Roborock S5 Max Robot Süpürge İncelemesi

Roborock S5 Max Robot Süpürge

★★★★★
★★★★★

Haritalar ve zamanlama gibi gelişmiş özelliklere sahip bir robot süpürgesi arıyorsanız, ancak bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bu iyi bir fiyat noktasında yetenekli bir robot süpürgedir.

Artıları

 • Uzun pil ömrü
 • 2cm yüksekliğe çıkabilmesi
 • Büyük su haznesi
 • Aynı anda hem süpürme hem paspaslama yapabilmesi

Eksileri

 • Paspaslama özelliğinin çok iyi olmaması
 • Koyu renk halıları engel olarak görmesi

Son yıllarda yapay zekanın hayatımızın içine daha fazla girmesi bir takım kolaylıkları da beraberine getirmeye başladı. Temizlik konusunda yükümüzü hafifletecek olan robot süpürgeler de hayat kurtarıcı icatlardan biri. Hayat yoğunluğunun fazla olması ve insanların temizliğe daha az vakit ayırmak istemesi bu akıllı cihazlara olan taleplerin de artmasına neden oldu. Bu noktada öne çıkan modellerden biri de Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas. Temizlik konusunda oldukça başarılı olan bu cihaz kullanıcıları tarafından beğeniliyor. Peki Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas ne gibi özellikler ile öne çıkıyor? Ürünün detaylı şekilde incelemesini yaptığımız bu yazımızda merak ettiğiniz her şeye ulaşmanız mümkün!

Genel Bakış

 • Toz Kapasitesi: 0.46 lt
 • Ses: 55db
 • Şarj Süresi: 1 Saat
 • Çalışma Süresi: 150 dk
 • Aşılabilir Engel: 20 mm
 • Emiş Gücü: 2000pa

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas sizlere teknolojinin ve kalitenin ne demek olduğunu ispatlamak için üretilmiştir. Xiaomi’nin alt markası olan Roborock, akıllı süpürge noktasında sizlere beklentiniz olan kusursuz temizliği sunar. Ürünün öne çıkan en iyi özelliklerinden biri ise uzun çalışma süresi. Tek seferde 200 metrekarelik bir evi baştan sona temizleyebilen bu cihaz, özellikle halılar üzerinde üstün bir performans sergiliyor. Her zemin üzerinde ayrı bir moda geçen robot süpürge yaklaşık 3 saat kesintisiz çalışabilme özelliğinden dolayı oldukça cazip. Ayrıca sahip olduğu lazer sensörler sayesinde de etrafını algılama ve kaydetme konusunda son derece zekidir. Mop özelliği olması da cihazın daha verimli bir temizlik yapmasını sağlar. Engellerle mücadelede de oldukça iyi bir performans sağlayan Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas kirleri özel şekilde algılayarak hemen harekete geçer.

Teknik Özellikler

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Beyaz Akıllı Robot Süpürge ve Paspas bataryası 5200 mAh, haritalama yöntemi ise LDS(lazer)’ dir. Şarjı net 2,5 saat dayanabilen bu cihaz evinizi tek seferde temizleyebilme kapasitesindedir. Motor gücü 58 W olan Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas, Mi home mobil uygulaması sayesinde kontrol edilebilir. Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle karşımıza çıkan bu ürünün ağırlığı ise 3 kg’dir ve 5 çalışma moduna sahiptir. Cihaz yüksek kaliteli bir plastik malzemeden üretilmiştir. Ses konusunda ise rahatsız etmeyen bir çalışma rutinine shap olan robot süpürge 50 db(sessiz mod), 55 db(dengeli mod), 60db(turbo mod), 65 db(max mod) olarak karşımıza çıkar.

decibel-grafigi

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas 460 ml toz haznesine sahiptir. 4 temizlik moduna sahip olan cihaz; sessiz, dengeli, turbo ve max seçenekleri ile rakiplerinden bir adım öne çıkar. Robotun üzerinde yer alan bir düğme ile temizliği başlatabilir, diğeri ile de şarj istasyonuna gitmesini sağlayabilirsiniz. Şarj olma süresi de 1 saattir.

Emiş Gücü ve Fırçaları

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas yuvarlak ve ince bir temizleyici olduğu için mobilyaların alt kısımlarını temizleme konusunda zorluk çekmez. Cihazın alt kısmında yer alan tek taraflı süpürme fırçası, kirleri kenardan vakumlayarak alır.

Roborock S5 Max alttan gorunum

Yan fırça süpürme sırasında toz ve kirleri içeri doğru çeker ve ana fırçaya iletir. Robot, fırçayı her yere en doğru şekilde temas ettirmek için rotasını en iyi şekilde belirler. Ana fırçanın etrafında toplanan kıl ve kirlerin temizlenmesi için küçük bi kesme aleti vardır. Akıllı LDS sistemi sayesinde yerlerde en ufacık kir kalıntısı kalması imkansız hale gelir. Emme konusunda o kadar yeteneklidir ki büyük parça kirleri bile içine çeker.

Roborock S5 Max firca

Ana fırça ya da yan fırça bir sorunla karşılaşırsa, tıkanırsa, robot sizi bilgilendirmek adına uygulaması sayesinde sesli şekilde uyarılmanızı sağlayacaktır.

Tekerlek Mekanizması ve Engeller İle Mücadele

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspasın alt kısmında 2 tane ana tekerlek vardır ve bu tekerlekler ana hareketi sağlamak adına tasarlanmıştır. Amortisör sistemi ile çalışan tekerlekler bu özelliği sayesinde karşısına çıkan engelleri daha rahat atlamaktadır.

2 cm’e kadar olan engelleri aşma konusunda profesyonel olan cihazın alt bölümünde de sensörler yer alır. 360 derece dönebilen ön tekerlek de cihazın düzgün şekilde ilerlemesi adına tasarlanmıştır. Sert eşyalarla karşılaştığında kendini geri çekebilen Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspasın ön kısmı içeri hafif şekilde girip çıkabilen bir yapıdadır ve etrafı dokunarak algılama özelliği taşır.

Uygulama İle Yönledirilebilme ve Haritalandırma

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas uygulamasına mobil üzerinden ulaştıktan sonra dilediğiniz gibi bir temizlik için cihazınıza farklı komutlar verebilirsiniz. Robotun halı ya da sert zemin modları konusunda seçim yapabilirsiniz. Temizlik sırasında yapacağı emiş ya da paspas gücünü ayarlayabilirsiniz. Zamanlayıcı özelliği sayesinde de robotun ne zaman ve hangi günde temizlik yapacağına karar vererek bu konuda komut verebilirsiniz.

Roborock S5 Max harita

Uygulamada ayrıca sanal duvar özelliği de var. Bu da robot süpürgenizin, girmesini istemediğiniz alanları işaretlemenize olanak sağlıyor. Bu tarz alanlar genelde; oyuncaklar ile dolu çocuk odaları ya da yüzeyi çıkıntılı veya tümsekli olan odalar olabilir. Cihaz, sert zeminde %96, halıda ise %84 temizlik yapabilme kapasitesine sahiptir. Ayrıca cihazınızı, haritalandırma özelliği sayesinde sadece belirli bir alanı temizlemesi için gönderebilirsiniz. Haritalandırma özelliği o kadar gelişmiştir ki örneğin; bir odanız sadece halı ile kaplıysa, o alan için paspaslama özelliğini kapatabilirsiniz. Fayans, parke, mermer gibi yüzeylerde ise hem süpürme hem de paspas özelliğini aktif edebilirsiniz. Ancak cihaz siyah ya da çok koyu renkli halılarda iyi çalışamayabiliyor. Bunun sebebi ise sensörlerinin halıyı engel olarak görüyor olması.

Sahip olduğu 14 sensörü sayesinde etrafı kusursuz şekilde algılamaya ve engelleri aşmaya odaklanır. Lazer navigasyon özelliği ile Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas evinizi tam anlamıyla hafızasına kaydeder ve temizlenmedik yer bırakmaz.

Yüksek Kapasiteli Sıvı Tankı ve Paspas Özelliği

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas, adından da anlaşılacağı gibi sadece süpürmek ve tozlarla savaşmak değil, yerleri paspaslamak için de birebirdir! Robot süpürgeniz yerleri süpürüp silerken size de keyif yapmak kalacaktır.

Roborock S5 Max mop

Sahip olduğu mikrobfiber bez ve tam 290 ml kapasiteye sahip su tankı ile yerleri paspaslamaya hazır şekilde dizayn edilmiştir. Zor kirlerin çıkması için önemli rolü olan robot, ıslak yüzey temizliği konusunda kullanıcılarını yarı yolda bırakmamayı hedefler. Silme işleminden sonra etraf sırılsıklam kalmaz ve ihtiyaç duyulan ölçüde de paspaslama özelliği mevcuttur. Örneğin; yerlerde oluşan çamur izlerini ya da dökülen meyve suyunu silme konusunda başarılıdır.

Ancak yine de geleneksel yöntemlerle karşılaştırdığımızda aklınızı başınızdan alabilecek bir performansı yoktur. 3 farklı su akışı kontrolü ile temizlik yapılan yüzeyde ne kadar su kullanılacağına sizin karar vermenizi sağlar. Bu sayede zemine uygun seviyede su kullanımı ayarlaması yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ambalajdan Çıkan Parçalar Nelerdir, Kurulumu Nasıl Olur?

Roborock S5 Max kutu
Ambalajı açıldığında içinden çıkanlar: robot, şarj ünitesi, şarj ünitesinin altına koyulan tabaka, güç kablosu, kullanım kılavuzu, paspas ünitesi, su ünitesidir. Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas kolay bir kurulum ila karşımıza çıkar ve direkt olarak temizliğe başlayabilir. Robotun ilk etapta kapağı açıldığı zaman wifi işareti ve reset tuşu vardır. Eğer farklı bir adrese taşınılırsa ya da ürün farklı bir yerde kullanılmak istenirse resetlenerek yeniden haritalandırma yapılabilir. Ürünün yan taraflarında göze çarpan sensörler ise merdivenlerden düşmesine veya engeller ile karşılaştığında yön değiştirmesine olanak sağlar. Yine dışarıdan bakıldığında temiz hava çıkışları ve hoparlörleri görmek mümkündür. Robot süpürgeniz hangi moda geçtiğini size sesli olarak bildirecektir.

Toz Haznesi ve Fırça Temizliği Nasıl Yapılır?

Roborock S5 Max dolanan tuyler
Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspasın toz haznesini temizlemek için kapağının üst kısmı açılır ve hazneye ulaşılır. Yerinden kolaylıkla çıkartılabilen toz haznesinin içinde birikmiş olan toz ve kir birikintileri boşaltılır. Ayrıca filtresinin temizlenmesi için robotun üst kısmında küçük bir fırça karşımıza çıkacaktır. Bu fırça yardımıyla filtrede birikmiş tozlardan da kurtulmak mümkündür. Ana fırçanım temizliği de önemlidir ve zaman zaman kullanan kişilerin fırçayı yerinden çıkartarak üzerinde dolanmış olan saçlar ve tozların arındırılması gerekir. Ayrıca ana fırçanın kenar kısımlarına da saç birikebilmektedir. Yuvarlak sarı kısımlar yerinden çıkartılarak saçların temizlenmesi de sağlanabilir.

Su Tankı Nasıl Doldurulur?

Roborock S5 Max su tanki
Su tankı kolaylıkla robottan ayrılır ve tankın kenar kısmında ise su doldurmak için bir boşluk vardır. Su doldurduktan sonra o kısmın kapağı kapatılır ve robota yeniden yerleştirilerek silme işlemi başlatılabilir. Su haznesi hiçbir şekilde sızıntı yapmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas Mantıklı Bir Seçim mi?

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas kullananların yorumlarına bakıldığında genelde memnun oldukları görülmektedir. Cihazın şarjını uzun süre koruması ve neredeyse evin tamamını tek seferde temizleyebilmesi özelliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Çekim gücünün kuvvetli olması, her zemine göre ayrı modlarda kullanılabilmesi ve sessiz olması da cihazı tercih edilebilir kılan sebeplerden. Oldukça akıllı bir teknoloji ile donatılmış olan robot süpürge temizlik sırasında hiçbir ayrıntıyı atlamadan tozları içine hapseder ve evde sizin için büyük bir yardımcıdır. Fiyat noktasında biraz pahalı olsa da kalite bakımından birçok rakibinin arasından sıyrılmayı başarmıştır.

Sonuç

Sizlere bu yazımızda Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas konusunda geniş bir bilgi vermeye çalıştık. Ürünü yakından inceledik ve bunu yaparken de kullanıcı yorumlarından ilham almayı ihmal etmedik. Objektif bir biçimde incelemesini yapmış olduğumuz bu robot süpürge konusunda aklınıza takılan soruları umarız yanıtlayabilmişizdir. Siz de bu aralar eviniz için kaliteli ve güvenilir bir robot süpürge bakınıyorsanız, Roborock S5 Max bu noktada aradığınız ürün olabilir!

Roborock S5 Max Robot Süpürge Fiyatı

Amazon.com.tr
Roborock S5 Max Robot Süpürge
-
N11
Roborock S5 Max Robot Süpürge
-

Diğer robot süpürge modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir