En İyi Tost Makinesi Hangisi: 18 Tost Makinesini İnceledik

Kahvaltı ihtiyaçları ve pratik atıştırmalıklar için günümüzde oldukça fazla kullanılan tost makineleri her evde ve mutfakta yer alan önemli elektrikli mutfak aletleri arasında yerini alıyor. İki metal parçanın sıkıştırdığı ve yüksek ısıyla pişirildiği yiyeceklerin hazırlanmasını sağlayan tost makineleri bu sayede kullanıcılara hem kolay hem de pratik kullanımlar sunuyor. Yiyeceklerin kızartılmasından pişirilmesine kadar birçok amaçta rahatlıkla kullanılan tost makineleri geniş bir piyasaya sahip.

Birçok markanın farklı modellerde onlarca tost makinesi piyasada kullanıcılarını bekliyor. Bu çerçevede en iyi tost makinesini almak isteyen ancak bazı kararsızlıklar yaşıyor. Bununla birlikte kalite ve fiyat açısından da bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar için tost makinesiyle ilgili bütün cevaplar yazımızda mevcut.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için en iyi tost makinesi önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

ÜrünResimFiyatlarGüç (W)Tost KapasitesiIzgara ÖzelliğiPlakaMemnuniyet Skoru
#1 Breville
VST071X
VST071X

1000

2-3

Yok

Duraceramic kaplama

94.00 / 100
#2 Korkmaz
Tostkolik Granit Tost Makinesi
Tostkolik Granit Tost Makinesi

1800

4

Var

Alüminyum Döküm Granit Kaplama

93.79 / 100
#3 Arzum
Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi
Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi

1800

6

Var

Granit

92.71 / 100
#4 Karaca
Future Granit Tost Makinesi
Future Granit Tost Makinesi

1800

4

Var

Granit

91.81 / 100
#5 Arzum
Sultane Granit Tost ve Izgara Makinesi Ar2009
Sultane Granit Tost ve Izgara Makinesi Ar2009

1800

4

Var

Granit

91.76 / 100
#6 Tefal
Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi
Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi

2000

4

Var

Döküm (Alüminyum)

91.02 / 100
#7 Arzum
AR2005 Izgara Ve Tost Makinesi
AR2005 Izgara Ve Tost Makinesi

1800

4

Var

Teflon

90.86 / 100
#8 Tefal
Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi
Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi

1800

4-6

Var

Döküm

89.95 / 100
#9 Grundig
CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi
CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi

1800

6

Var

Quantcast

89.73 / 100
#10 Schafer
Start Tost Makinesi
Start Tost Makinesi

1600

6

Var

Döküm

89.56 / 100
#11 Karaca
Çeyiz Tost Makinesi
Çeyiz Tost Makinesi

1000

4

Yok

Alüminyum Döküm Granit Kaplama

87.87 / 100
#12 Dökümix
Döküm Organik Tost Makinesi
Döküm Organik Tost Makinesi

1800

4

Var

Döküm

87.17 / 100
#13 Awox
Rapid Mini Tost Makinesi
Rapid Mini Tost Makinesi

750

2

Yok

Teflon

85.19 / 100
#14 Awox
Sole Tost Makinesi
Sole Tost Makinesi

750

2

Yok

Seramik

84.81 / 100
#15 Beko
2296 Tg Izgara ve Tost Makinesi 2000W
2296 Tg Izgara ve Tost Makinesi 2000W

2000

6

Var

Granit

80.38 / 100
#16 Cuisinart
Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi
Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi

1600

6

Var

Döküm

77.60 / 100
#17 Sinbo
Tost Makinesi Ssm-2513
Tost Makinesi Ssm-2513

750

2

Yok

Granit

74.31 / 100
#18 Sinbo
Ssm-2550 Tost Makinesi
Ssm-2550 Tost Makinesi

1500

4

Var

Teflon

74.15 / 100
Sitemizde yer alan 'En İyi Ürünler' listeleri, e-ticaret sitelerinden topladığımız kullanıcı yorumları, oylar ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Bu ürün sıralamaları sürekli olarak güncellenir. Ayrıca, sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirmeniz durumunda, sizlere ekstra bir maliyet olmaksızın komisyon kazanabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu dinamik ve şeffaf yaklaşım sayesinde, siz değerli okuyucularımıza en kaliteli ve güncel ürün seçeneklerini sunmayı hedeflemekteyiz. Daha fazla öğren

peynirli tost

Tost Makinesi Kaplamaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tost makineleri piyasada döküm, granit ve seramik kaplama seçenekleriyle sunulmaktadır. Her bir kaplama çeşidinin avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Tost makinesi kaplamaları, yiyeceklerin tam olarak pişirilmesi, kolay temizlenmesi, yıkanabilir olması, darbelere dayanıklılık gibi kriterler açısından oldukça önemlidir.

Demir döküm kaplamalı tost makineleri biraz daha ağırdır, ancak temizlik ve kullanım açısından daha verimlidir. Alüminyum kaplamalı makineler ise daha hafiftir, ancak ısı kaybı daha hızlı olabilir.

Granit kaplamalı tost makineleri hızlı bir şekilde ısınırken ısıyı da hızlı bir şekilde kaybedebilir. Seramik kaplamalar ise sağlık açısından elverişli olsa da darbelere karşı dayanıklı değildir.

Seramik

Seramik kaplamalı tost makineleri hem kolay temizlenme özelliği sunar hem de yiyeceklerin sağlıklı bir şekilde pişirilmesini sağlar. Ancak, alüminyum tabakalı seramik kaplamalar yiyeceklerin daha hızlı pişmesine yardımcı olacak şekilde hızlı bir şekilde ısınır. Darbelere maruz kaldığında alttaki alüminyum tabakanın ortaya çıkması sağlık açısından risk oluşturabilir. Bu nedenle, çizik veya darbe sonucu alüminyum tabaka görüldüğünde kaplamanın değiştirilmesi önerilir.

Granit

Granit kaplamalı tost makineleri altında alüminyum kaplama ile işlem görür. Bu kaplama, seramik kaplamaya göre daha dayanıklı ve uygun çözümler sunar. Aynı zamanda sağlık açısından da seramik kaplamadan daha elverişlidir. Gıdaların tam olarak ısıyı alması ve pişmesi için idealdir. Ancak yüksek ısıya maruz kaldıklarında soyulma, çizilme veya yıpranma gibi sorunlar ortaya çıkabilir ve alttaki alüminyum kaplama kalıntıları gıdalarla karışarak sağlık açısından risk oluşturabilir.

Teflon

Teflon kaplamalı tost makineleri kızartmalar için oldukça uygun bir seçenektir. Teflon kaplama, yiyeceğin yağını mükemmel bir şekilde emerek lezzetli kızartmalar yapılmasını sağlar. Ayrıca, tost yapımında da pratik çözümler sunar. Temizlik konusunda da büyük kolaylık sağlar. Ancak, teflon kaplama tost makinelerinin altında bulunan alüminyum kaplama sağlık açısından bazı endişeleri beraberinde getirebilir.

Döküm

Piyasada en çok tercih edilen tost makineleri genellikle döküm kaplamalı makinelerdir. Demir döküm kaplama, bu makinelerin daha ağır olmasına neden olur, ancak kızartma, ızgara ve tostlar için iyi bir alternatif sunar. Döküm kaplamalı tost makineleri kolay temizlenebilir ve makinede yıkanabilir özelliklere sahip olduğundan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Sağlık açısından da alüminyum kaplamaya göre daha sağlıklıdırlar ve yanmaz ve yapışmaz özellikleriyle öne çıkarlar.

Erimis Peynirli Tost

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri

Buraya kadar anlatmaya çalıştıklarımızla tost makinesi tercihinde dikkat edilmesi gereken noktaları, kullanım alanları, temizlikleri ve tercih sebepleri açısından bilgi vermeye çalıştık. Şimdi ise gelin hep beraber piyasada bulunan ve bizim sizler için araştırıp beğeninize sunup tost makinesi tercihinize kolaylık sağlayacak en iyi tost makinelerini yakından inceleyelim. Bu sayede tost makinesi alırken daha ayrıntılı bilgiye sahip olma imkanına sahip olabilirsiniz.

#1

Breville VST071X

★★★★★
★★★★★
Breville VST071X ürün resmi
 • Güç (W): 1000
 • Tost Kapasitesi: 2-3
 • Izgara Özelliği: Yok
 • Plaka: Duraceramic kaplama

Breville Vst026X Sandviç ve Tost Makinesi VST071X, şık tasarımı, hızlı ısınma özellikleri ve kaliteli yapısıyla öne çıkıyor. Menteşeli kapağı sayesinde kapak açıkken ızgara yapmak mümkün. Ayrıca, 3 dilim kapasitesi, değişken sıcaklık ayarı gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. Duraceramic kaplama, ürünü daha dayanıklı ve çizilmeye karşı dirençli kılıyor. Ayrıca temizlenmesi son derece kolay. Kullanıcı yorumlarına göre, ürün oldukça kaliteli ve şık. Fiyat-kalite oranı yüksek ve özellikle peynir gibi ürünlerin yapışmaması büyük bir artı. Seramik plakalar, hızlı ısınıp geç soğuyan bir özelliğe sahip olduğundan dolayı bu da zaman tasarrufu sağlıyor.

Ancak, ürünün eksileri de var tabi ki. Kapatma tuşunun olmaması sebebiyle sürekli olarak fişinin takılıp çıkarılması gerekiyor. Ayrıca ürün oldukça hafif ve bastırma koluna basınca arkası kalkabiliyor, bu da kullanım sırasında sıkıntı yaratabilir. Plakaların çıkarılamaması, detaylı temizlik için bir handikap oluşturuyor. Sonuç olarak, piyasada bu boyutlarda alabileceğiniz en iyi seramik plakalı tost makinesi bu diyebilirim, ufak tefek sorunları göz ardı ederseniz.

DuraCeramic Kaplama Nedir?

DuraCeramic, Belçikalı tencere üreticisi Oster tarafından geliştirilmiştir. Şirket, bu eşsiz ve yenilikçi seramik kaplamanın geleneksel Teflon kaplı yüzeylere göre dört kat daha dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca uzun süreli kullanımda soyulmaz veya pul pul dökülmez. Şirketin iddiasına göre DuraCeramic ayrıca PFOA ve PTFE içermiyor.

Bu güvenli ve doğal seramik kaplama ayrıca yiyecekleri yüzde 20 daha hızlı pişiriyor ve temizlenmesi de çok daha kolay.

Seramik üreticilerine göre, seramik kaplı pişirme aletleri 230 derecenin üzerinde ısıtılsalar bile herhangi bir tehlikeli kimyasal üretmezler. Teflon kaplı ürünlerde ise durum böyle değildir. Seramik kaplı ürünler ayrıca aşırı ısıda bile parçalanmaz, bu da insanlar için güvenli olmasını sağlar.

#2

Korkmaz Tostkolik Granit Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Korkmaz Tostkolik Granit Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Alüminyum Döküm Granit Kaplama

Siyah renkli alüminyum/granit döküm kaplamaya sahip olan tost makinesi ızgara olarak da kullanılabiliyor. Kullanıcılara aynı anda 6 adet tost yapabilme imkânı sunan makinenin plakları rahatlıkla sökülüp kolaylıkla temizlenebiliyor. Izgara için kullanıldığında yağ akımının kolay olabilmesi için yağ toplama haznesine de sahip olan cihaz otomatik ısı kontrolü sağlayarak gereksiz enerji sarfiyatını önler.

Bununla birlikte ızgara ve tostun haricinde farklı kızartma pişirme ihtiyaçları için de kullanılabilen makine yapışmaz ve yanmaz ızgarasıyla gıdaların daha lezzetli ve sağlıklı olmasını sağlıyor. plakalar ise tek taraflı kullanılabiliyor.

Ürünü kullananlar cihazın kalitesinden ve performansından memnun.

Korkmaz Tostkolik detaylı incelemesi için tıklayın.

Korkmaz Tostkolik Granit Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#3

Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Granit

Sade ve şık görünümüyle dikkat çeken Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi 1800 watt elektrik gücüyle aynı anda 6 adet tost yapabilme imkânı sunuyor. Bu özelliği sayesinde geniş aileler tarafından tercih edilebilir. Granit döküm kaplaması çift taraflı kullanılabiliyor. Ayrıca plakalar çıkarılabilir ve böylece temizliği de kolaylıkla yapılmış oluyor. ısı ayar düğmesi, ısıya dayanıklı tutma sapı ve dik bir şekilde muhafaza edilebilme özelliği de sunan tost makinesi 180 derece açılabilir üst gövdesiyle rahat bir kullanım sağlıyor.Ürün metalik gri renginde. Bu yüzden kullanıcılar ürünü kullanırken üzerinden çok fazla parmak lekesi, yağ lekesi vs. kaldığından bahsediyorlar.

Detaylı inceleme

Arzum Tostçu Delux Izgara ve Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#4

Karaca Future Granit Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Karaca Future Granit Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Granit

Mutfak kullanımları için oldukça uygun olan tost makinesi hem tost hem de ızgaralar için kullanılabiliyor. 180 derece açılabilir gövdesi, yapışmaz ve yıkanabilir granit plakalarla birçok ürünün kolayca ısıtılmasını ve pişirilmesini sağlayabiliyor. Oldukça hızlı ısınan cihaz ısı kontrol düğmesiyle istediğiniz sıcaklıkta istediğiniz lezzette ürünler hazırlanmasına yardımcı oluyor.

Karaca Future Granit tost makinesi tek seferde 4 adet tost yapabilme imkanıyla çekirdek ailelerin ilk tercihi oluyor. ısıya dayanıklı tutma sapı ve kolay temizlenebilen özelliği sayesinde kullanıcıları yormadan kullanım sağlayan makine yağ haznesiyle de ızgaradan akan yağların toplanmasını sağlıyor.

Cihazın eksilerine gelince granit kaplama alüminyum saç üzerine yapılmış ve ilk çalıştırmada duman ve koku yapıyor. Ayrıca 4 adet tost koyulduğunda baskı uygulaması arasında dengesizlik oluşuyor. Ön taraftakiler fazla baskılanırken arka taraftakiler ise az baskılanıyor.

Karaca Future detaylı incelemesi için tıklayın.

#5

Arzum Sultane Granit Tost ve Izgara Makinesi Ar2009

★★★★★
★★★★★
Arzum Sultane Granit Tost ve Izgara Makinesi Ar2009 ürün resmi
 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Granit

Arzum granit kaplama tost makinesi 1800 watt elektrik gücüyle çalışıyor. aynı anda 4 adet tost yapabilme imkânı sağlayan makine yiyeceklerin kalın ve inceliğine göre üst gövdesi kolaylıkla ayarlanabiliyor. Bununla birlikte yapışmaz, yanmaz özellikleri ve bulaşık makinesinde yıkanabilen kolay temizlenme olanağıyla birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Termostat arızalarında uyarı veren ikaz ışığı sayesinde arızanın termostattan kaynaklandığı ve kaynaklanmadığı konusunda da bilgi veriyor. Yüksek ısıya dayanıklı ergonomik sağlam tutma sapı sayesinde birçok kullanıcının mutfağında yerini alıyor. Arzum sultane granit tost makinesi tek taraflı bir kullanım sağlıyor.

Arzum Sultane Granit Tost ve Izgara Makinesi Ar2009 Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#6

Tefal Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Tefal Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 2000
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm (Alüminyum)

2000W güce sahip olan tost makinesi bu sayede kullanıcılara yüksek verim sağlıyor. paslanmaz çelik gövdeye ve çıkarılabilir alüminyum döküm plakalara da sahip olan Tefal Gourmet tost makinesi ızgara olarak da rahatlıkla kullanılabiliyor. Isı ayarını 5 seviyeli olarak ayarlayabilen cihaz sayesinde her ısıda farklı yiyecekleri rahatlıkla kızartma pişirme imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca zaman ayarlayıcı özelliği ile de tostlarınız hazır olduğunda kendini kapatan cihaz böylece tam kıvamında lezzetlerin sunulmasını sağlıyor.

Cihazı kullananlar bazı durumlarda tost makinesindeki gıdaların aynı anda pişmediğinden ve ayrıca 4 adetten fazla tost yapılması durumunda tostların tam pişmediğinden bahsediyorlar.

Detaylı inceleme

Tefal Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi Fiyat Listesi

 • 4299 TL - Amazon.com.tr (Tefal GC470D Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi, Zaman Ayarlayıcılı, Çıkarılabilir Plakalar, 2000 Watt)
 • 4300 TL - N11 (Tefal Gourmet Minute 2000 W Tost Makinesi)
Tüm fiyatları göster
#7

Arzum AR2005 Izgara Ve Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Arzum AR2005 Izgara Ve Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Teflon

Arzum AR2005 Izgara ve Tost Makinesi, özellikle dört kişilik bir aile için oldukça kullanışlı ve yeterli bir cihaz. Üst gövdesi yiyecek kalınlığına göre ayarlanabilmesi, bu makinenin tost yaparken ekmeği ezmemesi için önemli bir özellik. Ayrıca, 180 derece açılabilmesi sayesinde ızgara yapabilme imkanı da sunuyor. Çıkarılabilen yapışmaz plakaların bulaşık makinesinde yıkanabilmesi oldukça pratik. Ancak, üründen alınan pozitif izlenimlerin yanı sıra, bazı eksiklikler de göz önüne çarpıyor. Örneğin, cihazın açma-kapama tuşunun olmaması, prizden çıkarmadan kapanmamasına sebep oluyor. Bu, günlük kullanımda bir hayli zahmetli olabilir.

Fiyat-performans oranı olarak kabul edilebilir bir ürün olsa da, ürünle ilgili birkaç olumsuz yorum da mevcut. Özellikle makinenin güç binen kısımlarının plastik olması, ürüne bastırırken kırılma riskini artırıyor. Ayrıca, sıcaklık ayarına kademelendirme koymamış olmaları ve geç ısınması gibi faktörler, hızlı bir şekilde tost yapmayı planlayan kullanıcılar için dezavantaj olabilir. Tüm bunlar göz önüne alındığında, ürünün tam anlamıyla mükemmel olmadığı, ama yine de belirli ihtiyaçları karşılayabilecek bir seviyede olduğu söylenebilir.

Arzum AR2005 Izgara Ve Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#8

Tefal Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Tefal Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4-6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm

Tefal Toast Expert i1800 w enerji gücüyle mutfaklar için ideal bir kullanım sağlıyor. tost pişirme kapasitesi 4-6 adet olan cihaz çekirdek ailelerin kullanımına oldukça uygun. Bununla birlikte tostun yanı sıra ızgara ve fırınlama olarak da kullanılan cihaz etlerin, yumurtaların ve daha birçok gıdanın rahatlıkla kızartılmasını ve pişirilmesini sağlıyor. çift taraflı kullanılabilen yanmaz ve yapışmaz plakalar ile oldukça kaliteli bir kullanım sunan cihaz öte yandan plakaların çıkarılabilir olmasıyla da kolay temizlenme imkânı sunuyor.

Her türlü yiyecek için ideal ısı ayarı yapmaya da olanak sağlayan Tefal Expert Tost makinesi bulaşık makinesinde yıkanma uygunluğu ile de kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Detaylı inceleme

Tefal Toast Expert Izgara ve Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#9

Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Quantcast

Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi ergonomik ve şık tasarımı ile dikkat çeker. Çıkartılabilir plakaları sayesinde pratik ve rahat bir kullanım sunan bu tost makinesinin ızgara özelliği de mevcuttur. Aşınmalara karşı dayanıklı özel kaplaması sayesinde yiyeceklerin iyi şekilde pişmesini sağlar ve yanma yapışma yapmaz. Ayarlanabilir sıcaklık fonksiyonuna sahip olan bu tost makinesi ile balık, sebze, et, tavuk gibi yiyecekler için uygun ısı ayarlaması yapılabilir. Hızlı tost yapılabilen, dik şekilde saklanabilen bu cihaz birçok pahalı markanın muadili olarak tercih edilebilir.

Fiyat performans ürünü olarak değerlendirdiğimiz Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi e-ticaret sitelerinde ortalamanın üzerinde puanlanmış.

Grundig CG 5960 6 Dilim Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#10

Schafer Start Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Schafer Start Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1600
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm

Schafer start tost makinesi çıkarılabilir plakalara ve 1600 w enerji gücüne sahip. Ayrıca güç ikaz ışığı sayesinde kullanıcıyı uyarabilen cihaz 5 seviyeli ısı kademesi sayesinde farklı ısılarda farklı gıdaların hazırlanmasını sağlıyor. 6 adet tost pişirme kapasitesine de sahip olan tost makinesi kilitleme mandalı ve dik konumlandırma özelliği sayesinde rahat bir kullanım sağlıyor ve ayrıca fazla da yer kaplamıyor.

Yanmaz ve yapışmaz teflon plakaya sahip olan tost makinesi yüksek ısı kapasitesi ve plakaların kolay temizlenebilmesi ile birçok mutfakta rahatça tercih edilebiliyor. Günlük ve pratik kullanımlar için tercih edilen makineyi kullanıcılar 4 ve üzeri olarak puanlamış.

Schafer Start Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#11

Karaca Çeyiz Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Karaca Çeyiz Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1000
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Yok
 • Plaka: Alüminyum Döküm Granit Kaplama

Karaca Çeyiz Tost Makinesi Cranberry, özellikle 1000 W motor gücü ile oldukça etkileyici. Döküm ızgara yüzeyinin yanmaz ve yapışmaz olması sayesinde ızgaralarınız lezzetli oluyor, bu özelliği ile gerçekten beğenimizi kazandı. Ürün, 6 kişilik ızgara ve tost yapma kapasitesi ile de büyük aileler için ideal. 180 derece açılabilen üst gövdesi sayesinde kullanımı son derece rahat. Quick grill teknolojisi, tostların her tarafını eşit bir şekilde pişiriyor. Bu sabah iki kez kullandık ve sonuçtan memnun kaldık. Ürün paketlemesi de oldukça özenli ve sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Fiyat-performans oranı açısından diğer sitelerle kıyasladığınızda Amazon üzerinden alışveriş yapmak daha avantajlı.

Ancak, ürünün kısa devre koruması ve yağ kanalı gibi ek özelliklerini deneme şansımız olmadı. Bu ekstra özellikler genel olarak yüksek güvenlik ve temiz kullanım sağlıyor. Fakat, üründe pek fazla fonksiyon olmaması da bir eksiklik olarak görülebilir. Teknolojik olarak daha gelişmiş alternatifler olsa da, temel işlevleri oldukça iyi yerine getiriyor. Genel olarak, Karaca Çeyiz Tost Makinesi Cranberry'nin fiyat ve performans açısından çok iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum.

Karaca Çeyiz Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#12

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi Avrupa standartlarına uygun şekilde üretilmiş olan bir üründür. Tamamen çelik malzeme kullanılarak tasarlanmış olup, yapısında insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulunmaz. Isı termostatı ayarlanabilir ve otomatiktir. Kulp sistemi hem dayanıklı hem de tek parçadır. Yüzey kalitesinin iyi olması uzun yıllar kullanılabilmesi adına önemlidir. Yüzeyinde ekstra hiçbir kaplama bulunmaması ise ürünün en öne çıkan özelliğidir. Kolay temizlenebilen Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi asla granit ya da teflon kaplama içermez. Tostun hızlı şekilde pişmesini ve incecik olmasını sağlayan bu ürün döküm olduğu için çabuk ısınır ve işlem sırasında baskı uygulamanız da gerekmez. Güç ikaz ışığı ise pratik bir kullanım sunmaktadır. Krom rezidansa sahip olan ürünün 24 ay garantisi bulunur. Kilitleme mandalı bulunmayan ürünün plaka kullanımı ise tek taraflıdır. Ancak sadece döküm kısmının bile 7 kg olması bu ürünün yerinin sabit kalmasını gerekli kılar. Aksi halde kullanmak için devamlı yerinden almak ve kaldırmak zahmetli bir iş olacaktır.

Kullanan kişilerden tam not alan Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi, dışarıda yenilen tost lezzetini eve taşıyan, başarılı bir ürün. Temizliği dikkatli yapıldığı sürece uzun yıllar kullanılabilecek kaliteye sahip. Sadece tost değil et, sebze gibi yiyecekler pişirmeyi deneyip oldukça memnun kalanlar da var. Fiyatına göre üstün bir performansa sahip olan bu ürün bilindik ve pahalı markalara taş çıkartacak cinsten.

Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi Fiyat Listesi

 • 1447 TL - N11 (Dökümix Plus Organik Demir Döküm Izgara & Tost Makinesi)
 • 1535 TL - N11 (Dökümix Ultra Plus Organik Demir Döküm Izgara & Tost Makinesi)
Tüm fiyatları göster
#13

Awox Rapid Mini Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Awox Rapid Mini Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 750
 • Tost Kapasitesi: 2
 • Izgara Özelliği: Yok
 • Plaka: Teflon

750w enerji kapasitesiyle tek kişilik kullanımlar için oldukça uygun bir cihaz. Otomatik ısı ayarı, kapak kilidi, ısı geçirmez dış yüzey ve yüksek ısıya dayanıklı plakalara sahip olan Awox rapid tost makinesi kolay temizlenebilir teflon yüzeyleriyle birçok kullanıcıya hitap ediyor. hızlı ısınma özelliği sayesinde birkaç dakikada cihaz tost yapmaya hazır oluyor. oldukça uygun enerji gücüyle düşük tüketim ve ekonomik kullanım sağlayan cihaz bekar evleri ve öğrenci evleri için oldukça uygun.

Mini özellikteki cihazda tam bir ekmeğin yarısına tost yapılabiliyor. Kullanıcılar tarafından da tercih edilen cihaz ticaret sitelerinde oldukça yüksek oranlarda puanlanmış durumda.

Awox Rapid Mini Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#14

Awox Sole Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Awox Sole Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 750
 • Tost Kapasitesi: 2
 • Izgara Özelliği: Yok
 • Plaka: Seramik

Kolay temizlenen yapışmaz yüzeylere sahip olan Awox Sole tost makinesi 750 W enerji gücüyle oldukça ekonomik bir kullanım sağlıyor. tost makinesi haricinde ızgara olarak da kolaylıkla kullanılabilen cihaz çift taraflı plaka kullanımı ile de ön plana çıkıyor. Bununla birlikte teflon plaka yüzeyi sayesinde de kullanıcıların kolayca temizlenmesine yardımcı oluyor. yanmaz ve yapışmaz özellikteki plakalar ise seramik kaplı. Bu çerçevede güç gösterge lambasına ve kapak kilidine de sahip olan cihaz dik olarak konumlandırılabilir.

Pratik kullanımlar için tercih edilen ürün bazı kullanıcılar tarafından seramik kaplamanın çabuk çizilmesi sebebiyle eleştiriliyor. Ayrıca açıp kapama düğmesi yerine tak çalıştır özellikleri olan cihaz kullanıcılar tarafından biraz düşük puanlanmış.

Awox Sole Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#15

Beko 2296 Tg Izgara ve Tost Makinesi 2000W

★★★★★
★★★★★
Beko 2296 Tg Izgara ve Tost Makinesi 2000W ürün resmi
 • Güç (W): 2000
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Granit

2000 W enerji gücüne sahip olan Beko ızgara ve tost makinesi iki dakika içinde yüksek ısı seviyesine ulaşarak ızgara ve tost yapımında maksimum verim sağlıyor. döküm plaka, çift taraflı kullanım, ısı ikaz ışığı yükseklik ayarı ve ergonomik kullanım gibi özelliklere sahip olan cihaz plakalar çıkarılarak kolay bir temizleme işlemine de tabi tutulabiliyor. Yiyeceğin kalınlığı veya inceliğine göre ayarlanabilir boyuta sahip olan cihaz darbe ve çizilmelere karşı da oldukça dayanıklı. Bununla birlikte her koşuldaki pişirme işleminde maksimum verim sağlıyor.

Cihaz yüksek enerji gücü sayesinde fazla tüketime sebep olabilir. Bununla birlikte kantin ve büfe gibi alanlar için kullanıma daha uygun. Kullanıcıların cihaz için değerlendirmeleri ise oldukça yüksek.

Beko 2296 Tg Izgara ve Tost Makinesi 2000W Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#16

Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1600
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm

Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi çok işlevli olması ile öne çıkan pratik bir üründür. Tek cihazda hem ızgara, hem tost, hem de barbekü özelliği yer alır. 3'ü 1 arada sistemi ile her eve lazım olan bu ürün yüksek ısıda yiyecekleri kısa sürede hazır eder. Baskı kolu ısı iletmez ve pişirme sırasında bastırarak yiyeceklerin daha hızlı pişirilmesine olanak tanır. Menteşesi 8 cm'e kadar ayarlanabilir. Bu da farklı kalınlığa sahip olan yiyeceklerin daha kolay pişirilmesini sağlar. Son derece profesyonel bir pişirme sistemine sahip olan Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi 240 derece'ye kadar ısınabilir. Plaka sistemi çıkartılabilir özelliktedir. Isıyı eşit şekilde dağıtması ve hızlı ısınması da ürünün kullanışlı olduğunun bir göstergesidir. Dik kapak konumunda ızgara, yatay kapak konumunda barbekü, kapalı kapak konumunda ise tost hazırlamanız için tasarlanmıştır. Cihazın damlama haznesi pişirme sırasında oluşan yağı toplar ve daha lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlama imkanı sunar. Sayaç fonksiyonu 0-30 dakikadır. 2 set çıkartılabilir plakalarının biri tırtıklı, diğeri düz yüzeye sahiptir.

Ağırlığı 5.75 kg olan Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi E-ticaret sitelerinde ortalama bir puanlamaya sahiptir. Fiyat olarak pahalı olsa da sahip olduğu özelliklerden dolayı hakkını veren bir ürün.

Cuisinart Gr47E Çok Işlevli Izgara ve Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#17

Sinbo Tost Makinesi Ssm-2513

★★★★★
★★★★★
Sinbo Tost Makinesi Ssm-2513 ürün resmi
 • Güç (W): 750
 • Tost Kapasitesi: 2
 • Izgara Özelliği: Yok
 • Plaka: Granit

Pratik hazırlama teknikleri için sıkça tercih edilen cihaz küçük ve kibar boyutuyla dikkat çekiyor. Tak çalıştır özelliği ve düğmesiz yapısıyla oldukça pratik bir kullanım sağlayan Sinbo tost makinesi sadece kahvaltılar için değil günün her saatindeki atıştırmalıklar için oldukça uygun imkanlar sağlıyor. küçük boyutu ve kompakt kullanımı sayesinde her yere sığabilen özelliği ile de taşıması oldukça kolay. Granit plakalara sahip olan cihazın enerji gücü ise 750w. Bu özellikleriyle daha çok pratik kullanımlar için tercih ediliyor. cihaz boyutuyla bir yarım ekmeği tost olarak yapabilecek kapasitede.

Bazı kullanıcılar cihazın malzeme kalitesinden memnuniyetsizliklerini belirtiyorlar. Bu sebeple kullanıcı puanlamaları çok yüksek değil.

Sinbo Tost Makinesi Ssm-2513 Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster
#18

Sinbo Ssm-2550 Tost Makinesi

★★★★★
★★★★★
Sinbo Ssm-2550 Tost Makinesi ürün resmi
 • Güç (W): 1500
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Teflon

Sinbo Ssm tost makinesi teflon kaplama ve ızgara pişirme yüzeyi ile oldukça hızlı ve kolay bir kullanım sağlıyor. yapışmaz ve yanmaz yüzeyler sayesinde güvenli ve sağlıklı bir kullanım sunan tost makinesi 4 adet tostu rahatlıkça pişirecek kapasitede. Isıya dayanıklı tutma sapı, kilitli kullanım ve dik olarak konumlandırabilme özelliğine sahip olan cihaz 1500w enerji gücüne sahip. Düğmesiz tak çalıştır özellikte olan cihazın temizlenmesi de oldukça basit.

Izgara olarak da kullanılabilen teflon yüzeylerde lezzetli bir şekilde gıdaların hazırlanmasını sağlayan cihaz güç göstergesi ve ikaz ışığı ile de kullanıcıya olumsuz durumlarda gerekli uyarıyı yapabiliyor. Kısa sürede tost yapılabilecek yüksek ısıya ulaşan cihaz pratik kullanımlar için ideal.

Sinbo Ssm-2550 Tost Makinesi Fiyat Listesi

Tüm fiyatları göster

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Domatesli Peynirli Tost

Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Tost makineleri, günümüzde birçok mutfak için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Ancak, ekonomik ve kaliteli bir tost makinesi seçmek isteyen kullanıcıların dikkat etmeleri gereken bazı önemli faktörler bulunmaktadır. İşte tost makinesi alırken göz önünde bulundurmanız gereken kriterler:

Plaka Kaplaması

Tost makinesi seçerken, plaka kaplaması önemli bir faktördür. Yanmaz ve yapışmaz plakalar günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak plaka malzemesi sağlık ve pişirme kalitesi açısından da önemlidir. Teflon, döküm veya granit gibi malzemelerin kullanıldığı plakalara dikkat etmek önemlidir.

Ayrıca, plakaların sökülebilir ve kolay temizlenebilir olması da temizlik açısından önemlidir. Böylece plakalar üzerinde kalan yiyecek artıklarını kolayca temizleyebilir ve bir sonraki kullanımda hijyenik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Termostat

Tost makinesinin verimli bir şekilde çalışması için termostatlar önemli bir role sahiptir. Termostatlar, makinenin doğru sıcaklıkta çalışmasını sağlar ve diğer sistemlere zarar vermeden istenen sonucu elde etmenizi sağlar. Tost makinesi seçerken, termostat kalitesini araştırmak ve güvenilir bir marka tercih etmek önemlidir.

Tost Kapasitesi

Tost makinesinin kapasitesi, kullanım açısından önemlidir. Aile büyüklüğüne bağlı olarak, tost makinesinin kapasitesi doğru seçilmelidir. İki dilimlik bir tost makinesi, büyük bir aile için zaman kaybına neden olabilir, çünkü herkesin aynı anda tost yapabilmesi için sıra beklemesi gerekebilir. Tersine, sanayi tipi tost makineleri ev kullanımı için çok büyük olabilir. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza uygun bir kapasite seçmek önemlidir.

Yağ Toplama Haznesi

Tost makinelerinde ızgarada pişen yiyeceklerden akan yağları toplayan bir yağ toplama haznesi bulunması önemlidir. Bu hem sağlık açısından hem de temizlik açısından önemlidir. Yağ toplama haznesi, makinenin kolayca temizlenmesini sağlar ve bir sonraki kullanımda daha sağlıklı bir pişirme işlemi yapmanıza yardımcı olur.

Watt Gücü

Tost makinesinin watt gücü, pişirme hızını etkileyen bir faktördür. Yüksek watt gücü daha hızlı ısınma ve hazırlama süreleri sağlar. Ancak, yüksek watt gücüne sahip tost makineleri daha fazla elektrik tüketebilir. Bu nedenle, kullanım amacınıza uygun bir watt gücü tercih etmek önemlidir.

Temizlenme Kolaylığı

Tost makinesinin temizlenmesi, sık kullananlar için önemli bir faktördür. Tost makinelerinde plakaların sökülebilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir olması temizlik açısından kolaylık sağlar. Ayrıca, tost makinesini kullandıktan sonra doğru temizlik yöntemlerini bilmek önemlidir.

Yükseklik Ayarı

Tost makinesinin yükseklik ayarı, pişirme işlemi için önemli bir faktördür. Farklı yiyeceklerin farklı kalınlıklara sahip olabileceği düşünüldüğünde, yükseklik ayarının yapılabilir olması önemlidir. Böylece yiyeceğinize uygun bir sıkıştırma yapabilir ve lezzetli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tost makineleri, kullanım amacınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde seçilmelidir. Bu faktörleri dikkate alarak doğru tost makinesini seçebilir ve mutfağınızda kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz.

ızgara özellikli tost

Sıkça Sorulan Sorular

Minimum Kaç Watt Tercih Etmeliyim?

Tost makineleri enerji sarfiyatlarına bağlı olarak verimleri yükselebiliyor. Ev kullanımları için 1600 ile 1800w arası tercihler ideal olurken sanayi tipi, kantin gibi yerlerde daha çabuk ve fazla tost ihtiyacı olan durumlarda ise tost makinesinin enerji gücünü 2000w tercih etmek yararlı olacaktır. Bu sayede hem vakitten hem de tosttan ciddi derecede tasarruf sağlanmış olacaktır.

Bununla birlikte tek kişilik pratik kullanım amaçlı tercih edilen tost makinelerinde 750w ile 1000w arası yeterli olacaktır. Bu tercih yapılırken tost makinesinin kullanım amacı göz önüne alınmalıdır.

Tost Makinesi ile Izgara Yapabilir Miyim?

Günümüzde imal edilen tost makineleri klasik tost makinesi olmaktan çok uzaktalar. Sadece tost yapmak üzere üretilen makineler artık oldukça geride kaldı. Tostun yanında farklı kızartma, pişirme ve ızgara teknikleri için de tost makineleri rahatlıkla tercih edilebiliyor. Bunun yanı sıra döküm ızgaralar ile hem tost makinesi olarak kullanma hem de leziz et ızgaraları yapmak tost makineleriyle artık mümkün.

Bu çerçevede tost makinelerinde kızartmalar, ızgaralar, tatlılar ve daha birçok ürün hazırlanabiliyor.

Tost Makinesi ile Waffle Yapabilir Miyim

Tost Makinesi ile Waffle Yapabilir Miyim?

Sıcaklık ayarı kolaylıkla yapılabilen tost makinelerinde enfes wafflelar yapılabiliyor. İnternet üzerinden araştırma yaptığınızda tost makinelerinde yapılan birçok waffle tarifine ulaşabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ise tost makinesinin plaka kaplamalarının yanmaz ve yapışmaz özellikte olmasıdır. Birçok karışım sonucu elde edilen wafflelar ayarlanabilen ısı özelliği sayesinde orta derecede ısıda pişirilerek afiyetle tüketilebilir. Bunun için tost makinesi alırken bilgi almanız yararlı olacaktır.

Yanmaz ve Yapışmaz Plakalar Arasında Ne Fark Vardır?

Yanmaz ve yapışmaz plakalar arasındaki fark, kaplama malzemelerinden kaynaklanır. Yanmaz plakalar genellikle teflon veya granit gibi malzemelerle kaplanmıştır ve yiyeceklerin yapışmasını önler. Bu, temizlik işlemini kolaylaştırırken yiyeceklerin daha az yağ kullanılarak pişirilmesini sağlar. Yapışmaz plakalar ise özel bir kaplama ile kaplanmış olup yiyeceklerin yapışmasını minimize eder ve kolayca temizlenir.

Tost Makinesi Neden Bazen Kokar?

Tost makinesi bazen kokabilir çeşitli nedenlere bağlı olarak. Örneğin, yağlı yiyeceklerin pişirilmesi veya kalıntıların birikmesi nedeniyle yanık kokular ortaya çıkabilir. Ayrıca, tost makinesinin içindeki kırıntıların yanması veya tost makinesinin aşırı ısınması da kokuya neden olabilir. Tost makinesi kokusuyla ilgili sorunlarla karşılaşırsanız, makinenizi temizlemek ve kullanma talimatlarına uygun şekilde kullanmaya özen göstermek önemlidir.

Tost Makinesiyle Yapılan Tostların Nasıl Daha Lezzetli Olmasını Sağlarım?

Tost makinesiyle yapılan tostların daha lezzetli olmasını sağlamak için bazı ipuçları vardır. İlk olarak, taze ve kaliteli malzemeler kullanmaya özen göstermek önemlidir. Ekmek seçiminde tam buğday veya çavdar gibi daha besleyici seçenekleri tercih edebilirsiniz. Tost ekmeğinin dış yüzeyine tereyağı veya zeytinyağı sürmek, tostun lezzetini artırabilir. İç malzeme olarak çeşitli peynirler, dilimlenmiş sebzeler, et veya tavuk, baharatlar ve soslar kullanabilirsiniz. Ayrıca, tost makinesini önceden ısıtıp ekmeği ve iç malzemeleri düzgün bir şekilde yerleştirmek de tostun lezzetini artırabilir.

Sonuç

Sonuç olarak, tost makinesi seçiminde farklı bütçe ve ihtiyaçlara uygun seçenekler mevcut. Eğer yüksek performans ve kalite arıyorsanız, Breville Vst026X seramik kaplaması, hızlı ısınma özellikleri ve 3 dilim kapasitesiyle öne çıkıyor. Bütçe dostu bir alternatif arayanlar için ise Grundig CG 5960 düşük fiyatıyla uygun bir seçenek. 6 dilim kapasitesi ve çıkarılabilir plakaları ile oldukça kullanışlı. Hem kalite hem de uygun fiyat arayanlar için Korkmaz Tostkolik dikkat çekiyor; 6 adet tost yapabilme kapasitesi ve yağ toplama haznesi gibi ekstra özellikleri mevcut.

Kullanım ve tercih açısından en iyi tost makinelerini ve kullanım avantajlarını eksileriyle artılarıyla anlatmaya çalıştık. Piyasada bulunan birçok tost makinesinden kullanıcılar istenilen verimi alamıyorlar. Tost makinesi tercih ederken öne çıkan unsurlardan olan hesaplı, kaliteli ve kolay temizlenme özellikleri kapsamında ciddi tavsiyeler vermeye çalıştık. Bu sayede daha bilinçli bir tüketim oluşmasını amaçlıyoruz.

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bültene Katılın

  E-Posta adresinizi girerek mail listemize katılabilir, indirimleri, çekiliş haberlerini ve içerik güncellemelerini önceden görebilirsiniz.

  8 Yorum

  1. Merhaba, tost makinesi almak için araştırma yapıyorum. “Korkmaz Tostkolik” ürününü granit kaplama diye göstermişsiniz fakat kendi sitesinde “%100 aleminyum döküm ızgara” bilgisi yer almaktadır. Bu tip durumlarda ürünlerin web sitesini incelemenizi tavsiye ederim.

   • Selamlar, uyariniz icin tesekkur ederim. Ufak bir guncelleme yaptim yazida sizin uyariniz ile birlikte. Bu konuya genelde dikkat ediyorum, bir kac yerden kontrol ediyorum, kullanim kilavuzlarini vb. inceliyorum en dogru bilgiye ulasabilmek icin ama her urunde bunlara ulasmak mumkun olmuyor bazen. Ürün Korkmaz’in sitesinde “Granit” olarak satiliyor fakat alüminyum dökum plakalarin üzerine granit kaplama olarak üretilmiş diye anladim (bu bilgiyi firmadan teyit etmeye calisacagim). Malesef markalar urunleri daha ucuza uretebilmek ve daha fazla satis yapabilmek icin bu sekilde yapiyor. Temizligi ve bakimi biraz zor olsa da benim de tercihim demir döküm bir tost makinesi olurdu.

    Dökümix marka tost makinelerine de bakabilirsiniz, kullananlar bir hayli memnun.

    Umarim aradiginiz urunu bulursunuz 🙂

    • Gün boyu yaptığım araştırmalar sonucunda hem sağlık hemde lezzet açısından demir dökümün bir numara olduğu sonucuna vardım. Bir çok markanın sitesinde “plaka malzemesi: döküm” ile belirtiliyor. Bu döküm ibaresinin ilk başta demir olduğunu düşündüm. Fakat öyle değilmiş. Dökümün üstüne granit veya teflon kaplama yapıyorlarmış bunuda belirtmiyorlar, sizin araştırıp öğrenmeniz gerekiyor. Gün sonunda “Dökümix” almaya karar verdim ve siparişi verdim 🙂 Hadi hayırlısı

     • Bence iyi bir secim yapmissiniz 🙂 Evet, özellikle mutfak ürünlerinde çok fazla yaniltici ifadeler var ve dogru bilgiye ulasmak bir hayli zor oluyor. Yazida bir kac duzenleme daha yapacagim bu hafta.

  2. bu arada “TEFAL Gc470 Grill Gourmet Minute Tost Makinesi” nin kaplaması nedir bulamadım. Aleminyum döküm ama kaplaması ne bulamadım? ikinci seçeceğim buydu.

   • Döküm kaplama o da ayni sekilde, web sitesinde “aluminyum döküm plakalar” ibaresi var. Hepsiburada kullanici yorumlari ise demir döküm degil alüminyum oldugunu dogruluyor. Fakat dökümün “malzemesi” dediginiz gibi yazmiyor.

  3. Selam Armor kaplama hakkında bir bigiye ulaşamadım! Arçelik tost makinelerinde kullanılıyor. Bilginiz var mı acaba? Teşekkür ederim.

   • Selam, aluminyum alasim oldugu bilgisine ulastik. Buyuk ihtimal guclendirilmis aluminyum dokumdur. Saglamligi ile on plana cikarmislar fakat saglik acisindan nasil bir malzeme oldugu konusunda pek bir bilgi bulunmuyor.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir