Tüketici dergisi logosu

22 En İyi Saç Şekillendirici Krem, Sprey, Wax ve Köpük Tavsiyesi

Kısa bir özet..

Yapılan kullanıcı yorumlarına göre 2024 yılında şu an için en çok memnnun kalınan saç şekillendirici Sebastian Potion 9 Şekillendirici Saç Bakım Kremi olmuştur. Farklı formlardaki saç şekillendiricileri aşağıdaki listemizde kıyaslayabilir, üzerine tıklayıp incelemelerimizi okuyabilirsiniz. Sıralamamızın devamında ise satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirme
Sebastian Potion 9 Şekillendirici Saç Bakım Kremi1. Sebastian Potion 9 Şekillendirici Krem93.76 / 100
Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Bakım Kremi2. Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Bakım Kremi93.76 / 100
L’oreal Professionnel Tecni Art Fix Max Saç Jeli3. loreal L’oreal Professionnel Tecni Art Fix Max91.97 / 100
Syoss Keratin Saç Spreyi4. Syoss Keratin Saç Spreyi91.73 / 100
Pantene 7/24 Belirgin Bukleler5. Pantene 7/24 Belirgin Bukleler91.64 / 100
Syoss Curl Control- Bukle Belirginleştirici Köpük6. Syoss Curl Control Bukle Belirginleştirici Köpük90.39 / 100
Taft Power Express Sprey7. Taft Power Express Sprey90.00 / 100
OTACI Bitkisel Saç Şekillendirici Yumuşak ve Orta8. Otacı OTACI Bitkisel Saç Şekillendirici89.65 / 100
Taft Ultimate Wax9. Taft Ultimate Wax88.79 / 100
Nivea Men Saç Şekillendirici Krem10. Nivea Men Saç Şekillendirici Krem88.14 / 100
L’Oreal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük11. loreal L’Oreal Paris Elnett Bukleler için Köpük85.96 / 100
Schwarzkopf Osis Dust It Şekillendirici Mat Saç Pudrası12. Schwarzkopf Osis Dust It Şekillendirici85.90 / 100
Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Curl Power 513. Bonacure Hyaluronic Curl Power 585.70 / 100
Urban Care Hibiscus Ve Shea Yağı İçeren Bukle Belirginleştirici Durulanmayan Bakım Kremi14. Urban Care Hibiscus Ve Shea Yağı Bakım Kremi85.44 / 100
Got2B Chaotic Saç Şekillendirici Krem15. Got2B Chaotic Saç Şekillendirici Krem83.83 / 100
Bioblas Saç Şekillendirici Krem Koruyucu16. Bioblas Saç Şekillendirici Krem81.49 / 100
Milk Shake Curl Perfectionist Bukle Belirginleştirici Şekillendirici Krem17. milkshake Milk Shake Curl Perfectionist Şekillendirici81.00 / 100
VASSO MEN Ekstra Sert Tutuş Güçlü Ve Mat Görünümlü Killi Wax18. Vasso MEN Ekstra Sert Tutuş Killi Wax80.60 / 100
Osis 3 Thrill Fibre Gum Doku Veren Saç Şekillendirici Kremi19. Osis 3 Thrill Fibre Gum Saç Şekillendirici Kremi80.45 / 100
Osis Session Ekstra Tutucu Sprey20. Osis Session Ekstra Tutucu Sprey78.83 / 100
Taft Saç Köpüğü Bukle Belirginleştici21. Taft Saç Köpüğü Bukle Belirginleştici71.35 / 100
Nishman Saç Şekillendirici Wax22. Nishman Saç Şekillendirici Wax68.00 / 100

Bu listenin sıralanması 48397 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Bakımlı ve göz alıcı görünmek hemen hemen herkesin hayalidir. Konu güzellik ya da yakışıklılık olduğunda saçlar her zaman ön planda olur. Özensiz ve şekilsiz görünen saçlar genellikle moral bozucudur. Aşağıda inceleyeceğimiz en iyi saç şekillendirici ürünler ise bu noktada imdadımıza koşar. Sprey, krem, jel ve köpük gibi pek çok formu bulunan saç şekillendirici ürünler saçlarımızı gün boyu canlı, parlak ve hacimli tutar. Özellikle saçları kabarık olan ve zor şekil alan kişiler için bu ürünler tam bir kurtarıcıdır. Çünkü kabarık saçlar aynı zamanda elektriklenmeye de oldukça müsaittir. Saç şekillendirici ürünler yardımıyla saçlarınızı yatıştırmanız ve dilediğiniz şekilde kullanmanız mümkündür. Günlük hayatta ya da özel günlerinizde 5 dakikada saçlarınıza bu ürünler sayesinde şekil verebilirsiniz. Saçlarınız dalgalı ya da kıvırcık olabilir. Ancak buklelerinizin belirgin hale gelmesi ve hacimli görünmesi için en iyi saç şekillendirici ürünlerden birine ihtiyacınız olacaktır. Saçlarınızdaki doğallığı ön planda tutan bu ürünler özgüveninizi yerine getirme noktasında birebirdir!

En İyi Saç Şekillendirici Krem Tavsiyeleri

En İyi Saç Şekillendirici Krem Tavsiyeleri

1. Sebastian Potion 9 Şekillendirici Saç Bakım Kremi

Sebastian Potion 9 Şekillendirici Saç Bakım Kremi

Sebastian Potion 9 Şekillendirici Saç Bakım Kremi, 500 ml'lik hacmi ve 9 farklı botanik ekstreyle zenginleştirilmiş formülüyle saçlara çok yönlü şekillendirme ve sağlıklı bir görünüm sunuyor. Nem dengesini yeniden kazandırırken, saçları şekillendirirken aynı zamanda bakım yapma özelliğiyle canlı ve parlak bir görünüm sağlıyor. Ürünün esnek yapısı, çeşitli saç modellerini kolayca uygulamaya imkan tanıyor. İnce telli saçlar için saçları yumuşatıp dolgun bir görünüm kazandıran bu krem, gün boyu saç şeklini koruyor ve kıvırcık, kuru saç tipleri için de uygun. Uzun süreli kullanıcı memnuniyetiyle dikkat çekerken, bazı durumlarda saçları sertleştirebileceği göz önünde bulundurulmalı. Sebastian Potion 9, hem şekillendirme hem de saç bakımı için etkili bir çözüm sunuyor.

2. Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Bakım Kremi

Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Bakım Kremi

Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Bakım Kremi gün boyu saçların şeklini korumasını sağlar. Buklelerin daha belirgin ve kusursuz görünmesi için formüle edilmiş olan bu ürün içeriğindeki elastin ve badem sütü sayesinde saçların güçlü ve sağlıklı görünmesini sağlar. Nemli saçlara uygulanan Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Bakım Kremi saçlarında mükemmel bukleler görmek isteyenler için idealdir. Bu saç şekillendiricisini kendim de kullanıyorum ve yumuşak kıvamı sayesinde saçlarıma kolaylıkla uygulayabiliyorum. Yoğun dalgalı saçlara sahibim ve Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Bakım Kremini nemli saçlarıma uyguladığımda belirgin ve tok duran buklelere sahip oluyorum. Tamamen doğal bir görünüme sahip olan buklelerimde herhangi bir yapışkanlık ya da sertlik durumu ise söz konusu olmuyor.

Ayrıca Fiyat bakımından uygun olması ise ürünün öne çıkan özellikleri arasında. Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Bakım Kremi kullananların yorumlarını incelediğimiz zaman genel olarak oldukça beğenildiğini görüyoruz. Pratik şekilde uygulamayı sağlayan kremsi yapısı ve yağlı, parlak, yapışkan bir görünüme neden olmaması da bu saç şekillendirici kremin öne çıkan özelliklerinden.

3. L’oreal Professionnel Tecni Art Fix Max Saç Jeli

L’oreal Professionnel Tecni Art Fix Max Saç Jeli

L’oreal Professionnel Tecni Art Fix Max Saç Jeli tercih edilen saç şeklinin kalıcılığını sağlayan bir üründür. Saçlarınızda hangi bölgeyi daha fazla vurgulamak istiyorsanız o kısımda daha belirgin bir görünüm oluşturur. Saçlara hacim verme özelliğine sahip olan bu ürün gün boyu şekil koruyucu özelliği ile konfor sağlar. UV filtresine sahip olan bu ürün saçların güneşin zararlı etkilerine karşı güçlü olmasını sağlar.

Saçlarda kalıntı ya da yapışkanlık hissi bırakmayan L’oreal Professionnel Tecni Art Fix Max Saç Jeli fiyat olarak da uygundur. Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda gayet başarılı olduğunu ve beğenilidiğini gördük. Fiyat olarak uygun olan bu saç şekillendirici krem kullananları kokusuna hayran bırakmış. Saçlarda ağırlaşma yapmayan, bukleleri belirginleştiren ve kabarmaları önleyen L’oreal Professionnel Tecni Art Fix Max Saç Jeli canlı ve doğal görünümlü saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

4. Syoss Keratin Saç Spreyi

Syoss Keratin Saç Spreyi

Syoss Saç Spreyi saçlarınıza dilediğiniz şekli vermeniz için üretilmiştir. Anti-statik özelliği sayesinde elektriklenmeyi önler ve saçları yatıştırarak kabarmasına engel olur. Sprey formunda olduğu için kolay şekilde uygulanır. Saçlarda ağırlaşma yapmadan şekil verir ve uzun süre kalıcılığını korumasına yardımcıdır. Fiyat bakımından uygun olan Syoss Saç Spreyi kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilen bir ürün. Tam bir fiyat-performans ürünü olarak belirlenen Syoss Saç Spreyi saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirmenize olanak sağlarken sertleşme yapmıyor.

5. Pantene 7/24 Belirgin Bukleler

Pantene 7/24 Belirgin Bukleler

Pantene 7/24 Belirgin Bukleler saçlara hacim veren ve canlı bir görünüme kavuşmalarını sağlayan bir üründür. Buklelerin daha belirgin görünmesini sağlayan bu saç kremi antialerjik özellik taşır. Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde bu ürünün oldukça başarılı olduğunu gördük. Saçları yumuşak yapması ise bu saç kreminin en beğenilen özelliklerinden biri. Sertleşme yapmadan belirgin buklelere kavuşmak isteyenler için uygun bir ürün. Hoş bir kokuya sahip olan Pantene 7/24 Belirgin Bukleler 300 Ml performansına göre normal bir fiyat ile karşımıza çıkıyor diyebiliriz.

6. Syoss Curl Control- Bukle Belirginleştirici Köpük

Syoss Curl Control- Bukle Belirginleştirici Köpük

Syoss Curl Control- Bukle Belirginleştirici Köpük ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahipseniz bu ürün sizin için uygun olacaktır. Saçların elektriklenmesini önleyen Syoss Curl Control- Bukle Belirginleştirici Köpük buklelerin uzun süre kalıcılığını korumasını sağlar. Ayrıca canlı ve parlak görünümünü koruması için de uygundur.

Fiyatı uygun olan bu saç spreyi kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilmiş. Bukleleri belirginleştirmesi ve doğal bir görünüm vermesi ürünün en beğenilen özelliği. Hoş bir kokuysa sahip olan Syoss Curl Control- Bukle Belirginleştirici Köpük saçları biraz sertleştiriyor. Ancak nemli saçlara uygulanması halinde bu durumu çok aza indirmek mümkün.

7. Taft Power Express Sprey

Taft Power Express Sprey

Taft Power Express Sprey hızlı kuruma özelliği ile ön plana çıkan bir üründür. Saça uygulandığında kolaylıkla emilir ve şekil verildikten sonra profesyonelce sabitler. Yüksek tutuş seviyesi sayesinde uzun süre kalıcı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar. Uygun bir fiyat ile karşımıza çıkan Taft Power Express Sprey kullanan kişiler tarafından da oldukça beğenilmiş ve tam not almış.

Taft Power Express Sprey Fiyat listesi

 • 330.00 TL - Taft Köpük Power Express 150 Ml (Hepsiburada)

8. OTACI Bitkisel Saç Şekillendirici Yumuşak ve Orta

OTACI Bitkisel Saç Şekillendirici Yumuşak ve Orta

OTACI Bitkisel Saç Şekillendirici Yumuşak ve Orta %100 doğal bir ürün olarak karışımıza çıkmaktadır. İçeriğinde yer alan ısırgan, civanperçemi, adaçayı, biberiye, ıhlamur, papatya, bitkisel katkılar sayesinde saçlara asla zarar vermeden şekillendirmeyi amaçlar. Hem sağlıklı hem de canlı bir görünüm için ideal olan OTACI Bitkisel Saç Şekillendirici Yumuşak ve Orta saçta kalıntı ya da ağırlık bırakmaması ile göze çarpar. İçeriğinde alkol, hayvansal katkı maddesi, silikon, boyar madde, mineral yağ bulunmamaktadır. Elektriklenmeyi önleyici etkisi ile saçları yatıştıran OTACI Bitkisel Saç Şekillendirici Yumuşak ve Orta çok uygun fiyatlıdır.

Ürünü kullanan kişiler özellikle curly girl method için uygun bir ürün olduğundan bahsetmiş. Çünkü içeriği temiz ve doğal. Bukleleri belirginleştirmesi ve saçlarda doğal bir görünüm sağlaması açısından oldukça beğenilen bir ürün. Kabarmayı önleyerek saçları yatıştıran OTACI Bitkisel Saç Şekillendirici Yumuşak ve Orta benim de kullanmış olduğum bir ürün. Kıvırcığa yakın saçlarımın buklelerinde belirginleştirme yapması, hoş bir kokuya sahip olması ve sert bir görünüme neden olmaması bakımından bence de oldukça başarılı. Jel kıvamına sahip olan OTACI Bitkisel Saç Şekillendirici Yumuşak ve Orta doğal bir ürün arayanlar için doğru bir tercih olacaktır.

9. Taft Ultimate Wax

Taft Ultimate Wax

Taft Ultimate Wax güçlü tutuş etkisindedir ve saçların uzun süre şeklini korumasını sağlamak için formüle edilmiştir. Kullanan kişilerin yorumlarına göre saçlarda parlama ve sertleşme yapmayan Taft Ultimate Wax esnek ve orta etkili bir tutuşa sahip. Hoş bir kokuya sahip olan bu ürün kullanan erkekler tarafından tavsiye ediliyor. Bu fiyata alınabilecek en iyi saç şekillendiricisi olduğunu söyleyenler de var.

10. Nivea Men Saç Şekillendirici Krem

Nivea Men Saç Şekillendirici Krem

Nivea Men Saç Şekillendirici Krem saçları sertleştirmeden ve yapışkan hale getirmeden doğal biçimde şekillendirir. Saçların güçlü ve canlı görünmesi için formüle edilmiş olan Nivea Men Saç Şekillendirici Krem vitamin ve polimer bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Esnek bir tutuş özelliği bulunan bu saç şekillendirici ayrıca erkeksi bir kokuya sahiptir.

Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde bu saç kreminin hem bakım yapma hem de şekil verme özelliğine sahip olduğunu gözlemledik. Saçlarda sert bir tutuş yapmayan ve doğal görünmesini sağlayan Nivea Men Saç Şekillendirici Krem 150 ml ağırlaşma ya da sertleşmeye de neden olmuyor.

11. L’Oreal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük

L’Oreal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük

L’Oreal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük saçları şekillendirir ve doğal bir görünüme kavuşturur. Buklelerin dolgun ve hacimli görünmesini sağlayan bu köpük güçlü bir tutuşa sahiptir. Kremsi yapısı sayesinde aynı zamanda saçlara bakım yapar ve kolay şekil almalarını sağlar. Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olan kişiler için oldukça uygun bir ürün olan L’Oreal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük fiyat açısından birazcık pahalı.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda özellikle saçları yumuşacık ve doğal bir görünüme kavuşturması açısından bu ürün oldukça beğenilmiş. Islak saça uygulandığında daha iyi sonuç veren L’Oreal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük genel olarak başarılı.

L’Oreal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük Fiyat listesi

 • 449.90 TL - L'oréal Professionnel Elnett Hacimlendirici Seyahat Boy Ekstra Güçlü Saç Spreyi 75 Ml (Hepsiburada)
 • 510.00 TL - L'Oréal Paris Elnett Uv Filtreli Renkli Saçlar İçin Güçlü Tutuş Saç Spreyi 200 ml (Hepsiburada)
 • 599.00 TL - L'Oreal Paris Elnett UV Filtreli Renkli Saçlar İçin Güçlü Tutuş Saç Spreyi 200 ml (Trendyol)
 • 980.00 TL - L'Oreal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi (Trendyol)
 • 709.00 TL - L'Oreal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi 300 ML (N11)

12. Schwarzkopf Osis Dust It Şekillendirici Mat Saç Pudrası

Schwarzkopf Osis Dust It Şekillendirici Mat Saç Pudrası

Osis Dust It Mat Saç Pudrası, hafif pudra formunda bir saç şekillendirici olarak doku ve mat bir etki sunuyor. Doğal bir his ve inanılmaz hacim sağlayan bu ürün, ne kadar çok uygulanırsa o kadar fazla tutuculuk ve şekil koruma özelliği gösteriyor. Yenilikçi silikat bileşimiyle güçlü, mat bir his ve hacim veriyor. Kullanıcı deneyimleri, ürünün saça hacim kattığını gösterirken, bazıları ürünün saçı sertleştirip yıprattığını belirtiyor. Fön sonrası kullanıldığında hafif tutuş ve hacim kazandırdığı, ancak bazen saç diplerini yapış yapış bırakabildiği yönünde yorumlar var. Osis Dust It Mat Saç Pudrası, doğal hacim ve tutuş sağlayan etkili bir ürün olarak öne çıkıyor; ancak, saç tipinize ve ihtiyaçlarınıza göre kullanımı değerlendirmek önemli.

13. Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Curl Power 5

Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Curl Power 5

Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Curl Power 5 Krem kabaran ve kıvırcık saçları yatıştırmak için formüle edilmiştir. Yoğun nemlendirme özelliği ile de aynı zamanda bakım yapar ve elektriklenmeyi de önler. Hyalüronik asit bakımından zengin içeriği ile saçların daha yumuşak ve nemli olmasını sağlar. Bukle belirginleştirici özelliği ile gün boyu saçlarınızın şeklini korumasını sağlar. Hücre perfektör özelliği sayesinde saç yüzeyi yumuşak kalır. Kolay tarama yapma konusunda da etkilidir. Saçları açar ve dolaşmalarını önler. Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Curl Power 5 Krem özellikle kıvırcık, dalgalı ve kuru saçlar için kullanışlıdır.

Saçları hem onaran hem de nemlendiren ve şeklini korumasına yardım eden bu ürün fiyatı bakımından ele alacak olursak pahalı. Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ise ürünün nemlendirme özelliğinin oldukça başarılı olduğunu gördük. Saçlardaki elektriklenmeyi önlemesi ve kabarmalara karşı etkili olması Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Curl Power 5 Krem kullanan kişiler tarafından beğenilmiş.

Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Curl Power 5 Fiyat listesi

 • Bu ürün için fiyat bulunamadı.

14. Urban Care Hibiscus Ve Shea Yağı İçeren Bukle Belirginleştirici Durulanmayan Bakım Kremi

Urban Care Hibiscus Ve Shea Yağı İçeren Bukle Belirginleştirici Durulanmayan Bakım Kremi

Urban Care Hibiscus Ve Shea Yağı İçeren Bukle Belirginleştirici Durulanmayan Bakım Kremi kabaran saçlara sahip olan kişiler için formüle edilmiştir. Ayrıca elektriklenme sorunu yaşayan ve saçları dalgalı ya da kıvırcık olanlar için idealdir. İçeriğinde yer alan yüksek antioksidanlar sayesinde saçlar onarılır. C vitamini bakımından da zengin olan içeriği sayesinde saçlar yoğun şekilde nemlenerek güçlenir. Hacimli saçlara ve belirgin buklelere sahip olmak isteyenler için uygun olan Urban Care Hibiscus Ve Shea Yağı İçeren Bukle Belirginleştirici Durulanmayan Bakım Kremi nemi saçlara hapseder. İçeriğinde paraben, silikon bulunmaz ve UV filtresi özelliğine de sahiptir. Saç uçlarında oluşan yıpranmaları ve kuruluğu gideren bu saç kremi kuru ve nemli saçlara uygulanabilir.

Bitkisel formülü ile göze çarpan Urban Care Hibiscus Ve Shea Yağı İçeren Bukle Belirginleştirici Durulanmayan Bakım Kremicurly girl methoduygulayan kişilerin tercih ettiği bir ürün. Bukleleri belirginleştirmesi ve doğal bir görünüm sağlaması bakımından oldukça beğeniliyor. Kabarmayı ve elektriklenmeyi önleme konusundaki vaatlerini de yerine getirmeyi başaran Urban Care Hibiscus Ve Shea Yağı İçeren Bukle Belirginleştirici Durulanmayan Bakım Kremi canlı ve sağlıklı görünen saçlar için ideal bir ürün.

15. Got2B Chaotic Saç Şekillendirici Krem

Got2B Chaotic Saç Şekillendirici Krem

Got2B Chaotic Saç Şekillendirici Krem saçlara istenilen şeklin verilmesi için tasarlanmıştır. Esnek tutuş gücü ile saçları hacimli ve düzgün bir görünüme kavuşturan bu ürün saçlarda sertleşmeye neden olmaması, elektriklenme yapmaması ve tüm gün etkisini koruması açısından beğeniliyor. Kullanan kişiler saçlarda yapış yapış bir görünüm yaratmadığı için de oldukça memnun. Got2B Chaotic Saç Şekillendirici Krem 100 Ml Delist doğal bir görünüm sağlayan, saçları yıpratmayan bir ürün ve fiyatı biraz pahalı.

Got2B Chaotic Saç Şekillendirici Krem Fiyat listesi

 • 499.00 TL - Schwarzkopf Got2b Chaotic Saç Şekillendirici Krem 100 Ml (Trendyol)
 • 928.45 TL - Got2B Chaotic Saç Şekillendirici Krem 100 Ml Delist (Trendyol)
 • 1999.00 TL - Got2B Chaotic Moulding Gum Saç Şekillendirici Krem 100ml X 2 Adet (Trendyol)
 • 499.00 TL - Got2B Chaotic Moulding Gum Saç Şekillendirici Krem 100 ml (Hepsiburada)
 • 499.00 TL - Got2b Chaotic Sac Şekillendirici Krem 100ml (Hepsiburada)
 • 499.00 TL - Got2b Chaotic Saç Şekillendirici Krem 100 Ml Delist (Hepsiburada)

16. Bioblas Saç Şekillendirici Krem Koruyucu

Bioblas Saç Şekillendirici Krem Koruyucu

Bioblas Saç Şekillendirici Krem Koruyucu kolajen ve keratin ile zenginleştirilmiş formüle sahiptir. İçerisinde paraben bulunmayan bu saç şekillendirici krem saçlara bakım yapar, onarır ve dolgunluk kazandırır. 74 bitkisel serum içeren bu saç kremi saç dökülmelerine karşı etkili bir şekillendiricidir. İşlevsel kullanımı ile dikkat çeken Bioblas Saç Şekillendirici Krem Koruyucu gün boyu etkisini yitirmeden saçlarınıza hafif ıslak bir görünüm ve canlılık kazandırır.

Bioblas Saç Şekillendirici Krem Koruyucu kullanan kişiler tarafından beğenilen, orta sertlikte olan ve saçları güzel şekillendiren bir ürün.

17. Milk Shake Curl Perfectionist Bukle Belirginleştirici Şekillendirici Krem

Milk Shake Curl Perfectionist Bukle Belirginleştirici Şekillendirici Krem

Milk Shake Curl Perfectionist Bukle Belirginleştirici Şekillendirici Krem özellikle kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olan kişiler için formüle edilmiştir. Buklelerin daha belirgin ve dolgun görünmesini sağlarken aynı zamanda yatıştırarak elektriklenmesini engeller. Saç şeklinin uzun süre kalıcı olmasını sağlar ve parlaklık katar. Meyve özleri ile zenginleştirilmiş bir formüle sahip olan Milk Shake Curl Perfectionist Bukle Belirginleştirici Şekillendirici Krem UV ışınlarına karşı saçları koruma etkisine de sahiptir. Süt proteinleri ise bu ürünün içeriğinde ön plana çıkar.

Fiyat bakımından pahalı olan Milk Shake Curl Perfectionist Bukle Belirginleştirici Şekillendirici Krem kullanan kişiler tarafından beğeniliyor. Kalitesi, saçın şeklini tutuşu ve oldukça doğal bir görünüm vermesi ile ön planda diyebiliriz.

Milk Shake Curl Perfectionist Bukle Belirginleştirici Şekillendirici Krem Fiyat listesi

 • 540.00 TL - Milkshake Milk Shake Curl Perfectionist Bukle Belirginleştirici Şekillendirici Krem 150 ml (Trendyol)

18. VASSO MEN Ekstra Sert Tutuş Güçlü Ve Mat Görünümlü Killi Wax

VASSO MEN Ekstra Sert Tutuş Güçlü Ve Mat Görünümlü Killi Wax

VASSO MEN Ekstra Sert Tutuş Güçlü Ve Mat Görünümlü Killi Wax saçları zor şekil alan erkekler için formüle edilmiş bir üründür. Saçların sağlam, mat, güçlü görünmesini sağlar ve dinamiklik kazandırır. Neme karşı etkisini uzun süre koruyan ve tutuş gücünü yitirmeyen VASSO MEN Ekstra Sert Tutuş Güçlü Ve Mat Görünümlü Killi Wax biraz pahalı ancak genel olarak beğeniliyor. Tutuş gücü biraz yetersiz bulunsa da ürünü tercih eden ve uzun süredir kullanarak beğenenler oldukça fazla.

VASSO MEN Ekstra Sert Tutuş Güçlü Ve Mat Görünümlü Killi Wax Fiyat listesi

19. Osis 3 Thrill Fibre Gum Doku Veren Saç Şekillendirici Kremi

Osis 3 Thrill Fibre Gum Doku Veren Saç Şekillendirici Kremi

Osis 3 Thrill Fibre Gum Doku Veren Saç Şekillendirici Kremi saçların uzun saatler boyunca şeklini korumasına yardımcıdır. İçeriğindeki lif, gum saçlara istenilen şeklin kolaylıkla verilmesini sağlar. Güçlü doku sağlayan yapısı saçların düzgün ve hacimli görünmesini sağlar. Bu saç kremini kullandıktan sonra saçlarınızın ışıltısından bir şey kaybetmezsiniz. Saçlarda ağırlık hissi ya da kalıntı bırakmaması ise ürünün öne çıkan özellikleri arasındadır.

Osis 3 Thrill Fibre Gum Doku Veren Saç Şekillendirici Kremi kullananların yorumlarına baktığımızda özellikle kıvırcık saçlar içim mükemmel bir ürün olduğunu görüyoruz. Bukleleri istenilen belirginliğe kavuşturabilen bu saç şekillendirici, kısa saçlı olan kişiler için de ideal. Kremden çok az miktarda alınması bile tüm saçlar için yeterli olduğu için uzun süre kullanım için de elverişli. Saça uygulandığında doğal bir görünüm oluşturan, sertleştirmeyen Osis 3 Thrill Fibre Gum Doku Veren Saç Şekillendirici Kremi yumuşacık ve şekilli saçlara kavuşmak için uygun. Fiyat bakımından pahalı olan bu krem kalitesi ve saçlara en iyi şekilde şekil vermesinden dolayı hakkını veriyor.

Osis 3 Thrill Fibre Gum Doku Veren Saç Şekillendirici Kremi Fiyat listesi

 • 435.00 TL - Schwarzkopf Osis+ Texture Thrill Elastic Fiber Lifli Saç Şekillendirici Gum 100 ml (Hepsiburada)
 • 525.00 TL - Osis Thrill Elastic Fiber Lifli Saç Şekillendirici Gum 100 ml (Amazon)
 • 489.00 TL - Osis Eva- 3 Thrill Fiber Gum Doku Veren Saç Şekillendirici Kremi 100ml (Trendyol)
 • 799.00 TL - Osis Koçak Kozmetik 3 Thrill Fiber Gum Doku Veren Saç Şekillendirici Kremi 100 Ml X2 Adet (Trendyol)
 • 980.00 TL - Osis Osis Thrıll Fiber Gum Strong Control 100ml (Trendyol)

20. Osis Session Ekstra Tutucu Sprey

Osis Session Ekstra Tutucu Sprey

Osis Session Ekstra Tutucu Sprey yüksek tutucu özelliği ile saçlara istenilen şeklin verilmesini sağlar. Uzun süre kalıcılığını koruyan saçlara sahip olmayı hedefleyenler için uygun bir üründür. Hızlı şekilde kuruyan ve saça verilen şekli anında sabitleyen bu saç spreyi saçlarda yapışkan hissi bırakmaz. UV filtresi özelliği sayesinde saçların güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmasını sağlar. Özel formülü ile saçları neme karşı korur ve kalıcılığını yitirmez.

Fiyatının biraz yüksek olması kullanıcılar tarafından eleştirilse de ürünün performansı mükemmel diyebiliriz. Kullanan kişiler tutuş gücü oldukça yüksek olan bu üründen çok memnun kalıyor. Bu saç şekillendirici spreyi kullandıktan sonra başka markaların ürünlerini deneme gereği duymayanlar oldukça fazla. Osis Session Ekstra Tutucu Sprey kullananlardan tam not almış bir ürün.

Osis Session Ekstra Tutucu Sprey Fiyat listesi

 • 848.61 TL - Osis Session Ekstra Güçlü Tutucu Sprey 500ml x 2 Adet | Neme, Isıya ve Rüzgara Karşı Kalıcı Koruma (Trendyol)
 • 899.00 TL - Osis Session Ekstra Tutucu Sprey 500 Ml+ Thrıll Wax No:3 (Trendyol)
 • 848.61 TL - Osis Session Ekstra Güçlü Tutucu Sprey 500ML x 2 Adet | Neme, Isıya ve Rüzgara Karşı Kalıcı Koruma (Hepsiburada)

21. Taft Saç Köpüğü Bukle Belirginleştici

Taft Saç Köpüğü Bukle Belirginleştici

Taft Saç Köpüğü Bukle Belirginleştici hacimli ve canlı saçlara kavuşmak isteyenler için formüle edilmiştir. Hafif köpük formülü sayesinde kolaylıkla saçlara uygulanabilen bu ürün dalgalı ve kıvırcık saçlar için idealdir. Buklelerin daha belirgin ve doğal şekilde görünmesini sağlar ve elektriklenmeyi, kabarmayı da önler. Saçlarda ağırlık yapmadan şekil veren ve uzun süreli bir kullanım sağlayan Taft Saç Köpüğü Bukle Belirginleştici fiyat olarak uygun ve kullananlar tarafından da genel olarak beğenilen bir ürün.

Taft Saç Köpüğü Bukle Belirginleştici Fiyat listesi

 • 210.00 TL - Taft Kıvırcık Bukle No:3 Saç Köpüğü 150 ml (Trendyol)
 • 210.00 TL - Taft Marka: Kıvırcık/bukle No:3 Saç Köpüğü 150 Ml Kategori: Saç Köpüğü (Trendyol)
 • 252.00 TL - Taft Marka: Kıvırcık/bukle No:3 Saç Köpüğü 150 Ml Kategori: Saç Köpüğü (Trendyol)

22. Nishman Saç Şekillendirici Wax

Nishman Saç Şekillendirici Wax

Nishman Saç Şekillendirici Wax, su bazlı formülüyle saçlarda kalıntı bırakmadan gün boyu parlaklık ve kontrol sağlıyor. Kalın, dalgalı ve kabarık saçlar için ideal olan bu ürün, saçları ağırlaştırmadan uzun süreli şekil ve sertlik sunuyor. Fındık büyüklüğünde uygulanan wax, kolayca şampuanla yıkanıyor ve saç sağlığını koruyor. Özellikle 'bubblegum' aromalı versiyonu hoş bir koku sunarken, saçları sertleştirmeden iyi bir tutuş sağlıyor. Diğer markalara göre daha iyi tutuş sağladığı söylenen Nishman Wax, doğal bir görünüm ve uzun süreli kontrol için mükemmel bir seçenek.

En Iyi Sac Sekillendirici 2

Hangi Saç Şekillendirici Ürünü Tercih Etmeliyim?

Saç şekillendirici ürünler çeşitlilik bakımından oldukça geniş bir yelpazede incelenebilir. Ortak görevleri saçları şekillendirmek olsa da aslında bazı minik farklılıklarla birbirlerinden ayrılmaları mümkündür. Saç şekillendirici ürünlerin farklı şekillerde üretilmiş halleri ile karşılaşabiliriz. İçlerinden hangisini seçeceğimiz ise kafa karışıklığına neden olabilir. Şimdi vereceğimiz bilgiler doğrultusunda sizler de saçlarınıza uygun olan şekillendirici ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Saç Şekillendirici Krem

Saçlarınızın elektriklenmesini önleyen, doğal ve yumuşak görünmesini sağlayan ürünler genellikle krem formu ile ön plana çıkar. Saç şekillendirici kremler hafif akışkandır ve kolaylıkla uygulanabilir. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olanlar için oldukça uygundur. Saçlarınızın kolay biçimde şekil alması ve gün boyu sizi yarı yolda bırakmaması adına bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Saç şekillendirici kremler genellikle ıslak ya da kuru saçlara uygulanabilir. Ancak en iyi sonucu almanız için nemli saçlarınıza uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Saç Şekillendirici Sprey

Saç şekillendirici spreyler, kremlere nazaran saçları daha da sertleştirir. Özellikle saçların alın kısmındaki minik saçların yapışması ve sıkı bir görünüm ortaya çıkması açısından genellikle sprey tercih edilir. Saça şekil vermekten ziyade saç şeklinin korunması noktasında daha çok etkililerdir. At kuyruğu, topuz gibi modellerde saç şekillendirici sprey kullanılması oldukça yaygındır. Erkekler de genellikle saç spreyi ile saçlarını şekillendirir ve prezantabl bir görüntü elde ederler. Saçların şeklini sabitleyen ve güçlü tutuşa sahip olan saç spreyleri 30 cm uzaktan uygulanmalıdır.

Saç Şekillendirici Köpük

Hafif yapıları ile saçlarda ağırlık yaratmayan ve kolay uygulanan saç şekillendirici köpükler genelde dalgalı ve kıvırcık saçlı olan kişilerin kurtarıcısıdır. Tıpkı krem formunda olduğu gibi uygulanır ve gün boyu saçlarınızın canlı, parlak ve şekilli görünmesini sağlar.

Saç Şekillendirici Wax

Genellikle erkekler tarafından tercih edilen wax, saç şekillendirici kremlere göre daha katı bir yapıya sahiptir. Az miktarda alındığında bile tüm saç için yeterli olacaktır. Tutuş gücü bakımından farklı seviyelerde olan wax ürünleri ile saçlarınıza dilediğinizce şekil verebilir ve tüm gün rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak saçlarınızı çok fazla sertleştirecek ürünlerden uzak durmanızda ve çok fazla wax uygulamamanızda fayda olacaktır.
En Iyi Sac Sekillendirici 5

Saç Şekillendirici Ürün Satın Alırken Göz Önünde Bulundurmam Gerekenler Nelerdir?

Saç şekillendirici ürünlerin farklı formları ve değişik özellikleri olduğunu söyledik. Ancak satın alırken dikkat etmeniz gereken başka detaylar da var. Eğer dilediğiniz bir görünüme kavuşmayı istiyorsanız karşınıza çıkan her saç şekillendirici ürünü satın almamalısınız.

Tutuş Gücü

Genellikle saç şekillendirici ürünlerin üzerinde tutuş gücü derecesi belirtilmektedir. Sayılar yükseldikçe ürünün saça şekil verme konusundaki başarısı da orantılı olarak artar. "Saçlarım hafif şekilde yatışsın yeter" diyorsanız sizin için tutuş derecesi 2 olan bir saç şekillendiricisi yeterli olacaktır. Eğer inatçı, kabaran ve elektriklenen saçlara sahipseniz tutuş gücü daha yüksek olan ürünlerden yana tercihte bulunmalısınız. Tutuş gücünün yüksek olması ayrıca saç şeklinizin daha uzun süre kalıcı olacağı anlamına da gelir.

İçerik

Bazı saç şekillendirici ürünler aynı zamanda bakım yapma özelliği de taşır. Kolay taranabilme, yumuşatma ya da saçları besleme gibi özellikleri bulunan ürünler sizin için daha avantajlı olabilir. Ayrıca içerik bakımından temiz olan ve bitkisel katkılarla formüle edilmiş ürünler bulmanız da mümkündür. Hatta tamamen bitkisel içeriğe sahip olan saç şekillendirici ürünler de yok değildir. İçeriğinde paraben, silikon bulunmayan ürünler saç sağlığınıza zarar vermez. Bazı saç şekillendirici ürünlerin içeriğinde UV filtresi bulunur. Bu sayede saçlarınız güneşin zararlı etkilerine karşı koruma altına alınmış olur. Bütçe: Saç şekillendirici ürünlerin fiyatları birbirinden farklı olabilmektedir. Ancak bütçeniz kısıtlıysa, yine de saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirmenizi sağlayan bütçe dostu ürünler bulabilirsiniz.

En Iyi Sac Sekillendirici 4

Saç Şekillendirici Kullanmanın Ne Gibi Avantajları Vardır?

Çoğu kişi saçlarına şekil vermek için ısı veren cihazlara başvurur. Ancak bu cihazlar saçlarınıza uzun vadede ciddi zararlar verebilir. Sadece saç şekillendirici ürün kullanarak saçlarınızın doğal halini korumanız mümkündür. Herhangi bir cihaza gerek kalmadan saçlarınızı şekillendirmenize olanak sağlayan bu ürünler oldukça kullanışlıdır. Böylece kırılmalar ve yıpranmalar meydana gelmez. Saçlarınızdaki kabarma, elektriklenme ve şekil almama durumlarından şikayetçiyseniz ısı kullanmadan da şekil vermeniz mümkün olacaktır.

Zamandan tasarruf etmeniz anlamına gelen saç şekillendirici ürünler sayesinde saniyeler içerisinde dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Elleriniz yardımıyla uygulayacağınız saç şekillendirici ürünler kolaylıkla emilir ve hemen sonuç verir.

Saç şekillendirici ürünler genellikle bütçe dostudur. Bu da evde kendi imkanlarınızla ve düşük bütçe ile saçlarınızı şekillendirebileceğiniz anlamına gelir. Kuaföre daha az para harcamak istiyorsanız uygun bir saç şekillendirici ürün satın alabilirsiniz.

Bu ürünlerin çoğu, bir taşta iki kuş vurmanızı sağlar. Çünkü saçlarınıza şekil vermekle kalmaz aynı zamanda bakım yaparlar. Nemlendirme, parlaklık kazandırma, güçlendirme, elektriklenmeyi önleme, onarma gibi etkileri sayesinde saçlarınız daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca UV filtresi içeren saç şekillendirici ürünler saçlarınızın güneş ışınlarından olumsuz şekilde etkilenmesine de engel olur. Bu da saçlarınızın daha az yıpranması anlamına gelmektedir.

Saç şekillendirici ürünler sayesinde gün boyu bozulmayan ve şeklini koruyan saçlara sahip olursunuz. Böylece önemli toplantılar, randevular, özel günler her zaman kontrol altındadır!

Aman Dikkat!

İster wax, ister köpük, ister krem ya da sprey olsun saçlarınıza bu ürünleri gereğinden fazla uygulamayınız. Aksi takdirde saçlarınızı yıkamak zorunda kalabilirsiniz! Saç şekillendirici ürünler fazla miktarda uygulandığında berbat bir görünüme neden olabilir. Eğer yapış yapış, yağlı, ağırlaşmış ve doğal olmayan bir görüntü ortaya çıksın istemiyorsanız her defasında az miktarda saç şekillendirici ürün kullanmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca satın aldığınız saç şekillendirici ürünün kullanma talimatlarını mutlaka dikkatlice okumalısınız.

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.