Tüketici dergisi logosu
Micro Mini Deluxe Scooter İncelemesi resmi

Micro Mini Deluxe Scooter İncelemesi

Kalitesi ile birçok rakibini geride bırakmayı başaran bu marka, scooter konusunda uzman bir yaklaşıma sahip. Kusursuz tasarımı, gidon, t-bar ve güvertesinin sağlamlığı, sürüş sırasında çocuğun yana yatması ile yön değiştirme kolaylığı, yumuşak sürüş deneyimi ve en önemlisi de scooterın yere çok yakın şekilde tasarlanmış olması bu markaya şans vermek için yeterli özellikler arasında bulunuyor. Micro Mini Deluxe fiyat konusunda biraz düşündürse de kaliteden yana olanlar için iyi bir seçenek olabilir.

Artılar

  • Pratik kullanımı
  • Hafif olması
  • Kolay yön değiştirme
  • Rahat denge sağlama
  • Kaliteli olması

Eksiler

  • Pahalı olması
Hilal Sarıyar tarafından tarihinde incelendi

Çocukların bedensel gelişimi ve eğlenceli vakit geçirebilmeleri için oldukça kullanışlı olan scooterlar son yıllarda ülkemizde de popülerliğini arttıdı. Birbiriyle adete yarış içerisinde olan onlarca marka, çocuklar için en kullanışlı olan scooterı tasarlama konusunda da iddialı. Çocuk scooterı konusunda öne çıkan markalardan biri de Micro Mini Deluxe. İsviçre kalitesini çocukların ayağına getiren bu scooter yere yakın tasarımı ve ergonomik dokusuyla göze çarpıyor. ''Çocuğuma hangi scooterı seçmeliyim?'' diyen aileler için oldukça iyi bir alternatif gibi görünen bu scooterı sizler için detaylı şekilde inceledik. Micro Mini Deluxe scooterı daha yakından tanımak ve özellikleri hakkında fikir sahibi olmak isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Genel Bakış

Micro Mini Deluxe, 2-5 yaş aralığında olan çocuklara hitap eden bir scooter olarak karşımıza çıkar. Maksimum taşıma kapasitesi 35 kg olan bu scooter hafifliği ile de dikkat çekicidir. Sadece 1.9 kg ağırlığa sahip olan Micro Mini Deluxe bu özelliği nedeniyle çok kolay kontrol edilebilir. Küçük çocukların yönetebilmesi adına özel olarak tasarlanmıştır.

Tutma yeri ayarlanabilir bir yapıdadır. Bu da scooterı çocuğunuzun boyuna uygun olacak şekilde ayarlamanızı sağlar. Metalik ve sağlam bir gövdeye sahip olan scooter korozyona karşı korunaklıdır ve estetik açıdan da hoş bir görünüme sahiptir. Scooterın taban kısmında kabartmalı bir logo vardır. Bu da çocuğun ayağının kaymasını önler ve daha sağlam şekilde basmasını sağlar.

Micro Mini Deluxe Scooter genel gorunum

Yüksekliği 60 cm olan gidon, 80-110 cm boyunda olan çocuklar için uygundur. Tekerleklerinde led ışıklar bulunur. Bu sayede çocuk scooterı kullandığı sırada ışıklar yanmaya başlar ve daha eğlenceli vakit geçirmiş olur.

Scooterın üretimi sırasında plastik, kauçuk, alüminyum malzemeler tercih edilmiştir. Yılın her yılı rahatlıkla kullanılabilen bu scooter çocuklara yumuşak bir sürüş keyfi yaşatır. Arka tekerleğin üzerinde bulunan fren sistemi de güvenlik açısından oldukça faydalıdır. Micro Mini Deluxe 2 yıl garantilidir ve kullanıcılarını asla yarı yolda bırakmamayı hedefler. Fiyat konusunda ise biraz pahalı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Renk seçeneği konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Micro Mini Deluxe yüksek kalite standartları ile iddilalı bir duruş sergiler.

Micro Mini Deluxe Scooter Kurulumu

Micro Mini Deluxe Scooter demonte

Ambalajından iki parça olacak şekilde çıkan Micro Mini Deluxe kurulum konusunda kullanıcıları yormaz ve pratik şekilde montajı yapılır. T- barının alt kısmında yer alan pimi sayesinde kolaylıkla scooterın güvertesine yerleşir. T-barın üst kısmında bir kelepçe vardır ve bu kelepçe sayesinde scooterin boyu alçaltılıp yükseltilebilir. Ambalajının üzerinde yer alan resim ve açıklamalar da kurulum noktasında yardımcı niteliktedir.

Micro Mini Deluxe Scooter Sürüş Deneyimi

Micro Mini Deluxe, sürüş konusunda çocuklara oldukça keyif verir. Güvertesinin yere yakın olması, Çocukların ufak elleri için uygun şekilde tasarlanmış olan tutanak ve güvenli biçimde yana yatma özelliği ile dikkat çeker. Sağa, sola dönüşlerde, silikon tekerleklerin yan yatma mekanizması devreye girer ve çocuklar bu konuda zorluk yaşamaz.

Sürüş sırasında hiç ses çıkartmayan bu scooter yere adeta yumuşak bir baskı uygular. Zeminde kolaylıkla ilerleyen ve hafifliği ile çocukları zorlamayan bu scooterın kalın poliüretan tekerlekleri ve esnek yapıdaki güvertesi yoldaki tümsekler ile profesyonelce başa çıkar.

Micro Mini Deluxe Scooter alttan gorunum

Çocuklar için mükemmel bir gezi arkadaşı olan Micro Mini Deluxe güvenli bir sürüş sağlar ve arka tekerlek üzerinde yer alan frene baskı uygulandığında direkt olarak durur.

Micro Mini Deluxe Scooter arkadan gorunum

Sonuç

Sizin için Micro Mini Deluxe Scooterın detaylı incelemesini yaptık ve bu harika tasarımı sizler için tanıttık. Kalitesi ile birçok rakibini geride bırakmayı başaran bu marka, scooter konusunda uzman bir yaklaşıma sahip. Kusursuz tasarımı, gidon, t-bar ve güvertesinin sağlamlığı, sürüş sırasında çocuğun yana yatması ile yön değiştirme kolaylığı, yumuşak sürüş deneyimi ve en önemlisi de scooterın yere çok yakın şekilde tasarlanmış olması bu markaya şans vermek için yeterli özellikler arasında bulunuyor. Micro Mini Deluxe fiyat konusunda biraz düşündürse de kaliteden yana olanlar için iyi bir seçenek olabilir. 2-5 yaş arası kullanıma uygun olduğu düşünülecek olursa bir kaç yıl kaliteli ve keyifli bir sürüş yapmak için uygun.

Micro Mini Deluxe Scooter

Umarız scooter konusunda adını dünyaya duyurmayı başarmış bir marka olan Micro Mini Deluxe hakkında merak ettiklerinizi cevaplayabilmişizdir. Siz de çocuğunuza sıradan değil de özel bir scooter hediye etmek isterseniz bu modele bir göz atabilirsiniz.

Diğer scooter modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

İlgili Tavsiyeler

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.