Tüketici dergisi logosu
Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter İncelemesi resmi

Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter İncelemesi

Yerli malı olması, ışıklı tekerleklere sahip olması, manevra yapma kolaylığı, renk seçenekleri, pratik kullanımı ile bu scooter ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacak gibi görünüyor. Ayrıca hem uygun fiyata sahip olması hem de kaliteli ile de sizlere cazip gelebilir. 3 yaşından 7 yaşına kadar rahatlıkla kullanılabilecek olan Cool Wheels Twist scooterı satın alan kullanıcıların neredeyse tamamı ise bu üründen oldukça memnun. Ayrıca kullanıcıların büyük çoğunluğu piyasada yer alan ve çok pahalı olan yabancı marka scooterlara çok fazla para vermek yerine bu ürünün tercih edilmesinin daha mantıklı olduğunu savunuyor. Tabi ki tercih size kalmış.

Artılar

  • Yumuşak tekerlekler
  • Manevra gücünün iyi olması
  • Yaşa göre ayarlanan direksiyon

Eksiler

  • Tekerleklerinin pahalı rakipleri kadar iyi olmaması
Hilal Sarıyar tarafından tarihinde incelendi

Çocuklar için vageçilmez eğlence kaynaklarından olan scooterların son zamanlarda artan kullanımı, aileleri de en iyi özelliklere sahip olan scooter modellerini araştırmaya itti. Gerek çocukların motor gelişimi, gerek kaliteli zaman geçirmeleri adına son derece faydalı olan scooterların öne çıkan markaları arasında Cool Whels Twist de yer alıyor. Türkiye yapımı olan bu scooter modeli 3-7 yaş aralığına hitap ediyor ve oldukça da kullanışlı. Ürünün detaylarına daha yakından bakmak ve fikir sahibi olmak isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Genel Bakış

Cool wheels Twist, 3 tekerlekli bir tasarıma sahiptir ve ön 2 tekerleğinde yer alan led ışıklar kullanım sırasında devreye girer. 50 kg taşıma kapasitesine sahip olan bu scooter 3 kademeli olacak şekilde bir yükseklik ayarına sahiptir. Boyu 75 cm, eni 55,5 cm olan scooter, kurulum noktasında kullanıcıları zorlamaz ve kolaylıkla halledilebilir. 3 yaştan 7 yaşa kadar olan çocukların kullanımı için uygundur. Twistable özelliği bu scooterın öne çıkan özellikleri arasındadır. Yani yön değiştirme konusunda çocuğa rahatlık sağlar ve scooter yana yatırıldığında kolaylıkla dönme sağlanır.

Güvenlik konusunda da çocukları yarı yolda bırakmamayı hedefleyen Cool wheels Twist'in arka tekerleğinin üzerinde fren bulunur ve kullanım sırasında çocuk ayağı ile o kısma baskı uyguladığı an scooter durur.

Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter arka tekerlek

Silikon kaplı olan tekerlekleri 180 derece dönme ve kaymaz taban özelliğine sahiptir. Direksiyonu rahatlıkla çıkartılıp takılabilir ve manevra özelliği de son derece yüksektir. Özgürlüğüne düşkün çocukların tercihi olabilecek bu scooter dayanıklı ve uzun yıllar kullanıma müsaittir. Yılın her döneminde rahatlıkla sürüş yapılabilir. Mavi, pembe, sarı ve turuncu renkeriyle karşımıza çıkan Cool Wheels Twist her beğeniye hitap edecek şekilde dizayn edilmiştir.

Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter tekerlek detay

Kurulumu Nasıl Yapılır?

Cool wheels twist scooter, ambalajından 3 parça olacak şekilde çıkacaktır. Taban, gövde ve direksiyondan oluşan parçaların kurulumu ise oldukça basittir. Öncelikle scooterın gövde kısmı, tabanda yer alan boşluğa denk gelecek şekilde takılmalıdır. Aşağı doğru bastırıldığı zaman tık diye yerine oturacaktır. Rahatlıkla yerine yerleştirilebilen gövde direkt olarak sağlam duruşu ile dikkat çeker.

Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter gidon montaj

Direksiyon da gövdeye takılır ve çevirilerek iyice sıkı bir hale getirilir. Çocuğun boyuna göre scooterın yüksekliğini ayarlama işlemi de saniyelik bir olaydır.

Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter gidon yukseklik ayari

3 kademeli yükseklik ayarı özelliğine sahip scooterın direksiyon kısmındaki kelepçe çevirilerek ayarlama yapılabilir. Ayrıca kutusunun üzerinde, özellikleri, nasıl kurulum yapılabileceği gibi bilgilere de detaylı şekilde yer verilmiştir.

Cool Wheels Twist Sürüş Deneyimi

Kendi dengesini koruma noktasında sıkıntı çekmeyen çocuklar için uygun olan cool wheels twist scooter, çocuklara eşsiz bir sürüş keyfi sunar. Scooterın en öne çıkan özelliklerinden biri de yön değiştirme rahatlığı. Çocuk direksiyonu sağa ya da sola çevirdiğinde değil kendisini yana yatırdığında dönme durumu söz konusu olur. Bu da güvenli bir sürüş sağlayarak çocuğun düşmesinin önüne geçer.

Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter kaymayi onleyici

Ayrıca scooterın taban kısmında yer alan tırtıklar da ayak kaymalarının önüne geçmek için düşünülmüştür. Böylece çocuk scooterı daha rahat şekilde kontrol edebilir ve ayağı kaymaz. Tekerleklerinin silikon olması da sessiz bir sürüş sağlama noktasında oldukça konforludur.

Silikonların iç kısmında bulunan ışıklar da çocuklar için eğlence vericidir. Ön tekerleklerin daha hızlı dönmesi, arka tekerleğin ise biraz daha sert olması scooterın daha rahat şekilde kontol edilmesini sağlar. Direksiyon kısmındaki tutma yerleri ise oldukça yumuşak olduğu için çocukları rahatsız etmez. Ancak tekerleklerdeki ışıkların yanması için scooterın biraz hızlı şekilde sürülmesi gerekmektedir.

Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter genel gorunum taban

Sonuç

Bu yazımızda sizler için Cool Wheels Twist scooterı ele aldık ve detaylı şekilde inceledik. Yerli malı olması, ışıklı tekerleklere sahip olması, manevra yapma kolaylığı, renk seçenekleri, pratik kullanımı ile bu scooter ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacak gibi görünüyor. Ayrıca hem uygun fiyata sahip olması hem de kaliteli ile de sizlere cazip gelebilir. 3 yaşından 7 yaşına kadar rahatlıkla kullanılabilecek olan Cool Wheels Twist scooterı satın alan kullanıcıların neredeyse tamamı ise bu üründen oldukça memnun. Ayrıca kullanıcıların büyük çoğunluğu piyasada yer alan ve çok pahalı olan yabancı marka scooterlara çok fazla para vermek yerine bu ürünün tercih edilmesinin daha mantıklı olduğunu savunuyor. Tabi ki tercih size kalmış. Eğer uygun fiyatlı ve sağlam bir çocuk scooterı satın almak istiyorsanız bu ürüne bir göz atabilirsiniz.

Diğer scooter modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

İlgili Tavsiyeler

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.