Tüketici dergisi logosu

En İyi Kirpik Kıvırıcı Önerileri (2024)

Kısa bir özet..

2024 Yılı için derlediğimiz en iyi kirpik kıvırıcı sıralaması aşağıda yer almaktadır. Gerçek kullanıcı verilerine göre en çok sevilen kirpik kıvırma makası Shiseido Smk Kirpik Kıvırıcı olmuştur. Aşağıdaki listemizde farklı şekillerde ve fiyatlarda maskaraları bulabilirsiniz. Listemizin devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
Shiseido Smk Kirpik Kıvırıcı1. Shiseido Smk Kirpik Kıvırıcı90.00 / 100
Golden Rose Kirpik Kıvırıcı2. Golden Rose Kirpik Kıvırıcı89.69 / 100
Promani Kirpik Kıvırma Makası3. Promani Kirpik Kıvırma Makası88.33 / 100
Missha 3 Kat Güçlü Kirpik Kıvırıcı4. MISSHA 3 Kat Güçlü Kirpik Kıvırıcı84.84 / 100
KIKO Kirpik Kıvırıcı5. Kiko Kirpik Kıvırıcı84.79 / 100
Nascita Naseyekk0012 Bronzy Glow Kirpik Kıvırma Makinesi6. Nascita Bronzy Glow Kirpik Kıvırma Makinesi79.79 / 100
Shu Uemura Kirpik Kıvırıcı7. Kirpi Shu Uemura k Kıvırıcı79.00 / 100
Solingen Elize Kirpik Kıvırma Makası8. Solingen Elize Kirpik Kıvırma Makası67.24 / 100
Avon True Colour Kirpik Kıvırma Aleti9. Avon True Colour Kirpik Kıvırma Aleti63.70 / 100

Bu listenin sıralanması 7631 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Etkileyici ve anlamlı bakışlara sahip olmayı her kadın hayal eder. Bakışlardaki etkiyi arttıran en önemli detaylardan biri de hiç şüphesiz kirpiklerdir. Hacimli, kalkık, uzun ve kıvrık kirpikler bakışların daha da büyüleyici olmasını sağlar. Doğuştan uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olan kişiler oldukça şanslıdır. Ancak kısa ve düz kirpiklere sahip olanlar için bu durum oldukça can sıkıcı olabilir. Çünkü bu tarz kirpiklere maskara uygulamak bile bir hayli zordur. Kirpik kıvırıcılar tam da bu noktada kadınların kurtarıcısı olan minik aletlerdir. Saniyeler içinde kirpiklerinizi doğal şekilde kıvıran ve hacimli hale getiren en iyi kirpik kıvırıcılar sayesinde maskara kullanmanıza gerek bile kalmayabilir.

En iyi Kirpik Kivirici 4

Kirpik Kıvırıcı Nedir, Ne İşe Yarar?

Kirpik kıvırıcı aletler; ufak, ergonomik ve basit bir mekanizmaya sahip olan güzellik aletleridir. Bu aletlerin temel mantığı; kirpikleri arasında sıkıştırarak kaldırmak ve kıvrık bir görünüm vermektir. Genellikle metal bir materyalden üretilen kirpik kıvırıcılar görünüm itibari ile makası andırmaktadır. Kirpik kıvırıcının çalışma mekanizmasında hareket etmesini kolaylaştıran yaylı bir sistem bulunur. Kullanan kişi aleti parmakları ile hareket ettirdiğinde yaylar harekete geçer ve kirpik kıvırıcı alet açılıp kapanır. İki adet kıskaçtan oluşan kirpik kıvırıcıların kirpiklere denk gelen kısımlarında silikon, plastik gibi malzemelerden yapılmış pedler yer alır. Bu pedlerin amacı kirpiklerin zarar görmesinin önüne geçmek ve kaymalarını önleyerek sabitlenmelerini sağlamaktır. Yumuşak dokunuşları sayesinde kirpiklerin dökülmesi ya da kırılması önlenmektedir.

Geleneksel olan kirpik kıvırıcı ürünler dışında elektrikle çalışan ve kirpik maşası olarak adlandırılan ürünler de mevcuttur. Ancak biz bu yazımızda klasik, metal ve en bilindik olan geleneksel kirpik kıvırıcı aletlere değineceğiz.

Kirpik kıvırıcı uygulamasından sonra isterseniz maskara kullanabilir ya da doğal ve kalkık olan kirpiklerinizin keyfini makyajsız da çıkarabilirsiniz. Makyaj yapmak istemediğinizde kirpik kıvırıcı kullanarak günü kurtarmanız mümkündür.

En İyi Kirpik Kıvırıcı Tavsiyeleri

En İyi Kirpik Kıvırıcı Tavsiyeleri

1. Shiseido Smk Kirpik Kıvırıcı

Shiseido Smk Kirpik Kıvırıcı

Shiseido Smk Kirpik Kıvırıcı, kirpiklerin hacimli, kıvrık ve istenilen görüntüde olmasını sağlar. Kalitesi ve güvenilir bir marka olmasıyla öne çıkan Shiseido, kullanıcılarına mükemmel kirpikler vaat etmektedir. Pahalı bir fiyatı olan bu kirpik kıvırıcı, en iyilerden biridir ve kullananlar tarafından oldukça beğenilmektedir. Yedek lastiği ile birlikte satılan Shiseido Smk Kirpik Kıvırıcı mükemmel kirpiklere kavuşmak isteyenler için ideal bir ürün.

2. Golden Rose Kirpik Kıvırıcı

Golden Rose Kirpik Kıvırıcı

Golden Rose Kirpik Kıvırıcı kirpikleri nazik şekilde kıvıran bir alettir. Silikounun yumuşak olması sayesinde kirpikler kırılmadan kıvrılır. Uygun fiyatıyla karşımıza çıkan Golden Rose Kirpik Kıvırıcı kullanan kişiler tarafından da beğeniliyor. Fiyatına göre oldukça iyi bir performansı olan bu kıvırıcı kirpiklerde kırılma yapmıyor. Paketinden yedek lastikle çıkması ve kalıcılık sağlaması da ürünün beğenilen özellikleri arasında diyebiliriz.

3. Promani Kirpik Kıvırma Makası

Promani Kirpik Kıvırma Makası

Promani Kirpik Kıvırma Makası hacimli ve daha kıvrık kirpiklere sahip olmanızı sağlayan bir üründür. Çok uygun bir fiyatı bulunan bu kirpik kıvırıcı çoğunluk tarafından beğeniliyor. Fiyatına göre iyi bir performansı olan Promani Kirpik Kıvırma Makası kullanışlı, sağlam olması ile de kullanıcılardan tam not alıyor. Ayrıca kirpikleri koparmadan kıvırması da öne çıkan özellikleri arasında diyebiliriz.

Promani Kirpik Kıvırma Makası Fiyat listesi

 • 96.50 TL - Promani Kirpik Kıvırma Makası Pr-810 (Trendyol)
 • 99.90 TL - Promani Marka: Kirpik Kıvırma Makası Pr-810 Kategori: Kaş Makası (Trendyol)

4. Missha 3 Kat Güçlü Kirpik Kıvırıcı

Missha 3 Kat Güçlü Kirpik Kıvırıcı

Missha 3 Kat Güçlü Kirpik Kıvırıcı, kirpikleri hızla kıvırmayı sağlayan mekanizmaya sahiptir. 3 katlı silikon dizilimi sayesinde tek seferde 3 kat kıvırma etkisi yaratır. Kirpiklere zarar vermeden, yumuşak dokunuşlarla kıvırır. Yedek silikon ile satılır. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda çok memnun kalanlar olduğu gibi etkisini göremeyen kişiler de var. Genelde influencerlar tarafından övülüp tavsiye edildiğini gördük. Memnun olanlar C şeklinde kıvrım elde ettiklerini söylüyor. Bazıları sıradan kıvırıcıdan farkı olmadığını ifade ediyor. Olumsuz yorumlar ise kirpikleri tam kavramadığından ya da elmacık kemiğine çarptığından bahsediyor.

5. KIKO Kirpik Kıvırıcı

KIKO Kirpik Kıvırıcı

KIKO Kirpik Kıvırıcı, kullanıcılar arasında etkili ve uzun ömürlü bir ürün olarak biliniyor. Bu profesyonel çelik kıvırıcı, her göz ve kirpik tipine mükemmel uyum sağlıyor. Yumuşak silikon yastığı sayesinde kirpiklere nazik davranırken, ergonomik tutuş yeri kullanımı kolaylaştırıyor. Yedek yastık ekli olması da ömrünü uzatıyor. Kirpikleri etkili şekilde kıvırıyor, maskara kullanmadan bile güzel uzunluk ve kıvrım sağlıyor. Kirpik diplerinde ağrı yapmadan kullanılabilmesi önemli bir artı. Uzun ömürlü ve yedek lastiği olması, fiyat-performans açısından beğeni topluyor. Ancak bazı kullanıcılar tasarımında küçük sorun olduğunu belirtiyor. Makasın lastiğe tam oturmaması durumunda acıtıp kirpikleri döktüğünü söylüyorlar. Bu sorun biraz güçle düzeltilebilse de ilk kullanımda rahatsızlık veriyor. Genel olarak KIKO Kirpik Kıvırıcı, kullanım kolaylığı ve etkili kıvrımlarıyla, birkaç küçük tasarım sorunu dışında memnuniyet veren bir ürün.

6. Nascita Naseyekk0012 Bronzy Glow Kirpik Kıvırma Makinesi

Nascita Naseyekk0012 Bronzy Glow Kirpik Kıvırma Makinesi

Nascita Naseyekk0012 Bronzy Glow Kirpik Kıvırma Makinesi kirpiklerin ideal şekilde kıvrılması ve uzun süre kalıcı olması için üretilmiştir. Uygun bir fiyata sahip olan bu ürünü kullananlar oldukça memnun kaldıklarını söylüyor. Özellikle de iri gözlere sahip olanlar için kurtarıcı olan Nascita Naseyekk0012 Bronzy Glow Kirpik Kıvırma Makinesi kirpikleri kırmadan kıvırması ve kaliteli olması açısından beğenilmiş durumda.

7. Shu Uemura Kirpik Kıvırıcı

Shu Uemura Kirpik Kıvırıcı

Shu Uemura Kirpik Kıvırıcı tüm göz şekilleri için ideal şekilde üretilmiş olan bir üründür. Yuvarlak silikon pedi sayesinde kirpiklerin doğal şekilde kıvrılması mümkündür. Yüksek bir fiyat ile karşımıza çıkan Shu Uemura Kirpik Kıvırıcı en iyi kirpik kıvırıcılardan biri. Tüm dünyada oldukça popüler olan bu ürün kullananlar tarafından “vay be” dedirten cinsten. Pratik kullanımı, kalitesi, kirpikleri kıvırma konusundaki başarısı ile oldukça başarılı diyebiliriz. Kullanan kişiler iri ve yuvarlak gözlere sahip olan kişiler için çok uygun olmadığını söylüyor. Paketinden yedek lastiği ile çıkan Shu Uemura Kirpik Kıvırıcı genel olarak fiyatının hakkını veren bir Japon tasarımı.

Shu Uemura Kirpik Kıvırıcı Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

8. Solingen Elize Kirpik Kıvırma Makası

Solingen Elize Kirpik Kıvırma Makası

Solingen Elize Kirpik Kıvırma Makası, kirpiklerinize daha dolgun ve kıvrık bir görünüm kazandırmak için kullanılan bir araçtır. Düz kirpikleri kıvırarak kıvrık hale getirir, genellikle maskara uygulamasından önce kullanılır. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş, ergonomik tasarımı sayesinde rahat kullanım sunar. Kullanmadan önce ısıtmanız önerilse de ısıtmasız bile kirpiklerinize güzel bir kıvrım verir. Nazikçe kıvırdığı için kirpiklerinize zarar vermez, fakat çok kısa kirpiklerde pek işe yaramayabilir, bazı kullanıcılar kırılma sorunu yaşamış. Fiyat-performans açısından ise çoğu kullanıcı tarafından önerilen bir üründür.

9. Avon True Colour Kirpik Kıvırma Aleti

Avon True Colour Kirpik Kıvırma Aleti

Avon True Colour Kirpik Kıvırma Aleti, kirpiklerinize anında uzunluk, hacim ve kıvrım kazandıran mükemmel bir üründür. Derin kıvrımlarla en kısa kirpikleri bile yakalayabilir. Tek başına ya da maskara öncesi kullanılabilir. Pembe altın renkli şık tasarımı vardır. Kullanmadan önce kirpiklerinizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Bukleleri kirpik çizgisine yakın tutup 5-10 saniye bekleyin. Daha fazla hacim için maskara sürün. Kirpikleri kırmadan güzel kıvrımlar verir, hacim kazandırır, maskarayla harika görünüm sağlar. Ancak kıvrım çok kalıcı değil. Fiyatı orta seviyede. Genel olarak kirpiklerinize hızlı ve etkili bir kıvrım istiyor iseniz Avon True Colour Kirpik Kıvırma Aleti önerilebilir bir üründür.

En Iyi Kirpik Kivirici 1

Kirpik Kıvırıcı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kirpik kıvırıcı satın almaya karar verdiyseniz piyasada pek çok ürünle karşılaşabilirsiniz ve kafanız birazcık karışabilir. Ama endişelenmeyin! Kirpik kıvırıcı ürün tercih ederken bazı noktalara dikkat etmeniz halinde size uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Tutuşu

Kirpik kıvırıcı ürünlerin kullanımını kolaylaştıran etkenlerin başında tutuş kolaylığı gelir. Bazı modellerde parmaklarınızı içine sokabileceğiniz boşluklar yer alırken bazılarında bu detay bulunmaz. Parmak geçirilebilen modeller her zaman daha kullanışlıdır. Sıkı tutuş ve kirpiklerin daha iyi kontrol edilmesi açısından bu tarz ürünlerden yana tercih yapmanızı tavsiye ederiz.

Malzemesi

Geleneksel kirpik kıvırıcı ürünler genellikle metal malzemeden üretilir. Metal, dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzeme olarak bilinir. Ancak yine de kaliteli olması ve paslanma yapmaması oldukça önemlidir. Sadece metal değil, farklı malzemeler ile üretilen kirpik kıvırıcı ürünler görmek de mümkündür.

Yedek Ped

Kirpik kıvırıcı ürününüzün, kirpik ile temas eden kısmına yerleştirilen pedler zamanla eskiyecektir. Hijyen ve daha iyi sonuç almak için belirli aralıklarla değiştirilmelidir. Bu nedenle paketinde yedek pedi bulunan ürünler sizin için daha avantajlıdır.

Yay Sistemi: Kirpik kıvırıcı ürününüzün yay sistemi sert olmamalıdır. Yumuşak şekilde hareket edebilen bir alet daha iyi sonuçlar verir. Aksi halde kirpiklerinize aşırı baskı uygulanması ve zarar gelmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Bütçe

Kirpik kıvırıcı satın alma konusunda elbette bütçe de önemlidir. Bazı dünyaca ünlü markaların ürünleri daha pahalıdır. Ancak uygun fiyatlı olan ve kirpiklerinizi dilediğiniz gibi kıvıran aletler de mevcuttur. Çok fazla para vermeden ortalama kaliteye sahip bir kirpik kıvırıcı alet işinizi görmeye yetecektir.

Kirpik Kivirma Makasi

Sıkça Sorulan Sorular

Kirpik Kıvırıcının Faydaları Nelerdir?

Gözleriniz ne kadar etkileyici ve dinamik bir görünümde olursa makyajınız da bir o kadar kusursuz görünecektir. Kirpik kıvırıcı kullanarak yorgunluğunuzu gizleyebilir, daha canlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Kirpikler, gözleri vurgulayan en önemli detaydır. Her gün sadece bir kaç dakikanızı ayırarak uygulayacağınız kirpik kıvırma işlemi ile takma kirpiklerden de kurtulmuş olursunuz. Son derece uğraştırıcı ve gözler için rahatsızlık verici olan takma kirpikler yapay görünümleri ile de doğallıktan uzaktır. Ancak kirpik kıvırıcı aletler kirpiklerinizi doğal şekilde kullanmanıza izin verir. Ayrıca takma kirpikleri sürekli olarak satın almanız icap eder. Bu nedenle kirpik kıvırıcı aletler hem daha dayanıklı ve uzun ömürlü hem de daha ucuzdur. Dilediğiniz her yerde kirpiklerinizi kıvırmanınız mümkündür.

Bu minik aletler ergonomik tasarımları sayesinde çok az yer kaplar ve ufak bir çantaya bile rahatlıkla sığabilir. Kirpiklerinizi devamlı kıvırmanız, kirpik dokunuzun zamanla kıvrık bir yapıya dönüşmesini de sağlayabilir. Bu da zamanla kalıcı kıvrımlar elde etmeniz anlamına gelir.

Kirpik Kıvırıcıyı Her Gün Kullanmak Zararlı mıdır?

Kadınların en fazla merak ettiği konulardan biri de kirpik kıvırıcı aletlerin her gün kullanılması halinde kirpiklere zarar verip vermeyeceğidir. Satın almış olduğunuz kirpik kıvırıcı alet eğer kaliteli ise kirpiklerinizin zarar görme ihtimali yoktur. Ancak en az ürünün kalitesi kadar sizin uygulama biçiminiz de çok önemlidir. Sert hareketler ile ya da çekerek kirpiklerinizi kıvırmaya çalışırsanız kopmaları ya da kırılmaları kaçınılmaz olacaktır. Kullanma talimatına uyulduğunda ve nazik hareketlerle kirpik kıvırma işlemi yapıldığında hiçbir sorun olmayacaktır. Her gün doğru şekilde yapılan kirpik kıvırma uygulamasının kirpiklerinize zarar verdiğine dair hiçbir bilgi bulunmamaktadır.

Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır?

Kirpik kıvırıcısını etkili bir şekilde kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Kaliteli ve plastik pedleri yumuşak olan bir kirpik kıvırıcı satın almak, kirpiklerinizi korumanın önemli bir adımıdır. Ayrıca kirpik kıvırıcınızın temiz olduğundan emin olmak da göz sağlığınız için önemlidir.
 2. Kirpik kıvırma işlemine başlamadan önce göz çevrenizin temiz olduğundan ve üzerinde herhangi bir kozmetik ürün bulunmadığından emin olun.
 3. Kirpik kıvırıcının her iki kelepçesinin arasına kirpiklerinizi düzgün bir şekilde yerleştirin. Tüm kirpiklerin pedlerin üzerinde olduğundan emin olun.
 4. Kirpik kıvırma işlemi sırasında gözlerinizi açık tutun.
 5. Kirpik kıvırıcıyı parmaklarınızla kapatın ve kirpikleri bu şekilde 5-10 saniye kadar hafifçe bastırın. Bu süre, kirpiklerinizin kıvrılması için yeterli olacaktır. Kirpikleri uzun süre sıkıştırmak zarar verebilir.
 6. Kirpik kıvırıcıyı yavaşça açın ve isterseniz maskara uygulayarak daha dolgun ve etkileyici kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:

 • Kirpik kıvırıcısını maskara sürdükten sonra kullanmayın. Kirpiklerin birbirine yapışmasına ve kırılmasına neden olabilir.
 • Kirpikleri tekrar tekrar kıvırma işlemi doğru değildir. Sık sık kirpik kıvırıcıyı açıp kapatmak ve işlemi tekrarlamak kirpiklere zarar verebilir ve zikzaklı bir görüntüye yol açabilir.

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.