Tüketici dergisi logosu
Coresatin Sarı Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Detaylı İncelemesi resmi

Coresatin Sarı Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Detaylı İncelemesi

Sarı Coresatin krem temiz ve kuru cilt üzerine sabah-akşam uygulanmalıdır. Cilt üzerinde problem olan bölgeye masaj yapılarak uygulanan Coresatin krem ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Kremi gündüz uyguladığınızda güneş ışınları altında fazla kalmamaya özen göstermelisiniz. Her ne kadar reçetesiz satın alınabilen bir krem olsa da, Coresatin sarı krem yine de doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Artılar

  • Kortizon içermeyen bir krem olması
  • Egzama için etkili olması

Eksiler

  • Bazı egzamalı kişilerde işe yaramaması
Hilal Sarıyar tarafından tarihinde incelendi

Çoğumuz zaman zaman farklı cilt sorunları ile baş etmek durumunda kalabiliriz. Sivilceler, akneler, leke ve yara izleri ya da egzama gibi cilt problemleri daima can sıkıcıdır. Böylesi durumlarda hem cildimize zarar vermeyecek hem de problemi ortadan kaldırabilecek çarelere yöneliriz. İşte tam da bu noktada karşımıza çıkan Coresatin krem cildin doğal yapısını korur ve iyileştirir.

Mor, sarı, pembe, mavi ve yeşil renkleri bulunan Coresatin krem dermatologlar tarafından sıklıkla reçete edilir. B6, üre, aloe vera, allantoin ve E vitamini bakımından zengin bir içeriğe sahip olan Coresatin krem cilt onarıcı etkisi ile öne çıkar. Yeni hücrelerin oluşmasını sağlayan bu mucizevi krem aynı zamanda peeling ve tonik etkisine de sahiptir. Coresatin kremin farklı renk kutularda satılmasının nedeni, her bir kremin farklı cilt problemleri üzerinde etkili olmasıdır. Biz bu yazımızda kuru ve hassas bir cilt tipine sahip kişiler için üretilmiş olan sarı Coresatin üzerinde duracağız. Eğer sizin de cilt yapınız bu şekilde ise yazımızı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Coresatin Sarı Krem Özellikleri Nelerdir?

Kısa kullanımdan sonra bile etkilerini hemen ortaya koyan Coresatin krem 30 gr'lık kutuda satılan, cildi rahatlatıcı etkiye sahip bir bakım kremidir. Cilde ihtiyacı olan nemi kazandırmakla kalmaz aynı zamanda bazı sorunlarla da başa çıkar. Aloe vera ve nane yağı içeren bu krem aynı zamanda vitaminler ve mineraller açısından da zengindir. Kolay emilen bir yapısı olan Coresatin krem cilt üzerinde ince bir koruyucu tabaka halini alarak nem kaybını önler. Kuru ve hassas cilt yapısına sahip kişiler için biçilmiş kaftan olan Coresatin sarı krem gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Krem düzenli kullanıldıktan sonra cilt onarılır ve tekrar eski haline geri döner.

Coresatin Sarı Krem Neden Kullanılır?

Kortizon içermeyen Coresatin sarı krem rozasea ve seboreik dermatit hastalıklarını hedef alır. Pek çok nedenden dolayı ortaya çıkan bu hastalıklar kişi için stres sebebi olabilir. Coresatin sarı krem doktorlar tarafından reçete edildiği gibi eczaneler tarafından reçetesiz şekilde de satılır. Cilt bakım kremi niteliği taşıyan Coresatin, tedavinize destek olabilecek bir yere sahiptir.

Kortizon içermediği için herhangi bir tehdit oluşturmaz. İçeriğinde yer alan vitamin ve mineraller cildi besler, onarır ve yeni cilt hücrelerinin oluşmasını sağlar. İçeriğinde bulunan nane yağı ve aloe vera sayesinde cilt rahatlar ve deri yenilenir. Cilt üzerinde kuruluğa bağlı tahrişi iyileştiren Coresatin sarı krem pürüzsüz bir görünüm sağlar. Zaman zaman kuruluğa bağlı olarak cilt üzerine pullanmalar meydana gelebilir. Coresatin sarı krem bu pul pul dökülmeyi onarır ve cildi eski haline getirir. Ayrıca cilt üzerinde oluşan iltihaplanmalar da bu kremin ortadan kaldırdığı problemlerin arasındadır. Birçok kişinin muzdarip olduğu sivilceler için de Coresatin sarı krem oldukça faydalıdır. Sivilce oluşumunu engelleyen bu krem bakteri ve iltihapları yok eder.

Coresatin Sarı Krem Kullanımı Nasıldır?

Coresatin sarı krem düzenli olarak kullanıldığı takdirde tahriş, kuruluk ya da egzama gibi cilt rahatsızlıklarını giderir. Düzenli kullanılmadığında kremin etkilerini görmek çok mümkün değildir.

Sarı Coresatin krem temiz ve kuru cilt üzerine sabah-akşam uygulanmalıdır. Cilt üzerinde problem olan bölgeye masaj yapılarak uygulanan Coresatin krem ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Kremi gündüz uyguladığınızda güneş ışınları altında fazla kalmamaya özen göstermelisiniz. Her ne kadar reçetesiz satın alınabilen bir krem olsa da, Coresatin sarı krem yine de doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

İlgili Tavsiyeler

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.