mutlu etmeyi sağlayan bitki özleri ve mineraller bulunmaktadır. İyi bir sonuç almak için pamuğa yeterli miktarda ürün alındıktan sonra yüze nazikçe ve ovalamadan uygulanmalıdır. Durulama gerektirmeyen özelliği ile pratik bir kullanım sağlar. Dermatolojik olarak test edilmiştir ve onaylanmıştır. Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu, cilt gözeneklerini tıkamaz ve hipoalerjenik yapıya sahiptir. Gözle temas ettirilmemelidir. İçeriğinde sert kimyasallar, paraben, alkol, parfüm ve renklendirici maddeler bulunmamaktadır.

Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu Fiyat Listesi

 • 150 TL - Amazon.com.tr (Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu Kuru Ciltler Yüz Göz ve Dudaklar için, 400 ml)
 • 248 TL - N11 (Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu 400 ML)
Tüm fiyatları göster
#6

L’Oreal Paris Micellar Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Makyajı tek seferde çıkarması
 • Ovalamaya gerek kalmadan temizlik sağlaması
 • Cildi kurutmaması
 • Fiyat/performans ürünü olması
Eksileri
 • Bazı kişilerde göz yanması yapması
 • Çok hassas ciltler için uygun olmaması

L’oreal Paris Micellar makyaj temizleme suyu, normalden karmaya dönük olan cilt tipleri için uygundur. Micellar suyu, ciltte ovalamaya gerek kalmadan suyla durulama gerektirmeden makyajı tek seferde silmeye yardımcı olur. İçerisindeki saflaştırılmış zengin su formülü hassas ciltlerin kolayca arınmasını sağlar. Ürün, kirden cildi tamamen arındırırken, tek adımda cildin eski haline kavuşmasını sağlar. Cildin matlaşmasını sağlarken parlamasını da engeller. Cilt üzerinde bulunan fazla yağı temizler. Yağdan kaynaklanan parlamalar giderilmiş olur. L’oreal Paris Micellar makyaj temizleme suyu ile cilt anında ferahlar, arınır ve dengelenir.

L’Oreal Paris Micellar Makyaj Temizleme Suyu Fiyat Listesi

 • 190 TL - N11 (L'Oreal Paris Micellar Normalden Kuruya Hassas Ciltler için Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 200 ML)
 • 199 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Micellar Makyaj Temizleme Suyu 200 ml Normalden Karmaya)
 • 249 TL - N11 (L'Oreal Paris Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 200 ML)
 • 249 TL - N11 (L'Oreal Paris Micellar Normalden Kuruya Hassas Ciltler için Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 400 ML)
 • 257 TL - N11 (L'Oreal Paris Micellar Normalden Karmaya Hassas Ciltler için Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 200 ML)
 • 280 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Telescopic Maskara - Siyah + Garnier Skin Naturals Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu (400 ml))
 • 297 TL - N11 (L'Oreal Paris Micellar Normalden Karmaya Hassas Ciltler için Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 400 ML)
 • 389 TL - N11 (L'Oreal Paris Lash Sensational Intense Maskara Black + Garnier Micellar Makyaj Temizleme Suyu)
 • 397 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu Hassas 400ml, 400 ml)
Tüm fiyatları göster
#7

Nuxe Reve De Miel Yüz ve Göz Makyaj Temizleme Jeli

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Bitkisel olması
 • Cilde zarar vermemesi
Eksileri
 • Cildi biraz kurutuyor

Nuxe Reve De Miel Yüz ve Göz Makyaj Temizleme Jeli, Rêve de Miel® ürün serisine ait bir üründür. Bu seri, laboratuvarın 20 yıldan fazla bir süre önce oluşturduğu bir seri ve temel özelliği cildi yatıştırıcı özellikleri olan bir güzellik hazinesi olan balı içermesiyle öne çıkıyor. Kuru ciltler için özel olarak tasarlanmış olan bu ürün, değerli bitkisel yağlarla cildi beslemeye ve akasya balıyla cildi yumuşatmaya yardımcı olur. Ürün, cilde zarar vermeden yüz ve göz makyajını temizlemek için kullanılabilir. Ürün, hoş bir kokuya sahiptir ve pratik bir dispenser sayesinde kullanımı kolaydır. Ancak, geri yağlandırma özelliği bazı kullanıcılar tarafından beklenen düzeyde değil. Genel olarak, Nuxe Reve De Miel Yüz ve Göz Makyaj Temizleme Jeli, cilt bakımını sevenlerin beğenisini kazanabilecek bir ürün.

Nuxe Reve De Miel Yüz ve Göz Makyaj Temizleme Jeli Fiyat Listesi

 • 265 TL - N11 (Nuxe Reve De Miel Yüz ve Göz Makyaj Temizleme Jeli 200 ML)
Tüm fiyatları göster
#8

Watsons Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Makyajı çıkarmada başarılı
 • Fiyat/performans ürünü
Eksileri
 • Göz yakabiliyor

Watsons Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, 400 ml hacminde ve saydam bir yapıya sahip. Anında temizleme özelliğine sahip bu ürün, özellikle sıkılaştırıcı formülü ve bitkisel özleri sayesinde cildinizi ölü derilerden arındırarak sıkılaşmasını sağlıyor. Watsons Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, göz, yüz ve dudak çevresi gibi farklı alanlarda kullanım için oldukça uygun. Ayrıca su bazlı bir temizleyici olması, hassas ciltler için de uygun bir seçenek oluşturuyor. Ancak ürünü açtıktan sonra 6 ay içerisinde tüketilmesi gerektiğini unutmamanız önemli.

Ürünü kullananlar genellikle tek seferde etkili makyaj temizleme yaptığını söylüyor. Ayrıca hassas cilt sahiplerinin bile rahatlıkla kullanabileceği belirtiliyor. Ancak, bu ürün hafif de olsa göz yakan bir ürün olduğunu belirtmeliyiz. Bu yüzden göz çevresini temizlerken biraz dikkatli olmak gerekiyor. Tüm bu faktörler çerçevesinde, Watsons Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu'nu, özellikle hassas ciltli ve etkili bir temizleyici arayanlar için uygun bir seçenek olarak değerlendirebiliriz. Ancak göz hassasiyeti olanlar Neutrogena Hydroboost veya Garnier'in mavi olan ürününe göz atabilir.

#9

Bioderma Pigmentbio H2O Leke Karşıtı Micellar Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Hassas ciltlerde ve gözlerde başarılı
 • Makyaj temizleme performansı güzel
Eksileri
 • Leke konusunda çok iyi değil

Bioderma Pigmentbio H2O Leke Karşıtı Micellar Makyaj Temizleme Suyu, özellikle leke sorunu yaşayan hassas ciltler için geliştirilmiş. Bu ürün, misel su teknolojisi sayesinde yüz ve göz makyajını etkili bir şekilde temizliyor ve cildin doğal dengesini koruyor. Ayrıca, patentli aktif bileşenlerin kombinasyonu ile lekelerin oluşumuna karşı da etki göstermeyi hedefliyor. Çoğu kişi ürünün yüksek cilt toleransı sunduğu ve tahriş, yanma veya alerjik reaksiyon gibi olumsuz etkiler yaratmadığını söylüyor. Suya dayanıklı makyajı bile etkili bir şekilde temizliyor ve yağlı bir his bırakmıyor. Fakat, ton eşitleme veya leke açma konusunda çok beklenti içinde olmamak gerekiyor, sadece biraz aydınlatma sağlıyor.

Yani, eğer ana amacınız leke sorununu çözmekse, bu ürün tek başına yeterli olmayabilir. Sonuç olarak, Bioderma Pigmentbio H2O temizleme kapasitesi yüksek, hassas ciltler için uygun, ancak leke karşıtı iddialar konusunda tam anlamıyla ikna edici değil. Eğer temel beklentiniz cilt temizliği ise, ürünü gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz; fakat leke açma veya ton eşitleme gibi konular ön plandaysa, ek ürünler veya tedavilerle desteklemeniz gerekebilir.

#10

NIVEA 5in1 Yatıştırıcı Micellar Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Hassas ciltler için üretilmiş
 • Parfüm içermiyor
Eksileri
 • Suya dayanıklı makyajı çıkarmıyor
 • Bazı kişilerde göz yakabiliyor

NIVEA 5in1 Yatıştırıcı Micellar Makyaj Temizleme Suyu, hassas ciltler için özel üretilmiş bir makyaj temizleme suyu. Bu ürün, cildin ilk koruma katmanı olan mikrobiyom ile dengeli şekilde çalışır ve cildinizi kalıntı bırakmadan temizler. Parfüm içermez, bu da hassas cildi olan kişiler için oldukça önemli. Ancak suya dayanıklı makyajı çıkarmada etkili olmadığını ve su bazlı bir ürün olmadığını belirtmek gerekir. Bu yüzden internetteki yorumlara bakarsanız kafanız biraz karışabilir makyaj çıkarma performansı konusunda. Suya dayanıklı waterproof makyajı çıkarmadığını önceden söyleyelim.

Ürün hassas ciltlerde bile herhangi bir reaksiyon yaratmıyor, göz yakmama konusunda ise çok iddialı değil, gözünüz hassas ise yanma yapabilir. Bu durum, ürünün hassas ciltler için tasarlanmış olmasına rağmen herkes için uygun olmayabileceğini gösteriyor. Sonuç olarak, eğer hassas bir cildiniz varsa ve suya dayanıklı makyaj konusunda bir beklentiniz yoksa, NIVEA 5in1 Micellar Makyaj Temizleme Suyu'nu deneyebilirsiniz. Ürün genellikle hassas ve normal ciltler için önerilmiş.

#11

Caudalie Vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Genel olarak beğenilmesi
 • Cildi yumuşatması
 • Yağlı bir his bırakmaması
Eksileri
 • Bazı kişilerde sivilce yapması
 • Fiyatı

Caudalie Vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil Makyaj Temizleme Yağı, suya dayanıklı bir üründür ve durulama gerektirmeden makyajı tek seferde çıkarmaya yardımcı olmaktadır. %100 doğal içerikli olma özelliği sayesinde çok tercih edilmektedir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Vegan formüllü ve yüksek oranlı doğal içeriği ile çevreye duyarlı bir temizleyicidir. Besleyici bitkisel yağların birleşiminden meydana gelmektedir. İçeriğinde tatlı badem yağı, hint yağı, üzüm çekirdeği yağı ve Ayçiçek yağı bulunmaktadır. Suya dayanıklı ve kalıcı makyajları etkili bir şekilde çıkarmaktadır. Yüz, göz ve dudak çevresinde kullanım için uygundur. Cildi beslerken temizler ve kusurlarından arındırır. İçinde bulunan hint yağı ise kirpiklere bakım yaparak beslerken ışıltılı bir görünüm sağlar. Etkili, hızlı ve pamuk gerektirmeyen makyaj temizliği sağlamaktadır. Ciltte yağlı bir his bırakmadan kolay ve hızlıca durulanır. İçindeki tatlı badem yağı sayesinde keyifli bir bakım sunar.

Caudalie Vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil Fiyat Listesi

 • 300 TL - N11 (Caudalie Vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil 75 ML)
Tüm fiyatları göster
#12

Neutrogena Hydro Boost Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Hassas gözler için özel üretilmesi
Eksileri
 • Göz makyajı temizleme performansının yetersiz olması

Neutrogena Hydro Boost Üç Etkili Mıcellar Water, hassas ciltler ve hassas gözler için özel olarak üretilmiştir. Formülünde Hyaluronik asit bulunduran Hydro Boost, cilde 3 etki sağlamaktadır: İnatçı ve kalıcı makyajları ovalamaya gerek kalmadan çıkartır. Cildi kirden ve yağdan tamamen arındırır. Cildin kaybeden nemini geri kazanmasına yardımcı olarak üstün nemlendirme sağlar. Dermatologlar ve göz doktorları tarafından test edilip onaylanmıştır. Ciltte bulunan gözenekleri tıkamaz ve nefes almalarını engellemez.

Neutrogena Hydro Boost Makyaj Temizleme Suyu Fiyat Listesi

 • 134 TL - N11 (Neutrogena Hydro Boost Üç Etkili Makyaj Temizleme Suyu 400 ML)
 • 140 TL - N11 (Neutrogena Hydro Boost Temizleyici Makyaj Temizleme Suyu 200 ML)
Tüm fiyatları göster
#13

Babé Laboratories BI-PHASE Micellar Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • İyi temizlemesi
 • Cildi yumuşatması
Eksileri
 • Rimelde çok başarılı olmaması

Babé Laboratories BI-PHASE Micellar Makyaj Temizleme Suyu, yüz, göz ve dudak makyajını nazikçe temizlemeye ve cildi makyaj kalıntılarından arındırmaya yardımcı olur. Yağ içeren yapısıyla cildi gerginleştirmeden temizlemeyi destekler. Kuru ve çok kuru ciltler için idealdir. Su bazlı makyajlarda iyi bir iş çıkarsa da suya dayanıklı makyajlar için birkaç saniye bekletmek gerekiyor. Ürün, içeriğindeki bakım yağları sayesinde cildi temizlerken cilde yumuşaklık ve ışıltı verir.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, birçok kişi ürünün göz yakmadığını belirtmiş. Ancak bazı yorumlarda gözleri açık tutarsanız hafif bir yanma hissi oluşabileceği söylenmiş. Bu nedenle gözlerinizi kapalı tutarak kullanmanız önerilir. Ayrıca bazı yorumlarda ürünün su bazlı makyajlarda çok iyi iş çıkardığı ve göz makyajını en iyi temizleyen ürünlerden biri olduğu belirtilmiş. Hassas ve alerjik bir göz yapısına sahip olan kişiler bile üründen memnun kalmış ve tavsiye etmişler. Ürünün cildi yıpratmadığı ve ciltte yumuşak bir his bıraktığı da yorumlar arasında sıkça belirtilmiş.

#14

Nivea Aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kuru cildi olan kişilere göre uygun olması
 • Cildi iyi nemlendirmesi ve yumuşatması
 • Yüzde yağlı bir his bırakmaması
 • Kokusunun beğenilmesi
Eksileri
 • Çok hassas ciltler için uygun olmaması

Nivea Aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu, suya dayanıklı formülü ile cildi ovalamadan ve tahriş etmeden, su kullanmadan tek seferde temizlemek için en ideal kullanımı içermektedir. Ürün, tonik etkisi sağladığı için cildi temizleyip arındırırken aynı zamanda ferahlamasına yardımcı olur. Cildi kurutmaz ve daima nemli bir his bırakır. Temizleme işleminden sonra ciltte yağlı bir his bırakmaz ve ürün kalıntıları oluşmaz. Ürün tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygundur. Gül suyunun eşsiz kokusu ile gün boyu güzel hissetmenize yardımcı olur. Makyaj temizleme pamuğu yardımı ile cilde nazik hareketler yapılarak uygulanması önerilir. Durulama gerektirmez.

Nivea Aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu Fiyat Listesi

 • 185 TL - N11 (Nivea Aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu 400 ML + Makyaj Pamuğu 50'li)
Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 5

Makyaj Temizleme Suyu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj temizleme suyu seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. İşte satın alma rehberimiz:
Cilt Tipine Uygunluk: Cildinizin ihtiyaçlarına uygun ürünleri seçmelisiniz. Eğer cildiniz çok kuru ise kurutucu özellikli ürünlerden kaçınarak daha çok nemlendirici içerikli makyaj temizleme sularını tercih etmelisiniz. Arındırıcı özelliği olmayan ürünler cildinizi yeterince temizlemeye yardımcı olmayabilir ve istenilen sonuçları vermez.

Temizlerken Bakım Yapma: Ürün sadece temizleme görevini yerine getirmekle kalmamalı, aynı zamanda cilde bakım da yapmalıdır. Bu nedenle çift fazlı makyaj temizleme sularını tercih etmek önemlidir.

Tahrişe Neden Olmama: Seçeceğiniz ürünün içeriğinde alerjen veya tahrişe sebep olabilecek maddeler bulunmamalıdır. Aksi takdirde ciltte kızarıklık veya döküntülere neden olabilir.

Yağlı Hissi Bırakmama: Kullanılan ürünler ciltte uzun süre kalacağından, yağlı bir his bırakmaması önemlidir. Yağlı cilde sahip kişiler, yağsız makyaj temizleme sularını tercih etmelidir. Kullanıcı yorumlarını dikkatlice okumak da faydalı olabilir.

Alkolsüz ve Parfümsüz Ürünler: Alkol içeren makyaj temizleme ürünleri ciltte tahrişe ve yanıklara neden olabilir, ayrıca cildin doğal yapısını bozabilir. Parfümlü ürünler ise güzel kokularına rağmen cilt için olumsuz etkilere sebep olabilir. Bu nedenle alkolsüz ve parfümsüz ürünleri tercih etmek önemlidir.

Lens Kullananlar İçin Özel Durum: Lens kullananlar, makyaj temizleme sularını seçerken “kontak lens kullanımına uygundur” ibaresine dikkat etmelidir.

PH Değerine Uygunluk: Cildimizin doğal PH dengesini bozmamak önemlidir. Bu nedenle makyaj temizleme sularını seçerken ürünlerin PH değerlerini gözden geçirmek önemlidir.

Sağlıklı ve doğru makyaj temizleme suyu seçimi, cildinizin güzelliğini ve sağlığını korumanıza yardımcı olacaktır.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 3

Sıkça Sorulan Sorular

Makyaj Temizleme Suyu Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Her makyaj temizleme suyunun belirli bir kullanım ömrü vardır. Genellikle ürünlerin açıldıktan sonra 6 ay içinde tüketilmesi önerilir. Bu süreden sonra ürünün etkinliği azalabilir ve cilt problemlerine neden olabilir. Dolayısıyla, kullanım süresini doldurmadan önce ürünü bitirmek önemlidir.

Makyaj Temizleme Suyu Durulanır mı?

Makyaj temizleme suları genellikle durulama gerektirmez. Bu ürünler, makyajı, yağı ve kiri cilt üzerinden etkili bir şekilde temizlemek için tasarlanmıştır. Pratiklik sağlaması ve cildi ferahlatması nedeniyle durulamaya gerek duyulmaz. Ancak ürünün talimatlarına ve cilt tipinize uygun kullanım şekline dikkat etmek önemlidir.

Makyaj Temizleme Suyu Tonik Olarak Kullanılabilir Mi?

Evet, makyaj temizleme suları makyaj çıkarmakla birlikte tonik olarak da kullanılabilir. Bu ürünleri günlük cilt bakım rutininizin bir parçası olarak sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Tonik olarak kullanıldığında cildi temizler, gözenekleri sıkılaştırır ve ferahlatır. Ancak cildiniz için uygun olan bir ürünü seçmek önemlidir.

Suya Dayanıklı Makyajları Çıkarmak İçin Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Suya dayanıklı makyajları çıkarmak için genellikle çift fazlı makyaj temizleme suları tercih edilir. Bu ürünlerin yağ fazı, su geçirmez makyajı etkili bir şekilde çıkarmaya yardımcı olur. Özellikle kalıcı ve yoğun makyajlar için etkili bir seçenektir. Ürünün talimatlarını izleyerek doğru şekilde kullanmak önemlidir.

Makyaj Temizleme Suyu Kirpiklere Zarar Verir Mi?

Makyaj temizleme suları genellikle kirpiklere zarar vermez. Hatta bazı ürünlerin içeriğinde bulunan arginin, kirpiklerin güçlenmesini ve yenilenmesini destekleyebilir. Misel sular da kirpiklerin zarar görmesini engellemeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, hassas gözleriniz veya hassas kirpikleriniz varsa, göz çevresi için özel olarak formüle edilmiş ürünleri tercih etmek önemlidir.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 6

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; yazımızda sizler için makyaj temizleme suları hakkında artılarıyla eksileriyle beraber kullanım önerileri ve en iyi ürünleri sunduk. Tertemiz, arınmış ve yenilenmiş bir cilde sahip olmak, makyaj kalıntılarından uzak, parlak, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne kavuşmak için listelerimizden size en uygun ürünleri seçerek doğru ve uygun ürünü satın alabilirsiniz!

İçerik Güncelleme Kaydı


21/10/2023

 • Bioderma Pigmentbio H2O, NIVEA 5in1, Watsons Micellar ürünleri eklendi
 • Yok

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir