Tüketici dergisi logosu

15 En İyi Tıraş Makinesi Tavsiyesi ve Satın Alma Rehberi (Saç ve Sakal İçin)

Kısa bir özet..

Kullanan kişilerin değerlendirmelerine göre 2024 yılında en iyi tıraş makinesi Powertec TR 758 olmuştur. Bununla birlikte 2 1.5 senedir sorunsuz kullandığım ve çok memnun olduğum Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kitini tavsiye ederim, parasına değecektir. Kablolu bir tıraş makinesi isterseniz de en iyisi Moser 1400 Pro Tıraş Makinesidir. Aşağıdaki sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirmeKullanım AlanlarıKullanım Şekli
Powertec TR 7581. Powertec TR 75893.58 / 100Saç Tıraşı, Sakal Kısaltma, Ense TraşıKablosuz
Philips Multigroom 3000 Serisi Mg3710/15 6’sı 1 Arada Erkek Bakım Seti2. Philips Multigroom 3000 Serisi Bakım Seti92.57 / 100Saç Tıraşı, Sakal Kısaltma, Kulak Burun Tüy AlıcıKablosuz
Powertec Tr658 Tıraş Makinesi3. Powertec Tr658 Tıraş Makinesi92.16 / 100Saç Tıraşı, Sakal Kısaltma, Ense TraşıKablosuz
Moser 1400 Pro Saç Kesme – Sakal – Bıyık Kesim Tıraş Makinesi4. Moser 1400 Pro Tıraş Makinesi91.66 / 100Saç Tıraşı, Sakal Kısaltma, Ense TraşıKablolu
Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kiti (Saç & Sakal Kesme)5. Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kiti89.84 / 100Saç Tıraşı, Sakal Kısaltma, Vücut Bakımı, Ense Traşı, Kulak Burun Tüy AlıcıKablosuz
Philips Oneblade Qp2510/11 Hibrit Düzeltici Ve Tıraş Makinesi6. Philips Oneblade Düzeltici Ve Tıraş Makinesi88.95 / 100Sakal Kısaltma, Ense TraşıKablosuz
Philips S1223/41 3 Oynar Başlıklı Islak & Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi7. Philips S1223/41 Islak Kuru Tıraş Makinesi88.84 / 100SinekkaydıKablolu ve Kablosuz
Braun Series All-in-One Trimmer 7 (MGK7320)8. Braun Series All-in-One Trimmer 7 (MGK7320)88.65 / 100Saç Tıraşı, Sakal Kısaltma, Ense TraşıKablosuz
Braun BeardTrimmer7 (BT7240)9. Braun BeardTrimmer7 (BT7240)88.55 / 100Sakal KısaltmaKablosuz
Braun Series 9 Pro (9417s)10. Braun Series 9 Pro (9417s)88.40 / 100SinekkaydıKablosuz
Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi11. Philips 5000 Serisi Islak Kuru Tıraş Makinesi88.24 / 100Sinekkaydı, Yüz BakımıKablolu ve Kablosuz
Wahl Magic Clip12. Wahl Magic Clip87.51 / 100Saç Tıraşı, Sakal Kısaltma, Ense TraşıKablolu ve Kablosuz
GoldMaster GM-8104 Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti13. Goldmaster GM-8104 Erkek Bakım Seti85.14 / 100Saç Tıraşı, Sakal Kısaltma, Yüz Bakımı, Ense Traşı, Kulak Burun Tüy AlıcıKablolu ve Kablosuz
Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti14. Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti84.29 / 100Sinekkaydı, Saç Tıraşı, Sakal Kısaltma, Vücut Bakımı, Kulak Burun Tüy AlıcıKablosuz
Rowenta ROW TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair15. Rowenta Airforce Ultimate Vacuum Hair83.82 / 100Saç Tıraşı, Ense TraşıKablolu ve Kablosuz

Bu listenin sıralanması 126353 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

En iyi tıraş makinesi, özellikle erkekler için cilt temizliği ve hijyen sağlamak açısından büyük önem taşır. Genellikle 15-60 yaş aralığındaki kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen en iyi tıraş makinesi, saç ve sakal tıraşı için kullanıldığı gibi berber salonlarında da kullanılan bir araçtır. Bu makineler, daha estetik bir yüz görünümü sağlamak için vazgeçilmezdir.

Günümüzde birçok farklı tıraş makinesi modeli mevcuttur. Bazıları kablolu, bazıları şarjlı veya pilli olarak çalışır. Saç ve sakal tıraşı için etkili olan ve kullanıcıların memnuniyetini kazanan en iyi tıraş makineleri, birçok farklı marka tarafından üretilmektedir. Ancak, kullanılan tıraş makinelerinin cilt sağlığına zarar vermemesi ve cildi tahriş etmemesi de son derece önemlidir.

Detaylara girmeden önce, ihtiyacınıza uygun olabileceğini düşündüğümüz en iyi tıraş makinesi ürün önerilerinde bulunacağız. Yazının tamamını okumak istemeyenler için, aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayarak en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

En İyi Tıraş Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Tıraş Makinesi Tavsiyeleri

1. Powertec TR 758

Powertec TR 758

Powertec TR-758 Tıraş Makinesi, özellikle sıfıra yakın kesim yapabilme kapasitesiyle dikkat çekiyor. Bu özelliği sayesinde, sakalı sert olan kullanıcılar bile rahatlıkla kullanabiliyor. Makine, jilet ayarında derin bir kesim sağlayarak, sakalı en kısa seviyede alıyor. Yapısı, sakalları hızlı ve zahmetsiz bir şekilde kesmeye olanak tanıyor ve bu da kullanıcılara konforlu bir tıraş deneyimi sunuyor. Ayrıca, makinenin titremesi az ve oldukça sessiz çalışması, kullanım sırasında ekstra bir rahatlık sağlıyor.

Makinenin pil oranı ve lityum pil kapasitesi, uzun süreli kullanımlar için ideal. Kullanıcılar, birkaç kez kullanımdan sonra bile pil oranının yüksek kalmasından memnun kalıyorlar. Kutu içeriğinde gelen taraklar, temizlik fırçası, yağ ve şarj aksesuarları, makinenin bakımını ve kullanımını kolaylaştırıyor. Bu özellikler, Powertec TR-758'in piyasadaki diğer tıraş makineleri arasında öne çıkmasını sağlıyor ve kullanıcılara sıfıra yakın kesim imkanı sunarak, istedikleri görünüme ulaşmalarına yardımcı oluyor.

2. Philips Multigroom 3000 Serisi Mg3710/15 6’sı 1 Arada Erkek Bakım Seti

Philips Multigroom 3000 Serisi Mg3710/15 6’sı 1 Arada Erkek Bakım Seti

Philips Multigroom 3000 Serisi Mg3710/15 6’sı 1 Arada Erkek Bakım Seti kablosuz kullanılan tıraş makineleri kategorisinde değerlendiriliyor. Islak ciltlerde güvenle kullanım sağlayan bakım seti özellikle sakal tıraşlarında kullanım pratikliği ve ciddi kolaylık sağlıyor. Dolu bataryayla bir saate kadar kullanım sağlanabilen bakım seti içerisinde 6 adet farklı tıraş başlığı bulunuyor. Bu başlıkların her biri tıraş edilecek bölgede istenilen seviyede kısaltma sağlayabiliyor.

Tıraş bakım setini kullananlar ürünün gayet kullanışlı olduğunu belirtiyor. Kimi kullanıcılar sakalları tam olarak tıraş etmediğini ancak kirli sakal bırakmak için oldukça ideal olduğunu belirtiyor. Yine bazı kullanıcılar da cihazla sadece sakal kesilebileceği saç kesmeye cihazın gücünün yetmeyeceğini belirtiyorlar. Ayrıca açma kapama düğmesinin sert olduğunu belirtenler de bulunuyor.

3. Powertec Tr658 Tıraş Makinesi

Powertec Tr658 Tıraş Makinesi

Powertec Tr658 Tıraş makinesi en kullanışlı ve tercih edilen makineler arasında yer alıyor. Enseyi estetik bir şekilde düzeltme ve sıfıra en yakın kesebilme özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bununla birlikte 90 dk. boyunca aralıksız çalma performansı sunabilen tıraş makinesi kablosuz ve pilli bir üründür. Ayrıca ıslak ciltlerde kolaylıkla tıraş yapabilme yeteneğine sahip olan makine estetik yapısıyla da öne çıkıyor. Bununla birlikte sadece sakal kesimi için değil vücuttaki diğer kılların temizlenmesinde de rahatlıkla kullanılabilir.

Cihazı kullananların da tavsiye ettiği makinenin şarjının oldukça uzun gittiği belirtiliyor. Bununla birlikte bıçaklarının ağır olması ve makinenin fazla ses çıkarması konusunda değerlendirme yapanlar da bulunuyor.

4. Moser 1400 Pro Saç Kesme – Sakal – Bıyık Kesim Tıraş Makinesi

Moser 1400 Pro Saç Kesme – Sakal – Bıyık Kesim Tıraş Makinesi

Moser 1400 Pro Saç Kesme – Sakal – Bıyık Kesim Tıraş Makinesi özel çelikten üretilmiş yapısıyla öne çıkıyor. Güçlü performansı ve sessiz çalışma özelliği ile kullanıcıların tercihleri arasında bulunan makine bir adet kalın tarak başlığı ve temizlik tarağı ile birlikte kullanıma sunuluyor. Kablolu çalışma özelliği olan makinenin temizleme işlemlerinden önce kapalı konuma getirilerek kablonun prizden çıkarılması gerekiyor. Cihaz sadece kuru bez veya temizleme tarağı ile temizlenmelidir. Islak kullanımlardan ve su ile temizlemeden kaçınmak gerekiyor. Bu özellikleriyle saç ve sakal kesme işlemlerinde yüksek performans sağlayan cihaz sıça tercih edilebiliyor.

Ürünün oldukça kullanışlı olması ve her türlü ihtiyaca cevap verebilmesi kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en önemli noktası. Bununla birlikte bütün kullananlar ürün hakkında memnuniyetlerini belirtiyorlar.

5. Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kiti (Saç & Sakal Kesme)

Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kiti (Saç & Sakal Kesme)

Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kiti kullanıcılara oldukça alternatifli bir kullanım sunuyor. Bakım kitinin içindeki başlıklarla sakal kesmenin yanında, saç, bıyık ve diğer vücut kılları da rahatlıkla tıraş edilebiliyor. Bakım kitinin birçok fonksiyonu bulunuyor. Bakım kitinin içindeki aparatlar sayesinde sakal şekillendirme, vücut bakımı, saç kesme ve ense düzeltme gibi işlemler kuaföre ihtiyaç kalmadan rahatlıkla yapılabiliyor. Tam dolu bataryayla 100 dk’ya kadar çalışma potansiyeline sahip olan cihaz beş dakikalık şarj ile bir tıraşı tamamlayabilme özelliğine sahip. Ayrıca cihaz su geçirmez özelliği ile yıkanabilir özelliğe sahip.

Cihazı kullananlar her türlü kullanımlarda memnuniyetlerini belirtiyorlar. Cihaz performans açısından, görsel ve estetik açıdan oldukça doyurucu ve pratik kullanım için oldukça uygun.

Bu tıraş makinesini kişisel olarak test etme fırsatı bulamasam da Braun markasının kalitesine ve performansına güveniyorum, kullananların yorumları da bunu doğruluyor.

6. Philips Oneblade Qp2510/11 Hibrit Düzeltici Ve Tıraş Makinesi

Philips Oneblade Qp2510/11 Hibrit Düzeltici Ve Tıraş Makinesi

Philips Oneblade Qp2510/11 Hibrit Düzeltici Ve Tıraş Makinesi genel olarak sadece sakallar için kullanılabiliyor. Kablosuz kullanım özelliğine sahip olan cihaz ıslak ve kuru ciltlerde farketmeden rahatlıkla kullanılabiliyor. Toplam kullanım süresi dolu bataryayla 35 dk olan cihazın tam şarj süresi ise 6 saat. Bütün bu özellikleriyle birlikte diğer cihazlara göre biraz daha uygun fiyatlı olan ürün hesaplı tıraş makinesi arayanları tarafından tercih edilebiliyor.

Tıraş makinesini kullananlar kullanım pratikliğinden ve performasından oldukça memnun. Ancak ürün başlıklarının sık sık değişmesinin gerektiği ve bunun da ürünün en olumsuz yanı olduğunu belirtenler bulunuyor.

7. Philips S1223/41 3 Oynar Başlıklı Islak & Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi

Philips S1223/41 3 Oynar Başlıklı Islak & Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi

Philips S1223/41 3 Oynar Başlıklı Islak & Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi üç adet döner başlığa sahip. Bununla birlikte üç adet de tıraş bıçağına sahip olan tıraş makinesi bu sayede her türlü sakal kesme ve inceltme işlemlerinde kolaylık sağlayabiliyor. Döner başlıkları sayesinde özellikle ters çıkan sakalların kesilmesinde kolaylık sağlayan cihaz yıkanabilir özelliği sayesinde de kolaylıkla temizlenebiliyor. Tam dolu batarya ile 40 dakika kesintisiz tıraş sunan bu cihazın şarj süresi ise 8 saattir. Yüz bölgesinde hassas işçilik gerektiren tıraşlar için de kullanılabiliyor.

Ürünü kullananlar performans ve şıklık bakımından ürünü tercih ediyorlar. Bazı kullanıcılar sık sakalların kesiminde cihazın performansının düşük olduğu konusunu dile getiriyorlar. Ayrıca cihazın başlığının sabit olması da diğer bir handikap olarak göze çarpıyor.

8. Braun Series All-in-One Trimmer 7 (MGK7320)

Braun Series All-in-One Trimmer 7 (MGK7320)

Braun MGK7320, hem saçlarınızı hem de vücudunuzu bakımlı tutmanız için birçok özelliği içinde barındıran bir set olarak sunuluyor. Hem kısa hem de uzun saçlara uygun olan bu ürün, sakal, yüz, burun, kulak tüylerini kesmek ve vücut kıllarını temizlemek için kullanılabilir. Ayrıca özel bir AutoSense motoru sayesinde istediğiniz saç ve sakal uzunluğuna uygun olarak kesim yapabilen özel kammı bulunuyor.

Bu ürün oldukça dayanıklı bir yapıya sahip ve ömür boyu keskin bıçakları sayesinde yıllarca kullanılabiliyor. Ayrıca tam şarj ile 100 dakika kesim yapabilen lithium-iyon bataryaya sahip. Kısa sürede şarj edilebilen bu ürün, su geçirmez özelliği sayesinde kolaylıkla temizlenebiliyor.

Kullanıcı yorumlarına göre, ürün oldukça sessiz çalışıyor ve değiştirilebilir aparatları hızlı ve kolay bir şekilde takılıyor. Oldukça kullanışlı ve çok amaçlı olan bu tıraş makinesi bütün ihtiyaçlarınızı gidermek üzere tasarlanmıştır. Fakat ben sürekli başlık değiştirmeyi sevmediğim ve dağınık bulduğum için Braun BT7240 modelini sakal kesimi için daha pratik buldum. Fakat ayrı başlık kullanmayı seviyorsanız bu ürün sizi kesinlikle üzmeyecektir.

9. Braun BeardTrimmer7 (BT7240)

Braun BeardTrimmer7 (BT7240)

Braun BT7240, uzun ve kısa sakalların kesimi için uygun bir üründür. Pakette iki adet kılavuz tarağı vardır. 11 ila 20 mm ve 0,5 ila 10 mm uzunluğunda sakal tarağı seçenekleri bulunur. Ayrıca, hassas kontürler için paslanmaz çelik bıçaklı bir sakal kesme başlığı da bulunur. Braun BT7240’ın kesim uzunluğunu dönen düğmesi sayesinde hassas ayarlayabilirsiniz.

Ürünün diğer bir avantajı ise kullanım kolaylığıdır. Kullanım sonrasında, ürün kolayca akan suyun altında yıkanabilir. Pil ömrü 100 dakikaya kadar çıkar ve şarj istasyonuna bir saatlik şarjla doldurulabilir. Ayrıca, 5 dakikalık bir şarj süresi, tam bir kullanım için yeterli olacaktır. Şarj istasyonu, mini keskinleştirme başlığı, detay kesme başlığı, temizleme fırçası ve bir saklama çantası ile birlikte Gillette Fusion 5 ProGlide Islak Tıraş Makinesi de dahil edilmiştir.

Kullanıcı yorumlarına göre, Braun BT7240 erkekler için harika bir üründür. Dört farklı başlık ve 39 farklı uzunluk seçeneği ile sakal ve saç kesimi yapmak kolaylaşır. Ürün elinizde iyi hissettirir ve kullanımı da oldukça kolaydır. İçindeki tıraş makinesi de, mükemmel bir tıraş sağlar. Bu ürün, dış görünüşüne önem veren ve profesyonel sonuçlar isteyen erkekler için harika bir üründür.

Yaklaşık iki aylık kişisel deneyimimden sonra bu ürünü, sakal tıraşı için her erkeğe önerebilirim. Hem çabuk şarj olması hem de acıtmadan ve tahriş etmeden hızlı bir şekilde sakal kısaltıyor olması ile kusursuz bir tıraş deneyimi sağlıyor.

2024'ten not: 1 senedir kullanıyorum, bir sorun yok :)

10. Braun Series 9 Pro (9417s)

Braun Series 9 Pro (9417s)

Braun Serisi 9 Pro, yenilenmiş bir ProHead ile yeniden tasarlanan Braun’un en iyi tıraş makinesidir. Bu elektrikli tıraş makinesi, benzersiz ProLift tıraş bıçağı ile zorlu saçları kaldırır ve keser. 1, 3 veya 7 günlük sakalınız olsun, etkili ve nazik bir tıraş sunar. Yenilikçi ProLift tıraş bıçağı ve Braun’un benzersiz Sonic Teknolojisi sayesinde %10 daha hızlı tıraş eder ve daha nazik bir tıraş deneyimi sunar. Tasarımı ile saçlarınızı daha kolay kesebilir ve kontrol edebilirsiniz. Almanya’da üretilen bu elektrikli tıraş makinesi tamamen su geçirmezdir, köpük, jel veya hatta duş altında kullanılabilir.

Kullanıcı yorumlarına göz attığımızda, bu tıraş makinesinin pahalı olduğu birçok kullanıcının ortak görüşüdür. Ancak, tıraşın kalitesi ve kolay kullanımı, bu ürünü birçok kişinin tercih etmesine neden oluyor. Bazı kullanıcılar, temiz tıraş yapmak isteyenler için en iyi tıraş makinesi olduğunu belirtiyorlar. Bazı kullanıcılar, fiyatı yüksek olsa da seyahatlerinde kullanmak için oldukça uygun bir tıraş makinesi olduğunu söylüyorlar.

Braun Serisi 9 Pro, benzersiz tasarımı ile dikkat çekici ve kullanımı kolaydır. Ucuz tıraş makinelerinde genellikle tahriş olurken, bu tıraş makinesi son derece temiz bir tıraş sunar ve cildi tahriş etmez. Şarjı uzun süre dayanır ve hızlı şarj özelliği sayesinde her zaman kullanıma hazırdır. Duşta kullanımı da oldukça pratiktir ve bu sayede tıraş olmak daha keyiflidir.

Saç kesimi ve kirli sakal kesimi için uygun olmadığını da belirtmek gerekir. Sadece temiz ve sinek kaydı tıraş için özel olarak tasarlanmış bir tıraş makinesidir.

11. Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi

Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi

Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi döner başlıklı özelliği ile zor kesilen kılların temizlenmesinde ciddi kolaylık sağlıyor. Son derece şık tasarımıyla kullanıcıların ilgisini çeken makine tam dolu batarya ile 30 dk boyunca sağlıklı bir kullanım sağlıyor. Bataryanın dolma süresi ise 8 saat. Tıraş makinesi tamamen yıkanabilme özelliği sayesinde de kullanıcılara kolay temizlenebilme olanağı sunuyor. Ayrıca ıslak ciltler için kullanımda da tercih edilen makine kutusu içinde favori düzeltme ve sakal inceltme için ayrı başlıklar bulunuyor.

Cihazı kullananlar ters çıkan sakalların bu makine ile kolaylıkla tıraş edilebildiğini belirtiyorlar. Bunun yanında performans ve kullanım kolaylığı bakımından da oldukça tercih ediliyor.

Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi Fiyat listesi

  • 9900.00 TL - Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi PD 050 S5050/06 (Trendyol)

12. Wahl Magic Clip

Wahl Magic Clip

Wahl Magic Clip Tıraş Makinesi, profesyonel kullanıma uygun bir cihaz olmasına rağmen, hobi olarak saç kesimi yapan kişiler için de oldukça ideal. Kutu içeriğindeki makine, şarj kablosu, yağ ve çeşitli taraklarla gelen bu set, kullanıcıya hemen her şeyi sunuyor. Makinenin ergonomik yapısı ve ayarlanabilir bıçak uzunluğu, farklı saç tipleri ve kesim stilleri için uygundur. Kullanıcılar, makinenin performansından ve kesim kalitesinden genellikle memnun kalıyorlar. Ancak, makinenin plastik malzemeden yapılmış olması ve nispeten kısa pil ömrü gibi bazı dezavantajları da bulunuyor.

Wahl Magic Clip, günlük ev kullanımı için de uygun. Ağırlığı ve kablosuz olması, kullanımı kolaylaştırıyor. Makine, kısa sürede şarj oluyor ve uzun süreli bir kullanım sunuyor. Kullanıcılar, makinenin sessiz çalışmasını ve etkili kesim performansını özellikle beğeniyorlar. Bu tıraş makinesi, kalın ve sağlam askıları sayesinde saçların rahatça kesilmesine olanak tanıyor. Kullanıcılar, makinenin sıfıra yakın kesim yapabilme özelliğinden ve rahat kullanımından dolayı Wahl Magic Clip'i sıklıkla öneriyorlar.

13. GoldMaster GM-8104 Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti

GoldMaster GM-8104 Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti

GoldMaster GM-8104 Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti kablosuz kullanma özelliğiyle hemen her yerde tıraş olabilme kolaylığı sağlıyor. Ergonomik tasarımı, hızlı şarj özelliği ve tam dolu batarya ile bir saate kadar kullanım sağlayan yapısıyla en çok tercih edilen makinelerden biri. Bakım seti içerisinde saç kısaltma başlıkları ve sakal şekil verme başlıkları olmak üzere toplamda 6 adet başlık bulunuyor. Bunun yanında burun ve kulak kılları için de başlık barındıran bakım seti paslanmaz çelik başlığıyla uzun ömürlü bir kullanım sağlayabiliyor.

Ürünü tercih eden kullanıcılar sakal kesme işlemlerinde oldukça kullanışlı olduğunu ve ayrıca saç kesme işlemlerinde de rahatlıkla kullanıldığını belirtiyorlar. Bazı kullanıcılar ise cihazı kullanırken bazen bıçakların kesmediğini belirtiyorlar.

GoldMaster GM-8104 Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti Fiyat listesi

  • 798.56 TL - Goldmaster GM-8104 9in1 Tarz Erkek Tıraş Bakım Seti (Hepsiburada)
  • 999.00 TL - GOLDMASTER Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti Gm-8104 (Trendyol)

14. Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti

Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti

Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti 60 dk’ya kadar kablosuz kullanma olanağı sunuyor. Bunun yanında şık tasarımı ve pratik kullanımıyla ön plana çıkıyor. Tıraş bakım seti olarak kullanılan ürün içerisinde 6 adet tıraş başlığı bulunuyor ve bu başlıkların her biri farklı tıraş şekillerinde ve farklı bölgeleri kolaylıkla tıraş ekmekte kolaylıkla kullanılabiliyor. Sakal kesmenin haricinde saç ve ense düzeltmede de kullanılan bakım kiti kuru ve ıslak cilt farketmeksizin her ciltte rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bakım kitinin şarjlı bir şekilde kullanım süresi 60 dk. Bunun yanında şarj olma süresi ise 1 saat olarak belirtiliyor.

Ürünü kullananlar genellikle memnuniyetlerini belirtiyorlar. Ürünün kaliteli, şık ve kullanışlı olması en büyük tercih sebeplerinden. Bazı kullanıcılar ise ürünün bataryası boşken şarja takıldığında hemen çalışmadığını en az 5 dk kadar beklemek zorunda olduğunu belirtiyor.

Fakat ürünü 6 ay kadar kullanan birisi olarak ben kirli sakal tıraşı için tavsiye etmiyorum. Sakal biraz uzadıktan sonra çok fazla yolma yapıyor ve can acıtıyor. Şarj olma süresi ve kullanım süresi oldukça iyi, fakat dediğim gibi sakalı yolması biraz can sıkıcı. Özellikle başka bir markanın ürününü (Braun Beard Trimmer 7) test ettikten sonra bunu daha iyi anladım. Daha önceki Philips marka tıraş makinemde de böyle bir sorun yoktu.

Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti Fiyat listesi

  • 4187.84 TL - Fakir Ultracare Pro All In One Yıkanabilir Erkek Bakım Kiti (Hepsiburada)
  • 4223.72 TL - Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti (Hepsiburada)
  • 1699.00 TL - Fakir Ultracare Pro All In One Erkek Bakım Kiti 6'sı Bir Arada Yıkanabilir (Trendyol)

15. Rowenta ROW TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair

Rowenta ROW TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair

Rowenta ROW TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair kablolu kullanılan makineler arasında hem şıklığı hem de performansı açısından öne çıkıyor. Şarjsız kullanım yapılabilen makine ile saç ve sakal kesimi rahatlıkla yapılabiliyor. Islak ve kuru ciltlerde de kullanım kolaylığı sağlayan makine ile özel kesim ve istediğiniz saç veya sakal uzunluğuna rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Temizlik konusunda da kullanıcılara kolaylık sağlayan makine yıkanabilir bıçakları sayesinde kolaylıkla temizlenebiliyor.

Kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen makine kirli sakal kesimlerinde de oldukça etkili olduğu belirtiliyor. Ayrıca çoğu kullanıcı ürünün kaliteli ve performans açısından da benzersiz olduğunu belirtiyor.

Rowenta ROW TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair Fiyat listesi

  • 3999.00 TL - Rowenta Row Tn9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair (Trendyol)
  • 5032.40 TL - Rowenta Row TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair (Hepsiburada)
tıraş makinesi

Tıraş Makinesi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcılar genellikle ucuz ve hesaplı modelleri tercih ediyor olsa da, sakal ve saç yapısına göre bilinçli bir şekilde tıraş makinesi seçimi yapmak oldukça önemlidir. Tıraş makinesi alırken hesaplı olmasının yanı sıra birkaç kritere daha dikkat etmek faydalı olacaktır.

Kesim Tipi: Döner Başlıklı mı? Klasik Bıçaklı mı?

Tıraş makinesinin kesim tipi önemli bir faktördür. Düz bıçaklı tıraş makineleri, ileri-geri hareket ederek sakalları keser ve genellikle düz sakallara sahip kullanıcılar tarafından tercih edilir. Yuvarlak başlıklı tıraş makineleri ise sakal düzeni daha karmaşık olan ve kesim yönü değişen sakallara sahip kullanıcılar için daha uygundur. Farklı yönlere hareket eden bıçaklara sahip döner başlıklı makineler, karmaşık sakallar için daha etkilidir.

Döner Başlıklı mı? Klasik Bıçaklı mı?

Güç Kaynağı: Şarjlı Modeller mi? Elektrikli Modeller mi?

Tıraş makinesi seçerken güç kaynağı da dikkate alınmalıdır. Elektrikli tıraş makineleri her zaman kullanıma hazır olup sadece bir güç kaynağına ihtiyaç duyar. Şarjlı tıraş makineleri ise herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan her yerde kullanılabilir ve seyahatler için daha uygun olabilir. Elektrikli tıraş makineleri genellikle batarya değişimi gerektirmeden uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Şarjlı makinelerde ise cihazın şarjdayken kullanılıp kullanılamadığına dikkat edilmelidir. Ayrıca, sık tıraş olanlar için uzun pil ömrüne sahip modeller veya elektrikli makineler tercih edilebilir.

En iyi tıraş makinesi

Islak ve Kuru Kullanım

Tıraş makinesi seçerken ıslak veya kuru kullanıma uygun olanları tercih etmek önemlidir. Cildi hassas olanlar genellikle tıraşlarını ıslak yüzeyde yaparlar, bu nedenle ıslak tıraş için uygun olan bir makine seçmeleri daha iyi olur. Cilt hassasiyeti olmayanlar ise kuru tıraş yapabilen makineleri tercih edebilirler.

Ergonomi ve Temizlik

Yeni nesil tıraş makineleri kullanıcı dostu, taşınabilir boyutlarda ve çevre dostu malzemelerden üretilir. Bir tıraş makinesi seti genellikle cihazın kendisi, şarj kablosu, farklı sayıda tıraş bıçağı ve sakal boyutu ayarlama aparatı içerir. Tıraş makinesi temizliği, setin içinden çıkan temizlik aparatıyla yapılabilir ve çoğu makine parçaları kolayca sökülüp takılabilir. Temizlik sırasında su hassasiyeti olan makinelerin suyla temizlenmemesi önemlidir.

Farklı Başlıklar

Tıraş makineleri, farklı tıraş ihtiyaçlarına cevap verebilmek için çeşitli başlıklarla birlikte gelir. Firmalar, kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt verebilmek ve tek bir makineyle sakal tıraşı, bıyık düzeltme ve saç tıraşı yapabilme imkanı sunabilmek için farklı başlıklar üretir. Kuaför salonlarında kullanılan makineler genellikle saç tıraşı için tasarlanmış olsa da, başlıkları değiştirerek bıyık düzeltme, sakal kısaltma gibi farklı amaçlar için de kullanılabilir.

Tıraş makinesi seçerken başlıkların önemi büyüktür. Saç ve sakal bakımına özen gösteren kullanıcılar, tıraş makinesinin kullanışlı olmasını ve istenilen uzunlukta sakalları korumasını, cildin tahriş olmamasını sağlayan başlıkları tercih ederler. Bu sayede istedikleri zaman tıraş olabilirler ve saç ve sakal stilleri, tıraş makinesinin performansına bağlı olarak şekillendirilebilir.

Tiras Makinesi Berber

Tıraş Makinesine Sahip Olmanın Avantajları

Tıraş makineleri günümüzde özellikle erkekler için bir ihtiyaçtır. Uzayan sakalların kesilmesinde veya saçların tıraş edilmesinde kullanılan tıraş makineleri ayrıca estetik kaygıyla da sıklıkla tercih ediliyor. Kimi insanlar tıraş konusunda jilet ve köpüğü tercih ederken hem kullanımının kolay olması hem de saç sakal uzunluğunun istenilen seviyede ayarlanması bakımından tıraş makinesi sahibi olmakta fayda var. Bununla birlikte tıraş makineleri küçük ve şık boyutlarıyla hemen her yerde kullanım kolaylığı sağlayabiliyorlar.

Makine tercihi yapılırken sakal yapısına, saç veya sakal kesim ihtiyacına göre tercih yapılması da makine kullanımının avantajlarını artırıyor. Bir diğer avantajı da her sabah işe çıkarken en hızlı şekilde tıraş olabilmenin yolu da tıraş makinesi sahibi olmaktan geçiyor. Yine tıraş makinesi sahibi olmanın avantajlarından biri de cildi hassas olan kimselerin jiletin cilde verdiği zararın önüne geçmek için tıraş makinesi kullanıyor olmasıdır.

Yorumlar

Yazar Hakkında

tumay profil resmi

Tümay Kılınç

Yazılımcı

Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.