Tüketici dergisi logosu

14 En İyi Mor Şampuan Tavsiyesi: Turunculaşan Saçlara Son

Kısa bir özet..

Yapılan kullanıcı yorumlarına göre 2024 yılında şu an için en çok memnnun kalınan mor şampuan Zigavus Silver Mor Şampuan olmuştur. Daha uygun fiyatlı bir mor şampuan arıyorsanız Axwell Premium Professionel Silver Shampoo veya Pantene Hair Biology Mor Şampuan ürünlerine bir göz atabilirsiniz. Sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
Zigavus Silver Mor Şampuan1. Zigavus Silver Mor Şampuan93.35 / 100
Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan2. Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet92.00 / 100
Milk Shake Silver Shine Şampuan3. Milk Shake Silver Shine Şampuan91.69 / 100
Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı4. Urban Care Turunculaşma Karşıtı Şampuan91.63 / 100
L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı5. loreal Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı91.25 / 100
Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan6. Axwell Premium Professionel Silver Shampoo91.11 / 100
Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan7. Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector90.14 / 100
Ashley Joy Silver Şampuan8. Ashley Joy Silver Şampuan89.18 / 100
Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan9. sachpoınt Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Şampuan89.08 / 100
Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan10. Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Şampuan89.04 / 100
Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan11. Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan88.90 / 100
John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan12. John Frieda Sarı Saçlara Özel Mor Şampuan87.77 / 100
Pantene Hair Biology Silver/Mor Şampuan13. Pantene Hair Biology Silver/Mor Şampuan85.68 / 100
Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan14. Matrix Total Results Color Obsessed So Silver64.62 / 100

Bu listenin sıralanması 92319 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Röfleli, ombreli ya da platin rengi saçlar için gerekli bakımın ne kadar kritik olduğunu düşünelim. Bu profesyonel saç işlemleri birçok kişi tarafından tercih edilse de, bakım rutini eksik olduğunda istenilen sonuçlara ulaşmak zor olabilir. Saçlardaki sarı tonlar zamanla turuncuya dönme eğilimindedir, bu da güneş ışığı, ısı ve klor gibi faktörlerden etkilenebilir. Bu durum, pek çok kişi için hoşnutsuz bir sonuç olabilir. Ancak, saçınızdaki küllü sarı tonları koruyarak ve denge sağlayarak bu sorunu önlemek için en iyi çözüm mor şampuanlardır, ki aynı zamanda silver şampuan olarak da bilinir.

Mor şampuanlar, içerdikleri mor pigmentler sayesinde saç rengindeki istenmeyen kızıl tonları nötralize ederek yumuşak bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Saç renginizde bütünlüğü korumanın yanı sıra saça derinlik kazandırmak istiyorsanız, mor şampuan kesinlikle size yardımcı olacaktır. Mor şampuan, saç rengini korurken sık sık kuaför işlemi yaptırma ihtiyacını azaltarak hem zaman hem de para tasarrufu sağlar. Ayrıca, kuaför salonlarında kullanılan saç toneri aslında mor şampuan ile benzer etkilere sahiptir. Bu yüzden mor şampuan saç renginizi dilediğiniz ton ve canlılıkta tutmanıza yardımcı olabilir. Saç renginiz açık kahve veya kumralsa ve açma işlemi sonrası turuncu tonları gidermek veya beyaz ve gri saçları canlı ve parlak göstermek istiyorsanız, mor şampuan kullanabilirsiniz. Mor şampuanlar sadece saçlardaki sarı tonları gidermekle kalmaz, aynı zamanda saça bakım yapar, nem kazandırır ve parlaklık sağlar. Dolayısıyla, parlak ve soğuk sarı tonlu saçlar için haftada bir kez mor şampuan kullanabilirsiniz

En İyi Mor Şampuan Tavsiyeleri

En İyi Mor Şampuan Tavsiyeleri

1. Zigavus Silver Mor Şampuan

Zigavus Silver Mor Şampuan

Artıları

 • Saçları yumuşatması
 • Platin ve beyaz saçlarda daha etkili olması
 • Güzel kokulu olması

Eksileri

 • Yok

Zigavus Silver Mor Şampuan sarı, platin ve beyaz saçlar için üretilmiş bir şampuandır. İçeriğinde Mavi kantaron ve orkide gibi saçlara canlılık veren doğan içerikler bulundurur. Güneş ışığının ve çevresel faktörlerin saçlarda istenmeyen sarı tonları oluşturmasını engeller.

Kullanımı diğer mor şampuanlardan farklı değildir. Ilık suyla yıkanmış saça masaj yaparak uygulanır ve köpürtülür. Masaj yaparak uygulanır, bu süre sizin saçınıza ve rengine göre değişiklik gösterir. Saçınız açık tonluysa daha kısa bir süre yeterli olurken, kumral saçlar için 5 dakika gibi bir süre bekletilmelidir. Haftada 1 veya 2 kere, eldiven kullanarak uygulanması öneriliyor.

Bu şampuanı kullanan kişiler saçlarının daha canlı olduğunu ve rengini koruduğunu belirtiyorlar. Ayrıca saçları yumuşatması ve kolay taranıyor olması da oldukça beğenilen bir yönü. Kokusunun da güzel olduğu sıkça belirtilmiş. Genel olarak Zigavus Silver Mor Şampuan, sarı ve platin saçlara uygun olduğunu söyleyebiliriz. Kumral saçlar da tercih edebilir ama istediği sonucu tam olarak alamayabilirler.

2. Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan

Artıları

 • Saç tellerini onarır
 • Parlaklık verir
 • Sarı alt tonlarda nötrleşme sağlar

Eksileri

 • Pahalı

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan ile saçlarınızdaki toz ve kirden kurtulabilirsiniz. Saç liflerinin kirlenmesini önleyen formülü ile öne çıkan bu ürün Cicaflash saç bakım sütü ile birleştiği zaman ortaya harikalar çıkartır. %96’ya kadar saç direncini yükseltir ve içeriğindeki weiss çiçeği sayesinde saçları hasarlara karşı korur. Ultraviolet nötrleştiriciler ile saçlarda ortaya çıkan istenmeyen sarı alt tonlar nötr hale gelir. Saçlara parlaklık kazandıran bu mor şampuan hyalüronik asit açısından zengin içeriği sayesinde saç liflerini onarır. Kuaförlerin de tavsiyesi olan bu mor şampuanın fiyatı bir hayli yüksek.

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan kullananların yorumlarına baktığımızda performansından memnun kaldıklarını gördük. Saçlarda sertleşme yapmadan sarı alt tonlarda açılma yapan bu mor şampuan kızıl görünümde olan saç tellerinin görünümünde nötrleşme sağlıyor.

3. Milk Shake Silver Shine Şampuan

Milk Shake Silver Shine Şampuan

Artıları

 • Saçlarda turunculaşma karşıtı
 • Parlaklık ve canlılık kazandırıyor

Eksileri

 • Pahalı

Milk Shake Silver Shine Şampuan, beyaz ve gri saçlara özel bir formülle geliyor. Saçtaki sarı tonları etkili bir şekilde gideriyor, aynı zamanda meyve ekstreleri ile saçı besliyor ve parlaklık kazandırıyor. Süt proteinleri saç yapısını güçlendiriyor ve böylece saçların günlük yıpranmalarına karşı daha dayanıklı olmasını sağlıyor. İlk kullanımdan itibaren fark ediliyor; sarı ve yeşil tonlarını hemen alıp götürüyor.

Kullanıcı yorumları da ürünü övüyor. Hem etkili olduğunu hem de uygun fiyatlı olduğunu belirtiyorlar. Kuaföre gitmeye gerek kalmadan, bu şampuanla sarı tonları evde kolayca giderebildiklerini ifade ediyorlar. Ürün SLES içermediği için saçı sertleştirmiyor ve kurutmuyor, bu da kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Uygulaması da kolay; saçı ıslatıp şampuanı köpürtüyorsunuz, sonra duruluyorsunuz. Kullanıcılar, şampuanı biraz bekletip sonra duruladıklarında daha iyi sonuçlar aldıklarını söylüyorlar. Genel anlamda, uygun fiyatı ve iyi sonuçlarıyla bu şampuan, gri ve beyaz saçları olanlar için kesinlikle tavsiye edilir.

4. Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı

Artıları

 • Saçtaki turunculaşmayı nötralize eder
 • Onarıcı etki yapar
 • Parlaklık verir
 • Bitkisel keratin içerir
 • Vegan

Eksileri

 • Bazı kişilerde saçı sertleştirmesi

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı saçta istenmeyen turuncu tonların engellenmesini sağlar. UV filtresi içeren formülü ile ön planda olan bu mor şampuan saçlarda kolay taranma ve yumuşaklık sağlar. Saçlardaki turunculaşmanın giderilmesinin yanında onarma ve koruma gibi görevleri de yerine getirir. Saçlara direnç desteği veren Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı bitkisel keratin içeren formülü ile saçları yıpranmalara karşı korur. Saçlara parlaklık veren bu mor şampuan renk koruyucu etkiye sahiptir. Silikon ve paraben içermez ve vegandır.

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda üründen gayet memnun olduklarını gördük. Saçlarında cila etkisi olduğunu söyleyenler de var. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösteren Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı temiz içeriğe sahip bir ürün arayışında olanlar için ideal.

5. L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı

L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı

Artıları

 • Cila etkisi yapıyor
 • Kızıllaşmayı nötrlüyor
 • Kaliteli

Eksileri

 • Fiyatına oranla boyu küçük

Loreal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, özellikle mor renklendiriciler ve UV filtreleri ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde, sarı ve turuncu renk yansımalarını önleme iddiasında. İlk kullanımdan itibaren saçlar parlak ve canlı bir görünüm kazandırıyor. Yalnızca haftada bir ıslak saça uygulayıp durulamak yeterli. Her ne kadar ürün önerilerinde kumral saçlarda 5 dakika beklemek gerektiği yazsa da, 1-3 dakika beklemek de saç rengi üzerinde olumlu etkiler yaratıyor.

Bu ürün fiyat-performans açısından tatmin edici bir seviyede. Pek çok insan, saçlarında oluşan turunculuk problemi için ideal bir çözüm olduğunu vurguluyor. Ancak, unutmamanız gereken bir husus var: şampuanın saçı kurutabilme ihtimali. Gerçekten de, uygulama sonrası saçınızda bir miktar kuruluk hissedebilirsiniz. Ancak, saç kremiyle birlikte kullanıldığında bu problem de ortadan kalkıyor. Yani, Loreal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, turuncu ve sarı tonlara karşı etkileyici bir mücadele sergiliyor ve fiyatı da göz önünde bulundurulduğunda, bu ürünü gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

6. Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Artıları

 • Saçlarda kızıllaşmayı önler
 • UV filtresi içerir
 • Işıltı ve parlaklık kazandırır

Eksileri

 • Bazı kişilerde saçı sertleştirmesi

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma karşıtı mor Şampuan istenmeyen sarı ve turuncu saçları engelleyen formüle sahip. UV filtresi içeren formülü sayesinde güneşin etkisiyle ortaya çıkan renk solmalarına engel olan bu mor şampuan küllü ton elde edilmesinde etkili. Saçlara ışıltı ve parlaklık kazandıran bu şampuan az miktarda kullanıldığında bile yeterli etkiyi gösteriyor.

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma karşıtı mor Şampuan kullananların yorumlarına baktığımızda bu ürünün beklentiyi karşıladığını ve istenmeyen turunculukları ortadan kaldırdığını görüyoruz. Saçlara cila etkisi yapan bu ürün çoğu kişide sertleşme yapmıyor ve parlaklık kazandırıyor.

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyat listesi

 • 69.00 TL - Rc Cosmetic Axwell Premium Professionel Silver Shampoo 330 ML (N11)
 • 112.90 TL - AXWELL PREMIUM Professionel Silver Shampoo (TURUNCULAŞMA KARŞITI MOR ŞAMPUAN) 330ml (Trendyol)
 • 199.00 TL - AXWELL PREMIUM Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 330ml (Trendyol)
 • 129.00 TL - RC Cosmetic Axwell Premium Professionel Silver Shampoo (Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan) 330ml (Hepsiburada)

7. Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Artıları

 • Turunculaşma karşıtı
 • Saçları yumuşatıyor
 • Fiyatı çok uygun
 • Kokusu çok güzel

Eksileri

 • Çok etkili olmaması

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan yaban mersini özü ve peptit karışımı ile formüle edilmiştir. Saçın iç yapısını onaran bu şampuan açık tonları nötralize ederek istenilen görünüme kavuşturuyor. Turunculaşma karşıtı formülü ve parlaklık kazandırma özelliği sayesinde saçları canlandırır. Renk tonunu kaybeden röfleli, boyalı saçları derinlemesine onaran Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector karşıt tonları azaltır ve saçları besler.

Çok uygun bir fiyat etiketine sahip olan Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector'ı tercih edenlerin yorumlarını incelediğimizde ürünün saçlardaki kızıllığı yumuşatmasından yana çok memnun olduklarını gözlemledik. Ayrıca saçları yumuşacık yapıyor ve kokusu da çok güzel.

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyat listesi

 • 119.00 TL - Gliss Schwarzkopf Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Maske 200 ml (Trendyol)
 • 129.00 TL - Gliss Schwarzkopf Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 250 ml (Trendyol)
 • 319.00 TL - Gliss [brand]- Schwarzkopf Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 250 Ml (Trendyol)
 • 119.00 TL - Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 250 ml (Hepsiburada)
 • 190.90 TL - Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Maske 200 ml (Hepsiburada)
 • 298.90 TL - Gliss Schwarzkopf Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 250 Ml (Hepsiburada)
 • 328.00 TL - Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Mor Şampuan 2x250 ML (N11)
 • 459.00 TL - Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Mor Şampuan 3 x 250 ML (N11)

8. Ashley Joy Silver Şampuan

Ashley Joy Silver Şampuan

Artıları

 • Saçları parlatması ve canlandırması

Eksileri

 • Bazı saçları kurutması ve kepek yapması

Ashley Joy Silver (Mor) Şampuan, platin, sarı, gri ve rengi açılan kumral saçlar için özellikle istenmeyen turuncu yansımaları nötralize eden bir şampuan olarak öne çıkıyor. Ayrıca, saçların esnekliğini ve elastikiyetini artırarak doğal parlaklığını ve yumuşaklığını yeniden kazanmasına yardımcı olan saç bakım özelliklerine sahip.

Kullananlar bu şampuanın saçlarını parlak ve canlı hale getirdiğini ve turuncu yansımaları giderdiğini belirttiğini görüyoruz. Bazı kişiler, saçlarını her yıkamadan önce mor şampuanı 5-10 dakika bekletmenin daha iyi sonuç verdiğini önerirken, bazıları ise haftada bir kez kullanmanın yeterli olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte, ürünün saçlarını kuruttuğunu veya kepek oluşumuna neden olduğu da belirtilmiş. Kepeğe yatkın bir saç deriniz ve saçınız varsa çok memnun kalmayabilirsiniz.

9. Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Artıları

 • Saçlardaki turunculuğı giderir
 • Canlılık ve parlaklık kazandırır

Eksileri

 • Göz yakması

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, açık sarı, gri ve beyaz saçlar için geliştirilmiş bir şampuandır. Saçlardaki turuncu yansımaları nötralize ederek daha iyi bir görüntü kazandırır. Şampuan, ıslak saça masaj yaparak uygulanır ve 2-3 dakika bekletilir. Ardından iyice durulanır. Haftada 1-2 kez kullanılması yeterlidir.

Bu şampuanı kullanan kişiler, turunculaşma karşıtı etkisinden oldukça memnun görünmekte. Saçlarının sarı ve turuncu yansımalarını azalttığını ve renklerini dengelediğini söyleyen birçok kullanıcı var. Ancak gözleriniz çok hassas ise bu şampuanı gözlerinize değdirmemenizi öneririm.

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyat listesi

 • 75.00 TL - Sachpoint Silver Şampuan Mor Şampuan Sarı Saçlar Için Özel Turunculaşma Karşıtı Karşıtı Şampuan 100 ml (Hepsiburada)
 • 250.00 TL - sachpoınt Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 500 ml (Trendyol)

10. Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Artıları

 • Turunculaşma karşıtı
 • Saçlara bakım yapıyor
 • Bütçe dostu

Eksileri

 • Bazı kişilerde saçı sertleştirmesi

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, saçlarda turunculaşma problemini gidermeyi amaçlayan bir mor şampuan. Normal şampuanınızla saçlarınızı yıkadıktan sonra saç derinize masaj yaparak dipten uca kadar uygulayıp 3 ila 5 dakika beklettikten sonra durulamanız gerekiyor. Haftada sadece bir kez kullanımı yeterli.

Bu mor şampuanı kullanmaya başlamadan önce iyice çalkalayıp karıştırmanız gerekiyor. Bazı kişiler için 15-30 saniye saçta bekletmek yeterken daha etkili sonuçlar için ise 3 dakika civarı bekletmek gerekebiliyor. Sadece sarı saçlara etki ettiğini de belirtekim.

11. Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan

Artıları

 • Kaliteli
 • Kızıllığı nötrleştiriyor
 • Kıvamı yoğun ve ekonomik bir kullanım sunuyor

Eksileri

 • Fazla bekletince istenmeyen bir renk vermesi

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan, turunculaşma karşıtı özelliği sayesinde sarı ve açık saç renklerindeki istenmeyen tonları gidermek için üretilmiş bir şampuan. Normal şampuanınızla saçlarınızı yıkadıktan sonra saç derinize masaj yaparak dipten uca kadar uygulanır ve 3 ila 5 dakika bekletilir. Haftada sadece bir kez kullanılması yeterli.

Kullananların yorumlarına göre, şampuanın saç uçlarına uygulanması tavsiye edilmiyor. Ayrıca, bekletme süresi çok uzun olursa lila renkli saçlara dönüşebilirsiniz. Bu mor şampuanın krem ile karıştırılarak kullanılması da önerilen bir yöntem. Diğer markalara göre daha fazla etkisi olan bir mor şampuan, o yüzden istediğiniz sonucu başak bir markadan alamadıysanız buna bir şans verin derim

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan Fiyat listesi

 • 169.90 TL - Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan 500 ml (Hepsiburada)
 • 179.00 TL - Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan 500 ml (Hepsiburada)
 • 179.00 TL - Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan 500 Ml (Hepsiburada)
 • 175.00 TL - Colorinn Stardust Silver Saç Güçlendirici Mor Şampuan 500 ml (Trendyol)
 • 189.00 TL - Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan 500 ml (Trendyol)
 • 189.90 TL - Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan 500 ml (Trendyol)
 • 205.00 TL - Colorinn Stardust Silver Şampuan 500 ml (Amazon)

12. John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan

John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan

Artıları

 • Saçlarda turunculuğu giderir

Eksileri

 • Herkesede çok etkili olmaması

John Frieda'nın özel içerikli formülü menekşe özü ve renk düzeltici bileşenler barındırır. Böylece boyalı veya doğal sarı saçların rengini koruma ve istenmeyen turuncu tonları engellemeyi sağlar. Güneş ışığı ve deniz tuzunun zararlarına karşı saçları koruyan ve onaran bu ürün aynı zamanda saçlara canlılık kazandırır. Kimyasal içeriği azdır, bu yüzden de saç sağlığını koruma konusunda da oldukça iddialı.

John Frieda Menekşe Özlü Mor Şampuan, kullanan kişiler saç rengini koruma ve ton düzeltilmesi konularında oldukça başarılı olduğunu belirtiyor. Birçoğu, ürünün saçlarına cila etkisi yaptığını ve ilk kullanımdan itibaren etkisini gösterdiğini belirtiyor. Yine de, ürünün saçları kuruttuğunu ifade eden kullanıcılar da var. Bu durum saç kremi ile birlikte kullanıldığında halledilebilecek bir sorun tabi ki. Ürünün kokusu ise genellikle beğeni topluyor. Ancak, ombre saçlarda veya saç dökülmesine neden olduğu belirtilen nadir durumlar da göz ardı edilmemeli.

13. Pantene Hair Biology Silver/Mor Şampuan

Pantene Hair Biology Silver/Mor Şampuan

Artıları

 • Röfleli ve yıpranmış saçlara özel yapısı

Eksileri

 • Pigmentinin az olması

Pantene Hair Biology Silver/Mor Şampuan, özellikle yıpranmış saçlar için özenle formüle edilmiş bir mor şampuan. Pro-V'nin besleyici karışımı olan Pantene Pro-V Miracles, Biyotin ile güçlendirilmiş ve Hidrolize İpek Proteini içeriyor. Donuklaşmış, işlem görmüş veya röfleli saçları besleyici maddelerle onarmaya yardımcı olur. İçeriği itibariyle İsviçre Vitamin Enstitüsü tarafından test edilen bu ürün ile saçlarınız ipeksi bir dokunuşa kavuşur. Ürünün kalitesi, kullanışlılığı ve etkili sonuçları nedeniyle çoğu kullanıcının beğenisini kazandığını söyleyebiliriz.

Ancak, asıl satın alma amacınız kızıllaşmayı önlemesi ise içeriğindeki pigment sayısı sizin için yeterli olmayabilir. Bu şampuan özellikle yıpranmış, işlem görmüş ve röfleli saçları olan kişiler tarafından tercih edilebilir.

14. Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan

Artıları

 • Turunculaşma karşıtı
 • Saça parlaklık kazandırıyor
 • Yumuşatma etkisi var

Eksileri

 • Saçı kurutması

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan, gri ve beyaz saçlar için özel olarak geliştirilmiş bir şampuan. Saçlardaki istenmeyen sarı ve turuncu yansımaları nötralize ederek mükemmel platin sarısı ve gri renkler oluşturmayı amaçlıyor. Günlük kullanıma uygun olan bu şampuan, saç yapısına nazikçe temizlik yaparak bakımını sağlıyor.

Ürünü kullananlar, bu şampuanın saçları fazla kuruttuğu konusunda bazı endişeleri olduğunu göstermektedir. Ancak, bu sorunu önlemek için saç kremi ile birlikte kullanılması öneriliyor. Genel olarak, kullanıcılar ürünün etkisinden memnun kalmışlar. Saçlardaki turunculaşmayı önlediği ve canlı, parlak renkler oluşturduğu sıkça belirtilmiş. Fiyatı biraz yüksek olsa da bir kere aldıktan sonra uzun bir süre kullanabileceğiniz bir ürün olduğu için tavsiye edebiliriz.

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan Fiyat listesi

 • 1950.00 TL - Matrix Total Results Renk Serisi Color Obsessed Şampuan 1000Ml (Hepsiburada)
 • 1950.00 TL - Schwarzkopf Matrix Total Results Şampuan So Silver Color Obsessed 1000ml (Hepsiburada)
En Iyi Mor Sampuan 5

Mor Şampuan Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mor şampuan satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım detaylar vardır. Bu noktalara dikkat ederek sizin için uygun olan ürünü seçebilir, saçlarınızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kaliteli Olması

Saç renginin kusursuz görünüme kavuşmasını sağlayan mor şampuanların her biri farklı kaliteye sahiptir. Fiyatı uygun olan bir mor şampuan kalitesiz olarak değerlendirilmemelidir. Ya da çok pahalı bir mor şampuan da saçlarınız için mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmayabilir. Bu nedenle mor şampuan satın alırken içeriğini, kullanıcı yorumlarını dikkate alarak karar verebilirsiniz. İçeriğinde paraben ve silikon barındırmayan vegan ürünler olduğu gibi bitkisel katkılar ile güçlendirilmiş formüller de mevcuttur.

UV Filtreli Olması

Güneşin zararlı UV ışınları sadece cildimizi değil saçlarımızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Boyalı saçlar güneş ışığında solarak canlılığını kaybedebilir ve parlaklığı azalabilir. İçeriğinde UV filtresi bulunan mor şampuanlar sayesinde saçlarınızın güneşin zararlı ışınlarından etkilenmesinin önüne geçebilirsiniz. UV filtresi içeren mor şampuanlar saç rengindeki sarı yansımaların solmasının önüne geçecektir.

Saça Bakım Yapması

Bazı mor şampuan ürünleri saç rengindeki sarı tonları yok ederken saç liflerine de yoğun bir bakım etkisi yapabilir. Saç lifleri hyalüronik asit içeren bir mor şampuan ile onarılarak daha güçlü hale gelebilir. Saçları hasarlara karşı daha dayanıklı hale getiren mor şampuanlar yumuşacık olmasını sağlar ve ışıltı kazandırır. Mor şampuan tercih ederken saçlara ne gibi etkiler yaptığından emin olmalısınız.

Mor Sampuan Dusta

Adım Adım: Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Her mor şampuanın etkisi, saçta bekletilme süresi, uygulanışı birbirine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle satın aldığınız ürünün kullanma talimatlarına dikkatlice uymalısınız. Mor şampuan için ideal kullanım sıklığı ise haftada 1'dir.

Mor şampuanlar saçınızı temizleme konusunda etkilidir. Ancak bu şampuanların temel amacı istenmeyen sarı tonların nötralize edilmesi olduğu için öncelikle saçlarınızı normal bir şampuan ile yıkayarak iyice temizleyebilirsiniz.

Önerilen miktardaki mor şampuanı saçınıza masaj yaparak uygulamanız gerekir. Suyla birleşen mor şampuan normal şampuan gibi beyaz değil mor köpük çıkaracaktır. Ellerinizde de mor bir boyanma söz konusu olabilir. Ancak bu sizi korkutmasın! Bu morluk suyla akıp gidecek ve saçlarınızda, ellerinizde kalıcı olmayacaktır. Saçlarınızı mor şampuan ile yıkarken ılık su tercih etmeniz daha etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Mor şampuan genelde saçta birkaç dakika bekletilmelidir. Ancak bu süre ihtiyaca göre bazen daha az da olabilir. Saç tipiniz, istenen renk tonu mor şampuanı saçınızda ne kadar bekletmeniz gerektiği konusunda size yol gösterici olacaktır.

Mor şampuanın saçınızda bıraktığı etki kalıcı olacaktır ve yıkanma ile geçmeyecektir. Bu hayat kurtaran ürünlerin en avantajlı özelliklerinden biri de budur.

Sıcak sarılarla savaşan mor şampuan saçlarınızı nemlendirme ve bakım yapma konusunda çok yeterli olmayabilir. Bu nedenle saçlarınız için normal bir bakım rutini edinmeli; maske, nemlendirici krem ya da besleyici yağ gibi ürünleri mutlaka kullanmalısınız.

Saçlarınızın sağlıklı görünmesini istiyorsanız maşa ve düzleştirici gibi cihazları çok yüksek ısılarda kullanmamaya da özen göstermelisiniz.

En Iyi Mor Sampuan 1

Sıkça Sorulan Sorular

Mor ve gümüş(Silver) şampuan arasındaki fark nedir?

Mor şampuan, parlak sarı tonlarını korumaya çalışanlar için tasarlanmıştır. Mor şampuan bronzluğu nötralize eder ancak sarışın pigmentasyonu artırır. Gümüş tonunu korumak için şampuanınızın daha güçlü bir renk nötrleştirmesi gerekir. Gümüş şampuan, sarı tonları çok daha güçlü bir şekilde hedeflemek için daha derin mor pigmentlerle formüle edilmiştir. Gümüş tonunu korumanın anahtarı sürekli gümüş şampuanı kullanmaktır. Uzun süreli gümüş şampuanı kullanımı ile daha parlak tonlara doğru ilerleyebilirsiniz. Gümüş, mor pigmentasyonu günlük mor şampuanla paylaşırken, daha güçlü renk nötralizasyonu parlak tonların sarışından daha ileri gitmesini sağlar.

Sarı saçlar neden turunculaşır?

Sarı saçlar iki nedenden dolayı zamanla turunculaşabilir. Birincisi, salonda uygulanan tonerin zamanla durulanarak turuncu bir alt ton ortaya çıkarmasıdır. İkincisi ise saç telinin çevreden mineralleri ve kimyasalları emerek turunculuğa neden olmasıdır. Yüzme havuzlarından gelen klor ve hatta güneş ışığı sarı saçlara turuncu tonlar veren başlıca suçlular olabilir. Bu durum özellikle daha gözenekli olan ağartılmış saçlar için geçerlidir. Mor şampuandaki menekşe tonları saçtaki turuncu tonlarına karşı koyarak daha parlak ve canlı görünen gümüşi bir görünüm verir.

Mor şampuan nasıl saçı korur?

Mor şampuanlar basitçe menekşe pigmenti içeren şampuanlardır. Menekşe, renk çarkında sıcak sarının karşısında yer alır, bu nedenle saçtaki sarıyı iptal ederek kül rengi, gümüş veya platin sarısı saçların daha havalı ve temiz görünmesini sağlar. En iyi mor şampuanlar aynı zamanda suya ihtiyacı olan saçları nemlendirir ve daha sağlıklı saçlar için saç derisini temizler. Kullanmak için saçınızı ıslatın ve her zamanki gibi mor şampuanınızı köpürtün, menekşe renginin saçınızda birikmesi için şampuanı birkaç dakika bekletin, ardından durulayın ve isteğe bağlı mor saç kremi ile devam edin. Etkileri geçicidir, ancak bir sonraki yıkamada kolayca tamamlanır.

Mor şampuanı ne sıklıkla kullanmalıyım?

Platin veya kül sarısı rengine sahipseniz, daha soğuk tonlarınızın parlaklığını korumak için mor şampuanınızı haftada bir veya iki kez kullanın. Bal, karamel veya çilek tonları gibi daha sıcak tonlar için mor şampuan yine de size daha temiz bir renk verecektir, ancak altın tonunuzu çok fazla menekşe ile iptal etmekten kaçınmak için şampuanınızı daha az kullanmalısınız; ayda bir veya iki kez yeterli olacaktır.

Sarı saçları korumak için başka ne yapabilirim?

Kuaför ziyaretleri arasında saçın en iyi şekilde sarı görünmesini sağlamak için yıkama ve durulamayı en aza indirin. Ayrıca boyalı saçların renginin açılmasını önlemek için daha soğuk suyla yıkamayı deneyin. Mor şampuanla yıkamadığınız zamanlarda, renk moleküllerinin bozulmadan korunmasını sağlayacağından, boyalı saçlar için olan bir şampuan kullandığınızdan emin olun.

Mor şampuan ve saç kremlerinin yanı sıra, sarı saçlar aylık bakım maskesi veya parlatıcı bakımdan da faydalanarak hem parlaklık kazanacak hem de renklerini tazeleyeceklerdir.

Sıkça yüzüyorsanız, klorun saç renginizi sıyırıp sarıya ve hatta yeşile dönüştürmesini önlemek için bir saç koruyucu kullanın ve yüzdükten hemen sonra saçınızı durulayın.

Yorumlar

Burak Kaya

Burak Kaya

Mor şampuan kullanınca saçlarım mor olur mu :D

irem_demir

irem_demir

ya arkadaşlar mor şampuan kurutuyor mu saçı ya çok korkuyorum kurumasından :(

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.