Tüketici dergisi logosu

En İyi Yüz Temizleme Cihazı Hangisidir? (2024)

Kısa bir özet..

Kullanan kişilerin yorumlarına göre 2024 yılında şu an için en çok memnnun kalınan yüz temizleme cihazı RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı olmuş. Düşük fiyatına rağmen yüksek değerlendirmesi ile Polosmart PSC03 Sonic ürünü de oldukça dikkat çekiyor. Fiyat olarak bir kısıtlamanız yoksa tabi ki Foreo marka olan modellerden birini öneririm. Sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı1. Rossclean Pro Yüz Temizleme Cihazı92.04 / 100
Polosmart PSC03 Sonic Titreşimli Yüz Temizleme Cihazı2. Polosmart PSC03 Sonic90.69 / 100
Foreo Luna Mini 3 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı3. Foreo Luna Mini 390.05 / 100
MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı4. MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme Cihazı90.00 / 100
Foreo Luna 3 Hassas Ciltler İçin Yüz Temizleme Ve Sıkılaştırıcı Masaj Cihazı5. Foreo Luna 388.40 / 100
Ocean Cilt Temizleme Fırçası6. Ocean Cilt Temizleme Fırçası87.01 / 100
LUNA Go Erkekler için Kompakt Yüz Temizleme ve Yaşlanma Karşıtı Masaj Cihazı7. Luna Go Erkekler İçin85.00 / 100
Beurer Fc 45 Yüz Temizleme Fırçası Bakım Cihazı8. Beurer Fc 45 Yüz Temizleme Fırçası84.96 / 100
Braun Face Yüz Epilatörü ve Yüz Temizleme Cihazı9. Braun Face Yüz Epilatörü84.53 / 100
Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı10. Xiaomi Inface MS7000 Cilt Temizleme Cihazı80.00 / 100
Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı11. Xiaomi Inface Sonic75.13 / 100

Bu listenin sıralanması 52369 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Cilt bakımı ve temizliği kadınların hayatında önemli bir yere sahiptir. Yoğun makyaj, kirlilik ve stresten dolayı cilt gözenekleri kir ve yağ ile tıkanır. Bu nedenle, en iyi yüz temizleme cihazı kullanmak cildin derinlemesine temizlenmesi için ideal bir çözümdür. Özellikle her gün makyaj yapan kadınlar için, cilt temizliği olmazsa olmaz bir adımdır. Yüz temizleme cihazları, titreşimli veya vakumlu modelleri ile son yıllarda popüler hale gelmiştir. Bu cihazlar, cildin yeniden canlılığını ve parlaklığını kazanmasına yardımcı olur. En önemlisi, gözenekler içinde birikmiş olan yağ ve kir tabakalarının temizlenmesi sağlanır.

En İyi Yüz Temizleme Cihazı Tavsiyeleri

En İyi Yüz Temizleme Cihazı Tavsiyeleri

1. RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı

RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı

Mavi, yeşil, kırmızı ve pembe renk seçenekleri ile karşımıza çıkan RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı oval bir tasarıma sahip. Dakikada 7000 sonic titreşim üretebilme özelliği bulunan cihaz yüzdeki yağ, kir ve makyajı arındırmak için ideal. İnce çizgileri yok etme ve gözenekleri küçültme konusunda kullanıcılarına hitap etmeyi hedefleyen RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı 5 kademeli bir kullanıma sahip olduğu için ihtiyaca göre kullanılabilme özgürlüğü sunar. Tek bir tuşla titreşim ayarının kontrolünün sağlandığı ve kademe ayarı yapıldığı cihaz bazı sıradan ürünlere kıyasla 35 kat daha fazla hijyenik olma özelliğindedir. Silikonları tıbbi sınıf teknoloji ile üretilmiştir ve cilt üzerinde derinlemesine bir temizlik ortaya çıkartır.

Diğer ürünlere göre öne çıkan özelliği ise fototerapi teknolojisidir. Mavi, yeşil ve kırmızı ışık teknolojisi ile çalışan cihaz birçok konuda kullanıcıya hizmet sunar. Kırmızı ışığın aktif olması halinde kan dolaşımı harekete geçerek gözenekler kirlerden arınırken mavi ışık etkinleştiğinde ise sivilce ve akneler ile mücadele edilir. Yeşil ışık ise cildinizi iyileştirerek gözeneklerin ufalmasına yardım eder ve parlamasını sağlar.

Kablosuz şekilde şarj edilebilme özelliği de bulunan cihaz şarj portuna yatay şekilde yatırılır ve o şekilde şarj olmaya bırakılır. Manyetik teknoloji ile şarj olan ürün tek şarj ile 9000 saniye çalışabilir. Yani tam dolu şarj ile haftalarca kullanılabilir. Tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilen RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı su geçirmez bir şekilde tasarlanmıştır. Ciltteki kiri, yağı %99’a varacak başarı ile ortadan kaldırır.

RossClean Pro Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

2. Polosmart PSC03 Sonic Titreşimli Yüz Temizleme Cihazı

Polosmart PSC03 Sonic Titreşimli Yüz Temizleme Cihazı

Polosmart PSC03 Sonic Titreşimli Yüz Temizleme Cihazı, T-sonic titreşim teknolojisi sayesinde hızlı, kolay temizleme ve gözenek görünümünde azalma sağlıyor. Cihazın ultra hijyenik silikon yapısı, bakteri barındırmamasına yardımcı oluyor. Cihaz, yüzünüzün hassasiyetine veya temizleme arzunuza göre 2 farklı yüzeyi kullanmanıza olanak tanır ve otomatik zaman ayarı sayesinde yüz temizliğinizi üç dakikalık periyotlara böler.

Cihazın 12 farklı hız ayarı ile titreşimli yüz temizleme özelliği, tüm cilt tiplerine uygun silikon yapısı ve suya dayanıklı olması kullanım kolaylığı sağlıyor. Cihaz, tam dolu şarjla ortalama 60 kez kullanıma imkan veriyor ve şarjı 1 saatte tam dolu hale getiriyor.

Kullananlar, cihazın şarjının uzun süre dayandığı ve cildin temizlenip, yumuşacık hissettirdiği konusunda hemfikirler. Yüzü rahatlattığı ve daha iyi temizlendiği hissiyatını verdiği belirtilirken, cildin rutin temizliği için ideal olduğu ifade ediliyor. Fakat ürünün çabuk bozulduğunu da yorumlar arasında sıkça görüyoruz. Fiyatına göre yine de tercih edilebilir bir ürün.

3. Foreo Luna Mini 3 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı

Foreo Luna Mini 3 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı

Yüz temizleme cihazı denilince ilk akla gelen marka olan Foreo Luna, mini 3 serisi ile cildinizin yanında olmak için üretilmiştir. Gözenekler içinde yer alan yağ, kir ve ölü derileri %95’e kadar temizleyebilen Foreo Luna Mini 3 sonik dalgalar ve ses dalgaları eşliğinde hızlı bir titreşime sahiptir.

Cilde temas eden dalgalar, kese veya fırçaların ulaşmasının zor olduğu kir kalıntılarını mükemmel şekilde temizler. Dakikada 8.000 T sonic titreşim gönderme kapasitesine sahip olan Luna mini 3, sizlere glow boost modu ile 30 saniyede tertemiz bir cilt bırakır. Yumuşak bir cilt temizleme için ideal olan Luna mini 3 uzun ve yumuşak olan silikon uçlara sahiptir. Ayrıca glow boost özelliği ise sadece Luna 3 modeline has bir durumdur.

İsveç'te tasarlanmış olan cihaz hem modern hem de oldukça hoş bir görünüme sahiptir. 5 renk seçeneği ile karşımıza çıkan Luna mini 3, glow boost modunda kullanılmak istenirse, güç tuşuna iki kez basıldığında çalışır ve yüzün istenilen bölgesinde gezdirilerek masaj yapılır. Tamamen su geçirmez özellikte olan cihaz silikon temas noktaları sayesinde %25’e kadar daha yumuşak temizleme sağlar. Hijyen konusunda naylon fırçalı olan yüz temizleme cihazlarına kıyasla %35 daha başarılı ve çok daha güçlüdür. Boyutunun küçük olması da sizlere dilediğiniz şekilde taşıma kolaylığı sunar. Foreo kalitesini bir defa deneyenler ise vazgeçecek gibi görünmüyor. Ancak fiyatı bakımından bir hayli düşündürücü.

4. MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı

MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı

5 renk seçeneği ile kullanıcılarına hitap eden MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı silikon tasarımı ile ön plana çıkar. 12 farklı hız ayarı özelliği ile göze çarpan cihaz cildi yoğun olarak temizler ve titreşim teknolojisi sayesinde de masaj etkisi yapar. Kan dolaşımını hızlandırarak cildin ferahlaması ve başarılı şekilde temizlenmesi konusunda oldukça kullanışlıdır. 10 cm boyunda olan cihaz pratik bir kullanıma sahiptir ve tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca eğri tasarımı ile de burun kenarları gibi zor bölgelere de rahatlıkla ulaşarak derinlemesine temizlik sağlar.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ise, ürünün şarj süresinin çok iyi olması, ufak olması, şeklinden dolayı iyi şekilde temizlik yapması ve fiyatına göre kaliteli ve kullanışlı olması cihazın öne çıkan özellikleri arasında.

MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Fiyat listesi

 • 124.90 TL - MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Mor (Hepsiburada)
 • 139.90 TL - MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Turuncu (Hepsiburada)
 • 139.90 TL - MF Product Allure 0158 Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Pembe (Hepsiburada)
 • 139.90 TL - MF PRODUCT Allure 0158 Yüz Temizleme Ve Masaj Cihazı Mor (Trendyol)

5. Foreo Luna 3 Hassas Ciltler İçin Yüz Temizleme Ve Sıkılaştırıcı Masaj Cihazı

Foreo Luna 3 Hassas Ciltler İçin Yüz Temizleme Ve Sıkılaştırıcı Masaj Cihazı

Foreo Luna’nın hassas ciltlerin dostu olan ürünü Luna 3, 16 güç seviyesine sahip bir teknoloji ile donatılmıştır. T-sonic titreşim özelliği sayesinde ciltteki kir, yağ ve mikropların arınmasını sağlar. Foreo uygulaması ile senkronize edilebilen cihaz birçok yüz masaj tekniği ile de tanışmanıza olanak sağlar. Böylece cildiniz daha parlak bir görünüm kazanabilir. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu cihaz özellikle de hassas cilde sahip olanların düşünmeden tercih edebileceği niteliktedir.

Luna 2’ye göre biraz daha büyük olan Luna 3, %30 daha uzun olan silikon uçlara sahiptir. %25 daha yumuşak bir yapıda olması da daha fazla alana erişebilmesi ve cildi adeta yumuşacık dokunuşlarla şımartması anlamına gelir. Luna mini 3 modelinde olduğu gibi 8,000 t-sonic titreşime sahip olduğundan ciltte bulunan tüm ölü deri, yağ ve kirleri uzaklaştırır. Değiştirmeye gerek olmayan başlığı ise ömür boyu kullanmanız için uygun şekilde tasarlanmıştır. Luna 3 ile sonic yoğunluğu azaltılıp arttırılabilir. Şarj edildiğinde 650 defa kullanılmaya müsaittir. Sıkılaştırıcı özelliği ile masaj moduna sahiptir. %100 su geçirmeme özelliği vardır. Naylon ve sert fırçalardan 35 kat daha yumuşak ve kullanışlıdır. Oldukça pahalı olsa da, tercih edenler ürünün kusursuz çalıştığını ve parasını hak ettiğini düşünüyor.

6. Ocean Cilt Temizleme Fırçası

Ocean Cilt Temizleme Fırçası

Ocean cilt temizleme fırçası binlerce kişinin kullandığı ve olumlu yorumlar yaptığı bir ürün. Son derece basit tasarımı ile karşımıza çıkan ürün, manuel olarak kullanılıyor ve hafif, ufak bir tasarımı olduğundan el ile kavrama konusunda oldukça ergonomik. Bir tarafında yumuşak ve sık kılların bulunduğu ürün ile cildinizi derinlemesine temizlemeniz mümkün. Ürünün diğer tarafı ise silikon uçlar kaplanmış ve masaj etkisi yapmak için ideal. Çok uygun bir fiyat ile satılan Ocean cilt temizleme fırçası, aslında büyük paralar vermeden ya da fazla özelliğe gerek olmadan da cilt temizliğinin mümkün olduğunun bir kanıtı. Kullanan kişilerin yorumlarına göz attığımızda ise genel olarak herkes bu ürünü seçtiği için memnun. Özellikle de ufak tasarımı ve kıllarının yumuşak olması satın alan kişiler için en beğenilen özellikler.

Fiyatına göre daha üstün bir performansa sahip olan Ocean cilt temizleme fırçasının cilt üzerindeki etkileri de hatırı sayılır derecede iyi.

7. LUNA Go Erkekler için Kompakt Yüz Temizleme ve Yaşlanma Karşıtı Masaj Cihazı

LUNA Go Erkekler için Kompakt Yüz Temizleme ve Yaşlanma Karşıtı Masaj Cihazı

LUNA Go Erkekler için tasarlanmış şık, seyahat dostu bir cihazdır ve cilt bakım rutininizi kökten değiştirmeyi amaçlar. Estetik ve işlevselliği bir araya getiren bu cihaz, T-Sonic teknolojisi sayesinde derinlemesine temizlik ve yaşlanma karşıtı faydaları bir makyaj pamuğu büyüklüğünde bir formda sunuyor. Sadece bir dakikalık kullanım, yüzde 99,5 oranında kir, yağ ve makyaj artıklarını temizleyerek cildinizi canlandırır ve pürüzsüzleştirir. Hijyenik silikon yüzeyi, dakikada 8000 pulsasyon sağlar ve standart naylon fırçalı cihazlardan 35 kat daha hijyeniktir. USB şarj özelliği başka bir kolaylık katmaktadır. Sadece rengini siyah olması değil bu ürünü erkeklere özel kılan, diğer yüz temizleme cihazlarından farklı bir kıl yapısına sahip olması. Kadınlar için olanlar daha silindirik yapıdayken bu ürün daha dikdörtgen kıllardan oluşmakta.

Kullananlar, ürünün boyutunu ve etkisini seviyor. Özellikle seyahat ederken, yer kaplamaması sığması büyük avantaj. Ayrıca, ürün cilt temizliği konusunda oldukça iyi; burun gibi zor yerlere bile ulaşıyor. Ürünün fiyatı normal yüz temizleme cihazlarına göre yüksek fakat Foreo'nun kalitesine göre normal. Buna rağmen, çoğu erkek ürünü beğeniyor ve fiyatının hakkını verdiğini düşünüyor.

LUNA Go Erkekler için Kompakt Yüz Temizleme ve Yaşlanma Karşıtı Masaj Cihazı Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

8. Beurer Fc 45 Yüz Temizleme Fırçası Bakım Cihazı

Beurer Fc 45 Yüz Temizleme Fırçası Bakım Cihazı

Beurer Fc 45 Yüz Temizleme Fırçası Bakım Cihazı, elle yapılan yüz temizliğinden dört kat daha temiz bir temizlik sunar. Yumuşak ve kapsamlı bir temizlik yapması, cildinizin daha yumuşak hissedilmesini sağlayarak ışıltılı bir cilt sağlar.

Kullanıcı yorumlarına göre, Beurer Fc 45 Yüz Temizleme Fırçası, dönüş hızı oldukça iyi, fırçaları yumuşak olmasına rağmen erkek cildi için uygun değildir. Cihazın 1 dakikalık zamanlayıcısı ve 2 farklı hız ayarı bulunur. Ergonomik bir tasarıma sahiptir ve başlığı diğer markalara göre daha iyi şekilde konumlandırılmıştır. Ürünün fiyatı biraz yüksek olmasına rağmen genel kullanıcı deneyimleri olumlu. Tabi ki bir Foreo kalitesi de beklememek lazım.

9. Braun Face Yüz Epilatörü ve Yüz Temizleme Cihazı

Braun Face Yüz Epilatörü ve Yüz Temizleme Cihazı

Braun Face Yüz Epilatörü ve Yüz Temizleme Cihazı pürüzsüz cilt görünümüne kavuşmak isteyenler için tasarlanmış bir üründür. Hem yüzdeki ince tüylerin temizlenmesi hem de günlük cilt temizliğinin yapılması için ideal olan bu ürün çok amaçlı kullanımı ile tercihleriniz arasında yer alabilir. Cihazın fırçası cildi nazikçe temizler ve makyajdan, kirden arındırır. Dakikada yüzlerce salınım hareketi yaparak cilde masaj uygular. Çalışma sırasında kan dolaşımının da hızlanmasını sağlayarak cildin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Manuel yüz temizleme fırçalarına göre daha etkili bir kullanım sunan ve pil ile çalışan Braun Face Yüz Epilatörü ve Yüz Temizleme Cihazı ile cildinizi dilediğiniz temizleme ürünü ile birlikte derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Cihazın temizleme performansını yorumlayan kullanıcılar üründen gayet memnun. Daha az makyaj temizleme jeli ile daha iyi bir cilt temizleme performansı elde ettiklerini söyleyen kullanıcılar sadece cihazın pilinin uzun süre dayanmamasından ve pahalı olmasından yana şikayetçi.

10. Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı

Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı

Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı vakumlu teknolojisi sayesinde cilt üzerinde bulunan siyah noktalar ile sıkı şekilde mücadele eder. Ayrıca yağ birikintileri ve gözeneklerde birikmiş olan kirleri emerek haznesinde toplar ve kan dolaşımını hızlandırarak cildin daha da canlı bir görünümde olmasını sağlar. Her cilt tipine uygun şekilde ayarlanabilen vakum gücü ile hassas cilde sahip olan kişiler de rahatlıkla bu ürünü kullanabilir. 400 mAh şarj akımına sahip olan batarya kapasitesi vardır. Yaklaşık olarak 2 saat çalışabilme özelliği bulunur. 3 kademe ayarlanabilen modda çalışan cihaz cilt yapısına göre istenilen şekilde kullanılanabilir.

İki farklı modda çalışıyor olması da ürünün avantajları arasında. Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ise genel olarak memnun olduklarını söylemek gerek. Özellikle de kullanım sonrasında ciltten vakumlanan siyah nokta ve yağların bizzat görülebilmesi kullanan kişiler tarafından beğenilen bir özellik. Ürünün çok kaliteli olduğunu söyleyen kullanıcılar cihazın ilk kullanımda bile ciddi bir yağ ve kir topladığını belirtiyor. Xiaomi markasının bir yan markası olan Inface kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmiş.

Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı Fiyat listesi

 • 1599.00 TL - Xiaomi Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı Pembe (Hepsiburada)
 • 1599.00 TL - Xiaomi Inface MS7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı Pembe (Hepsiburada)
 • 1599.00 TL - Xiaomi Pembe Inface Ms7000 Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazı ( Türkiye Garantili) (Trendyol)

11. Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı

Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı

Xiaomi inFace Sonic Yüz Temizleme Cihazı yüksek performansa sahip ve sonic motoru sayesinde cilde masaj etkisi yapma özelliği bulunan bir cihazdır. Suya dayanıklı olma özelliği ve küçük boyutuyla karşımıza çıkan Xiaomi inFace Sonic Yüz Temizleme Cihazı şık dizaynı ile dikkat çeker. Yüzdeki gözeneklerin kusursuz temizlenmesi ve ölü derilerin uzaklaştırılması konusunda başarılı olan cihaz hem temizleme hem de masaj etkisine sahiptir. Xiaomi inFace Sonic Yüz Temizleme Cihazı 400 mAh batarya gücüne sahiptir ve 300 mAh şarj akımı ile çalışır. 4 saate kadar şarjının dayanabilmesi de ürünün öne çıkan özelliklerindendir. 83 gr ağırlığa sahip olan Xiaomi inFace Sonic Yüz Temizleme Cihazı, bünyesinde 90 saniye zamanlama özelliği barındırır. 3 farklı temizleme modu ile çalışan cihaz pembe ve yeşil olarak iki renk seçeneği ile karşımıza çıkar. Tercih edenler ise üründen memnun.

Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı Fiyat listesi

 • 299.00 TL - Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Mavi (N11)
 • 297.80 TL - Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı Pembe (Distribütör Garantili) (Hepsiburada)
 • 297.80 TL - Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı Siyah (Distribütör Garantili) (Hepsiburada)
 • 297.80 TL - Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı Mavi (Hepsiburada)
Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır

Sıkça Sorulan Sorular

Yüz Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

Son dönemlerin en fazla tercih edilen yüz temizleme yöntemlerinden biri olan cihazlar kolay uygulanabilir olması ile kadınların gözdesi haline geldi. Devamlı cilt bakımına gitmek için zamanı olmayan ya da bu konuda çok fazla bütçe ayırmak istemeyen kadınlar için yüz temizleme cihazları birebir! Uygulama sırasında cilt temizleme cihazlarının titreşim uygulaması, kan akışını harekete geçirme konusunda oldukça faydalı. Ayrıca bu ufak ama çok yetenekli olan cihazlar ciltteki kolajen miktarını arttırma konusunda da oldukça maharetli! Yaşlanmayı geciktirici özelliği ile kadınların gönlünü fetheden bu cihazlar sayesinde hem kolajen miktarını arttıran kremler kullanmaya, hem de yüz temizliği için cilt bakımı merkezlerinin kapısını çalmaya da ihtiyaç kalmıyor. Aynı zamanda yüzünüze masaj yapan bu cihazlar ile günün yorgunluğu ve ağırlığından da kurtulmanız mümkün hale geliyor. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği yüz temizleme cihazları, geleneksel yöntem olan fırçalamaya göre çok daha yumuşak dokunuşlar ile cildi temizliyor. Dairesel hareketler ile cildinize masaj yaparak kullanacağınız yüz temizleme cihazları, cildin yağ ve kir tabakalarından tamamen arınmasını ve tertemiz olmasını sağlıyor. Ancak titreşimli olan cihazların dışında vakumla çalışan ya da çok yumuşak kıllara sahip olan fırçalı cilt temizleme cihazları da yok değil.

Peki cilt temizleme cihazı tercihi yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Gelin bu sorunun yanıtını öğrenelim!

Yüz Temizleme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yüz temizleme cihazı almadan önce bilmeniz gereken en önemli şey cilt tipinizin nasıl olduğudur. Cildiniz hassas mı, karma mı, kuru mu, normal mi ya da yağlı mı? Kendi cilt yapınıza uygun bir ürün seçmek, uygulama anında ya da sonrasında bir takım problemlerle karşılaşmanızın önüne geçecektir. Cildinize göre yüz temizleme cihazını seçerken ürünler hakkında kullanıcıların yapmış olduğu yorumlara göz atarak da ortalama bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ürünün kalitesi, çalışma prensibi de satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Temel olarak temizleme yapan cihazlar biraz daha uygun fiyata sahipken, daha farklı özelliklere sahip olan modeller biraz daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. Hafifliği, kolay taşınabilirliği bakımından kullanışlı olan yüz temizleme cihazları da vardır. Yani bu noktada dikkat etmeniz gereken şey sadece cilt tipiniz değil ürünün kullanışlı olması ve bütçenizdir.

Yüz Temizleme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleme cihazınızı kullanmadan önce yüzünüzü biraz ıslatmalı ve her zaman kullandığınız temizleme ürününden bir miktar cihazın üzerine almalısınız. Daha sonra dairesel ve yavaş hareketler ile cildinize masaj yapmalısınız. Ancak bir noktada 2 saniyeden fazla durmamanız cildinizin sağlığı ve tahriş olmaması için gereklidir. Yüzünüzün tamamında cihazınızı gezdirdikten sonra kurulayarak ferahlığın tadını çıkartabilirsiniz. Birçok üründe cilt tipine uygun mod ve titreşim ayarı bulunmaktadır. Bu da dilediğiniz seviyede bir temizlik yapabileceğiniz anlamına gelir. Sadece titreşimli olan cilt temizleme cihazlarında değil fırça ya da vakumlu olan ürünlerde de kullanım sırasında çok dikkatli olmak ve cilde fazla baskı uygulamamak gereklidir.

Kuru cilde sahip olan kişilerin yüz temizleme cihazı kullanımları sırasında dikkatli olması gereklidir. Haftada bir ya da iki defa cihazın cilde uygulanması yeterli olacaktır. Çünkü aşırı kullanım söz konusu olursa çok fazla kuruma ortaya çıkabilir. Eğer çok hassas bir cilde sahipseniz ve uygulama sonrasında bir takım değişiklikler ortaya çıktıysa cildinizi takip etmeli ve sorunun cihazdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını gözlemlemelisiniz.

Kıllı Yüz Temizleme Cihazı mı, Silikonlu Yüz Temizleme Cihazı mı

Kıllı Yüz Temizleme Cihazı mı, Silikonlu Yüz Temizleme Cihazı mı?

Silikon temizleme cihazları aslına bakılırsa özellikle hassas ciltten için çok kullanışlıdır. Tahrişe neden olmayan yumuşak uçlar sayesinde hem bakteri oluşumu önlenmiş hem de derinlemesine bir temizlik yapılmış olur. Kıl fırçalı olan yüz temizleme cihazları, cildi hassas olmayan ve daha derinlemesine bir temizliğe ihtiyaç duyan kişiler için idealdir. Kılları daha sıkı ve sert olduğundan cilt gözeneklerine sıkışmış olan yağ ve kir tabakaları ile ölü hücrelerin etkili şekilde uzaklaştırılmasını sağlar. Ancak kıllı fırçaya sahip olan yüz temizleme cihazları düzenli temizlenmediği takdirde içerisinde bakteri oluşumu da söz konusu olabilmektedir.

Yüz Temizleme Cihazlarının Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt bakım cihazları temizleme sırasında uygulamış olduğunuz temizleme ürününün cildiniz tarafından daha iyi şekilde emilmesi için oldukça faydalıdır. Makyaj temizleme konusunda da başarılı olan cihazlar cildin ferahlaması ve kirlerden arınması adına da son derece kullanışlı olan ürünlerdir. Özellikle yağlı cilde sahip olan kişiler için yüz temizleme cihazları ortaya mucizeler çıkartabilir. Çünkü düzenli olarak cildin derinlemesine temizlenmesi sayesinde olası akne oluşumu önlenir ve cildin fazla yağ üretmesinin de önüne geçilebilir. Evde cilt bakım rutininizi yapmak sizi güzellik merkezlerinde ödeyeceğiniz tonla paradan kurtarır ve bütçenizi rahatlatır. Böylece sadece bir defa satın aldığınız yüz temizleme cihazınızı uzun yıllara kadar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.