Xiaomi Mijia 1C Robot Süpürge İncelemesi

Xiaomi Mijia 1C Robot Süpürge

★★★★★
★★★★★

Xiaomi Mijia 1C'yi düşündüğümde aklıma gelen ilk şey fiyatı. Bu fiyata sadece güçlü bir emişe (belki de sektördeki en güçlü) sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda paspas yapabilen, oldukça amaca yönelik bir navigasyon algoritmasına ve ince gövde tasarımına sahip harika bir robot süpürgeye sahip oluyorsunuz. İyi paspaslama sonuçları beklemeyin, çoğu 2'si 1 arada robotla aynıdır ancak paspaslama yine de sahip olunması gereken güzel bir özelliktir. Büyük bir evde yaşıyorsanız, 1C sizin için uygun olmayabilir, ancak küçük bir daire için robot idealdir. Xiaomi MiJia 1C, çok fazla harcama yapmadan iyi bir robot vakum isteyenler için iyidir. Fiyatına göre Xiaomi MiJia 1C'nin rakipleri yok.

Artıları

 • Güçlü emiş
 • Hem paspaslama hem süpürme yapabilmesi
 • Uygulamasının güzel çalışması

Eksileri

 • Su haznesinin çok büyük olmaması

Son zamanlarda robot süpürge tercih edenlerin sayısı oldukça arttı. Özellikle de temizliğe daha az vakit ayırmak isteyenler için bu akıllı süpürgeler bire bir! Kendi kendine evinizi temizleyen robot süpürgeler aynı zamanda paspas da yapabiliyor. İşte bu iki özelliğin bir arada bulunduğu Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge sizlere tozdan arınmış bir ev sunmayı hedefliyor. En fazla tercih edilen modellerden biri olan bu robot süpürge, gerek çekiş gücü, gerek şarjının uzun süre dayanması ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Peki Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge karşımıza hangi özellikler ile çıkıyor? Yazımızın devamını okuyarak bu ürün ile alakalı kafanıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Genel Bakış

 • Toz Kapasitesi: 0.6lt
 • Ses: 50db
 • Şarj Süresi: 4 Saat
 • Çalışma Süresi: 113dk(Sessiz modda)
 • Aşılabilir Engel: 15mm
 • Emiş Gücü: 2500pa

Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge çok üstün teknoloji ile donatılmış bir cihazdır. Uzun kullanımlar için son derece ideal olan bu robot süpüge 60 dakikada şarj edilebilir ve dayanma süresi 120 dakikadır. Geniş bir toz haznesine sahip olan cihaz sizleri sürekli olarak toz temizleme yükünden kurtarır. Sahip olduğu akıllı navigasyon sisteminden dolayı evinizin haritalandırmasını yaparak daha verimli bir temizlik sağlar. Ürünün öne çıkan özelliklerinden biri de az enerji tüketimi yapmasıdır. Enerji tasarrufu noktasında rakiplerini geride bırakmayı başaran Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge bütçenizi korumanız açısından da iyi bir tercih olabilir. Mop özelliği sayesinde nemli şekilde yerleri siler ve kusursuz bir temizlik ortaya çıkartır. Önüne çıkan engelleri de aşma konusunda profesyoneldir.

Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge 166 derece geniş açılı bir cihazdır. İstenilen konumu kendi yakalayabilme ve daha hassas bir temizlik yapabilme özelliğine sahiptir. Koordinat bilgilerini hızla çıkaran ve karmaşık mekanlarda zorlanmayan bu robot süpürge görsel dinamik bir navigasyona sahiptir. VSLAM ve 4 çekirdekli işlemci sayesinde gerçek zamanlı bir konum tespit etme ve çalışma yolu oluşturma özelliğine sahiptir.

Emiş Gücü ve Fırçası

2500 Pa emiş gücü ile tozları kuvvetli şekilde çeker. Cihazın alt kısmında zemine yakın olarak tasarlanmış güçlü bir ana fırça ile süspansiyon emme portu bulunur.

Xiaomi Mijia 1C alttan gorunum

Modüler tasarımı ile karşımıza çıkan robot süpürgenin alt kısmında ana tekerlek, ana fırça, yan fırça ve kılavuz tekerlek vardır. Ana tekerleklerden ikisi tanesi arka kısımda bulunur, Bu da 2 cm’e kadar olan eşik, tümsek ya da halı gibi engelleri aşmalarını sağlar. Ana fırçanın çıkarılabilir olması da kullanıcı için avantajlıdır.

Xiaomi Mijia 1C firca

Çünkü herhangi bir hasar durumunda fırçanın değiştirilmesi daha az maliyetli olacaktır. Ayrıca fırçanın temizlenmesi gerektiğinde de kişi hiç zorlanmaz. Roborock S5 ile aynı fırça yapısına sahip olan Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge güçlü bir temizlik için üretilmiştir.

Çoklu Sensörlü Donanım

15 çeşit çok yönlü sensörü bulunan cihaz ortamda karşısında çıkan engelleri algılar ve ona göre yön değiştirir. 1 tane kameraya sahiptir. Bu sayede düşme, çarpma gibi durumların önüne geçilir. Yüksekliği 15mm’den fazla olmayan engellerin ise üzerine çıkar.

Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C süpürme robotuna yardımcı olan üç sensör bulunur. Bunlar; yüksek hassasiyetli görsel navigasyon, çift jiroskop destekli navigasyon ve alt optik akış kalibrasyonu olarak sayılabilir. Ön kısımda bulunan yedi adet sensörü sayesinde robot, karşılaştığı cisimlere karşı nasıl yön değiştireceğine karar verir. Ancak karşısına çıkan nesnelere öncelikle dokunur ve sertlik durumuna göre devam edeceğine karar verir. Eğer sert bir nesne ise, mobilya olduğuna karar verip geri döner. Yumuşak bir nesne ise halı, kilim ya da yorgan gibi eşyalar olduğunu düşünerek yoluna devam eder. 8.2 cm olan ince gövdesi ile mobilya ve koltukların altlarına rahatlıkla girebilir ve sıkışma sorunu yaşamaz.

Xiaomi Mijia 1C yandan detay

Süpürgenin yan kısımlarında yer alan tamponlar, etrafa çarpma durumu söz konusu olursa eşyalara zarar gelmemesi için düşünülmüştür.

Paspaslama Özelliği

Sizlere güvenli bir temizlik vaat eden Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge 200 ml su haznesine sahiptir ve bu özellik elektrik pompalı olduğu için paspaslama moduna geçildiğinde pompa aktif hale gelir. Elektrikli pompalar suyu 3 farklı kanal aracılığıyla mopa iletir. Ayrıca robot süpürge herhangi bir yere sıkışma durumu ile karşılaşırsa sızdırma gibi bir durum olmaz.

Paspaslama işlemi kesintisiz 110 dakika boyunca sürer ve bu süreçte tekrar su eklemeniz gerekmez. Paspaslama konusunda oldukça başarılı olan ürün, yere yapışkan ya da zor temizlenecek bir sıvı döküldüğü zaman da rahatlıkla temizleyebilir. Kolayca çıkartılabilen mop çamaşır makinesine yıkanarak temizlenebilir.

Tozlarla Mücadele

Kapağın altında bulunan yıkanabilir HEPA filtresi 600ml toz hanesine ve 200ml su haznesine sahiptir.

Xiaomi Mijia 1C kapagi acik

Sert zeminde hiçbir şekilde tozların varlığına müsade etmeyen Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge %99’a varan bir temizlik garantisi verir.

Tüylü olan halılarda ise bu oran %68’dir. 3 farklı çalışma moduna sahip olan robot süpürge; silent mode: 58db, standart mode: 62 db, strong mode: 68-70 db ses verecek şekilde tasarlanmıştır.

decibel grafigi

Telefon İle Yönetilebilir Olması

Robot süpürgenizi telefonunuza kuracağınız kendi uygulaması ile kolayca yönetebilir, istediğiniz komutları da rahatlıkla verebilirsiniz. Gücü, çalışma zamanı, arıza hatırlatıcısı, robotun ne kadar suyunun kaldığı ya da ne zaman ve hangi alanı temizlemesi gerektiği konuları uygulama üzerinden ayarlanabilir. Daha önce komut vermiş olduğunuz temizlik zamanı ve günleri ise uygulamada kayıtlı olacaktır.

Xiaomi Mijia 1C harita

Çalışma Süresi ve Diğer Özellikler

Ortalama 80-90 dakika çalışma süresine sahiptir. Bu süre sessiz modda çalıştığında 113 dakika, max modda çalıştığında ie 40 dakika olarak karşımıza çıkar. Xiaomi 1C süpürme robotu diğer markaların süpürme robotlarına göre daha küçük bir şarj tabanına sahiptir bu da kolay yerleştirilmesine olanak sunar. Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge beyaz rengi ile kullanıcılarına sunulmuştur ve kullanılan malzemeler ABS-metaldir. 40 W güce sahip olan cihaz 110-240V 50 / 60Hz gerilim barındırır. Ürün 3.6 kg ağırlığındadır. Şarjının bitmesine yakın temizliği bırakarak şarj istasyonuna gider ve kendi kendini şarj eder.

Xiaomi Mijia 1C sarj istasyonu

Bunun için şarj seviyesinin %15’den az olması gerekir. Bataryası %80 oranında şarj olduğu zaman temizlik yapmaya devam edebilir.

En Çok Sorulan Sorular

Ambalajın İçinden Neler Çıkıyor?

Ürünün ambalajı açıldığında içinden; 1 adet süpürme robotu, 1 adet şarj tabanı, 1 adet şarj cihazı, 1 adet su deposu, 1 adet yan fırça, 1 adet ıslak paspas bezi, 1 adet temiz fırça çıkacaktır. Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C robotlu süpürgenin üst kısmında güç düğmesi ve sıfırlama düğmeleri yer alır. Üst kapak açıldığında toz haznesi karşımıza çıkar ve üzerinde bulunan ok yönüne hafifçe basılırsa hazne yerinden çıkartılabilir. Ok işaretini takip ederek tozu boşaltmamız ise saniyeler sürecektir.

Xiaomi Mijia 1C kutu

Haritalandırma Özelliği Ne Kadar Zamanda Aktifleşir?

Tüm evin haritalandırılması noktasında robot süpürgenize talimat verdiğinizde yaklaşık 4-5 gün sonunda evinizi tamamen tanıyacak ve haritasını hafızasına kaydedecektir. Uygulamada bulunan deneysel özellikler kısmından haritalandırma yapılabilir. Ayrıca temizlemesini istemediğiniz bir alan varsa sanal duvar çizerek o kısıma geçmesine engel olabilirsiniz.

Evde Değişiklik Yapmaya Gerek Var Mı?

Robot süpürgeniz evinizi süpürürken daha kısa sürede temizliğin sonlanması ve robot süpürgenizin de bir yerlere takılmaması için yerlerde kablolar, bir takım dağınıklıklar varsa toparlamanız gereklidir. Böylece Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge temizlik sırasında etrafta bulunan eşyalara takılmadan süpürme ve silme işlemini yapar. Robot çalışırken sandalyelerinizi de kaldırmanız kaliteli bir temizlik açısından faydalı olacaktır.

Toz Haznesini Ne Kadarda Bir Boşaltmalıyım?

Evinizin büyüklüğüne göre robotunuzun toz haznesini boşlatmanız gereken süre değişiklik gösterir. Ayrıca; evcil hayvan beslenen evlerde de toz haznesi daha hızlı dolabilmektedir. Evde geçirilen zaman, evin metrekaresi ve robot süpürgenizin toz haznesinin kapasitesi bu noktada önemlidir. Ancak basit bir örnek vermek gerekirse; Normal 100 metrekarelik bir ev için, Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürgenizin toz haznesini 3-4 günde bir boşaltmanız yeterli olacaktır.

Su Haznesine Su Nasıl Doldurulur?

Arıtılmış su kullanılabileceği gibi, çeşme suyu ile de su haznesini doldurabilirsiniz. Su haznesini doldururken herhangi bir deterjan, ya da sirke kullanmamanız gerekiyor, ve suyun da çok fazla sıcak olmaması gerekiyor. Aksi halde zamanla makinenin çalışan parçalarında hasar oluşabiliyor.

Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge Mantıklı Bir Seçim mi?

Yaklaşık 2.400 Tl fiyatı bulunan Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge, piyada yer alan diğer pahalı robot süpürgelere göre mantıklı bir alternatif. Hem süpürme, hem paspas yapabilen bu akıllı cihaz; emiş gücü, gelişmiş görsel navigasyon sistemi, uzaktan kontrol edilebilmesi özellikleri ile mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Yani hem çok yüksek ücretler ödemek istemiyorum hem de kaliteli bir robot süpürgeye sahip olmak istiyorum derseniz bu cihaza şans verebilirsiniz.

Xiaomi Mijia 1C Robot Süpürge Fiyatı

Amazon.com.tr
Xiaomi Mijia 1C Robot Süpürge
-
N11
Xiaomi Mijia 1C Robot Süpürge
-

Sonuç

Bu yazımızda sizler için Xiaomi Mi Vacuum Mop 1C 2 in 1 Robot Süpürge ürününü baştan sona inceledik ve merak edebileceğiniz her detaya değinmeye çalıştık. Daha önce bu cihazı satın alanlar ise oldukça memnun. Ürünün neredeyse hiç olumsuz özeliği yok ve bu da tercih edilmesinde büyük bir sebep. Ürünü sizlere tanıtırken kullanan kişilerin yorum ve deneyimlerini göz önünde bulundurduk ve objektif bir inceleme yaptık. Umarız okumaktan keyif aldığınız bir yazı olmuştur.

Diğer robot süpürge modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir