2024 Yılı En İyi Saç Maşası Önerileri ve Fiyatları

Kadınların çoğu; hacimli, dalgalı ve parlak görünen saçlara asla hayır diyemez. Dalgalı ve bukleli saç hem günlük kullanım için hem de özel günler için her zaman kurtarıcınız olan bir modeldir. Her gün kuaföre gitmek ve tonlarca para harcamak ise akıl kârı değildir. Kadınların kurtarıcısı olan saç maşaları ise bu noktada pratik cihazlar olarak karşımıza çıkar. Evden çıkmadan önce 5-10 dakikanızı ayırarak uygulayacağınız maşa işlemi ile saçlarınız dilediğiniz görünüme kavuşur! Mükemmel bukle ve dalgalara kavuşmanız saç maşası ile oldukça basit ve konforludur. Saç maşaları hakkında fazla bilginiz yoksa ve en iyi saç maşalası ürünlerinden birini edinmek niyetindeyseniz yazımızı okuyarak detaylı şekilde fikir sahibi olabilirsiniz 🙂

ÜrünResimFiyatlarÇapİşlevMalzemeOtomatik KapanmaIsı AralığıMemnuniyet Skoru
#1 Arzum
AR5023 Lisa Saç Maşası
AR5023 Lisa Saç Maşası

19mm

Dalga

Seramik

Yok

160c – 200c

94.56 / 100
#2 Hairens
HRS-320 Otomatik Saç Maşası
HRS-320 Otomatik Saç Maşası

25mm

Bukle ve dalga

Seramik Turmalin

Var

120c – 220c

94.36 / 100
#3 Arzum
AR5079 Trendcare Wag Maşası
AR5079 Trendcare Wag Maşası

16mm

Dalga

Seramik

Var

120c - 200c

93.69 / 100
#4 Fakir
Estelle 25 mm Saç Maşası
Estelle 25 mm Saç Maşası

25mm

Dalga

Seramik

Yok

120c – 200c

93.26 / 100
#5 Philips
BHS732/00 Saç Şekillendirici
BHS732/00 Saç Şekillendirici

25mm

Dalga ve düzleştirme

Argan Yağlı Seramik

Var

120c – 230c

92.38 / 100
#6 Hairens
Hrs-110 Derin Wag Maşası 38 mm
Hrs-110 Derin Wag Maşası 38 mm

38mm

Su dalgası

Seramik

Var

100c – 200c

91.19 / 100
#7 Remington
CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası
CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası

25mm

Bukle ve dalga

Seramik

Var

130c – 220c

90.74 / 100
#8 Braun
Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1
Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1

24mm

Dalga

Seramik

Yok

125c – 185c

87.95 / 100
#9 Rowenta
CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici
CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici

-

Dalga ve düzleştirme

Seramik

Yok

25c – 80c

84.50 / 100
#10 Babyliss
C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası
C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası

25mm

Bukle ve dalga

Seramik

Yok

150c – 180c

84.42 / 100
#11 Trina
Profesyonel Bronz Renk Bukle Saç Maşası 32mm
Profesyonel Bronz Renk Bukle Saç Maşası 32mm

32mm

Dalga

Seramik

Yok

? – 210c

83.49 / 100
#12 Yui
DHS-1868W Seramik Saç Maşası
DHS-1868W Seramik Saç Maşası

-

Dalga

Seramik

Yok

100c - 230c

80.00 / 100
Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

En Iyi Sac Masasi 2

Saç Maşası Ne İşe Yarar?

Saçları düzleştirmeye ya da bukleli hale getirmeye yarayan cihazların tümüne saç maşası denir. Ancak düzleştirme yapan aletlere genellikle “saç düzleştiricisi” adı verilmektedir. Saç maşası elektrik ile çalışır ve basit bir kullanımı vardır. Ev rahatlığında saçlarınızı kuaförden çıkmışçasına güzelleştirmeniz bu aletler ile mümkündür. Saç maşası olarak adlandırılan cihazlar genellikle dalga verme amacındadır. Ancak bazı fırçalı ve hava üflemeli olan cihazlar saçlarınızı kurutma, düzleştirme ve dalgalı hale getirme görevlerini bir arada yürütebilir. Eğer beklentiniz; saçlarınızda sadece mükemmel dalgalar görmekten daha fazlası değilse, makası andıran bir mekanizması bulunan boru şeklindeki basit saç maşalarını tercih edebilirsiniz.

Saç Maşası Türleri Nelerdir?

Saç maşası denildiğinde birçok marka ve tasarımda ürünler göze çarpmaktadır. Değişik fiyat ve modelleri ile karşımıza çıkan bu cihazların hepsi de birbirinden farklı görünüme sahiptir. Görünümleri aynı zamanda kullanım bakımından farklı olduklarının da bir göstergesidir.

Saçı Otomatik Çeken: Bu tarz saç maşası modellerinde mantık, saçın otomatik olarak cihaza çekilmesi ve dolanmasıdır. Yani siz hiçbir şey yapmadan saçlarınız kendiliğinden maşanıza doğru sarılacaktır. Bu hem hızlı hem de daha güzel bukleler elde etmeniz için oldukça avantajlı bir özelliktir. Bu tipte olan saç maşalarının çoğu fırçalı olma özelliğindedir.

Elle Sarılan: Bu tarz saç maşaları sadece düz bir boru şeklindedir ve plakaya saçlarınızı eliniz yardımıyla sarmanız gerekir. Saçlarınız bukle haline gelene kadar elinizi kaldırmamanız gereklidir. Biraz zahmetli ve uzun süren bir maşa uygulamasına neden olabilen cihaz tipleridir. Ayrıca elinizin yanma olasılığı da vardır.

Kelepçeli: Saç maşası denildiğinde en fazla karşılaşılan modellerdir. Bu tür cihazlarda borunun üzerinde bir kelepçeye benzer aparat bulunur. Siz maşanın üzerine saçlarınızı sardıktan sonra bu kelepçe ile tutturabilirsiniz. Böylece bukle işlemi tamamlanana kadar saçlarınızı cihaz üzerinde eliniz ile sabitlemeniz gerekmez.

Fırçalı: Saçlarınızı doğal şekilde fönleyen bu saç maşalarının bazıları saçı kendine çekme özelliği taşırken saçları eliniz ile sarmanız gereken modelleri de vardır.

Çoklu Varil Özelliği Bulunan: Birkaç maşa ucunun birlikte yer aldığı bu tipteki ürünler saçlara bigudi etkisi vermeyi amaçlar. Yoğun ve kalıcı bukleler için ideal olan bu cihazlar genellikle 3’lü varil sistemine sahiptir.

En Iyi Sac Masasi 4

En İyi Saç Maşası Tavsiyesi

Şimdi sizler için seçmiş olduğumuz ve en iyi saç maşası ürünlerini tanıtmak istiyoruz. Her bütçeye ve beklentiye uygun, farklı özellikleri ile öne çıkan birçok saç maşası ürününe aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sizler için yazmış olduğumuz incelemelere göz atabilir ya da kolaylıkla dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz 🙂

#1

Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası

★★★★★
★★★★★
Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası ürün resmi
 • Çap: 19mm
 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 160c – 200c

Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası 19 mm kalınlığına sahip seramik plakası ile kalıcı buklelere sahip olmanıza olanak sunar. Ayrıca saçlarınızın zarar görmeden dalgalı bir görünüme kavuşmasını sağlar. 160 °C – 200 °C arasında ısı geçişi yapmanızı sağlayan Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası saçlarınızın parlak ve sağlıklı bir görünümde olmasını sağlarken doğal ve göz alıcı buklelere kavuşmanıza yardım eder.

Üründe iyon teknolojisi ve dijital ekran özellikleri yer almıyor. Otomatik kapanma özelliği ise Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası ürününde yer almayan özelliklerden biri.

Oldukça uygun bir fiyat ile karşımıza çıkan bu saç maşası kullananlar tarafından beğenilmiş bir ürün. Kısa sürede saçlarda belirgin bukleler oluşturmayı başaran Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası pahalı markalara meydan okuyan bir performansa sahip.

Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#2

Hairens HRS-320 Otomatik Saç Maşası

★★★★★
★★★★★
Hairens HRS-320 Otomatik Saç Maşası ürün resmi
 • Çap: 25mm
 • İşlev: Bukle ve dalga
 • Malzeme: Seramik Turmalin
 • Otomatik Kapanma: Var
 • Isı Aralığı: 120c – 220c

Hairens HRS-320 Otomatik Saç Maşası, hız ve ısı kontrolü sağlayan LED gösterge ekranı ile saç şekillendirme sürecini kolaylaştıran bir cihaz olarak öne çıkıyor. Seramik başlık kullanımı saçların yıpranmasını en aza indirirken, hızlı ısınma özelliğiyle de zamandan tasarruf sağlıyor. Özellikle günlük kullanımda pratiklik arayanlar için ideal bir tercih olan bu ürün, Posittive Temperature (sıcaklık kontrolü) Coefficient teknolojisiyle hem kullanıcı güvenliğini hem de saç sağlığını koruyor. Ayrıca, otomatik kapanma özelliği ile enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcıların kafasındaki güvenlik endişelerini de ortadan kaldırıyor.

Kullanıcı deneyimlerine göre Hairens HRS-320, özellikle çabuk ve etkili şekillendirme yapma konusunda yüksek puanlar alıyor. Saçların kalın ya da işlem görmüş olması durumunda bile, ayarlanabilir ısı ve hız seçenekleri sayesinde kişisel ihtiyaçlara uygun kullanım sunuyor. Ancak, bazı kullanıcılar saçların dolanması konusunda cihazı kullanırken ekstra dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor. Genel anlamda, Hairens HRS-320 Otomatik Saç Maşası, kullanıcılar tarafından fonksiyonellik ve kullanım kolaylığı açısından tercih edilen bir ürün olarak diyebiliriz.

Hairens HRS-320 Otomatik Saç Maşası Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#3

Arzum AR5079 Trendcare Wag Maşası

★★★★★
★★★★★
Arzum AR5079 Trendcare Wag Maşası ürün resmi
 • Çap: 16mm
 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Var
 • Isı Aralığı: 120c - 200c

Arzum AR5079 Trendcare Wag Maşası, Seramik plaka malzemesi, ısı ayarı, LED ekranı ve soğuk tutma ucuna sahip bir saç şekillendirici üründür. Ürünün maksimum sıcaklığı 200 derece ve maşa çapı 16 mm'dir. İnce bukle tipi ile saçları doğal bir dalgalanma ile şekillendirmek mümkündür. Ürünün renk seçeneği gri ve dijital ekranı bulunmaktadır. Ürünün özellikleri arasında plaka kitleme sistemi, akıllı zamanlayıcı ve 3 yıl Arzum Elektrikli Ev Aletleri güvencesi yer almaktadır.

Ürünü kullanan kullanıcılar, genellikle üründen oldukça memnun kalmışlar. İnce telli, dalgalı ve boyalı saçları olan bir kullanıcı, 180 derecede saçını şekillendirerek yanık kokusu almadan başarılı bir sonuç aldığını belirtmiştir. Bir diğer kullanıcı ise saçlarının ne düz ne dalgalı olduğunu ve ürünün kendisi için bir kurtarıcı olduğunu ifade etmiştir. Ancak, bazı kullanıcılar ürünün saçlarda yoğun bir yanık kokusu bıraktığını ve bu kokunun kolayca çıkmadığını belirtmiştir. Ayrıca, ince telli ve zor şekil alan saçlar için yeterli olmadığını söyleyen birkaç kullanıcı da bulunmaktadır.

Genel olarak, Arzum AR5079 Trendcare Wag Maşası, seramik plaka malzemesi ve LED ekran gibi özellikleri ile kaliteli bir saç şekillendirici üründür. Ancak, saçlarında yoğun bir yanık kokusu bıraktığına dair bazı şikayetler olduğunu ve ince telli saçlar için yeterli olmayabileceğini unutmamak gerekir.

Arzum AR5079 Trendcare Wag Maşası Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#4

Fakir Estelle 25 mm Saç Maşası

★★★★★
★★★★★
Fakir Estelle 25 mm Saç Maşası ürün resmi
 • Çap: 25mm
 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 120c – 200c

Fakir Estelle 25 mm Saç Maşası saçları dalgalı görünüme kavuşturmak için tasarlanmış bir üründür. Saçların elektriklenmeden şekillenmesini sağlarken aynı zamanda yıpranmalarını da önler ve parlak görünmelerini sağlar. 200 derece’ye kadar varan sıcaklık özelliği ile kısa sürede saçlarınızı dilediğiniz görünüme kavuşturmayı hedefler.

Hızlı ısınma özelliği, dijital ekran ve otomatik kapanma gibi özelliklere sahip olmayan Fakir Estelle 25 mm Saç Maşası Beyaz-Rose kilit sistemini de barındırmaz. Uygun fiyatı ile karşımıza çıkan bu saç maşası kullanan kişiler tarafından da ”pratik ve kullanışlı” olarak yorumlanmış.

Fakir Estelle 25 mm Saç Maşası Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#5

Philips BHS732/00 Saç Şekillendirici

★★★★★
★★★★★
Philips BHS732/00 Saç Şekillendirici ürün resmi
 • Çap: 25mm
 • İşlev: Dalga ve düzleştirme
 • Malzeme: Argan Yağlı Seramik
 • Otomatik Kapanma: Var
 • Isı Aralığı: 120c – 230c

Philips 7000 Series Düzleştirici, BHS732/00 modeli saç şekillendirici, modern tasarımı ve gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. ThermoShield Teknolojisi ile saçınıza düşük ısıda maksimum koruma sağlarken, seramik ve argan yağı katkılı titreşimli plakaları sayesinde saçınıza zarar vermeden istediğiniz şekli verebilirsiniz. Ayrıca, cihazın çift yönlü kullanımı, hem düzleştirmek hem de bukleler yapmak için ideal olup, 12 farklı sıcaklık ayarı ile her saç tipine uygun kullanım imkanı sunar. 30 saniyelik hızlı ısınma özelliği ve iyon teknolojisi ise günlük kullanımı oldukça pratik ve rahat bir hale getiriyor.

Philips BHS732/00 modelinin hızlı ısınma özelliği, saçlarda yarattığı pürüzsüzlük ve iyon teknolojisiyle statik elektriklenmeyi önleyebilme yeteneği öne çıkıyor. Bu özellikler, saç düzleştiricisini kullanıcılar arasında popüler hale getiriyor. Ancak, iyon fonksiyonunun kullanımı sırasında hissedilen hafif bir koku bazı kullanıcılar tarafından eleştirilmiş. Buna rağmen, genel olarak Philips BHS732/00, yüksek performansı ve saç sağlığını koruyucu teknolojileri ile öne çıkan başarılı bir saç düzleştirici olarak kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda. Fiyat performans dengesi de göz önünde bulundurulduğunda, bu modelin saç şekillendirme rutinlerinde tercih edilmesi için geçerli nedenler sunduğu görülüyor.

Philips BHS732/00 Saç Şekillendirici Fiyat Listesi

 • 3639 TL - N11 (Philips 7000 BHS732/00 Series Saç Düzleştiricisi)
Tüm fiyatları göster
#6

Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası 38 mm

★★★★★
★★★★★
Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası 38 mm ürün resmi
 • Çap: 38mm
 • İşlev: Su dalgası
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Var
 • Isı Aralığı: 100c – 200c

Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası saçlarınızı şekillendirmeniz için tasarlanmış bir üründür. Su dalgası görünümünü en doğal şekilde saçlara yansıtmayı amaçlayan bu ürün birkaç dakika içinde dilediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlar. Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası dilediğiniz boyutta dalga şekilleri vermenize olanak sağlayan bir üründür.

Kısa sürede ısınan ve saç tipine göre ayarlanabilen bu ürün kullanım kolaylığı ile öne çıkar. 10 farklı ısı ayarı seçme olanağı sunan Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası emniyet kilidi özelliğini barındırır. Ayrıca cihaz 60 dakika boyunca kullanılmadığında otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir.

Ürünün iyon özelliği bulunmuyor ancak pratik kullanım sağlayan bir dijital ekrana sahip. Böylece kullanan kişi kolaylıkla ısı ayarını değiştirebiliyor. Seramik malzeme ile üretilmiş olan Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası performansına göre normal bir fiyata sahip.

Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde ise oldukça beğenildiğini görüyoruz. Çok pahalı markalara yüksek paralar vermenin gereksiz olduğunu ve bu maşanın gerçekten saçları mükemmel şekillendirdiğini söyleyenler var. Kalıcı ve düzgün bir su dalgası veren Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası kullanıcılarından tam not almış.

#7

Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası

★★★★★
★★★★★
Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası ürün resmi
 • Çap: 25mm
 • İşlev: Bukle ve dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Var
 • Isı Aralığı: 130c – 220c

Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası, saçlarda doğal görünümlü dalga ve bukleler oluşturmak için tasarlanmış bir üründür. Pratik kullanımı ve basit tasarımı ile göze çarpan bu saç maşası kuaföre gitmenize gerek bırakmama vaadleri ile kullanıcılarına hitap eder.

Saçlara zarar vermeden şekillendirme özelliğine sahip olan Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası seramik ve kaygan bir yüzeye sahiptir. Böylelikle saçlar yıpranmadan dalgalı ya da bukleli görünümüne kavuşur. Elektriklenmeyi önleyen anti statik teknolojisi ile donatılmış olan bu saç maşası buklelerin uzun süre kalıcılığını korumasını sağlar.

Saçların yumuşacık ve sağlıklı görünmesini sağlayan Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası turmalin iyonik özelliği ile de dikkat çeker. Bu özellik sayesinde yüksek sıcaklık söz konusu olsa bile saçların nem dengesi korunarak yıpranmaları önlenir. Kısa sürede ısınarak kullanıma hazır hale gelen Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası dijital ekranı sayesinde kolay kullanım sağlar ve ısı ayarı yapmanıza yardımcıdır. 10 kademeli sıcaklık ayarına sahip olan ürün dilediğiniz ısıda kullanmanıza olanak sağlar. Cihaz 60 dakika boyunca kullanılmadığında otomatik şekilde kapanacaktır.

Performansına göre uygun bir fiyatı olan Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası kullananlar tarafından da beğeniliyor. Saçları hızlıca şekillendirmesi, çabuk ısınması ve pratik kullanımı ile başarılı ve kaliteli görülen bir ürün.

Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası Fiyat Listesi

 • 1696 TL - N11 (Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 MM Saç Maşası)
Tüm fiyatları göster
#8

Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1

★★★★★
★★★★★
Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 ürün resmi
 • Çap: 24mm
 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 125c – 185c

Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 saçlarınızı doğal ve hacimli şekilde dalgalı görünüme kavuşturmayı hedefler. Dijital ekranı sayesinde kolay kullanım sunan ve pratik şekilde ısı ayarı yapmanızı sağlayan Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 125 °C – 185 °C arasında ısı geçişi yapmanıza olanak sunar. 5 ısı kademesi ile saçlarınız için dilediğiniz sıcaklığı seçmenizi sağlar.

Ürünün öne çıkan en önemli özelliklerinden biri de iyon teknolojisi bulundurmasıdır. Bu sayede saçlarınız yıpranmadan ve kırılmadan şekil vermeniz mümkün hale gelir. Ayrıca elektriklenmelerin de önüne geçilmiş olunur.

Kullanılmadığı takdirde 30 dk sonra otomatik kapanma özelliğine de sahip olan Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 hafif ve basit tasarımı ile dikkat çekicidir. Seramik malzeme ile üretilmiş olan bu cihaz saçlarınızın parlak, bakımlı ve hacimli görünmesi için tasarlanmıştır.

Fiyat olarak biraz pahalı olan Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 kullananlar tarafından oldukça beğeniliyor. Özellikle de çok hafif olması ve saçları kuaförden çıkmış gibi şekillendirmesi oldukça başarılı. Fiyatını sonuna kadar hakeden Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 kullanan kişilerden tam not almış.

#9

Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici

★★★★★
★★★★★
Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici ürün resmi
 • Çap: -
 • İşlev: Dalga ve düzleştirme
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 25c – 80c

Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici hacimli, dalgalı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlayan bir üründür. Saçlarınızı profesyonel şekilde kurutan, fön yapan ve hacim veren bu cihaz iyon teknolojisi ile donatılmıştır. Hem saçlarınızı düzleştirebilen hem de dalgalı bir görünüm verebilen bu saç şekillendiricisi 2 adet döner fırçaya sahiptir. 1000 W güç ile çalışan Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici seramik kaplama özelliği ile öne çıkar. 2 döner fırça, kısa ve uzun saçlarda kullanılmak için ayrı ayrı tasarlanmıştır.

Motorlu kurutma fırçası sayesinde saçlarınız kururken aynı zamanda şekil alır ve bir taşta iki kuş vurmanızı sağlar. Zamandan büyük tasarruf etmenizi sağlayan bu saç şekillendiricisi ikili iyon arttırıcı fonksiyona sahiptir. Böylece saçlarınız elektriklenmez ve istenmeyen görüntüler ortaya çıkmaz.

2 farklı sıcaklık ayarına sahip olan Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici soğuk hava fonksiyonu sayesinde saçlarınıza verdiğiniz şeklin daha kalıcı olmasını sağlar. Elektrikli fırça olarak adlandırılan bu ürün hızlı ısınma özelliği sayesinde dakikalar içinde saçlarınıza dilediğiniz şekli vermenizi sağlar. İster düz, ister dalgalı olsun her iki modeli de Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici ile ortaya çıkarabilirsiniz.

Otomatik kapanma özelliğine sahip olmayan bu ürün fiyat bakımından biraz pahalı. Ancak Dyson’ın fiyatını çok pahalı bulanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu ürünün beğenildiğini görüyoruz. Özellikle saçları hacimli gösterme konusunda başarılı olan ve yıpratmadan şekil veren bu cihaz iyon teknolojisine sahip olduğu için beğenilmiş. Biraz sesinin fazla olduğunu ve saçları çok iyi kavrayamadığını söyleyenler de var. Ancak bizim görüşümüz ve incelemelerimize göre cihazı doğru şekilde kullanmak ve o doğrultuda saçları şekillendirmek oldukça önemli.

Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici Fiyat Listesi

 • 3805 TL - N11 (Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Şekillendirme Seti)
Tüm fiyatları göster
#10

Babyliss C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası

★★★★★
★★★★★
Babyliss C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası ürün resmi
 • Çap: 25mm
 • İşlev: Bukle ve dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 150c – 180c

Babyliss C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası bozulmayan kalıcı bukleler oluşturma vaadi ile kullanıcılarına hitap eder. Saçlarınızın zarar görmesini önleyen sublim touch özeliği ve seramik kaplaması sayesinde ısı eşit şekilde saçlara yayılır ve kırılmalar önlenir. Ürün 10 farklı ısı ayarı ile çalışır. Bu da kullanıcıların dilediği sıcaklık ile saçlarını şekillendirebilmeleri adına önemli bir özelliktir.

Silikon aparatı sayesinde işlem sırasında cildiniz ısıdan etkilenmez ve yanma gibi olumsuz durumlarla karşılaşmazsınız. 25 mm’lik çapı ile kısa sürede dolgun ve bozulmayan buklelere sahip olmak mümkündür. 150 °C – 180 °C arasında bir ısı ayarı yapmanıza olanak sunan Babyliss C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası ne yazık ki dijital bir ekrana sahip değil. Ürünün iyon özelliği ve kilit sistemi de bulunmuyor. Ayrıca otomatik kapanma ve hızlı ısınma özelliği de üründe bulunmayan özellikler arasında.

Performansına göre normal bir fiyatı olan bu saç maşası kullananlar tarafından da genel olarak beğeniliyor. Çok mükemmel bir performansa sahip olmasa da kısa sürede saçlara istenilen dalgalı görünümü verme konusunda başarılı ve yeterli bir ürün.

Babyliss C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#11

Trina Profesyonel Bronz Renk Bukle Saç Maşası 32mm

★★★★★
★★★★★
Trina Profesyonel Bronz Renk Bukle Saç Maşası 32mm ürün resmi
 • Çap: 32mm
 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: ? – 210c

Trina Profesyonel Bronz Renk Saç Maşası 32mm hem hafif hem de ergonomik dizaynı ile göze çarpan basit tasarıma sahip bir üründür. Seramik gövdesi bronz renktedir ve oldukça şık bir görünümdedir. Dijital ısı göstergesi ise kullanım sırasında pratik şekilde ısı geçişi ve takibi konusunda yardımcıdır. 210 dereceye kadar yükselebilen sıcaklık özelliği bulunan Trina Profesyonel Bronz Renk Saç Maşası 32mm 85 w güç ile çalışır.

Otomatik kapanma özelliği bulunmaması ürünün eksi özellikleri arasında yer almaktadır. Ayrıca iyon teknolojisi de yer almaz.

Uygun bir fiyatı olan Trina Profesyonel Bronz Renk Saç Maşası 32mm TRNSACMS0062 kullanan kişiler tarafından beğeniliyor. Çünkü cihaz saçlarda çok doğal görünümlü dalgalar ortaya çıkarma özelliğine sahip. Ayrıca Trina Profesyonel Bronz Renk Saç Maşası 32mm TRNSACMS0062 oldukça hafif olduğu için de kullananlar tarafından beğenilen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Trina Profesyonel Bronz Renk Bukle Saç Maşası 32mm Fiyat Listesi

 • 612 TL - N11 (Trina TRNSACMS0008 32 x 125 MM Döner Başlı Saç Maşası)
 • 649 TL - N11 (Trina TRNSACMS0067 32 MM Profesyonel Saç Maşası)
 • 746 TL - N11 (Trina Profesyonel Saç Maşası 32 mm - 48)
 • 899 TL - N11 (Trina 32 MM Seramik Plakalı Saç Maşası)
 • 899 TL - N11 (Trina Profesyonel Saç Maşası 32 MM - 82 Rose Gold)
 • 899 TL - N11 (Trina TRNSACMS0022 32 MM Profosyonel Saç Maşası)
Tüm fiyatları göster
#12

Yui DHS-1868W Seramik Saç Maşası

★★★★★
★★★★★
Yui DHS-1868W Seramik Saç Maşası ürün resmi
 • Çap: -
 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 100c - 230c

Yui DHS-1868W Seramik Saç Maşası, Dijital ısı ayarı özelliği sayesinde saç tipinize uygun ısıyı ayarlayarak saçlarınızı yıpratmadan kolayca şekillendirmenizi sağlar. Negatif iyon teknolojisi ile saçlarınız elektriklenmeden daha parlak ve sağlıklı görünür. 19 mm geniş seramik plakası sayesinde saçlarınızı 5 dakikada dalgalı hale getirebilirsiniz. Zor şekil alan saçlar için 180-230 derece, normal saçlar için 150-180 derece, hassas saçlar için ise 100-150 derece aralığında ısı ayarı kullanımı önerilir.

Kullanıcılar, ürünün yıpratmayan özelliği ve dalga yapmakta oldukça başarılı olduğu konusunda fikir birliği yapmaktadır. Fiyat performans açısından oldukça başarılı bir ürün olduğu yorumları da mevcuttur.

Genel olarak, Yui DHS-1868W Seramik Saç Maşası, saçlarınızı hızlı ve kolay şekillendirmenizi sağlayan dijital ısı ayarı ve negatif iyon teknolojisi ile birlikte oldukça başarılı bir üründür. Kullanıcıların yorumları da ürünün performansının memnuniyet verici olduğunu ortaya koymaktadır. Bu nedenle, dalgalı ve kıvırcık saç yapmak isteyenlerin bu ürünü tercih etmelerini öneririm.

Yui DHS-1868W Seramik Saç Maşası Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi Sac Masasi 5

Saç Maşası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç maşası almaya karar verdiyseniz piyasada yer alan onlarca ürün arasından sizin için en doğru olan modele karar vermeniz gerekecektir. Çeşitliliğin çok fazla olması birazcık kafanızın karışmasına neden olsa da beklentileriniz, seçim yapmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Her saç maşası ürününün öne çıkan özellikleri, tasarımı, artıları ve eksileri birbirinden farklıdır. Bu konuda detaylı bir araştırma yapmak ve hoşunuza giden ürünlerin kullanıcı yorumlarını incelemek bu noktada sizlere yardımcı olacaktır. Saç maşası tercih ederken sadece tasarımına değil mutlaka saçlarınıza zarar verip vermeyeceğine dikkat etmelisiniz. Saçlarınızda bukleler oluşturmak, kırılıp yıpranmalarına neden olacağı için kaliteli ve doğru ürünü seçtiğinizden emin olmalısınız.

Isı

Saçlarınıza şekil vereceğiniz maşanın sıcaklık özellikleri oldukça önemlidir. Kısa sürede yüksek ısı uygulayan ve saçlarınızın hasar görmesine yol açabilecek ürünlerden uzak durmalısınız. Piyasada hava üfleyerek saçlarınıza dalga görünümü veren birçok ürün vardır. Bu cihazlar direkt olarak saçlarınıza ısı uygulamadığı için sağlıklı ve parlak görünümlerini kaybetmez. Eğer ısı vererek çalışan saç maşası satın almak niyetindeyseniz de çoklu ısı ayarı özelliği olan modellerden yana tercih yapmalısınız. Böylece düşük sıcaklık ile saçlarınıza şekil verme olanağı yakalayabilirsiniz.

Malzeme

Saç maşaları genellikle seramik malzeme ile üretilmişlerdir. Ancak bazı modellerde saçların daha az zarar görmesini sağlayan farklı teknolojiler de kullanılmıştır. İyonik teknolojisi de bazı saç maşası ürünleri arasında yer alan bir özellik olarak karşımıza çıkar. Bu sayede saçların nem kaybetmesi ve yıpranması önlenir. Antistatik özellik de bazı saç maşası ürünlerinde yer alan bir özelliktir. Genellikle seramik ve kaygan yüzeye sahip saç maşalarında yer alan bu özellik ile saçların kabarması ve elektriklenmesi engellenir.

Cihazın Tipi

Kullanım rahatlığı ve buklelerin şekli bakımından ürünün tipi de oldukça önemlidir. Kelepçeli, elle tutturulan, fırçalı ya da saçı kendine çeken saç maşaları arasından beklentinize uygun olan bir modeli seçebilirsiniz. Saç maşası modelleri arasında bir kaç başlık, fırça içeren ürünler görmek de mümkündür. Örneğin; kısa saçlar için farklı, uzun saçlar için farklı fırça kullanma imkanı bulabilirsiniz. Ya da düzleştirme, bukle ya da dalga için farklı aparatlar ürünün içeriğinde yer alabilmektedir. Sadece saçlara su dalgası özelliği kazandıran saç maşaları da seçenekleriniz arasına yer almaktadır.

Ebat

Saç maşası gündeme geldiğinde pek çok ebatta ürün karşımıza çıkar.Bazı cihazların birden çok aparatı olduğu da düşünülürse bu konuda iyi karar vermek gereklidir. Sık seyahat eden biriyseniz daha ufak, hafif ve ergonomik bir saç maşası tercih edebilirsiniz.

Çapı

Buklelerin ne kadar yoğun olacağı hiç şüphesiz ki maşanızın kalınlığı ile orantılı bir durumdur. Ne kadar ince bir maşa tercih ederseniz bukleleriniz de o kadar ince ve sık olacaktır. Kalın bir maşa seçmeniz halinde ise iri, doğal ve hacimli saçlara kavuşmanız mümkündür. Piyasada 9 mm’den 50 mm’ye kadar olan saç maşası modelleri ile karşılaşmanız mümkündür.

Konfor ve Güvenliği

Saç maşalarının konforlu bir kullanıma sahip olması önemlidir. Bu noktada saçı kendine çeken özellikte olan saç maşaları en rahat kullanıma sahip ürünlerdir. Arka kısımda kalan saçlarınızın da pratik olarak şekillenmesi için ve zamandan tasarruf adına, hava ile saçı çeken saç maşaları ideal bir tercihtir. Otomatik kapanma özelliği bulunması ise oldukça güvenli bir detaydır. Fişte unutulan ve belirli süre kullanılmayan saç maşası kendiliğinden kapanır. Saçlarınızın güvenliği konusunda da ileri teknoloji ile üretilmiş olan cihazlar elbette daha doğru bir tercihtir. Akıllı ısı özelliği bulunan ve saçlarınıza 150 derece üzerinde bir ısı uygulamayan saç maşası cihazları da oldukça güvenlidir.

En iyi sac masasi 3

Sıkça Sorulan Sorular

Saç Düzleştiricisi, Saç Maşası Yerine Kullanılabilir mi?

Saç düzleştiricisi ürünlerin adından da anlaşılacağı üzere plaka kısımları düz şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca daha kalın bir yüzeye sahiptirler. Saç düzleştiricisi kullanarak da dalgalı görünüme kavuşmak bir nebze mümkün olsa da pek kalıcı ve doğru bir yöntem değildir. Saç maşaları bu iş için biçilmiş kaftanlardır. Çünkü saçlara bukle ve dalga verme konusunda oldukça başarılıdırlar. Düzleştiriciler saçları tost sistemi ile yapıştırır. Ve elle kıvırılarak dalga verilmeye çalışılsa bile hoş bir görünüm ortaya çıkmaz. Saç maşaları ise silindir şeklinde ya da fırçalı olduğu için saçları sararak bukleli hale getirir. Yani; asla biz saç düzleştiricisi, saç maşasının yerini tutamaz!

Saç Maşası Nasıl Kullanılır?

Saç maşalarının çoğu temelde aynı mantığa sahiptir. Silindirin etrafına sarılan saçlarınız bir süre bekledikten sonra serbest bırakılmalıdır. Ancak her ürünün tipi, özellikleri farklı olduğu için kullanım aşaması da değişiklik gösterebilir. Satın aldığınız ürünün kullanma talimatlarını okumak size en doğru bilgiyi verecektir. Ancak yine de saç maşaları için genel bir kullanım önerisinde bulunmak isteriz.

 1. Eğer saç maşanızın kullanma talimatı aksini söylemiyorsa lütfen saçlarınızın kuru olduğundan emin olun.
 2. Saçlarınızı güzelce tarayın ve daha rahat şekil almaya hazır hale getirin.
 3. Isıdan kaynaklı hasarı önlemek için saçlarınıza bir miktar koruyucu sürebilirsiniz.
 4. Saçlarınıza şekil vermeye başlamadan önce cihazı en düşük ısı ayarına getirin.
 5. Isı ayarını yavaş yavaş kademeli şekilde arttırabilirsiniz. Ancak yine de saçlarınıza çok fazla ısı uygulamanızı tavsiye etmeyiz.
 6. Saçınızın bir bölümünü elinize alın ve cihaza sararak kelepçe ile sıkılaştırın.
 7. Bir süre bekledikten sonra kelepçeyi kaldırıp saçlarınızı serbest bırakabilirsiniz.

Saç Maşası kaç derecede kullanılmalıdır?

Saçların en büyük düşmanlarından biri de elbette yüksek ısıdır. Saç maşaları 200 °C’ nin üzerine çıkan sıcaklıkları ile saçlara zarar verme riski taşır. Özellikle ince telli ve yıpranmış saçlara sahipseniz sizler için uygun olan ısı derecesi 150 – 160 °C’ dir. Sağlıklı, kalın telli ve gür saçlara sahip olan kişiler ise 180 °C’ de saçlarını şekillendirebilir. Ancak hangi saç tipine sahip olursanız olun bu sınırı aşmamanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Saç Maşası Islak Saçta Kullanılır mı?

Hem “evet” hem de “hayır”. Bu sorunun cevabı saç maşasından saç maşasına değişecektir. Çünkü bazı cihazlar saçlarınızı hem kuruturken hem de şekil verme özelliğine sahiptir. Eğer ıslak saçlara da uygulanabilen bir cihaz arayışındaysanız o tipte ürünlere göz atmanızda fayda var. Ancak bu özelliğin yer almadığı ürünler konusunda ise dikkatli olmalısınız. Saç maşası eğer kurutma özelliği bulundurmuyorsa ıslak saçlarınıza asla uygulamayın. Aksi halde saçlarınız zarar görebilir ve ortaya istenmeyen durumlar çıkabilir.

Sonuç

Kusursuz ve göz dolduran bukleler… Saçlarınızın mükemmel ve doğal dalgalara kavuşmasını siz de istiyorsunuz değil mi? O zaman en pratik şekilde, güzel buklelere kavuşmak için bir saç maşası edinmenizin zamanı geldi demektir. Belki de saç maşanızın artık ömrü bitti ve yeni bir tane bakıyorsunuz. Sizlere sunmuş olduğumuz ürünler arasından dilediğinizi seçebilir, kuaföre gitmeden de evinizde ya da dilediğiniz her yerde harika bukleler elde edebilirsiniz.

Sevgili Tüketici Dergisi Okurları; Umarız, saç maşası hakkında vermiş olduğumuz tavsiye ve bilgiler sizlere en iyi saç maşasını bulmak konusunda faydalı olmuştur. Derlediğimiz ürünlerin de doğru saç maşası seçimi konusunda sizlere rehberlik edeceğini umuyoruz. Unutmayın ki, saçlarınız en iyisini hak ediyor 🙂

İçerik Güncelleme Kaydı


16/11/2023

 • Philips BHS732/00 Saç Şekillendirici eklendi, Hairens HRS-320 Otomatik Saç Maşası eklendi
 • Dyson Airwrap Smooth Control stokta olmadığı için kaldırıldı, Grundig HS 6030 Bukle Maşası stokta olmadığı için kaldırıldı

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir