Xiaomi Mitu Scooter İncelemesi

Xiaomi Mitu Scooter

★★★★★
★★★★★

Bu scooterda öne çıkan ve diğer markalarda olmayan detay bu scooterın iki modda kullanılabilmesi. Yassı ya da dikey tekerlek özellikleri ile yaşa göre ayarlanma söz konusu olduğundan, çocuğunuz için ideal bir sürüş ortaya çıkartıyor. Yani bir defa aldığınız Xiaomi Mitu Işıklı Scooterı çocuğunuz yıllarca kullanabiliyor. Bu açıdan bakıldığı zaman, biraz pahalı olsa da bu özelliğinden dolayı tercih edilebilir.

Artıları

 • Sessiz olması
 • Ergonomik olmasıl Sağlamlığı
 • Yüksek taşıma kapasitesi

Eksileri

 • Pahalı olması

Son zamanlarda çocuklar için vazgeçilmez hale gelen sooterların kullanımı ülkemizde de git gide yaygınlaşmaya başladı. Çocukların fiziksel olarak gelişimlerine katkıda bulunan scooterlar; dışarıda, hatta evde bile eğlenerek zaman geçirmeleri adına oldukça işe yarar. Scooter deneyimini çocuklarına yaşatmak isteyen aileler de beklentilerini karşılayacak modelleri araştırmaya koyuldu. Sürüş bakımından kullanışlı ve rahat, güvenlik açısından donanımlı, hafif ve kolay kontrol edilebilir scooterlar özellikle de küçük çocuklar için ideal. Xiaomi Mitu Işıklı Scooter, bu konuda öne çıkan markaların başında geliyor. Peki bu scooterın diğer markalar arasından sıyrılmasına neden olan özellikler neler? Sizler için Xiaomi Mitu Işıklı Scooterın detaylı bir şekilde incelemesini yaptık. Bu basit tasarımlı ve pastel tonları ile dikkat çeken scooterı daha yakından tanımak isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Genel Bakış

Xiaomi Mitu Işıklı Scooter; sarının, mavinin ve pembenin en soft renkleri ile ön plana çıkan bir markadır. Oldukça sade bir tasarıma sahip olan bu scooterı farklı kılan en büyük özelliklerinden biri de budur. 3 yaş ve üzerindeki çocukların kullanımına uygun olan Xiaomi Mitu Işıklı Scooter 50 kg taşıma kapasitesine sahip olması ile oldukça kullanışlıdır. Kendi ağırlığı 3.1 kg olan bu scooter polipropilen ve alüminyum alaşım malzemeleri kullanılarak üretilmiştir. Rahatlıkla demonte edilir ve az yer kaplaması için pratik hale getirilir. Bunun için gidon üzerinde yer alan tuşa basmak yeterlidir.

Elektromanyetik indüksiyon sistemi sayesinde sürüş sırasında tekerleklerde yer alan lambalara güç verilir ve ışıldaması sağlanır. Bu da çocuklar için keyifli bir scooter deneyimi anlamına gelir.

Xiaomi Mitu Scooter tekerlek ayari

3-4 yaşındaki çocuklar için tekerlekler eğimli şekilde kullanılabilirken, 5 yaşından büyük olanlarda tekerlekler paralel modda kullanılır.

Xiaomi Mitu Scooter tutma yeri

Xiaomi Mitu Işıklı Scooter, yay şeklinde olan direksiyonu ile oldukça dikkat çekicidir. Bu; çocuğun direksiyonu daha rahat kavraması ve kontrol etmesi için yararlıdır. 129 adet kaydırmaz benek içeren güvertesi sayesinde çocuğuzun ayağı kaymaz ve sıkı şekilde scootera sabitlenir. 3 farklı yükseklik modu ile çocukların boyuna göre yüksekliğini ayarlamak mümkündür. Arka tekerlek üzerinde yer alan fren sistemi güvenli şekilde scooterın durmasını sağlar. Tekerlekler aşınmalara karşı son derece dirençli olacak şekilde üretilmiştir. T şeklinde olan gidon çarpma ve çizilmelere karşı korunaklı bir yapıdadır.

Xiaomi Mitu Scooter kutusu

Sevimli görünümlü ve kolay temizlenebilir olan bu scooter modeli uzun yıllar kullanılmaya müsaittir. Scooterın güvenli şekilde saklanması, gidonun bağlanması ya da taşınması için kutunun içinden çıkan kayış kullanılacaktır.

Xiaomi Mitu Işıklı Scooter Kurulumu Nasıl Yapılır?

Xiaomi Mitu Işıklı Scooter, kutusundan 2 parça halinde çıkar (gidon, iskelet). Ayrıca kullanım kılavuzu, 2 adet alyan ve kayış da ambalajın içinden çıkan malzemelerdendir. Kurulumu konusunda zorluk çıkarmayan Xiaomi Mitu Işıklı Scooterın gidon aktivasyon düğmesi ön tarafa doğru çevrilmelidir. Scooter iskeletinde yer alan delik ile aynı hizaya getirildikten sonra itilir ve yerine oturması sağlanır.

Xiaomi Mitu Scooter ayarlanabilir yukseklik

Gidon yukarı doğru çekilerek, tam anlamıyla kilitlendiğine emin olunmalıdır ve turuncu kilitleme kancası, scooterın alt kısmındaki delikten görülebilmelidir. Gidonun yüksekliğini ayarlamak için kilit borusu serbest bırakılır. İstenilen yükseklik ayarlanır, kilitleme bilyesi yuvasından çıkartılır ve kilit borusu sıkılır. Scooter çocukların kabiliyetine yönelik iki modda kullanılabileceği için tekerleklerinin de uygun şekilde ayarlanması gerekir. Şaside bulunan iki vida sökülerek ön tekerlek açıları montaj deliklerinin uygun yerine ayarlanır. Eğimli veya dikey pozisyonda olacak şekilde geçiş yapabilmek için vidalar yerlerine kilitlenmelidir.

Xiaomi Mitu Işıklı Scooter Sürüş Deneyimi


Xiaomi Mitu Işıklı Scooter, çocuklar için kolay bir sürüş deneyimi sunar. Çocuklar kendi ağırlığı ile scooterın ne yöne gideceğini belirler. Gidonun sağa ya da sola yatırılması buna bağlıdır. Bu da direksiyonun ağırlığının çocuklar tarafından hissedilmemesini sağlar.

Xiaomi Mitu Scooter on tekerlek

Fren yapmak için arka tekerleğin üzerine yer alan çamurluk kullanılır. Üzerine basıldığında durma işlemi gerçekleştirilir. Ufak yaşta olan ve scooterı yeni deneyimleyen çocuklar için eğimli mod ideal olacaktır. Bu moddayken scooter daha yavaş ilerler ve çocuğun düşmesi engellenmiş olur. Dikey modda ise scooter daha hızlı gitme konusunda hazırdır ve direksiyon da daha hassas şekilde çalışır. Bu sayede çocuk scooterın kontrolünü iyi bir şekilde yapar. Ayrıca silikon tekerlekleri ile yumuşak ve tamamen sessiz bir sürüş deneyimi sunar.

Sonuç

Sizler için Xiaomi Mitu Işıklı Scooterı baştan aşağı inceledik. Özellikleri ile sunmuş olduğu farklılıklardan bahsettik. Bu scooterda öne çıkan ve diğer markalarda olmayan detay ise, scooterın iki modda kullanılabilmesi. Yassı ya da dikey tekerlek özellikleri ile yaşa göre ayarlanma söz konusu olduğundan, çocuğunuz için ideal bir sürüş ortaya çıkartıyor. Yani bir defa aldığınız Xiaomi Mitu Işıklı Scooterı çocuğunuz yıllarca kullanabiliyor. Bu açıdan bakıldığı zaman, biraz pahalı olsa da bu özelliğinden dolayı tercih edilebilir. Ayrıca yay şeklinde olan direksiyonu, çoccuğun kendi ağırlığına göre scooterın yön değiştirmesi ve fren özelliği bu scooterı kullanışlı kılan noktalar. Kalitesine ise söylecek laf yok.

Xiaomi Mitu Scooter

Xiaomi Mitu Işıklı Scooter konusunda aklınıza takılabilecek her türlü soruya cevap vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Siz de bir defaya mahsus biraz fazla para vererek çocuğunuzun uzun yıllar severek kullanabileceği bir scootera sahip olabilirsiniz.

Xiaomi Mitu Scooter Fiyatı

Amazon.com.tr
Xiaomi Mitu Scooter
-
N11
Xiaomi Mitu Işıklı 3 Tekerlekli Scooter
2000 TL

Diğer scooter modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir