14 En İyi Mor Şampuan Tavsiyesi: Turunculaşan Saçlara Son

Röfleli, ombreli ya da platin rengi saçlar için gerekli bakımın ne kadar kritik olduğunu düşünelim. Bu profesyonel saç işlemleri birçok kişi tarafından tercih edilse de, bakım rutini eksik olduğunda istenilen sonuçlara ulaşmak zor olabilir. Saçlardaki sarı tonlar zamanla turuncuya dönme eğilimindedir, bu da güneş ışığı, ısı ve klor gibi faktörlerden etkilenebilir. Bu durum, pek çok kişi için hoşnutsuz bir sonuç olabilir. Ancak, saçınızdaki küllü sarı tonları koruyarak ve denge sağlayarak bu sorunu önlemek için en iyi çözüm mor şampuanlardır, ki aynı zamanda silver şampuan olarak da bilinir.

Mor şampuanlar, içerdikleri mor pigmentler sayesinde saç rengindeki istenmeyen kızıl tonları nötralize ederek yumuşak bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Saç renginizde bütünlüğü korumanın yanı sıra saça derinlik kazandırmak istiyorsanız, mor şampuan kesinlikle size yardımcı olacaktır. Mor şampuan, saç rengini korurken sık sık kuaför işlemi yaptırma ihtiyacını azaltarak hem zaman hem de para tasarrufu sağlar. Ayrıca, kuaför salonlarında kullanılan saç toneri aslında mor şampuan ile benzer etkilere sahiptir. Bu yüzden mor şampuan saç renginizi dilediğiniz ton ve canlılıkta tutmanıza yardımcı olabilir. Saç renginiz açık kahve veya kumralsa ve açma işlemi sonrası turuncu tonları gidermek veya beyaz ve gri saçları canlı ve parlak göstermek istiyorsanız, mor şampuan kullanabilirsiniz. Mor şampuanlar sadece saçlardaki sarı tonları gidermekle kalmaz, aynı zamanda saça bakım yapar, nem kazandırır ve parlaklık sağlar. Dolayısıyla, parlak ve soğuk sarı tonlu saçlar için haftada bir kez mor şampuan kullanabilirsiniz

Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

En Iyi Mor Sampuan 2

En İyi Mor Şampuan Tavsiyeleri

Saçlarında yumuşak sarı tonlarını korumak ve kızıllaşmaların önüne geçmek isteyenler mor şampuan kullanarak arzu ettiği küllü görünüme kavuşabilir. Eğer saçlarınız için hangi mor şampuanın daha uygun olduğu konusunda kararsızsanız sizler için derlediğimiz ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Objektif şekilde hazırlamış olduğumuz ürün incelemelerine göz atarak mor şampuanlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

#1

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Saç tellerini onarır
 • Parlaklık verir
 • Sarı alt tonlarda nötrleşme sağlar
Eksileri
 • Pahalı

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan ile saçlarınızdaki toz ve kirden kurtulabilirsiniz. Saç liflerinin kirlenmesini önleyen formülü ile öne çıkan bu ürün Cicaflash saç bakım sütü ile birleştiği zaman ortaya harikalar çıkartır. %96’ya kadar saç direncini yükseltir ve içeriğindeki weiss çiçeği sayesinde saçları hasarlara karşı korur. Ultraviolet nötrleştiriciler ile saçlarda ortaya çıkan istenmeyen sarı alt tonlar nötr hale gelir. Saçlara parlaklık kazandıran bu mor şampuan hyalüronik asit açısından zengin içeriği sayesinde saç liflerini onarır. Kuaförlerin de tavsiyesi olan bu mor şampuanın fiyatı bir hayli yüksek.

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan kullananların yorumlarına baktığımızda performansından memnun kaldıklarını gördük. Saçlarda sertleşme yapmadan sarı alt tonlarda açılma yapan bu mor şampuan kızıl görünümde olan saç tellerinin görünümünde nötrleşme sağlıyor.

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan Fiyat Listesi

 • 612 TL - Amazon.com.tr (Kerastase Blond Absolu Bain Ultra Violet Şampuan 250ml)
 • 677 TL - N11 (Kerastase Blond Absolu Bain Ultra Violet Şampuan 250 ML)
 • 2150 TL - N11 (Kerastase Blond Absolu Bain Ultra Violet Şampuan 250 ML + Saç Maskesi 200 ML)
Tüm fiyatları göster
#2

Milk Shake Silver Shine Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Saçlarda turunculaşma karşıtı
 • Parlaklık ve canlılık kazandırıyor
Eksileri
 • Pahalı

Milk Shake Silver Shine Şampuan, beyaz ve gri saçlara özel bir formülle geliyor. Saçtaki sarı tonları etkili bir şekilde gideriyor, aynı zamanda meyve ekstreleri ile saçı besliyor ve parlaklık kazandırıyor. Süt proteinleri saç yapısını güçlendiriyor ve böylece saçların günlük yıpranmalarına karşı daha dayanıklı olmasını sağlıyor. İlk kullanımdan itibaren fark ediliyor; sarı ve yeşil tonlarını hemen alıp götürüyor.

Kullanıcı yorumları da ürünü övüyor. Hem etkili olduğunu hem de uygun fiyatlı olduğunu belirtiyorlar. Kuaföre gitmeye gerek kalmadan, bu şampuanla sarı tonları evde kolayca giderebildiklerini ifade ediyorlar. Ürün SLES içermediği için saçı sertleştirmiyor ve kurutmuyor, bu da kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Uygulaması da kolay; saçı ıslatıp şampuanı köpürtüyorsunuz, sonra duruluyorsunuz. Kullanıcılar, şampuanı biraz bekletip sonra duruladıklarında daha iyi sonuçlar aldıklarını söylüyorlar. Genel anlamda, uygun fiyatı ve iyi sonuçlarıyla bu şampuan, gri ve beyaz saçları olanlar için kesinlikle tavsiye edilir.

Milk Shake Silver Shine Şampuan Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#3

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Saçlarda kızıllaşmayı önler
 • UV filtresi içerir
 • Işıltı ve parlaklık kazandırır
Eksileri
 • Bazı kişilerde saçı sertleştirmesi

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma karşıtı mor Şampuan istenmeyen sarı ve turuncu saçları engelleyen formüle sahiptir. UV filtresi içeren formülü sayesinde güneşin etkisiyle ortaya çıkan renk solmalarına engel olan bu mor şampuan küllü ton elde edilmesinde etkilidir. Saçlara ışıltı ve parlaklık kazandıran bu şampuan az miktarda kullanıldığında bile yeterli etkiyi gösterir.

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma karşıtı mor Şampuan tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda bu ürünün beklentiyi karşıladığını ve istenmeyen turunculukları ortadan kaldırdığını görüyoruz. Saçlara cila etkisi yapan bu ürün sertleşme yapmıyor ve parlaklık kazandırıyor.

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyat Listesi

 • 70 TL - N11 (Rc Cosmetic Axwell Premium Professionel Silver Shampoo 330 ML)
Tüm fiyatları göster
#4

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Turunculaşma karşıtı
 • Saçları yumuşatıyor
 • Fiyatı çok uygun
 • Kokusu çok güzel
Eksileri
 • Çok etkili olmaması

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan yaban mersini özü ve peptit karışımı ile formüle edilmiştir. Saçın iç yapısını onaran bu şampuan açık tonları nötralize ederek istenilen görünüme kavuşturur. Turunculaşma karşıtı formülü ve parlaklık kazandırma özelliği sayesinde saçları canlandırır. Renk tonunu kaybeden röfleli, boyalı saçları derinlemesine onaran Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector karşıt tonları azaltır ve saçları besler.

Çok uygun bir fiyatla karşımıza çıkan Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector tercih edenlerin yorumlarını incelediğimizde ürünün saçlardaki kızıllığı yumuşatmasından yana çok memnun olduklarını gözlemledik. Ayrıca saçları yumuşacık yapıyor ve kokusu da çok güzel.

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyat Listesi

 • 248 TL - N11 (Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Mor Şampuan 2x250 ML)
 • 386 TL - N11 (Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Mor Şampuan 3 x 250 ML)
Tüm fiyatları göster
#5

L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Cila etkisi yapıyor
 • Kızıllaşmayı nötrlüyor
 • Kaliteli
Eksileri
 • Fiyatına oranla boyu küçük

Loreal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, özellikle mor renklendiriciler ve UV filtreleri ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde, sarı ve turuncu renk yansımalarını önleme iddiasında. Ürünü biz de denedik ve dürüst olmak gerekirse, ilk kullanımdan itibaren saçlar parlak ve canlı bir görünüm kazandı. Röfleli ya da boyalı saçlar için adeta bir lütuf, çünkü kullanımı çok pratik: yalnızca haftada bir ıslak saça uygulayıp durulamak yeterli. Her ne kadar ürün önerilerinde kumral saçlarda 5 dakika beklemek gerektiği yazsa da, 1-3 dakika beklemek de saç rengi üzerinde olumlu etkiler yaratıyor.

Kullanıcıların yorumlarına göre ise, bu ürün fiyat-performans açısından tatmin edici bir seviyede. Pek çok insan, saçlarında oluşan turunculuk problemi için ideal bir çözüm olduğunu vurguluyor. Ancak, unutmamanız gereken bir husus var: şampuanın saçı kurutabilme ihtimali. Gerçekten de, uygulama sonrası saçınızda bir miktar kuruluk hissedebilirsiniz. Ancak, saç kremiyle birlikte kullanıldığında bu problem de ortadan kalkıyor. Yani, Loreal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, turuncu ve sarı tonlara karşı etkileyici bir mücadele sergiliyor ve fiyatı da göz önünde bulundurulduğunda, bu ürünü gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı Fiyat Listesi

 • 225 TL - N11 (L'Oreal Paris Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Bakım Seti Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan & Mor Sıvı Bakım Kremi)
 • 266 TL - N11 (L'Oreal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 2 x 200 ML)
 • 550 TL - N11 (L'Oreal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 200 ML)
Tüm fiyatları göster
#6

Zigavus Silver Mor Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Saçları yumuşatması
 • Platin ve beyaz saçlarda daha etkili olması
 • Güzel kokulu olması
Eksileri
 • Yok

Zigavus Silver Mor Şampuan sarı, platin ve beyaz saçlar için üretilmiş bir şampuandır. İçeriğinde Mavi kantaron ve orkide gibi saçlara canlılık veren doğan içerikler bulundurur. Güneş ışığının ve çevresel faktörlerin saçlarda istenmeyen sarı tonları oluşturmasını engeller.

Kullanımı diğer mor şampuanlardan farklı değildir. Ilık suyla yıkanmış saça masaj yaparak uygulanır ve köpürtülür. Masaj yaparak uygulannır, bu süre sizin saçınıza ve rengine göre değişiklik gösterir. Saçınız açık tonluysa daha kısa bir süre yeterli olurken, kumral saçlar için 5 dakika gibi bir süre bekletilmelidir. Haftada 1 veya 2 kere, eldiven kullanarak uygulanması öneriliyor.

Bu şampuanı kullanan kişiler saçlarının daha canlı olduğunu ve rengini koruguğunu belirtiyorlar. Ayrıca saçları yumuşatması ve kolay taranıyor olması da oldukça beğenilen bir yönü. Kokusunun da güzel olduğu sıkça belirtilmiş. Genel olarak Zigavus Silver Mor Şampuan, sarı ve platin saçlara uygun olduğunu söyleyebiliriz. Kumral saçlar da tercih edebilir ama istediği sonucu tam olarak alamayabilirler.

Zigavus Silver Mor Şampuan Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#7

Ashley Joy Silver Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Saçları parlatması ve canlandırması
Eksileri
 • Bazı saçları kurutması ve kepek yapması

Ashley Joy Silver (Mor) Şampuan, platin, sarı, gri ve rengi açılan kumral saçlar için özellikle istenmeyen turuncu yansımaları nötralize eden bir şampuan olarak öne çıkıyor. Ayrıca, saçların esnekliğini ve elastikiyetini artırarak doğal parlaklığını ve yumuşaklığını yeniden kazanmasına yardımcı olan bir dizi saç bakım özelliğine sahip.

Kullananlar bu şampuanın saçlarını parlak ve canlı hale getirdiğini ve turuncu yansımaları giderdiğini belirttiği görüyoruz. Bazı kişiler, saçlarını yıkamadan önce mor şampuanı 5-10 dakika bekletmenin daha iyi sonuç verdiğini önerirken, bazıları ise haftada bir kez kullanmanın yeterli olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte, ürünün saçlarını kuruttuğunu veya kepek oluşumuna neden olduğu da belirtilmiş. Bu nedenle, bu şampuanın kullanımına başlamadan önce saç tipinize uygun olduğundan emin olmak ve kullanım talimatlarını dikkatlice okumak önemlidir. Genel olarak, Ashley Joy Silver (Mor) Şampuan, turuncu yansımaları nötralize etme ve saçları canlandırma konusunda etkili bir seçenek olarak görülmektedir. Ancak, ürünü kullanmadan önce saç tipinize uygun olduğundan emin olmak ve kullanım talimatlarını takip etmeniz önemli.

Ashley Joy Silver Şampuan Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#8

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Turunculaşma karşıtı
 • Saçlara bakım yapıyor
 • Bütçe dostu
Eksileri
 • Bazı kişilerde saçı sertleştirmesi

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, saçlarda turunculaşma problemini gidermeyi amaçlayan bir ürün. Normal şampuanınızla saçlarınızı yıkadıktan sonra saç derinize masaj yaparak dipten uca kadar uygulayıp 3 ila 5 dakika beklettikten sonra durulamanız yeterli. Haftada sadece bir kez kullanımı yeterli.

Kullanıcı yorumlarına göre, ürünü kullanmadan önce şişeyi birkaç kez sallamanız ve saçlarınızın tamamına gelmesi için bolca şampuanı saçınıza uygulamanız gerekiyor. Bazı kullanıcılar, ürünü ilk başta sadece 10-15 saniye bekletmeye çalıştıklarını belirtmişler. Ancak ürünün etkili olması için saçınızda 3-5 dakika bekletmeniz gerekiyor. Ayrıca ürünü haftada sadece bir kez kullanmanız öneriliyor.

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, sarı saçlarda turunculaşma problemini gidermek için oldukça etkili bir ürün. Ürünü, haftada sadece bir kez kullanarak saçlarınızın parlaklığını koruyabilirsiniz. Ancak, diğer renklerde saçlarda bir etki yaratmadığı için, sadece sarı saçlı kullanıcılar tarafından tercih edilmelidir.

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyat Listesi

 • 76 TL - N11 (Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 100 ML)
 • 79 TL - N11 (Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 500 ML)
 • 89 TL - N11 (Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 3 x 100 ML)
 • 150 TL - N11 (Biobotanica Turunculaşma Karşıtı Silver Mor Şampuan 2 x 500 ML)
Tüm fiyatları göster
#9

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Saçlardaki turunculuğı giderir
 • Canlılık ve parlaklık kazandırır
Eksileri
 • Bazı kullanan kişilerde saçı sertleştirmesi

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, açık sarı, gri ve beyaz saçlar için geliştirilmiş bir şampuandır. Saçlardaki turuncu yansımaları nötralize ederek daha soğuk bir görüntü kazandırır. Şampuan, ıslak saça masaj yaparak uygulanır ve 2-3 dakika bekletilir. Ardından iyice durulanır. Haftada 1-2 kez kullanılması önerilir.

Kullanıcı yorumları, ürünün genel olarak etkili olduğunu göstermektedir. Saçlarının sarı ve turuncu yansımalarını azalttığını ve renklerini dengelediğini söyleyen birçok kullanıcı bulunmaktadır. Ayrıca, ürünün saçları yumuşattığını ve parlaklık kazandırdığını belirten kullanıcılar da mevcuttur. Bazı kullanıcılar ürünün aşırı kimyasal içerdiğini ve gözlerinde alerjiye neden olduğunu belirtmişlerdir.

Sonuç olarak, Sachpoint Silver Mor Şampuan, açık sarı, gri ve beyaz saçlar için etkili bir üründür. Ancak, kullanmadan önce ürünün içeriğini ve saç tipinize uygunluğunu kontrol etmenizi öneririz.

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyat Listesi

 • 233 TL - N11 (Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 500 ML)
 • 290 TL - N11 (Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 2 x 500 ML)
Tüm fiyatları göster
#10

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Kaliteli
 • Kızıllığı nötrleştiriyor
 • Kıvamı yoğun ve ekonomik bir kullanım sunuyor
Eksileri
 • Fazla bekletince istenmeyen bir renk vermesi

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan, turunculaşma karşıtı özelliği sayesinde sarı ve açık saç renklerindeki istenmeyen tonları gidermeyi amaçlamaktadır. Şampuan, normal şampuanınızla saçlarınızı yıkadıktan sonra saç derinize masaj yaparak dipten uca kadar uygulanır ve 3 ila 5 dakika bekletilir. Haftada sadece bir kez kullanılması yeterlidir.

Kullanıcı yorumlarına göre, şampuanın uçlarına uygulanması tavsiye edilmez, sadece diplerine uygulanması önerilir. Ayrıca, bekletme süresi çok uzun olursa lila renkli saçlara dönüşebilirsiniz. Bu mor şampuanın krem ile karıştırılarak kullanılması da önerilen bir yöntemdir.

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan, diğer markaların mor şampuanlarından daha etkili ve daha kalıcı sonuçlar veriyor. Ancak şampuanın saçları çok kuruttuğunu ve çok fazla kullanıldığında saçta mor lekeler bıraktığını söylemek lazım. Bu nedenle, bu şampuanın haftada sadece bir kez kullanılması öneriliyor.

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan Fiyat Listesi

 • 320 TL - N11 (Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan 500 ML)
 • 423 TL - N11 (Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan 500 ML + Pompa)
 • 480 TL - N11 (Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan 1000 ML)
 • 649 TL - N11 (Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan 2x1000 Ml)
Tüm fiyatları göster
#11

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Turunculaşma karşıtı
 • Saça parlaklık kazandırıyor
 • Yumuşatma etkisi var
Eksileri
 • Saçı kurutması

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan, gri ve beyaz saçlar için özel olarak geliştirilmiş bir şampuan. Saçlardaki istenmeyen sarı ve turuncu yansımaları nötralize ederek mükemmel platin sarısı ve gri renkler oluşturmayı amaçlıyor. Günlük kullanıma uygun olan bu şampuan, saç yapısına nazikçe temizlik yaparak bakımını sağlıyor.

Ürünü kullananlar, bu şampuanın saçları fazla kuruttuğu konusunda bazı endişeleri olduğunu göstermektedir. Ancak, bu sorunu önlemek için saç kremi ile birlikte kullanılması öneriliyor. Genel olarak, kullanıcılar ürünün etkisinden memnun kalmışlar. Saçlardaki turunculaşmayı önlediği ve canlı, parlak renkler oluşturduğu sıkça belirtilmiş. Fiyatı biraz yüksek olsa da bir kere aldıktan sonra uzun bir süre kullanabileceğiniz bir ürün olduğu için tavsiye edebiliriz.

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan Fiyat Listesi

 • 599 TL - N11 (Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan 1 L)
Tüm fiyatları göster
#12

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Saçtaki turunculaşmayı nötralize eder
 • Onarıcı etki yapar
 • Parlaklık verir
 • Bitkisel keratin içerir
 • Vegan
Eksileri
 • Bazı kişilerde saçı sertleştirmesi

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı saçta istenmeyen turuncu tonların engellenmesini sağlar. UV filtresi içeren formülü ile ön planda olan bu mor şampuan saçlarda kolay taranma ve yumuşaklık sağlar. Saçlardaki turunculaşmanın giderilmesinin yanında onarma ve koruma gibi görevleri de yerine getirir. Saçlara direnç desteği veren Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı bitkisel keratin içeren formülü ile saçları yıpranmalara karşı korur. Saçlara parlaklık veren bu mor şampuan renk koruyucu etkiye sahiptir. Silikon ve paraben içermez ve vegandır.

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda üründen gayet memnun olduklarını gördük. Saçlarında cila etkisi olduğunu söyleyenler de var. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösteren Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı temiz içeriğe sahip bir ürün arayışında olanlar için ideal.

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#13

John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Saçlarda turunculuğu giderir
Eksileri
 • Herkesede çok etkili olmaması

John Frieda'nın özel içerikli formülü menekşe özü ve renk düzeltici bileşenler barındırır. Böylece boyalı veya doğal sarı saçların rengini koruma ve istenmeyen turuncu tonları engellemeyi sağlar. Güneş ışığı ve deniz tuzunun zararlarına karşı saçları koruyan ve onaran bu ürün aynı zamanda saçlara canlılık kazandırır. Kimyasal içeriği azdır, bu yüzden de saç sağlığını koruma konusunda da oldukça iddialı.

John Frieda Menekşe Özlü Mor Şampuan, kullanan kişiler saç rengini koruma ve ton düzeltilmesi konularında oldukça başarılı olduğunu belirtiyor. Birçoğu, ürünün saçlarına cila etkisi yaptığını ve ilk kullanımdan itibaren etkisini gösterdiğini belirtiyor. Yine de, ürünün saçları kuruttuğunu ifade eden kullanıcılar da var. Bu durum saç kremi ile birlikte kullanıldığında halledilebilecek bir sorun tabi ki. Ürünün kokusu ise genellikle beğeni topluyor. Ancak, ombre saçlarda veya saç dökülmesine neden olduğu belirtilen nadir durumlar da göz ardı edilmemeli.

John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#14

Pantene Hair Biology Silver/Mor Şampuan

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Röfleli ve yıpranmış saçlara özel yapısı
Eksileri
 • Pigmentinin az olması

Pantene Hair Biology Silver/Mor Şampuan, özellikle yıpranmış saçlar için özenle formüle edilmiş bir üründür. Pro-V'nin besleyici karışımı olan Pantene Pro-V Miracles, Biyotin ile güçlenir ve Hidrolize İpek Proteini içerir. Donuklaşmış, işlem görmüş veya röfleli saçları besleyici maddelerle onarmaya yardımcı olur. İçeriği itibariyle İsviçre Vitamin Enstitüsü tarafından test edilen bu ürün ile saçlarınız ipeksi bir dokunuşa kavuşur. Ürünün kalitesi, kullanışlılığı ve etkili sonuçları nedeniyle çoğu kullanıcının memnuniyetini kazandığını söyleyebiliriz.

Ancak, ürünün bazı dezavantajları olduğu da belirtildi. Kullanıcıların daha fazla pigment içermesi gerektiği yönünde görüş bildirdiği bu şampuan, yoğun bir maske olarak kullanıldığında saçları bir miktar kurutabilir. Bu durum genellikle saç kremleri veya saç maskeleri ile dengelenebilir. Diğer olumsuz yorumlar arasında, ürünün renk koruma açısından beklenenden biraz daha az etkin olduğu bulunmakla birlikte, bunun yanı sıra bazı kullanıcılar şampuanın hoş bir koku bıraktığını belirtmiştir.

Sonuç olarak, Pantene Hair Biology Silver/Mor Şampuan, özellikle yıpranmış ve donuklaşmış saçları canlandırmak isteyenler için ideal bir üründür. Sahip olduğu besleyici maddelerle saçları derinlemesine onarır ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Düzenli kullanımda daha belirgin sonuçlar verir. Ayrıca, bu şampuanın hoş kokusu saçlarınıza tazelik kazandıracaktır. Yani, bu ürün özellikle yıpranmış, işlem görmüş ve röfleli saçları olan kişiler tarafından tercih edilebilir.

Pantene Hair Biology Silver/Mor Şampuan Fiyat Listesi

 • 150 TL - N11 (Pantene Hair Biology Turunculaşma Karşıtı Silver - Mor Şampuan 250 ML)
 • 644 TL - N11 (Pantene Hair Biology Turunculaşma Karşıtı Silver Mor Şampuan 3 x 250 ML)
Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi Mor Sampuan 5

Mor Şampuan Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mor şampuan satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım detaylar vardır. Bu noktalara dikkat ederek sizin için uygun olan ürünü seçebilir, saçlarınızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kaliteli Olması

Saç renginin kusursuz görünüme kavuşmasını sağlayan mor şampuanların her biri farklı kaliteye sahiptir. Fiyatı uygun olan bir mor şampuan kalitesiz olarak değerlendirilmemelidir. Ya da çok pahalı bir mor şampuan da saçlarınız için mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmayabilir. Bu nedenle mor şampuan satın alırken içeriğini, kullanıcı yorumlarını dikkate alarak karar verebilirsiniz. İçeriğinde paraben ve silikon barındırmayan vegan ürünler olduğu gibi bitkisel katkılar ile güçlendirilmiş formüller de mevcuttur.

UV Filtreli Olması

Güneşin zararlı UV ışınları sadece cildimizi değil saçlarımızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Boyalı saçlar güneş ışığında solarak canlılığını kaybedebilir ve parlaklığı azalabilir. İçeriğinde UV filtresi bulunan mor şampuanlar sayesinde saçlarınızın güneşin zararlı ışınlarından etkilenmesinin önüne geçebilirsiniz. UV filtresi içeren mor şampuanlar saç rengindeki sarı yansımaların solmasının önüne geçecektir.

Saça Bakım Yapması

Bazı mor şampuan ürünleri saç rengindeki sarı tonları yok ederken saç liflerine de yoğun bir bakım etkisi yapabilir. Saç lifleri hyalüronik asit içeren bir mor şampuan ile onarılarak daha güçlü hale gelebilir. Saçları hasarlara karşı daha dayanıklı hale getiren mor şampuanlar yumuşacık olmasını sağlar ve ışıltı kazandırır. Mor şampuan tercih ederken saçlara ne gibi etkiler yaptığından emin olmalısınız.

Mor Sampuan Dusta

Adım Adım Anlattık: Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Her mor şampuanın etkisi, saçta bekletilme süresi, uygulanışı birbirine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle satın aldığınız ürünün kullanma talimatlarına dikkatlice uymalısınız. Mor şampuan için ideal kullanım sıklığı ise haftada 1’dir.

Mor şampuanlar saçınızı temizleme konusunda etkilidir. Ancak bu şampuanların temel amacı istenmeyen sarı tonların nötralize edilmesi olduğu için öncelikle saçlarınızı normal bir şampuan ile yıkayarak iyice temizleyebilirsiniz.

Önerilen miktardaki mor şampuanı saçınıza masaj yaparak uygulamanız gerekir. Suyla birleşen mor şampuan normal şampuan gibi beyaz değil mor köpük çıkaracaktır. Ellerinizde de mor bir boyanma söz konusu olabilir. Ancak bu sizi korkutmasın! Bu morluk suyla akıp gidecek ve saçlarınızda, ellerinizde kalıcı olmayacaktır. Saçlarınızı mor şampuan ile yıkarken ılık su tercih etmeniz daha etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Mor şampuan genelde saçta birkaç dakika bekletilmelidir. Ancak bu süre ihtiyaca göre bazen daha az da olabilir. Saç tipiniz, istenen renk tonu mor şampuanı saçınızda ne kadar bekletmeniz gerektiği konusunda size yol gösterici olacaktır.

Mor şampuanın saçınızda bıraktığı etki kalıcı olacaktır ve yıkanma ile geçmeyecektir. Bu hayat kurtaran ürünlerin en avantajlı özelliklerinden biri de budur.

Sıcak sarılarla savaşan mor şampuan saçlarınızı nemlendirme ve bakım yapma konusunda çok yeterli olmayabilir. Bu nedenle saçlarınız için normal bir bakım rutini edinmeli; maske, nemlendirici krem ya da besleyici yağ gibi ürünleri mutlaka kullanmalısınız.

Saçlarınızın sağlıklı görünmesini istiyorsanız maşa ve düzleştirici gibi cihazları çok yüksek ısılarda kullanmamaya da özen göstermelisiniz.

En Iyi Mor Sampuan 1

Sıkça Sorulan Sorular

Mor ve gümüş(Silver) şampuan arasındaki fark nedir?

Mor şampuan, parlak sarı tonlarını korumaya çalışanlar için tasarlanmıştır. Mor şampuan bronzluğu nötralize eder ancak sarışın pigmentasyonu artırır. Gümüş tonunu korumak için şampuanınızın daha güçlü bir renk nötrleştirmesi gerekir. Gümüş şampuan, sarı tonları çok daha güçlü bir şekilde hedeflemek için daha derin mor pigmentlerle formüle edilmiştir. Gümüş tonunu korumanın anahtarı sürekli gümüş şampuanı kullanmaktır. Uzun süreli gümüş şampuanı kullanımı ile daha parlak tonlara doğru ilerleyebilirsiniz. Gümüş, mor pigmentasyonu günlük mor şampuanla paylaşırken, daha güçlü renk nötralizasyonu parlak tonların sarışından daha ileri gitmesini sağlar.

Sarı saçlar neden turunculaşır?

Sarı saçlar iki nedenden dolayı zamanla turunculaşabilir. Birincisi, salonda uygulanan tonerin zamanla durulanarak turuncu bir alt ton ortaya çıkarmasıdır. İkincisi ise saç telinin çevreden mineralleri ve kimyasalları emerek turunculuğa neden olmasıdır. Yüzme havuzlarından gelen klor ve hatta güneş ışığı sarı saçlara turuncu tonlar veren başlıca suçlular olabilir. Bu durum özellikle daha gözenekli olan ağartılmış saçlar için geçerlidir. Mor şampuandaki menekşe tonları saçtaki turuncu tonlarına karşı koyarak daha parlak ve canlı görünen gümüşi bir görünüm verir.

Mor şampuan nasıl saçı korur?

Mor şampuanlar basitçe menekşe pigmenti içeren şampuanlardır. Menekşe, renk çarkında sıcak sarının karşısında yer alır, bu nedenle saçtaki sarıyı iptal ederek kül rengi, gümüş veya platin sarısı saçların daha havalı ve temiz görünmesini sağlar. En iyi mor şampuanlar aynı zamanda suya ihtiyacı olan saçları nemlendirir ve daha sağlıklı saçlar için saç derisini temizler. Kullanmak için saçınızı ıslatın ve her zamanki gibi mor şampuanınızı köpürtün, menekşe renginin saçınızda birikmesi için şampuanı birkaç dakika bekletin, ardından durulayın ve isteğe bağlı mor saç kremi ile devam edin. Etkileri geçicidir, ancak bir sonraki yıkamada kolayca tamamlanır.

Mor şampuanı ne sıklıkla kullanmalıyım?

Platin veya kül sarısı rengine sahipseniz, daha soğuk tonlarınızın parlaklığını korumak için mor şampuanınızı haftada bir veya iki kez kullanın. Bal, karamel veya çilek tonları gibi daha sıcak tonlar için mor şampuan yine de size daha temiz bir renk verecektir, ancak altın tonunuzu çok fazla menekşe ile iptal etmekten kaçınmak için şampuanınızı daha az kullanmalısınız; ayda bir veya iki kez yeterli olacaktır.

Sarı saçları korumak için başka ne yapabilirim?

Kuaför ziyaretleri arasında saçın en iyi şekilde sarı görünmesini sağlamak için yıkama ve durulamayı en aza indirin. Ayrıca boyalı saçların renginin açılmasını önlemek için daha soğuk suyla yıkamayı deneyin. Mor şampuanla yıkamadığınız zamanlarda, renk moleküllerinin bozulmadan korunmasını sağlayacağından, boyalı saçlar için olan bir şampuan kullandığınızdan emin olun.

Mor şampuan ve saç kremlerinin yanı sıra, sarı saçlar aylık bakım maskesi veya parlatıcı bakımdan da faydalanarak hem parlaklık kazanacak hem de renklerini tazeleyeceklerdir.

Sıkça yüzüyorsanız, klorun saç renginizi sıyırıp sarıya ve hatta yeşile dönüştürmesini önlemek için bir saç koruyucu kullanın ve yüzdükten hemen sonra saçınızı durulayın.

Silver Sac

Sonuç

Saçınız için en iyi mor şampuanı bulmak, saçınızın genel sağlığı ve görünümünde önemli bir fark yaratabilir. Her ürünün kendine özgü özellikleri, artıları ve eksileri vardır.

Bütçe dostu bir seçenek arıyorsanız, Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan veya Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan sizin için en iyi seçim olabilir. Saçlarınızı UV ışınlarından korumak istiyorsanız, RC Cosmetics Axwell Premium Professionel Silver Şampuan Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan doğru seçim olabilir.

Saç kuruluğu ile mücadele ediyorsanız ve saçınıza parlaklık ve ışıltı katmak istiyorsanız Ashley Joy Silver Şampuan sizin için uygun olabilir.

Özel saç rengi ihtiyaçları olanlar için Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan, L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı veya Kerastase Blond Absolu Bain Ultra Violet Sarı Ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan en iyi seçenekler olabilir.

Sonuç olarak, saçınızın özel ihtiyaçlarına ve bütçenize uygun doğru ürünü bulmak önemlidir.

İçerik Güncelleme Kaydı


16/10/2023

 • Pantene Hair Biology Silver/Mor Şampuan eklendi
 • Pantene Mor Şampuan Pro-V Ipeksi Parlaklık kaldırıldı

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir