Schafer Grill Haus Tost Makinesi İncelemesi

Schafer Grill Haus

★★★★★
★★★★★

Grill Haus, rakipleri ile hemen hemen aynı ebatlara sahip olmasına rağmen 1800 watt yerine 2000 watt kullanılarak ısınma ve pişirme süresinde bir adım öne geçmektedir. Grill Haus tüm ev ve ofis ortamlarında gündelik ihtiyacı kolaylıkla karşılayabilecek bir ürün olarak tercih edilebilir tost makineleri arasında yer almaktadır.

Artıları

 • 2000W olması
 • Çabuk ısınması
 • 6 adet tost ekmeğinin sığması

Eksileri

 • Tutma sapının plastik olması

Schafer, klasik bir Alman markası olarak kullanıcılarına her zaman güven veren bir ürün olmuştur. Bununla birlikte Alman teknolojisi ve standardizasyonunu bünyesinde barındıran Schafer 2003 yılına gelindiğinde bir Türk sermayesi olan Aslan Ticaret tarafından satın alınmıştır. Aslına bakılırsa Schafer’in sektörde büyük bir marka haline gelişi de bu tarihten sonra yaşananlarla ilgilidir. Öyle ki 2003 yılından itibaren ürün portföyüne büyük bir yatırım yapan Aslan Ticaret Schafer’i bir mutfakta ihtiyaç duyulan tüm cam, ahşap ve elektronik cihazları üretebilen bir marka haline getirmiştir.

Nitekim Schafer sahip olduğu bu geniş ürün yelpazesi ile günümüzde 80 civarında ülkeye ihracat yapmakta, sektörün en güçlü ve dinamik markalarından birini temsil etmektedir. Schafer daha çok Avrupa ve Balkan ülkeleri ile yapmış olduğu ihracat ile bilinen bir marka iken ürünlerinin perakende olarak ulaşılabilir bir hale gelmesi yolunda 2017 yılında önemli bir adım atılmıştır. Schafer bu tarihten itibaren Türkiye’nin en doğusundan en batısına kadar açmış olduğu mağazalar ile her evin ihtiyaçlarına cevap verebilen bir marka değerine kavuşmuştur.

Bu yazımızda sizler için, özellikle küçük ev aletlerinde en fazla tercih edilen markalardan biri olan Schafer’in son ürünlerinden olan Grill Haus’u mercek altına alıyoruz.

Genel Bakış

 • Güç (W): 2000
 • Tost Kapasitesi: 6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Teflon

Türkiye’de üretilmekte olan Schafer Grill Haus, 2000 watt gücüne sahiptir. Kullanıcıları ile bakır, gri, kırmızı, rose ve son olarak siyah renk seçeneği ile buluşan Gril Haus işlevsellik kadar estetiği de ön planda tutmaktadır. Grill Haus klasik bir tost makinesinin ötesinde işlevselliğe sahiptir. Öyle ki sadece tek bir hareketle oldukça geniş bir ızgara formuna dönüşebilen Grill Haus sabah kahvaltılarınızın yanı sıra sebze gibi sağlıklı ve lezzetli atıştırmalık alternatiflerinizden et, tavuk ve balık gibi ürünlerin yer aldığı akşam sofralarınıza kadar mutfakların yeni şefi olmaya adaydır.

Schafer Grill Haus plakalar

Grill Haus, aynı anda 6 adet tost yapabilme imkânı sunarken bu özelliğe sayesinde kalabalık kahvaltı sofralarını daha keyifli bir hale getirmektedir. Ürünün 90 ve 180 derece olarak kullanılabilen ızgara özelliğini, pişireceğiniz gıda miktarına bağlı olarak tercih edebilirsiniz. Öte taraftan Grill Haus üst kapak kilitleme fonksiyonu sayesinde de birçok avantaj sunmaktadır.

Schafer Grill Haus kilit

Sabitleme mandalı, pişireceğiniz ürünlere uygun baskıyı sağlarken makinenin çok daha güvenli olarak kullanılabilmesine de neden olmaktadır. Yine bu özelliği sayesinde Grill Haus’u kilitleyerek ister mutfak tezgâhınızda isterseniz mutfak dolabınız da dik bir konumda saklayabilir böylece sahip olduğunuz alanı çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Schafer Grill Haus plaka detay

Grill Haus yanmaz ve aynı zamanda yapışmaz özelliğe sahip teflon plakaları ile gıdalarınızın lezzetli ve sağlıklı bir şekilde pişirilmesini sağlamaktadır. Bu plakalar makinenin ön yüzünde yer alan buton sayesinde kolaylıkla çıkartılarak temizliği de yapılabilmektedir.

Schafer Grill Haus kontrol paneli

5 farklı pişirme derecesine sahip olan Grill Haus’da tost, sandviç, sebze ve balık gibi ürünler 4. ısı kademesinde 10 ile 20 dakika arasında servise hazır hale getirilebilirken et, şiş ve tavuk gibi gıdalar ise 5. ısı kademesinde 20-25 dakika aralığında pişirilebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra oldukça şık inox bir gövdeye sahip olan Grill Haus uzun süreli kullanımlar için tercih edilebilecek ürünler arasında yer almaktadır.

Ürünün Bakım ve Temizliği

Grill Haus tost ve ızgara makinesinin en önemli özelliklerinden biri de ergonomik bir yapıya sahip olmasıdır. Aslına bakılırsa hemen hemen her tost makinesinde yer alan özellikleri bünyesinde barındıran Grill Haus’u benzerlerinden ayıran en önemli farklılığı söz konusu özelliklerin çok daha işlevsel bir şekilde kullanılabilmesini sağlamasıdır.

Nitekim üründe bulunan yağ toplama haznesinin konumu ve sahip olduğu ebatlar bu noktada örnek olarak gösterilebilir. Makinenin ön yüzünde yer alan bu depolama alanı kolayca çıkarılıp takılabilme özelliğine sahiptir.

Schafer Grill Haus yag haznesi

Yağ toplama haznesi, ürünün gerek kullanım esnasında gerekse kullanım sonrasında temizliği için oldukça önemli bir tamamlayıcı parça olarak ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte üründe bulunan yanmaz ve yapışmaz plakaların yek bir tuşla sökülerek ana gövdeden ayrılması da makinenin temizlik ve bakımı için büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Sonuç

Grill Haus, kullanıcıları tarafından gerek sahip olduğu fonksiyonel pişirme özellikleri gerek ürünün kolay temizliği ve tüm bunların yanı sıra Schafer garantisi nedeniyle önerilen bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Grill Haus, rakipleri ile hemen hemen aynı ebatlara sahip olmasına rağmen 1800 watt yerine 2000 watt kullanılarak ısınma ve pişirme süresinde bir adım öne geçmektedir. Yine ürünün sahip olduğu kilitleme mandalı basit bir parça gibi gözükse de kullanıcılar tarafından övgüyle söz edilen bir özellik olarak değerlendirilmektedir. Grill Haus bu haliyle tüm ev ve ofis ortamlarında gündelik ihtiyacı kolaylıkla karşılayabilecek bir ürün olarak tercih edilebilir tost makineleri arasında yer almaktadır.

Schafer Grill Haus Fiyatı

Amazon.com.tr
Schafer Grill Haus
-
N11
Schafer Grill Haus 2000 W Tost Makinesi
4000 TL

Diğer tost makinesi modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir