Tüketici dergisi logosu
Huawei Band 7 İncelemesi: Huawei Band 7 vs. Huawei Band 6 resmi

Huawei Band 7 İncelemesi: Huawei Band 7 vs. Huawei Band 6

Huawei Band 7, iyi inşa edilmiş bir tasarıma ve güçlü sağlık ve fitness izleme özelliklerine sahip bütçe dostu bir akıllı giyilebilir cihaz için iyi bir seçenektir, iyi bir pil ömrüne sahiptir, çeşitli renklerde gelir ve çok rekabetçi bir fiyata sahiptir, benzer bir fiyat noktası ve yetenekleri paylaşan Xiaomi Smart Band 7'ye güçlü bir rakiptir, bu nedenle, bu akıllı bilekliklerden hangisinin size en uygun olduğu kişisel tercihe bağlıdır.

Artılar

  • Güzel AMOLED ekran
  • Her zaman açık ekran

Eksiler

  • Parlaklık sadece 5 seviye arasında ayarlanabilir
  • Ortam ışığı sensörü yok
Tümay Kılınç tarafından tarihinde incelendi

Huawei Band 7, her gün takılabilecek kadar kompakt, bir şarjla uzun süre gidebilen ve tüm temel işlevleri kapsayan bir akıllı saat isteyenler içindir. Üstelik çok da pahalı olmaması onu daha da ilgi çekici kılıyor.

Huawei Band 7'yi etkileyici kılan şey, bu fiyat etiketine sığdırmayı başardığı uzun özellik listesi. Sadece 16g (kayışla birlikte 28g) ağırlığında, 50 metreye kadar su geçirmez, 96 egzersiz modunu destekler, kalp atış hızını, kan oksijenini ve uykuyu takip eder, bildirimleri görüntüler ve 14 güne kadar pil ömrüne sahiptir. Ama hepsinden önemlisi, bu saatlerce bileğinizde olduğunu unutacağınız çok rahat bir giyilebilir cihaz.

Huawei Band 7, özel manyetik şarj cihazıyla birlikte basit bir kutu içinde geliyor.

Huawei Band 7 12

Huawei Band 7 vs Huawei Band 6

Huawei Band 7, 1,47 inç AMOLED ekranıyla Huawei Band 6'ya göre büyük ölçüde bir yükseltme gibi görünüyor. Band 6 gibi Huawei Band 7 de 96 spor modu sunuyor. Elbette Huawei'nin TruSeen 4.0 teknolojisi sayesinde kalp atış hızı izleme özelliği de mevcut.

Fiziksel boyutları da Band 6'ya benziyor. 44,35 x 26 x 9,99 mm boyutlarındaki Band 7, eski bandın 43 x 25,4 x 10,99 mm boyutlarında. Bununla birlikte, Band 6'nın 18 g ağırlığına kıyasla kayışsız 16 g ağırlığıyla daha hafiftir. Tam şarjla iki haftaya kadar pil ömrü vaat edilirken, beş dakikalık bir şarjın iki tam gün kullanım sunduğu söyleniyor.

Donanım

Huawei Band 7 çok hafif ama aynı zamanda çok sağlam. Düşük ağırlık, Huawei'nin polimer malzemelerden yapıldığını iddia ettiği kasada herhangi bir metal kullanılmamasıyla elde ediliyor. Yine de, çok iyi bir izlenim bıraktığı için kasanın kendisinin metal olduğunu zannedebilirsiniz.

Huawei Band 7 5

Ön tarafta 1,47 inç 194x368px AMOLED ekran yer alıyor. Dikdörtgen şekli ekranın olduğundan daha büyük görünmesini sağlarken, görüntüleme deneyimi harika - canlı renkler ve mükemmel kontrast. Ekran ayrıca en güçlü güneşli günler için bile oldukça parlak. Yine de otomatik maksimum parlaklık seçeneği yok.

Geceleri ekranı karartmak için bir ayar var, bu da Band 7'yi yatarken takmayı ve uyku izleme işlevini kullanmayı planlayanlar için harika bir özellik. Ayrıca çok önemli olan Her Zaman Açık ekran da mevcut ve dördü dijital, biri analog olmak üzere beş saat kadranı seçeneğiniz var.

Ekranın üstündeki cam yukarıdan aşağıya doğru hafifçe kavisli ve ekran çerçeveyle buluştuğu yerde bir eğimle bitiyor, bu da rahat, kenarsız bir dokunma deneyimi sağlıyor.

Huawei Band 7 6

Siyah modelinin kasası koyu gridir. Huawei Band 7'nin sağ tarafında egzersiz modlarını gösteren tek bir düğme var. İkinci bir dokunuş sizi ana ekrana geri getiriyor.

Huawei Band 7'nin alt tarafına baktığınızda optik kalp atış hızı sensörünü ve tescilli manyetik şarj cihazı için iki pimi görebilirsiniz.

Huawei Band 7 13

Burası aynı zamanda kayışı çıkarmak için pimlere eriştiğiniz yerdir. Bu özel bir şekil, bu yüzden standart bir saat kayışı kullanamazsınız. Kayışı çıkarmak için pimi aşağı doğru itmeniz gerekiyor ki bunu yapmak biraz zor çünkü kayış pimin içine doğru eğiliyor. Bu, pek çok kişinin sık sık yapmasını beklediğimiz bir şey değil, bu yüzden bir sorun değil.

Yazılım, Egzersiz, Uyku takibi ve pil ömrü

Huawei Band 7, ana ekrana özellikler getiren ve yüklenebilir herhangi bir uygulamaya sahip olmayan gerçek zamanlı bir işletim sistemi çalıştırır. İşlevselliğini kolayca genişletemeyeceğiniz için tam anlamıyla akıllı değildir.

Bunun yerine, bir saat ekranı olarak işlev görür. Varsayılan olarak, kalp atış hızı, SpO2 değeri, Hava Durumu, Müzik kontrolü ve etkinlik widget'ı için bir ekrana sahip olursunuz. Hangi ekranların görüneceğini seçebilir ve bunları yeniden sıralayabilirsiniz, ancak garip bir şekilde bunu ekranın kendisinden yapamazsınız (bir ekrana uzun basmanın onu kaldırmanıza veya taşımanıza izin verdiği birçok akıllı saatin aksine). Ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor ki bu da sezgisel değil ve yorucu.

Huawei Band 7 8

Bir diğer sıkıntı ise yan düğmenin işlevini değiştirememek ya da uzun basma eylemi ekleyememek.

Huawei Health uygulaması Play Store'da mevcut, ancak bir kez kurduğunuzda Huawei sizden web sitesinden en son sürümü indirmenizi isteyecek. Ayrıca bir iOS uygulaması da var.

Önceden yüklenmiş 10 saat yüzü ve Sağlık uygulaması aracılığıyla 4 binden fazla saat yüzü var. Çoğu iyi kalitede.

Huawei Band 7 9

Ancak özellik eksikliği aynı zamanda basitlik(iyi anlamda) anlamına da geliyor. Huawei Band 7'yi bir kez kurduğunuzda veya varsayılan durumuna alıştığınızda, size görmek istediklerinizi gösterme konusunda iyi bir iş çıkaracaktır.

Bildirimlerden bahsedelim. Band 7'nin her uygulamadan gelen bildirimleri göstermesini sağlayabilirsiniz, ancak yalnızca bazı uygulamalarda bir yanıt gönderebilirsiniz.

Örneğin, Viber'da yanıt veremezsiniz, ancak Messenger'da yalnızca OK, NO, YES vb. gibi önceden ayarlanmış ifadelerle veya bir emoji ile yanıt verebilirsiniz.

Fitness takibi çok güçlüdür. Saatte 96 egzersiz modu var, bu da çoğu kisinin yaptığı egzersizlerin hepsini kapsıyor. Antrenman sırasında ayrıntılı analizler alıyorsunuz. Kalp atış hızınıza bağlı olarak ne kadar yorgun olduğunuzu gösteren şık bir grafik var.

Huawei Band 7 10

Her gün yanımda taşıdığım güvenilir akıllı saatimle yan yana bir karşılaştırma yaptım ve Huawei Band 7'nin biraz daha tutarlı olduğunu gördüm. Diğer giyilebilir cihazım zaman zaman BPM'ye göre okumada yukarı veya aşağı atlarken, Huawei Band 7 daha istikrarlıydı.

Huawei Band 7 ile uykumu takip ettim ve bir kez daha denenmiş ve test edilmiş akıllı saatimle karşılaştırdım. Burada Band 7 o kadar doğru değildi.

Yattığınız anda uykuya daldığınızı düşünürken, diğer saatim gerçekten uykuya dalmadan önce ne kadar zaman geçtiğini doğru bir şekilde takip ediyordu. Bu da normal cihazımın 6 saatten biraz fazla uyuduğumu söylerken Band 7'nin 7 saatten biraz fazla uyuduğumu söylemesine neden oldu. O gece 6 saat uyudum.

Huawei Band 7 11

Genel olarak, Huawei Band 7 iyi bir gece uykusu almadığımı bildiğim gecelerde bile bana mükemmel uyku skorları verdi. Uykunuzu iyileştirme konusunda ciddiyseniz, Huawei Band 7 size gerekli bilgileri vermeyecek ve harika uyuduğunuzu düşüneceksiniz.

Son olarak, pil ömründen bahsedelim. Huawei 14 güne kadar tipik kullanım süresi olduğunu iddia ediyor. Biz 8 gün boyunca yoğun bir şekilde kullandık - yaklaşık 5 gün boyunca bildirimler açık, her zaman açık ekran etkin ve 4 egzersiz yaptık. Diğer 3 gün Band 7 ekranı uyandırmak için yükseltmeye ayarlıydı, bildirimler kapalıydı. Huawei Band 7'yi sadece bir saat olarak kullanırsanız, tam 14 gün olmasa da neredeyse dayanacağından hiç şüphemiz yok.

Sonuç

Huawei Band 7

Huawei Band 7, uygun fiyata yetenekli bir akıllı giyilebilir cihaz için en iyi seçeneklerden biridir. İyi inşa edilmiş, sağlam bir özellik setine ve güçlü sağlık ve fitness izleme yeteneklerine sahip.

Pil ömrü, bu tür bir cihaza uygun olarak harika. Herkes için bir rengi var ve fiyatı çok rekabetçi. Huawei Band 7'nin tek güçlü rakibi, fiyat noktasını paylaşan ve aynı derecede yetenekli olan Xiaomi Smart Band 7'dir. Dolayısıyla, bu giyilebilir cihazlardan hangisinin sizin beğeninize daha uygun olduğuna karar vermeniz gerekir.

Genel olarak, Huawei Band 7 almak ile yanlış yapamazsınız ve kesinlikle tavsiye ederiz!

Diğer akıllı bileklik tavsiyelerimize bakmak için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlgili Tavsiyeler

Yorumlar

Yazar Hakkında

tumay profil resmi

Tümay Kılınç

Yazılımcı

Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.