Tüketici dergisi logosu

(2024) En İyi Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri ve Fiyatları

Kısa bir özet..

Yapılan kullanıcı yorumlarına göre 2024 yılında şu an için en çok memnnun kalınan saç kurutma makinesi Ventoso V3 MegaTurbo Saç Kurutma Makinesi olmuştur. Farklı formlardaki saç kurutma makinelerini aşağıdaki listemizde kıyaslayabilir, üzerine tıklayıp incelemelerimizi okuyabilirsiniz. Biz evimize 3 sene önce Grundig HD 4880 Saç Kurutma Makinesini almıştık, halen sorunsuz kullanıyoruz tavsiye edebileceğim bir model. Sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirmeHız AyarıIsı AyarıGüç
Ventoso V3 MegaTurbo Saç Kurutma Makinesi1. Ventoso V3 MegaTurbo Saç Kurutma Makinesi94.86 / 1002 kademeli4 kademeli2500 W
Philips BHD510/00 Saç Kurutma Makinesi2. Philips BHD510/00 Saç Kurutma Makinesi94.84 / 1002 kademeli3 kademeli2300 W
Grundig HD 4880 2400W İyonik Saç Kurutma Makinesi3. Grundig HD 4880 Saç Kurutma Makinesi94.01 / 1002 kademeli3 kademeli2500 W
DYSON Supersonic Saç Kurutma Makinesi4. Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi93.76 / 1003 kademeli4 kademeli1600 W
Xiaomi Mi 1800W Ionic Saç Kurutma Fön Makinesi5. Xiaomi Mi Saç Kurutma Makinesi93.59 / 1002 kademeliHıza Bağlı kademeli1800 W
Remington Advanced Coconut Therapy Saç Kurutma Makinesi6. Remington Advanced Coconut Therapy91.52 / 1003 Aşamalı3 Aşamalı2300 W
Powertec Tr-901 Turbo Profesyonel 2500 W Saç Kurutma Makinesi7. Powertec Tr-901 Saç Kurutma Makinesi91.03 / 1002 kademeli2 kademeli2500 W
Philips BHD350/10 2100W Thermoprotect Saç Kurutma Makinesi8. Philips BHD350/10 Saç Kurutma Makinesi90.86 / 1006 kademeli6 kademeli2100 W
Remington AC8002 Keratin Protect 2200W AC Motor Saç Kurutma Makinesi9. Remington AC8002 Saç Kurutma Makinesi90.67 / 1002 kademeli3 kademeli2200 W
Braun Satin Hair 7 Iontec Hd710 2200w Saç Kurutma Makinesi10. Braun Satin Hair 7 Saç Kurutma Makinesi87.89 / 1002 kademeli3 kademeli2200 W
Beurer HC 35 Ocean Saç Kurutma Makinesi11. Beurer HC 35 Saç Kurutma Makinesi86.00 / 1003 Aşamalı3 Aşamalı2000 W
Cvs DN 7011 Saç Kurutma Makinesi 2300W12. Cvs DN 7011 Saç Kurutma Makinesi82.65 / 1002 kademeliHıza Bağlı kademeli2300 W

Bu listenin sıralanması 123448 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Saçlarımız hem yıpranmasın hem de kusursuz bir düzlüğe sahip olsun isteriz. Bunun için derin araştırmalar yapıp en iyi makineyi almalıyız. Kurutma makineleri saçlarımıza ne kadar zarar veriyor bunu bilemeyiz. Aynı zamanda sürekli kuaföre gitmek de zamanla bir eziyete dönüşmektedir. Kuaföre gitmeden evde saçlarımıza fön çekmek isteyebiliriz. Fön için gerekli olan saç kurutma makineleri artık kuaföre gitmeden evlerimizde de rahatça kullanabileceğimiz profesyonellere dönüşmüşlerdir. Peki en iyi saç kurutma makinesini nasıl anlarız? Yazımızda sizler için saç kurutma makinelerinden ve en iyi saç kurutma makinesi ürünlerinin hangileri olduğundan bahsedeceğiz. Seçmesi oldukça zahmetli olan bu ürünleri sizler için inceleyerek daha kolay bir şekilde istediğinizi bulmanıza yardımcı olacağız. Saç kurutma makinelerinin özelliklerinden yanlış kullanımlarından ve daha birçok konudan bahsedeceğiz.

Saç Kurutma Makinesi Türleri Nelerdir

Saç Kurutma Makinesi Türleri Nelerdir?

Saç kurutma makinelerinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Saç tiplerine göre farklı saç kurutma makineleri tercih edilebilmektedir. Saç kurutma makinesi çeşitlerini bilmek ve saçınıza en uygun olanını seçmek daha güçlü sağlıklı ve yıpranmış saçlar için oldukça önemlidir. Saç kurutma makineleri çeşitlerini sıralamak gerekirse; iyonik, nano, seramik, turmalin titanyum olarak ele almak mümkündür. Saç kurutma makinesi almak istiyor ve çeşitlerini bilmiyorsanız çok doğru bir yere geldiniz çünkü sizler için saç kurutma makinesi çeşitlerinden yazımızda bahsedeceğiz.

Seramik Saç Kurutma Makineleri

Saç kurutma makinelerinde bir bobin mevcuttur ve bu bobin seramik saç kurutma makinelerinde seramikten yapılmıştır. Makinenin içerisindeki bobin makinenin ısınmasını sağlamaktadır. Seramik saç kurutma makineleri çok uzun saçlar için oldukça iyi bir tercih olmaktadır. Seramik saç kurutma makineleri kızılötesi ışınlar üretir fakat bunlar tamamen zararsızdır. Bunu belirtmekte fayda vardır çünkü kullanıcılar bilinçsiz bir şekilde aldıklarında daha sonra pişman olabilirler. Kısacası uzun saçlara sahipseniz ve saçlarınız yıpranmasın sağlıklı bir şekilde kurusun istiyorsanız seramik saç kurutma makinelerini tercih edebilirsiniz.

İyonik Saç Kurutma Makineleri

İyonik saç kurutma makineleri ince telli saçlara çok daha uygun bir makinedir. Kıvırcık ya da fazla kalın saç tipleri için hiç uygun bir makine olmadığını belirtmekte fayda vardır. Saç kurutma makineleri iyi şekillendirici özelliğe sahip değildir yalnızca kurutma işlemini çok iyi bir şekilde gerçekleştirmektedir. Eğer şekillendirme özelliği olan bir makine istiyorsanız iyonik kurutma makinelerini tercih etmemelisiniz. Iyonik saç kurutma makineleri çok uzun süreler kullanıldığı zaman insan bedenine zararları olmaktadır. Bu makinenin özelliğinden bahsetmek gerekirse pozitif yüklü su moleküllerini kırarak negatif yüklü iyonları serbest bırakmaktadır.

Turmalin Ve Titanyum Saç Kurutma Makineleri

Bu tarz saç kurutma makineleri diğer saç kurutma makinelerinden çok daha fazla pahalıdır. Değerli taşlar içerdiğinden ve titanyum elementinin çok talep gördüğünden dolayı fiyatlarının oldukça pahalı olduğunu söylemek gerekir. Yukarıda saydığımız saç kurutma makinelerine göre çok daha narin yapılı ama çok da hızlı makinelerdir. Diğer makineleri oranla 50 kat daha hızlı saçlarınızı kursa bilmeniz mümkündür.

İyonik Makine Seramik Makine Turmalin+Titanyum Makine
Hangi Saçlar için Uygun? İnce Telli saçlara uygundur. İnce telli ve kısa saçlara uygundur. Kalın telli ve kıvırcık saçlara uygundur.
Hangi Saçlar İçin Uygun Değil? Kalın telli ve kıvırcık saçlara uygun değildir. Kalın telli, çok uzun ve kıvırcık saçlara uygun değildir. İnce telli saçlar için hiç uygun bir makine değildir.
Isıyı Verme Şekline Göre Isıyı düzensiz biçimde dağıtır ve kuru bir hava verir. Isıyı eşit dağıtır ve daha sert biçimde verir. Isıyı eşit biçimde dağıtır ve sertlik derecesi daha azdır.
Saça Zarar Verir Mi? Yüksek zarar verme potansiyeli vardır. Az zarar verir, en çok tercih edilendir. Çok daha az zarar verme potansiyeline sahiptir.
Fiyatlandırması Nasıl? Ekonomiktir. Çok fazla cep yakmamaktadır. Orta derecede fiyatlandırması vardır. Nispeten daha pahallıdır.

En İyi Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

1. Ventoso V3 MegaTurbo Saç Kurutma Makinesi

Ventoso V3 MegaTurbo Saç Kurutma Makinesi

Artıları

 • Kuaförlerin tercih ettiği bir makine
 • 3 metre kablo uzunluğu
 • Hafif olması
 • Doğa dostu olması

Eksileri

 • İyon özelliği olmaması
 • Diffüzörü olmaması

Ventoso V3 MegaTurbo Saç Kurutma Makinesi, çok pahalı olmayan kaliteli bir saç kurutma makinesi almak isteyenler için en iyi seçimdir.

Bu Ventoso saç kurutma makinesi, uzun ömürlü İtalyan AC Motora sahiptir, bu da diğer modellere göre daha uzun süre dayanacağı anlamına gelir. Ayrıca 4 sıcaklık ve 2 hız ayarına sahiptir, bu da farklı saç tipleri için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Yalnızca 525 gram ağırlığa sahip olan bu saç kurutma makinesi 2500 Watt gücü ile birlikte gelir. Tamamen doğa dostu olarak üretilen bu üründe sıfır manyetik kirliliğe sahip özel olarak üretilmiş bir saç kurutma makinesidir.

2. Philips BHD510/00 Saç Kurutma Makinesi

Philips BHD510/00 Saç Kurutma Makinesi

Artıları

 • Dayanıklı olması
 • Saçı yıpratmaması

Eksileri

 • Çok güçlü üfleme yapmaması

Philips BHD510/00 5000 Series Saç Kurutma Makinesi, güçlü ve hızlı kurutma özellikleriyle dikkat çekiyor. Thermoshield teknolojisi sayesinde ısı hasarını önleyerek, farklı sıcaklık ayarları ile saç tiplerine uyum sağlıyor ve esnek bir kullanım sunuyor. 1,8 metrelik kablo uzunluğu ve ergonomik tasarımı ile her yerde kolayca kullanılabiliyor. Çeşitli başlıklar ve ısıya dayanıklı malzemesiyle uzun süreli memnuniyet sağlıyor, estetik ve dayanıklı yapısıyla fiyatına göre büyük avantajlar sunuyor. Bazı kullanıcılar fan düğmesinin kalitesini eleştirse de, Philips BHD510/00 5000 Series, genel olarak saç sağlığını koruyarak etkili bir kurutma deneyimi için ideal bir seçenek.

3. Grundig HD 4880 2400W İyonik Saç Kurutma Makinesi

Grundig HD 4880 2400W İyonik Saç Kurutma Makinesi

Artıları

 • İyonik olması
 • Saça zarar vermemesi
 • Kabarma yapmaması
 • Şık olması

Eksileri

 • Sesinin fazla olması

Grundig iyonik saç kurutma makinesi, 3 farklı sıcaklık ayarına ve 2 farklı hız ayarına sahiptir. Iyonik fonksiyonlu bir saç kurutma makinesi dir ve gücü 2400 watt tır. Iyon fonksiyonu ile saçlarda elektriklenmeyi önler. Hava ızgarasındaki turmalinli seramik kaplama, eşit bir sıcaklık dağılımı sağlamaktadır. Bu sayede eşit sıcaklık dağılımı saçları korumaya yardımcı olmaktadır. Grundig hd 4880 2400 watt iyonik saç kurutma makinesi yüksek üfleme gücü ile çalışarak saçların daha iyi kurmasına yardımcı olur. Saç şeklini bozmaz ve korur. Dar başlığı ve asma kancası bulunmaktadır. Soğuk hava özelliği ile şekillenen saçların sabitlenmesini sağlar.

4. DYSON Supersonic Saç Kurutma Makinesi

DYSON Supersonic Saç Kurutma Makinesi

Artıları

 • Diğer kurutma makinelerine göre sessiz olması
 • kaliteli olması

Eksileri

 • Gür saçlara fön çekilmesinin zor olması

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi diğer saç kurutma makinelerinin motorlarından ortalama olarak 6 kat daha hızlı çalışmaktadır ve duyulamaz bir frekanstayani sessiz bir şekilde dönmektedir. Kurutma makinesinin ağırlığı da diğer saç kurutma makinelerine göre üçte biri kadardır. Bu sayede ele alındığında ağırlık oluşturmaz. Hava sıcaklığını saniyede 20 kez ölçen akıllı ısı kontrolü sayesinde Dyson Supersonic saç kurutma makinesi saçın doğal parlaklığını korur ve ısıdan kaynaklanan hasarı maksimum derecede önlemeye yardımcı olur.

Özelliklerinden bahsedecek olursak eğer gücü 1600 watt tır. Kablo uzunluğu 2.8 metredir. Ağırlığı ise 0,659 kilogramdır. Dyson manyetik şekillendirme aksesuarları ile her saça uyum göstermektedir. Üç ayrı manyetik şekillendirme aksesuarı bulunmaktadır. Bunlar şekillendirme başlığı, düzleştirici başlık, difüzör ve hassas kurutma başlığıdır. 3 hassas hız ayarı ile hızlı kurutma, normal kurutma ve şekil verme sağlayabilir. 4 hassas ısı ayarı sayesinde saçlara zarar vermez ve anında soğutma sağlar. Soğuk hava akışı saçları şekillendir dikten sonra sabitlemek için 28 derece soğuk üfleme sağlamaktadır. Ayrıca negatif iyonlar sayesinde saçlardaki statik elektriğin azalmasına yardımcı olmaktadır.

5. Xiaomi Mi 1800W Ionic Saç Kurutma Fön Makinesi

Xiaomi Mi 1800W Ionic Saç Kurutma Fön Makinesi

Artıları

 • Kabarma ve elektriklenme yapmaması
 • Küçük ve hafif olması
 • Akıllı ısı teknolojisi
 • Ergonomik ve ekonomik olması

Eksileri

 • Asma aparatı olmaması
 • Türkçe kullanma kılavuzu olmaması

Xiaomi Mi 1800 watt ionik saç kurutma makinesi, parlak ve sağlıklı saçlar için iyonik teknoloji kullanılmıştır. Iyonik teknoloji ısı kaybını önleyerek etkili bir iletim sağlar. Anında kurutma sağlayarak hızlı bir hava akışı ile yüksek tork ve yüksek devri ile önde gelen Japon motor üreticisi Mabuchi motor tarafından üretilmiştir. Aşırı ısınmaları önlemek için çift aşırı ısınma koruma mekanizması üründe bulunmaktadır. Premium termostat ve Termal Sigorta aşırı sıcaklık durumunda elemana giden gücü kesmektedir. 360 derece dönebilen manyetik başlığı bulunmaktadır. çift katmanlı tasarımı yanmaları önlemek için yüzey sıcaklığını maksimum derecede azaltarak hasarları önlemektedir. Hafif ve ergonomik olması sayesinde çok daha rahat bir tutuş sağladığı için yorgunluk hissedilmez ve seyahatlerde kullanılmak için oldukça uygun bir seçim olmaktadır. Iyonik saç kurutma makinesi saçları hızlı kurutarak nem kaybına da aynı zamanda önlemektedir.

6. Remington Advanced Coconut Therapy Saç Kurutma Makinesi

Remington Advanced Coconut Therapy Saç Kurutma Makinesi

Artıları

 • Hem sıcak hem soğukta başarılı olması
 • Hızlı kurutması
 • Sessiz çalışması

Eksileri

 • Fiyatının yüksek olması

Remington Advanced Coconut Therapy Saç Kurutma Makinesi, saç sağlığını koruyarak etkili bir kurutma deneyimi sunuyor. 2300W gücündeki AC motoru ve mikro-bakım tanecikleri içeren İklimlendirme Halkası ile saçları besleyerek parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Ürün, iyon özelliği sayesinde %90 daha fazla iyon üretiyor, bu da saçların elektriklenmesini önlerken daha yumuşak ve parlak olmalarını sağlıyor. Dahili ısı sensörü, aşırı ısınmayı önleyerek saçları koruyor ve LED göstergesi ile sensörün durumunu gösteriyor. Saç tipine göre kişiselleştirilmiş kurutma için üç ısı ve iki hız ayarı mevcut. İnce şekillendirme aparatı, hızlı kurutma aparatı ve difüzör eklentileri, çeşitli saç stilleri için uygun seçenekler sunuyor. Advanced Coconut Therapy, saçlarınızı hızla kuruturken, ağır ve yüksek ses seviyesi olmadan kullanım kolaylığı sağlıyor ve yüksek kalitesiyle öne çıkıyor. Bu saç kurutma makinesi, saç sağlığını koruyarak günlük kullanım için ideal bir tercih.

7. Powertec Tr-901 Turbo Profesyonel 2500 W Saç Kurutma Makinesi

Powertec Tr-901 Turbo Profesyonel 2500 W Saç Kurutma Makinesi

Artıları

 • Sesi rahatsız edici değildir
 • Çok güçlü olması
 • Hızlı kurutma sağlaması
 • Ekonomik bir tercih

Eksileri

 • Ağır ve büyük olması

Powertec Tr 901 saç kurutma makinesi, yüksek gücü ile mükemmel performans sağlar. Powertech kurutma makinesi, sıcaklık ve üfleme özellikleri ile üstün bir kuruma sağlayarak saça zarar vermeden hızlı bir şekilde kolayca kuruma sağlar. En yüksek gücü 2500 W olan Powertech, kuaförlere göre tasarlanmıştır. İçerisinde Jhonson motor kullanılmaktadır. En ekonomik saç kurutma makinelerinden biridir. Düşmelere ve kırılmalara karşı dayanıklı esnek dış yüzeyi bulunur. Hız ve ısı ayarları 2 kademeden oluşmaktadır. Kablo uzunluğu 270 cm’dir ve dar başlığı ile asma kancası da ayrıca bulunmaktadır. Kullanıcıya yedek parça garantisi sunulmaktadır. Yerli ve milli üretimdir.

8. Philips BHD350/10 2100W Thermoprotect Saç Kurutma Makinesi

Philips BHD350/10 2100W Thermoprotect Saç Kurutma Makinesi

Artıları

 • Şık tasarım
 • Hızlı kurutma
 • 6 kademeli hız ayarı

Eksileri

 • Yok

Philips BHD350/10 2100W Thermoprotect Saç Kurutma Makinesi modern, minimal ve pastel renk detayları ile dikkat çeker. 2100 W güç ile çalışan bu saç kurutma makinesi 6 kademeli hız ayarına sahiptir. Soğuk hava üfleme özelliğine de sahip olan bu saç kurutma makinesi hafifliği ile de pratik bir kullanım sunar. Hızlı kurutma yapan Philips BHD350/10 2100W Thermoprotect Saç Kurutma Makinesi kalitesi ve şık tasarımı ile kullananların beğendiği bir ürün.

9. Remington AC8002 Keratin Protect 2200W AC Motor Saç Kurutma Makinesi

Remington AC8002 Keratin Protect 2200W AC Motor Saç Kurutma Makinesi

Artıları

 • Yüksek üfleme gücü
 • Sesinin az olması
 • Saçı kabartmaması

Eksileri

 • Başlık kısmının fazla ısınması
 • Ağır olması

Remington Keratin Protect saç kurutma makinesi iyon teknolojisi ile saçları düşünerek saçlardaki nemi kaybetmez ve istenilen miktarda ısı, hız sağlanarak saçların kabarmasını elektriklenmesini ve hasar almasını engeller. 5 adet şekil verme ayarı bulunmaktadır. 1.8 metre uzunluğunda kablosu bulunur. Hava akım düzenleyicisi bulundurur. 2200 watt motor gücüne sahiptir ve motor tipi profesyonel AC’dir. 2 kademeli hız ayarı vardır ve 3 kademeli ısı ayarı vardır bu sayede istediğiniz ayarda kullanarak saçınıza uygun ısıyı ve hızı bulabilirsiniz. Arka ızgarası çıkarılıp takılabilir ve kolayca temizlenebilir. Asma aparatı sayesinde kolayca kaldırılabilir. Soğuk üfleme fonksiyonu sayesinde saçların şeklini kaybetmesini engeller. Kabarmaları önlemek için %90 daha fazla iyon teknolojisi sunar. Seramik kaplı ızgara hızlı ısınma ve eşit ısı dağılımı sağlar. Keratin ve badem yağı ile seramik ızgara zenginleştirilmiştir bu sayede saçlar sağlıklı ve pürüzsüz kalır.

Remington AC8002 Keratin Protect 2200W AC Motor Saç Kurutma Makinesi Fiyat listesi

10. Braun Satin Hair 7 Iontec Hd710 2200w Saç Kurutma Makinesi

Braun Satin Hair 7 Iontec Hd710 2200w Saç Kurutma Makinesi

Artıları

 • Saçı yıpratmaması
 • Elektriklenme yapmaması

Eksileri

 • Biraz büyük olması

Braun Satin Hair saç kurutma makinesi, saçın aşırı ısınmasını ve zarar görmesine karşı sıcaklığı 70 derece de sınırlandırmaktadır ve bu sayede saçı korumaktadır. Profesyonel başlığı sayesinde hassas ve hatasız şekillendirme sağlayacaktır. Kızılötesi ısıtma sistemi ile verimli ve hızlı kurutma sağlamaktadır. Saçlardaki elektriklenmeyi ortadan kaldırmak için ıontec teknolojisi kullanılır ve bu sayede saçların her telinde parlaklık kazanılmış olur. Eşit ısı dağılımı sayesinde saçların aşırı kurulmasını önleyerek aynı zamanda hızlı bir kuruma da sağlamaktadır. Sadece bir düğme ile soğuk çok yapmaktadır ve saçların şeklini bozmadan sabitlemeye yardımcı olmaktadır. Maksimum kurutma sağlamak ve şekillendirmek için 6 sıcaklık kombinasyonu bulunmaktadır. Çıkarılır örgüsü sayesinde kolay bir temizleme sağlayarak saç kırılmalarının da önüne geçilmiş olur. 2200 watt güce sahiptir. 20 derecelik açısı ile benzersiz bir kurutucu tasarıma sahiptir ayrıca aşırı ısınmadan kaçınmak için de filtreleri tıkanmayı önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Kolay saklama için de duvar askı aparatı makinenin üzerinde bulunmaktadır.

Braun Satin Hair 7 Iontec Hd710 2200w Saç Kurutma Makinesi Fiyat listesi

 • 4416.00 TL - Braun Satin Hair 7 Iontec HD710 2200W Saç Kurutma Makinesi (Hepsiburada)
 • 5712.28 TL - Braun Satin Hair 7 Iontec HD710 2200W Saç Kurutma Makinesi (Hepsiburada)
 • 7819.08 TL - Braun Satin Hair 7 Iontec HD710 2200W Saç Kurutma Makinesi (Hepsiburada)
 • 6199.00 TL - Braun Satin Hair 7 Iontec Hd710 2200w Saç Kurutma Makinesi (Trendyol)
 • 6849.00 TL - Braun Satin Hair 7 Iontec Hd710 2200w Saç Kurutma Makinesi (Trendyol)

11. Beurer HC 35 Ocean Saç Kurutma Makinesi

Beurer HC 35 Ocean Saç Kurutma Makinesi

Artıları

 • İyonik olması
 • Profesyonel kurutma
 • Kompakt tasarım

Eksileri

 • Fiyatı
 • Diffüzör olmaması

Beurer HC 35 Ocean saç kurutma makinesi, 1600 - 2000 Watt gücüyle hızlı ve profesyonel bir saç kurutma deneyimi sunuyor. Kilitlenebilir soğuk hava seviyesi ve üç farklı ısıtma ile üfleme kademeleri sayesinde, her saç tipine uygun ayarları kolayca yapabilirsiniz. Entegre iyon fonksiyonu, saçlarınızın daha yumuşak ve parlak olmasını sağlarken, kompakt tasarımı, asma halkası ve saklama torbası ile pratik bir kullanım sunuyor. Renkli okyanus tasarımıyla da göz alıcı bir görünüme sahip olan bu saç kurutma makinesi, müşteriler tarafından hızlı kurutma, sessiz çalışma ve saçların daha pürüzsüz görünüm kazanması gibi özellikleri nedeniyle yüksek memnuniyetle karşılanıyor.

12. Cvs DN 7011 Saç Kurutma Makinesi 2300W

Cvs DN 7011 Saç Kurutma Makinesi 2300W

Artıları

 • Ergonomik tasarım
 • Sessiz çalışma özelliği
 • Soğuk üfleme

Eksileri

 • Kablosu kısa

Cvs DN 7011 Saç Kurutma Makinesi siyah ve şık tasarımı ile dikkat çeker. 2 kademeli hız moduna sahip olan bu saç kurutma makinesi soğuk üfleme özelliği ile de kullanılabilir. Sessiz çalışma özelliğine sahip olan bu saç kurutma makinesi aşırı ısınmaya karşı termal sigorta ile korunur. 1800-2300W çalışma gücüne sahip olan bu saç kurutma makinesi günlük kullanım için ideal bir üründür. Uygun fiyatıyla dikat çeken Cvs DN 7011 Saç Kurutma Makinesi kullanan kişiler tarafından da beğenilen bir ürün.

En İyi Saç Kurutma Makinesi

Saç Kurutma Makinesi Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

En iyi saç kurutma makinelerini yukarıda sizler için listeledik. Şimdi ise, saç kurutma makinesi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir kaç noktadan bahsedeceğiz.

Saç Kurutma Makinesinin Verimliliği - Watt

Saç kurutma makinesinin watt’ı ne kadar yüksek olursa verimliliği de o kadar yüksek olmaktadır. Peki bu ne demektir? Kurutma makinelerinin gücü bobinlerine göre yani malzemelerinin kalitelerine göre de değişmektedir. Normal bir saç kurutma makinesi 1000 ile 1800watt arasında sağlamaktadır. Düşük watt'lı makineler daha ucuz olmaktadır. Genel olarak bahsettiğimiz de saç kurutma makineleri 1000 ile 3600 watt aralığında bir sınıra sahip olmaktadır. Düşük voltajlı saç kurutma makineleri ince telli saçlar için oldukça uygun olmak tayken yüksek voltajlı saç kurutma makineleri kalın ince ve oldukça kıvırcık saçlar için uygundur.

Saç Kurutma Makinesinin Boyutu Ve Ağırlığı

Saç kurutma makineleri elde kullanılabilen fazla büyük boyutu olmayan ve hafif makineler olduklarında hem kişiyi yormazlar hem de daha hızlı şekilde bir kuruma sağlarlar. Büyük saç kurutma makineleri özellikle uzun saçları kuruturken kişiye zorluk çıkarabilir. Büyük ve ağır saç kurutma makineleri kalın uzun ve çok fazla kıvırcık olan saçlar da iyi bir kuruma sağlamamaktadır. Bu tür makineleri kullanan kişilerin bileklerinde ağırlık oluşmakta ve ısıyı dengeli kısaca saç kurutma makinesi dağıtamamaktadır. Daha hafif ve küçük boyutlardaki makineleri kullanarak hep seyahatlerde hem de günlük hayatınızda rahatlık kazanabilirsiniz.

Makinede Kullanılan Teknoloji

Yazımızda yukarıdaki paragraflarda da belirttiğimiz üzere saç kurutma makinelerinin farklı türleri bulunmaktadır. Bu farklar tiplerine göre ya da kullanılan bugün şekline göre değişiyordu. İyonik teknoloji, nanoteknoloji saç kurutma makinelerinde kullanılan iki ayrı teknolojidir. Iyonik teknoloji pozitif yüklü foliküllerinin kırarak negatif iyonları boşaltır ve bu sayede saçlar hep parlak ve nemli kalırsın aynı zamanda hızlı bir şekilde saçları kurutur.

Aparatları/Başlıkları

Saç kurutma makinelerinin oldukça önemli özelliklerinden yukarıda bahsettik. Saç kurutma makinelerinin de çeşit çeşit aparatları bulunmaktadır. Farklı özellikteki saç kurutma makineleri tabii ki farklı aparatlara da sahip olacaktır. Saç kurutma makinelerinde en ucuz olanı da bile en az iki veya üç ısı ayarı bulunmaktadır. Saç kurutma makinesinde başlık ve diffüzör de bulunmaktadır.

İki aparatını çoğu kişiye saç kurutma makinesine aldıktan sonra kullanmamaktadır Çünkü aslında Nasıl kullanılacağını ve ne işe yaradığını Bilmeyenler de oldukça çoktur. Difüzör aparatı saçları kıvırcık yapmaya yarayan aparattır.

Isı Ayarlama Özelliği

Bir saç kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri ısı kontrol ayarları olmaktadır. Yüksek ısı ile çalışan kurutma makineleri saçlara zarar verebilir ve yakabilir. Bu durum oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bunun için saç yapınıza göre özellikle ince telli saçlara sahipseniz ısısı daha az saç kurutma makinelerini almayı tercih edebilirsiniz. Isı ayarları düşük orta ve yüksek olmak üzere üst düzey ile makinelerde bulunmaktadır. Ihtiyaca göre bu ayarlar kişiye göre yapılmaktadır.

Fiyatlara Dikkat Edilmeli

Saç kurutma makineleri alınırken fiyatlarına da dikkat edilmelidir. Gücüne, özelliklerinE bakıldıktan sonra fonksiyonlarına ve seramik, iyonik ya da turmalin titanyum olup olmadığına bakılarak tercihte bulunulmalıdır. Bu özelliklere göre mutlaka piyasada fiyat üzerinde değişiklikler olacaktır.

Saç Tipine Göre Saç Kurutma Makinesi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Saç Tipine Göre Saç Kurutma Makinesi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

İnce Telli Saçlar

İnce telli saçlar, hızlı bir şekilde yıpranabilen bir saç tipidir. Bu nedenle, saçı yıpratmamak için 2000-2300 watt arasında bir saç kurutma makinesi tercih edilmelidir. Ayrıca, soğutma özelliği de önemlidir çünkü ince telli saçlara sahip kişiler, saç kurutma makinesini kullandıklarında saçlarının hemen söndüğünden şikayetçi olabilirler. Soğutma özelliği bu sorunu çözebilir. İnce telli saçlara sahip kişilerin iyonik özellikli saç kurutma makinelerini tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

Kalın Telli Saçlar

Kalın telli saçlar, şekil alması zor olan ve kabarıklıkları da zor geçen saçlardır. Bu nedenle, kalın telli saçlar biraz daha zor bir işe sahiptir. Bu saçlar için 2300-2500 watt aralığında bir saç kurutma makinesi kullanarak yeterli sonuç alınabilir. İnce telli saçlar gibi hemen sönmeyeceği için, kalın telli saçları sadece bir saç spreyiyle sabitlemek yeterli olacaktır. Kalın telli saçlar için saç kurutma makinesi seçerken, yüksek çalışma gücüne, verimliliğe ve turbo üfleme özelliğine sahip makineleri seçmeleri önerilir.

Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık saçların dalgalarını kaybetmemesi için, yavaş bir şekilde ısı veren ve hava üfleyen bir saç kurutma makinesine ihtiyaç vardır. Hızlı üfleyen bir saç kurutma makinesi, kıvırcık saçların doğal görünümünü bozabilir. Dilerseniz, bukleleri belirginleştirmek için bir difüzör de kullanabilirsiniz.

Düz Saçlar

Düz saçlar doğal olarak kapanabilir, ancak yanlış saç kurutma makinesiyle kabarıklığı alabilirsiniz. Bu nedenle, düz saçlar için hafif bir saç kurutma makinesi aramak doğru olacaktır, çünkü düz saçları yumuşak, parlak ve pürüzsüz hale getirmek için gereklidir. Düz saçlar için en iyi saç kurutma makinesi seçeneği, iyonik özellikli saç kurutma makineleridir.

Saç Kurutma Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Kurutma Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç kurutma makinesi, fiş arızaları ya da içindeki motorların arızlanması ile irçok kazaya sebep olabilmektedir. Yaralanma ya da bunun gibi kazaları önlemek amacı ile bu tarz elektronik aletleri kullanırken dikkatli olmalıyız. Saç kurutma makinesi için güvenlik ipuçlarını sizler ile paylaşacağız.

 • Güç kablosunda bir hasar olup olmadığı kesinlikle kontrol edilmelidir. Kablolar yangın çıkarabilme potansiyeli taşımaktadır.
 • Islak bir zeminde saç kurutma makinesini bırakmamalısınız. İçine su kaçması olası bazı durumları birlikte getirecektir.
 • Eğer saç kurutma makinesi su ile temas ediyorsa hemen kapatarak makinenin fişini çıkarmalısınız.
 • Saç kurutma makinesinin çalışmasını durdurmak istediğinizde önce düğmesinden kapatın ve daha sonra fişini çekin.
 • Makinenin kablosunun çocukların ulaşamayacağı bir yerde olmasına özen gösterin.
 • Saç kurutma makinelerini temizlerken fişten çıkardığınıza emin olun.
 • Makineyi saçınızdan biraz uzak tutarak kurutun aksi takdirde saçlarınızı yakabilir ya da makineye saçlarınızı dolayabilirsiniz.
 • Saç kurutma makinesini aparatları ile kullanın. Açık ağızlı bir saç kurutma makinesi saçlarınıza zarar verebilir.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yazar Hakkında

edanur profil resmi

Edanur ERMAN

Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.