En İyi Maskara Tavsiyesi – En Çok Satan 16 Maskarayı İnceledik

Maskara, kadınların günlük makyaj rutininde vazgeçilmez bir ürün olarak yer alır. Gözleri çekici hale getirip bakışları belirginleştirerek, kirpikleri dolgunlaştırıp uzatma etkisiyle ifadeleri daha keskin ve etkileyici hale getirir. Kirpikleri belirginleştirirken makyajın final dokunuşunu da sağlar. Maskaralar, farklı renk seçenekleriyle kapalı şişelerde bulunur ve her cins fırçasıyla özel bir makyaj malzemesidir. Farklı fırça tipleri, gözlerde farklı etkiler yaratır ve bakışlardaki ifadeyi değiştirir.

Maskaranın kullanımı güzel sonuçlar elde etmenizi sağlar, ancak dikkat edilmediğinde etrafa bulaşabilir veya kirpiklerde topaklanmalara neden olabilir. Maskara kullanırken, öncelikle üst kirpiklerden başlamak önemlidir. Uygulama uçtan dip yönlü olarak yapılmalıdır. Üst kirpiklere uygulama tamamlandıktan sonra, alt kirpiklere çok yavaş hareketlerle geçilmelidir. Alt kirpiklere az miktarda uygulanmalıdır çünkü suya dayanıklı olmayan bir maskara kullanılıyorsa alt kirpiklere bulaşabilir ve gözaltında koyu mor halkalar gibi görünmesine neden olabilir. Maskara uygulamadan önce kirpiklerin temiz olduğundan emin olunmalıdır. Kirpikler iyice temizlendikten sonra maskara uygulanmalıdır. Maskara uygulandıktan sonra kirpiklerde kalan tortular kötü bir görünüme yol açabilir.

Bu yazıda, en iyi maskara seçimleri ve kullanımıyla ilgili bilgiler paylaşacağız. Maskara seçerken dikkate almanız gereken noktaları ve doğru uygulama tekniklerini öğreneceksiniz. Eğer kirpik tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün arıyorsanız, yazının devamını okuyarak önerilere göz atabilir veya size en uygun ürünü bulmak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

Maskara tavsiyeleri

Size uygun maskarayı tercih ederken kirpiklerindeki eksikliklere dikkat ederken bir maskara seçimi yapın. Eğer kirpikleriniz seyrek ya da çok ince görünüme sahipse dolgunlaştırıcı, kısa tipte kirpiklere sahipseniz uzatıcı etkili maskaraları ya da düz ve aşağı bakan kirpikleriniz varsa kıvırıcı etkili maskaraları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Maskarayı sürmeden önce isteğe göre kirpiklerin üzerine biraz pudra geçilmesinde zarar görülmemektedir. Pudra, kirpiklerinizin birbirine yapışmasını önleyecektir. Eğer kirpikleriniz maskara sürmenize rağmen hala kıvrılmamışsa hemen bir kirpik kıvırıcısı almanız gerekmektedir. Bu şekilde maskara sürüldükten sonra kıvırıcı ile etki 2 katına çıkarılabilmektedir. Maskaraların ömürleri genel olarak 3 veya 4 ay olmaktadır. Daha fazla kullanılması içerisinde biriken mikrobakterilerin çoğalmasına neden olmaktadır. Bu da kirpik sağılığına zarar vermektedir. Bu süre geçirildiğinde maskara kirpikleri sertleştirebilir veya dökülmelerine yol açabilir. Kullanım süresini aşmamak maskara kullanımında çok önemlidir.

Maskara türleri

Kirpiklerinize Uygun Maskara Seçimi

Maskara seçerken, kirpiklerinizin özelliklerini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Kirpikleriniz seyrek, ince, kısa veya düz olabilir. Bu durumlarda, kirpiklerinizi kontrol ederek uygun maskara tipini seçebilirsiniz. İşte size 5 farklı maskara tipi önerisi:

1. Uzatma Etkili Maskaralar

Uzatma etkili maskaralar, kısa ve seyrek kirpiklere sahip olanlar için idealdir. Bu maskaraları kullanarak bakışlarınızdaki farkı hemen görebilirsiniz. Özellikle koyu siyah renkteki uzatma etkili maskaralar daha belirgin bir görünüm sağlar. Ayrıca “S” şeklindeki fırçalara sahip uzatma etkili maskaralar, bu tür kirpiklere sahip kişilerde daha sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Kirpikleriniz uzun ve dolgun görünecektir.

2. Kıvırma Etkili Maskaralar

Kıvırma etkili maskaralar, düz ve aşağı doğru bakan kirpikler için uygundur. Bu maskaralar, kirpikleri hem hacimlendirir hem de kıvırarak daha güzel görünmelerini sağlar. Eğer kirpikleriniz düz ve aşağı doğru bakıyorsa, bu tip bir maskara ile kirpiklerinizi 2 kat daha kıvırmış gibi göstererek harika bir etki elde edebilirsiniz. Ayrıca kirpiklerin birbirinden ayrılmasını sağlayan fırça tiplerini tercih etmek de işinize yarayacaktır.

Maskara türleri

3. Dolgunlaştırıcı Maskaralar

Dolgunlaştırıcı maskaralar, ince ve seyrek kirpikler için ideal bir seçenektir. İnce kirpikler arasında boşluklar oluşabilir ve dolgun bir görünüm elde etmek zor olabilir. Dolgunlaştırıcı maskaralar sayesinde kirpikleriniz daha kalın ve dolgun görünecektir. Fırça tiplerine bağlı olarak dolgunlaştırıcı maskara seçimi yapabilirsiniz. Kirpikleri tek tek ayıran fırçaları tercih etmeniz önemlidir. Dolgunlaştırıcı maskaraları kullanırken, ekstra siyah renkleri tercih etmek dolgunluk etkisini artıracak bir öneridir.

4. Suya Dayanıklı Maskaralar (Waterproof)

Suya dayanıklı maskaralar, kirpiklerde uzun süre kalıcılık sağlamak için üretilmiştir. Diğer maskara türlerinde göz kapağındaki yağlanma, terleme veya suyla temas sonucunda akma sorunu yaşanabilir. Bu durum göz çevresinde kötü bir görünüme ve maskaranın ciltte birikmesine neden olabilir. Suya dayanıklı maskaralar, yağlı göz yapısına sahip kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Bu maskaralar sayesinde makyajınız gün boyu taze kalır ve bozulma veya bulaşma riski ortadan kalkar. Ancak, suya dayanıklı maskaraların temizlenmesi zor olabileceği için kirpiklere zarar verebilir.

5. Hipoalerjenik Maskaralar

Hassas gözlere sahip olanlar için hipoalerjenik maskaralar ideal bir seçimdir. Bu maskaralar, göz tahrişi gibi olası etkileri önlemek amacıyla üretilmiştir. Hipoalerjenik maskaralar, E vitamini gibi besleyici bileşenler içerir ve kirpiklerin ve gözlerin sağlığına katkıda bulunur. Hassas gözlere sahip kişilerin maskara uygularken dikkatli olmaları ve maskarayı temizlerken özen göstermeleri önemlidir, çünkü göz tahrişine neden olabilir.

En iyi maskaralar

En İyi Maskara Tavsiyeleri

#1

Farmasi Double Lash Extend Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Doğal görünüm veriyor
 • Kirpikleri ayrık gösteriyor
 • Uzatması başarılı
Eksileri
 • Çok sürülünce topaklanma yapması

Farmasi Double Lash Extend Maskara 12 ml kirpiklerinizi kökten uca kadar uzatan ve hacim veren özel fırçası ile dikkat çeker. Kirpiklerin tek tek aralarına girerek tarayan ve düzgün görünüm veren bu maskara ile uzun ve hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpiklerde ağırlık yapmaması ve doğal bir görünüm vermesi sebebiyle kullananlar bu maskaradan oldukça memnun. Ayrıca fırçasının plastik olması da beğenilen özellikleri arasında.

Farmasi Double Lash Extend Maskara Fiyat Listesi

 • 170 TL - N11 (Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara Siyah)
 • 185 TL - N11 (Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara 12 ML Siyah)
 • 185 TL - N11 (Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara)
 • 185 TL - N11 (Farmasi Double Lash Extend Maskara 12 ML Siyah)
 • 220 TL - N11 (Farmasi Double Lash Extend Maskara 12 ML)
 • 245 TL - N11 (Farmasi Double Lash Extend Maskara 12 ML Kahverengi)
 • 245 TL - N11 (Farmasi Double Lash Extend Maskara 12 ML Mavi)
 • 350 TL - N11 (Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara X 2)
 • 461 TL - N11 (Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara Ve 01 Bb Krem)
 • 600 TL - N11 (Farmasi Double Lash Extend Çift Etkili Maskara O1 Cc Krem Ve 01)
Tüm fiyatları göster
#2

Beaulis Fake It Maskara Hacimli ve Uzun Kirpikler

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Uygun fiyatlı olması
 • İyi hacim vermesi
Eksileri
 • Kirpikleri bazen yapıştırması

Beaulis Fake It Maskara Hacimli ve Uzun Kirpikler, kirpiklerinizde hacim ve uzunluk etkisi yaratmak için mükemmel bir seçimdir. Plastik fırçası sayesinde kirpikleri uzatırken, ince yapısı ile alt kirpiklere de kolayca uygulanabilir. İstediğiniz görünüme kavuşmak için uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

Kişisel deneyimlerimizi de paylaşacak olursak, Beaulis Fake It Maskara Hacimli ve Uzun Kirpikler'i denedik ve üründen oldukça memnun kaldık. Kirpiklerimize hacim ve uzunluk verirken, fırçasının ince yapısı sayesinde alt kirpiklere de rahatça uygulanabildiğini fark ettik. Kirpiklerimizin birbirine yapışmasına neden olmadı ve uzun süre kalıcılığı sayesinde gün boyu rahatlıkla kullanabildik.

Sonuç olarak, Beaulis Fake It Maskara Hacimli ve Uzun Kirpikler'i uygun bir fiyata mükemmel sonuçlar elde etmek isteyenler için öneriyoruz. Ancak, bazı kullanıcılar ürünün kirpikleri biraz yapıştırdığını belirtmiş olsa da, genel olarak oldukça iyi bir performansa sahip olduğunu düşünüyoruz.

Beaulis Fake It Maskara Hacimli ve Uzun Kirpikler Fiyat Listesi

 • 146 TL - N11 (Bee Beaulis Beaulis Fake It Hacimli Ve Uzun Kirpikler Maskara)
 • 210 TL - N11 (Beaulis Fake It Hacimli Ve Uzun Kirpikler Maskara)
Tüm fiyatları göster
#3

L’oreal Paris Unlimited Waterproof Siyah Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kirpik dökülmesi yaşanmaz
 • Kirpikleri uzatır
 • Hacimli ve dolgun kirpikler
 • Topaklanmaz
 • 2. kata gerek kalmadan sürülür
Eksileri
 • Boyutu küçük ve yetersiz
 • Uzun kirpikler için uygun değil
 • Kirpikler birbirine yapışıyor

Deneyen 10 kadından 9’u öneriyor! L’oreal Paris Unlimited Siyah Maskara kirpiklerde 48 saat kalıcılık sağlamaktadır. Kirpikleri iyice sarar tel tel ayırarak kaldırır ve kıvırır. Suya dayanıklı olmasının yanında kolayca temizlenebilme özelliği de vardır. Ilık su ile hafif bir temizleme yapılarak tamamen kirpiklerden arındırılır. Benzersiz bir waterproof deneyimi sunmaktadır. Göz kapakları çok yağlı ya da çok sık terleyen kişiler için inanılmaz bir tercih olacaktır. Kolay kolay kirpiklerden çıkmadığı için en çok tercih edilen maskaralardan biridir. Kirpikleri birbirine yapıştırmaz, topaklanmaz. Ağırlık hissi oluşturmaz tamamen hafiftir.

Bükülen çift açılı fırçası ile limitlerin ötesindeki kirpiklere bile ulaşabilir. En kısa kirpikleri bile yakalayarak hacim vermek artık çok kolay!

L’oreal Paris Unlimited Waterproof Siyah Maskara Fiyat Listesi

 • 550 TL - N11 (L'Oreal Paris Unlimited Yoğun Hacim Etkili Maskara Siyah)
Tüm fiyatları göster
#4

Golden Rose Maskara – Gr Essential High Definition

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • İyi hacim vermesi
 • Kirpikleri kıvırması
Eksileri
 • Fazla bulaşma yapması
 • Dökülme yapması

Golden Rose Maskara, Gr Essential serisinden bir üründür. Su geçirmez formülü ile kirpiklerinize koyu siyah bir renk verecek yüksek çözünürlüklü bir maskaradır.

Maskara, uzun süre kalıcı ve dramatik bir görünüm elde etmek isteyenler için tasarlandı. Doğal bileşenler kullanılarak yapılmıştır, bu da hassas ciltler için güvenli olduğu ve kontakt lens kullanıcıları için uygun olduğu anlamına gelir.

Ayrıca ürün Fransa’da üretilmiştir ve ambalajı geri dönüştürülebilir malzemeler içermektedir.

Golden Rose Maskara – Gr Essential High Definition Fiyat Listesi

 • 101 TL - Amazon.com.tr (Golden Rose Essential High Definition & Liftup & Great Volume Maskara)
 • 150 TL - N11 (Golden Rose Essential High Definition Liftup Great Volume Maskara Siyah)
Tüm fiyatları göster
#5

Maybelline Lash Sensational Intense Black Ekstra Siyah Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Alerjik duruma rastlanmaz
 • Hacimli görünüm sağlar
 • Dolgun ve tel tel ayrılmış kirpikler
 • Ağırlık hissi yaratmaz
Eksileri
 • Temizlemesi zahmetlidir
 • Kirpikleri kaldırmak zahmetlidir

Tel tel ayrılmış, yoğun, dolgun ve kıvrılmış kirpikler için Maybelline Lash Sensational Black Ekstra Siyah Maskara en doğru seçim olacaktır. Normal maskaralara göre 5 kat daha fazla yoğun siyah renk pigmentlerini sunar. Ekstra siyah etkisi ile çarpıcı ve etkileyici bakışlar kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca yelpaze şeklindeki özel fırçası sayesinde fırçanın iç tarafı ile kirpiklerin köklerine ulaşarak en kısa kirpikleri bile ortaya çıkaracaktır. Fırçasının dış tarafı kirpiklerin daha iyi kıvrılması ve dolgun görünmesini sağlamaktadır. Kirpikleri iyice sarar ve tel tel ayırır.

İçerisinde bulunan Yaban Gülü Yağı sayesinde kirpiklerde ağırlık hissi yaşanmaz. Kirpikleri olduğundan daha hacimli gösterir aynı zamanda çok hızlı bir kuruma gösterir.

Maybelline Lash Sensational Intense Black Ekstra Siyah Maskara Fiyat Listesi

 • 199 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml))
 • 263 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 9.5 ml & Mini Falsies Surreal Maskara 4.7 ml Makyaj Seti)
 • 263 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 9.5 ml & Mini Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj 65 Seductress Makyaj Seti)
 • 263 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 9.5 ml & Mini Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj 20 Pioneer Makyaj Seti)
 • 280 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml) + Garnier Skin Naturals Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu (400 ml))
 • 281 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah & Kömürlü Kağıt Yüz Maskesi Siyah Yosun Set)
 • 305 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah + Garnier Skin Naturals Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu (200 ml))
 • 305 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml) + Garnier Skin Naturals Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu (400 ml))
 • 316 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah & Termal Koruma Roll-On Deodorant Set)
 • 381 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml) + Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner - 701 Matte Onyx (Mat Siyah))
 • 394 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah & C Vitamini Parlak Aydınlatıcı Göz Kremi Set)
 • 399 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml) + L'Oréal Paris Telescopic Maskara - Siyah)
 • 407 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Ekstra Siyah Maskara & Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu (400 ml) 2'li Set)
 • 409 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml) + Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Siyah Maskara 1 Paket (1 x 9.5 ml))
 • 449 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink Uzun Süre Kalıcı Likit Parlak Ruj 35 Cheeky + Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml))
 • 449 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink Uzun Süre Kalıcı Likit Parlak Ruj 15 Peachy + Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml))
 • 449 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, 00 Ivory, 6.8 ml + Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml))
 • 468 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı - 003 Moon + Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml))
 • 489 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, 01 Light, 6.8 ml + Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah 1 Paket (1 x 9.5 ml))
 • 492 TL - Amazon.com.tr (2'li Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah Makyaj Seti)
 • 492 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Suya Dayanıklı Siyah Maskara & Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah Makyaj Seti)
 • 509 TL - N11 (Maybelline Lash Sensational Ekstra Black Maskara + Master Ink Mat Eyeliner)
 • 542 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı - 01 Light & Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah Makyaj Seti)
 • 542 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah & Instant Anti Age Eraser Kapatıcı - 03 Fair Makyaj Seti)
 • 542 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah & Instant Anti Age Eraser Kapatıcı - 00 Ivory Makyaj Seti)
 • 571 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah & Falsies Surreal Maskara Makyaj Seti)
 • 640 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah & Super Stay Skin Tint Fondöten - 10 Makyaj Seti)
 • 640 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah & Super Stay Skin Tint Fondöten - 05.5 Makyaj Seti)
 • 640 TL - Amazon.com.tr (Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Intense Black Maskara - Ekstra Siyah & Super Stay Skin Tint Fondöten - 03 Makyaj Seti)
 • 951 TL - N11 (Maybelline New York Nudes Göz Far Paleti + Lash Sensational Sky High Ekstra Black Maskara + Infaillible Jel Göz Kalemi + Makyaj Çantası)
Tüm fiyatları göster
#6

Essence I Love Crazy Hacim Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • İyi hacim vermesi
 • Dökülme yapmaması
 • Esnek fırça
 • Doğal bileşenler
Eksileri
 • Biraz bulaşma yapması

Essence, yıllardır güzellik sektöründe faaliyet gösteren bir eczane markasıdır. Essence, uygun fiyatlı ürünleri ve yüksek kalitesi ile tanınır. Peki Essence’i diğer eczane markalarından ayıran nedir? Essence I Love Crazy Volume Maskara’yı diğer hacim veren maskaralardan farklı kılan nedir?

Essence I Love Crazy Volume Maskara, yalnızca ortalama hacim veren maskaranız değildir. Essence I Love Crazy Volume Maskara, bugün piyasadaki en iyi hacim veren maskaradır. Çok topaklı değil, pullanma yapmıyor, akmıyor ve kirpiklerinizi kurutmadan, kırılgan hale getirmeden aradığınız tüm hacmi size verecek. Bu maskara aynı zamanda kirpiklerinizi tek katta uzatarak etkileyici bir görünüm sağlıyor.

Essence I Love Crazy Hacim Maskara Fiyat Listesi

 • 177 TL - N11 (Essence I Love Extreme Crazy Hacim Maskara & Kaş Kirpik Jeli)
 • 216 TL - N11 (Essence I Love Extreme Crazy Vol Hacim Veren Maskara Siyah)
 • 234 TL - N11 (Essence I Love Extreme Crazy Hacim Maskara + Kaş Kirpik Jeli + Lasting Göz Kalemi 01)
 • 268 TL - N11 (Essence I Love Extreme Crazy Hacim Maskara + Kaş Kirpik Jel + Likit Eyeliner)
 • 460 TL - N11 (Essence I Love Extreme Crazy Hacim Veren Maskara Siyah 2'Li)
Tüm fiyatları göster
#7

Kiko Milano Hacim Veren ve Kıvırıcı Etkili Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Fırçasının tasarımının çok ii olması
 • Topaklanma yapmaması
 • Göz hassasiyeti için uygun olması
Eksileri
 • Yok

Kiko Milano'nun hacim veren ve kıvırıcı etkili maskarası, kullanıcı deneyimleri göz önünde bulundurulduğunda oldukça etkileyici bir ürün. Bu maskara, zahmetsizce kıvrılmış ve hacimli kirpikler elde etmek isteyenler için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Ürünün içeriğinin %99'unun doğal hammaddelerden oluşması ve organik Shea yağı ile zenginleştirilmiş olması, hem etkin bir kullanım hem de kirpik sağlığını destekleyen bir bakım sunuyor.

Maskaranın özel şekilli fırçası, kirpikleri ayırarak mükemmel bir kıvrım sağlıyor ve akışkan dokusu sayesinde kirpikleri sarıp vurguluyor, bunu yaparken kalıntı bırakmadan veya topaklanma yapmadan uygulanıyor. Aplikatörün tasarımı, maskaranın eşit olarak dağılmasına ve en kısa kirpiklere bile ulaşılabilmesine olanak tanıyor. Oftalmolojik olarak test edilmiş bu ürün, göz hassasiyeti olan kullanıcılar tarafından da rahatlıkla tercih edilebilir. Sonuç olarak, doğal içerikli ve etkili bir maskara arayanlar için Kiko Milano'nun bu ürünü mükemmel bir seçim olacaktır.

#8

Lancome Hypnôse Maskara 01 Noir

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kalıcı olması
 • akma yapmaması
Eksileri
 • Fiyatı

Lancome Hypnôse Maskara 01 Noir, kirpiklerinize istediğiniz hacmi vermenizi sağlayan ikonik bir maskaradır. Biz de bu maskarayı denedik ve sonuçları oldukça beğendik. Maskaranın fırçası, dipten uca kadar kirpiklerinizi sararak 8 kata kadar hacim kazandırırken, kirpiklerinizi tek tek ayırmayı başarıyor. Ayrıca doğal veya daha yoğun bir görünüm için kullanımını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

The SoftSculpt ™ teknolojisi ve ProVitamin B5 içeriği sayesinde kirpikleriniz korunur, güçlenir ve daha yumuşak bir görünüme kavuşur. Ayrıca, maskara gün boyu akmaz ve kalıcıdır. Kullanımı oldukça kolaydır, diplerden uçlara doğru zikzak hareketi yaparak uygulayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, maskaranın diğer ürünlere göre daha kalıcı olduğu ve göz altına akmadığı belirtilmiş. Ayrıca, doğal bir görünüm için tavsiye edildiği gibi drama serisinin de gayet etkili bir maskara olduğu söylenmiş. Ancak bazı kullanıcılar maskaranın çok yoğun bir hacim vermediğini düşündüklerini ifade etmişler.

Genel olarak, Lancome Hypnôse Maskara 01 Noir, kalıcı ve doğal bir görünüm için tercih edebileceğiniz etkili bir maskaradır. Ancak, daha yoğun bir hacim isteyenler için başka seçenekleri değerlendirmeleri daha iyi olabilir.

Lancome Hypnôse Maskara 01 Noir Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#9

Flormar Precious Curl Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kuruma ve dökülme yapmaz
 • Dolgunluk verir
 • Maksimum hacim ve kıvırma
 • Topaklanma yapmaz
 • Ağırlık yapmaz
Eksileri
 • Boyutu küçük
 • Fırçası büyük sürmeyi zorlaştırıyor

Flormar Precious Curl Maskara sayesinde kıvrımlı ve hacimli kirpiklere sahip olmak artık çok kolay! Özel olarak tasarlanan açılı kıl fırçası ile kirpikleri kusursuz bir forma sokar ve göz alıcı bir görünüm kazanmasını sağlar. Precious Curl, ayrıca harika bir takma kirpik etkisi vererek ayrıca dolgunluk da kazandırır.

Kısa ve düz kirpikler için oldukça kullanışlıdır. En kısa kirpiklere bile ulaşarak uzatır, düz kirpikleri kıvırır. Seyrek kirpikler için oldukça uygun olan Flormar Precious Curl Maskara, ayrıca besleyicilik özelliği ile kirpikleri besleyerek gürleşmesine yardımcı olur. Kalıcı siyahlığı ile kirpiklerde akma ve bulaşma yapmaz, topaklanmaz. Gün boyunca kalıcıdır.

Fiberler ve içerisindeki bambu tozu kirpikleri kalınlaştırır. Ağırlık etkisi yaratmaz ve oldukça hafif yapılıdır. İçerisindeki Argan yağı kirpikleri besler ve bakım yapar. Eğik uçlu kıl fırçası sayesinde tüm kirpikleri kavrayarak kıvırır, uzatır ve aynı zamanda hacim verir.

Flormar Precious Curl Maskara Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#10

L’Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kirpikleri oldukça uzatır
 • Topaklanma yapmaz
 • Kolay temizlenir
 • Gözü büyütür
 • Fırçası kullanışlıdır
Eksileri
 • Beklentiyi 3. Katta veriyor
 • Fazla kat yapışkanlık yapıyor
 • Yeterince kıvırmıyor

L’oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara, suya dayanıklı ve siyah bir maskaradır. Uzman fırçası ile kirpikleri tel tel ayırır ve her kirpiği özenle yakalar. Kirpikleri kıvırır, uzatır ve hacimli bir görünüm verir. Gün boyu kirpiklerde kalarak ağırlık yapmayan formülü ile rahatlık ve hafiflik sağlar. Suya, tere, göz kapağı yağına ve topaklanmaya karşı oldukça dayanıklıdır.

Fırçası bombeli silikon bir fırçadır. Bu sayede kirpik diplerine oturtmak bir hayli kolaylaşıyor. Bombeli form sayesinde kirpiklerin dış kısımlarına daha yoğun hacim ve uzunluk veriyor aynı zamanda gözleri büyütüyor. Fırçanın üzerindeki minik taraklar en kısa kirpikleri bile kavrıyor, tek tek hacimlendirerek kıvırıyor. Çift fazlı bir makyaj temizleme suyu ile kolayca temizlenebilir. Dış köşelerdeki kirpiklere yoğun hacim verdiği için daha dramatik bir etki elde ediliyor.

L’Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara Fiyat Listesi

 • 209 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black Ceylan Göz Etkili Maskara - Ekstra Siyah)
 • 249 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara Siyah)
 • 295 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Siyah Maskara)
 • 299 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Eye Extra Black Ceylan Göz Etkili Maskara Siyah)
 • 345 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara Klasik Siyah)
 • 349 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Suya Dayanıklı Maskara Siyah)
 • 350 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi False Lash Ceylan Göz Ekstra Maskara Siyah)
 • 368 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Bambi Eye Oversized Ceylan Göz Etkili Maskara - Siyah)
 • 385 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Eye False Lash Extra Black Maskara 01)
 • 394 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Oversized Eye Maskara Siyah)
 • 395 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Eye Oversized Ceylan Göz Etkili Maskara - Siyah)
 • 395 TL - N11 (Loreal Paris Bambi Eye Oversized Maskara Siyah)
 • 414 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Eye False Lash Ceylan Bakışı Etkisi Maskara Siyah)
 • 450 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Eye Suya Dayanıklı Siyah Maskara Kajal Kalem Seti)
 • 667 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Eye Oversized Ceylan Göz Etkili Maskara Siyah)
 • 694 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara - Siyah 2'li Set)
 • 800 TL - N11 (L'Oreal Paris Bambi Oversized Eye Maskara + Infaillible 322 Ivory)
 • 990 TL - N11 (L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black Maskara Ekstra Siyah 2 Adet)
 • 1236 TL - N11 (L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black Maskara Ekstra Siyah + Fondöten 03 + Likit Ruj 65)
 • 1461 TL - N11 (L'Oréal Paris Bambi Eye Extra Black Maskara Ekstra Siyah 3 Adet)
 • 1461 TL - N11 (L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara Siyah 3 Adet)
 • 1932 TL - N11 (L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara Siyah 4 Adet)
Tüm fiyatları göster
#11

Nyx Professional Makeup Worth The Hype Waterproof Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Doğal durması
 • Suya dayanıklıdır
 • 8 kat hacim sağlar
 • Tüy kadar hafiftir
 • En kısa kirpiklerde bile etkilidir
Eksileri
 • Çabuk kurur
 • Yoğun formda olmaması
 • Kalıcılığı olmaması

Nyx, Professional Makeup’s Worth the Hype Suya Dayanıklı Maskara ile kirpikleriniz kendi adlarına konuşsun! Uygulaması oldukça zahmetsiz ve kolay, kullanımı rahat bir maskaradır. İçerisindeki formül sayesinde kirpiklerinizde tüy kadar hafif ve dolgun bir görünüm sağlar. Ağırlık hissi yaratmaması en iyi özelliklerinden biridir.

Nyx, Professional Makeup’s Worth the Hype, ayrıca su geçirmez ve yağa, tere, gözyaşlarına dayanıklıdır. Fırçasındaki konik uç, gözlerin iç köşesindeki en küçük bebek kirpiklerinizi bile fırçalamaya ve uzatmaya olanak tanır. Doğrudan kirpiklere kökten uca uygulama yapılarak kullanılır. Konik fırçası ile 8 kata kadar hacim sağlar. Bu sayede daha yoğun ve hacimli kirpiklere ulaşılmasını sağlar. Hızlı kurur, topaklanma yapmaz ve tel tel ayırarak suya dayanıklı formülü ile kaliteli bir gün sağlar.

#12

L’oreal Paris Telescopic Carbon Siyah Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kısa kirpiklerde bile etkili
 • Topaklanma yaşanmaz
 • Hacim ve dolgunluk verir
 • Tel tel ayrılmış etki
 • Karbon ile daha siyah etki
Eksileri
 • Seyrek kirpiklere uygun değil
 • Göründüğünden daha küçük şişe
 • Fırçası çok beğenilmiyor

L’oreal Paris Telescopic Carbon Etkili Siyah Maskara, her yaştan kişinin kullanımına uygun bir maskaradır. Teleskopik kirpik görünümü sağlar. Esnek fırçası ile kirpiklere yanaşarak kolay sürülmesini sağlar. Esnek taraklı fırçası kirpiklerin tel tel ayrılmasını sağlar. En kısa ve dipteki kirpikleri bile yakalayarak mükemmel görünüm sağlar. İçindeki yoğunlaştırıcı formülü ile kirpikleri belirginleştirir. Karbon siyahı pigmentleri sayesinde kirpikler daha yoğun ve daha siyah görünüme kavuşur. Yani tek dokunuş ile daha belirgin, daha uzun ve daha siyah kirpiklere ulaşmanın formülü L’oreal Paris’te. Topaklanma olmadan hızlı ve çabuk kurur.

Kolay uygulaması sayesinde rahatlık sağlar. Esnek fırça %60 daha belirgin görünüm sağlar. Bulaşma sorunu ve akmalar yaşanmaz.

L’oreal Paris Telescopic Carbon Siyah Maskara Fiyat Listesi

 • 159 TL - N11 (L'Oreal Paris Telescopic Carbon Black Maskara Siyah)
 • 189 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Telescopic Carbon Black Maskara - Extra Siyah)
 • 300 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Telescopic Carbon Black Maskara - Siyah & Prime Lab Matte Setter Matlaştırıcı Salisilik Asit Içeren Primer – Makyaj Bazı 10ml Makyaj Seti)
 • 312 TL - N11 (L'Oreal Paris Telescopic Maskara Carbon Black X 2)
 • 322 TL - N11 (L'Oreal Paris Telescopic Maskara Carbon Black)
 • 375 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Telescopic Carbon Black Maskara - Siyah & Telescopic Gold Siyah Maskara)
 • 414 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Telescopic Carbon Black Maskara - Siyah & Telescopic Gold Siyah Maskara)
 • 500 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Revitalift Filler Aydınlatıcı Göz Serumu 20ML & Telescopic Carbon Black Maskara Makyaj Seti)
 • 558 TL - Amazon.com.tr (L'oréal Paris Telescopic Carbon Black Maskara - Siyah 2'li Set)
 • 600 TL - N11 (L'Oreal Paris Telescopic Carbon Black Maskara + Telescopic Gold Maskara Siyah)
 • 601 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Revitalift Filler Aydınlatıcı Göz Serumu 20ML & Telescopic Carbon Black Maskara Makyaj Seti)
 • 601 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Telescopic Carbon Black Maskara - Siyah & Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 327 Cashmere Makyaj Seti)
 • 719 TL - N11 (L'Oréal Paris Telescopic Carbon Black Maskara Siyah 2 Adet)
 • 769 TL - N11 (L'Oréal Paris Telescopic Carbon Black Maskara + Infaillible Likit Ruj Balm 302)
 • 1055 TL - N11 (L'Oréal Paris Telescopic Carbon Black Maskara Siyah 3 Adet)
Tüm fiyatları göster
#13

Rimmel London WONDER’FULL Maskara Volume Colorist Black 001

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kirpikte döküntü yapmaz
 • Ağırlık hissi yapmaz
 • Dolgunluk ve hacim verir
 • Kullanımı rahattır
Eksileri
 • Suya dayanıklı olmaması

Yoğun siyah pigmentleriyle siyahlığa siyahlık katan Rimmel London Wonder’full Maskara ile anında daha dolgun ve kıvrılmış kirpiklere ulaşmak mümkün! Kirpikleri özel fırçasıyla sararak uzatır ve hacim verir. En yeni formül sayesinde sıkıcı görünümden uzak çekici bakışlar için en uygun maskaradır. Kirpikleri dipten uca koyulaştırarak renk verir. Anında kirpikleri uzatmak ve kıvırmak için yoğunlaştırıcı etkili konik fırçası yardımcı olmaktadır.

Kolay uygulanır ve ayrıca temizlemesi de kolaydır. Çift fazlı makyaj temizleme suları ile kolaylıkla temizlenebilir. Kalıcılık etkisi vardır. İçeriğinde bulunan argan yağı kirpikleri besler ve onarır aynı zamanda nemlendirir. Kirpik kısmından başlayarak zikzaklar şeklinde uygulanabilir. Kıvrık ve hacimli görünüm sevenler için vazgeçilmez bir maskaradır hatta bir kız kardeş diyebiliriz.

Rimmel London WONDER’FULL Maskara Volume Colorist Black 001 Fiyat Listesi

 • 100 TL - N11 (Rimmel London Maskara Wonder'Full Extreme Black 003)
 • 100 TL - Amazon.com.tr (Rimmel London Wonder'Full Maskara Extreme Black, 003 Extreme Black)
 • 116 TL - Amazon.com.tr (Rimmel London Wonderfully Real 2 Maskara, Black)
 • 180 TL - N11 (Rimmel London Wonder'Full Volume Colorist Maskara Black 001)
 • 200 TL - N11 (Rimmel London Siyah Maskara - Wonder'Full Mascara With Argan Oil)
 • 330 TL - N11 (Rimmel London Kahve Kaş Maskarası - Wonder'Full Brow Mascara 002)
Tüm fiyatları göster
#14

L’oreal Paris Air Volume Mega Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Az miktar ile çok büyük etki sağlar
 • Uzunluk ve dolgunluk sağlar
 • Hacimlik verir
 • Çok hafiftir ağırlık yapmaz
 • Kolay temizlenebilir özelliği vardır
Eksileri
 • Kokusu biraz ağır
 • Fazla akışkan yapılı
 • Hemen kurumuyor ve bulaşabiliyor
 • Ürün fırçaya fazla alınınca topaklanıyor

Mega hacimli kirpikler ve hafiflik için L’oreal Paris Air Volume Mega Maskara ideal bir üründür. Hafif ve kremsi köpüklü formüllüdür. Her bir kirpiği tel tel ayırır hacmini arttırır ama ağırlığını arttırmaz. Çift taraflı fırçasındaki yumuşak ve esnek kıllar en kısa kirpiklere bile ulaşarak uzatır.

Kullanımı 4 adımda gerçekleşir. Önce fırçadaki fazla ürün sıyrılır ve zikzak hareketleri ile kirpiklere uygulanır. Kökten uca doğru uygulanır. İstenilen hacme ulaşılana kadar uygulamaya devam edilir. Daha fazla mega hacim için alt kirpiklere de maskara uygulanır ve gün boyu kirpikler ile meydan okumaya hazırsın. Hava ile beraber hareket eden formülü her katta daha fazla hacim etkisi verir ve ağırlık yapmaz.

Çift taraflı fırçası, uzun kısa kıllardan oluşmaktadır. Yumuşak ve esnek fırçası her bir kirpiğe ulaşarak hacim verir. Klinik olarak test edilmiştir ve içerisinde alerjen maddeler bulunmamaktadır. Hassas gözler için oldukça uygun bir üründür. İçerisindeki yoğun siyah pigmentler gün içerisinde akmaya bulaşmaya dayanıklıdır.

L’oreal Paris Air Volume Mega Maskara Fiyat Listesi

 • 199 TL - N11 (L'Oreal Paris Air Volume Mega Maskara)
 • 199 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Air Volume Mega Hacim Veren Maskara - Siyah)
 • 207 TL - N11 (L'Oreal Paris Air Volume Mega Hacim Veren Maskara Siyah)
 • 228 TL - Amazon.com.tr (L'Oréal Paris Air Volume Mega Easy Waterproof Suya Dayanıklı Maskara - Siyah)
 • 229 TL - N11 (Loreal Paris Maskara Volume Mega Air Black)
 • 272 TL - N11 (L'Oreal Paris Air Volume Maskara Mega Black)
 • 330 TL - N11 (L'Oreal Paris Mega Air Volume Maskara)
 • 335 TL - N11 (L'Oreal Paris Air Mega Volume Maskara Ekstra Siyah)
 • 348 TL - N11 (L'Oreal Paris Air Volume Mega Easy Waterproof Suya Dayanıklı Maskara)
 • 498 TL - N11 (L'Oreal Paris Air Volume Mega Easy Waterproof Suya Dayanıklı Maskara Siyah)
 • 586 TL - N11 (L'Oréal Paris Air Volume 30h Mega Black Maskara Ekstra Siyah 2 Adet)
 • 586 TL - N11 (L'Oréal Paris Air Volume Mega Maskara Siyah 2 Adet)
 • 856 TL - N11 (L'Oréal Paris Air Volume 30h Mega Black Maskara Ekstra Siyah 3 Adet)
Tüm fiyatları göster
#15

New Well Bioherbal 7in1 Maskara

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Güzel kokması
 • Doğal görünüm sağlar
 • Faydalı bitkisel yağlar
 • Topaklanmaz
 • Ağırlık yapmaz
Eksileri
 • Temizlemesi zahmetli ve zor
 • Akma etkisi olabiliyor
 • Yeterli hacim verememesi
 • Kirpiği yapıştırması

Bio-herbal maskara içeriğinde 7 adet önemli yağ bulunduruyor ve kirpikleri beslemeye yardımcı oluyor. İçeriği sayesinde kirpiklere yoğun bir hacim vere Bio-herbal maskara, dolgun kirpiklere sahip olmak isteyen herkesin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Rimel, öncelikle üst kirpiklerden başlanarak zikzak hareketleri şeklinde en dipten en uca doğru sürülmelidir. Alt kirpikler için hafif bir uygulama yapılması doğru olacaktır. Aksi halde göz düşük görünebilir. Eğer kirpikler çok düz ise Bio-herbal kullanmadan önce kirpik kıvırıcı kullanılması önerilir. Bio-herbal içerisinde 7 çeşit önemli yağ bulunmaktadır. Bu yağlar; avokado yağı, tatlı badem yağı, macadamia yağı, argan yağı, kızıl yonca ekstratıdır. Ayrıca içerisinde E vitamini ve keratin bulundurur. İçeriğinde bulunan bu yağlar, vitamin ve keratin sayesinde kirpikler hiç olmadığı kadar sağlıklı ve güçlü olacaktır.

İçerisindeki avokado yağı, kirpik kıllarına faydalı etkiler göstermektedir. Kirpik diplerini besleyerek yıpranmış kirpiklere iyi gelerek sağlıklı olmalarını sağlamaktadır. Kuru kıl köklerini nemlendirerek daha canlı kirpiklere ulaşmayı sağlar.

Tatlı badem yağı, kirpikler için gerekli olan nemin karşılanmasını sağlar. Kirpiklerin dökülmesini engeller. Çevresel etkiler ve hava koşullarının etkilerinden kirpikleri korur. Kıl tellerini kökten uca nemlendirerek kirpiklerin doğal yapısının korunmasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Macadamia yağı, güçlü antioksidan özellikleri olan bir yağdır. Bu özelliği sayesinde çevre kirliliğine, güneşin zararlı ışınlarına kimyasallarına karşı kirpiklere yoğun bir koruma sağlar ve bakım yapar.

Argan yağı, kıl köklerini besleyerek korumaya yardımcı olur. İçinde bulunan argan sayesinde kirpikler daha yoğun ve doldun görünür.

Kızıl yonca ekstratı, kıl köklerine etki etmektedir. Kıl köklerini beslemekte ve onarmaktadır. Kirpik köklerine vitamin desteği sağlayarak kirpiklerin sağlıklı gelişmesine yardımcı olur.

E vitamini, saç ve cilt için yoğun bir nemlendirici görevi görmektedir. E vitamini yeni kirpiklerin çıkmasını destekler. Keratin, bir proteindir. Kirpikler için keratin oldukça önemlidir. Kirpiklerin daha canlı görünmesini sağlar, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırır.

New Well Bioherbal 7in1 Maskara Fiyat Listesi

 • 100 TL - N11 (New Well Bio-Herbal 7In1 Bitkisel Mascara Siyah)
Tüm fiyatları göster
#16

Estee Lauder Sumptuous Extreme Maskara 01 Black

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Fırçasının büyük olması
 • Kaliteli olması
Eksileri
 • Kıvırma etkisinin yetersiz olması

Sumptuous Extreme maskara, takma kirpik etkisi yaratan bir hacim, kalkıklık ve kıvrıklık sunar. Yüksek hacimli üç fiberin karışımından oluşan Extreme Bold Volume™ formülü, kirpiklerinize dolgunluk ve belirginlik sağlar. Ayrıca, Lash-Advancing Vitamin Complex ile güçlendirilen formül, kirpiklerinize bakım yapar. Esnek fiber kıllardan ve ayırıcı sert fiberlerden oluşan BrushComber Extreme™ fırçası, formülü etkili bir şekilde uygulamak ve kirpikleri birbirine karışıp toplanmasını önlemek için tasarlanmıştır. Maskaranın oftalmolojik olarak test edilmiş olması ve kokusuz olması, lens kullananlar için de uygun olduğunu göstermektedir.

Biz de Sumptuous Extreme maskarayı denedik. Maskaranın fırçası gerçekten büyük ve tüm kirpikleri kavramak için uygun. Formülü de oldukça yoğun ve kirpiklere dolgunluk sağlıyor. Ancak, kıvırma etkisi için pek başarılı değil ve kirpikler sopa gibi düz duruyor. Maskaranın renk tonu güzel, ancak bazı kullanıcılar gibi göz altlarında hafif bir akma gözlemledik. Maskaranın dayanıklılığı da orta seviyede ve gün boyu tazelemek gerekiyor. Ayrıca, maskaranın kuruması da oldukça hızlı oldu.

Sonuç olarak, Sumptuous Extreme maskara, yoğun ve dolgun bir görünüm için uygun olabilir, ancak kıvırma etkisi için başka bir maskara kullanılması gerekebilir.

Estee Lauder Sumptuous Extreme Maskara 01 Black Fiyat Listesi

 • 675 TL - N11 (Estee Lauder Sumptuous Extreme Maskara 01 Black 8 ML)
Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Maskara Suren Kadin

Maskara Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maskara seçimi yaparken bazı önemli faktörlere dikkat etmek, istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayacaktır. İşte maskara almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar:

1. Kirpik Tipinizi Dikkate Alın

Kirpikler herkes için farklılık gösterebilir. Dolgun, seyrek, kısa, düz veya kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz. Maskara seçiminde kirpik tipinizi göz önünde bulundurun. Kirpiklerinizi daha uzun göstermek istiyorsanız uzatıcı etkili maskaraları tercih edebilirsiniz. Kıvrılmış kirpikler elde etmek istiyorsanız kıvırıcı etkili maskaraları tercih edebilirsiniz. Kirpiklerinizin ihtiyaçlarına uygun bir maskara seçmek önemlidir.

2. Kalıcılık Özelliğine Dikkat Edin

Maskaranın kalıcılık özelliği, makyajınızın uzun süre dayanmasını sağlar. Gün boyunca akma, bulaşma veya dökülme gibi sorunlarla uğraşmak istemeyebilirsiniz. Uzun süre kalıcı maskaralar, bu tür sorunları en aza indirebilir. Suya dayanıklı (waterproof) maskaralar da özellikle nemli veya yağlı ortamlarda kalıcılığı artırır. Ancak, suya dayanıklı maskaraların temizlenmesi biraz daha zor olabilir, bu nedenle dikkatli bir şekilde temizlenmeleri önemlidir.

3. Uygulaması ve Fırça Tasarımı

Maskaranın uygulaması kolay olmalıdır. Fırça tasarımı ve fırça tüylerinin yapısı, maskaranın kirpiklere düzgün bir şekilde uygulanmasını sağlar. Kirpikleri kolayca kavrayan, ayıran ve hacim veren fırçalar tercih edilebilir. İnce ve sık tüylere sahip fırçalar, kirpikleri daha iyi kontrol etmenizi sağlar. Farklı fırça tasarımlarını deneyerek sizin için en uygun olanı bulabilirsiniz.

Maskara Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

4. Göz Hassasiyetine Uygun Olmalı

Eğer gözleriniz hassassa, gözlerinizi tahriş etmeyen ve alerji yapmayan maskaraları tercih etmelisiniz. Gözlerde kızarıklık, kaşıntı veya yanma gibi reaksiyonlarla karşılaşmamak için, hypoallergenic veya göz sağlığına uygun maskaraları seçebilirsiniz. Bu tür maskaralar, gözlerinizi korurken istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlar.

5. İçerik İncelemesi Yapın

Maskaraların içerikleri önemlidir. Zararlı kimyasal maddeler, parabenler veya ağır metaller içeren maskaralardan kaçının. Mümkünse organik veya doğal içerikli maskaraları tercih edebilirsiniz. Bu tür maskaralar, kirpiklerinizi korurken daha sağlıklı bir seçenek sunar.

6. Kullanım Süresine Dikkat Edin

Maskaraların kullanım süreleri genellikle 4 ila 6 ay arasında değişir. Bu süreden sonra maskaraların kuruma eğilimi artar ve uygulaması zorlaşabilir. Ayrıca, maskaranın içerisindeki bileşenlerin zamanla bozulabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle, kullanım süresini aşan maskaraları kullanmaktan kaçınmalısınız ve belirtilen sürelerde değiştirmelisiniz.

Unutmayın, herkesin tercihleri ve ihtiyaçları farklı olabilir. Kendi kişisel tercihlerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak, size en uygun maskarayı seçebilirsiniz.

Maskara Kullananlar İçin İpuçları

Maskara Kullananlar İçin İpuçları

Maskara Çubuğunu Bükün

Maskara Çubuğunu Bükün

Maskara çubuğunu biraz bükerseniz, fırçaya olan hakimiyetiniz artacaktır ve bu sayede çok daha kolay bir şekilde maskarayı kirpiklerinize uygulayabileceksiniz. İşte bu kolay yöntem sayesinde en dipteki kirpiklere bile ulaşmak kolay olacaktır.

Farı korumak için kart kullanın

Maskaralarla bazen yanlış bir el hareketi ile göz kapağımıza sürdüğümüz farı siyaha boyayabiliyoruz. Bu kadınlar için çok üzücü bir durum çünkü çıkarması oldukça zahmetli ve zaman kaybına neden olmakta. Göz kapağı ve fara maskara bulaştırmamak için elinize herhangi bir kart ya da kartvizit alarak kirpiklerin arkasına yerleştirin, daha sonra maskaranızı uygulamaya hazırsınız. Eğer bir kart bulunmuyorsa kaşık yardımı ile de halledebilirsiniz. Oldukça kolay ve pratik bir yöntem ile farınızı maskara bulaşmasına karşı koruyabilirsiniz.

Bebek Pudrası Kullanın

Kirpiklerin hacimli görünmesini istiyorsanız, kirpiklerinize önce bir kat maskara sürün ve üzerine bir pamuklu çubuk yardımı ile bebek pudrası sürün. Ardından üzerine tekrar maskara geçin. Bu uygulama sayesinde kirpikleriniz normalden 3 kat daha hacimli görünecektir.

Maskarayı Kolayca Çıkarın

Eğer maskaranız kolayca çıkmıyor ve temizleme konusunda da oldukça zahmetli ise, cadı fındığı yağı ve Hindistan cevizi yağından biraz makyaj temizleme pamuğuna alarak kirpiklerinize uygulayıp kolayca maskarayı temizleyebilirsiniz. Bu yağlar sayesinde kirpiklerinizin kökleri de beslenecektir. Bir taş ile 2 kuş!

Maskaranızı Paylaşmayın

Maskaraların üzerinde, kolaylıkla barınabilen bakteriler bulunabilir ve bu nedenle maskaranızı bir başkası ile paylaşmanız durumunda enfeksiyonlara, iltihaplara ve mikrop kapma gibi faktörlere yol açabilirsiniz.

Maskaraya Sıvı Eklenmemeli

Maskaralar kullanım süreleri geçmeye başladığı zaman kalınlaşmaya başlayacak ve sürümü zorlaşacaktır. Bu gibi sebeplerden dolayı maskarayı inceltmek için içerisinde musluk suyu koyulması uygun olmayacaktır çünkü musluk suyunun içerisindeki zararlı böceklerin maskara tüpüne girmesine neden olarak sizi hasta edebilir.

Kontak Lens Kullanıyorsanız Dikkat!

Eğer kontakt lens kullanıyorsanız, kirpik uzatmak için kullanılan maskaralardan almamalı ve kullanmamalısınız çünkü mikrofiber lenslerin altına sıkışabilir hatta korneanızı çizebilir, enfeksiyon riskini arttırabilir.

Hareketli Bir Otomobil İçinde Kullanmayın

Hareketli bir araçta maskara uygulaması yapmaya çalışılırsa, araç aniden durduğunda, fren yaptığında maskara büyük risk ortaya çıkarabilir. Maskara fırçası ile yaralanılabilir.

Maskara Kullanım Süresine Dikkat!

Maskaraların kullanım süreleri genel olarak 4-6 ay aralığında değişmektedir. Maskaraları kullanım sürelerinin dışına çıkarak kullanmak çeşitli enfeksiyonlara yol açarak göze zarar verebilir. Bu nedenle kullanım sürelerini okuyarak bilgi edinmek oldukça önemlidir.

Sonuç

Sonuç olarak, maskara seçimi kişisel tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Kirpik tipinizi göz önünde bulundurarak, uygulaması kolay, uzun süre kalıcı, kolayca temizlenebilen, hızlı kuruyan ve topaklanmayan bir maskara tercih etmeniz önemlidir. Ayrıca, göz hassasiyetinize uygun, sağlıklı içeriklere sahip maskaraları tercih etmek göz sağlığınızı korumanız açısından önemlidir.

Yaptığımız araştırma ve kullanıcı yorumlarına dayalı olarak en iyi maskaraları belirlemeye çalıştık, seçim yapmak size kalmıştır. İnternet üzerindeki karşılaştırmalar ve kullanıcı yorumlarından faydalanarak kendi ihtiyaçlarınıza en uygun maskarayı seçebilirsiniz.

Unutmayın, maskara sadece dış görünümü güzelleştiren bir makyaj ürünü değildir, aynı zamanda göz sağlığınızı da etkileyebilir. Kirpiklerinizin sağlığını korumak ve istediğiniz görünümü elde etmek için doğru maskarayı seçerek güvenle kullanabilirsiniz.

İçerik Güncelleme Kaydı


14/11/2023

 • Kiko Milano Hacim Veren ve Kıvırıcı Etkili Maskara eklendi
 • Essence Lash Princess False Lash stokta olmadığı için kaldırıldı

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir