Tüketici dergisi logosu

En İyi Yaşlanma Karşıtı Krem Hangisidir: Yaşlara Göre Tavsiyeler (2024)

Kısa bir özet..

Kullanan kişilerin değerlendirmelerine göre 2024 yılında en iyi kırışıklık karşıtı krem Estee Lauder Revitalizing Supreme Global Anti Aging Creme olmuştur. Eğer sadece göz çevresi için bir ürün isterseniz L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Göz Kremini inceleyebilirsinniz. Listemizde ihtiyacınıza ve yaşınıza en uygun kremi bulacağınızı düşünüyorum. Aşağıdaki sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
Estee Lauder Revitalizing Supreme Global Anti Aging Creme1. Estee Lauder Revitalizing Anti Aging Creme93.55 / 100
L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi + Gece Bakım Kremi2. loreal L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi93.48 / 100
Nivea Hyaluron Cellular Filler Sıkılaştırıcı Gündüz Gece Krem Seti3. Nivea Hyaluron Cellular Filler Sıkılaştırıcı Set92.35 / 100
L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi4. loreal L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Göz Kremi90.84 / 100
L’Oreal Paris Revitalift Laser X3 Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi5. loreal L’Oreal Paris Revitalift Laser X3 Bakım Kremi90.61 / 100
Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Koruyucu Yüz Bakım Kremi6. Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi89.81 / 100
NIVEA Q10 Power Kırışık Karşıtı Gündüz Yüz Bakım Kremi7. Nivea Q10 Power Kırışık Karşıtı Bakım Kremi88.94 / 100
Vichy Liftactiv Collagen Specialist8. Vichy Liftactiv Collagen Specialist88.68 / 100
Vichy Slow Age Göz Çevresi Bakımı9. Vichy Slow Age Göz Çevresi Bakımı87.26 / 100
Mecitefendi Anti Aging Kırışıklık Kremi10. Mecitefendi Anti Aging Kırışıklık Kremi86.88 / 100
Nuxe Men Nuxellence Anti Aging Bakım Kremi11. Nuxe Men Nuxellence Anti Aging Bakım Kremi85.72 / 100

Bu listenin sıralanması 30636 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Cilt bakım ürünleri arasında en etkili yaşlanma karşıtı kremi bulmak önemlidir. Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen gece-gündüz kremleri, cildi yenileyerek daha sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm sağlar. Piyasada birçok seçenek bulunmasından dolayı, yaşlanma karşıtı kremleri seçmek zor olabilir. Bu yazıda, en iyi yaşlanma karşıtı kremlere ve bunları cilde nasıl uygulamamız gerektiğine odaklanacağız. Kırışıklık ve yaşlanma belirtilerini azaltan kremler, farklı özelliklere sahiptir. Bu makalede, sizlere en uygun yaşlanma karşıtı kremler ve doğru kullanım yöntemleri hakkında bilgiler sunacağız.

Krem mi Serum Mu? Hangisini Seçmeliyiz

Krem mi Serum Mu? Hangisini Seçmeliyiz?

Birçok kişi serum ya da krem kullanır fakat ikisi arasındaki farkları tam anlamıyla bilmez. Yazımızın bu kısmında serum mu kullanmalıyız yoksa krem mi bunu konuşacağız.

Kremler ve serumlar ciltte farklı etkilere sahip olmaktadırlar. Kremler cildi derinlemesine nemlendirip beslerken serumlar ise yalnızca belirli bir sorunun çözümüne ilişkin kullanılır. Kuruluk, cilt tonu ya da kızarıklık ve kırışıklıklara yoğun bir şekilde etki eder. Serumların içerisinde yoğun miktarda etken maddeler bulunmaktadır. Serumlar tamamen hızlı çözümler arayan kişiler için uygundur. Kremler ise 3 haftadan sonra etkisi hissedilen ürünlerdir ama çok daha kapsamlı ve sistematik bir şekilde çalışır. Cildi yavaş biçimde ve günden güne korumak, ultraviyole ışınlardan uzaklaştırmak ve iyileştirmek isteyen kişiler için kremler oldukça faydalı olacaktır. Serumlar iki aylık kürler şeklinde olur ve cilde uygulanırlar. 3-4 damla serum damlalığından akıtılan ürün yüz ya da dekolte bölgesinde kullanılır. Serumlar gündüz ve gece kremlerinin içine eklenebilir ürünlerdir. Kremlerin etkileri bu şekilde artarak daha sıkı bir cilt oluşumunu sağlamaya yardımcı olabilirler. Serumlar her yaşta kullanılabilir ürünlerdendir fakat kremlerde yaş sınırı ile çizilmiş olanlar mevcuttur.

Yani, uzun lafın kısası eğer serum mu yoksa krem mi tercih edeceğinizi bilmiyorsanız kendinize şu soruları sorun:

 • Hızlı ama kapsamlı olmayan bölgesel bir etki mi istiyorum?
 • Yavaş ama sistematik ve kapsamlı bir etki mi istiyorum?
 • Nemlendirici etkili mi olsun yoksa sadece normal bir ürün mü?
 • Her yaşta kullanılabilir bir ürün mü olsun yoksa yaşa özel bir ürün mü?

Sorularınızın cevaplarını bulduktan sonra ürününüzü artık seçebilirsiniz.

En İyi Yaşlanma Karşıtı Krem Tavsiyeleri

En İyi Yaşlanma Karşıtı Krem Tavsiyeleri

1. Estee Lauder Revitalizing Supreme Global Anti Aging Creme

Estee Lauder Revitalizing Supreme Global Anti Aging Creme

Artıları

 • SPF 15 koruma faktörü
 • Hafif bir dokuda
 • Kırışıklarda etkili

Eksileri

 • Yok

Estee Lauder Revitalizing Kremi cildi daha sıkı, pürüzsüz ve parlak yapmayı vaat ediyor. SPF 15 içeriği sayesinde cildi korurken, gençlik potansiyelinizi de ortaya çıkarıyor. Özel teknolojisi ve Moringa Özü, cildin esnekliğini ve kolajen üretimini artırarak kırışıklıkları azaltıyor.

Ürünün dokusu hafif olsa da cildi derinlemesine nemlendiriyor, pürüzsüz his veriyor. Ayrıca cildi daha sıkı hissettiriyor. Kullanıcı yorumlarına göre de ürün vaatlerini yerine getiriyor. İlk kullanımdan itibaren etki gösteriyor, hemen sonuçlar alınıyor. Yorumlara göre de cildi yağlamıyor ve sivilce yapmıyor.

Estee Lauder Revitalizing Kremi her cilt tipine uygun ve dermatologlar tarafından test edilmiş güvenilir bir ürün.

2. L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi + Gece Bakım Kremi

L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Gündüz Bakım Kremi + Gece Bakım Kremi

Artıları

 • Cilde canlılık kazandırması
 • Ciltteki fiber elastin sayısını arttırması
 • Ağırlık hissi yapmaması

Eksileri

 • Bazı kişilerde sivilce yapması
 • makyaj altı baz olarak kullanıma uygun olmaması

Loreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı bakım kremi, içindeki elastin fiberleri sayesinde ciltteki esnekliği sağlamaya ve korumaya yardımcı olur. 40 yaşından itibaren ciltteki elastin fiberler azalmaktadır. Bu durumda fiberlerin çoğalması için Loreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı bakım kreminin düzenli bir biçimde kullanılması önerilmektedir. Loreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı bakım kremi, cildi yoğun bir şekilde nemlendirir ve cilt tonunu homojen bir biçimde eşitler.

Göz ile elde edilen bulgulara göre bir hafta içerisinde ciltte sıkılaşmaların belirginleştiği görülmüştür. Dört haftalık kullanım sonunda ise kırışıklık görünümünde azalmaların olduğu belirlenmiştir. Yüz ve boyun çevresi iyice temizlendikten ve kurulandıktan sonra her sabah cilde masaj yaparak Loreal Paris Revitalift yaşlanma karşıtı kremi uygulayınız.

3. Nivea Hyaluron Cellular Filler Sıkılaştırıcı Gündüz Gece Krem Seti

Nivea Hyaluron Cellular Filler Sıkılaştırıcı Gündüz Gece Krem Seti

Artıları

 • Yağlı bir his bırakmaması
 • Düzenli kullanımda etkili olması
 • F/P ürünü olması
 • Nohut tanesi kadar kremin tüm yüze yetmesi

Eksileri

 • Gece kreminin bazı kişilerde sivilce yapması

Nivea Hyaluron Cellular Filler, cildin sıkı bir görünüme sahip olması için özel üretilmiş bir yaşlanma karşıtı kremdir. Ciltte düzenli kullanmada etkisini göstermekte olup cildi yukarı kaldırırken aynı zamanda ciltteki kırışıklıkları yok ederek çizgilerin oluşmasını da engellemektedir. SPF+15 gündüz ve gece kremleri ile cildin kendini hızla yenilemesine yardımcı olarak cilt yenilenmesine katkıda bulunmaktadır.

Hoş kokusu sayesinde diğer kremler gibi rahatsız etmemektedir ve rahat bir kullanımı vardır. Hafif yapısı ile ciltte hızla emilmektedir. Ciltte yağlılık hissi oluşturmamaktadır. Nazik dokunuşlar ile temiz cilde gece ve gündüz bakım kremlerini yuvarlak hareketler ile yayınız. Tüm cilt tipleri için uygundur. Reaksiyon testi yapmak için bileğinizde 3 saat bekleterek ölçebilirsiniz.

4. L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi

L’Oréal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi

Artıları

 • Alerji yapmaması
 • Kullananların memnun olması

Eksileri

 • Boyutunun ufak olması

L’Oreal Paris Revitalift Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi, göz çevresi için özel olarak üretilmiş bir yaşlanma karşıtı kremdir. Yaşlanmaya karşı üçlü etkide bulunur. Kırışıklıkların giderilmesi için çalışır. Göz torbalarındaki şişkinlik üzerinde etkilidir ve şişlikleri azaltır. Cildi sıkılaştırırken besler. Göz çevresinin daha pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüm elde etmesine olanak sağlar. Sabah ve akşam olarak günde iki defa kullanılabilir. Üründen bir miktar alınarak göz çevresine masaj ile uygulanır. İçeriden Dışarıya Doğru, Soğuk Ucu Kullanarak Masaj Yaparak Uygulayın. Tüm cilt tipleri için uygun bir üründür. Dermatolojik olarak test edilerek satışa sunulmuştur. Cilt sıkılaşması için en ideal üründür.

5. L’Oreal Paris Revitalift Laser X3 Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi

L’Oreal Paris Revitalift Laser X3 Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi

Artıları

 • Hoş kokulu olması
 • İlk kullanımdan itibaren etkili olması
 • F/P ürünü olması
 • Yaşlılık çizgilerinde etkili olması

Eksileri

 • Bazı kişilerde işe yaramaması
 • Yağlı ciltlerde sivilce yapabilmesi

L’Oreal Paris Revitalift Laser Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi, içeriğinde bulunan Hyaluronik asit ile cilde kaybettiği nemi kazandırırken aynı zamanda muhteşem bir parlaklık da kazandırmaktadır. Hafif formülü ile cildi yormaz ve kırışıklıklar üzerinde en etkili kremdir. Yine içeriğinde bulunan Pro-Xylane, ciltteki destek liflerini güçlendirmektedir. Bu sayede cilt dokusunda gözle görülür bir düzelme oluşur. Ciltte bulunan özellikle deri altındaki doğal bileşenleri hızlandırarak bu üretim yüzün yeniden şekil almasını sağlar. Cildin anında pamuksu ve yumuşak olmasını sağlamaktadır. 2 aylık kullanım ile 3 yılın kırışıklık görünümünü, 6 aylık kullanım ile 7 yılın getirdiği kırışıklıkları giderir. Yaşlanma izlerinin %100’üne karşı savaşır.

6. Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Koruyucu Yüz Bakım Kremi

Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Koruyucu Yüz Bakım Kremi

Artıları

 • Zengin bir formüle sahip olması
 • Hassas ciltlere uygun olması

Eksileri

 • Yok

Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Koruyucu Yüz Bakım Kremi, cildin yaşlanma etkilerine karşı mücadele eden, hafif ve zengin bir formüle sahip. Bu krem, cildin doğal koruyucu tabakasını desteklerken, sağlıklı cildin pH değerini koruyor. Koenzim Q10 içeriğiyle hücresel düzeyde oksijen metabolizmasını etkinleştirerek ciltte yenilenme ve koruma sağlıyor. Botanik fitosteroller, lipid kompleksi ve bitki lipidleri sayesinde cilde derinlemesine nemlendirme ve esneklik kazandırırken, tatlı badem yağı, shea yağı ve skualan içeren formülü cilde yumuşaklık veriyor. E vitamini ile serbest radikallere karşı koruma sağlayan bu krem, tahriş edici ve alerjen maddelere karşı da cildi koruyor. Krem, yağlı kalıntı bırakmadan hızla emilerek, cildin nem dengesini koruyor ve 24 saat koruma sunuyor.

Kullanıcılar tarafından uzun yıllardır tercih edilen Sebamed Q10, özellikle 35 yaş sonrası ciltler için ekonomik ve etkili bir çözüm sunuyor. Kremi az miktarda kullanmak bile ciltte fark edilir bir etki yaratıyor, parlaklık ve canlılık kazandırıyor. Ciltte oluşturduğu hafif gerginlik hissi, cildi taze ve yenilenmiş hissettiriyor. Kuru ve hassas ciltler için de uygulama sonrası rahatlık hissi veriyor. Bu kremin sağladığı nemlendirme ve anti-aging etkisi, kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Ancak, her cilt tipi için farklı sonuçlar verebileceği ve kullanım süresinin etkinliği artıracağı unutulmamalıdır. Sebamed Q10, ciltteki yaşlanma belirtilerini gidermek ve sağlıklı bir cilt yapısını korumak isteyenler için ideal bir seçenek sunuyor.

Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Koruyucu Yüz Bakım Kremi Fiyat listesi

 • 441.95 TL - Sebamed Marka: Q10 Krem Yaşlanma Karşıtı Koruyucu Krem 50 Ml Kategori: Yüz Kremi (Trendyol)

7. NIVEA Q10 Power Kırışık Karşıtı Gündüz Yüz Bakım Kremi

NIVEA Q10 Power Kırışık Karşıtı Gündüz Yüz Bakım Kremi

Artıları

 • Tüm cilt tipleri için uygun
 • SPF içermesi
 • Q10 ile kırışıklıklarla mücadele eder

Eksileri

 • Kremin yüzde yağlı görünüm oluşturması
 • Bazılarında sivilceye neden olması

Nivea Q10 Kırışık Kremi her cilt tipi için nemlendirici bir krem. 50ml'lik kavanozda satılır. SPF 30 içeriği sayesinde cildi güneşten korur. Ayrıca Q10 içeriği kırışıklıklarla savaşır.

Bazı kullanıcılar düzenli kullandıklarında etkili bulmuş kremi. Ama bazıları kırışıklıklarda değişiklik görmemiş. Yine de çoğu kullanıcı, kremin dokusunu, kokusunu ve cilde etkisini çok beğenmiş. Krem cildi gerir ve ferahlatır diyorlar. Ancak bazıları için yüz çok yağlı görünmüş. Hatta bir kullanıcıya sivilce çıkarmış, diğerine leke yapmış. O yüzden kullanmadan önce cilt tipinize uyup uymadığına bakmalısınız.

8. Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Artıları

 • Hoş kokulu olması
 • Cildi yumuşatması
 • Makyaj altı için uygun olması
 • Cilt tarafından hızlı şekilde emilmesi

Eksileri

 • Fiyatının pahalı olması

Vichy Liftactiv Collagen Specialist kırışıklık karşıtı krem, içeriğinde bulunan peptitler ve C vitamini ile cildi yaşlanma etkilerine karşı korurken cildi daha genç bir görünüme kavuşturur. Ciltteki kırışıklık çizgilerini gidererek bebeksi bir cilt etkisi sunar. Yumuşak bir his verir. Hafif formülü ile cilt üzerinde ağırlık yapmaz ve aynı zamanda muhteşem bir kokusu vardır.

Klinik laboratuvar testlerine göre 40 kadında yapılan araştırmaya göre 1 aylık kullanımda %52 sıkılık kazanıldığı görülmüştür. 2 aylık kullanımda ise %-16 kırışıklık giderildiği aynı zamanda leke ve sarkma görünümünde azalmalar olduğu belirlenmiştir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Tek fazlıdır ve nemlendirme özelliği bulunmaktadır. Temiz cilde günde 2 defa yumuşak ve dairesel hareketlerle uygulanması önerilir.

9. Vichy Slow Age Göz Çevresi Bakımı

Vichy Slow Age Göz Çevresi Bakımı

Artıları

 • İnce çizgilerde başarılı
 • Hassas ciltlere uygun
 • Şişlikleri önleme konusunda etkili

Eksileri

 • Kuru ciltler için yeterli nemlendirme sağlamaması
 • Önceden kalan derin kırışıklıklar üzerinde etkili olmayabilir

Vichy Slow Age Göz Kremi göz çevrenizdeki siyah halkaları, ince çizgileri ve şişlikleri azaltmak için üretilmiş bir krem. 15ml boyutundaki ürün her cilt tipine ve hassas ciltlere de uygun. İçindeki maddeler göz çevrenizi nemlendirir ve daha sıkı, aydınlık bir görünüm kazandırır.

Kullanıcıların yorumlarına göre nemlendirici etkisi çok başarılı. Düzenli kullanıldığında göz altı morlukları azalıyor, şişlikleri önlüyor. Ama kuru ciltlere yeterli nem vermediği de söylenmiş. Bazıları da yapısını ağır bulmuş. Benim bir haftalık deneyimim çok olumlu oldu. Göz çevrem nemlendi, aydınlandı. Morluklar tamamen gitmese de azaldı. Kısa sürede etkisini göstermesi güzel. Ama önceki kırışıklıklara etkisi olmadığı söylenmiş, yalnızca ilerlemesini durdurduğu belirtilmiş.

Vichy Slow Age Göz Çevresi Bakımı Fiyat listesi

 • 1346.00 TL - Vichy Slow Age Eye Care Probiyotik Içeren Göz Çevresi Için Günlük Bakım Kremi Kırışıklık Karşıtı 15 (Trendyol)
 • 1359.00 TL - Vichy Slow Age Eye Care Kırışıklık Karşıtı Göz Çevresi Bakım Kremi 15 ml (Trendyol)

10. Mecitefendi Anti Aging Kırışıklık Kremi

Mecitefendi Anti Aging Kırışıklık Kremi

Artıları

 • Doğal içeriklerle formüle edilmiştir
 • Uzun süre nem sağlar ve hızla emilir
 • Yoğun bir formu var

Eksileri

 • Kokusunun çok güzel olmaması

Mecitefendi Anti Aging Kırışıklık Kremi, bitki özleri, vitaminler, mineraller ve proteinler içerir. Kreminkazayağı, yüz ovallığı ve boyun bölgesindeki yaşlanma izlerini hafifletir, cildi derinlemesine nemlendirir ve yeniler. Argan özü, buğday yağı, üzüm çekirdeği yağı ve hyalüronik asit gibi doğal bileşenler içerir. Bu bileşenler cildin nemini korur ve daha genç görünmesini sağlar.

Kremi kullanmak çok kolaydır. Sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kez yüz ve dekolte bölgesine sürün. Gece yatmadan önce temizlenmiş cilde yumuşak dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz. Sabahları da nemlendirici ve bakım kremi olarak kullanabilirsiniz. Kullanıcılar kremden memnun kalmıştır. Uzun süre nem sağladığını, ciltte hemen emildiğini ve yoğunluğunun iyi olduğunu belirtmişlerdir. Kokusu bazı kullanıcılara hoş gelirken bazılarına hoş gelmemiştir. Daha iyi sonuç için serumu ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

11. Nuxe Men Nuxellence Anti Aging Bakım Kremi

Nuxe Men Nuxellence Anti Aging Bakım Kremi

Artıları

 • Erkekler için özel olarak geliştirilmiş
 • Ciltteki çizgi ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur
 • Cildi nemlendirir

Eksileri

 • Emiliminin yavaş olması
 • Yüksek fiyatı

Nuxe Men Nuxellence Anti Aging Bakım Kremi erkekler için özel üretilmiş bir krem. Kırışıklıkları azaltmaya yardım ederken, cildi nemlendirir ve doğal nem dengesini korur. İnce yapısı sayesinde cildi yağlamaz. Kullanmadan önce yüzünüzü temizleyin. Sonra kremi temiz cildinize eşit bir şekilde uygulayabilirsiniz. Her cilt tipine uyar.

Bazı kullanıcılar kremi çok beğenmiş. Kokusunu ve cildi ferahlatmasını çok sevmişler. Ama bir kullanıcı kremi emmeye çok zaman aldığını, akşama kadar yüzünde kaldığını ve yıkarken bile hissettiğini söylemiş. Ayrıca kırışıklıklarında bir değişiklik görmemiş ve çevresindekilerin de fark etmediğini belirtmiş. Ona göre ürün faydalı olmamış, üstelik sivilceler çıkmış. Diğer bir kullanıcı ise kremi harika bulmuş, 5 günde etkisini görmüş. Kokusu ve emilimini çok beğenmiş. Kişisel deneyimimize göre, ince dokusu ve hızlı emilimi ile hafif bir his bırakıyor, cildi nemlendirip tazeliyor. Kokusu da hoş. Ama fiyatı biraz yüksek, fiyat-performans açısından biraz dezavantajlı.

Yaşlanma Karşıtı Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yaşlanma Karşıtı Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yaşlandığımızı hissettiğimiz ve artık görmeye başladığımız ilk yerimiz cildimiz olmaktadır. Bu çok büyük bir problem olmamakla beraber çözümü de oldukça kolaydır. Teknoloji ve kozmetiğin de artık çok ileri boyutlara taşınması ile birlikte yepyeni ürünler, kremler ve serumlar da ortaya çıkmıştır. Kırışıklıkları, lekeleri dert eden ve çözüm arayan herkes için bu kozmetiklerde mutlaka çözümler bulunmaktadır. Yaş ilerledikçe daha da belli olmaya başlayan kırışıklıklar, çizgiler ve sarkmalar bir miktar can sıkıcı olmaktadır. Bu belirtilerin başlaması kişide endişelenme durumuna yol açmaktadır. Kişilere bu yüzden de olmaktadır ki özellikle doktorlar tütün kullanımın cilt üzerinde iyi etkilere yol açmadığı belirtir. Yaş ilerledikçe de çizgiler ve kırışıklıklar artarken fazla güneş de cildin dengesini bozarak yine kırışıklıklara yol açmaktadır.

Yaşlanmanın önüne geçebilmek mümkün değildir fakat cildimize iyi bakarak bu süreci geciktirmek bizim kontrolümüzdedir. Bu nedenle rutinlerimizi uygulayarak çok daha sağlıklı ve kırışmamış ciltlere sahip olabiliriz. Yaşlanma karşıtı kremler gündüz ve gece olmak üzere kullanılabilir formları bulunmaktadır. Bu ürünleri hem sabah hem gece uygulayarak düzenli kullanımlar ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Günde iki defa kullanmak yeterli olup bunun yanında güneş kremleri ile de desteklemek önemlidir.

Kirisiklik Kadin Alni

Yaşlanma Karşıtı Kremleri Kimler Kullanmalı?

Yaşlanma karşıtı kremler, çok küçük yaşlardaki bireyler için uygun değillerdir ve bu tarz kremleri kullanan kişilere kremleri evde çocukların ulaşamayacakları yerlerde bulundurmalarını önermekteyiz. Yaşlanma karşıtı kremleri kullanmaya 21 yaşından itibaren başlanabilmektedir. Erken önlemler, yaşlanmayı çok daha yavaşlatacak harika bir çözümdür. Bu yüzden 21 yaşından itibaren bireyler ciltlerinde kullanmaya başlayabilirler. Aynı zamanda bu yaşlardan itibaren güneşin zararlı ışınlarından cildi güneş losyonları ile de korumaya yardımcı olmak çok büyük faydalar sağlayacaktır. SPF +15 kremler ile erken oluşacak güneş kaynaklı kırışıklıkları önlemek işte bu şekilde mümkün olacaktır.

Yaşlılık Karşıtı Krem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birçoğumuz yüzümüzdeki kırışıklıklardan yıllar geçtikçe daha da şikayet eder oluruz. Bu durumu önlemek ve geciktirmek aynı zamanda yok etmek için uzman dermatologlar tarafından üretilen ürünlere yöneliriz. Peki bu ürünleri satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Aradığınız tüm cevaplar işte burada!

Etiket: Özellikle kırışıklık ve yaşlanma karşıtı kremleri alırken ürünlerin etiketlerini dikkatli bir şekilde okumalısınız. Cildinize uygun olmayan bir maddeyi ürünün içeriğinde yüzünüze uygulamadan görmeniz bu şekilde mümkün olacaktır.

Fiyatları Değerlendirin: Fiyatlarının çok yüksek olduğunu gördüğünüz bazı kremler olacaktır. Bu pahalı kremlerin çok üst düzey bir etki sağladığını düşünüp tonlarca para dökmeden önce piyasada bulunan tüm ürünlere ve fiyatlarına göz atmalısınız. Daha uygun fiyatlara çok daha iyi sonuçlar veren ürünler de bulunmaktadır.

Almadan Ürün Yorumlarına Bakın: İnternetten alışverişin artık hızla yayıldığı ve ilerlediği bu çağda ürünleri aldığınız sayfaların özellikle kullanıcı deneyim ve yorumları, değerlendirmeleri kısmına bir göz atmalısınız. Farklı kullanıcıların yorumları aklınızda ürüne dair bir değerlendirme, bir şema oluşmasını sağlayacaktır.

Cilt Tipine Göre Seçim: Özellikle cilt ürünlerinde bilindiği üzere her cilt tipine ayrı kozmetikler üretilmektedir. Bunun sebebi ise hassas cilt tipindeki kişilerde ya da alerjik reaksiyon gösteren ciltlerde uyum probleminin ortadan kaldırılmasıdır. Yağlı ciltler için kırışıklık ve leke kremi tercihlerinde daha su bazlı içerikleri ve salisilik asit, yeşil çay ekstresi gibi özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Kuru ve hassas ciltler için ise daha kalın yapılı ve yağ bazlı kremler tercih edilmelidir. Bu şekilde içindeki yağ cildin kurumasını engellerken daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Alerjik Reaksiyonlara Bakın: Özellikle cilt bakım ürünlerini alırken alerjik reaksiyon verebilecek nitelikteki içeriğinde yazılı olan maddeleri kontrol edin. Eğer kimyasallara alerjiniz var ise doğal içerikli çözümler sizin için çok daha iyi olacaktır. Hassas cilt tipli kişiler ise bu reaksiyon verici maddeleri tek tek incelemelidirler. Bu konunun ihmali alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Erkek Kirisiklik Kremi

Sonuç

Herkesin bakıma ihtiyacı vardır. Özellikle de yaşlanma gibi özel süreçlerde cilde bakım uygulamak gibisi yoktur. Zamanla ürünlerin özenli kullanımı ile kırışıklıklar gidecektir. Mutluluğun formülü de bu şekilde bulunmuş olacaktır. Kişilerin sıklıkla şikayetçi olduğu yüz hatlarındaki çizgisel belirginliklerin, yaşlanma karşıtı kremlerin etkisiyle gergin, pürüzsüz ve genç bir görünüme sahip olmak imkansız değildir.

Yazımızda sizler için yaşlanma karşıtı kremlerin ne olduklarından, aynı zamanda nasıl kullanıldıklarından bahsettik. Bakım kremlerini ararken en iyisini seçmekte zorlananlar için bir liste oluşturduk ve en iyi yaşlanma karşıtı kremleri sizlere sunduk. Bu kremleri kullanıcı yorum ve değerlendirmeleri ile destekleyerek birçok konuda kolaylık sağladık. Daha derin kırışıklıklar ve kişiye özel formüller için uzman bir dermatoloğa danışmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yazar Hakkında

edanur profil resmi

Edanur ERMAN

Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.