Tüketici dergisi logosu
Bosch Hamur Yoğurma Makinesi İncelemesi (Bosch MUM9A66R00) resmi

Bosch Hamur Yoğurma Makinesi İncelemesi (Bosch MUM9A66R00)

Tamamen demirden üretilen bu hamur yoğurma makinesi piyasada alabileceğiniz en sağlam ve uzun ömürlü makinelerden biridir. Çalıştığı esnada sallanmaz ve asla yerinden oynamaz. Baktığınız fiyat aralığındaysa almayı düşünebilirsiniz.

Artılar

  • Kaliteli malzeme
  • Güçlü motor
  • Bulaşık makinesinde yıkanabilir olması
  • Çalışırken sarsılmaması
  • 3 boyutlu karıştırma özelliği

Eksiler

  • Her zaman satışta olmaması
Hilal Sarıyar tarafından tarihinde incelendi

Bosch Optimum Mutfak Şefi, katı kıvamlı hamurlarda bile yüksek bir performans sergilemeyi amaçlayan bir makinedir. Kalabalık aileler için yapılacak olan hazırlıklarda mutfaktaki en büyük yardımcılarınızdan biri olan Bosch Optimum Mutfak Şefi kısa sürede mükemmel kıvamda hamurlar elde etmenizi sağlıyor. Tamamı demir malzemeden üretilmiş olan bu makine güven veren bir kaliteye ve görüntüye sahip. Kauçuk kaymaz ayakları ile Bosch Optimum Mutfak Şefi çalışma esnasında sarsıntı yapmıyor ve yerinden asla oynamıyor. 9,5 kg ağırlığa sahip olan bu ürün kırmızı rengi ve metal detayları ile de çok şık bir tasarıma sahip.

  • Motor gücü: 1600w
  • Kapasite: 5,5 l
  • Malzeme: Paslanmaz çelik

Güçlü Motor

1600 W gücündeki motoru ile üstün bir performansa sahip olan bu hamur yoğurma makinesi sağlamlığı ile dikkat çeker. Piyasadaki birçok ürüne taş çıkartacak bir motor gücüne sahip olması ise tercih edilmesinde büyük bir etkendir. Güçlü motoru sayesinde her türlü karışımı duraksamadan hazırlayabilen Bosch Optimum MUM Mutfak Şefi yorulmak nedir bilmiyor.

3 Boyutlu Karıştırma Özelliği

Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi 3 boyutlu karıştırma özelliğine sahiptir. Bu sayede kabın içerisindeki; kenarlarda ve taban kısmında kalan hamurların tamamı karışıma rahatlıkla dahil edilir. Karıştırma uçları 3 farklı yönde hareket ettiği için hamur malzemeleri merkezde toplanır. Hiçbir malzemenin ziyan olmaması, ortaya tamamen homojen ve pürüzsüz bir hamur çıkarması ürünün en belirgin özelliklerinden biridir.

Ekstra Geniş Karıştırma Haznesi

Bosch Hamur Yoğurma Makinesi Hazne Buyuklugu

Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi 5.5 L'lik karıştırma haznesi ile tek seferde çok fazla karışım ya da hamur hazırlamanızı sağlar. Dibe doğru derin bir tasarımı vardır. Karıştırma haznesi gövdeden çevirilerek pratik şekilde çıkartılabilir. Eğer hamur karıştırma kabı tam anlamıyla yerine oturmazsa makine çalışmayacaktır. Bu da güvenlik konusunda ne kadar hassas bir makine olduğunun göstergesidir. Kap üzerinde bulunan sıçrama önleyici kapak ise karıştırma sırasında etrafa malzeme sıçramasına engel olur.

7 Kademeli Hız Ayarı

Hiz Ayari

Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi 7 farklı hız ayarı ile dilediğiniz hızda yoğurma ya da karıştırma yapabilmenizi sağlar. Pulse özelliği ise kısa sürede hızlıca hamur karışımları elde etmenizi sağlamaktadır.

3 Farklı Aparat

Bosch Hamur Yoğurma Makinesi Cirpma Aparati

Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi 3 farklı aparat ile kutusundan çıkar. Aparatlardan biri hamur kancasıdır ve yoğun kıvamlı olan hamurların istenilen kıvama gelmesini sağlar. Diğer aparat karıştırma için kullanılır ve uç kısmında silikon detayı vardır. Kek, krep gibi akışkan hamurların karışımında kullanılabilir. Çırpıcı ise yumurta çırpmak, krema yapmak için tercih edilebilir. Aparatların tamamı demirdir. Pratik şekilde takılıp çıkarılabilmeleri ise kullanım rahatlığı sağlar. Aparatları değiştirmek için ana gövdenin arkaya yatırılması gereklidir. Bunu yapmak için de hız ayarının alt kısmında yer alan mandal çevirilmelidir. Tek hareketle arkaya yatan gövdenin uç kısmında aparat yuvası göze çarpar. İsteğe göre, kullanılmak istenen aparat bu kısma takılır ve gövde yeniden yerine oturtulur. Aparatların tamamı yanlara doğru bombeli şekilde tasarlanmış olup, kabın her yerine ulaşabilecek bir yapıdadır.

Çok Amaçlı Kullanım

Bosch Hamur Yoğurma Makinesi Eklenti 1

Bosch Optimum MUM Mutfak Şefi sadece bir hamur yoğurma makinesi değildir. Makinenin üst kısmındaki metal kapaklar açıldığında 2 adet yuva göze çarpar. Bı kısımlardan birine blender diğerine ise kıyma ya da baharat öğütme makinesi yerleştirilebilir. Kutu içinden çıkmayan bu aparatlar isteğe bağlı olarak sonradan satın alınabilmektedir.

Bosch Hamur Yoğurma Makinesi Yorumları

Bosch Optimum MUM9A66R00 1600W Mutfak Şefi E-ticaret sitelerinde 4,8 şeklinde puanlanan bir ürün. Bu makinenin en güven veren kısmı ise gövdesinin demir döküm olması diyebiliriz. Kullananlar, plastik kasaya sahip hamur yoğurma makinesi tercih etmeyenlere bu ürünü şiddetle tavsiye ediyor. Çalışırken hiçbir şekilde sarsılmayan ve tüm aparatları ile kalite kokan Bosch Optimum MUM9A66R00 1600W Mutfak Şefi uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir makine.

Çiğ köfte, mercimek köftesi, mantı hamurunu kısa sürede istenilen kıvama getirebilen bu hamur yoğurma makinesi pratik bir kullanıma sahip. Yoğurma sırasında kabın her yerini süpüren ve sıçratma kapağı sayesinde etrafı kirletmeyen bu makine kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda. Kullanıcılar tarafından beğenilen bir başka özelliği ise tüm aparatların bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olması. Ayrıca bu makine çalışırken ses ya da sarsıntı yapmıyor. Gerek malzeme kalitesi, gerek performans açısından değerlendirilecek olursa Bosch Optimum MUM9A66R00 1600W Mutfak Şefi kullanıcılarından tam not alan bir ürün.

Diğer hamur yoğurma makinesi incelemelerimizi görmek için tıklayın.

İlgili Tavsiyeler

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.