Tüketici dergisi logosu
Karaca Future Tost Makinesi İncelemesi resmi

Karaca Future Tost Makinesi İncelemesi

Karaca Future, ilk bakışta piyasada yer alan benzerlerine kıyasla sahip olduğu fiziksel ebatlar nedeniyle orta ölçekli bir ürün gibi gözükmektedir. Ancak bu durumun ürün için bir handikap meydana getirdiği söylenemez. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ürünün ev ve ofis ortamında günlük kaç kişiye hizmet edeceğini doğru bir şekilde hesaplamaktır. Nitekim Karaca Future, 4 kişilik bir ailenin ya da küçük ölçekli bir ofisin tüm günlük ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir üründür.

Artılar

  • Fiyatının uygun olması

Eksiler

  • Küçük olması
  • Granit plakaların alümiyum üzerine kaplama olması
Tümay Kılınç tarafından tarihinde incelendi

Ülkemizin önemli porselen üreticileri arasında yer alan Karaca, 2012 yılında hayata geçirdiği Karaca Home projesiyle artık evlerimizin hemen hemen her köşesine hitap etmektedir. Öyle ki sofra, mutfak, tekstil, aksesuar, yatak odası, banyo, bebek-genç kategorisi ve çeyiz ürünleri gibi farklı kategorilerde binlerce ürünü kullanıcıları ile buluşturan Karaca, bu atılımını ülke çapında eşitli ödüllerle süslerken ürünlerini İspanya, Hollanda, İtalya ve İngiltere gibi ülkelere de başarılı bir şekilde ihraç etmektedir. Bu yazımızda sizler için Karaca’nın genişleyen ürün yelpazesi içerisinde bulunan küçük ve elektrikli ev aletleri kategorisinde yer alan Karaca Future Tost Makinesi’ni ayrıntılı bir şekilde inceledik.

Genel Bakış

  • Güç (W): 1800
  • Tost Kapasitesi: 4
  • Izgara Özelliği: Var
  • Plaka: Granit

Karaca Future, 1800 watt gücüne sahip olup krem, kırmızı, mint, sarı ve violet renk seçenekleri ile kullanıcılarının beğenisine sunmuştur. Karaca Future’ın yanmaz ve yapışmaz plakaları uzun süreli bir kullanım için tasarlanmıştır. 3 farklı katmandan oluşan plakalar uzun ömürlü bir yapıya sahip olduğu gibi üründe çizilme ve benzeri deformasyona yol açabilecek sorunları da engellemektedir.

Karaca Future Tost Makinesi kolay cikan plaka

Ürününün alt ve üst kapaklarında yer alan bu pişirme plakaları cihazdan kolay bir şekilde çıkartılarak temizlenebilmektedir. Karaca, Future marka tost makinesine 2 yıl garanti süresi verirken granit plakalarına ise 5 yıllık bir garanti süresi tanımlamaktadır. Karaca’nın bu tutumu ürünün geneline ve özellikle de granit plakalarına duyduğu güveni açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Karaca Future Tost Makinesi izgara

Öte yandan ürün tek hareketle ızgara moduna geçebilecek kadar ergonomik bir tasarıma sahiptir. Ürünün ızgara modundaki toplam pişirme alanı ise 29x22 cm olarak karşımıza çıkmaktadır. Orta ölçekli bir öğün için gayet yeterli bir pişirme alanına sahip olan Karaca Future sahip olduğu ısı derecelendirme düğmesi ile de gıdaların uydun ısı eşiğinde pişmesini sağlarken enerji tasarrufuna da yardımcı olmaktadır.

Karaca Future Tost Makinesi isi ayari

Belirtmek gerekir ki Future da bulunan quick grill özelliği sayesinde ısı, tüm pişirme yüzeyine eşit bir şekilde dağıtılmakta ve gıdalar eşit olarak pişirilebilmektedir.

Karaca Future Tost Makinesi tost detayi

Karaca Future’da bulunan quick grill özelliği ürününün bir diğer işlevsel özelliği olan yüksekliği ayarlanabilir gövde ile desteklenmiştir. Böylece pişirme plakaları arasında yer alan gıdalar eşit bir şekilde ısı alırken üst plakanın baskısı da doğru bir ivme ile gelmektedir. Böylece gıdalar hem lezzetli hem de görsel olarak çok daha şık bir sunuma sahip olabilmektedir.

Karaca Future Kullanıcı Yorumları ve Ürünün Ön Plan Çıkan Özellikleri

Karaca Future, piyasada yer alan rakiplerine göre görece küçük bir yapıya sahiptir. Öyle ki bazı tost makineleri aynı anda 6 adet tost pişirebilme kapasitesine sahipken bu sayı Karaca Future’da 4’e düşmektedir.

Karaca Future Tost Makinesi tost kapasitesi

Öte yandan ürünün ızgara modu özelliği olmasına rağmen dâhili veya harici bir yağ depolama haznesinin bulunmayışı da kullanıcıların Karaca Future hakkındaki eleştirileri arasında yer almaktadır. Ancak üründe bir yağ depolama haznesi bulunmuyor olsa da atık yağ tahliyesi için bir yağ kanalı bulunduğunu söylemek gerekmektedir.

Karaca Future Tost Makinesi yag kanali

Karaca Future hakkındaki olumsuz yorumlar böyleyken ürüne dair olumlu yorumları da belirtmekte fayda var. Karaca Future, benzer ürünlere kıyasla çok daha sağlam ve güven hissi veren bir plastik aksama sahiptir. Üründe kullanılan kaliteli ve dayanıklı plastik, ısıya karşı büyük bir direnç noktası oluştururken güvenli bir kullanım ortamı meydana getirmektedir.

Karaca, Future tost makinesi ürününde güvenlik önlemlerini bir hayli arttırmış gibi gözükmektedir. Öyle ki üründe bulunan kısa devre koruma sistemi sayesinde yüksek güvenilirliğe sahip olan bir deneyim sunulmaktadır.

Sonuç

Karaca Future, ilk bakışta piyasada yer alan benzerlerine kıyasla sahip olduğu fiziksel ebatlar nedeniyle orta ölçekli bir ürün gibi gözükmektedir. Ancak bu durumun ürün için bir handikap meydana getirdiği söylenemez. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ürünün ev ve ofis ortamında günlük kaç kişiye hizmet edeceğini doğru bir şekilde hesaplamaktır. Nitekim Karaca Future, 4 kişilik bir ailenin ya da küçük ölçekli bir ofisin tüm günlük ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir üründür. Öte yandan üründe kullanılan dayanıklı malzemeler Karaca Future’ı mutfaklarınızın uzun soluklu bir ekipmanı haline getirmektedir. Karaca’nın ürüne 2, granit pişirme plakalarına verdiği 5 yıllık garanti süresi de titiz kullanıcıların cihazı tercih etmesindeki önemli nedenler arasında yer almaktadır.

Diğer tost makinesi modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

İlgili Tavsiyeler

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yazar Hakkında

tumay profil resmi

Tümay Kılınç

Yazılımcı

Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.