Tefal Gourmet Minute Tost Makinesi İncelemesi

Tefal Gourmet Minute

★★★★★
★★★★★

Tefal Gourmet Minute, uzun ömürlü bir kullanım için paslanmaz çelik gövdesine sahiptir. Çıkarılabilir plakaları ile temizlik ve bakımı kolaydır. Zaman ayarlama fonksiyonu, 5 kademeli ısı ayarı, 180 derece ızgara olabilme özelliği ve kilitleme mandalı ile işlevselliği arttırılmıştır. Tefal'in yaygın servis ağı da dikkate alındığında, Gourmet Minute ev ve ofisler için önemli bir tamamlayıcı parça olabilir.

Artıları

 • Zamanlayıcı özelliği
 • Izgara özelliği
 • Plakaların 180 derece açılıyor olması

Eksileri

 • Yüksek fiyatına rağmen tamamen döküm değil kaplama olması

Marc Grégoire tarafından 1956 yılında Fransa’da kurulan Tefal, sahip olduğu ün ve başarıyı herkesin de bildiği üzere yanmaz, yapışmaz tencere ve tavalarına borçludur. Tefal bir küçük ev aletleri firması olarak şu anda dünyada 120’nin üzerinde ülkede faaliyetlerine devam etmektedir.

Tefal, bir evde ihtiyaç duyulabilecek her ürünü başarılı bir şekilde tasarlayıp üretirken piyasadaki rakiplerinden belirgin farklılıklar göstermektedir. Öyle ki tanıtım sloganı olarak Hayat Dolu Fikirler mottosounu kullanan Tefal, ürettiği tüm ürünlerde bu sloganın işlevsel yönünü de ortaya koymaktadır. Öyle ki ürettiği mutfak aletlerinde aşçılığı keyifli bir meslek yemek yapmayı da eğlenceli bir iş haline getirmeyi başaran Tefal, ütü yapmayı da uzun ve zahmetli bir iş olmaktan çıkaran yeniliklere imza atmıştır. Dolayısıyla ürettiği tüm ürünlerde tüketicinin beklentilerini ön plana alan Tefal, mutfakların yeni yardımcısı Gourmet Minute tost makinesi ile de bu çizgisini istikrarlı bir şekilde sürdürmeyi başarmıştır.

Şimdi Tefal Gorumet Minute tost makinesini tezgâha yatırıp, ayrıntılı bir incelemeye tutmanın vakti geldi.

Genel Bakış

 • Güç (W): 2000
 • Tost Kapasitesi: 4
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm

Tefal, yanmaz, yapışmaz tencere ve tava sektöründe sahip olduğu yaklaşık 65 yıllık deneyimi Gourmet Minute tost makinesinin plakalarına da entegre etmiştir. Makinede bulunan alüminyum döküm plakaların bu özelliğe sahip olması hem gıdaların pişirilirken lezzetini korumasına hem de ürününün kullanımı sırasında hijyenik koşulların sağlanmasına imkân tanımaktadır.

Tefal Gourmet Minute cikarilabilir plakalar

Ürünün alt ve üst ızgaraları için birbirinden bağımsız iki farklı buton ile çıkarılabilen bu plakalar, bulaşık makinesinde de yıkanabilmektedir. 2000 watt gücüne sahip olan Tefal Gourmet Minute, ürünün ısınma süresinde ve sıcaklığında maksimum verimlilik sağlamaktadır.

Tefal Gourmet Minute genel gorunum

Ürünün sağ arka tarafında yer alan kilitleme butonu ile Tefal Gourmet Minute, dilerseniz 90 dilerseniz de 180 dereceye sahip bir ızgara formuna dönüşmektedir.

Tefal Gourmet Minute tavuk

Yine üründeki ızgara özelliği göz önüne alınarak cihazın ön yüzüne konumlandırılan yağ toplama haznesi de, Gourmet Minute’in bakım ve temizliği için önemli bir avantaj olarak ön plana çıkmaktadır. Kullanıcıları ile kahverengi ve inox renk seçenekleri ile buluşan Tefal Gourmet Minute, şık tasarım ve sahip olduğu ergonomik yapısı ile esteti olarak da ön plana çıkmaktadır.

Tefal Gourmet Minute Gıda Pişirme Süreleri

Tefal Gourmet Minute pisirme sekilleri
Tefal Gourmet Minute, sahip olduğu 5 kademeli ısı ayarı ve geniş pişirme yüzeyi ile birçok gıdayı hızlı ve uygun ısı ayarında pişirebilmektedir. Gourmet Minute, hamur işi ürünlerini 3. ısı kademesinde 10-1 dakika arasında pişirebilirken, sebzelerinizi ise 3. ısı kademesinde 15-20 dakika içerisinde servise hazır hala getirebilirsiniz. Tost-sandviç, et, şiş, tavuk ve balık gibi gıdalarda ise 5. ısı kademesi önerilirken, pişirme süreniz ise ürüne göre 10 ile 25 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

Tefal Gourmet Minute Ön Plana Çıkan Özelliği

Aslına bakılırsa bir tost makinesinden beklenen şeyler oldukça açıktır. Hızlı ve dengeli bir ısı ayarı eşliğinde çeşitli gıdaları pişirebilmek, belki de bir tost makinesinden beklenebilecek tek şeydir.

Tefal Gourmet Minute isi ayari

Ancak Tefal, Gourmet Minute ürününe de “Hayat Dolu Fikir”lerinden biraz katmış gibidir. Öyle ki üründe yer alan zaman ayarlama özelliği Gourmet Minute’ı piyasadaki rakiplerinden bir adım ileriye taşımaktadır. Nitekim çeşitli alış veriş sitelerinde Tefal Gourmet Minute deneyimini paylaşan kullanıcılar da ürünün bu özelliğini ön plana çıkarmaktadır. Gerçekten de vaktimizin oldukça kısıtlı ve kıymetli olduğu modern dünyada basit gibi gözüken bu özellik, mutfaktaki diğer işlerimizi organize edebilmek adına oldukça kullanışlıdır. Zaman ayarlama özelliği ile Tefal Gourmet Minute, ürününüzü belirlediğiniz süre boyunca pişirdiği için makine başında beklemek zorunda olunmaması gerçekten de küçük fakat akılcı bir dokunuştur.

Sonuç

Tefal Gourmet Minute her şeyden önce sahip olduğu paslanmaz çelik gövde ile uzun ömürlü bir kullanım imkân ve deneyimi sunmaktadır. Öte taraftan ürünün sahip olduğu çıkarılabilir plakalar, cihazın temizlik ve bakımında önemli bir katkı sunmakta ve Tefal Gourmet Minute’ın uzun soluklu kullanımına yardımcı olmaktadır. Gourmet Minute’ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliği olan zaman ayarlama fonksiyonu ise bir tost makinesinden beklenilen faydayı fazlasıyla sağlamaktadır. 5 kademeli ısı ayarı, 180 derece ızgara olabilme özelliği ve kilitleme mandalı ise ürünün işlevselliğini bir hayli arttırmaktadır. Ürünün sahip olduğu teknik donanımlar sayesinde en ideal ve verimli ısı eşiği yakalanabilen Tefal Gourmet Minute kullanıcıları bu anlamda “daha önce tost yememişiz” ifadesini sıklıkla kullanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Tefal’in yaygın servis ağı da göz önüne alındığında Gourmet Minute, evlerin ve ofislerin en önemli tamamlayıcı parçalarından biri haline gelmektedir.

Tefal Gourmet Minute Fiyatı

Amazon.com.tr
Tefal GC470D Gourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi, Zaman Ayarlayıcılı, Çıkarılabilir Plakalar, 2000 Watt
3599 TL
N11
Tefal Gourmet Minute 2000 W Tost Makinesi
4300 TL

Diğer tost makinesi modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir