Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi İncelemesi

Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi

★★★★★
★★★★★

Tefal Masterchef Essential mutfak şefi, bilindik Tefal malzeme kalitesine sahip. Sağlam ve kaliteli olduğu izlenimini alıyorsunuz. Fakat motoru çok güçlü değil ve bazı malzemeleri çırparken kenarlarda birikme yapıyor. Bu dezavantajlarının ile birlikte fiyatına göre makul bir ürün diyebiliriz.

Artıları

 • Fiyatına göre kaliteli olması
 • Çalışırken titreşim yapmaması
 • Kompakt ve hafif olması

Eksileri

 • Kenarlarda birikme yapması

Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi beyaz ve şık tasarımıyla göze çarpan bir üründür. Tefal kalitesiyle birleşen hamur yoğurma mekanizması birbirinden lezzetli yiyecekler hazırlamanıza imkan sunar. Pürüzsüz hamurlar hazırlamanızı sağlayan bu mutfak şefi en iyi yardımcınız oluyor. Estetik ve minimalist dizaynı sayesinde mutfağınızdaki şıklığın tamamlayıcısı olmak için hazır. Makinenin alt kısımlarında bulunan vantuz sistemi sayesinde zemin kavranıyor ve çalışma esnasında sarsılma meydana gelmiyor. Dış kasası plastik malzemeden üretilmiş olan cihaz buna rağmen dinamik ve sağlam görüntüsü ile dikkat çekiyor.

 • Motor gücü: 800w
 • Kapasite: 4,8 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

800 W Motor Gücü

Özel Karıştırma Hareketi ile çalışan Tefal Hamur Yoğurma Makinesi (Masterchef Essential) 800 W motor gücüne sahiptir. Güvenilir bir performans sunan bu makine hızlı sonuçlar almanız için yeterli güce sahiptir.

Gezegensel Hareket Özelliği

Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi gezegensel hareket özelliği ile çalışan bir makinedir. Özel karıştırma hareketi sayesinde aparatlar hamur yoğurma kabının her bir yerine temas eder ve profesyonel bir süpürme işlemi yapar. Homojen ve kıvamlı hamurlar elde etmenizi sağlayan bu özellik sayesinde mutfakta harikalar yaratabilirsiniz. Ayrıca kap içerisinde hamura dahil edilmeyen hiçbir malzeme kalmaz. Hamur yoğurma makinesinin başı ile kullanılan aparat ters yönlerde döner ve böylece hamur kabının her yerinde etkili olur.

Geniş Karıştırma Haznesi

Tefal Hamur Yoğurma Makinesi Haznesi
4,8 L kapasiteli geniş haznesi ile günlük hazırlıklarınız için yeterli bir kapasiteye sahiptir. Paslanmaz çelik olma özelliği taşıyan yoğurma kabı uzun ömürlü ve sağlam bir kullanım sunar.

6 Kademeli Hız Ayarı

Tefal Hamur Yoğurma Makinesi Cirpma Aparati Hiz Ayari
Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi 6 kademeli hız ayarı özelliğine sahiptir. Karışımınızı dilediğiniz hızda çırpabilir ya da yoğurabilirsiniz. Pulse ayarı ile direkt olarak hızlı moda geçiş yapma özelliği de bulunmaktadır. Yüksek devirde çırpılması gereken karışımlarınız Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi ile kısa sürede hazır hale getirilir.

3 Farklı Aparat

Tefal Hamur Yoğurma Makinesi Cirpma Aparati 1
Metal olan 3 farklı aparat bünyesinde bulunur. Balon çırpıcı ile mus, krema, yumurta gibi malzemeleri rahatlıkla çırparak homojen hale getirebilirsiniz. Hamur karıştırıcı kullanarak kek, krep gibi yiyeceklerin karışımını en pürüzsüz şekilde elde edebilirsiniz. Güçlü hamur kancası ise mantı, makarna gibi sert hamurların yoğurulmasını sağlar. Özel karıştırma hareketleri ile kabın her yerine ulaşabilen aparatları ile mükemmel tariflere imza atmanız mümkündür. Kasa kısmında bulunan düğme sayesinde gövde rahatlıkla geriye yatırılabilir. Böylece pratik şekilde aparatların yerinden çıkartılması ya da yerine takılması mümkün hale gelir. Kompakt bir kullanıma sahip olan Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi kaliteli aparatları ile de ön plandadır.

Tefal Hamur Yoğurma Makinesi Yorumları

Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi, E-ticaret sitelerinde 4,5 şeklinde puanlanan bir ürün. Beyaz rengi ve modern tasarımı ile dikkat çeken bu hamur yoğurma makinesi kullanıcılar tarafından genel anlamda beğenilen bir ürün. Kullananlar tarafından en beğenilen özelliklerinden biri makinenin az yer kaplaması ve ergonomik bir tasarımı bulunması. Hafif ve kolay yer değiştirilebilir bir ürün olan bu mutfak şefi yoğurma ve karıştırma işlemlerinde de oldukça başarılı. Kullananların birçoğu çok pahalı ürünlere para vermektense bu makinenin rahatlıkla tercih edilebilir olduğunu söylüyor. Makine 4. hız kademesinden sonra biraz fazla sesli çalışıyor olsa da kullanıcılar genelde 5. ve 6. kademelere gerek kalmadığını söylüyor. Aparatlarının ve gövde kısmının kaliteli bir görünüme sahip olması da kullananlara güven veren noktalardan biri.

Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi Fiyatı

Amazon.com.tr
Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi
-
N11
Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi
-

Diğer hamur yoğurma makinesi incelemelerimizi görmek için tıklayın.

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir