Tefal Toast Expert Tost Makinesi İncelemesi

Tefal Toast Expert

★★★★★
★★★★★

Sadece tost yapmak veya gıda pişirmek için değil aynı zamanda ürünleri ısıtmak ve sıcak tutmak için de kullanılabilen Tefal Toast Expert, sahip olduğu teknik ve donanımsal özellikleri ile aynı segmentteki rakiplerinin bir hayli önünde gözükmektedir. Ev ve ofis ortamlarında tüm ana ve ara öğünlerin hazırlanmasında güven ve keyifle kullanılabilecek olan Tefal Toast Expert, kullanıcılarına uzun ve benzersiz bir kullanım tecrübesi sunmaktadır.

Artıları

 • Çift taraflı yapışmaz plakalar
 • Az yer kaplaması
 • Plakaların kolayca yıkanabilmesi

Eksileri

 • Yağ haznesinin olmaması

Günümüzde hem lezzetli hem de bir o kadar doyurucu öğünler hazırlayabilmek için bazen yeteri kadar zamana sahip olamıyoruz. İşte bu gibi durumlarda bol malzemeli bir tost bir sabah kahvaltısı ürünü olmaktan çıkmaktadır. Öte yandan tost yapmanın bir keyif hatta biraz da yaratıcılık barındıran bir aktivite olduğu söylenebilir. Ancak sahip olduğunuz ürünler ile lezzetli ve gurme tostlar hazırlayabilmek için aynı zamanda kaliteli bir tost makinesine de ihtiyaç duyulmaktadır. İşte tam da bu noktada Tefal, yardımınıza koşmaktadır.

Tefal 70 yıla yaklaşan tecrübesini tüm küçük ve elektrikli ev aletlerinde olduğu gibi tost makinelerinde de ustalıkla sergilemiştir. Tefal, sağlıklı ve lezzetli tostlar hazırlayabilmek için bir tost makinesinde bulunması gereken tüm teknik ve donanımsal özellikleri üretmiş olduğu cihazlara fonksiyonel bir şekilde entegre etmiştir. Öte taraftan tost makineleri ile her kesime, her bütçeye ve her zevke hitap etmekte kararlı olan Tefal, farklı fiyat aralıklarında ve farklı ebatlara sahip şık tasarımlı tost makineleri üretmektedir. Tefal marka tost makineleri arasında son zamanlarda ön plana çıkan ürünlerin başında ise Toast Expert gelmektedir.

Dilerseniz gerçek bir tost uzmanı olan bu ürünü ayrıntılı bir şekilde incelemeye geçelim.

Genel Bakış

 • Güç (W): 1800
 • Tost Kapasitesi: 4-6
 • Izgara Özelliği: Var
 • Plaka: Döküm

Tefal Toast Expert incelemesine geçmeden önce ürünün geniş bir renk seçeneğine sahip olduğu dikkatleri çeken ilk detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Gri, kırmızı, mürdüm, mor, pudra, siyah ve yeşil olmak üzere toplamda 8 farklı renk seçeneğine sahiptir. Toast Expert bu anlamda piyasadaki rakiplerinin oldukça önünde yer almaktadır.

Tefal Toast Expert plaka

Yanmaz ve yapışmaz pişirme plakalarına sahip olan Toast Expert’in bu plakaları tek bir tuş ile çıkarılabilmekte ve bulaşık makinesinde de yıkanabilmektedir. 1800 watt gücündeki ürün sahip olduğu 1400cm² pişirme alanın ile de oldukça geniş bir kullanım yüzeyi sunmaktadır. Ürünün ön yüzeyinde yer alan gıda pişirme süreleri ve uygun ısı derecelendirmeleri ise cihazın ön plana çıkan bir diğer özelliğidir.

Tefal Toast Expert ayar paneli

Bu sayede tost, sebze, et, balık ve tavuk gibi ürünleriniz için hangi ısı kademesini kullanmanız gerektiğini bu işaretlere bakarak görebilirsiniz. Toast Expert farklı gıdaları pişirme özelliğine uygun olarak 5 farklı ısı kademesine sahiptir. Ürünün ön yüzünün sol alt tarafında açma kapama tuşu ile birlikte yeşil ve kırmızı renkli iki adet ikaz ışığı bulunmaktadır. Bu ışıklardan biri cihazın çalıştığını diğeri ise cihazın uygun ısı eşiğine geldiğini göstermektedir. Toast Expert, bu ışıklar sayesinde hem güvenilir hem de verimli bir kullanım deneyimi sunmaktadır.

Toast Expert’in Ön Plana Çıkan Özellikleri

Ancak Toast Expert’in sahip olduğu tüm avantajlı özellikler bunlarla sınırı değildir. Toast Expert pek çok tost makinesinde yer alan kilitleme mandalını çok daha efektif bir hale getirerek bu yardımcı parça sayesinde ürüne fırın özelliği kazandırmıştır. İki plakanın birbirine yatay bir şekilde kalmasını sağlayan bu özellik sayesinde Toast Expert, ürünlerinizi sadece pişirmek için değil ısıtmak ve sıcak tutmak için de kullanılabilir bir hale getirmektedir.

Tefal Toast Expert plaka detay

Öte yandan Toast Expert’in sahip olduğu %100 granit döküm plakaların çift yönlü pişirmeye uygun olarak tasarlanmış olması da ürünün ön plana çıkan bir diğer özelliğidir. Pişirme plakalarının ön yüzü klasik şeritli bir yapıya sahipken arka yüzler düz bir yapıdadır. Yanı Toast Expert’in pişirme plakaları aynı zamanda bir tava olarak da kullanılabilmektedir. Pişirme plakalarının bu özelliği daha çok yumurta servisleri sırasında tercih edilmektedir. Dolayısıyla Toast Expert, Tefal’in tost makineleri portföyünde en fonksiyonel ve verimli ürünü olarak ön plana çıkmakta ve bu bağlamda kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Tefal Toast Expert tost kapasitesi

Ancak bu noktada belirtmekte fayda var ki Toast Expert, bir yağ depolama haznesine sahip değildir. Yağ depolama haznelerinin ürünün temizliği açısından önemli parçalardan biri olduğu düşünülürse bu eksiklik Toast Expert’in tek handikabı gibi gözükmektedir.

Sonuç

Sadece tost yapmak veya gıda pişirmek için değil aynı zamanda ürünleri ısıtmak ve sıcak tutmak için de kullanılabilen Tefal Toast Expert, sahip olduğu teknik ve donanımsal özellikleri ile aynı segmentteki rakiplerinin bir hayli önünde gözükmektedir. Öte yandan üründeki renk çeşitliliği de Toast Expert’i mutfakların en güzel parçalarından biri haline getirmeye imkân tanımaktadır. Ev ve ofis ortamlarında tüm ana ve ara öğünlerin hazırlanmasında güven ve keyifle kullanılabilecek olan Tefal Toast Expert, kullanıcılarına uzun ve benzersiz bir kullanım tecrübesi sunmaktadır.

Tefal Toast Expert Fiyatı

N11
Tefal Toast Expert 1800 W Tost Makinesi
2346 TL
N11
Tefal Toast Expert Izgara Tost Makinesi 9100047158
2645 TL
Amazon.com.tr
9100039379 TEFAL GC1918TR TOAST EXPERT TOST MAKİNASI SİYAH
2690 TL

Diğer tost makinesi modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir