12 En İyi Su Arıtma Cihazı: Detaylı İncelemeler ve Tavsiyeler (Musluk Tipi, Tezgah Altı ve Sürahi Tipi)

Günümüzde içme suyunun temizliği oldukça tartışılıyor. Özellikle musluklardan akan çeşme sularının bazen bulanık, bazen kireçli, bazen çamurlu akması sağlık kaygıları sebebiyle su kullanımında birçok kimseyi farklı arayışlara itiyor. Bu yüzden birçok hanede, iş yerinde içme suyunu daha temiz ve sağlıklı kullanmak adına su arıtma cihazlarını kullanıyorlar.

Bununla birlikte son yıllarda dünya genelinde temiz su kaynaklarının kirlenmeye başlaması ayrıca hemen hepsinin tükenmeye başlaması su arıtma cihazlarının yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Farklı su arıtma cihazları markaları birçok modelde oldukça fazla çeşitler sunarak bu ciddi ihtiyaca cevap vermeye çalışıyorlar. Dolayısıyla su arıtma cihazları musluk sularını daha sağlıklı bir şekilde insanlar tarafından kullanılmasını sağlıyorlar.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan en iyi su arıtma cihazı tavsiyelerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

brita sürahi

Su Arıtma Cihazları Nedir? Ne İşe Yarar?

Su arıtma cihazları musluk sularını yeterli sağlıkta ve kalitede içme suyu sağlamadığı yerlerde suyun temizlenmesi ve daha kaliteli bir şekilde kullanıcıya ulaşmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle su arıtma cihazları su şebekesiyle musluklar tarafından bizlere ulaştırılan içme sularının içindeki zararlı mikroorganizmaları temizleyerek suyun temizlenmesini sağlıyor. Ayrıca su arıtma cihazları yine suyun içinde bulunan katı parçalar, toprak kalıntıları gibi birçok maddeyi temizleyerek suyun güvenle tüketilmesini sağlarlar.

Hemen her lavaboya takılma kolaylığı ile herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan kolaylıkla montajı yapılabiliyor. Periyodik olarak belirli zamanlarda bakımları da yapılan su arıtma cihazları uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor.

su bardağı tutan küçük çocuk

Su Arıtma Cihazı Türleri Nelerdir?

Su arıtma cihazları kullanıcıların ihtiyacına göre farklı türlerde imal ediliyor. İçme suyu musluklarının hemen yanı başında kullanılan musluk tipi cihazlarla birlikte tezgâh altı ve sebil şeklinde de su arıtma cihazlarına piyasada rastlamak mümkün. Her biri farklı kullanım alanlarına sahip olan cihazlar hem sağlık açısından hem de ekonomik olarak daha avantajlı bir kullanım sunuyorlar.

Bu çerçevede bir su arıtma cihazı edinmeden önce cihazın nerede kullanılacağı ve hangi model cihazın ihtiyaca en iyi şekilde cevap vereceği konusunda araştırma yapılarak cihazın satın alınması gerekiyor. Bununla birlikte hangi model cihazın nerede kullanılacağı konusunda bilgi sahip olmak için de su arıtma cihazı satıcıları bilgilendirme sağlayabilirler.

Tezgâh Altı Su Arıtma Cihazları

Tezgâh Altı Su Arıtma Cihazları

Tezgâh altı su arıtma cihazları daha çok yer kaygısının yaşandığı küçük alanlarda tercih ediliyor. Mutfakta yer kaplamaması veya göz önünde bulunmaması açısından tercih edilen tezgâh altı su arıtma cihazları dolap içlerine kolaylıkla monte edilebiliyor. Bu çerçevede tezgâh altı arıtma cihazlarında musluk yanına monte edilen bataryalarla şebeke suyu arıtılarak kullanılabiliyor.

Bu musluktan elde edilen su her türlü yemek, temizlik ve içme ihtiyacı için rahatlıkla kullanılabilir. Bununla birlikte özellikle dar alanlarda oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Tezgâh altı arıtma cihazları ciddi bir su tasarrufu da sağlayarak kullanıcıyı ekonomik yönden de rahatlatıyorlar.

Kapalı/Açık Kasa Farkları

Açık kasa ve kapalı kasa su arıtma cihazlarında kullanım ve filtre bakımından farklılıklar mevcut. Açık kasalı su arıtma cihazlarında eski tip karbon filtre kullanılırken kapalı kasa su arıtma cihazlarında ise inline denilen ve oldukça modern olan filtre kullanılıyor. Bununla birlikte kapalı kasa su arıtma cihazlarında ekstra filtreler kullanılarak suyun Ph değerini de ayarlamak mümkün oluyor. Yine kapalı kasa su arıtma cihazları daha derli toplu ve daha düzenli bir kullanım sunduklarından açık kasalı su arıtma cihazlarına göre ömürleri daha uzun oluyor.

Pompalı/Pompasız Farkları

Pompalı arıtma cihazı elektrikli arıtma cihazı olarak da anılıyor. Bu çerçevede hem pompalı hem de pompasız arıtma cihazları piyasada mevcut. İkisi arasındaki en büyük fark ise su basıncının azalması gibi durumlarda pompasız arıtma cihazının su verimi düşecektir. Ancak pompalı arıtma cihazlarında bu şekilde herhangi bir sıkıntıya rastlanmıyor. Pompasız cihazda suyun kullanım durumu bir anlamda şebekeye bağlıdır. Pompalı cihazlarda ise şebeke sıkıntısı yaşansa bile su basınçlı bir şekilde kullanıcı tarafından kullanılabilir.

Musluk Tipi Su Arıtma Cihazları

Musluk Tipi Su Arıtma Cihazları

Musluk tipi su arıtma cihazlar günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Çeşme suyundan çok daha sağlıklı bir şekilde suyun elde edilmesini sağlayan musluk tipi arıtma cihazları kurulum kolaylığı ile beş dakika gibi az bir zamanda kurulumu sağlanabiliyor. Bu şekilde montajı tamamlandıktan sonra şebeke suyuna uygulanan yoğun kloru arındırarak kullanıcıya bu şekilde suyu sunar. Ayrıca suda herhangi bir kötü koku veya tat bulunması durumunda bunları da arıtarak suyun sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlar.

Musluk tipi su arıtma cihazlarını çalışması için herhangi bir elektrik bağlantısı gerekmez. Ayrıca sağlığı bozan mikroorganizmaları sudan arıtarak su israfının da önlenmesini sağlar. Bu çerçevede içme suyu şebekesinin kalitesi düşük olan sularını yüksek standartlarda kullanıcıya sunabilir.

Sürahi Tipi Su Arıtma Cihazları

Sürahi Tipi Su Arıtma Cihazları

Sürahi tipi su arıtma cihazları normal sürahiye benzediği için bu isimle anılıyor. Oldukça modern bir görünüme sahip olan sürahi arıtma cihazları oldukça da kullanışlı. Filtreleri kolayca çıkarılıp takılabilen ve bu sayede oldukça pratik bir kullanım sağlayan sürahi tipi arıtma cihazları suyu kirlenmeye karşı da muhafaza ederek kaliteli bir şekilde suyun tüketilmesini sağlıyorlar.

Yerinizden kalkmadan hemen yanı başınızda bulundurabileceğiniz sürahi tipi arıtma cihazları pratik ve zahmetsiz bir kullanım sunarak birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri

Evlerde veya yaşam sürülen farklı noktalarda temiz su kullanımını sağlayan arıtma cihazları oldukça farklı markalar ve modellerle üretiliyor. Piyasada bulunan bu modellerin içerisinden en kalitelisini seçmek ve kullanmak suyun daha temiz ve sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Bu çerçevede verimi oldukça yüksek olan su arıtma cihazları için ciddi bir piyasa araştırması yapmak gerekiyor ve bir bilene mutlaka danışmak gerekiyor. Biz de sizler için en çok kullanılan ve tercih edilen su arıtma cihazlarını araştırıp derledik.

#1

Savora 14 Aşamalı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı

★★★★★
★★★★★

Savora 14 Aşamalı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı, su arıtma teknolojisi ile suyun 14 aşamada filtrelenerek temizlenmesini sağlar. 8 filtreden geçen su, arındırma, içeriğini zenginleştirme, tat, koku ve renk açısından ideal seviyede hale getirilir. Bu ürün, 8 litrelik bir tank kapasitesine sahip olup, çelik tanka sahip olduğu için darbeler karşısında direnç gösterir ve suyu sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilir. 304 kalite lüks paslanmaz çelik musluğu da kaliteli ve ergonomiktir.

Kullanıcılar, bu su arıtma cihazının kurulumunun basit olduğunu ve performansının fiyatına göre gayet iyi olduğunu belirtiyorlar. Ancak, filtre temizleme talimatlarının eksik olduğu ve dolayısıyla filtrelerin temizliğinin önemli olduğu belirtiliyor. Ayrıca, servisin ilgili olduğu ve kutuya dahil olan musluğun kaliteli olduğu söyleniyor. Yorumlarda dikkatimizi çeken bir diğer konu ise teslimat sırasında kırık parçalar ile fazlaca karşılaşılmış olunmasıdır. Böyle durumlarda firma bu sorunu hızlı bir şekilde çözse de, yine de bir soru işareti bırakıyor.

Savora 14 Aşamalı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı Fiyat Listesi

 • 2106 TL - N11 (Savora 14 Aşamalı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı - Lg Filtresi Seç. 480266330)
 • 2106 TL - N11 (Savora 14 Aşamalı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı - Lg Filtresi Seç. 480266429)
 • 2232 TL - N11 (Savora 14 Aşamalı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı Lg Filtresi Seç.)
Tüm fiyatları göster
#2

Spring Water 11 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

★★★★★
★★★★★

Spring Water 12 Litre 11 Aşamalı Su Arıtma Cihazı, saatte 15 litre su üretimi yapabilen, %50 daha fazla su üretim kapasitesine sahip, %50 daha az atık su oranına sahip ve FDA onaylı bir su arıtma cihazıdır. Cihaz ayrıca çelik tank içermektedir ve Spring Water Su Kaçağı Sensörü ve Spring Water Basınç Düşürücü gibi ek özelliklere sahiptir.

Kullanıcılar cihazı uzun araştırmalar sonucu aldıklarını ve bu fiyat bandında alınabilecek en iyi arıtma cihazı olduğunu düşündüklerini ifade etmektedirler. Ürünün kurulumunun hızlı ve sorunsuz olduğu, suyun tadının beklendiğinden çok iyi olduğu ve müşteri hizmetlerinin iyi olduğu belirtilmektedir. Ayrıca, kullanıcılar cihazın uzun süre kullanımı sonrasında memnun kaldıklarını ve firmanın ilgili olduğunu belirtmektedirler.

Spring Water 11 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#3

Brita Flow Su Sebili

★★★★★
★★★★★

Brita Flow Su Sebili, şebeke suyunun kireci ve lezzeti bozan maddelerini azaltmak için kullanılan bir su filtre kartuşudur. 5,2 litreye kadar filtrelenmiş içme suyu hazır tutan bu sebili, aile veya ofis için idealdir. MAXTRA + filtre kartuşu, sudaki kireci azaltarakkahve makinelerininve su ısıtıcılarının kullanım ömrünü uzatır, böylece cihazlar için optimum koruma sağlar. Teslimat kapsamı, filtrelenmiş suyun kolayca konulması için rahat musluk, doğrudan buzdolabında veya büfede/masa filtresini doldurmak için pratik sürgülü kapak içerir.

Kullanıcılar, Brita Flow Su Sebili’nin suyun kireci ve lezzeti bozan maddelerini etkili bir şekilde azaltmasını ve sıcak içeceklerin tadını optimize etmesini beğenmektedir. Ayrıca, sebili’nin büyük dolum hacmi ve kahve makinesi ve su ısıtıcılarının kullanım ömrünü uzatmasının büyük bir avantaj olduğu belirtilmektedir. Kullanıcılar ayrıca, sebili’nin kolay temizlenebilir olmasını ve pratik sürgülü kapak sayesinde filtrelenmiş suyun kolayca konulmasının kullanışlı olduğunu belirtmektedir.

Brita Flow Su Sebili Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#4

Brita Marella XL Su Arıtmalı Sürahi

★★★★★
★★★★★

Brita Marella XL Su Arıtmalı Sürahi Mavi su arıtma sürahisi musluk suyundaki kloru, kireci ve istenmeyen bütün maddeleri filtreleyebiliyor. 1 filtre kartuşla en az 150 litre suyu filtreleyebilen arıtma sürahisi kullanım kolaylığı ve pratikliğiyle birçok kullanıcı tarafından da tercih ediliyor. Çevre dostu özelliğinin yanı sıra filtre değişim zamanlarında hatırlatma yaparak sürekli olarak kaliteli ve temiz suyun kullanılmasını sağlıyor.

Kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünlerin başında gelen cihaz en çok pratik kullanım kolaylığı sebebiyle tercih ediliyor. Bununla birlikte bazı kullanıcılar arıtma filtrelerinde çeşitli sıkıntıların yaşandığını belirtiyorlar. Filtreleme sonrasında suyun içerisinde farklı mikroorganizmaların yüzdüğü görülebiliyor.

Brita Marella XL Su Arıtmalı Sürahi Fiyat Listesi

 • 427 TL - N11 (Brita Marella XL Filtreli Su Arıtma Sürahisi - Grafit)
 • 427 TL - Amazon.com.tr (BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtma Sürahisi - Grafit)
 • 587 TL - N11 (Brita Marella XL Filtreli Su Arıtma Sürahisi - Beyaz)
 • 587 TL - N11 (Brıta Marella XL Filtreli Su Arıtma Sürahisi - Beyaz)
 • 587 TL - N11 (Brıta Marella XL Filtreli Su Arıtma Sürahisi - Mavi)
 • 600 TL - N11 (Brita Marella XL 2 Filtreli Su Arıtma Sürahisi Mavi)
 • 630 TL - N11 (Brita Marella Xl 3 Filtreli Su Arıtma Sürahisi - Grafit)
 • 717 TL - N11 (Brita Marella XL 3 Filtreli Su Arıtma Sürahisi Beyaz)
 • 717 TL - N11 (Brita Marella Xl 3 Filtreli Su Arıtma Sürahisi - Beyaz)
 • 717 TL - N11 (Brita Marella XL 3 Filtreli Su Arıtma Sürahisi Mavi 3.5 L)
 • 900 TL - N11 (Brıta Marella XL Filtreli Su Arıtma Sürahisi Grafit)
 • 915 TL - N11 (Brita Marella Xl Filtreli Su Arıtma Sürahisi Mavi)
 • 915 TL - N11 (Brita Marella Xl Maxtra+ Plus Filtreli Su Arıtmalı 3.5 Lt. Sürahi)
 • 1199 TL - N11 (Brita Marella XL 2 Filtreli Su Arıtma Sürahisi Beyaz)
 • 1245 TL - N11 (Brita Marella Xl 3 Filtreli Su Arıtma Sürahisi - Beyaz Beyaz Marella)
 • 1599 TL - N11 (Brıta Marella Xl 5 Filtreli Su Arıtma Sürahisi Beyaz 3,5l)
 • 1799 TL - N11 (Brıta Marella Xl 6 Filtreli Su Arıtma Sürahisi Mavi 3,5l)
 • 2299 TL - N11 (Brıta Marella Xl 12 Filtreli Su Arıtma Sürahisi Mavi 3,5l)
Tüm fiyatları göster
#5

AURA Ihlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı

★★★★★
★★★★★

AURA Ihlas Cebilon Silver Su Arıtma reverse osmosis teknolojisiyle üretilmiştir. Cihaz içme suyunu sağlıklı ve içilebilir suya dönüştürürken 5 farklı filtreleme sisteminden geçiriyor. Suyun içerisinde yer alan kum, toz veya farklı kirleri tutarak daha berrak bir suyun tüketilmesini sağlar. Cihazda bulunan filtreden 5 mikrometreden büyük partiküller geçemez.

Suyun içerisinde bulunan yoğun kloru temizleyerek organik kimyasalların da sudan arındırılmasını sağlar. Ayrıca suya gerekli minerallerin takviyesini yaparak suyun tadının ve kokusunun iyileştirilmesini sağlar. Cihaz ayrıca suyun PH dengesini sağlayarak kaliteli bir kullanım sunuyor.

Cihazı kullananlar şebeke suyunun lezzetli bir şekilde arıtma cihazından çıktığını ve rahatlıkla tüketilebildiğini belirtiyorlar.

AURA Ihlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#6

Piksel Aqua 12 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

★★★★★
★★★★★

Piksel Aqua 12 Aşamalı Su Arıtma Cihazı piyasadaki en kaliteli arıtma cihazları arasında bulunuyor.Çelik tanklıve koku yapmayan bir özelliğe sahip olan arıtma cihazı şebeke suyunun basıncında bir değişme olsa da herhangi bir patlama yapmıyor. Arıtma cihazının içindeki filtreler ise şebeke suyundaki en küçük mikroorganizmaları dahi arıtacak kalitede. İki karbon filtreli özelliği sayesinde suyun tamamen arıtılmasını sağlıyor. Suyun tam olarak arıtılması membranın ömrünü uzatır. Bu çerçevede ekonomik bir kullanım da sağlar.

Cihazı kullananlar cihazın yeterli suyu yeterli kalitede arıttığını belirtiyorlar. Ayrıca daha pahalı cihazlarla aynı performansı veren cihaz ekonomik bir cihaz olarak öne çıkıyor.

Piksel Aqua 12 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Fiyat Listesi

 • 1400 TL - N11 (Piksel Aqua 12 Aşamalı LG Membran Seçenekli Alkali Su Arıtma Cihazı)
 • 2551 TL - N11 (Piksel Aqua 12 Aşamalı Alkali Pompalı Açık Kasa Su Arıtma Cihazı)
Tüm fiyatları göster
#7

Brita On Tap Akıllı Musluk

★★★★★
★★★★★

Brita On Tap Akıllı Musluk arıtma cihazı hassas filtreleme özelliği sayesinde kloru ve istenmeyen maddeleri filtreleyerek oldukça kaliteli ve temiz bir suyun kullanıcıya sunulmasını sağlar. Suyun içerisindeki metal mineraller ile aktif karbon ve zararlı her türlü kimyasal maddeyi filtreleyerek kalsiyum ve magnezyumu suda muhafaza eder. Bu sayede sağlıklı bir şekilde suyun tüketilmesini sağlar.

Bununla birlikte oldukça kolay bir kurulum sağlayarak şebeke suyunun daha saf bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Hassas filtre sisteminden olan Delikli lif membran bir eleğe benzer şekilde çalışarak küçük parçacıkları dahi arındırabiliyor. Brita akıllı musluk arıtma cihazı soğuk suyu filtrelemek için tasarlanmıştır.

Kullanıcılar cihazdan arıtılan suyun oldukça lezzetli olduğunu belirtiyorlar. Hatta damacana suyuyla karşılaştıranlar bile arıtma cihazının suyunun daha sağlıklı ve lezzetli olduğunu belirtiyorlar.

Brita On Tap Akıllı Musluk Fiyat Listesi

 • 1533 TL - Amazon.com.tr (BRITA ON TAP V Su Filtresi Sistemi, 1 x V Filtre Dahil - En İyi Tadı ile Sürdürülebilir Su için Doğrudan Musluktan Çıkarın)
 • 1998 TL - Amazon.com.tr (Brita on Tap Musluk Su Filtreleme Sistemi, Beyaz)
Tüm fiyatları göster
#8

Hidrotek Water 10 Aşamalı

★★★★★
★★★★★

Hidrotek Water 10 Aşamalı Su Arıtma Cihazı, su arıtma sistemleri arasında 1 litre içme suyuna 1 litre atık su ile sınıfının en iyisi olarak öne çıkan bir üründür. Bu cihazda kullanılan tüm materyaller NSF Ansi 58 standartlarına uygundur. Kullanıcılar yılda bir defa filtre değişimi yapması yeterlidir. 81 il’de ücretsiz kurulum hizmeti mevcuttur. 2 yıl full garanti ve 10 yıl parça temin garantisi mevcuttur. Paslanmaz lüks musluk ile beraber gelir. 8 lt NSF Ansi Belgesi Bulunan Çelik Tankı Mevcuttur. Ters ozmos sistemlerinin kalbi sayılan membran filtresi piyasada bulabileceğiniz membran filtrelere nazaran daha uzun ömürlüdür. Filtre ise tam 13 sarmal kattan oluşur, daha az su ile daha fazla su üretimi yapar.

Kullanıcı deneyimleri incelendiğinde, Hidrotek Water 10 Aşamalı Su Arıtma Cihazının kullanıcılar tarafından oldukça memnuniyetle kullanıldığı görülmektedir. Suyun tadının yumuşak ve kokusunun olmadığı belirtilmektedir. Ayrıca, çay demlemek ve yemekler için de rahatça kullanıldığı ifade edilmektedir. Ürün ve firma hakkında olumlu yorumlar yapılmaktadır. Tezgah altında da çok yer kaplamadığı sıkça belirtilmektedir.

#9

Philips AWP3754 X-Guard On Tap

★★★★★
★★★★★

Philips AWP3754 X-Guard On Tap, mutfak tezgahlarında modern bir dokunuş sağlayan ve içme suyunu arıtmayı kolaylaştıran yenilikçi bir cihaz olarak dikkat çekiyor. Aktif karbon ve içi boş elyaf membranı sayesinde bakterilerin %99'unu yok ederken, klor, kurşun ve mikroplastiği 0.1 mikrona kadar azaltıyor. Bu, suyun güvenliğini artırırken lezzetini de iyileştiriyor. Ürün, kullanıcılar tarafından evde temiz su elde etmenin pratik ve etkili bir yolu olarak değerlendiriliyor ve uzun süreli kullanım sonrasında bile suyun yumuşaklığını ve tazeliğini koruduğu belirtiliyor.

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve musluktan gelen suyun klorlu ve bulanık olmasından şikayetçi kullanıcılar için ideal olan bu filtre sistemi, suyun tadını önemli ölçüde iyileştiriyor. Üç farklı su akış modu sunması, kullanım ihtiyacına göre suyun filtrelenmiş veya filtrelenmemiş olarak akıtılabilmesini sağlıyor. Kurulumu ve filtre değişimi konusunda kullanıcılar olumlu geri bildirimlerde bulunurken, zamanlayıcı fonksiyonunun bazen beklenildiği gibi çalışmadığına dair yorumlar da mevcut. Bu ürünü almadan önce ürünün musluğunuz ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor, zira standart musluk dışında farklı bir musluğa sahipseniz uyum sağlamayacaktır.

#10

Waterfox Su Arıtmalı Akıllı Sürahi 3,5Lt

★★★★★
★★★★★

Bluefox Su Arıtmalı Akıllı Sürahi 3,5lt, su filtrasyonunda iyi bilinen bir üründür. İçme suyunuzdaki kimyasalları, mineralleri ve kirleri temizlemek için tasarlanmıştır. Arıtma filtreleri, su sürahilerinde, musluk uzantılarında ve diğer filtrasyon ürünlerinde aktif karbon ve iyon değişim reçinesi kombinasyonunu kullanır. Aktif karbon sayesinde kloru azaltır. Kapağın üzerinde bulunan LCD zaman göstergesi bulunur ve kullanıcının kartuş değişim süresini hatırlatır. Gıda sınıfı 1.Kalite plastikten imal edilmiştir ve SAN plastik hammaddeden üretilmiştir.

Kullanıcılar tarafından incelendiğinde, sürahi kapağı su doldururken düşmemekte, musluk suyunu içilebilir hale getirmekte ve klor kokusunu azaltmaktadır. Bir memba suyu kıvamına gelmektedir ve kullanımı kolaydır. Ayrıca, kartuşların verimli arıtma sağladığı ve ekonomik olduğu belirtilmektedir. Brita sürahi kadar iyi olmasa da iyi bir alternatiftir.

#11

AQUAFLO Elite 12 Aşamalı Multimineralli Ultra Membranlı 12 Lt Metal Tanklı Su Arıtma Cihazı

★★★★★
★★★★★

Mil Su Arıtma Sistemleri’nin en çok satan ürünlerinden olan bu su arıtma cihazı fiyat performans ürünü olarak son zamanlarda dikkat çekiyor. 12 aşamalı ve 6 adet filtreye sahip olan bu ürün şebeke suyunun tadını yumuşatıyor. Kireci genel olarak azaltıyor. TDS cihazı ile yapılan testlerde öncesinde 160 olan şebeke suyunu 25’li değerlere kadar düşürüyor, bu da suyu arıtma konusunda fiyatına göre çok başarılı olduğunu gösteriyor. Diğer arıtma cihazlarında da olduğu gibi, bu ürünü satın almadan önce evinizdeki su basıncını ölçmekte fayda var. Eğer üst katlarda oturuyorsanız pompalı olan versiyonunu almanız yararınıza olacaktır.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde genel olarak satın alanların memnun olduğunu da gözlemliyoruz. Malzemesinin fiyata göre iyi olduğunu, fakat beklentinizi malzeme kalitesi olarak çok da yüksek tutmamanızı öneririz. Sonuç olarak işini iyi yapan bir cihaz olduğu için bu ürünü sizlere önerebiliriz.

AQUAFLO Elite 12 Aşamalı Multimineralli Ultra Membranlı 12 Lt Metal Tanklı Su Arıtma Cihazı Fiyat Listesi

 • 3880 TL - Amazon.com.tr (AquaFlo Elite Series Pompalı 12 Aşamalı 12 Litre Metal Tanklı 80 GPD Membranlı Su Arıtma Cihazı (BKP12-M-A))
Tüm fiyatları göster
#12

AQUA BELLA Gold Crystal 10 Aşamalı Organik Su Arıtma Cihazı

★★★★★
★★★★★

AQUA BELLA Gold Cyrstal 10 Aşamalı Organik Su Arıtma Cihazı akıllı sistemleriyle ön plana çıkıyor. Su içindeki mineralleri tanıyarak zararlı olanları arıtır eklenmesi gereken mineralleri de ekleyerek suyun daha kaliteli olmasını sağlıyor. Kullanıcılara beş yıl garanti verilen üründe alkalin filtresi sayesinde PH seviyesini yükselterek yüksek PH’lı suların tüketilmesini sağlar. Tezgâh altı su arıtma cihazlarından olan ürün tezgâh altında da oldukça az yer kaplayarak pratik bir kullanım sağlıyor.

Günlük 300 litre su üretim kapasitesine sahip olan ürün çelik su tankı ile de oldukça şık bir görünüm sağlıyor. Bu çerçevede cihazı kullananlar arıtılan suyun lezzetli olduğunu ve cihazın fiyatının gayet uygun olduğunu belirtiyorlar.

AQUA BELLA Gold Crystal 10 Aşamalı Organik Su Arıtma Cihazı Fiyat Listesi

 • 2158 TL - N11 (Aqua Bella Gold Crystal 10 Aşamalı Su Arıtma Cihazı)
Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcıların su arıtma cihazı tercihlerinde birçok kriter ön plana çıkıyor. Bunların içerisinde en önemli olanı ise cihazın kalitesi. Arıtma cihazları hem kaliteli malzemeden yapılmış olmalı hem de montajı sağlam ve tasarımı da iyi olmalıdır. Sık arıza yapan su arıtma cihazları ile su verme özelliği oldukça zayıf olan cihazlar hem ekonomik yönden hem de sağlık açısından kullanıcısını yıpratacaktır.

Cihazın kalitesinin yanında arıtma cihazının suyu arıtma gücü, ph değerini dengelemesi, satış sonrası hizmetler, filtre değişimleri ve periyodik bakımları konusunda da iyice incelenip bu şekilde satın alma işlemi yapılmalıdır.

Filtreleme

Su arıtma cihazları kullanılan şebeke suyunun arıtılması işlemlerinde zamanla filtrelerinde bozulma ve arıtmama gibi durumları ortaya çıkabiliyor. Belirli zamanlarda ve periyotlarla filtrelerin değiştirilmesi ve cihazın bakımının yapılması gerekebiliyor. Bu çerçevede su arıtma cihazlarının filtreleri standartlara uygun, kolay çıkarılıp takılabilen özellikte olması cihazın kullanım kolaylığı açısından önemlidir.

Bununla birlikte filtrelerin sağlıklı bir şekilde değişmesi ve cihazın bakımlarının zamanında yapılması arıtma cihazının ömrünün de o derecede uzun olacağı anlamına gelir.

PH Dengesi

Satın alınan su arıtma cihazlarından elde edilen arıtılmış suyun ph değerinin standart kabul edilen değerlerde olması gerekir. Bu bağlamda ph değerleri konusunda arıtma cihazı satın alınmadan önce bilgi sahibi olmak gerekir. Ayrıca alınacak arıtma cihazının da PH değerinin bilinmesi gerekir. Bununla birlikte suyun Ph değeri içindeki mikropların yok edilmesi veya oldukça azaltılması anlamını taşır. Bu durum göz önüne alınarak satın alınmak istenen su arıtma cihazlarında mineral dengeleyici filtrenin olup olmadığı sorgulanmalıdır.

Su Arıtma Kapasitesi

Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de cihazın su arıtma kapasitesidir. Günlük kullanımlar veya ev kullanımları için orta ölçülü kapasitede olan arıtma cihazları tercih edilebileceği gibi daha kalabalık alanlarda kullanılacak olan cihazlar için arıtma kapasitesi yüksek olan cihazlar tercih edilebilir.

Yine su arıtma kapasitesi yüksek olan cihazlar su tüketiminin fazla olduğu mekanlarda tercih edilmeli kapasitenin az olduğu cihazlar ise su tüketiminin daha az olduğu alanlarda tercih edilmelidir. Bu sayede arıtma cihazından tam manasıyla verim alınmış olur.

Suyumun Kalitesini Nasıl Ölçerim?

Günümüzde özellikle insan sağlığı açısından tüketilen gıdaların ve içme suyunun önemi oldukça fazla. Bu sebeple birçok kullanıcı içtiği suyun temiz olmasına, kaliteli olmasına ve arıtılmış olmasına dikkat ediyor. Bununla birlikte suyun PH değerinin yüksek olması ve kalitesinin ölçülmesi gibi durumlar da birçok bilinçli kullanıcı tarafından göz ardı edilmiyor. Bu bağlamda birçok kimse içtiği suyun kalitesini ölçmek istiyor ve bunun nasıl yapılacağını da merak ediyor.

Suyumun Kalitesini Nasıl Ölçerim

Bu çerçevede suyun kalitesini TDS metre ismi verilen bir cihazla ölçmek mümkün. TDS metre cihazı suyun içindeki katı maddelerin veya suda çözünmüş maddelerin ölçümünü yaparak suyun temizliği ve kalitesi hakkında kullanıcıya bilgi veriyor. TDS metre ile ölçülen değer ne kadar yüksekse suyun içinde o kadar yabancı ve zararlı madde bulunuyor demektir.

Sonuç

Su arıtma cihazları günümüzde birçok kişinin ya evinde ya iş yerinde ya da toplu kullanılan alanlarda bulunuyor. Yaşamsal sıvı olan suyun kalitesinin giderek bozulması ve insan sağlığını tehdit eder noktaya gelmesi su arıtma cihazlarını kullanmayı zorunlu kılıyor. Bu çerçevede incelemeye çalıştığımız su arıtma cihazları farklı tip ve modellerde kullanıcıların amaç ve ihtiyacına göre kolaylıkla tercih edilip kullanılabiliyor.

Gerek tezgâh altı gerek musluk tipi ve gerekse sürahi tarzı su arıtma cihazlarıyla hayatın her anında temiz ve kaliteli suya ulaşmak oldukça mümkün. Filtre temizliklerinin düzenli bir şekilde takip edilmesi durumunda uzun yıllar boyunca kullanılabilecek olan arıtma cihazlarını kullanmak artık bir zorunluluk olmuş durumda. Özellikle şehir hayatı yaşayanlar için çevre kirliliğinin başı çektiği sebeplerle suların ve gıdaların kirlenmesi insanları bu şekilde değişik arayışlara itiyor.

Günümüzde birçok insan ev veya yaşadığı mekâna kaliteli bir arıtma cihazı alabilmek için ciddi araştırmalara giriyor. Hangisinin daha kaliteli olduğu veya kullanılması gerektiği konusunda kararsız kalanlar için bu yazıyı hazırladık. Bu hususta fikir sahibi olmak isteyenlere faydalı olacağını umuyoruz.

İçerik Güncelleme Kaydı


05/11/2023

 • Philips AWP3754 X-Guard On Tap eklendi
 • Philips AWP3704 X-Guard On Tap kaldırıldı

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  5 Yorum

  1. Merhaba arkadaşlar, ben Springwater marka, firmanın kendi web sitesinden aldığım tezgah altı su arıtıcısı kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıl oldu. çok memnunum. Eve market suyu taşımaktan kurtuldum. Hem içmekte hem de çay-yemekte kullanıyoruz. Çaydanlığımızda kireçlenmekten kurtuldu. Tavsiye ederim.

  2. En iyisini bulmak için çok araştırdım. En objektif sonuçları pazaryerinde yapılan yorumlarda buldum Benim de karşıma tıpkı Turgut bey gibi Spring Water çıktı firma okadar ilgili ve suyun tadı bir o kadar iyi. 2 yıldır kullanıcısım filtre değişimi ücretleri ve hizmet konusunda herkese öneriyorum

  3. Sahte internet siteleri, Forum sitelerinde sahte hesaplar tamamı tüketiciyi yanıltıcı bilgi veriyor. En doğru sonucu 4 Büyük Platformun Yorumları veriyor (HB-TY…) Gerisi hikaye. Sakız bile alsanız buna dikkat edin.

   • Evet, haklısınız. Listeyi yaparken bu hususa dikkat ediyoruz ve büyük e-ticaret sitelerinde yorumları olumlu olan ürünleri eklemeye çalışıyoruz. Senede en az iki defa her yazıdaki ürünleri ve yorumları tekrar kontrol edip incelemeyi de ona göre düzenliyoruz. Yazıda yanlış olduğunu düşündüğünüz bir şey var ise bilgilendirme yapın ilgilenelim 🙂
    İyi günler dilerim.

  4. Bence Mitra Compact su arıtma cihazı en iyi su arıtma cihazı. hem firma hem ürün kaliteli çok memnunum tavsiye ederim.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir