Tüketici dergisi logosu

2024 Yılının En İyi Kapatıcı (Concealer) Tavsiyeleri

Kısa bir özet..

Kullanan kişilerin değerlendirmelerine göre 2024 yılında en iyi kapatıcı Note Mineral Likit Concealer No 203 olmuştur. Göz altı için bir kapatıcı arıyorsanız sadece bu iş için üretilmiş Note BB Göz Altı Kapatıcısına bakabilirsiniz. Vegan formüllü bir kapatıcı isterseniz de Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı size uygun. Aşağıdaki sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
Note Mineral Likit Concealer No 2031. Note Mineral Likit Concealer No 20393.10 / 100
Note BB Göz Altı Kapatıcısı 012. Note BB Göz Altı Kapatıcısı 0191.61 / 100
Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium3. Estee Lauder Double Wear Concealer 0291.45 / 100
Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı – 01 Light4. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser 0191.29 / 100
L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 322 Ivory5. loreal L’Oréal Paris Infaillible Kapatıcı 32290.84 / 100
Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem6. Skinfood Salmon Concealer Krem90.59 / 100
Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue Spf 30 / 017. Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue 0190.07 / 100
Flormar Perfect Coverage Concealer Fair/Light Kapatıcı8. Flormar Perfect Coverage Concealer Fair/Light89.17 / 100
Revolution Conceal And Define Kapatıcı C29. Revolution Conceal And Define Kapatıcı C288.74 / 100
Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı – Pembe10. Yves Rocher Aydınlık Görünüm Likit Kapatıcı88.65 / 100
Pastel Cover Stick 0111. Pastel Cover Stick 0187.61 / 100
Pastel Profashion Liqiud Concealer Likit Kapatıcı 10112. Pastel Profashion Liqiud Concealer 10186.89 / 100
Avon Color Trend Kapatıcı Fair13. Avon Color Trend Kapatıcı - Fair83.19 / 100
Rimmel London Wake Me Up Anti-Fatigue Skin B.Concealer14. Rimmel London Wake Me Up Anti-Fatigue Concealer82.31 / 100
KIKO Kapatıcı Skin Tone Concealer 0215. Kiko Skin Tone Concealer 0278.00 / 100
Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı Renk: 3.516. Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı 3.575.00 / 100
Tarte Shape Tape Kapatıcı – Fair Neutral17. Tarte Shape Tape Kapatıcı - Fair67.52 / 100

Bu listenin sıralanması 207919 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmenin anahtarı doğru cilt bakımı rutinleri ve makyaj ürünlerinin kullanımıdır. Makyaj malzemeleri arasında, cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olan en iyi kapatıcılar önemli bir yer tutar. Kapatıcılar, yüzdeki kızarıklık, pürüz, sivilce, siyah nokta ve lekeleri gizlemek için etkili bir üründür. Ayrıca özellikle gözaltındaki morluk ve koyu halkaları gizlemek için de tercih edilirler. Yoğun yapıları sayesinde kapatıcılar da fondöten gibi kusurları gizleyebilirler ve cildi daha parlak ve kusursuz hale getirebilirler.

Kapatıcılar tek başına uygulanabilir veya fondötenin üzerine uygulanarak daha yoğun bir kapatıcılık sağlanabilir. Kapatıcının üzerine pudra sürülerek ise pürüzsüz bir görünüm elde edilebilir. Yoğun pigmentleri sayesinde kapatıcılar, cilt tonunu eşitlemek için fondöten kadar etkilidirler. Kusurları gizleyerek cilde dengeli bir görünüm kazandırırlar ve yorgun cilt görünümüne canlılık katarlar. Bu nedenle, en iyi kapatıcılar, pürüzsüz ve kusursuz bir cilt görünümü elde etmek isteyenler için vazgeçilmez bir üründür.

Kapatıcı kullanmak yüz bölgenizdeki kusurları gizlemekle kalmaz farklı etkileri ile de cildinize güzellik katar. Kapatıcılar kontür işlemi için biçilmiş kaftandır. Yüzünüzü şekillendirmek ve boyut katmak istiyorsanız kapatıcı kullanarak dilediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Likit ve akışkan formülde olan kapatıcılar kontür yapmak için çok daha elverişlidir. Sıvı formda olan ürünler daha kolay dağıtıldığı için pratik şekilde kontür işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Makyaj hatalarınızı da kapatıcınızdan yardım alarak kamufle edebilirsiniz. Eyeliner'ınızın bitişinde hata yaptıysanız ve kuyruğu istediğiniz gibi olmadıysa kapatıcınız ile keskin ve düzgün bir görüntü verebilirsiniz. Taşan rujunuzun imdadına koşacak bir malzeme varsa o da kapatıcıdır. Dudak çizginizin etrafından kapatıcı ile geçerek keskin bir görünüm elde edebilirsiniz.

En İyi Kapatıcı(Concealer) Tavsiyeleri

En İyi Kapatıcı(Concealer) Tavsiyeleri

1. Note Mineral Likit Concealer No 203

Note Mineral Likit Concealer No 203

Artıları

 • Renk tonunu eşitlemesi
 • Vitamin ve mineral içermesi

Eksileri

 • Yok

Note Cosmetics Mineral Göz Altı Kapatıcısı 203, hassas göz çevresi için özel olarak formüle edilmişti. Bu kapatıcı, renk eşitsizliklerini, mor halkaları ve yaşlanma izlerini gidermek üzere tasarlanıyor. İçeriğindeki Mercan Deniz Yosunu, kalsiyum, magnezyum, manganez ve çinko mineralleriyle göz çevresinin ihtiyaçlarını destekliyor ve sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.

Note Cosmetics Mineral Göz Altı Kapatıcısı 203, cildin matlaşmasını engellerken kalsiyum, demir ve vitamin metabolizmasına katkıda bulunuyor. Manganez ise B1, B3 ve C vitaminlerinin metabolizmasını harekete geçirerek cildi rahatlatıcı bir etki yaratıyor. E vitamini içeriği de göz çevresinde çevresel faktörlerin neden olabileceği hasarı en aza indirmeye yardımcı oluyor.

Kullanıcı yorumlarına göre, Note Cosmetics Mineral Göz Altı Kapatıcısı 203, yoğun kapatıcılığıyla göz çevresindeki koyu renkleri ve renk eşitsizliklerini kapatmada başarılı oluyor ve aydınlık bir görünüm sağlıyor. Ayrıca tüm cilt tipleri için uygundur ve parfüm içermiyor. Dolayısıyla göz çevresindeki kusurları örtmek ve sağlıklı bir görünüm elde etmek isteyenler için Note Cosmetics Mineral Göz Altı Kapatıcısı 203, iyi bir seçenek olacaktır.

2. Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01

Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01

Artıları

 • Göz altlarında pürüzsüz görünüm
 • SPF 15 koruma faktörü içeren formül
 • Paraben içermez
 • Renk tonu eşitleme

Eksileri

 • Renk tonu normalden daha açık

Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01 göz çevresine doğal bir görünüm kazandırır. Besleyici ve nemlendirici özelliği ile dikkat çeken bu kapatıcı E vitamini ve buğday özü ile zenginleştirilmiştir. İçeriğindeki turunç kabuğu özleri ve üzüm sayesinde cilt lekelerinin görünümünü azaltır. Ayçiçek yağı katkısı ise renk tonunu düzenleyerek daha dinamik bir görünüm kazandırır. SPF 15 koruma faktörü ile güçlendirilmiş formüle sahip olan bu kapatıcı paraben içermez ve tüm cilt tipleri için uygundur.

Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01 tercih edenlerin yorumlarına baktığımız zaman yumuşak ve kremsi dokusunun çok beğenildiğini görüyoruz. Mat bitişli olan bu ürünün kapatıcılığı da yüksek. Ciltte çizgilenme yapmayan bu kapatıcı pütürlüğe neden olmuyor ve göz altlarını aydınlatması çok iyi. Başarılı bir kapatıcılığa sahip olan Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01az miktar kullanıldığında bile çok etkili sonuç ortaya çıkarıyor. Cilt ile bütünleşen ve kullananların yıllarca vazgeçemediği bir ürün olan Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01 satensi bir bitişle pürüzsüz görünüm ortaya çıkarıyor. Kalitesine ve performansına göre fiyatı da uygun.

3. Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium

Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium

Artıları

 • Göz altlarındaki koyu leke ve halkaları gizler
 • SPF 15 içerir
 • Yağsız ve mineralli içeriğe sahip
 • Kaliteli

Eksileri

 • Çok pahalı

Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium tüm cilt tipleri için uygun bir kullanım sunar. Göz altlarındaki koyu leke ve halkaların görünümünü ortadan kaldıran bu ürün Spf 10 içeren formülü sayesinde güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizi koruma altına alır. Özellikle yağlı ciltler için ideal bir kullanım sunan Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium yağ içermeyen formüle sahiptir. Tüm cilt tipleri için uygun bir içeriğe sahip olan bu kapatıcı saten bitişli bir sonuç ortaya çıkartır. Özel mineral içeriğe sahip olan Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium 15 saate kadar kalıcılık sağlar.

Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium tercih edenlerin yorumlarına baktığımız zaman bu ürünün uzun süre kalıcılığa sahip olduğunu ve kapatıcılık konusunda başarılı bir performansının bulunduğunu gözlemledik. Fiyatı ise bir hayli yüksek.

4. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı – 01 Light

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı – 01 Light

Artıları

 • Cilt tonunu eşitler
 • Güçlü kapatıcılığa sahiptir
 • Cilde parlaklık kazandırır
 • Vegan formül

Eksileri

 • Küçük boyutlu olması

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı kusurları gizleme, cildi aydınlatma ve kontür yapma konusunda etkili bir üründür. Cilt tonunu eşitleyerek pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkaran bu kapatıcı ile göz altlarında oluşan şişlikler, çizgiler ve koyu halkaların görünümünde azalma meydana gelir. Vegan formülü ile öne çıkan bu ürün cilde tazelenmiş bir görünüm kazandırır. Her cilt tipi için uygun olan bu concaeler yüksek kapatıcılığa sahiptir.

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Topaklanma, gözeneklere ya da çizgilere dolma gibi sıkıntılara sebep olmayan bu kapatıcı ürün cilde aydınlık kazandırıyor. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandıran ve iyi şekilde bütünleşen bu kapatıcı pembe alt tonlu bir bitiş sağlıyor. Minik kızarıklıklar ve sivilceler için de ideal olan Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı cilde doğal bir görünüm kazandırıyor ve fiyatı da normal.

5. L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 322 Ivory

L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 322 Ivory

Artıları

 • Kremsi dokuya sahip
 • Kapatıcılık performansı yüksek
 • Pratik kullanım sunuyor

Eksileri

 • Yoğun bir dokusu var

L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 24 saat etkili güçlü performansı ile dikkat çeker. Doğal bitiş sağlayan, esnek yapıya sahip olan bu kapatıcı cildi kurutmayan formülü sayesinde ipeksi bir görünüm kazandırır. Cilde nefes aldıran hafif yapılı formülü gün boyu kalıcılık sağlar. Yüksek kapatıcılık özelliği sunan L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı suya ve neme karşı dayanıklıdır. Ürünün kremsi dokusu kolay uygulama sağlar ve cilt üzerinde eşit bir görünüm oluşmasında etkilidir. Kapatıcının büyük boy aplikatörü ile tek sürüşte bile yüksek kapatıcılık elde edilebilir.

L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı kullananların yorumlarına baktığımızda ürünün kapatıcılık performansının çok iyi olduğunu gördük. Ancak cilde nemlendirici uygulanmazsa biraz kurumaya neden olabiliyor. Açık ten rengine sahip olan kişilerde harika bir görüntü ortaya çıkaran bu kapatıcı kaliteli ve fiyatı da normal.

6. Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem

Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem

Artıları

 • Kuru ciltler için ideal
 • Kapatıcılık performansı yüksek
 • Cilde tazelik ve canlılık kazandırıyor

Eksileri

 • Çabuk akma yapması

Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem cildinizin daha genç ve canlı görünmesi için formüle edilmiştir. Somon yağı ve somon havyar özü ile formüle edilmiş olan bu kapatıcı göz çevresindeki morlukları gizler ve aydınlık bir görünüm kazandırır. Göz çevresine yoğun bir bakım uygulayan Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem doğal vitaminler ile formüle edilmiştir. Yaşlanma etkilerinin azalmasında da etkili olan bu kapatıcı topaklanmaya sebep olmadan cilt üzerinde pürüzsüzlük sağlar. Kremsi yapıya sahip olan bu kapatıcının fiyatı ise biraz yüksek.

Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem kullananların yorumlarına baktığımızda hafif yapısından ve cilde fresh bir his vermesi açısından çok beğenildiğini gözlemledik. Yağlı cilt yapısına sahip olanlar için çok uygun olmayan bu kapatıcı daha çok kuru ciltliler için ideal ve kapatıcılık performansı da bir hayli yüksek. Uzun saatler ciltte etkisini sürdüren Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem çizgilere dolma yapmıyor, göz altı morluklarını da gizleyebiliyor ve canlılık kazandırıyor.

7. Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue Spf 30 / 01

Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue Spf 30 / 01

Artıları

 • Kaliteli ve etkili
 • Kapatıcılığı iyi
 • Pahalı

Eksileri

 • Yok

Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue uzun süre kalıcılık sunan bir göz altı kapatıcısıdır. Göz altlarında meydana gelen koyu halkaların görüntüsünde düzeltme sağlayan bu ürün mükemmel bir pürüzsüzlük ortaya çıkarır. Tüm cilt tipleri için uygun olan Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue çok yüksek bir fiyatla karşımıza çıkıyor ve tercih edenler tarafından beğenilen, etkisi yoğun bir ürün.

8. Flormar Perfect Coverage Concealer Fair/Light Kapatıcı

Flormar Perfect Coverage Concealer Fair/Light Kapatıcı

Artıları

 • Kapatıcılığı iyi
 • Cilde aydınlık veriyor
 • Renk eşitliyor

Eksileri

 • Yok

Flormar Perfect Coverage Concealer Fair/Light Kapatıcı kremsi yapısı ile dikkat çeken ve ciltteki kusurları gizleyen bir üründür. Doğal bitişli olan bu kapatıcı çizgilere dolmuyor ve renk eşitleme konusunda başarılı. Cilt kusurlarını kapatmanın yanında aydınlık veren bu ürün pratik kullanımı ve etkili performansı ile ön plana çıkıyor.

9. Revolution Conceal And Define Kapatıcı C2

Revolution Conceal And Define Kapatıcı C2

Artıları

 • Kapatıcılığı yüksek
 • Uzun süre kalıcı
 • Fiyat/performans ürünü

Eksileri

 • Çizgilere dolma yapması

Revolution Conceal And Define Kapatıcı etkili performansa sahip, hafif yapılı bir üründür. Ciltteki ton eşitsizliklerinin ve lekelerinin görünümünde düzelme sağlayan, koyu halkaları ortadan kaldıran bu kapatıcı gözeneklere ve çizgilere dolma yapmayan bir üründür. Uzun süre kalıcılık sağlayan yoğun pigmentleri sayesinde makyaj sırasında belirli noktalara vurgu yapmak için de kullanılabilir.

Uygun bir fiyatla karşımıza çıkan Revolution Conceal And Define Kapatıcı performansı fiyatına göre yüksek olan bir ürün. Kullanan kişiler bu ürünün çok pahalı kapatıcılara alternatif olabileceğini söylüyor. Kapatıcılık performansı yüksek olan bu ürün çizgilere biraz dolma yapıyor olsa da bütçe dostu bir seçenek arayışında olanlar için idealdir.

Revolution Conceal And Define Kapatıcı C2 Fiyat listesi

 • 312.00 TL - Revolution Conceal And Define Kapatıcı C2 (Hepsiburada)
 • 399.00 TL - Revolution Conceal & Define C2 Kapatıcı (Trendyol)
 • 400.00 TL - Revolution Conceal Define 16 Saat Etkili Mat Bitişli Kapatıcı C2 4546123 (Trendyol)
 • 449.00 TL - Revolution Conceal & Define Yüksek Kapatıcılı C2 Kapatıcı MLSCOSMETİCS Q2 (Trendyol)

10. Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı – Pembe

Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı – Pembe

Artıları

 • Vegan
 • Alkol/parfüm/paraben yok
 • Hassas cilt dostu
 • Doğal bitişli
 • Kapatıcılığı iyi

Eksileri

 • Yok

Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı vegan bir ürün olarak karşımıza çıkar. %85 doğal içeriğe sahip olan bu kapatıcı mavi kantaron özsuyu içerir. Renk tonunda eşitlenme sağlayan bu kapatıcı aydınlık bir cilt için ideal kullanım sunar. Paraben, alkol ve parfüm içermeyen formülü sayesinde sağlıklı ve güvenilir bir üründür. İçeriğinde yer alan mavi kantaron özsuyu sayesinde hassas ciltler için bile uygun bir kullanım sunar. Göz altlarındaki koyu halkaları ve kusurları gizleyerek pürüzsüz bir görüntü kazandırır.

Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda ürünün doğal bitişli bir görünüm vermesinden dolayı beğenildiğini gözlemledik. Hafif dokusu sayesinde pütürlenmeye sebep olmayan bu kapatıcı açık tenler için uygun ve kalıcılığı iyi. Fiyatı da kalitesine göre normal.

Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı – Pembe Fiyat listesi

 • 412.43 TL - Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı-7 Ml-pembe 050 (Hepsiburada)
 • 412.43 TL - Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı-7 Ml-pembe 100 (Hepsiburada)
 • 412.43 TL - Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı-pembe 200-42404 (Hepsiburada)
 • 412.43 TL - Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı-7 Ml-pembe 100 (Trendyol)
 • 412.43 TL - Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı-7 Ml-pembe 050 (Trendyol)
 • 412.43 TL - Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı-pembe 200-42404 (Trendyol)
 • 549.00 TL - Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı Pembe (N11)

11. Pastel Cover Stick 01

Pastel Cover Stick 01

Artıları

 • Kapatıcılığı iyi
 • Fiyatı uygun

Eksileri

 • Yok

Pastel Cover Stick 01 ciltteki kusurları kapatmak için özel olarak formüle edilmiştir. Işık yansımalarını önleyen performansı cildi mükemmel gösterir ve kusurları gizler. Pratik bir kullanım sunan bu ürünü tercih edenler performansını beğeniyor. Özel formülü sayesinde kusurları kapatırken ışık yansımalarını da önler. Her koşulda ve günün her saatinde mükemmel bir görünüm için idealdir. Pastel Cover Stick 01 günlük kurtarıcınız olabilir.

12. Pastel Profashion Liqiud Concealer Likit Kapatıcı 101

Pastel Profashion Liqiud Concealer Likit Kapatıcı 101

Artıları

 • Doğal minerallere sahip olması
 • Sivilce izlerini gizlemesi

Eksileri

 • Beklenenden koyu olabilir

Pastel Profashion Likit Kapatıcı No: 101, ciltteki noktasal kusurları, göz çevresindeki morlukları ve cilt tonu farklılıklarını gizlemeye yardımcı olan bir kapatıcıdır. Hafif yapısı sayesinde cilde doğal bir görünüm sağlar ve gün boyu kalıcılığı ile makyajınızın taze kalmasına yardımcı olur. Yoğun kapatıcı formülü sayesinde, ciltteki yorgun görünümü, sivilce izlerini ve koyu halkaları başarıyla kapatır.

Pastel Profashion Likit Kapatıcı No: 101, içeriğindeki doğal mineraller sayesinde cildi besler ve nemlendirir. Kolay uygulanabilir olması sayesinde, günlük makyaj rutininize pratik bir şekilde dahil edebilirsiniz. Ürün, ciltte kolayca karışır ve mat bir bitiş sağlar.

Kullanıcı yorumlarına göz attığımızda, ürünün etkili bir kapatıcılığa sahip olduğu ve gün boyu kalıcılığı sayesinde makyajın taze kalmasına yardımcı olduğu belirtiliyor. Ayrıca, ürünün hafif yapısının cilde doğal bir görünüm kazandırdığı ve kolay uygulanabilir olduğu da kullanıcılar tarafından vurgulanmış. Ancak bazı kullanıcılar, ürünün biraz koyu olduğunu belirtmişler.

Pastel Profashion Liqiud Concealer Likit Kapatıcı 101 Fiyat listesi

 • 135.00 TL - Pastel Profashion Liquid Concealer Likit Kapatıcı 101 (Trendyol)
 • 164.90 TL - Pastel Profashıon Lıquıd Concealer No:101 Porcelain (Trendyol)
 • 181.00 TL - Pastel Profashion Liquid Concealer No:101 Porcelain (Trendyol)
 • 219.00 TL - Pastel Likit Kapatıcı Profashion Liquid Concealer No 101 Porcelain 7 ml (Hepsiburada)
 • 229.99 TL - Pastel Likit Kapatıcı Profashion Liquid Concealer No 101 Porcelain 7 ml (Hepsiburada)
 • 255.00 TL - Pastel Likit Kapatıcı - Profashion Liquid Concealer No 101 Porcelain 7 ml 8690644025112 (Hepsiburada)

13. Avon Color Trend Kapatıcı Fair

Avon Color Trend Kapatıcı Fair

Artıları

 • Kapatıcılığı iyi
 • Cilt tonunda eşitleme sağlıyor
 • Fiyatı uygun

Eksileri

 • Sert yapılı

Avon Color Trend Kapatıcı Fair tüm cilt tipleri için uygun kullanıma sahip bir üründür. Stick formunda kullanım sunan bu kapatıcı cilt tonundaki renk eşitsizliklerini gidermede ve koyu halkaları kapatmada etkilidir. Kremsi yapısı ile öne çıkan Avon Color Trend Kapatıcı Fair çok uygun bir fiyata sahip. Kullanan kişilerin kapatıcılığından memnun olduğu bu ürün pratik kullanımı ile de dikkat çekiyor.

Avon Color Trend Kapatıcı Fair Fiyat listesi

 • 99.00 TL - AVON Color Trend Real Conceal Likit Kapatıcı - Light Medium (Trendyol)
 • 115.00 TL - AVON Color Trend Real Conceal Likit Kapatıcı 10 Ml. Neutral Light Medium (Trendyol)
 • 222.00 TL - Avon Color Trend Real Conceal Likit Kapatıcı - Light Medium - 10ml (Hepsiburada)

14. Rimmel London Wake Me Up Anti-Fatigue Skin B.Concealer

Rimmel London Wake Me Up Anti-Fatigue Skin B.Concealer

Artıları

 • Fiyat/Performans ürünü
 • Göz altı morlukları için etkili

Eksileri

 • Uzun süre kalıcı değil

Rimmel London Wake Me Up Anti-Fatigue Skin B.Concealer, genç ve yaşlı ciltler için farklı sonuçlar sunuyor. Ürün, C vitamini ve parlak inciler gibi etkili bileşenler ile cildi aydınlatmaya ve göz altı morluklarını gizlemeye yönelik bir formüle sahip. Kremsi yapısı sayesinde, kızarıklık ve diğer cilt kusurlarını gizlemek konusunda oldukça başarılı, ayrıca fondötenle kolayca bütünleşiyor. Ancak, ürünün uzun süre kalıcılığı konusunda fikirler ayrılıyor. Özellikle daha olgun cilde sahip olan kişiler, ürünün birkaç saat sonra kuruyucu etkisinin belirginleştiğini belirtiyor. Yani, günlük hafif kullanım için ideal olsa da, akşam dışarı çıkarken veya daha yoğun bir kapatıcılık arayanlar için bu ürün yeterli gelmeyebilir.

Fiyat performans oranı oldukça iyi, ancak, olumsuz yorumlarda ürünün özellikle koyu halkaları tam anlamıyla kapatmada yetersiz kaldığı ve gün içerisinde yeniden uygulama gerektirebileceği vurgulanıyor. Genel deneyimler göz önüne alındığında, bu ürün özellikle genç ve problemli olmayan ciltler için iyi bir seçenek olabilir, ancak daha fazla kapatıcılık ve uzun süreli kalıcılık arayanlar için alternatif ürünleri değerlendirmekte fayda var.

15. KIKO Kapatıcı Skin Tone Concealer 02

KIKO Kapatıcı Skin Tone Concealer 02

Artıları

 • Kapatıcılığı iyi
 • Cilde parlaklık veriyor

Eksileri

 • Boyutununu küçük olması

KIKO Kapatıcı Skin Tone Concealer 02 ile cildinize hoş bir parlaklık verebilir, yumuşaklık katabilirsiniz. Kapatıcılık yönünden de etkili bir performansa sahip olan bu kapatıcı açık tenliler için ideal bir kullanım sunuyor. Kullanan kişiler sadece nemlendirici özelliği bulunmadığını ve biraz kuruluğa sebep olduğunu belirtiyor. Az miktar kullanınca bile yeterli olan KIKO Kapatıcı Skin Tone Concealer 02 günlük kullanım için uygun bir ürün.

16. Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı Renk: 3.5

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı Renk: 3.5

Artıları

 • Aydınlatma gücü yüksek
 • Kapatıcılığı iyi
 • Doğal görünüm veriyor

Eksileri

 • Pahalı

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı tüm cilt tipleri için uygun bir kullanım sunar. Aydınlatma özelliği ile ön planda olan bu kapatıcı göz çevresinde mükemmel kapatıcılık sağlar. Ürünü kullanan kişilerin yorumları ise bu kapatıcının çok kaliteli olduğu yönünde. Göz altlarında pürüzsüzlük, tazelik ve aydınlık bir görünüm ortaya çıkaran Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı gün boyu kalıcılık sağlıyor ve cilde nefes aldıran bir formüle sahip. Fiyatı ise yüksek.

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı Renk: 3.5 Fiyat listesi

 • 1850.00 TL - Yves Saint Laurent Touche Éclat Stylo 8 Saatlik Güzellik Uykusu Veren Aydınlatıcı 3.5 - Luminous Almond 3365440184824 (Trendyol)

17. Tarte Shape Tape Kapatıcı – Fair Neutral

Tarte Shape Tape Kapatıcı – Fair Neutral

Artıları

 • Yüksek kapatıcılığa sahip
 • Cildi aydınlatıyor
 • Çizgilere dolma yapmıyor
 • Kaliteli

Eksileri

 • Yok

Tarte Shape Tape Kapatıcı mango çekirdeği ve shea butters ile zenginleştirilmiş bir formüle sahiptir. Cildi aydınlatarak canlılık kazandıran bu kapatıcı kuru cilt tipinde meydana gelen pullanmaları önler ve gözenek sorunlarını ortadan kaldırır. Cilde kadifemsi bir görünüm kazandıran ve soğuk alt tonlu olan Tarte Shape Tape Kapatıcı çok yüksek bir fiyatla karşımıza çıkar.

Tarte Shape Tape Kapatıcı tercih edenlerin yorumlarını incelediğimizde bu ürünün uzun saatler kalıcılığını sürdürdüğünü gözlemledik. Cilde parlaklık kazandıran bu kapatıcı çizgilere dolma yapmıyor ve cilde ağırlık hissi yapmıyor. Lekeleri kapatan ve cildi aydınlatan bu kapatıcı çok yüksek bir kapatıcılığa sahip.

Tarte Shape Tape Kapatıcı – Fair Neutral Fiyat listesi

 • 1349.00 TL - Tarte Shape Tape Kapatıcı Fair Light Neutral (N11)
 • 1499.00 TL - Tarte Shape Tape Kapatıcı - Fair-Light Neutral (Hepsiburada)
 • 1985.00 TL - Tarte Shape Tape Kapatıcı 16n Fair-light Neutral 10 ml Pinkestcosmetics (Trendyol)
 • 1985.00 TL - Tarte Shape Tape Kapatıcı - 12n Fair Neutral Pinkestcosmetics (Trendyol)
 • 2209.15 TL - Tarte Shape Tape Radiant Concealer - Kapatıcı 16N Fair Light Neutral 10 ml (Trendyol)
Kapaticilar

Kapatıcı (Concealer) Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapatıcı satın alırken dikkat etmeniz gereken birtakım detaylar vardır. Tercih edeceğiniz ürünün kaliteli olması, cildiniz ile uyumu, kıvamı ve performansı kapatıcınızdan memnun kalmanız açısından önem taşır.

Cilt Tipi

Kapatıcı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli detaylardan biri cilt tipinizdir. Eğer cilt tipiniz kuruysa kıvamı yağlı ve nemlendirici etkisi yüksek bir kapatıcı tercih edebilirsiniz. Mat bitişli bir kapatıcı seçerseniz göz altlarınızda istenmeyen çizgili ve pütürlü bir görünüm meydana gelebilir. Yağlı cilt tipine sahip kişiler ise daha kuru içeriğe sahip olan kapatıcılardan yana tercihte bulunmalıdır. Bu ürünler mat bitişlidir ve zamanla pudralaşır. Yağlı kıvama sahip bir kapatıcı tercihinde bulunursanız ciltte istenmeyen parlak bir görünüm meydana gelebilir. Hassas cilt tipine sahip olan kişilerin tercih edebileceği temiz içerikli kapatıcı ürünler de mevcuttur.

Kapatıcının Çeşidi

Kapatıcı denildiği zaman farklı formlarda ürünlerle karşılaşmak mümkündür. Aralarından hangisini tercih edeceğiniz konusunda kararsız kalıyorsanız özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Likit concealer: Kapatıcılık dereceleri değişken olan likit concealerlar sıvı formdaki kolay dağıtılabilen ürünlerdir. Nemli bir bitiş bırakan likit kapatıcılar özellikle kuru cilt tipine sahip kişiler için uygundur.

Krem concealer: Likit formda olanlara göre daha yoğun bir kapatıcılık sunan krem concealerlar yüksek kapatıcılık beklentisi olanlar için idealdir.

Stick concealer: Ruja benzerliği ile dikkat çeken stick formdaki kapatıcı ürünleri hemen hemen krem olanlar ile aynı performansa ve yoğunluğa sahiptir. Orta ve yüksek kapatıcılık özleliği ile dikkat çeker.

Kalem concealer: Pratik kullanım ile öne çıkan kalem kapatıcılar özellikle minik sivilceleri, kızarıklıkları gizlemek için ideal olan ürünlerdir.

İçerik

Kapatıcı ürünlerin içerikleri birbirinden farklı şekilde formüle edilmiştir. Bazı ürünler hem cildinizdeki sorunları kamufle ederken aynı zamanda kalıcı tedavi etme etkilerine de sahip olabilir. Özellikle göz altlarınıza bakım yapan bitkisel formüllü, vitaminlerle güçlendirilmiş içeriğe sahip kapatıcılar arasından da seçim yapabilirsiniz. Eğer hassas cilt tipine sahipseniz içeriği yüksek oranda bitkisel şekilde formüle edilmiş kapatıcı ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Paraben, alkol, parfüm içermeyen kapatıcılar her zaman cildiniz için daha sağlıklı bir seçenektir. Güneşin zararlı ışınları cildinizde lekelenmelere neden olabilir. Ancak içeriğinde SPF koruması bulunan kapatıcılar da mevcuttur. SPF korumalı olan ürünler cildinizdeki kusurları gizlerken aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarına karşı da korur.

Kapatıcılık Derecesi

Her concealerın kapatıcılık derecesi birbirinden farklıdır. Hafif, orta ve yüksek dereceye sahip kapatıcılar arasından ihtiyacınıza yönelik bir seçim yapabilirsiniz. Eğer cildinizde göze çarpan lekelenmeler, sivilce izleri, siyah noktalar ya da göz altı koyu halkaları varsa kapatıcılığı yüksek bir ürün tercih edebilirsiniz. Cildinizle bütünleşmiş bir görünüm ve aydınlık elde etmek istiyorsanız hafif kapatıcılığa sahip ürünler size göre olabilir.

Ton

Kapatıcı tercih ederken cilt renginizden en az bir ton açık bir ürün tercih etmenizde fayda olacaktır. Böylece leke, kızarıklık gibi görünümlerin hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Eğer koyu göz altı morluklarınızdan şikayetçiyseniz somon renkli kapatıcılar sizin için ideal olabilir. Yeşil tonlu kapatıcı ürünler ise kızarıklıkları giderme konusunda daha başarılıdır.

Kalıcılık

Concealer ürünlerinin her biri farklı kalıcılığa sahiptir. Bazı kapatıcıların kalıcılığı 15 saat iken bazılarınınki gün boyu cildinizde kalabilir. Eğer uzun saatler cildinizin kusursuz görünmesini istiyorsanız kalıcılık süresi fazla olan kapatıcılar arasından seçim yapabilirsiniz.

En Iyi Kapatici 4

Kapatıcı (Concealer) Kullanımı İçin İpuçları

Kapatıcı kullanırken bazı önemli detaylara dikkat etmek gerekmektedir. İşte kapatıcı kullanımında size yardımcı olacak ipuçları:

1. Dozajı Kontrol Edin

Fazla miktarda kapatıcı kullanmak doğal bir görünüm sağlamaz. Aşırı kullanım, cildinizde yapay bir görünüm yaratabilir ve çizgilenme veya topaklanma gibi problemlere yol açabilir. Cilt sorunlarınızı gizlerken, kapatıcıyı doğal bir şekilde uygulamaya özen gösterin. Yüksek kapatıcılığa ve uzun süre kalıcılığa sahip ürünler seçerek istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

2. Fondötenden Sonra Uygulayın

Kapatıcıyı fondötenden sonra uygulamak, fazla ürün kullanmaktan kaçınmanıza yardımcı olur. Fondöteninizi sürdükten sonra, kapatıcı ile hedeflediğiniz bölgelere müdahale edebilirsiniz. Bu şekilde kapatıcınızın formu nasıl uygulanması gerektiği konusunda da yol gösterici olacaktır.

3. Uygulama Yöntemlerini Seçin

Kapatıcılar farklı formlarda gelir ve uygulama yöntemlerine göre değişiklik gösterebilir. İşte farklı kapatıcı formları için uygulama önerileri:

 • Stick formdaki kapatıcıyı doğrudan istediğiniz bölgelere sürebilirsiniz.
 • Likit formdaki kapatıcıları parmaklarınızla uygulayarak cildinize eşit şekilde yayabilirsiniz.
 • Kalem kapatıcıları minik alanlara hedef aldığı için doğrudan cilde uygulanabilir.
 • Krem veya likit kapatıcıları fırça veya sünger yardımıyla uygulayabilirsiniz. Yoğun bir yapıya sahip kapatıcılar için nemlendirilmiş ve sıkılmış bir sünger kullanarak doğal bir bitiş elde edebilirsiniz.

4. Pudra ile Sabitleyin

Kapatıcıyı uyguladıktan sonra, çizgilenmeyi önlemek için pudra kullanabilirsiniz. Bu şekilde kapatıcınız daha sabitlenir ve kalıcı hale gelir. Likit kapatıcı ürünler, mat bitişli olanlara göre daha fazla sabitleme ihtiyacı duyar.

5. Bölgesel Uygulama Yapın

Kapatıcıyı tüm yüze değil, bölgesel olarak kullanmak daha doğal bir görünüm sağlar. İhtiyaç duyduğunuz bölgelere odaklanarak kapatıcıyı uygulayın.

6. Kontürleme İçin Kullanın

Kapatıcıyı kontür yapmak için kullanıyorsanız, cilt renginizden açık tonda bir ürünü tercih ederek yüzünüzde aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz. Açık tonda concealer'ı alın, göz altları, çene ve burun kemiği bölgelerine uygulayarak keskin ve vurgulu bir yüz hattı elde edebilirsiniz. Elmacık kemiklerinin altı, çene hattı ve alın köşelerini ise koyu tonda bir concealer ile gölgelendirebilirsiniz.

7. Kremle Karıştırabilirsiniz

Kapatıcınızı cildiniz biraz kuru ise nemli ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için göz kremiyle karıştırabilirsiniz. Bu şekilde kapatıcı, cildinizi nemlendirir ve daha doğal bir sonuç sağlar.

Bu ipuçları, kapatıcıyı doğru şekilde kullanmanıza yardımcı olacak ve istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlayacaktır.

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.