Tüm Cilt Tipleri İçin En İyi Nemlendirici Tavsiyeleri (2024)

Cildimizi doğru bir şekilde korumak ve sağlıklı tutmak, en değerli hazinemiz için önemli bir görevdir. Bu nedenle, en iyi nemlendirici ürünleri kullanarak cildimize gerekli bakımı sağlamalıyız. Farklı cilt tipleri için özel olarak formüle edilen nemlendiriciler, cildin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunar. Bu yazımızda, en iyi nemlendirici ürün önerileri ve cilt bakımının önemi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Dilerseniz yazının tamamını okuyarak detaylı bilgi alabilir ya da aşağıdaki ürünlere tıklayarak en uygun fiyatlarla satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ÜrünResimFiyatlarMemnuniyet Skoru
#1 Arko
Nem Klasik Yağlı Krem
Nem Klasik Yağlı Krem95.67 / 100
#2 Nivea
Aloe Vera Vücut Losyonu
Aloe Vera Vücut Losyonu94.60 / 100
#3 Nivea
Men Creme Erkek Bakım Kremi
Men Creme Erkek Bakım Kremi94.01 / 100
#4 La Roche Posay
Lipikar Baume AP+M Nemlendirici
 Lipikar Baume AP+M Nemlendirici94.00 / 100
#5 Neutrogena
Hydro Boost Water Jel Nemlendirici Normal Ciltler 50 ml
Hydro Boost Water Jel Nemlendirici Normal Ciltler 50 ml93.81 / 100
#6 Vichy Mineral
89 Hyalüronik Asit ile Cildin Günlük Nem ve Güç Kaynağı 30 ml
 89 Hyalüronik Asit ile Cildin Günlük Nem ve Güç Kaynağı 30 ml93.74 / 100
#7 Bioderma
Sébium Hydra 40 ml Nemlendirici
Sébium Hydra 40 ml Nemlendirici93.18 / 100
#8 Neutrogena
Soothing Clear Yağsız Nemlendirici 75 ml
Soothing Clear Yağsız Nemlendirici 75 ml92.29 / 100
#9 The Purest Solutions
24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi
 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi92.26 / 100
#10 Cerave
Nemlendirici Krem Kuru Ciltler Seramid ve Hyalüronik Asit İçerikli
Nemlendirici Krem Kuru Ciltler Seramid ve Hyalüronik Asit İçerikli92.06 / 100
#11 Weleda Skin Food
Light Nemlendirici ve Besleyici Organik Bakım Kremi
 Light Nemlendirici ve Besleyici Organik Bakım Kremi91.92 / 100
#12 La Roche Posay
Effaclar Duo
 Effaclar Duo91.91 / 100
#13 Diadermine
Normal, Karma Ve Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Bakım Kremi 2’li 50 ml
Normal, Karma Ve Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Bakım Kremi 2’li 50 ml91.78 / 100
#14 Clinique
Karma ve Yağlı Ciltler için Nemlendirici Jel Krem – Dramatically Different 125 ml
Karma ve Yağlı Ciltler için Nemlendirici Jel Krem – Dramatically Different 125 ml90.80 / 100
#15 L’Oreal Paris
Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normalden Karmaya Ciltler
 Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normalden Karmaya Ciltler90.75 / 100
#16 Clinique
Kuru ve Karma Ciltler için Nemlendirici Superdefense Spf 20 – 250 ml
Kuru ve Karma Ciltler için Nemlendirici Superdefense Spf 20 – 250 ml90.16 / 100
#17 Garnier
Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel 50 ml
Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel 50 ml88.82 / 100
#18 BIOAQUA
V7 Toning Light Doğal Renkli Nemlendirici Krem 50 Gr
V7 Toning Light Doğal Renkli Nemlendirici Krem 50 Gr81.47 / 100
#19 Sol De Janeiro
Brazilian Bum Bum Cream Vücut Nemlendiricisi 75 ml
 Brazilian Bum Bum Cream Vücut Nemlendiricisi 75 ml73.00 / 100
Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

Nemlendirici Nedir

Nemlendirici Nedir?

Nemlendiriciler, cildimiz için gerekli nemi geri kazandırmaya yarayan ve daha birçok iyiliği bulunan krem, losyon ya da jel formlarında bulunan ürünlerdir. Nemlendirici içeriklerin düzenli kullanımı sonrasında cilt kuruluğunda azalma hatta kaybolmalar gözlenir. Cildin soğuk ve keskin havalarda özellikle korunmasına yardımcı olmaktadır. İklimsel koşulların cildi tahriş etmesine izin vermeden cilt derisine sağlıklı bir görünüm kazandırır. Nemlendiriciler kapatıcı ve su çekici özellikleri sayesinde cildin su tutma kapasitesini arttırmaktadır. Kuru ciltlere bu şekilde veda etmek mümkündür. Aynı zamanda nemlendiriciler cilt hastalıklarında bir yan tedavi olarak da kullanılmaktadır ve bazı ilaçlar ile karıştırılabilmektedir. Cilt tiplerine göre ve nemlendiricilerin formlarına göre tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Vücudumuzun Nemlendiriciye İhtiyacı Var mıdır?

Nemlendirici kullanımı denildiğinde akla hep ilk olarak yüz bakımı gelse de aslında vücudumuz için de nemlendirici kullanımı oldukça önemlidir. Duştan sonra bakım yapmayı çoğu kişi çok sevse de genelde zor bulunup yapmaktan vazgeçilmektedir. Duşta kullandığımız jeller ve keseler, cildin ölü derisini atmaya yardımcı olduğu gibi fazla ve sert kullanıldığında ise cildi tahriş edebilir ve nemlendirici kullanılmadığında cildi kuruttuğu için şiddetli derecede kaşınmalara yol açmaktadır. Bu kaşınmaları azaltmak ya da tamamen önlemek için duştan sonra kurulanıp, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu noktaları nemlendirici kremlerimiz ile desteklemeliyiz. Boyun, bacaklar ve dirseklerimiz kurumaya çok daha yatkın noktalar olduğu için nemlendiriciye daha fazla ihtiyaç duyabilmektedir Vücudunuza ne kadar iyi bakarsanız cildiniz de o kadar sağlıklı bir görünüme sahip olacaktır.

Nemlendirici Türleri Nelerdir

Nemlendirici Türleri Nelerdir?

Nemlendirici türlerini 2 şekilde ele almak mümkündür. Formlarına göre ve kullanım yerlerine göre nemlendiriciler olmak üzere ayırabiliriz.

Formlarına Göre Nemlendiriciler

Bu tür nemlendiriciler, içerisinde bulunan lipit ve suya göre belirlenmektedir. 4 farklı formda nemlendiricileri görebiliriz.

Krem Form

Krem nemlendiriciler, cilde sürüldüklerinde emilimi diğer formlardan biraz daha uzun sürmektedir. Jel ve losyonlara oranla içindeki yağ ve su fazla olduğu için daha ağır bulunmaktadır. Cildi oldukça iyi nemlendirmektedir ve etkisi uzun sürmektedir. Cildin nemini su tutucu özelliği ile hapsetmektedir.

Jel Form

Jeller kremlerden farklı olarak daha hafif yapılıdır ve daha suludur. Diğer nemlendiricilere oranla çok daha az yağlı hissi bırakır. Jeller su ve alkol bileşenlerinden oluşmaktadır. Jel temizleyicilerden sonra kullanımı çok daha iyi etki vermektedir. Ağırlık oluşturmadığı için rahat bir kullanıma sahiptir. Makyaj altına da uygulaması kolay olmaktadır. Genellikle aloe vera içerikli jel nemlendiricilerin kullanımı diğer jellere göre çok daha fazla olduğunu da belirtmekte fayda vardır.

Losyon Form

Losyon nemlendiriciler diğer nemlendirici türleri arasında ciltte en hızlı emilim gösteren nemlendiricidir. Losyon nemlendiriciler ağırlık hissi yaratmaz ve tüy kadar hafif bir yapıya sahiptir. Oldukça yüksek yağ ve su içeriği vardır. Losyonları diğer türlere göre daha sık uygulamak daha iyi sonuçlar verecektir. Cildin nem seviyesini korumak ve çatlakları doldurup kurumasını engellemek amacı ile oldukça başarılı bir nemlendirici türü olduğunu söyleyebiliriz.

Merhem Form

Merhemler, bazı cilt hastalıkları (egzama, sedef, rosacea vb.) olan kişiler için oldukça çok tercih edilen nemlendirici çeşididir. Krem, losyon ya da jellerden farklı olarak çok daha fazla tabakada kalın bir nemlendiricidir. Bu yüzden ağır bulunmaktadır. En yüksek lipid konsantrasyonuna sahip nemlendirici merhemlerdir. Merhemlerin eksi bir özelliği olan gözenekleri tıkaması dolayısıyla hastalık dışında kullanımı pek yaygın değildir ve akneli ciltlerin kullanması kesinlikle önerilmemektedir. Ciltteki su kaybını önleyerek kaybedilen nemi geri kazandırmakta oldukça başarılıdır, iyi bir su tutucu özelliğe sahiptir.

Kullanım Yerine Göre Nemlendiriciler

Kullanım Yerine Göre Nemlendiriciler

Göz Çevresi Nemlendiricileri

Göz çevresi, vücudumuzda en narin yapılı bölgedir. Bu nedenle yapılan bakımlar da çok önemlidir ve bu narin yapıya zarar vermemelidir. Kaşıntı yapmamalı ve kuruluğunu almalıdır. Göz çevresi için üretilen nemlendiriciler gözaltındaki morlukların iyileşmesini sağlar ve kapatıcılık özelliği ile de yardımcı olur. Göz torbalarına da sürüldüğünde etkisi hemen fark edilecektir.

Ayak Bakım Nemlendiricileri

Ayak bakımı, yine duştan sonra özellikle yapılması gereken temel görevlerimizden birisidir. Üşenmemeli ve ayaklarımıza da en az yüzümüz için gösterdiğimiz özeni sağlamalıyız. Ayaklar için üretilen nemlendirici kremler, ayak derisinde zamanla oluşan sertleşmeleri giderecektir ve kuru derinin nemlenmesini sağlayarak kaybolan su dengesini yeniden oluşturacaktır. Eğer ayaklarınızda deri döküntüsü ile karşı karşıya kalıyorsanız. İyi bir ayak nemlendiricisi ile hem güzel bir koku sağlayabilir hem de döküntülerin, çatlakların, sertleşmelerin önüne düzenli bakım ile geçebilirsiniz.

El Bakım Nemlendiricileri

Ellerimiz, aslında en çok bakıma ihtiyaç duyan organımızdır. Gün içinde soğuğa, sıcağa ve birçok başka faktöre dayanmak zorunda kalan ellerimize iyi bakmalıyız. Bunun için üretilen el nemlendiricilerini kullanarak çatlakları, kurulukları engelleyebilir ve kaybedilen nemi cildimize geri kazandırabiliriz. Her gün yatmadan önce düzenli kullanılan el kremleri elleri korumaya ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Yüz Bakım Nemlendiricileri

Yüz bakımı için krem seçmek oldukça zordur. Piyasada oldukça fazla ve ne işe yaradığını bile bilmediğimiz ürünler olabilir. Yüz için seçilen nemlendiricilerin cilt tipinize ne kadar uygun olduğunu özellikle almadan önce ufak bir araştırma yaparak almanız tavsiye edilir. Herhangi bir alerjik reaksiyon görülmemesi ve cilt tipine uygun olup olmadığını anlamak için önemlidir. Yüz bakım nemlendiricileri kuruyan cildi iyileştirir ve cildin sağlıklı bir hal almasını sağlar.

Vücut Nemlendiricileri

Vücut nemlendiricileri daha çok losyon olarak tercih edilmektedir. Kullanım kolaylığı açısından ve hafif yapısıyla en çok tercih edilen nemlendiriciler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Vücut nemlendiricileri seçerken doğal formda olanları tercih etmek cilt için en önemli faktörlerden birisi olmaktadır. Kokusunun güzelliğinden çok yararına bakmak daha önemlidir diyebiliriz. Duştan sonra kullanılacak vücut nemlendiricileri cildi besler ve harika bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Gündüz ve Gece Nemlendiricileri

Çoğumuz gece ve gündüz kremleri arasındaki farkları bilmesek de söylenildiği şekilde uygulamaya devam ederiz. Gece ve gündüz kremleri arasındaki belirgin fark kullanım amaçları olmaktadır. Gündüz kullanılan nemlendiriciler, cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak amacı ile SPF içermektedir. Dokuları oldukça hafiftir ve çok daha az yağlıdır. Gece nemlendiricilerine gelecek olursak, bu nemlendiriciler gece uyku halindeyken cildi nemlendirme görevini üstlenir ve bunun yanında bir artı özellik olarak yaşlanmayı geciktirici özellikleri bulunur.

En İyi Nemlendiriciler

En İyi Nemlendirici Tavsiyeleri

#1

Arko Nem Klasik Yağlı Krem

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Yıllardır değişmeyen kalitesi
 • Kuru ciltler için etkili olması
 • E vitamini içermesi
Eksileri
 • Yok

Arko Nem Klasik Yağlı Krem, özellikle değişken hava koşulları ve günlük yaşantının cildiniz üzerinde oluşturduğu etkilere karşı eşsiz bir çözüm sunar. Yoğun nemlendirici özelliğiyle bilinen bu ürün, cildinizi nemlendirirken aynı zamanda yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Krem, tıraş ve banyo sonrasında cildi yumuşacık yaparak, tüm aile için ideal bir bakım sağlıyor. Arko Nem Klasik'in yağ bazlı formülüne rağmen, kolay emilimi ve rahat kullanımı dikkat çekici. Ürün, özellikle su ve kimyasal maddelerle sık temas eden ciltler için de uygundur. E vitamini içeren formülüyle, özellikle kuru bölgelerde etkili nemlendirme sağlıyor. Gün boyu süren etkisiyle, her kullanımda cildinizin nem ihtiyacının giderildiğini hissedebilirsiniz. Krem, kuru, yağlı ve karma cilt tipleri için uygun olup, dermatolojik olarak test edilmiştir.

Arko Nem Klasik Yağlı Krem, nemlendirme konusunda güvenilir bir markanın yıllara meydan okuyan kalitesini temsil ediyor. Cildinize sürdüğünüzde yağlı bir his bırakmadan, doğal nem dengesini sağlar. Kullanımı son derece kolay olan bu krem, hızlı emilimi sayesinde cildinizde ağır bir his bırakmıyor. Cildinizdeki kuru görünümü saniyeler içinde gidererek, yumuşak ve canlı bir his bırakıyor. Arko Nem Klasik, evde, işte, okulda ve dışarıda her yerde kolayca kullanılabilir. Farklı boyutlardaki ambalaj seçenekleri sayesinde, ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Özellikle el ve vücut için mükemmel bir nemlendirme sağlayan bu krem, kuru ciltler için oldukça faydalıdır. Gün boyu cildinizi nemli tutmak için ideal bir seçenek olan Arko Nem Klasik, klasik bir markanın kalitesini modern bir bakış açısıyla sunuyor.

Arko Nem Klasik Yağlı Krem Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#2

Nivea Aloe Vera Vücut Losyonu

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Hafif olması
 • güzel kokması
 • Hızlı emilmesi
Eksileri
 • Yok

Nivea Aloe Vera Vücut Losyonu, cilt bakımında 100 yıllık deneyime sahip NIVEA'nın en etkili nemlendiricilerinden biridir. Bu losyon, derinlemesine nemlendirici serum ve aloe vera içerirken, epidermisin üst tabakasına etki ederek cildi 48 saat boyunca nemli ve yumuşak tutar. Ürün, hızlı emilim özelliğiyle öne çıkar ve cildi ferahlatarak hoş bir koku bırakır. Normal ve kuru cilt tipleri için ideal olan bu losyon, ciltle uyumu dermatolojik olarak onaylanmıştır. Aqua, glycerin, aloe barbadensis leaf juice powder gibi kaliteli içeriklere sahip olan bu ürün, cilde anında rahatlama ve ferahlık sunar.

Nivea Aloe Vera Vücut Losyonu, günlük cilt bakım rutininde kolayca kullanılabilir. Losyon, özellikle duş sonrası kullanıldığında, cildi bebeksi bir yumuşaklıkla nemlendirir. Ayrıca, su bazlı formülü sayesinde ciltte ağırlık veya yağlı bir his bırakmaz. Bu losyon, cildin doğal nem dengesini koruyarak, kuruluk ve pul pul dökülme gibi sorunları etkili bir şekilde giderir. Argan yağı içeriği sayesinde kuru bölgelere ekstra nem sağlarken, taze gül kokusu ile kullanım deneyimini zenginleştirir. 48 saat boyunca etkili nemlendirme sağlayan Nivea Aloe Vera Vücut Losyonu, cildin ihtiyacı olan nemi karşılayarak, pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Bu ürün, Nivea'nın nemlendirici ürünler koleksiyonuna eklenen harika bir alternatif olarak, özellikle kuru ciltler için mükemmel bir seçenektir.

Nivea Aloe Vera Vücut Losyonu Fiyat Listesi

 • 135 TL - N11 (Nivea Naturally Good Aloe Vera Özü Vücut Losyonu 350 ML)
 • 180 TL - N11 (Nivea Aloe Vera Derinlemesine Nemlendirici Vücut Losyonu 400 ML)
 • 220 TL - N11 (Nivea Aloe Vera Vücut Losyonu 400 ML)
 • 275 TL - N11 (Nivea Aloe Vera 5'i 1 Arada Normal ve Kuru Ciltler İçin Vücut Losyonu 400 ML)
 • 300 TL - N11 (Nivea Q10 Sıkılaştırıcı Vücut Losyonu 250 ML + Aloe Vera Vücut Losyonu 400 ML)
 • 344 TL - N11 (Nivea Aloe Vera Nemlendirici Serum Vücut Losyonu 400 ML)
 • 350 TL - N11 (Nivea Aloe Vera Nemlendirici Serum Vücut Losyonu 2 x 400 ML)
 • 350 TL - N11 (Nivea Aloe Vera Vücut Losyonu 400 ML + Dudak Bakım Kremi 4.8 G + Fresh Natural Sprey Deodorant 75 ML)
Tüm fiyatları göster
#3

Nivea Men Creme Erkek Bakım Kremi

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Erkeklere özel parfüm kokusu
 • E vitamini içermesi
Eksileri
 • Genel olarak beğenilse de kokusunu herkes sevmeyebilir

Nivea Men Creme Erkek Bakım Kremi, erkek cildinin ihtiyaçları düşünülerek özel olarak tasarlanmış bir üründür. Bu krem, nemlendirici etkisiyle cildin kurumasını önlemeye yardımcı olur ve hızlı emilme özelliği sayesinde yapışkan bir his bırakmaz. E-vitaminli formülü ve erkeksi kokusuyla dikkat çeken bu krem, el, yüz ve vücüt için uygundur. Ürünün içeriği, cildi nemlendiren aqua, glycerin ve paraffinum liquidum gibi bileşenlerle zenginleştirilmiştir. Aynı zamanda cildi besleyen vitaminler ve minerallerle doludur.

Nivea Men Creme, günlük kullanım için idealdir. Hafif yapısı ve hoş kokusu sayesinde, cildi nemlendirirken aynı zamanda rahatlatıcı bir etki sunar. Krem, saniyeler içinde cilde tamamen nüfuz eder ve gün boyu nemli bir cilt sağlar. Özellikle kuru ciltler için etkili olan bu ürün, geceleri yatmadan önce kullanıldığında en iyi sonuçları verir. Metal ambalajı ve geri dönüştürülebilir yapısıyla çevre dostu bir seçenek olan Nivea Men Creme, hem bütçe dostu hem de cildi besleyen bir ürün olarak öne çıkıyor. Erkekler için tasarlanan bu krem, cildin ihtiyacı olan nemi sağlar ve cildi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Erkek parfümüne benzer hoş bir kokuya sahip olan bu krem, erkeklerin cilt bakım rutinlerinde vazgeçilmez bir yere sahip olabilir.

#4

La Roche Posay Lipikar Baume AP+M Nemlendirici

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Hem çocuklar hem yetişkinler tarafından kullanılabilmesi
 • Atopik cilt için etkili olması
 • Cildi tahriş etmemesi
Eksileri
 • Yok

La Roche Posay Lipikar Baume AP+M, atopik cilde sahip kişiler için özel olarak formüle edilmiş bir nemlendiricidir. Dermatologlar tarafından test edilmiş ve onaylanmış yüksek kaliteli bir üründür.

Cildin doğal koruyucu bariyerini onarmaya yardımcı olan patentli bir formül olan Lipikar Baume AP+ içerir. Lipikar Baume AP+M ayrıca nemi hapsetmeye ve kuruluğu önlemeye yardımcı olan Üre içerir.

Lipikar Baume AP+M cildi nemlendirir ve vücutta iltihap önleyici etkiye sahiptir. Bu ürün, atopik cilde sahip bebekler için bile yeterince yumuşak olduğu için hem yetişkinlerde hem de çocuklarda kullanılabilir.

Lipikar Baume AP+M nemlendirici etkisi yüksek, bebek ve yetişkinlerde kullanılabilen bir üründür. Günde bir kez yüz ve vücut için kullanılabilir, bu nedenle hassas cilde sahip olan veya güneşe maruz kalmaktan kaçınmak isteyen kişiler için uygundur.

La Roche Posay Lipikar Baume AP+M Nemlendirici Fiyat Listesi

 • 799 TL - N11 (La Roche Posay Lipikar Baume Light AP+M Nemlendirici Losyon 400 ML)
Tüm fiyatları göster
#5

Neutrogena Hydro Boost Water Jel Nemlendirici Normal Ciltler 50 ml

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Normal ciltler içindir
 • Hyaluronik Gel Matrix teknolojisine sahiptir
 • Ağırlık hissi oluşturmaz
 • Gözeneklere nefes aldırır
Eksileri
 • Yok

Neutrogena Hydro Boost, gün boyu pürüzsüz, yumuşak, canlı ve yağsız bir cilt için en iyi tercih olacaktır. Normal ciltlerin kullanımına uygundur. Dermatologlar tarafından test edilip onaylanmıştır. Hydro Boost Jel dokusu Hyaluronik Gel Matrix teknolojisi ile geliştirilip zenginleştirilmiştir. Ağırlığının tam 1000 katı kadar cilt üzerinde nemi tutar ve gün boyunca nem epidermiste hapsolur. Hafif formüllüdür. Ağırlık yaratmaz. Gözeneklerde tıkanıklık gibi problemler ile karşılaşılmaz.

Neutrogena Hydro Boost Water Jel Nemlendirici Normal Ciltler 50 ml Fiyat Listesi

 • 390 TL - N11 (Neutrogena Hydro Boost Water Gel Nemlendirici 50 ml+Jel Vücut Kre)
 • 912 TL - N11 (Neutrogena Hydro Boost Gel Cream 50 ml+Jel Vücut Losyonu 400 ml)
 • 912 TL - N11 (Neutrogena Hydro Boost Water Gel 50 ML + Jel Vücut Losyonu 400 ML)
 • 1200 TL - N11 (Neutrogena Hydro Boost Gel Cream 50 ML + Gece Kremi 50 ML + Jel Temizleyici 200 ML)
 • 2454 TL - N11 (Neutrogena Hydro Boost Water Gel 50 ML + Gece Kremi 50 ML + Jel Temizleyici 200 ML)
Tüm fiyatları göster
#6

Vichy Mineral 89 Hyalüronik Asit ile Cildin Günlük Nem ve Güç Kaynağı 30 ml

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Parfümsüzdür
 • Hyaluronik asit bulundurur
 • Hassas ciltler için uygundur
 • Cilt maksimum nem seviyesine ulaşır
Eksileri
 • Kuru ciltler için yetersiz

Vichy Mineral 89, içerisinde parfüm bulundurmayan Hyaluronik asitli cilt nemlendiricisidir. Hassas ciltlerin bir numaralı tercihi olan bu nemlendirici günlük olarak kullanmaya uygundur ve cildin kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olur. İçindeki Hyaluronik asit sayesinde cilt daha nemli ve daha canlı görünecektir. Tüm cilt tiplerine de uygundur. 30 ml’lik mini boyunda satılmaktadır.

Vichy Mineral 89 Hyalüronik Asit ile Cildin Günlük Nem ve Güç Kaynağı 30 ml Fiyat Listesi

 • 210 TL - N11 (Vichy Mineral 89 Maske + Hyalüronik Asit 29G)
 • 799 TL - N11 (Vichy Mineral 89 Termal Su ve Doğal Hyalüronik Asit İçeren Serum 30 ML)
 • 963 TL - N11 (Vichy Mineral 89 Termal Su ve Doğal Hyalüronik Asit İçeren Serum 50 ML)
 • 1015 TL - N11 (Vichy Mineral 89 Probiyotik Aydınlatıcı Yenileyici ve Onarıcı Serum 30 ML)
 • 1020 TL - N11 (Vichy Mineral 89 Yüz Maskesi 29 G + Vichy Dercos Energisant Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuan 400 ML)
 • 1025 TL - N11 (Vichy Mineral 89 Nemlendirici Bakım Kremi 50 ML)
 • 1060 TL - N11 (Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakım Kremi 15 ML)
 • 1175 TL - N11 (Vichy Mineral 89 Rich Nemlendirici Bakım Kremi 50 ML)
 • 2478 TL - N11 (Vichy Mineral 89 Hyalüronik Asit İçeren Nemlendirici ve Güçlendirici Serum 2 x 50 ML)
Tüm fiyatları göster
#7

Bioderma Sébium Hydra 40 ml Nemlendirici

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Etkili nemlendirme
 • Akne tedavisinde etkili
Eksileri
 • Küçük boyutu

Bu nemlendirici krem, yağlı ciltler ve akneye meyilli ciltler için tasarlanmıştır.

Derin nemlendirme sağlamak ve cildi serbest radikallere karşı korumak için bitki bazlı aktif bileşenler ve maden suyunun benzersiz bir kombinasyonu ile formüle edilmiştir.

Sébium Hydra Nemlendirici, 10 yaş ve üstü ve akne eğilimli ciltler için uygundur, ancak ekstra neme ihtiyaç duyan yetişkinler tarafından da kullanılabilir.

Sebum dengesinin korunmasına yardımcı olan bitki bazlı aktif bileşenlerin benzersiz bir kombinasyonunun yanı sıra cilde derinlemesine nem sağlayan maden suyu içerir.

#8

Neutrogena Soothing Clear Yağsız Nemlendirici 75 ml

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Hafif formüllüdür
 • Sivilce oluşumunu engeller
 • Zerdeçal bulundurur
 • Cilde olağanüstü bir nem sağlar
Eksileri
 • Ürün miktarı az bulunmuştur

Neutrogena Sooting Clear, hafif jel formüllü yağsız bir nemlendiricidir. Nemini kaybeden, karma ya da aknelere yatkın hassas ciltler için oldukça uygun bir üründür. İçerisinde mineral yağ ve sülfat bulunmamaktadır. Yağsız bir dokuya sahip olduğu için ciltte yapışkan bir his bırakmaz, ağırlık oluşturmaz. Ciltte çeşitli lekelere sebep olmaz ve gözenekleri tıkamaz. Yıllardır süre gelen Neutrogena tecrübesi ile zerdeçal mucizesinin birleşimi işte bu 70 ml’lik avantajlı boyutuyla karşınızda. Cildi iyice nemlendirirken sivilce oluşumuna da engel olur. Hızlı emilen jel dokusu ile en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Cildi besleyerek nemlendirirken sağlıklı bir görünüm oluşturur.

Neutrogena Soothing Clear Yağsız Nemlendirici 75 ml Fiyat Listesi

 • 86 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Yüz Temizleme Köpüğü 150 ML)
 • 107 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Maske 50 ML)
 • 110 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Nemlendirici Tonik Sprey 125 ML)
 • 165 TL - N11 (NEUTROGENA Soothing Clear Yüz Bakım Spreyi 125ml)
 • 168 TL - N11 (Neutrogena Clear ve Soothing Micellar Makyaj Temizleme Jeli 200 ML)
 • 179 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Yağsız Nemlendirici 75 ML)
 • 213 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Yağsız Yüz Nemlendiricisi 75 ML)
 • 260 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Tonik 2 x 125 ML)
 • 270 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Micellar Jel 2 x 200 ML)
 • 299 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Zerdeçal İçerikli Yüz Temizleme Köpüğü 2 x 150 ML)
 • 306 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Köpük 150 ML + Nemlendirici 75 ML)
 • 319 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Yüz Temizleme Köpüğü 2 x 150 ML)
 • 350 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Tonik 125 ML x3)
 • 412 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Yağsız Nemlendirici 2 Adet 75 ML)
 • 439 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Yüz Temizleme Köpüğü 150 ML + Nemlendirici Tonik 125 ML + Yağsız Nemlendirici 75 ML)
 • 473 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Nemlendirici 75 ML x2)
 • 473 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Temizleme Köpüğü 150 ML Zerdeçal x2)
 • 1223 TL - N11 (Neutrogena Soothing Clear Temizleme Köpüğü 150 ML Zerdeçal x3)
Tüm fiyatları göster
#9

The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir
 • Cildi yağlandırmadan nemlendirir
 • Tüm cilt tipleri için uygundur
 • Zengin formülü sayesinde cilde bakım yapar
Eksileri
 • Pahalı olması

The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi TPS202 tüm cilt tipleri için uygun bir kullanım sunar. Ceramide, Pentavitin ve 4D hyalüronik asit bakımından zengin içeriği ile dikkat çeken bu nemlendirici cildin nem dengesini koruyarak esneklik kazandırır. Cildin nem bariyerini güçlendiren bu krem yaşlanma belirtileri ile de savaşarak cildin daha canlı, genç ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Anti stres bakıma ihtiyacı olan ciltlerin beklentisine uygun içeriğe sahip olan The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi shea yağı, pentavitin, seramid ve glycerin ile güçlendirilmiş formüle sahiptir. Cildi yağlandırmadan ve sivilce yapmadan nemlendiren bu krem kullananlar tarafından beğenilen bir ürün ancak fiyatı biraz yüksek.

The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi Fiyat Listesi

 • 380 TL - N11 (The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi 50 ML)
Tüm fiyatları göster
#10

Cerave Nemlendirici Krem Kuru Ciltler Seramid ve Hyalüronik Asit İçerikli

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Yoğun nemlendirme yapar
 • Kolay emilen yapıya sahiptir
 • Cilt bariyerini güçlendirir
Eksileri
 • Bazı kişilerde sivilce yapması

Cerave Nemlendirici hem vücut hem de yüz bölgesinde kullanım için uygundur. Kullanıldığında yağlı his bırakmayan bu krem kuru ve çok kuru ciltler üzerinde yoğun nemlendirici etkileri ile ön plandadır. İçeriğinde yer alan 3 temel seramid ile cilt bariyerinin korunmasını sağlar ve MVE teknolojisi ile gün boyu cildin nemli kalmasını sağlar. Hyalüronik asit bakımından zengin olan bu krem cildin doğal nem seviyesini koruma konusunda etkilidir. Yoğun krem formuna sahip olan bu ürün çocukların ve yetişkinlerin kullanımı için uygundur. Formülünde parfüm bulunmayan bu krem hassas ciltler için de uygun bir kullanım sunar. Binlerce kişinin severek kullandığı bu krem cilt üzerinde kadifemsi bir his bırakır. Yapış yapış bir his bırakmaması, cilt tarafından hızlıca emilerek yumuşacık yapması ve kokusuz olması da beğenilen özellikleri arasında. Cildi yatıştıran, kızarıklıklara da iyi gelen Cerave Nemlendirici Krem Kuru Ciltler Seramid ve Hyalüronik Asit İçerikli genel cilt bakım rutinlerinizde yerini alabilecek başarılı bir ürün.

Cerave Nemlendirici Krem Kuru Ciltler Seramid ve Hyalüronik Asit İçerikli Fiyat Listesi

 • 266 TL - N11 (Cerave Nemlendirici Krem 50 ML)
 • 335 TL - N11 (Cerave Baume Hydratant Çok Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem 50 ML)
 • 354 TL - N11 (Cerave Nemlendirici Bakım Kremi 50 ML)
 • 432 TL - N11 (Cerave Kuru ve Çok Kuru Ciltler için Nemlendirici Krem 177 ML)
 • 459 TL - N11 (Cerave Kuru ve Çok Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem 340 G)
 • 496 TL - N11 (Cerave SPF 30 Normal ve Kuruya Dönük Ciltler İçin Nemlendirici Yüz Kremi 52 ML)
 • 561 TL - N11 (Cerave Nemlendirici Yüz Kremi 52 ML)
 • 602 TL - N11 (CeraVe Moisturising Cream Nemlendirici Bakım Kremi 177 ML)
 • 650 TL - N11 (Cerave Kuru ve Çok Kuru Ciltler İçin Nemlendirici ve Onarıcı Bakım Kremi 340 G)
 • 699 TL - N11 (Cerave Nemlendirici Yüz Kremi 52 ML)
 • 720 TL - N11 (Cerave Nemlendirici Yüz Kremi SPF50 52 ML)
 • 759 TL - N11 (CeraVe Kuru ve Çok Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem 340 G)
 • 1230 TL - N11 (Cerave Kuru ve Çok Kuru Ciltler için Nemlendirici Krem 2 x 177 ML)
 • 1242 TL - N11 (CeraVe Nemlendirici Krem 2 x 340 G)
 • 1290 TL - N11 (Cerave Kuru ve Çok Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Losyon 236 ML + Nemlendirici Krem 340 G)
 • 1389 TL - N11 (Cerave Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Bakım Kremi 340 G + Cerave Normal ve Yağlı Ciltler İçin Yüz Temizleme Köpüğü 473 ML)
 • 1510 TL - N11 (Cerave Kuru ve Çok Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem 2 x 340 G)
Tüm fiyatları göster
#11

Weleda Skin Food Light Nemlendirici ve Besleyici Organik Bakım Kremi

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Güzel kokması
 • Hızlı emilmesi
 • Doğal içerikli olması
Eksileri
 • Fiyatı

Weleda Skin Food Light Nemlendirici ve Besleyici Organik Bakım Kremi, kuru ciltler için ideal bir çözüm sunuyor. Hafif dokusuyla hızlı emilen bu losyon, organik ayçiçeği yağı, calendula, alaca menekşe ve papatya özleri ile cildinizi derinlemesine nemlendirir ve koruyucu bir bariyer oluşturur. Cilt üzerinde yoğun bir nemlendirme sağlayan bu ürün, kuru ciltler için besleyici bakım sunarken, aynı zamanda yumuşak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar. İçeriğindeki su (aqua), helianthus annuus (sunflower) seed oil, glycerin ve diğer doğal bileşenler sayesinde, cildinizi doğal yollarla nemlendirir ve besler. Ayrıca, bu ürün vegan ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş olmasıyla da öne çıkar.

Weleda Skin Food Light, günlük cilt bakım rutininizde kolayca kullanılabilir. Gündüz ve gece kuru cildinize uygulanabilen bu losyon, anında emilir ve cildinizi rahatlatır. Ayrıca, Weleda'nın diğer Skin Food ürünleriyle birlikte kullanılarak cildinizin ihtiyacı olan ekstra nem desteği sağlanabilir. Koku konusunda, kullanıcılar doğal ve hoş bir biberiye kokusu olduğunu belirtiyorlar. Bu ürün, kuru ciltler için yoğun bir bakım sağlarken, cilde rahatlık ve canlılık kazandırıyor. Hafif formülü, aşırı yoğun olmamasına rağmen, etkili bir nemlendirme sunuyor. Özellikle makyaj öncesi ve cildin yoğun bakıma ihtiyaç duyduğu dönemlerde kullanılması tavsiye ediliyor. Weleda Skin Food Light, doğal içerikli ve yoğun nemlendirici özellikleriyle, özellikle kuru ciltler için etkili bir bakım çözümü sunuyor.

Weleda Skin Food Light Nemlendirici ve Besleyici Organik Bakım Kremi Fiyat Listesi

 • 605 TL - N11 (Weleda Skin Food Light Nemlendirici ve Besleyici Organik Bakım Kremi 75 ML)
Tüm fiyatları göster
#12

La Roche Posay Effaclar Duo

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Alerjik reaksiyon göstermez
 • Gözenek bakımı sağlar
 • Sebum dengesinin sağlanmasında yardımcı olur
 • Cilt düzensizliklerine karşı bakım sağlar
 • Nikel testinden geçmiştir
Eksileri
 • Yok

Yağlı ciltler, gözeneklerin tıkanmasına yol açar ve kirli bir görüntü oluşturur. Ciltteki sebum fazlalığı, cilt bozukluklarına sahip yağlı ve aynı zamanda hassas ciltli kişilerin kullanımı için üretilmiştir. İlk kullanımdan itibaren ciltteki bozuklukların düzelmesi için çalışır. İlk sürüldükten 24 saat sonraya kadar etkisini kaybetmemektedir. Formülü Jel-Krem karışık bir formdur. 24 saat boyunca kesintisiz kalıcılık ve mat bir görünüm için La Roche Posay Effaclar Duo kullanımı önemlidir. Özel formülü sayesinde ciltte yapışkanlık hissi bırakmaz, yağlı ve ağır bir his oluşturmaz. Kırmızı ve kahverengi renkli aknelerin oluşumunu engellemede oldukça başarılıdır.Komedojenikbir ürün değildir, tamamen hipoalerjeniktir. Nikele alerjisi olan kişiler için uygundur, nikel testlerinden geçmiştir.

La Roche Posay Effaclar Duo Fiyat Listesi

 • 630 TL - N11 (La Roche Posay Effaclar Duo+ M Akne Eğilimli Ciltler İçin Bakım Kremi 40 ML)
 • 649 TL - N11 (La Roche Posay Effaclar Duo+ SPF30 Akne Eğilimli Ciltler için Bakım Kremi 40 ML)
 • 803 TL - N11 (La Roche Posay Effaclar Duo+ Unifiant Light Sivilce Eğilimli Ciltler için Bakım Kremi 40 ML)
 • 904 TL - N11 (La Roche Posay Effaclar Duo+ Unifiant Açık Ton Bakım Kremi 40 ML)
 • 1380 TL - N11 (La Roche Posay Effaclar Akne Eğilimli Yağlı Ciltler İçin Temizleyici Jel 200 ML + Effaclar Duo Cilt Bakım Kremi 40 ML)
 • 1558 TL - N11 (La Roche Posay Effaclar Yağlı Ciltler İçin Yüz Temizleme Jeli 400 ML + Duo+ Unifiant Bakım Kremi Orta Ton 40 ML)
Tüm fiyatları göster
#13

Diadermine Normal, Karma Ve Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Bakım Kremi 2’li 50 ml

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Yağlı ciltlerde etkilidir
 • Mat görünüm sağlar
 • UV ışınlarından korur
 • Hızlı emilim sağlar
Eksileri
 • Yok

Yağlı cildi olan kişiler için tam bir kurtarıcı olmaktadır. Mat bir görünüm verir ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Dengeleyici özelliğe sahiptir. Formülü Anti-Alerjiktir. Krem formda bulunan bu krem mini boyda olmasına rağmen uzun süre kullanım için yeterli olmaktadır. Cilt kuruluğunu alır, yağlı cilde sahip olunsa da gözenekleri tıkamaz, ağırlık hissi bırakmaz. Güneşin zararlı UV ışınlarından sizi korur. Cildi nemlendirirken sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Hızlı emilimi sayesinde makyaj altında da mükemmel sonuçlar verir.

Diadermine Normal, Karma Ve Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Bakım Kremi 2’li 50 ml Fiyat Listesi

 • 770 TL - N11 (Dıadermıne 2 Li Nemlendirici Günlük Bakım Normal/karma Cilt)
Tüm fiyatları göster
#14

Clinique Karma ve Yağlı Ciltler için Nemlendirici Jel Krem – Dramatically Different 125 ml

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Jel-krem kıvamdadır ve kullanımı kolaylık sağlar
 • Hem karma hem yağlı ciltler içindir
 • Yağsız formüllüdür
 • Parlak ve ışıltılı görünüm sağlar
Eksileri
 • Fazla ıslak görüntü oluşturabilir

Clinique, hem jel hem krem kıvamındadır. Dramatik bir görünüm verir. Cildin ışıltılı ve daha parlak görünmesi için her sabah ve akşam kullanılması önemlidir. Hem karma hem de yağlı ciltler için uygun bir üründür. Tamamen yağsız bir formüle sahiptir ve gözenekleri tıkamaz. İyice arındırılmış cilde dairesel hareketler ile uygulanmalıdır ki nemlendirici cilde nüfuz edebilsin. Yağsız formülü ağırlık oluşturmaz ve tüy gibi hafif bir gün geçirmenizi sağlar.

Clinique Karma ve Yağlı Ciltler için Nemlendirici Jel Krem – Dramatically Different 125 ml Fiyat Listesi

 • 345 TL - N11 (Clinique Dramatically Different Moisturizi Jel 30 ML)
 • 900 TL - N11 (Clinique Dramatically Different Moisturizing Tube Lotion 50 ML)
 • 930 TL - N11 (Clinique Dramatically Different Lotion + Nemlendirici Losyon 50 ML)
 • 930 TL - N11 (Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion 50 ML)
 • 1663 TL - N11 (Clinique Dramatically Different Hydrating Jelly 125 ML)
 • 1740 TL - N11 (Clinique Dramatically Different Moisturizing Losyon 125 ML)
 • 3490 TL - N11 (Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel 125 ML)
Tüm fiyatları göster
#15

L’Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normalden Karmaya Ciltler

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • 72 saat kalıcılık sağlar
 • Su bazlı dokusu vardır
 • Anında nem ve ferahlık sağlar
Eksileri
 • Yok

Su bazlı formülü sayesinde ciltte yapışkan bir his ve yağlı his bırakmaz. Karma cilt tipi için uygun bir üründür. Anında nemlendirir ve ciltte ferahlık yaratır. Su bazlı lipid dokusu çok hızlı bir emilim gerçekleştirir. Cildin kaybettiği nemi geri kazandırır ve nem tamamen cilde hapseder. 72 saat boyunca nem cildinizde kalır. Anında daha ferah, yumuşak, esnek, canlı ve ışıltılı görünen bir cilt sağlar. Her sabah ve akşam iyice temizlenip kurutulmuş cildinize daireler şeklinde masaj yaparak uygulayın. Dairesel hareketler cilde daha iyi nüfuz etmesinde nemlendiricinize yardımcı olacaktır.

L’Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normalden Karmaya Ciltler Fiyat Listesi

 • 300 TL - N11 (L'Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Kuru ve Hassas Ciltler 70 ML)
 • 300 TL - N11 (L'Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normalden Karmaya Ciltler 70 ML)
 • 309 TL - N11 (L'Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normalden Kuruya Ciltler 70 ML)
 • 380 TL - N11 (L'oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Kuru Ve Hassas Ciltler Krem 70 Ml)
 • 756 TL - N11 (L'Oreal Paris Telescopic Gold Siyah Maskara + Nem Terapisi Aloe Vera Suyu 65 ML)
 • 936 TL - N11 (L'Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu 70 ML + Dream Long Serum 100 ML + Maskara)
Tüm fiyatları göster
#16

Clinique Kuru ve Karma Ciltler için Nemlendirici Superdefense Spf 20 – 250 ml

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Yaşlanma belirtileriyle savaşır
 • Ağırlık yaratmaz
 • Günlük nem ihtiyacını karşılar
 • Parfüm bulundurmaz
Eksileri
 • Güneş koruması azdır

Clinique Superdefense, yaşlanma belirtilerine karşı cildinizi korumak ile görevlidir. Gelecek zamanda da oluşabilecek yaşlanma çizgilerine, lekelerine karşı da cildi korumaktadır. Clinique Superdefense, cilde çok yönlü destek vermektedir. Cildi nemlendirirken korur ve aynı zamanda onarır. İçerisinde parfüm bulundurmaz. Kokulara karşı hassas kişilerin kullanması için uygun bir üründür. Spf 20 ile cildi güneşin zararlı UV ışınlarından korur, güneş lekelerinin oluşumunu engeller. İpeksi ve hafif bir formüle sahiptir. Ağırlık ve yağlılık hissi bırakmaz. Cildin günlük nem ihtiyacını karşılar ve dengede tutulmasını sağlar. Aynı zamanda anti-oksidan koruması da sağlamaktadır.

Clinique Kuru ve Karma Ciltler için Nemlendirici Superdefense Spf 20 – 250 ml Fiyat Listesi

 • 1385 TL - N11 (Clinique Superdefense SPF 25 Yorgunluk ve Yaşlanmanın İlk Belirtilerine Karşı Etkili Nemlendirici Krem Cilt Tipi 1 & 2 - 30 ML 020714904418)
 • 1385 TL - N11 (Clinique Superdefense SPF 40 Yorgunluk ve Yaşlanmanın İlk Belirtilerine Karşı Etkili Nemlendirici Jel 30 ML 020714893514)
 • 2200 TL - N11 (Clinique Superdefense SPF 25 Yorgunluk ve Yaşlanmanın İlk Belirtilerine Karşı Etkili Nemlendirici Krem Cilt Tipi 1 & 2 50 ML 020714904111)
 • 2200 TL - N11 (Clinique Superdefense™ SPF 40 Yorgunluk ve Yaşlanmanın İlk Belirtilerine Karşı Etkili Nemlendirici Jel - 50 ML - 020714858735)
Tüm fiyatları göster
#17

Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel 50 ml

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Cildin susuzluğunu giderir
 • Jel formu kolay kullanım sağlar
 • %96 doğal kaynaklıdır
 • 48 saat boyunca etkilidir
Eksileri
 • Makyaj altına uygulandığında pürüzlü his oluşturabilir

Nemlendirici jel içerisinde ciltteki suyu en iyi şekilde tutan Hyaluronik asit ve Aloe vera bulunur. Hızlı emilim gösteren nemlendirici jel ciltte yağlı bir his bırakmaz ve ferahlatır. Jel dokusu diğer nemlendirici formlarına göre daha kolay uygulanır. Cildin susuzluğunu yüksek oranda giderir. %96 doğal kaynaklar ile oluşturulmuştur. 48 saat boyunca nemli ve temiz bir cilt görünümü sağlar. Pürüzsüz ve rahatlamış bir cilt için Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici kullanımı gereklidir.

Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel 50 ml Fiyat Listesi

 • 176 TL - N11 (Garnier Hyaluronik Aloe Jel Gece Nemlendirici Jel 50 ML)
 • 190 TL - N11 (Garnier Hyaluronik Aloe Vera Günlük Nemlendirici Jel 50 ML)
 • 255 TL - N11 (Garnıer Hyaluronik Normal Ciltler için Günlük Nemlendirici Aloe Vera Jel 50 ML)
 • 396 TL - N11 (Garnier Hyaluronik Aloe Jel Günlük Nemlendirici Jel 50 ML)
 • 420 TL - N11 (Garnier Hyaluronik Aloe Vera Günlük Nemlendirici Krem 50 ML)
Tüm fiyatları göster
#18

BIOAQUA V7 Toning Light Doğal Renkli Nemlendirici Krem 50 Gr

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Ten makyajı etkisi sağlar
 • Problemli cildi iyileştirmeye yardımcı olur
 • Tüm cilt tipleri için uygundur
 • Vitaminler ve mineraller bulundurur
 • Yulaf ekstresi desteklidir
Eksileri
 • Yok

Tamamen doğal içeriklerden yararlanılarak üretilmiştir. İçinde, 7 vitamin kompleksi ve yulaf esktresi bulunur. E, H ve B vitamini bakımından oldukça zengindir. Cilt için gerekli birçok işlevi aynı anda yerine getirir ve çok fonksiyonludur. Cildi derinlemesine nemlendirir. Yoğun bir şekilde korur ve besler, onarır. Tüm cilt tiplerine uyum sağlar. Hafif ve biraz renkli bir yapısı vardır. Kullanıldıktan sonra doğal nude ten makyajı etkisi sağlar. Mat cilt görünümünden kurtarırken, cilt tonunu eşitler. Lekeli, gözenekli ve genel anlamda problemli ciltler için 1 numaralı üründür çünkü kusurları oldukça iyi kapatır. Kolayca emilir yapıya sahiptir. Cildin nefes almasına imkan verir. Sabahları iyice temizlenmiş ve toniklenmiş cilde fındık büyüklüğünde alıp masaj yaparak uygulanmalıdır.

BIOAQUA V7 Toning Light Doğal Renkli Nemlendirici Krem 50 Gr Fiyat Listesi

 • 1080 TL - N11 (Bioaqua V7 Toning Light Beyazlatıcı Aydınlatıcı Nemlendirici Krem 50 ML)
Tüm fiyatları göster
#19

Sol De Janeiro Brazilian Bum Bum Cream Vücut Nemlendiricisi 75 ml

★★★★★
★★★★★
Artıları
 • Doğal içeriklerle formüle edilmiştir
 • Güzel kokar
 • Eşitsiz görünümü yok eder
 • Yaşlanmaya karşı etkilidir
Eksileri
 • Yoğun bir kokusu vardır

Sol De Janeiro, Brezilyanın güzellik sırlarından ilham alınarak üretilmiştir. Brezilya’da üretilen bu vücut nemlendiricisi parfümler ile formüle ediliyor. Bum Bum Cream, cilt yüzeyini tamamen pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Ayrıca emilimi piyasadaki ürünlere kıyasla çok daha fazla hızlıdır. Krem, baharatlı bir kokuya sahiptir ve bu yüzden baharatlı kokuları sevmeyenlerin tercihi olmayacaktır. Tüm cilt tipleri için uygun bir üründür. Ciltteki kuru görüntü, matlık, eşitsiz doku, sıkılık ve elastikiyet kaybı gibi sorunlar ile savaşır ve kökten çözüme kavuşturur. İçinde tuzlu fıstık, karamel ve vanilya bulunmaktadır. Brazilian Bum Bum Cream, cildi besleyici özelliği ile de bilinir. İçinde çupuaçu yağı, açai ve Hindistan cevizi bulunur. Üründe paraben, sülfat, fitalat bulunmaz. Hayvansal ürünler, glikol, sentetik renkler, petrolatum bulunmaz. Dairesel hareketler ile uygulanmalıdır. Vücudun tamamına uygulanması gerekmektedir.

Sol De Janeiro Brazilian Bum Bum Cream Vücut Nemlendiricisi 75 ml Fiyat Listesi

 • 1990 TL - N11 (Sol De Janeiro Brazilian Bum Bum Cream Vücut Nemlendiricisi 75 ML)
 • 3490 TL - N11 (Sol De Janeiro Brazilian Bum Bum Cream Vücut Nemlendiricisi 150 ML)
Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Nemlendirici Krem

Doğru Nemlendiriciyi Nasıl Seçeriz?

Doğru nemlendiriciyi seçmek bazen zor olabilir. Piyasadaki oldukça bol ürün seçeneği kafa karıştırıcı olabilir. Bu konuda sizlere doğru bilgiler vererek en uygun nemlendiriciyi seçmenizde yardımcı olacağız. Düşününce her zaman aynı şeyi içmek istemeyiz ve onun yerine meyve suyu, çay veya kahve gibi tercihlerde bulunuruz. İşte cildimiz de tam olarak bu şekilde mevsime, iklimlere, güneşe maruz kalma süresine göre değişiklikler gösterir ve farklı ürünlere ihtiyaç duyar. Peki, cildimize en iyiyi seçmek için nereden başlamalıyız? İşte cevaplar tam da burada.

Ürün İçindeki Maddelere Dikkat Edin!

Nemlendiricinizin içinde lanolin, gliserin, veya vazelin gibi yaygın kullanılan maddeler aktiftirler. Daha bunun gibi cilt üzerinde etkili ve sağlıklı maddelerin bulunmasına dikkat etmeli, ürün içeriklerini almadan kontrol etmelisiniz. Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki, gliserin lanolinden daha az alerjik reaksiyona neden olmaktadır. Ürünleri incelerken hassas cilt tipine sahip biriyseniz dikkat etmekte fayda var.

En Önemli Nokta Güneş Koruması

Cildimiz hassastır ve onu en iyi şekilde korumak görevimizdir. Güneşin zararlı UV ışınları ciltte lekelere ve kötü bir görünüme yol açabilir. Seçeceğiniz nemlendiricinin güneş korumalı olup olmadığını kontrol etmekte fayda vardır. Güneş koruması 30 SPF olan bir nemlendirici cildinizi korumak için yeterli olacaktır.

Cilt Tipinize En Uygun Ürünü Bulun

Cildinizi tanıyor olmanız, bakım ürünleri alırken çok büyük bir kolaylık olacaktır. Diğer özellikleri araştırmadan önce cilt tipinizin karma, yağlı ya da nemsiz/kuru olup olmadığı hakkında bir fikir sahibi olursanız aradığınız ürünü şıp diye bulabilirsiniz.

Eğer T bölgem o kadar parlak ki bir bakan kör olur diyorsanız hafif jel nemlendiricileri kullanmanız daha sağlıklı bir sonuç verecektir. Hafif yapısı ile yağlılık hissinden arındırır ve temiz hissettirir. Yağlı ciltlerin yağ hidrasyonu oldukça yüksek olduğu için fazladan hidrasyona ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu yüzden kullanılan hafif jel nemlendiriciler ağırlık yaratmaz ve gözenekleri tıkamaz.

Eğer cildinizin bazı yerleri gergin ve bazı yerleri yağlı ise cilt tipinize karar vermekte zorluk çekiyorsanız muhtemelen o karma ciltli kişi sizsiniz. Karma ciltler için en iyi nemlendiriciler hafif, yağsız losyonlardır. Tüm yüze rahatlıkla uygulanabilir. Losyon nemlendiriciler diğer formlara oranla en hafif yapıda olanıdır. Rahatlıkla kullanılabilir. İsterseniz kuru olan kısımlar için zengin bir krem, diğer yağlı kısımlar için iyi bir losyon tercihinde bulunabilirsiniz.

Eğer cildiniz çok kuru hatta kaşınıyor ya da pul pul oluyorsa, donuk, susuz kalmış ise çok daha fazla nemlendirici içeren kremleri kullanmak tüm problemleri düzeltecektir. İçerisinde hyaluronik asit ve gliserin bulunan nemlendirici kremleri tercih etmelisiniz. Bu iki madde ciltte nemi hapseder ve nem seviyesini dengede tutar. Kuru ciltler için en ideal çözüm daha fazla nemdir.

Normal cilt tipleri için kremsi ya da losyon şeklinde olan nemlendiricileri tercih edebilirler. Cilt için en iyisini seçerken deneme yanılma yoluna gidilebilir. Ciltteki nemi kaybetmemek ve daima tutmak için nemlendirici etkisi iyi olan bir ürün tercih edilmelidir.

Doğru Nemlendiriciyi Nasıl Seçeriz

Nemlendiricinin Yapısı Sizi Rahatsız Etmesin

Nemlendiricilerin formlarından bahsetmiştik. Sizin için en uygun olanı cilt tipinize göre belirledikten sonra uygulamaya geçmelisiniz. Eğer yağlı cilt için daha fazla yağlı bir ürün kullanırsanız kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. Daha hafif bir ürün tercih ederek su bazının yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Eğer cildiniz hassas ve sorun çıkaran türden bir cilt ise ufak bir yere denemeler yaparak ürünü seçebilirsiniz. Yama yöntemi bu seçimlerde çok önemlidir. İşte bu şekilde cildinizi iyice tanıyarak ihtiyacı olanı ona sağlayabilirsiniz.

Ürün İçeriklerini İyice Okumadan Satın Almayın!

Ne satın aldığınızı bilmek içinizi rahatlatacaktır ve kendinize en uygun ürünü bulmanıza yardım edecektir. Bu yüzden ürünleri alırken içeriklerine iyice bakmalısınız. Nemlendirici seçerken, ürünün hipoalerjenik olup olmadığını, geçtiği testleri görebilirsiniz ve gönül rahatlığı ile uygun ürünü bulabilirsiniz. İçerisinde bulunan doğal bileşenlere (shea yağı, gliserin, yeşil çay özü, vitaminler, hyaluronik asit vb.) dikkat etmelisiniz. Her biri cilt için sağlıklı bileşenlerdir ve kullanımı cildin sağlıklı görünüm kazanmasında etkili bir rol oynar.

İklim Nemlendirici Seçiminde Önemlidir

Evet, başlıkta da belirttiğimiz gibi iklim nemlendirici seçiminde önemlidir. Bazılarının ne gibi bir ilgisi olabilir ki diye düşündüğü bu faktör sayesinde nemlendiricinizi nasıl seçmeniz ya da kullanmanız ile ilgili ipucu edinebilirsiniz. Bazı nemlendiriciler yazın daha etkili bazıları ise kışın daha etkili sonuçlar gösterebilir. Sıcak mevsimler için daha hafif ürünler, kış ayları için kurumaların çözümü çok daha zengin nemlendirici içerikli ürünleri kullanmak olacaktır.

Nemlendirici Kullanmanın Yararları Nelerdir

Nemlendirici Kullanmanın Yararları Nelerdir?

Daha Yumuşak ve Pürüzsüz Cilt

Nemlendirici kullanılmayan ciltlerde kuruluk, pullanma, kızarıklıklar ve sivilce izleri gibi problemler görülmektedir. Nemlendiriciler cilt için gerekli nemi sağlayarak daha yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı cildin temelini atmaktadır.

Problemli Ciltlerle Savaş

Cilt problemleri yüzünden yüze uygulanacak olan ürünleri seçemeyebiliyoruz ya da seçerken zorlanabiliyoruz. Cilt üzerindeki soruna uygun bir nemlendirici hem cilt tonunu eşitleyecek hem de problemli kısımların kötü görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır.

Makyajın Temeli

Nemlendiricileri sadece cildin nem ihtiyacını karşılamak için kullanmayız. Makyaj altına cilt tonunu eşitlediği ve pürüzsüzlük sağladığı için kullanabiliriz. Çok daha doğal ve akıcı bir görünüm sağlayacaktır. Hem de yapılan makyajın gözenekleri kapatmasını engelleyecektir.

Güneş Koruması

Çoğu nemlendirici içeriğinde SPF bulundurmaktadır. Bu özelliği sayesinde güneşin ciltte leke oluşturmasına izin vermez ve zararlı UV ışınlarının direkt cilt yüzeyine gelmesini engeller. Güneş korumalı nemlendiricileri daha çok hassas bir cilde sahip olan kişilerin kullanıldığı görülür ki çok doğru bir adım izlenmiştir. Hassas ciltler için güneş faktörü tehdit edici olabilir.

Kırışık Görünümü Yavaşlatma

Cilt bariyeri zamanla esnekleşerek sıkı görünümünü kaybeder. İşte nemlendiriciler de tam burada devreye girerek yaşlanma belirtilerini erkenden azaltmaya yardımcı olur. Gece nemlendiricileri kırışıklıklar için çok iyi bir seçim olacaktır.

Sert Hava Koşulları İle Mücadele

İklim değişiklikleri, mevsimler kısaca çevresel faktörler nedeniyle aslında sık sık nemlendirici formlarında değişikliğe gideriz. Yaz aylarında yağlı bir nemlendirici tercih etmeyiz ya da kış aylarının çetin hava koşulları için daha hafif bir ürün tercih etmeyiz. Nemlendiricileri tercih ederken yaşanılan yerin iklimine de dikkat etmek bu yüzden oldukça önemlidir.

Nemlendirici Kullanmanın İpuçları

Nemlendirici Kullanmanın İpuçları

Cildimize bakım yapmayı hepimiz çok severiz. Kullandığımız ürünlerin etkileri hatta kokuları bile bazen baş döndürücü olmaktadır. Peki bu ürünleri kullanırken ciltte en yüksek derecede etkiyi göstermesini nasıl sağlarız? Kullanılan ürünlerin etki düzeylerini nasıl üst seviyeye çıkarabiliriz gelin hep birlikte bakalım!

Önce Cilt Temizliği Gelir

Nemlendiricilerimizi kullanmadan önce cildi iyice arındırmak önemlidir. Yüz yıkama işlemi herhangi tüm kullandığınız ürünlerden önce başlayacağınız ilk adım olmalıdır. Cildi arındırmak için günlük temizleme jelleri ya da köpükleri kullanmak faydalı olacaktır. Cilt yüzeyini nemlendirici kullanmadan önce temizlemek nemlendiricinin cilde daha rahat nüfuz etmesini ve emilimi daha da hızlandırmasını sağlayacaktır.

Cildinize Nazik Davranın

Cilde gerek temizlerken gerekse de ürün uygularken nazik davranmak önemlidir. Cildin sert bir şekilde çekiştirilmesi erken yaşlanmalara, yaşlılık çizgilerine neden olabilir. Bu yüzden cilt bakım ürünlerinizi kullanırken nazik ve hafif el hareketleri ile masaj yaparak uygulayınız. Özellikle göz çevresine çok sert davranılması kaz ayaklarına sebebiyet verebilir.

Yüze Uygulama Yaparken Boyun Bölgesini Atlamayın

Vücudumuzda yaşlanma belirtilerinin ilk önce hissedildiği yer boyun bölgesidir. Boyun oldukça hassas ve ince bir deriye sahiptir. Eğer yaşlanma belirtilerinin başlamasını engellemek ve daha canlı bir görünüme kavuşmak istiyorsanız, nemlendiricilerinizi yüze uygulama yaptıktan hemen sonra boyun bölgesine de uygulamalısınız.

Düzenli Kullanım Önemlidir

Nemlendiricileri sadece cildiniz çok kuruduğunda kullanmamalı her zaman düzenli olarak kullanmalısınız. Cildin sadece kurumasını beklemek ölü hücrelerin oluşumuna sebebiyet vermektedir. Bu da kullanılan nemlendiricilerin cilde nüfuz etmesini oldukça zorlaştırır. Düzenli kullanım ile cildinize yardımcı olmalısınız. Fazladan sebum üretmesine neden olmamalısınız.

Fazla Ürün Kullanmaktan Kaçının

Nemlendiricileri çok kalın bir tabakada sürmek büyük bir hatadır çünkü cilt o kadar katman varken düzgün nefes alamayacağı gibi gözenekler de tamamen kapanacaktır. Tıkanan gözenekler de sivilcelere yol açacaktır. Çok fazla ürün kullanmak cildinizin yağlı görünmesine sebep olur ve bu da kötü bir görünü oluşturur. Az ürün rahat cilt katmanı!

Nemlendirici Krem 2

Sonuç

Nemlendiriciler cildimiz için günlük olarak kullanılması gereken bakım ürünleridir. Sizler için nemlendiricilerin kullanım amaçlarını, nemlendirici türlerini maddeledik. Nemlendiricilerin hayatımızda devamlı bir yerinin olması sağlıklı bir görünüm ve ışıltılı cilt için önemlidir. Yazımızda cilt tipleri için en doğru nemlendirici seçimi nasıl yapılır biraz bahsettik. Sizler de cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi bulmak istiyorsanız mutlaka tekrar göz atmanızı tavsiye ederiz.

Hangi tür nemlendiriciyi alacağınıza karar veremiyor musunuz? İşte sizler için yazımızda en iyi ve en çok kullanılan vücut ve yüz nemlendiricilerini listeledik. Listemizdeki ürünlerin özelliklerini detaylı olarak açıkladık ve nemlendirici kullanmanın cildimiz için yararlarından bahsettik. Nemlendiricileri evet her gün kullanıyoruz fakat etkilerini nasıl arttırabileceğimizi pek bilmiyoruz. Bu nedenle nemlendirici kullanmanın ipuçlarını sizler ile paylaştık.

İçerik Güncelleme Kaydı


14/11/2023

 • Arko Nem Klasik Yağlı Krem eklendi, Nivea Men Creme Erkek Bakım Kremi eklendi, Nivea Aloe Vera Vücut Losyonu eklendi, Weleda Skin Food Light Nemlendirici ve Besleyici Organik Bakım Kremi eklendi
 • IVA NATUR Organik Nemlendirici stokta olmadığı için kaldırıldı, Agarta Doğal Aloe Vera Nemlendirici Cilt Kremi stokta olmadığı için kaldırıldı

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  4 Yorum

  1. Yüzümün T bölgesi yağlı akneye Meğilli ve güneş lekesi akne sonrası lekelerim var buna uygun en iyi nemlendiriciyi seçmek istiyorum ama doğal içerikli olmasından yanayım yardımcı olursanız çok sevinirim 😊

   • Seher hanim mehaba,
    Organik, vegan ve cruelty-free olarak “Avalon Organics Intense Defense” onerebiliriz. Temiz icerikli ve yagsiz bir kremdir. Sivilce lekelerini de gidermede etkilidir.
    “Klapp Oil-Free Nemlendirici” ve “Cosrx Oil-free Ultra Moisturizing Lotion” urunleri ise sivilceleri onleme ve nemlendirme konusunda oldukca basarili oldugu soyleniyor.

    Umarim aradiginiz dogru urunu bulursunuz 🙂

    • Çok teşekkür ederim sitenizle karşılaştığımdan beri her gün göz atmaya başladım çok güzel içerikleri var kullanır kullanmaz etkilerini yorumlarda belirtirim tekrar teşekkür ederim 😊

     • Tesekkur ederim, cok sevindim 🙂 yeni icerikleri de hazirliyoruz simdi.
      Mevcut icerikleri de surekli olarak guncellemeye calisiyoruz aldigimiz geri bildirimlere gore.
      Iyi gunler dilerim.

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir