Tüketici dergisi logosu

15 En İyi Waffle Makinesi Tavsiyesi, Yorumları ve İncelemeleri

Kısa bir özet..

2024 Yılı için derlediğimiz en iyi waffle makinesi sıralaması aşağıda yer almaktadır. Topladığımız kullanıcı deneyimlerine göre en iyi waffle makinesi ufak bir farkla Cloer 1621 Waffle Makinesi olmuştur. Eşit pişirme işini şansa bırakmak istemiyorsanız, kafe kalitesinde waffle yapabileceğiniz hamilton beach 26201 Waffle Makinesi'ne bakın derim. Listenin devamında satın alma rehberi ve ürün incelemeleri yer alıyor, bir sorunuz olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

ÜrünFiyatlarDeğerlendirmeGüçKaplama MateryaliÇıkartılabilir Plaka
Cloer 1621 Waffle Makinesi1. cloer 1621 Waffle Makinesi92.00 / 100930 WTeflonYok
Korkmaz Mia Waffle Makinesi2. Korkmaz Mia Waffle Makinesi91.95 / 100850 WGranitYok
Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi – Dreamline3. Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi91.72 / 100800 WGranitYok
Wmf Lono Waffle Makinesi4. WMF Lono Waffle Makinesi90.93 / 100800 WAlüminyumVar
Grill’O GR632 Waffle Maker5. grill'o Grill’O GR632 Waffle Maker90.80 / 100---
Homend Waffling 1351H Waffle Makinesi6. Homend Waffling 1351H Waffle Makinesi90.46 / 1001000 WTeflonYok
Karaca Funday Silver Çıkarılabilir Plakalı Waffle Makinesi 1000W7. Karaca Funday Waffle Makinesi 1000W90.01 / 1001000 WGranitVar
Hamilton Beach 26201 Belçika Waffle Makinesi8. hamilton beach 26201 Waffle Makinesi90.00 / 1001300 WTeflonVar
Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi9. Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi88.71 / 100700 WTeflonVar
Cuisinart GRSM3E 3'ü 1 Arada Çoklu Pişirici10. Cuisinart GRSM3E 3'ü 1 Arada Çoklu Pişirici87.09 / 1001000 WAlüminyumVar
Ariete 1973 Party Time Waffle Makinesi11. Ariete 1973 Party Time Waffle Makinesi86.29 / 100700 WAlüminyumYok
Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi12. Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi84.29 / 1001200 WTeflonVar
Kiwi 2405W Elektrikli Waffle Makinesi13. Kiwi 2405W Elektrikli Waffle Makinesi83.17 / 100750 WTeflonYok
Breville VST072X Waffle Makinesi14. breville VST072X Waffle Makinesi83.00 / 100850 WSeramikVar
Beko Bkk 2124 Waffle Tost Makinesi15. Beko 2124 Waffle Tost Makinesi77.35 / 100700 WTeflonVar

Bu listenin sıralanması 82447 gerçek kullanıcı deneyimi ve oylamasına göre oluşturulmuştur.

Listenin değerlendirme puanları hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Sitemizde yer alan linkler üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz.

Belçika asıllı bir hamur tatlısı olan waffle tüm dünyada popülerliği ile bilinen lezzetli bir yiyecektir. Hatta Belçika'nın Liège kentinde waffle fırından çıktığı gibi sıcağı sıcağına sade şekilde yenir. Kare çukurlu dış görünüme sahip olan waffle tatlısı hem göze hem de damaklara hitap etme konusunda başarılıdır. Waffle üzerinde yer alan bu 1 cm'lik derinlikler sayesinde üzerine eklenen soslar tatlının içerisine daha iyi nüfuz eder. Hazırlanan waffle tatlısının üzeri tercihe göre; tereyağ, çikolata, reçel, krema, fıstık ezmesi, karamel gibi malzemeler ile kaplanabilir. Daha sonra çikolata parçacıkları, fıstık, fındık, Hindistan cevizi, kuru ya da taze meyveler ile süsleme işlemine geçilir. Waffle hazır olduğunda tam anlamıyla bir görsel şölen oluşturur. Klasik Belçika waffle tatlısı kare şeklinde ve çukurlu görünümdedir. Ancak çiçek, kalp görünümlü olan wafflelar hazırlamak da mümkündür. Waffle hazırlamak için ihtiyacınız olan şey iyi bir makinedir. Bu yazıda önereceğimiz en iyi waffle makinesi ürünleri sayesinde estetik görünümlü, güzel kızarmış ve tam kıvamında waffle tarifleri hazırlayabilirsiniz.

Waffle Makinesi Nedir?

Orijinal bir waffle'ın görünümü peteklidir. Waffle'a bu görünümü veren makineler ise artık çoğumuzun mutfağında yerini alıyor. Tarihte kullanılan en eski waffle ütüleri 12. yüzyılda kullanılmaya başladı. İlk geleneksel waffle makineleri; iki adet menteşe ile birleştirilmiş demir plakanın ahşap tutacak ile tutulmasıyla kullanılırdı. Kapatılan plakaların içinde kalan waffle hamuru, ateşin üzerinde pişirilirdi. Bu dönemde kullanılan waffle makinelerinin plakaları bazı semboller ile şekillendirilirdi. Bu sayede waffle üzerinde dini semboller, manzaralı, çiçekli desenler ortaya çıkardı.

Teknolojinin zamanla gelişmesi ile birlikte geleneksel waffle makineleri, yerini elektrikli olanlara bıraktı. Elektrikli waffle makineleri hızlı, pratik kullanımları sayesinde dakikalar içerisinde lezzetli waffle tarifleri hazırlamanıza imkan sunar. Çalışma prensibinde dahili bir termostat özelliği bulunan bu makineler elektrikle çalışır ve waffle için uygun sıcaklığın elde edilmesini sağlar. Profesyonel waffle makineleri ufak, kompakt bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle artık cafelerde olduğu kadar evlerde de sıklıkla tercih ediliyor. Siz de evde kendi waffle'larınızı hazırlamak için modern bir waffle makinesi edinebilirsiniz. :)

En İyi Waffle Makinesi Tavsiyeleri

En İyi Waffle Makinesi Tavsiyeleri

1. Cloer 1621 Waffle Makinesi

Cloer 1621 Waffle Makinesi

Artıları

 • Işıklı pişme ikazı
 • Paslanmaz çelik gövde
 • Yapışma yapmaz plakalar

Eksileri

 • Yok

Cloer 1621 Waffle Makinesi paslanmaz çelik materyal özelliğine sahiptir. 930 W güç ile çalışan bu makine mavi, yeşil, turuncu ve metalik renk seçeneklerine sahiptir. Yuvarlak bir tasarıma sahip olan bu ürünün üst kapağında büyük ve yuvarlak 5 kademeli pişirme ayarı yer alır.

Cloer 1621 Waffle Makinesi kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Makine waffle pişirme konusunda tam bir usta ve asla yapışma gibi durumlar meydana gelmiyor. Alman kalitesine sahip olan bu waffle pişime makinesi ile lezzetli tarifler hazırlayabilirsiniz. Fiyatı da normal.

2. Korkmaz Mia Waffle Makinesi

Korkmaz Mia Waffle Makinesi

Artıları

 • Kaliteli
 • Granit iç yüzey
 • Hızlı pişirme

Eksileri

 • Eşit oranda pişirme sağlamıyor.

Korkmaz Mia Waffle Makinesi 850 Watt motor gücüne sahip bir üründür. Kırmızı rengi ile şık bir tasarıma sahip olan bu waffle makinesi ayarlanabilir ısı kontrolü sayesinde pratik ve rahat bir kullanım sunar. Makinenin üzerinde yer alan el yakmayan özel kulpları güvenli bir kullanım sunar. Makine granit görünümlü PTFE kaplama özelliğine sahiptir. Waffle makinesinin granit iç yüzeyi yapışma ve yanmalara engel olur, kolay temizlenir. Eşit bir şekilde ısı dağılımı yapan bu cihaz ile mükemmel kıvamlı waffle tarifleri hazırlanabilir. Makinenin üzerinde çevirilerek kullanılan siyah ve yuvarlak ısı ayar düğmesi bulunur. Makinenin kırmızı rengi dışında; mor, rose gold, siyah seçenekleri de mevcuttur.

E-ticaret sitelerinde en çok satan ürün olan bu modeli kullananların yorumları genel olarak çok olumlu yönde. Sadece 3 dakikada dışı çıtır, içi yumuşak waffle’lar hazırlamanızı sağlayan bu cihazın tutma kulpları da beğeniliyor. Kullananlar tek silmede makinenin pratikçe temizlendiğini söylüyor. Fiyatı da kalitesine göre normal.

3. Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi – Dreamline

Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi – Dreamline

Artıları

 • Şık ve kompakt tasarım

Eksileri

 • Eşit pişirmiyor

Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi- Dreamline 800 W motor gücü ile çalışan bir üründür. Ürünün granit efektli yapışmaz plakaları ile lezzetli waffle tarifleri hazırlanabilir. Makinenin ısıya dayanıklı tutma sapı ergonomik bir tasarıma sahiptir. Termostat ve ikaz ışığı özelliklerine sahip olan Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi- Dreamline pratik bir kullanım sunar. Homojen pişirme sağlayan bu waffle makinesinin plakaları da çiçek motiflidir. Mavi, mürdüm ve pembe renk seçeneklerine de sahip olan Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi- Dreamline estetik bir görünüme sahiptir. Makinenin üst yüzeyinde yer alan yuvarlak düğme ile istediğiniz ısıya ayarlayabilirsiniz.

Kullanan kişilerin beğendiği ve kaliteli olarak yorumladığı bu waffle makinesi pişirme konusunda başarılı sayılır (Bazı tariflerde eşit pişirmeme gibi durumlar olabiliyor). Boyutunun küçük olması da az yer kaplaması ve pratik bir kullanım sunması konusunda etkili. Kibar ve güzel bir tasarıma sahip olan Arzum AR2033 Waffy Max Waffle Makinesi- Dreamline yapışma yapmadan waffle pişimenizi sağlıyor.

4. Wmf Lono Waffle Makinesi

Wmf Lono Waffle Makinesi

Artıları

 • Waffle ayarlanılan şekilde piştiğinde makine sizi uyarır
 • Paslanmaz çelik malzeme
 • Kompakt tasarım

Eksileri

 • Fiyatı

Wmf Lono Waffle Makinesi 900 W motor gücü ile çalışır. Ürünün plakaları yanmaz ve yapışmaz alimünyum döküm özelliğine sahiptir. Kalitesi ile ön planda olan bu waffle makinesi ile yağ kullanmanıza bile gerek yoktur. Ayarlanabilen kızarıklık derece ayarı ile istenilen çıtırlıkta waffle hazırlayabilirsiniz. Dış çerçeve entegre havalandırmalı ve ısı izolasyonludur. Led-kontrol ışıklı optik gösterge sayesinde kolay bir kullanım sunar. Dikey şekilde saklanabilen bu makine yer kaplamaz ve kompakt bir tasarıma sahiptir. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen bu ürün uzun yıllar kullanım için idealdir.

Yüksek bir fiyat ile karşımıza çıkan Wmf Lono Waffle Makinesi kalitesi ile oldukça beğeniliyor. Özellikle de waffle ayarlanılan bronzluk seviyesine geldiğinde sizi uyarıyor ve istediğiniz kıvamda pişme sağlıyor. Waffle hazır olduğunda otomatik olarak kapanıyor. Bu da başında beklemek zorunda olmayacağınız anlamına geliyor.

5. Grill’O GR632 Waffle Maker

Grill’O GR632 Waffle Maker

Artıları

 • Şık tasarım
 • Yapışma yapmaz granit ve çiçek motifli plakalar
 • Titreyen ikaz ışığı
 • İyi pişirme

Eksileri

 • Küçük ve ince waffle'lar yapıyor

Grill’O GR632 Waffle Maker 1300 W güç ile çalışır. 5 kat granit efektli PTFE kaplama özelliği taşıyan granit iç yüzeye sahiptir. Plakalar yanmaz ve yapışmaz özellik taşır. Cihazın üzerinde ısı ayarı yapabileceğiniz bir düğme bulunur. Aynı anda 2 tane çiçek motifli waffle hazırlamanıza olanak sunan bu makine eşit pişirme sağlar. Tutma sapı ısıya dayanıklı olduğundan güvenli bir kullanım sunar. Makinenin özel kaymaz taban tasarımı sayesinde rahat bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kısa sürede lezzetli waffle hazırlamanızı sağlayan bu makine canlı rengi ve farklı tasarımı ile mutfağınıza aynı zamanda şıklık katar.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu ürün için ”mükemmel” değerlendirmesini yaptıklarını gördük. Çünkü makine çok lezzetli, eşit pişen wafflelar hazırlamanızı sağlıyor. Ayrıca çok hızlı pişirmesi de avantajlarından biri. İkaz ışığının titreyen alev efektli olması da kullanan kişilerin hoşuna giden özellikler arasında yer alıyor. Hem kullanışlı hem kaliteli olan bu ürünün rengi de beğeniliyor. Asla yapışma yapmayan ve bu nedenle temizliği de çok rahat olan Grill’O GR632 Waffle Maker kullananlardan tam not alan bir ürün. Hatta alınabilecek en iyi waffle makinesi olduğunu söyleyenler de bir hayli fazla. Fiyatı ise bu performansına göre normal. Tek eleştirilecek yanı boyutunun bir tık küçük olması olabilir.

Grill’O GR632 Waffle Maker Fiyat listesi

 • 2495.00 TL - GRILL'O Gr632 Waffle Maker Waffle Makinesi Duble Waffle (Trendyol)

6. Homend Waffling 1351H Waffle Makinesi

Homend Waffling 1351H Waffle Makinesi

Artıları

 • Kademeli ısı ayarı
 • Kolay temizlenebilmesi
 • Sağlam gövde

Eksileri

 • Küçük olması

Homend Waffling 1351H, yüksek performansı ve kullanım kolaylığıyla waffle sevenler için idealdir. 1000 Watt gücüyle maksimum verim sağlar. Teflon plakaları sayesinde mükemmel waffle yapımı sunar. Plakalar her yere eşit ısı yayar ve yapışmayı önler. Kademeli ısı ayarıyla istediğiniz seviyeyi seçmek kolaydır. Paslanmaz çelik gövdesi uzun ömürlü kullanım sağlar.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda özellikle yapışmaz plakalarının kolay temizlendiği ve waffle'ların mükemmel piştiği belirtilmiş. Plakalar gerçekten yapışmıyor ve temizlenmesi kolay. Kademeli ısı ayarıyla waffle'ların kıvamı da iyi olmuş. Tekli kapasitesi dezavantaj olabilir ama kaliteli malzemeler ve kullanım kolaylığıyla Homend 1351H, waffle sevenlere kesinlikle önerilir.

7. Karaca Funday Silver Çıkarılabilir Plakalı Waffle Makinesi 1000W

Karaca Funday Silver Çıkarılabilir Plakalı Waffle Makinesi 1000W

Artıları

 • Şık tasarım
 • Çabuk pişirme
 • Çıkartılabilir plakalar
 • Künefe ve pancake yapabilme

Eksileri

 • Plastik gövdeli olması

Karaca Funday Silver Çıkarılabilir Plakalı Waffle Makinesi 4 dakikada pişirme sağlayan kullanışlı bir üründür. Gri, fuşya, kırmızı, krem, pembe, rose gold renk seçeneklerine sahip olan bu ürün ile sadece waffle değil künefe, pancake tarifleri de hazırlanabilir. Ürünün iç yüzeyi granit görünümlü kaplama plakalar ile donatılmıştır. Eşit ısı yayan bu cihaz sayesinde waffle orantılı şekilde pişer ve kızarır. Makinenin pişirme plakaları çıkartılarak bulaşık makinesinde yıkanabilir. Eğer cihazda pancake ve künefe de pişirmek isterseniz ekstra plakaları satın almanız gerekmektedir. 1000 W güç ile çalışan bu makinenin tasarımı şık ve moderndir. Waffle plakalarının tasarımı ise üçgen dilimlidir.Ürünü kullanan kişiler özellikle plakalarının çıkartılıp bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olmasından yana çok memnun kalmış. Ürünün waffle pişirme süresi ise 4 dakika. Tam kıvamında, lezzetli wafflelar hazırlayabileceğiniz bu makine geniş renk seçeneği ile de zevkinize hitap edebilir. Fiyatı ise performansına göre normal.

8. Hamilton Beach 26201 Belçika Waffle Makinesi

Hamilton Beach 26201 Belçika Waffle Makinesi

Hamilton Beach 26201, evde lezzetli ve eşit pişmiş waffle'lar yapmanıza yardımcı olur. İki adet waffle'ı aynı anda pişirir ve her birinin dışı gevrek, içi yumuşacık olur. Yapışmaz ızgaralar kolayca çıkarılır, temizliği kolaylaştırır ve waffle'ların makineden rahat ayrılmasını sağlar. Güç ve ön ısıtma ışıkları, makinenin ne zaman kullanıma hazır olduğunu gösterir. "D" şekilli ergonomik sap, makinenin döndürülüp kilitlenmesini kolaylaştırarak eşit pişirmeye olanak tanır.

Hamilton Beach 26201'in eşit pişirme kabiliyeti, kullanıcılar tarafından en çok takdir edilen özelliklerden biridir. Waffle'lar homojen şekilde yayılarak her köşesi altın kahverengi ve çıtır olur. Ancak boyutlarından dolayı büyük bir saklama alanı gerektirir. Eğer tezgahta yeriniz varsa Hamilton Beach 26201, kullanım kolaylığı, temizliği ve özellikle eşit pişirme yeteneğiyle evde waffle yapımını bir sanata dönüştürür.

9. Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi

Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi

Artıları

 • Tost ve waffle pişirme özelliği
 • Kaliteli

Eksileri

 • Biraz küçük olması

Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi ile tek seferde 2 tane waffle hazırlamanız mümkündür. 650 W güç ile çalışan bu makienin üzerinde güç ışık göstergesi yer alır. Dik durma özelliği sayesinde az yer kaplayan bu ürünün tutma kulpları ısı yalıtımlı olduğu için güvenli bir kullanım sunar. Yanmaz ve yapışmaz plakaları ile lezzetleri waffle tarifleri hazırlamanıza olanak sunan Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi çıkarılabilir plakaları sayesinde kolay bir temizlik deneyimi sağlar. 3 ayrı ızgara plakası bulunan bu ürün hem tost hem de waffle pişirmeniz için uygundur. Plakalardan birinin tamamı ızgara desenlidir. Birinde iki adet tost ekmeği büyüklüğünde yer bulunur. Waffle plakası ise klasik desenlidir ve iki ayrı bölmesi bulunur.

Kullanan kişiler tarafından çok beğenilen bu ürünün kalitesi oldukça başarılı. Hem tost hem de waffle hazırlama konusunda başarılı olan Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi pişirme noktasında beklentiyi karşılıyor ve kullananlar tarafından tavsiye ediliyor. Fiyatı ise biraz yüksek.

Tefal Break Time Tost & Waffle Makinesi Fiyat listesi

 • 6730.00 TL - TEFAL SW6148 Break Time Tost & Waffle Makinesi (Trendyol)
 • 7073.13 TL - Tefal SW6148 Break Time Tost & Waffle Makinesi - 1500637316 (Hepsiburada)

10. Cuisinart GRSM3E 3'ü 1 Arada Çoklu Pişirici

Cuisinart GRSM3E 3'ü 1 Arada Çoklu Pişirici

Artıları

 • Değiştirilebilir plakalar ile çok yönlü kullanım
 • Hızlı ısnma
 • 5 yıl garanti

Eksileri

 • Düğmede derece işareti yok

Cuisinart GRSM3E 3'ü 1 arada ızgara, waffle ve omlet yapma özellikli bir pişiricidir. 3 değiştirilebilir, yapışmaz kaplamalı plakası vardır. 210°C'ye kadar ayarlanabilen sıcaklığı ve entegre yağ toplama kasesi bulunur. Menteşeli yapısı çift taraflı kızartmaya uygun, plakalar bulaşık makinesinde yıkanabilir. 5 yıl garantilidir.

Yorumlara göre boyutu küçük ama iki dilim ekmeğe uygun. Çok yönlülüğü ve kolay temizlenmesi övülüyor. Değiştirilebilir plakalarla waffle, sandviç, ekmek mükemmel pişiyor. Yapışmaz özellik temizliği kolaylaştırıyor. 210°C sıcaklık ayarı farklı yiyecekler için idealdir. 1000W gücüyle hızlı ısınıp zaman kazandırıyor. Tek eksiği düğmede derece işareti olmaması.

11. Ariete 1973 Party Time Waffle Makinesi

Ariete 1973 Party Time Waffle Makinesi

Artıları

 • 2'li waffle pişirme plakası
 • Nostaljik tasarım

Eksileri

 • Plasik materyal
 • Pahalı

Ariete 1973 Party Time Waffle Makinesi nostaljik tarzı benimseyenlerin mutfağına renk katacak bir tasarımdır. Aynı anda iki waffle hazırlamanızı sağlayan bu makine 700 W motor gücüne sahiptir. Özel kilitleme sistemi sayesinde kapak kapatılarak pişme sağlanır. Dış kısmı vintage ve kırmızı renk detayı ile dikkat çeken bu ürünün fiyatı ise biraz pahalı.

Kullanan kişiler ise bu makinenin pişirme kalitesini ortalama kalitede görüyor. Ürünün komple plastik malzemeden üretilmiş olması nedeniyle kullanan kişiler pahalı olduğunu düşünüyor. Ancak ürünün mutfağınıza şık ve şirin bir görünüm katacağı bir gerçek.

12. Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi

Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi

Artıları

 • 4 adet tost ve waffle hazırlama kapasitesi
 • Kilitleme sistemi

Eksileri

 • Yapışma yapıyor
 • Açma/kapatma tuşu yok

Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi 1200 W güç ile çalışır. Tek seferde 4 adet tost hazırlama imkanı sunan bu makine aynı zamanda waffle pişirme konusunda da kullanışlıdır. Yanmaz yapışmaz plakaları çıkarılabilir yapıdadır. Bu da kolay temizlenebilme konusunda konfor sağlar. Plakanın çift taraflı olması çok amaçlı kullanım için ideal.

Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Tek seferde 4 tane waffle ve tost pişirebiliyor olması ürünün en beğenilen özellikleri arasında. Ayrıca çabuk ısınıyor ve kilitleme sisteminden dolayı da elinizde tutmanız gerekmiyor. Performans ve kalitesi çok iyi olan bu ürünün fiyatı biraz yüksek ama hakkını veriyor.

Arnica Tostika 4000 Waffle ve Tost Makinesi Fiyat listesi

 • 2599.00 TL - Arnica Gh26210 Tostıka 4000 Waffle Ve Tost Makinesi (Trendyol)
 • 2849.00 TL - Arnica Gh 26210 Tostika 4000 Waffle Ve Tost Makinası (Trendyol)

13. Kiwi 2405W Elektrikli Waffle Makinesi

Kiwi 2405W Elektrikli Waffle Makinesi

Artıları

 • İyi pişirme sağlıyor
 • 2 tane waffle pişirme kapasitesi
 • Pratik kullanım
 • Uygun fiyat

Eksileri

 • Eşit pişirmiyor

Kiwi 2405W Elektrikli Waffle Makinesi yapışmaz kaplama plakaları ile lezzetli waffle hazırlamanız için tasarlanmıştır. El yakmayan tutma yerleri güvenli bir kullanım sunar. Termostat kontrollü olan bu cihaz gösterge ışıklarına sahiptir. Kaymayan lastik ayakları cihazın zemine iyi tutunmasını sağlar. 750 W güç ile çalışan bu makine 2 adet waffle pişirmeniz için uygundur.

Kullananların ‘fiyat-performans ürünü” olarak yorumladığı bu ürün hem aynı anda 2 adet waffle hazırlama ham de iyi pişirmesinden dolayı çok beğenilmiş. Malzeme kalitesi çok iyi olmasa da beklentiyi karşılamayı başarıyor, üstelik bütçe dostu olması da artılarından biri.

Kiwi 2405W Elektrikli Waffle Makinesi Fiyat listesi

14. Breville VST072X Waffle Makinesi

Breville VST072X Waffle Makinesi

Artıları

 • Seramik plakalar
 • Eşit Pişirmesi
 • Kompakt tasarım

Eksileri

 • Kapağı kolay çiziliyor

Breville VST072X, sağlam ve kaliteli bir waffle makinesidir. Paslanmaz çelik malzeme ve gri renk tasarımıyla dikkat çeker. 850 Watt gücü vardır. 10.4x23.6x27.5 cm boyutlarıyla kullanışlı ve yer kaplamaz. 2 waffle kapasitesiyle pratik kullanım sağlar. Yüksek menteşe tasarımı, derin plakalar karışıklığı azaltır. DuraCeramic kaplama kolay temizlik ve yapışmaz pişirme sunar. Havalı sap kullanım güvenliğini artırır.

Kullanıcı yorumları pişirme süresiyle ilgili karışıktır. Bazıları biraz yavaş pişirdiğini, çıtırlık için uyarıdan sonra beklemek gerektiğini söylüyor. Bazıları da hızlı pişirdiğini, kapağının sağlıklı çalıştığını ve temizliğinin rahat olduğunu belirtiyor. Genel olarak kullanışlı ve sağlam bir makinedir. Ancak pişirme süresi, kapağın çabuk çizilmesi gibi küçük olumsuzlukları vardır. Bu nedenle tercih ederken dikkate alınması gereken faktörlerdir. Yine de sağlamlığı ve pratikliğiyle Breville VST072X, waffle yapımında tercih edilebilir.

Breville VST072X Waffle Makinesi Fiyat listesi

 • 9756.50 TL - Breville VST072X Waffle Makinesi (Hepsiburada)

15. Beko Bkk 2124 Waffle Tost Makinesi

Beko Bkk 2124 Waffle Tost Makinesi

Artıları

 • 2 tane waffle hazırlanabilir
 • Tost yapabilir
 • Şık ve modern tasarım

Eksileri

 • Fiyatına göre malzeme kalitesinin bir tık düşük kalması

Beko Bkk 2124 Waffle Tost Makinesi kırmızı, siyah renk tasarımına sahip modern bir üründür. Şık görünümü ile dikkat çeken bu waffle makinesi 700 W motor gücü ile çalışır. Çıkarılabilir plakaları kolay temizlik ve pratik bir kullanım sunar. Yanmaz yapışmaz pişirme yüzeyi sayesinde lezzetli tost ve waffle tariflerinizi hazırlayabilirsiniz. İki adet waffle hazırlama imkanı sunan bu makinenin kilitleme mandalı da bulunur. Açma-kapama düğmesi ve gösterge ışığı kullanım kolaylığı sunar. Hem tost makinesi hem de waffle makinesi olarak kullanılan bu kompakt cihaz günlük kullanım için ideal bir üründür.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda modelin ergonomik ve küçük tasarımından yana çok memnun kaldıklarını gördük. Waffle ve tostları lezzetli, iyi şekilde pişiriyor olması da beğenilen özellikleri arasında. Fiyatı ise biraz yüksek.

Beko Bkk 2124 Waffle Tost Makinesi Fiyat listesi

 • 3324.05 TL - Beko Bkk 2124 Waffle Tost Makinesi (Hepsiburada)
 • 3499.00 TL - Beko Bkk 2124 Mini Tost Makinesi Waffle Yapma Aparatlı (Trendyol)
 • 3499.00 TL - Beko Bkk 2124 Mini Tost Makinesi (Trendyol)
En Iyi Waffle Makinesi 2

Waffle Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Waffle makinesi satın almayı düşünüyorsunuz ve hangi modeli tercih etmeniz gerektiği konusunda kararsızlık yaşıyorsunuz. Bu durumda aşağıdaki detaylara dikkat ederek sizin için en uygun waffle makinesini seçebilirsiniz.

Amerikan mı, Belçikalı mı?

Dünyada birçok farklı waffle hazırlama stili olsa da, özellikle Belçikalı ve Amerikan waffle arasındaki farklara değinmek istiyoruz. Waffle makinesi seçerken, plakalarının derin dişli olup olmadığına bakarak Belçikalı veya Amerikan tarzı bir makine olduğunu anlayabilirsiniz. Derin dişlere sahipse, muhtemelen bir Belçika waffle makinesiyle karşı karşıyasınız demektir. Eğer dişlerin derinliği sınırlıysa, Amerikan tarzı bir waffle makinesiyle karşılaşmış olabilirsiniz. Öncelikle karar vermeniz gereken şey, kalın, dışı çıtır içi yumuşak Belçikalı waffle mı yoksa ince ve çıtır Amerikan tarzı waffle mı istediğinizdir. Her waffle makinesinin plakaları farklı şekillerde tasarlanmıştır, bu nedenle tercihinizi yaparken nasıl bir waffle kıvamı sevdiğinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Materyal

Tercih edeceğiniz waffle makinesinin materyali de elbette çok önemli. Uzun ömürlü, dayanıklı bir ürün seçerek sağlıklı bir kullanım deneyimleyebilirsiniz. Waffle makinelerinin plakalarının yanmaz, yapışmaz özellik taşıyor olaması çok önemlidir. Plakaya yapışan bir waffle hamuru sizi fazlasıyla üzebilir. Plakaların yapışma yapmaması temizlik konusunda da pratiklik sağlar. Demir döküm, alüminyum, granit kaplama plakalı olan waffle makineleri arasından içinize sinen bir modeli tercih edebilirsiniz. Dış kasanın çelik gibi kaliteli bir materyalden yapılmış olması da uzun ömürlü kullanım konusunda önemli bir detay olabilir.

Kilit Sistemi

Bazı waffle makinelerinde, pişirme sırasında etkin hale getirilebilen bir kilit sistemi bulunur. Bu sayede waffle makinesini elinizle tutarak beklemeniz gerekmeyebilir. Eğer "waffle makinem her şeyi kendi yapsın, ben rahatıma bakayım" diyorsanız, bu özelliğin olup olmadığını sorgulamanız önemlidir. Kilit sistemi olmayan modellerde, ön kısımda tutmayı kolaylaştıran kollar bulunur. Bu tutma kollarının kolayca kavranabilen ve ısıyı geçirmeyen özelliklere sahip olması da önemlidir.

Kapasite

Waffle makinesinin boyutu, ne kadar waffle pişirebileceğinizi belirleyen önemli bir faktördür. Tek bir yuvarlak waffle için tasarlanmış modeller olduğu gibi, aynı anda iki waffle pişirmenizi sağlayan modeller de vardır. İhtiyaçlarınıza göre uygun boyutta ve kapasitede bir waffle makinesi seçebilirsiniz. Ayrıca 2 veya 4 waffle pişirebilen kare modeller de tercihleriniz arasında yer alabilir.

Tasarım

Waffle makinelerinin tasarımları da farklılık gösterir. Yuvarlak veya dikdörtgen şeklinde tasarlanmış modeller bulunur. Size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Dikey olarak saklanabilen modeller, az yer kaplamaları açısından kullanışlı olabilir.

Pişirme Süresi

Bir waffle'ın ortalama pişirme süresi 5 dakikadır, ancak her makinenin sunduğu süre farklı olabilir. Bazıları 3 dakikada waffle pişirebilirken bazıları daha uzun sürebilir. Bu nedenle tercih yaparken pişirme süresine de dikkat etmek önemlidir.

Çok Amaçlı Kullanım

Aslında waffle makinesinin çalışma mantığının bir tost makinesinden pek de farkı yoktur. Bu nedenle hem waffle hem de tost makinesi olarak kullanılabilen modeller de tasarlanmıştır. Çift taraflı plakaları bulunan bir makine tercih ederek istediğiniz zaman waffle yönünü istediğiniz zaman da tost yönünü kullanabilirsiniz. Hatta bu makinelerin birkaç plakalı olan ızgara, künefe ve pancake pişirmenize bile müsaade eden modelleri mevcuttur.

Isı Ayarı ve Pişme İkaz Modu

Waffle makinelerinin çoğunda, pişirme ayarı düğmesi bulunur. Hangi sıcaklıkta ve hangi kıvamda bir waffle istediğinize bağlı olarak makinenizi ayarlamanız gerekebilir. Bazı modellerde çıtırlık ayarı da bulunur. İstediğiniz çıtırlıkta bir tatlı elde etmek için makineyi uygun ayara getirebilirsiniz. Ayrıca, makinenizin waffle'ınızın istediğiniz şekilde piştiğini size bildiren bir ikaz modu da olabilir. Bu modda, waffle hamuru makineye konulduğunda buharlar çıkar ve pişirme ışığı yanar. Waffle hazır olduğunda ise ikaz ışığı söner ve sizi bilgilendirir.

En Iyi Waffle Makinesi 1

Sıkça Sorulan Sorular

Waffle Makinesi Nasıl Kullanılır?

Fişe taktığınız waffle makinesinin bir süre ısınmasını beklemeniz gereklidir. Waffle makinelerinin çoğunun plakaları yapışmaz özellik taşıyor olsa da işinizi garantiye almak adına tabakaları biraz yağlamanızda fayda var. Böylece waffle'ın görünümü hem daha parlak hem de daha düzgün olacaktır. Kullanma talimatına uygun miktarda waffle hamuru koyduğunuz makinenin kapağını kapatarak birkaç dakika beklemeniz gereklidir. Tabakaya çok fazla waffle hamuru koyarsanız taşma yapar ve etraf kirlenir. Bu nedenle her zaman aynı ölçüyü kullanırsanız eşit büyüklük ve kalınlıkta waffle'lar elde edebilirsiniz. Waffle makinesi eğer ikaz özelliğine sahip değilse 3-4 dakika sonra waffle'ı kontrol etmeniz gerekebilir. Eğer waffle'ın biraz daha kızarmasını isterseniz 1 dakika daha makinede tutabilirsiniz. Görünümünden memnun olduğunuz waffle'ı bir tabağa alarak sıcak sıcak süsleme işlemine geçebilirsiniz.

Waffle Makinesi Nasıl Temizlenir?

Waffle makinelerinin temizliği aslında genel olarak sizi yoracak bir ritüel değildir. Çünkü bu makinelerin plakaları zaten yapışmaz özellik taşıdığı için sabunlu bir bezle silinerek kolayca temizlenebilir. Tabii ki sabunlu bezle silme işlemi yaptıktan sonra tekrar durulanmış bir bezle son kez silerek sabun kalıntısı kalmasını önleyebilirsiniz. Son olarak plakaları kurulayarak makineyi yerine kaldırabilirsiniz. Ancak bazı makinelerin plakaları yerinden çıkartılabilme ve bulaşık makinesinde yıkanabilme konforunu size sunar.

Waffle Makinesinin Plakaları Yapışıyorsa Ne Yapmalıyım?

Plakaların yapışmasını önlemek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

 • Plakaları yağlayın: Pişirmeden önce hafif bir yağ veya pişirme spreyi ile plakaları yağlayabilirsiniz.
 • Plakaları ön ısıtın: Makineyi kullanmadan önce plakaları birkaç dakika ısıtın.
 • Yapışmaz plakalar kullanın: Yapışmaz kaplamalı plakalara sahip bir waffle makinesi tercih edin.

Waffle Tüketmenin Faydaları ve Zararları

Arada bir gelen tatlı krizleri için waffle mükemmel bir çözümdür. Ayrıca bu tatlı son derece doyurucu olduğu için sizi uzun süre tok tutar. Çünkü waffle, üzerindeki meyve ve malzemeler ile uzun saatler enerjik kalmanızı sağlar ve açlık hissini baskılar. Ayrıca içerdiği zengin besin çeşidi sebebiyle kendinizi daha mutlu hissetmenizi de sağlar.Ancak waffle kalorisi yüksek bir tatlıdır. Bu nedenle sürekli tüketmek yerine arada bir kendinizi ve ailenizi şımartmak için hazırlayabilirsiniz. Her ne kadar waffle'ın üzerine eklenen malzemelerin çeşidi ve yoğunluğuna göre değişiyor olsa da ortalama olarak 270 kalori olduğunu söyleyebiliriz. Şeker ve yağ bakımından zengin olan waffle'ı tükettiğiniz zaman gün içerisinde yediğiniz diğer yiyeceklerin miktar ve türüne dikkat etmelisiniz. Eğer kontrollü şekilde waffle tüketirseniz sağlığınız açısından hiçbir zararı olmayacaktır. Unutmayın her şeyin fazlası zarar! :)

Yorumlar

Yazar Hakkında

hilal profil resmi

Hilal Sarıyar

Radyo ve televizyon programcısı

Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.